Provincie gunt Alphen 135 extra huizen acht Club is geen ballentent maar een bijenkorf Rijn Veenstreek iloerse Alphenaar (37) rijgt 40 uur werkstraf a m. Ikemade pakt permanent onen in zomerhuisjes aan Rotondebouwers trotseren hitte Alphen akkoord met hoogbouw textielgigant Brug Stationsstraat is rijp voor de sloop Alkemade kiest voor een eigen milieudienst Boete voor Alphenaar na mishandeling vrouw INSDAG 16 JUNI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv.-chef marieta kroft, 071-5356411 iti |irsus lopen met rollator of stok aan den rijn In Westerhove begint een cursus voor 55- ;ers, die zich met een rollator of stok voortbewegen. Zij le- .ioe zij stoepen, hellingen en drempels kunnen nemen. De [us, gegeven door fysiotherapeut lacco Doolhoff, was vorig een groot succes. De ouderen volgen acht lessen en gaan ieleerde trucs aan het eind van de cursus buiten oefenen, clinsdag 8 juli om 14.30 uur is er een gratis introductieles, 'even kan voor 4 juli elke ochtend behalve donderdags bij da de Boer, telefoonnummer 0172-494056. aderie in de Herenhof icm aan den run Meer dan honderd kraamverkopers bieden een braderie op donderdag 24 juni in winkelcentrum De enhof in Alphen hun waar aan. Ook kinderen kunnen zich rermaken in de kindertruuk en het luchtkussen. De LOA ver gt aan gevarieerd muziekprogramma, met een playback- i en een optreden van de Lazy River Jazz Band vanaf 16 uur LIFE tussen 20 en 20.30 uur. Ondernemers van de Heren- hebben voor bezoekers leuke verrassingen in petto. Zo krijgt dant die het gewicht van een zak kersen goed raadt de zak tis mee naar huis. Miljoenenclaim Archeongrond nog niet van de baan Alphen krijgt van de provincie Zuid-Holland 135 extra woningen om de problemen tussen de gemeente en de bank over huizenbouw op de voormalige Archeongrond op te lossen. Door voorts 435 woningen uit de potjes voor het stadshart en Kerk en Zanen over te hevelen naar het potje voor het zogenoemde plan Burggooi, hoopt de provincie een steentje bij te dragen. Voor de periode 2005-2010 stelt ze Alphen bovendien 450 wonin gen in het vooruitzicht. alphen aan den rijn saskia buitelaar Veen Meerstadt is het aanbod van de provincie gedeeltelijk een sigaar uit eigen doos. Al- Volgens wethouder D. van der leen de 135 woningen voor het stadshart, afkomstig van het Rijk om binnenstedelijke pro blemen op te lossen, zijn extra. De overige 435 waren al toege zegd aan Alphen. Driehonderd daarvan waren oorspronkelijk bedoeld voor Kerk en Zanen. Nu die worden gebruikt voor Burggooi, kan er de komende jaren dus minder worden gebouwd in de nieuw bouwwijk. De overige 135 wa ren bestemd voor de. woningen in het nieuwe centrum, maar kunnen eenvoudig worden doorgesluisd naar Burggooi. Alphen is, ondanks deze handreiking van de provincie, nog niet uit de brand. Er ligt immers nog een schadeclaim van 92 miljoen gulden van pro jectontwikkelaar APO van ABN- AMRO. Die legde de claim op 15 maan bij de gemeente neer omdat de bouw van 750 wonin gen op de Archeongrond grote vertraging oploopt. De gemeen te heeft namelijk geen 750 wo ningen in haar voonaad, maar ruim 600, die bovendien niet al lemaal kunnen opgaan aan Burggooi. Het gesteggel tussen Alphen en de provincie over meer woningen duurde APO te \g/alphen aan den run laagse politierechter heeft 'O' ren een 37-jarige Alphe- veroordeeld die een ken- ran zijn ex-vrouw het zie- uis in had geslagen. Mede at de verdachte het delict II geleden pleegde, op 30 au- lus 1997, bepaalde de rech- le strafmaat op veertig uur stverlening. Officier van tie mr. M. Koelewijn had ;ns zware mishandeling weken gevangenisstraf, van twee weken voorwaar- k, geëist. dronken Alphenaar raakte 0 augustus 1997 bij zijn ex ;s met twee mannen die bij op bezoek waren. Hoewel geen van beide mannen een verhouding met zijn ex had, was de Alphenaar toch jaloers. Eén van de mannen die hij sloeg viel en brak zijn enkel. Hij moest naar het ziekenhuis. De Alphenaar zei dat hij het eerst niet kon geloven dat de man zijn enkel had gebroken. De aanklacht trof hem onaan genaam. De Alphenaar zei dat hij zo'n hoge straf nooit had verwacht: Ik heb sindsdien zelfs al wel weer eens een bier tje met hem (het slachtoffer red.) gedronken." De soep hoefde door hem echter niet zo heet te worden gegeten als hij werd opgediend, ook al omdat een en ander zich zo lang geleden had afgespeeld. maatregelen tegen stacaravans made marijn kramp maatregelen van de ge- nte Alkemade om perma- e bewoning in stacaravans 'te gaan moeten ook gel voor zomerhuisjes. Dat Jeelden de leden van de missie ruimtelijke ordening ren in de vergadering. Zij en het vreemd dat de ge- nte alleen wil optreden te- het permanente verblijf in vans. Illegale bewoning in •re recreatieonderkomens it net zo goed' worden aan- jkt. et gemeentebestuur wil de erhuisjes voorlopig buiten ihouwing laten omdat de itenaren het al druk genoeg ben met de aanpak van per- ïente bewoning in de staca- is. CDA-fractievoorzitter den Boogaard pleitte ech- ir uitbreiding van het be- met zomerhuisjes. „Als we in de stacaravans aanpak- bouwen we een muurtje de caravans. Dat lijkt mij de bedoeling. We moeten helder beleid hebben." De er kreeg de steun van en WD. gemeente wil hard optre- tegen permanente bewo- in nieuwe stacaravans. Mensen die al tien jaar of lan ger in een caravan wonen heb ben niets te vrezen. Permanen te bewoning in die caravans wordt gedoogd totdat de eige naars verhuizen. Volgens de ge meente is het juridisch niet mo gelijk om tegen deze groep op te treden. Bij nieuwe bewoners ligt dat anders. Als eerste wil de gemeente ftylj^iwjtners van het nieuwe gedeelte van camping De Braassem in Roelofarends- veen aanschrijven. Als zij na 15 oktober nog in de caravans wo nen, riskeren zij een boete van honderd gulden per dag. Dit kan oplopen tot een ton. Het WD-lid C. Uit den Boog aard wilde weten of de gemeen te de caravanbewoners goed had ingelicht of dat ze de plan nen, zoals zij beweren, uit de krant hadden moeten verne men. Volgens wethouder L. Beelen zijn de betrokken be woners goed op de hoogte. Toen zij de stacaravan twee jaar geleden kochten is vastgelegd dat permanente bewoning niet is toegestaan. „Zelf heb ik des tijds ook uitleg gegeven aan een aantal mensen. Ik heb hun ver teld hoe de vork in de steel zat en desondanks zijn ze er toch permanent gaan wonen." alphen aan den run De boUW van een rotonde ter hoogte van- de kruising N207 (Zegerbaan) en de Oostkanaalweg is in volle gang. Het verkeersplein moet voor het nieuwe schooljaar klaar zijn. Het kruispunt staat niet als 'black spot' op de provinciale lijst. Voor automobilisten is het echter toch een hachelijke onder neming om komend vanaf de Oost- of Westkanaalweg de Ze gerbaan op te rijden.Het fietspad Alphen-Ter Aar komt, net als nu, ten oosten van de rotondete lig gen. Omstreeks half juli zijn de aansluitingen van de drie wegen (N207,Oostkanaalweg en West kanaalweg) klaar. De totale kos ten, inclusief ontwerp, verlich ting en uitvoering van het pro ject, bedragen 1,7 miljoen gul den. FOTO ANNETTE LAMEIJER alphen aan den rijn saskia buitelaar Textielgigant Zeeman kan de hoofdvestiging uitbreiden. En kele politieke partijen vinden het jammer dat het aanzicht van Alphen door de verbou wing vei^ndert. Desondanks gingen de fracties gisteravond akkoord met het bouvyplan voor twee extra verdiepingen bovenop het bestaande gebouw aan de Schans, naast de hef- brug. „Het Zeemangebouw is een aantasting van de Alphense sil houet: de brug, molen de Een dracht, de bebouwing in Kerk en Zanen", zei CDA-raadslid H. Habermehl. Ook H. van der Zanden (Groenlinks) vroeg zich af hoe de entree van Al phen er straks uit komt te zien vanaf de nieuwe rijksweg 11. Verder wilde hij weten wat Al phen in die hoek nog krijgt voorgeschoteld, nu Zeeman zo hoog mag bouwen. Vooral met het oog op de containerhaven. Wethouder D. van der Veen Meerstadt stelde hem gerust. „U ziet de containerterminal als een Europoort-Chinese muur achtige stapel containers. Maar we stellen daar strenge eisen aan. Hij moet verdiept en inge past in het landschap komen te liggen." En tegen Habermehl: „De silhouet van Alphen blijft groeien. In onze jeugd zag je al leen twee kerktorens. Daar kun je wel nostalgisch over gaan doen, maar dit is bedrijfsterrein dat we voor een goede prijs hebben verkocht. Ik zie geen mogelijkheden om dit plan te bekritiseren. Sterker nog, ik omarm het, want het schept werkgelegenheid. De provincie Zuid-Holland moet zich nog over het bouw plan uitspreken. Voor de ver bouwing is namelijk een verkla ring van geen bezwaar nodig. Het gebouw wordt ruim 25 me ter hoog, dat is in strijd met het bestemmingsplan. Molen De Eendracht heeft al laten weten geen bezwaar tegen het plan te maken en geen beroep te doen op het zogenoemde 'wind- recht'. Dat is een regeling die molens in stedelijk gebied ver zekert van vrije windvang. Vol gens die regeling zou het Zeemankantoor hooguit 22 me ter hoog mogen zijn, slechts één extra bouwlaag. Daarover hebben het bedrijf en de molen echter overeenstemming be reikt. Internationale zeilvereniging viert jubileum jbrugge ivo pommerel icholen tussen het groen gs de Woudwetering, bereik- via een houten loopbrug- staat het clubhuis van een ïêleerd gezelschap. Boven- een koeienstal resideert na- ijk de Netherlands Interna- lal Yacht Club. Geen exclu de 'ballentent', maar gezel- eidszeilers op zoek naar le- uit de omgeving. Volgende ik zaterdag, tijdens de Wou- gse waterdag, vieren de zei hun veertigjarig jubileum, oop van der Wilden (75) uit wijk zeilt vanwege zijn hoge tijd niet meer, maar is nog I trouw lid. Voor de gezellig- d. „Ik ben negen jaar lang vi- voorzitter geweest en al bij- dertig jaar lid. De club is op- icht om in de behoefte te >rzien van buitenlanders om zeilen. Niet met grote luxe en, hoor, gewoon met kleine Dtjes. In het seizoen houden elk weekeinde een wed- jdje. Eigenlijk is de club een 'rt bijenkorf. De buitenland leden werken bij internatio- e bedrijven, worden hier on teer drie jaar gestationeerd moeten dan weer weg. Zo lies je steeds weer leden." fan der Wilden trekt een be- gezicht. „We hebben het niet gemakkelijk. Iedereen tkt dat we een exclusieve agse club zijn met allemaal enrijke lui. Dat is onzin. Dat kn we ook helemaal niet n- Het is altijd moeilijk om ze broek op te houden. De ur is hoog en we worden niet Joop van der Wilden: „Helaas hebben we ook minder prettige contacten met Woubrugge gehad." gesponsord. Nieuwe leden zijn Op een vrolijker toon: „Hoe- zouden moeten hebben om uit moeilijk te vinden." wel we eigenlijk zestig leden de geldzorgen te zijn, hebben lang. De projectontwikkelaar leed door de vertraging immers grote financiële verliezen. Die claimde het bedrijf in maart bij de gemeente. Alphen vroeg vervolgens de provincie en minister Pronk van volkshuisvesting om 500 extra woningen op te hoesten. Dat zijn er dus 135 geworden. Toch is de wethouder optimis tisch over de toekomst. De nieuwe gedeputeerde voor volkshuisvesting L. van Ruij- ven-van Leeuwen heeft volgens Van der Veen Meerstadt de deur op een kier gezet. „Haar WD-voorganger gooide die in het slot." De wethouder verwacht dat de provincie straks, net als mi nister Pronk, de strikte aantal len voor woningbouw laat va ren en in plaats daarvan strakke lijnen trekt waarbinnen ge meenten naar eigen inzicht mogen bouwen. „Hopenlijk zijn we binnen twee jaar van dat boekhoudkundige geneuzel af." Pas dan kan de gemeente de huizen op Burggooi snel laten bouwen. Tot die tijd stapelt de rente van de claim zich op. roelofarendsveen marun kramp De brug in de Stationsstraat is zo verrrot dat er na de aanleg van de rotonde op de Alkema- delaan geen vrachtwagens meer overheen mogen. Na de opknapbeurt van de straat wordt de brug opengesteld voor verkeer uit één richting, omdat er niet meer dan één auto tege lijkertijd overheen mag. De ge meente wil de oude brug zo snel mogelijk vervangen. Wet houder L. Beelen verwacht dat dit zo'n 450.000 gulden kost. De deplorabele staat van de brug over de ringsloot kwam aan het licht toen de sloot werd drooggelegd voor de werk zaamheden aan de Stations straat. De bruggenhoofden en de onderkant van het dek zijn onherstelbaar kapot. De ge meente vermoedt dat dit is ver oorzaakt door een reparatie die in de jaren veertig is uitgevoerd. De renovatie die het gemeente aan de brug had gepland gaat nu dan ook niet door. Bij de ton die de gemeente daarvoor had uitgetrokken moet nog 350.000 gulden extra komen voor een geheel nieuwe brug. De gemeente zet vanwege de onveilige situatie haast achter de vervanging. Wethouder Bee len vroeg gisteren aan de com missieleden of hij de onderhan delingen met aannemer Ooms kan beginnen. Voor de raads vergadering van 28 juni moet duidelijk zijn wat de nieuwe brug precies gaat kosten en wanneer hij gereed is. Ooms komt als eerste in aan merking voor de bouw van de nieuwe brug omdat het bedrijf de renovatie toegewezen had gekregen. Ooms is bezig met de aanleg van de rotonde op de kruising van de Stationsstraat, Alkemadelaan en Sotaweg. C. Uit den Boogaard (WD) wil dat de gemeente ook onder zoekt wat een duiker kost. Als dat goedkoper is dan een brug geeft hij daar de voorkeur aan. De commissieleden steunden Beelen in zijn voortvarende aanpak. alkemade FOTO HENK BOUWMAN we het met de huidige 42 leden altijd gezellig. Ook in de winter komen we hier, bijvoorbeeld met sinterklaas. Dan moeten we eerst die boten weer uit het clubhuis, dat we als winterstal ling gebruiken, halen om een beetje ruimte te creëren." Het clubhuis bevindt zich op de zolder van een koeienstal. „We hebben een wel originele vloer verwarming in de winter. Direct onder ons staan namelijk 24 koeien te dampen", grapt Van der Wilden. „Met de boer heb ben we ook altijd een goed con tact gehad. Hij komt vaak langs op onze avonden." Drama Van der Wilden betreurt het dat er geen Woubruggenaren lid zijn. „We hebben wel een paar Alphenaren, maar helaas nie mand uit het dorp. Misschien dat we te exclusief lijken? Elk jaar doen we ook weer mee met de watersportdag. Vorig jaar wonnen we bijna in de draken- race. Helaas hebben we ook minder prettige contacten met Woubrugge gehad in de loop der jaren. De aanleg van een nieuwe steiger is een drama ge weest met bezwaarschriften. Tot aan de Raad van State heb ben we ervoor moeten vechten. Allerlei wilde verhalen deden over ons de ronde. We zouden bijvoorbeeld bandeloze feesten organiseren. Onzin, we zijn juist erg net, ook met betrekki- ing tot geluidsoverlast." De internationale zeilers vie ren hun jubileum met een re ceptie en een feestavond voor genodigden. marun kramp De gemeente Alkemade moet haar eigen milieudienst uitbrei den. Dat is nodig omdat de le den van de commissie ruimte lijke ordening gisteravond be sloten niet deel te nemen aan de regionale samenwerking met Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude. De onderne mingsraad van Alkemade be treurt deze beslissing. Het per soneel van de gemeente gelooft dat een regionale milieudienst beter werkt dan een gemeente lijke dienst. Al eerder gaf Voorschoten te kennen niet mee te doen in de regionale dienst. Alkemade bleef gisteren aan de zijlijn. Een meerderheid van de commissie vindt de financiële onderbou wing van de regionale dienst te onzeker en wil meer duidelijk heid over de beleidsverant woordelijk. Alkemade wil zeg genschap behouden over het lokale milieubeleid. Dat was in het oprichtingsdocument ook afgesproken, maar volgens wet houder L. Beelen is dat in de huidige opzet onduidelijk. Een meerderheid van de commissie had ook grote moei te met de aanvangskosten van 320.000 gulden. Volgens Beelen heeft de gemeente daarvoor geen dekking in de begroting. „Ik wil niet dreigen met verho ging van de belastingen maar ik zou niet weten waar ik dat geld vandaan moei halen." De PvdA-leden hadden min der moeite met de aanvangs kosten. Zij vinden een verbete ring op lange termijn opwegen tegen een eenmalige hoge in vestering. P. van Veen drong er bij Beelen op aan nog langer te onderhandelen met de andere gemeenten en niet al weer di rect te beginnen met de op bouw van de eigen gemeentelij ke milieudienst. CDA en WD hoopten eveneens dat de deur op een kier blijft. Wethouder Beelen kon dal niet garanderen, maar' zegde toe daarvoor zijn best te doen. De ondernemingsraad van Alkemade betreurt het dat de gemeente voorlopig afziet van regionale samenwerking. Vol gens de OR zijn aanvangskos ten onvermijdelijk. De hoge kosten in de jaren daarna wor den volgens H. Demoed van de OR ook gemaakt binnen de ei gen organisatie. Veel functies zijn in afwachting van de regio nale 'dienst niet of door tijdelij ke krachten opgevuld. Nu de gemeente heeft besloten om de uitvoering van de milieuwetge ving voorlopig in eigen hand te houden moet zij de gemeente lijke dienst weer uitbreiden. den haag/alphen aan den run persbureau cerberus Ik ben er nu wel vanaf, er is nooit meer gebeld, dus ik had kennelijk wel de goeie te pak ken". Zo legde een 25-jarige Al phenaar gisteren aan de Haagse politierechter uit waarom hij op 13 november 1997 een vrouw zo hard op haar neus sloeg dat deze brak. Daarvoor legde de rechter hem een boete van dui zend gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf op. Volgens de Alphenaar belde het slachtoffer alsmaar ano niem naar zijn werk. De vrien din van de Alphenaar had, na dat zij had vernomen van die geheimzinnige vrouwelijke tele foontjes, ruzie met hem ge maakt. En we hadden net sa men een huis gekocht; er stond voor mij veel op het spel." De Alphenaar had de vrouw in de Hooftstraat in Alphen geslagen toen hij haar daar toevallig te genkwam. „Ik vroeg haar waar om ze steeds belde en toen be gon ze te lachen. Dat zag ik als een bekentenis." Politierechter mr. Stemker Koster dacht gisteren aanvan kelijk dat het slachtoffer een ex van de verdachte was. Dat was volgens de Alphenaar niet ge val. Maar ik ken haar wel." Het slachtoffer verklaarde bij de politie dat ze de anonieme telefoontjes niet had gepleegd. Alleen op de bewuste dag had ze naar het werk van de ver dachte gebeld omdat ze ge hoord zou hebben van die tele foontjes en dat juist zij daarvan verdacht werd. Ze zou die ver denking toen hebben willen wegnemen. Officier van justitie mr. M. Koelewijn had twee weken cel straf, waarvan een week voor waardelijk geëist. Ze merkte op dat de Alphenaar al vaker was veroordeeld wegens gewelds misdrijven. Hoewel de rechter slecht te spreken was over de wijze waarop de Alphenaar te rugkeek op het geheel, legde hij toch een mildere straf op dan was geëist. Maar dat had meer te maken met de omstandig heid dat de mishandeling al weer zo lang geleden plaatshad.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19