Zwemmei mild over De Hoorn Uitbreiding Rijnland Ziekenhuis 'De Braassem is geen camping, maar een Rijn Veenstreek Natte bedoening Auto van dode eldc uitgebrand gevont Alcoholverbod kern Leimuiden succesvc Drumfanfare TTH verzori taptoe met vijf korpsen MAANDAG 14 JUNI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta krofi Rechter schorst bouw botenloods den haag/leimüidenJachthaven Kraan aan de Westerdijk in Lei muiden kan niet uitbreiden met een open botenloods. Be stuursrechter E. Houweling in Den Haag heeft de bouwvergun ning voor de loods op verzoek van drie omwonenden opge schort. De vergunning is geschorst tot zes weken nadat de ge meente Jacobswoude een nieuwe beslissing heeft genomen over het bezwaarschrift van de omwonenden. Het drietal C. van Leeuwen, E. Jongeneel en J. Spijker maakt bezwaar tegen de loods omdat zij zeggen uitzicht te krijgen op een rommelig ge heel. Zij vrezen tevens dat hun woningen in waarde dalen. De gemeente zegt dat de bewoners het uitzicht voor de betrokke nen slechts iets minder wordt. Doordat hun huizen vier meter hoger liggen, hebben zij namelijk nauwelijks zicht op de loods. Voor jachthavenhouder B. Kraan komt de schorsing ongelegen omdat hij na jaren vertraging snel met de bouw van de boten loods wilde beginnen. Gevaarlijke medicijnen kwijt alphen aan den run Op aanraden van haar huisarts heeft een Al- phense zaterdag aangifte gedaan van het verlies van gevaarlijke medicijnen. Zij raakte afgelopen donderdag in de omgeving van de Zegerplas een zak met zes doosjes met pillen en poeders kwijt. De medicijnen zijn gevaarlijk voor kinderen. De politie raadt de vinder aan de medicijnen af te geven bij de politie of een apotheek. Handtastelijke reiziger aangehouden alphen aan den rijn Een handtastelijke treinreiziger is zaterdag op het Stationsplein in Alphen aan den Rijn aangehouden. De politie verdenkt de 39-jarige Alphenaar ervan dat hij tijdens de rit van Leiden naar Alphen een 20-jarige Boskoopse heeft lastig gevallen. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren. 'Midzomer 6 kamp' in De Hazelaar hazerswoude-dorp Zwembad De Hazelaar in Hazerswoude- Dorp houdt zaterdag weer een 'Midzomer 6 kamp' met onder andere een kabelbaan over het water en een survivalbaan. De kinderen van 5 tot en met 8 jaar beginnen om elf uur. De oude re jeugd is 's avonds om 18 uur aan de beurt. In hetzelfde open- luchtbad is er van 21 tot en met 25 juni een zwemvierdaagse. Deelnemers kunnen baantjes zwemmen tussen 13 en 14 uur of tussen 17 en 19 uur. Ter afsluiting van de vierdaagse geeft een groep synchroonzwemmers uit Zoetermeer een demonstratie. Leerlingen houden wijkschouw alphen aan den rijn Leerlingen van de Montessorischool in Al phen aan den Rijn hebben vanochtend een wijkschouw uitge voerd. Samen met gemeenteambtenaren gingen de leerlingen van de bovenbouw de wijk in om te inventariseren welke plek ken om onderhoud vragen. Er wordt gekeken naar zwerfvuil, onveilige verkeerssituaties, het groen in de wijk en speelvoorzie- ningen. De gemeente beoordeelt aan de hand van de verzamel de gegevens welke werkzaamheden ze zelf verricht en welke de komende weken samen met de leerlingen. Hobbitburcht kampioen verkeersproef alphen aan den run Basisschool De Hobbitburcht heeft de ver keersproef in Alphen aan den Rijn het beste afgelegd. De school kreeg daarvoor vandaag de wisselbeker van M. Fluit van de poli tie Hollands-Midden. Wethouder H. Groen in 't Wout reikte de verkeersdiploma's uit aan de individuele deelnemers die het praktische examen tot een goed einde hadden gebracht. Van de 950 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Alphense basisscho len maakten er 33 geen enkele fout op het parcours. Elf procent van de scholieren slaagde niet voor de verkeersproef. Geitenkeuring in Koudekerk koudekerk aan den run Geitenfokvereniging De Rijnstreek houdt zaterdag op het keurveld naast sporthal De Ridderhof in Koude kerk aan den Rijn een geitenkeuring. De Ridderhof is gevestigd aan de Kerklaan. Belangstellenden zijn vanaf half tien welkom. Rolstoelvierdaagse afgesloten oude wetering Deelnemers aan de rolstoelvierdaagse krijgen op vrijdag 18 juni een feestelijk onthaal in dienstencentrum Jaco bus. Dat gebeurt om 16 uur in het gebouw aan de Saskia van Uylenburchlaan in in Oude Wetering. Kinderdagverblijf en verloskundigen krijgen onderdak alphen aan den rijn» saskia buitelaar In de Alphense locatie van het Rijnland Ziekenhuis komen de ze zomer een kinderdagverblijf en een team van verloskundi gen. De kinderopvang biedt zo'n negentig plaatsen, onder andere aan kinderen van perso neel en van patiënten die voor kortdurend onderzoek in het ziekenhuis moeten zijn. De uit breiding past in het beleid van het ziekenhuis om de Alphense vestiging een meerwaarde te geven. M. van Tetering gaat het kin derdagverblijf Marijke runnen. Zij doet dat nu nog in haar woonhuis aan de Gesina van der Molenstraat in Alphen aan den Rijn. Daar moet ze weg vanwege ruimtegebrek en over last. In de voormalige kinderaf deling van het ziekenhuis kan ze vanaf 2 augustus fors uitbrei den. Ze is bezig om samen met ouders van kinderen drie speel zalen, een grote slaapkamer, een kamertje voor baby's en ruimte voor sanitair op te knap pen. Drie maanden In samenwerking met het Rijn land Ziekenhuis verzorgt ze drie maanden lang de opvang van kinderen van patiënten. „Voor die kinderen regelt het zieken huis een aparte opvangruimte. Want met de vaste groep lopen we een heel programma door. Daar kunnen niet steeds kinde ren bij komen en weer vertrek ken. De opvang is voor maxi maal anderhalf uur." Als de proef aanslaat, komt er wellicht permanent een opvang voor kinderen van patiënten. Het Rijnland overweegt om straks ook in de nieuwbouw van de Leiderdorpse locatie deze op vang aan te bieden. Volgens woordvoerster J. Vink zijn de ervaringen in Alphen daarom heel bruikbaar. Het kinderdagverblijf heeft flexibele opvangtijden. Het gaat eerder open en sluit later dan de reguliere .dagverblijven. Bo vendien wofden kinderen op gevangen per uur in plaats van per dagdeel. Vooral voor perso neel met wisselende diensten is dat een uitkomst, denkt Van Tetering. „En vrouwen die borstvoeding geven, kunnen zo even de gang inlopen." Wellicht gaat ze in de toekomst ook nachtopvang aanbieden. Daar over zijn echter nog geen ge sprekken gevoerd met het zie kenhuis. Verloskundigen Per 1 juli komt er in het Alphen se ziekenhuis een team van ver loskundigen. Momenteel is er alleen een kraambalie waar aanstaande ouders terechtkun nen voor informatie. De uit breiding met een verloskundi genteam voor onderzoeken ver groot de zorgfunctie van het ziekenhuis. Dat herbergt een huisarts, tandarts, sportarts en alle be langrijke poliklinieken, zoals cardiologie, urologie, longziek ten, neurologie etc. rupwetering/leimuiden Het is maar goed dat zaterdagmiddag het zonnetje doorbrak, want heel wat deelnemers aan de pekel- bakkenrace in Rijpwetering of het tobbetje steken in Leimuiden kwamen kletsnat uit de strijd. De pekelbakkenrace vormde weer het hoogtepunt van de jaar markt in Rijpwetering (foto links). Wie van de dertig deelne mers ook maar even uit balans raakte tijdens de vaart langs de Pastoor van der Plaatstraat schepte water in de bak of viel in de Rijpwetering. Ook was het nog een hele toer om de skippy bal bij de finish te raken. De wis- selpekelbak ging net als vorig jaar naar Dolf en Hein Rotteveel. De koppels Dave Zoetemelk/Pa- trick van Rossum en Glenn van Smoorenburg/Nick Zoetemelk eindigden als tweede en derde. Bij het tobbetje steken op de Dorpsstraat in Leimuiden (foto rechts) was het de kunst om een ring van een stellage af te steken. De koppels die misstaken kregen als 'beloning' de volle laag water uit de tobbe. Dat overkwam bij na iedereen van de 21 koppels, inclusief de fotograaf die te dichtbij kwam. De meeste ringen werden gestoken door het kop pel Enno Zaal/Luuk van Egmond. Tweede en derde werden respec tievelijk René Uittenbogaard- /Danny Schipperijn en Dirk van der Zee/Fabian Aartman. FOTO'S ENGEL LAMEIJER Emoties lopen hoog op bij bungalowbewoners roelofarendsveen marieta kroft Verwijsbordjes naar camping De Braassem zijn er niet. Bij de toegangspoort aan de Galgeka de in Roelofarendsveen is even min iets als een naambord te bespeuren. Een camping is er net zo moeilijk te vinden als een speld in een hooiberg. Wie er eenmaal is, staat midden tus sen de stacaravans. Het woord je camping doet de gemoede ren in het park hoog oplopen. „Het is hier helemaal geen camping", mopperen M. An- nöt, D. van den Berge en voor zitter H. van Rhee van 'Cam ping De Braassem 2'. „We gaan binnenkort naar de notaris om het woordje camping te laten vervangen door park", zegt Van Rhee. Ze zijn eigenaar van een bun galow die staat op een eigen stukje grond. Zo is dat met veel mensen op het terrein het ge val. Ze wonen erin, maar moe ten van de gemeente vertrekken omdat permanent wonen op een camping niet mag. „Toen ik de grond een paar jaar gele den kocht, wist ik dat het hier een recreatiepark is", zegt An- nöt. „Maar in mijn ogen bete kent dat dat ik geen huis van steen mag bouwen. Dus heb ik hier iets van kunststof staan, met wielen eronder. Als ik er dan ook een paar weken per jaar niet mag zijn, vind ik niet erg. Dan ben ik toch met va kantie. Ze hebben mij nooit ge zegd dat ik hier zes maanden van het jaar niet mag verblij ven." Volgens de gemeente Al kemade gaat het wel degelijk om een camping. Ze eist daar om dat de bewoners van het nieuwe gedeelte hun caravans voor 15 oktober hebben veria Camping De Braassem II valt nauwelijks op tussen de rietkragen en kassen van Roelofarendsveen. ten. Voor elke dag dat ze er lan ger zitten, moeten ze honderd gulden betalen. Volgens de ge meente zijn 17 van de 21 luxe caravans permanent bewoond en dat mag tussen oktober en april met uitzonderingen van schoolvakanties en weekeinden niet op een camping. Alkemade gedoogt wel bewoning op het oude deel van de camping, om dat bij deze mensen destijds in het koopcontract niet is opge nomen dat zij er niet perma nent mogen wonen. Het gaat hier om acht van de dertig on derkomens. Van Rhee vindt dit merkwaardig. „Waarom de één wel en de ander niet?" De campingbewoners Annöt en Van den Berge zijn nog woest over de controle begin dit jaar door een gemeente ambtenaar. „Opeens liep hier 's avonds tien uur een vreemde vent op het pad. Je schrikt je rot. En wat zegt zo'n controle nou. Als ik hier om tien uur ben, wil dat niet zeggen dat ik hier de nacht ook verblijf." Het stoort ze bovendien dat ze het zaterdag in de krant moesten lezen dat ze dit najaar uit hun huis moeten zijn. Van de ge meente hebben we nog niets gehoord, zeggen Annöt en Van den Berge furieus. Ze krijgen bijval van buren die er spon taan op straat bij komen staan. De meeste caravans op het nieuwe deel worden bewoond door alleenstaande jongeren. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Door het huisadres van de ou ders aan te houden en een paar weken in het jaar in de ouderlij ke woning té logeren, dachten ze te voldoen aan de regels voor verblijf. Geen van de jongeren wil met de naam in de krant. De één blijft er laconiek onder: „Het zijn allemaal dreigemen ten. Het loopt niet zo'n vaart", zegt .een vrouw. Een andere vrouw: „Ik ga binnenkort toch weg, ik hoop alleen wel dat ik nog een goede prijs voor mijn Vennoedens van misdrijf steeds ster aarlanderveen De identiteit van de man die een politieman vrijdagoch tend dood in Aarianderveen aantrof, is inmiddels bekend. Het gaat om een 47-jarige Lei- denaar, die volgens de politie hoogstwaarschijnlijk het slachtoffer was van een mis drijf. In de nacht van donder dag op vrijdag ging de auto van de man aan de Honds- drafzoom in Leiderdorp in vlammen op. De politie heeft een recher che bijstandsteam op de zaak gezet. Dat team heeft zowel in Aarianderveen en Leiderdorp buurtonderzoeken gehouden. Een politieman di dienst had trof vrijda C omstreeks tien uur h( lijk overschot van naai" aan op een parki aan de Treinweg in A;c veen. In het belang derzoek verstrekt de che de eerste dagen v formatie. „Zeker bij 1 derzoek is het van ondervraagden hun e haal vertellen en zich l seren op informatie ui i dia", verklaart' politi li voerder H. Vos. Volgt worden de vermoed; e een misdrijf wel stee :i ker. Manager eist glimlach van persoi Het toegangssysteem deugt niet, de kleedruimte klein en de bediening bij de restaurette is chagrn onvriendelijk. Bovendien laat de hygiëne van hei bad De Hoorn in Alphen aan den Rijn te wense Het is een greep uit de klachten van bezoekers c voren kwamen tijdens het tevredenheidsonder r juli 1998 en februari 1999. Het algemeen oordeel tiever: de meeste bezoekers vinden het zwembai en-aantrekkelijk'. alphen aan den run marieta kroft Manager Peter Vrisekoop is na het eerste jaar dat het nieuwe zwembad in gebruik is tevreden met de resultaten. „Maar ook niet meer dan dat. Als bedrijf mag je eigenlijk nooit tevreden zijn. We moeten flink ga^n wer ken aan verbeteringen. Hij doelt onder meer op het toegangssysteem. Bij dit sys teem wordt gebruikgemaakt van een elektronische toe gangspas die is verwerkt in een polsbandje. In de programma tuur zit nog een aantal fouten, waardoor het draaihek soms niet draait. Ook kan het gebeu ren dat bij een meerbadenkaart meer toegangsbewijzen worden afgeschreven. De elektronische pas was ook de sleutel voor het gebruik van een kledingpasje. Inmiddels heeft het zwembad het toegangsbewijs en de kle- dingkastjes van elkaar losge koppeld, waardoor een deel van de problemen is verholpen. Vrisekoop is geschrokken van de slechte bediening. „Wat de onvriendelijkheid betreft, ste ken we de hand in eigen boe zem. We hebben er veel partti mers rondlopen. Ik heb ze ge zegd: als je niet kunt lachen bij het overhandigen van een kop koffie, dan ga je mat werk zoeken. Al heb jej buik of pijn in je kop, je chen. Nu wordt er g gelachen, logisch ook e iets te horen krijgt. Ik nieuwd of ze over een nog lachen." Ook de hygiëne heeft dacht van de zwemba ger. „We maken nu tus en ook vaker het schoon. Dat is nodig, halve dag kan het bad een smerige papzooi zijl onvoorstelbaar wat je vindt, maandverband! voorbeeld." Er zijn ook klachten de beheerder van het bad, de Stichting Spo j trum, geen oplossing li zijn er moeders die mei of peuters komen zwem; klagen over een te klein! ruimte. „Als we mee: ruimten maken, gaat d ten koste van de kleine hokjes." De wensen i groter en dieper buitent niet op korte termijn te ren, aldus Vrisekoop. moeilijk om het iedere; de zin te maken." Het is de bedoeling dat derzoek geregeld word haald. huis krijg." Een ander is feller. Hij vindt dat hij verkeerd is voorgelicht door de camping houder die hem destijds de grond verkocht. Maar ook de gemeente treft blaam. „Waar om zijn hier zo veel alleen staande Veenders naartoe ge trokken? Omdat de gemeente niets voor ons doet. Ik woonde op mijn 26ste nog bij mijn ou ders thuis en stond al acht jaar ingeschreven." Tent Wat ze gaan doen, weten ze nog niet. Niemand voelt er iets voor om uit te kijken naar een ande re woning. Annöt denkt erover om met alle jongeren van de camping in een tent voor het gemeentehuis te gaan bivakke ren. Op het 'oude' deel van het caravanpark is het echtpaar Oostenbrink uit Amsterdam aan het klussen. Ze komen hier alleen om te recreëren. Ze heb ben medelijden met vooral die jongelui die veel geld in hun onderkomen hebben gestoken en er nu uitmoeten. Verder hebben ze weinig contact met de andere kant. „De camping van een paar jaar geleden op de plek van de caravans, die mis ik wel. Soms waren er wel dui zend studenten met hun ten ten. Dan hoorde je allerlei bui tenlandse talen en gitaarmuziek voor de tent. De mensen die er nu zijn, zie je niet veel. Die wer ken overdag." De voormalige campinghou der was onbereikbaar voor commentaar. De aanpak die B en W voorstellen om perma nente bewoning tegen te gaan, komt dinsdagavond in een commissievergadering aan de orde. De bewoners worden be gin juli gehoord. deren. Het verbod had meent Hulsker. „Alleen c dagavond was het nod tussendoor even te vegen stonden er wat kratten 1 de boksbal. De inhoud v ging voor de helft kapot." De politie heeft steeds j troleerd. Op donderdag deelden de agenten zes fi uit. Twee daarvan kwam recht bij jongeren die al die avond door de politie bekeurd. De politie is 2 spreken over het alcol bod, meldt woon J. Nelemans. Of volgend jaar weer e coholverbod wordt ingest nog niet duidelijk. Het comité evalueert de kerm ze week met de politie ent meente. Het alcohoh komt dan ook aan bod. ker: „We zijn tevreden o effect van het alcohoto maar dat betekent nietd het volgend jaar autotn weer instellen." marun kramp Het alcoholverbod op de ker mis in Leimuiden heeft volgens de politie en het organiserende Oranjecomité goed gewerkt. De politie heeft in totaal zes bekeu ringen van tachtig gulden uitge schreven aan jongeren die toch alcoholische drank nuttigden op het kermisterrein. Het aantal glasscherven op het kermister rein was dit jaar beduidend kleiner dan de jaren daarvoor, meldt penningmeester van het Oranjecomité E. Hulsker. Vorig jaar moest het Oranjecomité geregeld tussendoor vegen. Dit jaar was dat gedurende de vier dagen feest volgens Hulsker maar één keer nodig. Het alcoholverbod was op verzoek van het Oranjecomité ingesteld om gesleep met krat jes bier op en rond de kermis tegen te gaan. De voorgaande jaren sneuvelden veel flesjes bier. De organisatie vindt dit le vensgevaarlijk voor kleine kin- zerswoude-Rijndijk. W TTH treden Con Brio phen, Tamarco uit Leidei Dice Musica '83 uit Ter S scoutingband De Schou» Majorettenpeloton IT ui: zerswoude verzorgt een met diverse dansen. hazerswoude Drumfanfare TTH uit Hazers- woude-Dorp organiseert op za terdag 19 juni een taptoe. Vijf muziekkorpsen verzorgen vanaf 20 uur op het parkeerterrein voor het gemeentehuis in Ha-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16