FC Groningen snelt richting eredivisie Zenden en Bogarde blijven bij Barga Zijlstra stopt en emigreert Sport Nagelkerken moet TEAN-eer redden ^eïdsch Dag r"^e011's C.'rc,,, NACOMPETITIE RKC - Dordrecht '90 2-1 (0-0). 76. Goved3rica 1-0. 87 Van Wanrooy 2-0. 90 Onyeike 2-1 (strafschop) Programma, zondag: Dordrecht '90 - RKC. FC SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 11 juni: 1-2-3-9 11-13-17-22-24-26-28-30-39- 41 - 42 - 48 - 49 - 56 - 72 - 78. (onder voorbehoud). CRICKET Londen. WK: Pakistan wint van Zimbabwe met 148 runs; Pakistan 271 voor 9 (50 overs), Zimbabwe 123 all out (40.3). GOLF Bad Saarow. Duits Open, 2,2 miljoen gul den, stand na tweede ronde: 1. Sandelin (Zwe) 133 slagen (-11), 2. Wessels (ZAf) 134, 3 Derksen (Ned), Ogilvy (Aus) 136, 5 Evans (Eng), Berendt (Arg), Carter (Eng), Cejka (Dui) 137; cut gemist: 85. Muntz (Ned) 146. HANDBAL Cairo. Mannen. WK. Kwartfinales: Spanje - Frankrijk 23-18 (12-9), Zweden - Cuba 33-26 (19-13), Joegoslavië - Duitsland 22-21 (10-12), Rusland - Egypte 26-20 (11-8) HOCKEY Brisbane. Champions Trophy, vrouwen: Nederland - Zuid-Korea 3-2 (2-0). 7. Van den Boogaard 1-0 (sc). 22. Boomgaardt 2- 0 (sb), 44 Hyun Jung Woo 2-1 (sb). 55. Van den Boogaard 3-1 (sc). 67. Eun Young Lee 3-2 Stand: 1Nederland 2-6 (6-2). 2. Australië 1-3 (5-1). 3. Argentinië 2-3 (2- 4). 4 Zuid-Korea 1-0(2-3), 5. Duitland 1- 0(1-2). 6. Nieuw-Zeeland 1-0(1-5). TENNIS Halle. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Kwart finales: Kiefer (Dui/7) - Siemerink (Ned) 6- 4 6-2. Moya (Spa/2) - Schalken (Ned) 6-3 7-6. Kulti (Zwe) - Haas (Dui/6) 7-6 5-7 6- 3. Vacek (Tsj) - Pozzi (Ita) 6-4 6-3. Londen. Queens. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Sampras (VSt/2) - Ivanisevic (Kro/8) 7-5 6-4. Sargsian (Arm) - Rusedski (GBr/7) 6-2 6-4. Hewitt (Aus/14) - Pioline (Fra/11) 7-5 6-4. Hen man (GBr/3) - Kucera (Slw/6) 6-1 6-7 7-6 Merano. Mannen. 700.000 gulden. Twee de ronde: Gaudenzi (Ita) - Ruud (Noo/6) 3- 6 7-6 7-5 Kwartfinales: Arazi (Mar/3) - Canas (Arg) 6-1 6-4 Rodriguez (Arg) - Vi cente (Spa) 6-4 6-3. Hrbaty (Slw/1- Blan co (Spa) 6-4 2-6 6-3. Gaudenzi - Spóttl (Oos) 6-3 3-6 7-5 Birmingham. Vrouwen, 350.000 gulden. Kwartfinales: Tauziat (Fra/1) - Arendt (VSt) 6-4 7-6. Serna (Spa/6) - Stevenson (VSt) 6-1 1-0 opgave. Cara Black (Zim/8) - Gor- rochategui (Arg) 4-6 7-5 6-2, Halard-De- cugis (Fra/5) - Zvereva (WRu/4) 4-6 6-4 6- 2. Tasjkent. Vrouwen, 225.000 gulden. Kwartfinales: Smashnova (lsr/1) - Garbm (Ita) 7-5 6-7 6-2, Courtois (Bel/3) - Sandu (Roe) 6-1 6-0, Pisnik (Slv) - Dementieva (Rus) 4-6 6-2 6-3, Bachmann (Dui) - Ma- karova (Rus) 6-1 6-3 WATERPOLO Veenendaal. Vijflandentoernooi om Dutch Trophy, derde dag. Frankrijk - Cuba 5-7, Australië - Kroatië 10-11. Stand: 1 Kroa tië 2-4 (19-17), 2. Cuba 3-4 (23-20), 3. Australië 2-2 (18-16), 4. Nederland 2-1 (13-15), 5. Frankrijk 3-1 (16-21). WIELRENNEG Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Wormeldange - Bertrange: 1 Blijlevens (Ned) en McEwen (Aus) 191 km in 4.43.31. 3. Bratkowski (Dui). 4. Hincapie (VSt). 5. Steels (Bel), 6 Korff (Dui). 7. Du; rand (Fra), 8 Kirsipuu (Est). 9. Zandarin (Ita), 10. Piziks (Let). Klassement: 1. Wauters (Bel) 8.54.27. 2 Aus (Let) 0.03, 3. Van Bondt (Bel) 0.08. 4. Elli (Ita) 0.10. 5. Henn (Dui) 0 11,8 Boogerd 0.12 Dauphiné Libéré. Vijfde etappe, Digne-les- Bains - Grenoble: 1 Madouas (Fra) 213 km in 5.45.46.2. Lebreton (Fra) 7.01, 3. Barthe (Fra). 4. Capelle (Fra). 5. Nazon (Fra). 6. Moncassm (Fra). 7 Hinault (Fra). 8 Belli (Ita), 9. Moreau (Fra). 10 Verhey- en (Bel). Klassement: 1. Vaughters (VSt) 21.21 51. 2 Vinokoerov (Kaz) 0.07. 3 Heulot (Fra) 3.32, 4. Belli 4.06, 5. Arm strong (VSt) 4.13. 6 Beloki (Spa) 4 19. 7 Osa (Spa) 5.03. 8. Livingston (VSt) 5.09, 9. Simon (Fra) 5.25, 10. Hamilton (VSt) 5.39. Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe. Sankt Johann - Bad Hofgastein: 1 Eisel (Oos) 198 km in 5.06 01. 2. F.l.p (Slv) 0.01. 3. Trkal (Tsj) 1.05. 4. Riebenbauer (Oos) 2 43. 5 Buxhofer (Oos) Klassement: 1 Eisel 21.32 45. 2 Filip 0.09. 3. Trkal 1.50. 4 Bortolami (Ita) 2.07, 5. Lont- scharitsch (Oos) 2.18. IJSHOCKEY Dallas. NHL, playoffs. Finale Stanley Cup. tweede wedstrijd: Dallas Stars Buffalo Sabres 4-2. Stand best-of-seven: 1-1 Groep A RKC past zich razendsnel aan aan het niveau van de eerste di visie. Dordrecht '90 werd giste ren na een dramatisch slecht duel met slechts 2-1 verslagen. De Waalwijkers hadden last van de Wet van Murphy: allies wat mis kon gaan, ging fout in de eerste helft. Vooral Leeroy Ech- teld, had constant ruzie met de bal, zichzelf en het eigen pu bliek. Zijn collega's pasten zich overigens moeiteloos aan. Daardoor konden de bezoe kers af en toe laten zien dat het elftal heel aardig kan voetbal- Groninger Leonardo ontfutselt de bal van Raymond de Waard van Excelsior. len. Coach Verbeek durft ach terin één op één te spelen, heeft met de Katwijkse routinier Gert Aandewiel de ideale motor op het middenveld en beschikt met Chima Onyeike en Simons over twee gevaarlijke aanval lers. Laatstgenoemde kreeg voor rust zelfs de beste kans. Oog in oog met de Voorhoutse doelman Rob van Dijk schoot hij echter naast. Tot twintig minuten voor tijd leek het er zelfs op dat de num mer veertien van de eerste divi sie een punt ging wegslepen uit Waalwijk. RKC-spits Rik Hoog- endorp raakte zo gefrustreerd dat hij natrapte tegen Karsten Myssing. Arbiter Van Dijk zag het echter niet en stuurde even later Dordtenaar Mischa Rook van het veld, nadat die een in zet van Govedarica uit het doel had geslagen. Hoogendorp miste de toege kende penalty. Maar tegen het tiental kon de thuisploeg toch doordrukken. Door kopballen van Govedarica en Carlos van Wanrooy (Onyeike scoorde te gen uit een penalty) bleef RKC koploper in de nacompetitie. FC Zwolle behield zijn kans op de eredivisie door met 3-1 te winnen bij Emmen. Martijn Ab- benhues zorgde in de slotmi nuut voor de beslissing. Zwolle stond al bij rust met 2-1 voor door treffers van Sieme Zijm en Arne Slot. Roy Stroeve maakte tussentijds gelijk. Carla Zijlstra archieffoto anp Carla Zijlstra heeft haar schaatsloopbaan beëindigd. De 30-jarige stayer gaat zich rich ten op haar studie fysiotherapie en is van plan binnenkort naar Australië te verhuizen. Zijlstra wees onlangs in een gesprek met de KNSB een uit nodiging voor de kernploeg af. De Groningse had haai' besluit om te stoppen toen al geno men. Vorig jaar werd zij door de schaatsbond niet langer goed genoeg bevonden. Na een juri dische procedure kreeg zij een schadevergoeding van 100.000 gulden. Ook de afwezigheid van privé-trainer Johan Kasper speelde daarbij een rol. Hij had eerder zijn afscheid van de sport aangekondigd. Zijlstra was vorig jaar vlag gendraagster voor de Neder landse olympische ploeg bij de openingsceremonie in Nagano. Ze nam in Japan voor de derde keer aan de Winterspelen deel. Haar beste prestaties waren in Albertville '92 toen ze zowel op de drie als de vijf kilometer met de vierde plaats net het erepo dium miste. Twee jaar later hoopte ze in Lillehammer op een medaille, maar faalde. Ze werd zevende op de 5000 meter en negende op de 3000 meter. In Nagano werd ze zesde op de 5000 meter en weer negende op de 3000 meter. Bij de WK afstanden was Zijl stra wel succesvol. In vier toer nooien behaalde ze vier me dailles, twee keer zilver, twee keer brons. In maart van dit jaar eindigde Zijlstra op de vier de en vijfde plaats op respectie velijk vijf en drie kilometer. Dat toernooi in Heerenveen was haar laatste. bAG 12 JUNI 1999 Jas alleen weg naar buitenland A Rabobank TENNIS NIELS GROEN In het sterk bezette B-schema van de Bahlmann Open in Al phen aan den Rijn wisten alle vier geplaatste spelers door te dringen tot de halve eindstrijd. Arthur Hertzberger verzekerde gisteren zijn plaats bij de laatste vier door routinier Marco Smit in straight sets te verslaan. De twintigjarige nummer twee van de plaatsing vond één Alphe- naar op zaterdag wel genoeg bij de laatste vier; hij versloeg Smit met 7-5 en 6-3. - Mare Nagelkerken zal van middag dus de eer van TEAN hoog moeten houden. Oppo nent in de kwartfinale, Maarten Kallenberg, lag hem geen stroobreed in de weg want zijn oogst bestond na de wedstrijd slechts twee games. Nagelker ken heeft straks eerst met Mar tijn van den Berg af te rekenen om een finaleplaats te bemach tigen. Paula Anthonysz speelde vo rig jaar nog C-toemooien maar bewijst nu een klasse hoger ook heel produktief te zijn. Tegen de getogen TEAN-speelster Tine van Fraayenhoven zege vierde de Unicumse in twee doorgangen: twee keer 6-2. An thonysz moet vanmorgen vroeg uit de veren voor de halve finale tegen Bionda Zonderop want al om 9.30 worden ze voor het clubhuis verwacht. Tjeerd Star heeft zijn naam als gravelbijter weer eens bewe zen. Albert Robben vocht hard, maar sloeg zich stuk op het de gelijke spel van de Zee Dui- ner. Setstanden: 6-7 7-5 6-2. Winnares van het B2 toernooi vorige week bij De Munnik Ka- rolien Hoogeveen moet nog het duel tussen Nancy Kloet en Jac kie Tromp afwachten. Richard Rommers versloeg de zestien jaar oudere. Alphense crack. Ger Lugthartdoor een derde set af te dwingen. De winst in de tie-break van de tweede door gang was genoeg om het vuur tje van Lugthart te doven. De laatste set ging met 6-1 naar Rommers die nu af te rekenen heeft met Laurens de Lange. Dylan Prins en de veertienjarige Roderic Goedegebuure vechten de andere semi-finale uit. Jorieke Ammerlaan zorgde voor een verassing tegen num mer twee van de plaatsing Ma- non Boelé. Met 2-6 6-4 6-2 rol de Ammerlaan door naar de laatste vier. Ruud Gullit heeft vergeefs ge probeerd Winston Bogarde en Boudewijn Zenden naar New castle United te halen. De oud international is op zoek naar versterkingen, maar zowel Bogarde als Zenden mag van Louis van Gaal niet vertrekken bij Barcelona. Newcastle maakte de belang stelling officieel kenbaar bij de Spaanse kampioen. Van Gaal wil met het oog op het nieuwe seizoen, waarin Barcelona in de Champions League speelt, een zo breed mogelijke selectie hebben en alle posities dubbel bezet. „Bovendien", aldus Sigi Lens, de zaakwaarnemer van Bogarde, „heeft Newcastle geen geld voor dergelijke grote aan kopen en willen Bogarde en Zenden zelf ook niet weg. Zenden speelt pas een jaar bij Barcelona, waar hij geen basis plaats heeft. De Limburger kwam vorige zomer voor 10 miljoen gulden over van PSV. Over een vertrek van Bogarde wordt in de Spaanse pers volop gespeculeerd. De verdediger liep vorig jaar tijdens het WK in Frankrijk een zware beenbles sure op, waardoor hij een jaar niet kon spelen. „Winston heeft er alles ge daan fit te worden voor het nieuwe seizoen. Hij heeft een rampjaar afgesloten en wil nu wat laten zien. Hij wil met Bar celona de Champions League in. En hij past in de ploeg zoals Van Gaal die voor ogen heeft. In dat kader laat Van Gaal de Ar gentijnse verdediger Maurico Pellegrino vertrekken." Mario Melchiot, een andere pupil van Lens, vervolgt zijn loopbaan zo goed als zeker in de Engelse Premier League. De verdediger, die bij Ajax transfer vrij vertrekt, heeft een onder houd gehad met Liverpool, ter wijl ook Aston Villa en West Ham United serieuze belang stelling hebben voor Melchiot. Er is ook interesse van Real Mallorca en Espanyol. Gisteren deed Benfica de Ajacied een zeer lucratieve aanbieding. „Maar Mario wil naar Enge land. We wachten nog even de ontwikkelingen met Villa en West Ham af en dan zal Mario een beslissing nemen", zei Lens. De makelaar begeleidt ook George Boateng. Die weet zich in de belangstelling van een handvol grote clubs uit Enge land, zoals Aston Villa, Leeds United, Liverpool en Arsenal. De middenvelder heeft een uit stekend seizoen achter de rug bij Coventry City. De club nam Boateng twee jaar geleden voor zo'n 700.000 gulden over van Feyenoord en vraagt volgens Lens nu 15 miljoen gulden. „Coventry wil het onderste uit de kan." VfB Stuttgart is bereid met Ajax te onderhandelen over een transfer van Frank Verlaat. De Duitse club wil de Nederlandse verdediger graag behouden, maar voorzitter Mayer-Vorfel- der liet gisteren weten 'tegen bepaalde voorwaarden' toch mee te willen werken aan een vertrek. Stuttgart vraagt ruim 6 mil joen gulden voor Verlaat, die twee Europa Cup-finales (in 1987 en '88) speelde bij Ajax, maar nooit een basisplaats kreeg en naar het Franse Auxer- re verhuisde. Het contract van Verlaat (31) in Stuttgart loopt nog twee jaar door. Zijn rentree bij Ajax is mede afhankelijk van de komst van verdediger Tho mas Helmer van Bayern Mün- Uiterst pover RKC blijft kans houden op lijfsbehoud - Vitesse staat alleen open voor een buitenlandse trans- Nikos Machlas. Voorzitter Karei Aalbers heeft dit giste- de presentatie van de Roemeense international Stefan ,ezegd. ,.We werken alleen mee met een overgang naar jenland", aldus de preses. „Op dit moment lopen er esprekken. Alleen Bayern München heeft zich het afgelo pen concreet gemeld. Maar dat bod was te laag. Zoals nuuitziet blijft Machlas gewoon hier." De Griekse aan heeft bij Vitesse nog een doorlopend contract tot en met 2001- o voor vijf jaar naar PSV douas wint vijfde etappe De Fransman Laurent Madouas heeft gisteren de ppe van de Dauphiné Libéré, een rit over 213 kilome- igne-les-Bains naar Grenoble, gewonnen. De wielren- e Festina-ploeg versloeg in de eindsprint zijn mede- liter en landgenoot Lylian Lebreton. De Amerikaan Jona- IVaughters behield de leiding in het algemeen klassement. jlgen lopen niet warm voor EK De Belgische voetbalsupporters lopen nog niet warm tEK. De stichting EURO 2000 heeft voor de sluiting van efase van de kaartverkoop ongeveer 110.000 aanvraag- eren binnen gekregen. Van de ruim één miljoen aange- gde tickets is slechts 10 procent afkomstig uit België. De fnge verzoeken komen uit Nederland. De stichting EURO p wijt de tegenvallende belangstelling in België aan de mati- ultaten van het nationale elftal. Verder zouden Belgen niet id zijn ver van tevoren tickets voor een evenement te be- i. De meeste kaartjes voor populaire popconcerten wor- lgië meestal ook op het laatste moment verkocht. Winston Bogarde. archieffoto ep a chen naar Stuttgart. Verlaat wil de club graag verlaten na een rampseizoen. Hij hoopt op een terugkeer naar Nederland, zei hij in Brazilië, waar hij de laat ste tien dagen met het Neder lands elftal verbleef. FC Groningen is hard op weg zijn plaats in de eredi visie na één jaar te herove ren. In de nacompetitie, die elf dagen stil lag we gens de wedstrijden van Jong Oranje, boekte de ploeg van Jan van Dijk gis teravond een afgetekende overwinning op Excelsior: 4-0. GRONINGEN/WAALWUK ANP De 9500 Groningse toeschou wers juichten al na twee minu ten voor het openingsdoelpunt van Raymond Atteveld, die ook volgend seizoen (bij ADO Den Haag) in de eerste divisie actief zal zijn. Voor rust bleef het bij die ene treffer. In de tweede helft scoorden Hugo, Tony Al- berda en Kurt Elshot. Excelsior stelde daar weinig tegenover. Sparta bleef concurrent in groep B door Helmond Sport met 4-1 te verslaan. Jerry Tai- huttu joeg de Rotterdammers grote schnk aan door al na zes minuten voor 0-1 te zorgen. Pas in de tweede helft maakte John Nieuwenburg gelijk. Erik Tam mer deed Sparta's hoop even later weer echt leven. John den Dunnen en opnieuw Tammer bepaalden de eindstand op 4-1. Sparta raakte invaller Jochem van der Hoeven kwijt, onder vervelender omstandigheden. Hij werd het slachtoffer van een wilde actie van Taihuttu, die met een gestrekt been inkwam. Van der Hoeven liep daarbij een dubbele beenbreuk op. gvEN_i Eric Addo heeft gisteren een vijfjarig contract gete- "ijPSV. De Ghanees maakt in navolging van trainer Eric .de overstap van Club Brugge naar de Eindhovense club. jarige verdediger had in België nog een doorlopende ver- jkhec iiis van vier jaar. PSV wilde geen mededelingen doen over .j oopsom, maar hij geldt als één van de duurste aanwin- Ie' Addo is volgens manager Frank Arnesen de laatste aan- van PSV voor komend seizoen. Eerder versterkten de tsom i joveiiaren zich met doelman Ivica Kralj, Mark van Bom- n kent fan Heintze en Johann Vogel. foto anp nerink onderuit tegen Kiefer Jan Siemerink is er niet in geslaagd de halve finales van b je astoernooi in het Duitse Halle te bereiken. De als zevende aiste Nicolas Kiefer uit Duitsland was te sterk voor de en nirger: 6-4 6-2. Siemerink zorgde in de tweede ronde voor een; rote verrassing door de als eerste geplaatste Patrick Rafter rand* jstralië te verslaan. Ook Sjeng Schalken er niet in geslaagd te vier van het tennistoernooi in Halle (Dui) te bereiken, iiirger verloor van Carlos Moya (6-3 7-5). Bfelnikov vervangt Rios htani zet carrière voort Marco Pantani zet zijn wielercarrière voort. Volgens Beider Giuseppe Martinelli neemt de Italiaanse renner in mber deel aan de Ronde van Spanje en zal daarna aan de Verschijnen bij de wereldtitelstrijd. „De wedstrijd in Spanje Iideale voorbereiding voor het WK in oktober", zei de uaas van Mercatone Uno in de Spaanse krant Diario 16M. Iname van titelverdediger Pantani van de Tour de Fran- |it Martinelli zo goed als uitgesloten. Ijlevens en McEwen gelijk ners start als 22ste ckeyvrouwen langs Zuid-Korea Jevgeni Kafelnikov neemt deel aan de Heineken r, het ATP-tennistoernooi dat volgende week in Rosma- lordt gehouden. De Rus vervangt de Chileen Marcelo Rios, ,h gisteren wegens een blessure bij de organisatie afmeld- De tweede etappe van de Ronde van Luxemburg Igisteren twee winnaars opgeleverd. De finishfoto's boden 1 uitsluitsel of Jeroen Blijlevens (TVM) dan wel Robbie McE- ">obank) zijn voorwiel als eerste over de meet had ge- tarop kon de organisatie niets anders doen dan beslui- &at de dagzege werd gedeeld. „Een exceptionele situatie, dit Btzelden voor", zei Theo de Rooy, ploegleider van McEwen/ ar het verschil was hier dan ook echt niet te zien." De Belgi- f Raborenner Mare Wauters, die donderdag de eerste etap- ïd gewonnen, bleef leider in het klassement. Jan Lammers begint vandaag de 24 uren van Le Mans [de 22ste positie op de elfde startrij. De autocoureur neemt |>r het eerst in een volledige Nederlandse combinatie in een Ia-Ford aan de wedstrijd deel met Tom Coronel en Peter Cox. JBrit Martin Brundle start samen met de Fransman Emma- |elCollard en de Italiaan Vincenzo Sospiri van pole position. Het Nederlands vrouwenhockeyteam heeft gisteren )k de tweede wedstrijd van de Champions Trophy Nnen. De ploeg van bondscoach Tom van 't Hek was met (te sterk voor Zuid-Korea. Dillianne van den Boogaard was ft twee succesvolle strafcorners de gevierde speelster. In de |te minuut scoorde Ageeth Boomgaardt uit een strafbal. Frit zijn nieuwe boek I De kopgroep Zaterdag 19 juni P" 11.00 tot 12.00 uur begane grond °yker Ginsberg J

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 41