'Met Litmanen is project 2000 rond' Steenvoorde en Van der Holst bij Nederlands basketbalteam ^ej^chDag b/ad NVB kiest voor igionale indeling Tweede schaaktitel voor Bosnische Oegstgeestenaar Sport Valse start hockeyers Hertzberger zegeviert in 'Amerikaans' onderonsje Jag 11 juni 1999 tirving heeft zijn Nederlandse record op de ieter horden gisteravond in Helsinki met éénhonderdste jde aangescherpt tot 13,19 seconden. Korving bleef dit sei- [ongeslagen. Hij behaalde zijn vijfde zege na Doha, Cott- qaraiHeiigel0 en Lahti. Koning, wegens het kille weer in tight fken, smaakte het genoegen de Amerikaan Larry Wade, uioerder van de seizoenlijst met 13,12 seconden, op de laat- "leters te passeren. foto rtr "^jjmpras weer nummer één en» Pete Sampras is komende maandag terug van wegge- fc als nummer één op de wereldranglijst. De Amerikaanse fsser won tijdens het grastoernooi van Queens met 7-5 6-3 le Australiër Wayne Arthurs. Die zege leverde hem genoeg hun ten op om Jevgeni Kafelnikov van de eerste plaats te fingen. Kafelnikov stond sinds 3 mei als eerste Rus boven- le ranking maar verloor woensdag van de Armeniër Sargsi- tn week voor de start van Wimbledon zal Sampras na een maand afwezigheid zijn vertrouwde positie weer inne- 'Sjeng Schalken treft in de kwartfinales van Halle de Span- 'Carlos Moya. Moya, als tweede geplaatst, won met twee g-4 van de Duitser Prinosil. Siemerink speelt in de kwartfi- fegen de Duitser Kiefer. jsbiens wint vierde etappe tw» De Fransman Laurent Desbiens heeft de vierde etappe le Dauphiné Libéré gewonnen. Desbiens bekroonde een solo. Hij was na 77 kilometer één van drie initiatiefnemers een ontsnapping. Op de klim naar de Col de Corobin loste jn landgenoot Nazon en de Belg Wuyts. De Amerikaan [hters eindigde in het peloton, dat meer dan vier minuten Ir de etappewinnaar binnen kwam. De Amerikaan blijft lei- n heeft in het algemeen klassement zeven seconden voor- ïg op Vinokoerov uit Kazachstan. uz scoort voor Argentinië co» Julio Ricardo Cruz heeft gescoord voor het Argentijn tal, dat gisteren in een oefenwedstrijd in Chicago met 2-2 speelde tegen Mexico. De spits van Feyenoord maakte het doelpunt, na 19 minuten. Het was de gelijkmaker voor ïtinië, dat vijf minuten eerder de Mexicaan Hernandez de had zien openen. In de 52ste minuut zorgde Lopez voor rste Argentijnse voorsprong, in de 77ste minuut bepaalde ez de eindstand voor 64.433 toeschouwers op 2-2. 1. -ihi D akvi uiden Spike' goed bezet Nagenoeg alle Nederlandse atletiektoppers nemen ig deel aan de wedstrijden om de 'Gouden Spike'. Be- ijkste publiekstrekker op de accommodatie van organisa- liden Atletiek, De Leidse Hout, is Kamiel Maase. Op de meter neemt hij het op tegen Ma^koKoej^s, Luc Krotwaar arlin Laurer. Andere toppers zijn Erüca-van de Bilt, tien- Chiel Warners (verspringen en 110 meter horden), ko- iters Leija Koeman en Jacqueline Goormachtigh, de Ne- Cndse sprintestafetteploeg en de polsstokhoogspringers ;ns Looije, Christian Tamminga, Rens Blom en Monique Ut. De Kenianen Paul Erengh en Patrick Koncellah, die niet de hoofdprijs in aanmerking komen, zijn de opvallendste inlandse trekpleisters. Een jury bestaande uit Bert Paauw, Kulker en John van Haasteren wijst de winnaar van de den Spike aan. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. De ig is gratis. ovendus Ter Leede is met dere Bollenstreekclubs en ngedeeld in de zaterdag klasse A. De regionale ïateurs ontmoeten daar lamelijk oude bekenden luwkomer Strijen, dat vo- zoen lange tijd Ter Leede Iwars te zitten op de weg naar het hoogste niveau, hoofdklasse B spelen vol- teizoen DOVO (kampioen fdeling B) en IJsselmeer- (kampioen van C) tegen Op zondag komt UVS lekende tegenstanders te- de hoofdklasse A. :e klassen zijn even- vooral per regio ingedeeld, tweede klasse C op zater- mnen degradant KRV en ovendus Lugdunum zich met Leiden en Voor- en '97. In klasse 3A spelen •gionale ploegen Alphia, 'swoudse Boys, Kagia, CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, P M DIJK, 071-5356463 Pedrag Nikolic houdt Jeroen Piket nipt achter zich Oegstgeest, RCL, TAW, UVS en Valken '68. De vijfdeklassers uit de Leidse regio zijn bij elkaar ingedeeld in klasse 5A, waarin geen Haagse clubs spelen. Het afgelopen seizoen liepen con frontaties tussen 'Haagse' en 'Leidse' ploegen nogal eens uit de hand. Op zondag bestaat de vierde klasse A geheel uit ploe gen uit de Leidse regio. In 4B spelen UDWS, VCL, Rijnland en LFC wel tegen clubs uit Den Haag en omgeving. In klasse 5A spelen Alphen, Archipel Ornas, ASC, Gol Sport, Graaf Willem II/VAC, Jagers, Leidsche Boys, Real Zoetermeer, SJZ, Stomp- wijk '92, Taurus en VNA. Zaterdag: Hoofdklasse A: ARC, Baren- drecht, Capelle, Excelsior (M), Kat wijk,FC Lisse, Noordvvijk, Quick Boys dag, Hoofdklasse A: ADO'20, AFC'34, Argon, Elinkwijk, SC Feyenoord, FC Hilversum, Holland, Hollandia, Nieu- wenhoorn, Nijenrodes/Storm-vo- gels/Quick, SO Soest, Sport. Flevoland, Tonegido, UVS. ROTTERDAM GPD De laatste poging van Jeroen Piket om Pedrag Nikolic op de valreep van de nationale titelstrijd schaken te achterhalen, is mislukt. De Leiderdor per wilde wel, hij ging tegen Loek van Wely agressief uit de startblokken, maar de Tilburger gaf geen krimp en na 24 zetten was de remise een feit. Bosniër Pedrag Nikolic (38) uit Oegstgeest, die gisteren in no-time het punt deelde met Di- mitri Reinderman, was daardoor, evenals in 1997, kampioen van Nederland. Het betekent (voorlopig) ook de laatste titel voor de voormalige kampioen van Joegoslavië. Nikolic heeft laten weten dat zijn hart uitgaat naar zijn vaderland als het om het verdedigen van de nationale kleuren aangaat. De conse quentie, dat hij dan geen dispensatie meer krijgt om aan het NK deel te nemen, neemt hij op de koop toe. „Bosnië heeft me harder nodig dan Ne derland. Ik moest kiezen en ik heb voor Bosnië gekozen. Maar ik ben er trots op dat mij is ge vraagd voor het Nederlands team uit te komen." Het lijdt geen twijfel dat Nederland in Pedrag Nikolic een kampioen heeft gekregen met wie je voor de dag kunt komen. Hij speelde sterk, gede gen en volgens zijn zeggen ook ontspannen. Hij liet zich, desgevraagd, ook uit over de belangrijk ste Nederlandse spelers. Over Piket: ,,Hij heeft een uitstekend toernooi gespeeld. Het was jam mer voor hem dat ik ook van de partij was. Maar Jeroen heeft laten zien dat zijn vorm stijgende is. Hij komt er weer aan." In de laatste ronde probeerde Piket tegen Van Wely nog vuurwerk te ontsteken. „De opening (een aangenomen Damegambiet, red.) verliep perfect. De stelling oogde gevaarlijk, maar was verantwoord. Ik had graag nog willen vechten, maar helaas moest ik zetherhaling toestaan. Als ik die uit de weg was gegaan, zou ik alleen maar in het nadeel zijn gekomen. En in verliezen op de valreep had ik weinig trek." Of Piket volgend jaar weer van de partij zal zijn valt nog maar te bezien. In navolging van Jan Timman - de grote afwezige - speelt hij met de gedachte het NK in de toekomst te boycotten omdat hij het niet eens is met het halveren van de startgelden. De tweede prijs van het NK'99, groot 12.000 gulden, heeft hem vooralsnog niet op andere gedachten kunnen brengen. Leidenaar John van der Wiel klom door een ze ge op Ivan Sokolov naar een met Van Wely en Reinderman gedeelde derde plaats. „Ik ben zelfs kampioen van de Leidse regio geworden," zei hij doelend op de onderlinge scores van hemzelf, zijn stadgenoot Erik van den Doel en zijn bijna- stadgenoten Piket (Leiderdorp), Nikolic en Sokol ov (beiden Oegstgeest). „Ik ben de enige die in de onderlinge duels een plus-score heeft behaald. Jammer dat het geen extra prijs oplevert." Barcelona bijna klaar voor Champions League Jari Litmanen werd gisteren verwelkomd bij Barcelona en de gereserveerde Fin onderging de vuurdoop van het Spaanse mediageweld gelaten. Voor de camera's deed hij wat hij moest doen en voor de microfoons zei hij wat hij moest zeggen: ,,Een eer om in zo'n grote club te mo gen spelen", en hij pingelde wat rondjes met de bal rond de middenstip. Toen suppporters vanaf de tribune zijn demonstraties met een warm 'ole, ole' onderstreepten brak er een spontane lach door op zijn gelaat. Jari Litmanen zit in een nieuw tenue op het gras van Camp Nou en zwaait wat onwennig naar de fotografen tijdens zijn prestentatie in Barcelona. foto era BARCELONA GPD Jari Litmanen (28) is de derde aanwinst die Louis van Gaal en voorzitter Jose Luis Nunez deze week aan de Spaanse sportpers presenteren. Behalve met Lit manen zijn contracten gesloten met de Portugees Simao Sabro- sa en de Fransman Frederic Dehu. Hiermee is het 'project 2000' rond, zei trainer-coach Van Gaal gisteren op de pers conferentie. Hij zoekt nog een of twee spelers voor de vleugels. Dan is Bar^a klaar voor de Champions League. Van Gaal ontkende niet dat Europese roem zijn grote streven is. „Een club als Barcelona moet min stens een titel kunnen halen. Het zou mooi zijn als dat de Europese beker zou worden, want dat willen de mensen het liefst." Barcelona heeft met de Fin een goede koop gesloten, zei voorzitter Nunez. „Hij is ge makkelijk te integreren in de huidige spelersgroep, omdat hij meneer Van Gaal en vijf spelers kent uit zijn Ajax-periode." Jari bevestigde de woorden van Nunez en zei dat de Neder landers zijn entree bij de Cata laanse club een stuk gemakke lijker maken. Zoals gebruikelijk op persconferenties bij Barcelo na werden Van Gaal en Nunez ook dit keer weer fel aangeval len over het aankoopbeleid. Bar^a heeft zes Spaanse spelers tegen zestien buitenlanders. Wat deze keer de opmerking van Nunez ontlokte dat hij bij zijn aankoopbeleid niet naar het identiteitsbewijs van de spelers vraagt, maar naar hun kwaliteiten kijkt. Volgens Van Gaal krijgt Lit manen een wisselfunctie met Philip Cocu en Luis Enrique. „Niet alleen zijn kwaliteit als speler, maai" zijn persoonlijke houding is erg belangrijk voor onze club." De ex-Ajacied werd nog even herinnerd aan zijn blauwe maandag bij Barcelona in 1991. „Ik was toen veel te jong. Ik heb het maar twee weken uitgehou den. Later kwam de aanbieding van Ajax. Ik heb veel aan Ajax te danken, maar toch is het goed dat ik die periode nu afsluit." Waarom precies Barcelona? „Orndat dit een club is die past bij mijn spelopvatting. Ik heb veel andere aanbiedingen ge had, waarover ik het niet wil hebben. Ik ben blij dat het Bar celona is geworden." LEIDEN GERTJAN VAN GEEN Noordwijkers Djoenie Steen voorde en Sander van der Holst zijn geselecteerd voor het Ne derlands basketbalteam. Oranje speelt komend weekeinde een vierlandentoernooi tijdens de zogenaamde Ricoh Amsterdam Classic, de opvolger van de Zoetermeer basketball classic. Tegenstanders zijn Israel, Rus land en Nigeria. Steenvoorde (18) en Van der Holst (21) debuteren in de na tionale selectie. Van der Holst komt van MSV en speelt al eni ge jaren in de eredivisie. Hij stapt na twee jaar Zwolle over naar landskampioen Ricoh Am sterdam. De uitverkiezing van Steenvoorde is des te opvallen der, omdat de Noordwijker nog in de promotiedivisie bij MSV speelt. De 18-jarige Steenvoor de is wel de startende guard van het Nederlands junioren team. Oranje wordt gecoacht door interim-bondscoach Jan Eg- gens, die de honneurs waar neemt tot er een opvolger is ge vonden voor de onlangs ontsla gen Lucien van Kersschaver. Eggens, tevens clubcoach bij Almere, stelde Steen voorde vo rige week op de hoogte van zijn uitverkiezing. „Dit had ik hele maal niet verwacht. Ik was net terug van een trip met het juni orenteam naar Frankrijk toen ik een telefoontje kreeg. Het is gaaf en een hele eer." Steenvoorde blonk wekelijks uit bij MSV. Zijn selectie heeft hij niet alleen daar aan te dan ken. Hij is de derde spelverdeler achter routinier Cees van Root- selaar en ex-clubgenoot Van der Holst en maakte tot nu toe vijf trainingen mee van Oranje. „Ik probeer zo veel mogelijk te leren. Het niveau is uiteraard een stuk hoger. Vooral fysiek kom ik tekort en tactisch heb ik nog veel te leren." Steenvoorde trekt zich vooral op aan Van Rootselaar. „Ik krijg veel tips van hem." De man die vele landskampioenschappen vierde met Den Helder krijgt Steenvoorde komend seizoen waarschijnlijk als teamgenoot bij Almere, een ploeg die be staat uit enkele ervaren spelers en een groot aantal jeugdige ta lenten. Ook Amsterdam, Den Bosch en Voorburg zijn in de markt voor Steenvoorde. .Al mere heeft me al een contract aangeboden en ik denk dat ik daarop inga. Bij Amsterdam is het nog onduidelijk of Raoul Heinen (ook international red.) blijft of niet. Almere heeft me veel te bieden, vooral op het ge bied van school en huisves ting", aldus Steenvoorde. De Noordwijkers danken hun uitverkiezing ook aan het feit dat vaste krachten als Van den Broek, Krieger, Triemstra, Zwik- ker, De Voogd, Heinen en Hammink om uiteenlopende redenen niet beschikbaar zijn. Daarnaast zijn spelers als Elson en Gadzuric die op Amerikaan se universiteiten studeren en SCOREBORD PRIJSVRAGEN 'van donderdag 10 juni: 4-5-8-16-19-21 33 - 40 - 43 - 47 - 49 - 51 - 52 - 53 - 64 - 66 - (onder voorbehoud). VOETBAL Oefenwedstrijd: Argentinië - Mexico 2-2(1-1). Internationaal toernooi onder 20 jaar: Colombia - and 2-1 (2-0). Doelpunt Nederland: Berger (FC Geneve. EK-kwalificatie onder 21 jr: Groep 1. HOCKEY Brisbane. Champions Trophy, tweede dag. Mannen: Nederland - Zuid-Korea 2-3 (2-2). 10. Keon Wook Kang 0-1,21. Lomans 1-1 (sc), 27 De Nooijer 2-1, 33. Jong Hyun Hwang 2-2, 56. Seung Tae Song 2-3 (sc). Scheidsrechters: Gentles (Aus), Proudfoot (ZAf). Toe schouwers: 1000. Nederland: Vogels, Van der Weide, Jazet, Lomans en Windt; Veen, Delmee en Brinkman; Van Wijk, De Nooijer en Buma Vliegende wissels: Buma, Eikelboom, Geeris. Vrouwen: Argentinië - Duitsland 2-1 (2-0). Djoenie Steenvoorde in actie voor MSV. archieffoto taco van der eb spelen, door blessures niet op- gehouden WK, ontmoet Afri- roepbaar. kaans kampioen Nigeria. Zon- Nederland speelt morgen om dagmiddag worden de wed- 19.00 uur tegen Israel. Rusland, strijd om de derde plaats en de de nummer twee van het laatst- finale gespeeld. -ATLETIEK Grand Prix II. Mannen: 200 m: 1. Boldon (TRi) Douglas 20,72, 3000 m: 1Gebrselassie (Eth) 'beste jaarprestatie). 110 m horden: 1. Korving .19 (Ned. record), Vrouwen. 3000 m: 1. Malot 45,47, 7. Kruijer 9.11,66. GOLF ar°w. German Open, 2,2 miljoen gulden, na eerste Evans (GBr) 62 (-10, baanrecord), 2. Cejka Jrner (NZe), Berendt (Arg), 5. Derksen (Ned), (ZAf), Wessels (ZAf), Kjeldsen (Den) 67; 111, Ned) 75. See. Oostenrijks Open, Challenge Tour, na eer- 1. Pascal (Fra), Rose (Eng), Neil (Eng) 64 (-6), 'mi (Vst), Clark (Eng), Dredge (Wal), Pendaries f'ietti (Ita) 65; 52. Lafeber 70. 120. Bensdorp. n (Zwe). NCC Open, Challenge Tour, na eerste Japping (Eng) 66 (-5), 2 Eriksson (Zwe) 67, 3. (Zwe) 68, 4. Norret (Zwe), Forsman (Zwe) 69; 15. Rotterdam. NK, elfde ronde: Cifuentes - Van den Doel 1/2- 1/2, Van der Wiel - Sokolov 1-0, Van der Sterren - Janssen 1/2-1/2, Van Wely - Piket 1/2-1/2, Peng - Nijboer 1-0, Reinderman - Nikolic 1/2-1/2. Eindstand: 1. Nikolic 8 1/2, 2. Piket 8, 3. Reinderman, Van der Wiel, Van Wely 7, 6-2. Birmingham. Vrouwen, 340.000 gulden. Derde ronde: Halard-Decugis (Fra/5) - Oremans (Ned/15) 6-2 6-4, Tau- ziat (Fra/1) - De Swardt (ZAf/14) 6-3 6-4, Zvereva (WRu/4) - Grande (Ita) 6-4 6-2, Serna (Spa/6) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-2, Black (Zim/8) - Po (VSt) 7-6 6-3, Stevenson (VSt) - Sidot (Fra/12) 6-3 5-7 8-6, Arendt (VSt) - Talaja (Kro) 6- 1 3-6 6-1, Gorrochategui (Arg) - Pratt (Aus) 6-1 6-4. WATERPOLO SCHAKEN Veenendaal. Vijflandentoernooi om Dutch Trophy, man nen, tweede dag. Australië - Frankrijk 8-5, Nederland - Cuba 7-9 (3-3 1-2 2-1 1-3). Doelpunten Nederland: Ha- venga 3, Kunz 2, Eelco Uri en Silvis 1. Stand: 1. Australië 1-2, 2. Kroatië 1-2, 3. Cuba 2-2, 4. Nederland 2-1, 5 Frankrijk 2-1. BRISBANE ANP 1/2. Halle. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Prinosil (Dui) 6-4 6-4, Haas (Dui/6) - Dreekmann (Dui) 6-4 7-6, Kulti (Zwe) - Gimelstob (VSt) 6-4 6-4, Va- cek (Tsj) - Novak (Tsj) walk over. Londen. Queens. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Derde ron de: Sampras (VSt/2) - Arthurs (Aus) 7-5 6-3, Hewitt (Aus/14) - Philippoussis (Aus/4) 6-7 6-3 6-2, Pioline (Fra/11) - Martin (VSt/5) 1-6 6-3 7-5, Kucera (Slw/6) - Stoltenberg (Aus/12) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/7) - Wayne Ferreira (ZAf/10) 7-5 4-6 6-3, Ivanisevic (Kro/8) - Lareau (Can) 6-4 6-7 6-4, Sargsian (Arm) - Draper (Aus/15) 6-3 WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Vierde etappe, Beaumes-de-Venise - Digne-les-Bains: 1. Desbiens (Fra) 203 km in 5.04.46, 2. TENNIS Wuyts (Bel) 1.09, 3. Nazon (Fra) 3.03, 4. Osa (Spa) 3.40, 5. Heulot (Fra), 6 Verheyen (Bel) 4.19, 7. Bróchard (Fra), 8. Vinokoerov (Kaz), 9. Chanteur (Fra), 10. Simon (Fra). Klassement: 1. Vaughters (VSt) 15.29.04, 2. Vinokoerov 0.07, 3. Heulot 3.32. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe, Ried - Sankt Johann Alpendorf: 1. Markus Zberg (Zwi) 188 km in 4.40.52, 2. Casagrande (Ita), 3. Bonca (Slv), 4. Hempel (Dui). IJSHOCKEY „Dit is absoluut een valse start", erkende aanvoerder Stephan Veen van de nationale hockeyploeg volmondig na het 3-2 verlies tegen Zuid-Korea. „Er komt nu extra druk op de ploeg te liggen. Een plaats in de finale is zeker nog mogelijk Maai" een nieuwe nederlaag kunnen we niet meer hebben." De fysiek sterke en beweeglij ke Koreanen pasten over het hele veld een straffe mandek king toe. Daarmee had het technisch betere Oranje veel moeite. Ook moesten de Neder landse spelers nog zichtbaar wennen aan de nieuwe inter pretatie van de zogenaamde shootregel in Brisbane. Bij wijze van experiment mogen de scheidsrechters veel minder snel affluiten dan normaal bij voetcontact met de bal. In de slotfase speelde Neder land zelfs tien minuten met tien man. Routinier Jacques Brink man kreeg de gele kaart wegens ruw spel. Zuid-Korea profiteer de een kwartier voor tijd van de numerieke meerderheid. Seung Tae Song, die donderdag in de eerste wedstrijd tegen Engeland al drie keer scoorde (3-2), sloeg toe vanuit een fraaie strafcor- nervariant: 2-3. Remco van Wijk miste tot twee keer toe fraaie kansen op de gelijkmaker. Bondscoach Hendriks wei gerde na afloop commentaar te geven op de mogelijke invloed van de aangepaste shootregel op het wedstrijdverloop en het eindresultaat. „Het heeft nu geen zin te zeuren over de spel regels. In de komende wedstrij den dienen we meer snelheid in ons aanvalsspel te brengen." r^eonis Rabobank ALPHEN AAN DEN RUN Beiden kijken met een goed gevoel terug op een Ameri kaans avontuur. Alphenaar Arthur Hertzberger verliet in de winterperiode 1997/1998 huis en haard om via twee se mesters studeren en tennissen vooral levenservaring op te doen. Torben van der Voorn trok afgelopen winter met het zelfde doel over de oceaan. De nog slungelige jongeling uit Noordwijkerhout keerde als een vent terug. De botsing tussen de beide Amerika-gan- gers gisteren op de Bahlmann Open bij TEAN eindigde na drie sets in het voordeel van Hertzberger. Beiden willen stellig terug naar de VS, al zal de 19-jarige winnaar dat niet voor het ten nis doen. „Het sociale leven daar is niet te vergelijken met dat in Nederland, maar voor een stage als onderdeel van mijn studie commerciële eco nomie aan de HES in Amster dam ga ik graag terug. Uitein delijk staat een jaartje Amerika goed op je cv-tje." Bij Van der Voorn ligt dat iets genuan ceerder. „Vorig jaar was ik nog niet klaar voor een HBO-stu- die", legt de pas 17-jarige Noordwijkerhouter uit. „Daar bij baalde ik van tennis en van de omgeving waarin ik het speelde. In die acht maanden Amerika heb ik het plezier in het spel weer volledig terugge kregen." Van der Voorn had daarbij de prettige bijkomstigheid, dat hij in aanraking kwam met Kenneth de Koning, die zijn trainerschap in Amsterdam opgaf om in de Verenigde Sta ten als coach van een 'univer sity' te gaan opereren. Het teruggekeerde plezier in tennis kon Van der Voorn nog niet in een klinkende overwin ning op Hertzberger omzet ten. Na acht maanden hard court was het eerste officiële optreden in een graveltoer nooi bepaald wennen. Hertz berger daarentegen nam een pittige tenniscompetitie in de eerste klasse bij Hillegom als ervaring mee. Dat bezorgde de Alphenaar met 6-3 de eerste set. In de tweede set liet Van der Voorn zien, waartoe de ve le uren training hem hadden gebracht. De kop, die vorig seizoen na setverlies nog wel eens ging hangen, bleef fier overeind. Met de 6-1 score bracht hij echter ook Hertz berger weer bij de les. De Al phenaar ging scherper spelen, zag Van der Voorn regelmatig te laat uit de hoeken terugke ren en greep met 6-1 de to taalzege. Twee andere tweede rondes leverden eveneens een span nende en aantrekkelijke drie setter op. Albert Robben had tegen Tim de Rooij nog een game nodig voor de winst in de eerste ronde en deed er geen game langer over. In de tweede ronde overleefde de Nieuwvenneper uit het eerste mannen team van TEAN een matchpoint om met 7-5 in de derde set te zegevieren over Niels van Geer. Teamgenoot Mare Nagelkerken werkte zich na veel ups en downs langs Hans van Velzen. Circuit in cijfers Bahlmann Open, TEAN Alphen a.d. Rijn HEB1, le ronde: A Robben (6) T de Rooij 2-6 6-3 5-2, uitgespeeld naar 6-2. 2e ronde: M. Nagelkerken (5) - H van Velzen 6-4 6-7 6-2, A. Robben (6) - N. van Geer 6-3 3-6 7-5, A. Hertzberger (2) - T. v.d. Voorn 6-3 1-6 6-1. Kwartfinale: M. v.d. Berg (1) - J. de la Beij 6-2 6-3 DEB1, kwartfinale; K. Hoogeveen - V. Jansen 6-1 6-3. HEC1, 2e ronde: D. Prins - T. van Vliet 6- 4 3-6 6-3; R. Goedegebuure - M. v.d. Pijl 6-2 6-0; N. van Winsen - D. Harmzen 7-6 6-3.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21