Een ware homo mobilis 'Die jongens zijn zo gezellig' De rekening van Kosovo GSM Strand wêe| via intern VRIJDAG 4 JUNI COM E N T A A R Na ruim tien weken van onafgebroken bombarderen, lijkt er dan eindelijk een einde te komen aan de crisis rond Kosovo. Bij zo'n historisch moment als een vredesakkoord wordt er natuurlijk altijd een balans opgemaakt. Het lijkt erop dat niemand daar straks echt vrolijk van zal worden, alle opluchting van nu ten spijt. Allereerst verstoorde de oorlog een ongekende periode van lang durige vrede - 54 jaar -in Europa. Die vrede was weliswaar gewa pend, maar toch hadden velen het idee dat er op dit continent een definitieve punt achter de met bloed doordrenkte geschiedenis van deze eeuw was gezet. Voor mensen die het streven naar die vrede tot hun levensdoel hebben gemaakt, moet het dan ook ont hutsend zijn geweest om te merken hoe snel de gemiddelde Euro peaan geweld weer als enige uitweg accepteerde. Verder is er grote politieke schade, mogelijk met ernstige gevolgen voor de toekomst. Zo heeft een decennium van vaak moeizame, maar vaak ook zeer vruchtbare toenadering tot de Russen een flin ke tik gekregen. Dat kan nog grote gevolgen hebben voor de ver houdingen tussen het Westen en de berooide en gekrenkte reu- zenstaat. Ook de relaties tussen de Verenigde Staten en China lig gen goeddeels in scherven, deels door de bommen op Belgrado. Bovendien gaat het etnische probleem op de Balkan niet weg op het moment dat de bommenwerpers het gebied verlaten. Voorlo pig zitten nog honderdduizenden vluchtelingen in Albanië en Ma cedonië. Vooral in dat laatste land zijn ze bepaald niet welkom, maar garanties voor een snelle terugkeer zijn er absoluut niet. Dat belooft weinig goeds. Binnen Joegoslavië speelt het probleem van Montenegro dat zich uit de federatie met Servië wil losmaken. En in Servië zelf zit de broei nog altijd in multi-etnische regio's als de Sandzak en Vojvodina. En dan is er nog de échte rekening die straks moet worden opge maakt Joegoslavië ligt letterlijk en economisch aan puin, en herstel kost tientallen miljarden guldens. Er gaan nu al stemmen op om Belgrado geen cent te geven zolang president Milosevic aan de macht is. Het is echter van het grootste belang dat er op de Balkan geen tweede Irak ontstaat, een pariastaat die maar ternauwernood kan overleven. Dat is levensgevaarlijk. Wordt er nu besloten Joego slavië op z'n Iraaks te isoleren, dan steekt de internationale ge meenschap willens en wetens meteen de lont van het volgende kruitvat aan. Buien met onweer De kortste weg van A naar B is via een rechte lijn maar wat logisch lijkt, is niet altijd vanzelfsprekend. Een depressie ten westen van Ier land, waarvan het frontensysteem vanavond buiig weer veroorzaakt, is op weg naar de Noordzee maar bereikt onze waterplas pas na het weekeinde. Dat komt omdat de stroming in de hogere luchtlagen naar het zuiden en zuidwesten wordt uitgerekt. Aangezien de stroming in de bovenlucht maatgevend is voor wat er nabij het aardoppervlak ge beurt, beweegt het lagedrukgebied zich eerst naar de Kanaalregio. Voor de stabiliteit van de atmosfeer maakt dat weinig uit. De rond het lagedrukgebied circulerende luchtmassa's zijn dermate onstabiel dat we de komende tijd rekening moeten houden met buien die soms van onweer vergezeld kunnen gaan. Verder gaan de temperaturen geleide lijk nog iets naar beneden maar de wind verzwakt en krimpt aanvanke lijk naar richtingen tussen zuid en zuidoost. Dat komt omdat de de pressie in betekenis afneemt en zich de eerste dagen ten westen/zuid westen van ons land ophoudt. Na het weekeinde verandert er vooralsnog niet veel. De depressie be vindt zich boven de Noordzee waardoor de kans op buien voort duurt. De temperaturen schommelen meest rond de 18 graden. Later in de week komt het lagedrukgebied boven Duitsland te lig gen waardoor de wind naar het noorden draait. Daardoor koelt het nog wat verder af. Tijdens het afgelopen etmaal is het geruime tijd vriendelijk weer geweest. De zon kwam er geregeld aan te pas en de temperaturen liepen op tot rond de 20 graden. Op Schip hol werd 20,1 en op Valkenburg 19,5 graden geregi streerd. Wel stond er tijdens de ochtenduren aan de kust eerst nog een krachtige tot harde zuid westenwind. In de late middag bereikte een re- gengebied onze streken. Daarna werd het in de avond weer droog maar laat op de avond en de afgelopen nacht kwam het opnieuw tot buien die ook van onweer vergezeld gingen. JAN VISSER Paul Nouwen neemt afscheid als directeur ANWB Als kind wist Paul Nouwen het zeker: hij zou boer worden. 'Ik was gek op beesten, dus moest en zou ik veeboer worden'. Het zou heel anders lopen. Deze week nam Nouwen afscheid als directeur van de ANWB met een passend feest. Verschillende gasten staken de loftrompet over de hoofdbestuurder. „Zijn toewijding, leiding, energie en doorzettingsvermogen zijn ongeëvenaard." In zijn studententijd kwam Paul Nouwen door toedoen van Paul van Vliet en de latere groot meester, Floor Kist, in aanra king met het Leidsch Studenten Cabaret. „Om hem klein te houden gaven we hem rollen waarin hij niets mocht zeggen", herinnert Kist zich maar al te goed. En dan vervolgend met een brede grijns. „Ik denk dat wij de laatsten zijn geweest die Paul hebben kleingehouden." Paul Nouwen doodserieus: „Ik heb lange tijd getwijfeld of ik cabaretier zou worden. Toen ik op een dag voor mijn vader een stukje opvoerde en mezelf be geleidde op de sax, sprak hij de legendarische woorden: 'Paul, jongen, ik denk dat je je maar op je rechtenstudie moet rich ten. Daarmee kun je nog alle kanten op'." Het is toch nog goed gekomen met Paul Nouwen. Hij was on der meer directeur bij verzeke raar Nationale Nederlanden. De laatste 12,5 jaar deed Paul Nou wen dienst als 'uithangbord van de ANWB', zoals hij deze functie graag typeert. Het aardi ge is dat Nouwen tussentijds toch twee vurige jongensdro men heeft gerealiseerd. Hij ma nifesteerde zich als praatpaal van de Toeristenbond niet al leen als bijzonder bestuurder, maar vooral als een persoon met uitzonderlijke menselijke eigenschappen die, gezegend met een fikse dosis humor, soms op cabareteske wijze flink de beest kon uithangen. „Daar uit kun je opmaken dat hij nog altijd grote affiniteit heeft met dieren en ook nog graag de ca baretier uithangt", schaterlacht zijn vriend en wielermaat, pia nist Tonny Eyk. Deze week nam Paul Nouwen afscheid van het 'kampioenen team', zoals hij de ANWB graag typeert. Op 18 juli bereikt hij de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar en is het voor Nou wen tijd zijn zetel af te staan. Twee jaar geleden, toen hij zijn pensioen met rasse schreden zag naderen, riep de hoogste wegenwachter van het land nog boos dat hij zich slachtoffer voelde van de geldende leef tijdsdiscriminatie. Dat hij zich een jonge hond voelde, die nog jaren meekon. Nu nuanceert hij die uitspraak. Een jaar geleden werd hij getroffen door een hartinfarct. „Ik was op sterven na dood. Die 'lekke band' heeft me tot andere inzichten ge bracht. Ik ben blij dat ik nu met opgeheven hoofd de finish heb gehaald en niet in een ambu lance het strijdtoneel heb moe ten verlaten. Ik richt me nu op mijn commissariaten en mijn rol in het project Rotterdam Culturele Hoofdstad in 2001. Het is tijd dat een ander de vlag overneemt." Paul Nouwen mocht niet gaan Paul Nouwen over zijn vertrek bij de ANWB: „Het was allemaal zeer emotioneel." foto hans van weel zonder passend afscheidsfeest. Elfhonderd man, onder wie mr. Pieter van Vollenhoven, de commissaris der koningin Leemhuis, talloze ambassa deurs, wielervriendjes als Gerrie Knetemann en Peter Post, za kenpartners onder wie Rotter dams burgervader Opstelten, zijn Haagse collega Deetman en naaste medewerkers trakteer den hem deze week in Den Haag op een fraai feest. Nou wen vond het, zoals gebruike lijk, niet erg om in het spotlicht te staan. „Maar ik heb soms wel getwijfeld of ik niet de Alarm centrale moest bellen", zei hij naderhand. „Het was allemaal zeer emotioneel." De ANWB-hoofdbestuurder werd met lof overladen. Com missaris der koningin Leem huis, de voorzitter van de ANWB, typeerde hem als de nieuwe mens; de homo mobi lis. Oud-premier Ruud Lubbers, Nouwens achterbuurman in Rotterdam:Als het goed blijft gaan met de ANWB dan is dat dankzij Paul Nouwen. En als het slecht gaat, dan komt dat omdat Paul er is weggegaan." Prins Bernhard had een ijlbode naar Den Haag gestuurd met het verzoek of Nouwen zo af en toe nog wat op Soestdijk van zich kon laten horen. Mr. Pieter van Vollenhoven was niet met de boodschapper meegereisd. Hij kwam tot zijn spijt drie kwartier te laat. Het gerucht dat hij onderweg pech had gehad en door de ANWB op weg was geholpen, wees hij lachend van de hand. „Ik ben", zei van Vol lenhoven, „denk ik één van de weinige mensen in Nederland die nog nooit de eer heeft ge had om door de Wegenwacht te worden geholpen. Maar ik heb Nouwen wel vaak genoeg nodig gehad. Hij is een inspirator. Zijn toewijding, leiding, energie en doorzettingsvermogen zijn ongeëvenaard." En zijn vriend, de voormalig KPN-topman Ben Verwaayen: „Paul hield van tempo in zijn werk en tempo in het leven. Hij heeft mooie dingen verwezen lijkt, maar ook veel verdriet ge kend. Paul kent daardoor alle facetten van het leven en heeft zich niet zo zeer altijd gemani festeerd als voortreffelijk be stuurder, maar vooral als warm mens. Die Paul Nouwen hoopt ik nog vaak tegen te komen." Volgens Aad van den Heuvel, die het afscheidsfeest presen teerde, is Paul Nouwen een be zeten mens. 'Ik sprak laatst met een van zijn vrienden van wie lerclub DOF, Door Oefening Flink. Tijdens het bij wielerfa naten bekende pontje van Geertruidenberg, werd Paul herkend door een dame, die meteen omstandig begon uit te leggen dat er van de bewegwij zering in haar plaats weinig klopte. „Vervelend, hé'", zei de wielervriend, toen het gesprek was afgelopen en Paul notities had gemaakt. Maar Nouwen werd boos en zei: „Het is verve lend voor die vrouw en haar plaatsgenoten dat er van de ANWB-borden niets klopt. Ik laat meteen maatregelen ne men. Ja, dat is typisch Paul.". Brams buitenaardse leven Onder de titel 'Vermeulen weet het beter' gaat artiest/volleyballer Bram Vermeulen uier programma's maken waarin hij allerlei theo rieën poneert waarbij de kijker maar moet bewijzen dat hij onzin beweert. Zo luidt tenminste de aankondiging. In de eerste aflevering gisteravond ging het om buitenaards leven ("Wij zijn niet alleen'). Terwijl Vermeulen 's nachts, voorzien van koffie en boterhammetjes, met kijkertje de hemel aftuurt, lanceert hij een aantal opmerkingen en opvattingen over vliegende schotels en graancirkels. Zijn theorie is dat we wat dat betreft ongelovigen zijn en dat ook willen blijven, want het is maar bedreigend als het waar zou zijn dat er naderend buitenaards leven zou zijn. 'We wil len niet dat er buiten ons nog andere intelligentie isy we willen niet bezocht worden door buitenaardse figuren; we willen alleen blij ven'. De media en deskundigen doen daarom volgens hem hun bestal wat onverklaarbaar is af te doen als onwetenschappelijk of bedrog, belachelijk te maken of als het werk van een gek te bestempelen. (Wat het nut was om na deze opmerking een filmpje van Paul van Vliet ab 'Bram van de commune' te vertonen, ontging me totaal). Onderzoek b er volgens Vermeulen voornamelijk op gericht om aan te tonen dat het allemaal mensenwerk is. 'Onze wereld blijft zo vei lig dezelfde'. Een paar krantenberichtjes moesten die mening onder steunen. Tal van zeer gecompliceerde graancirkeb passeerden de revue en volgens Vermeulen kan dat geen mensenwerk zijn. 'De daders zou den dan toch op zeker moment op te sporen moeten zijn'. Het zijn in zijn ogen 'mededelingen, stempels van de ene hoge intelligentie aan de andere; ze gebruiken ons ab schoolbord'. Aardig gevonden. Van Vermeulens gramstorige betoog begreep ik niet veel. Nooit ge merkt dat we 'alleen willen blijvenen dat we angstig zijn voor bui tenaardse wezens. Ik denk juist dat we er dolnieuwsgierig naar zijn en eerder teleurgesteld dat het maar nooit van een kennismaking gekomen b. Wat dat betreft schoot Vermeiden zijn pijlen op iets dat er naar mijn mening helemaal niet b. Volgend keer gaat hij het over dromen hebben. Willeke Alberti ziet uit naar kroning tot homokoningin Drie huwelijken achter de rug. Dan kun je moeilijk zeggen dat ze de homowe reld van binnen kent. Toch wordt Willeke Alberti zondag gekroond tot Konin gin Moeder van de Nederlandse homo's. 'Vanwege haar warme karakter en haar bijdrage aan de homo-acceptatie', meldt de Gay Discjockeys Vereniging die de prijs uitdeelt. Goed nieuws: de liefde is wederzijds. Willeke: „Ze zijn mijn favoriete publiek." Al neemt ze de prijs en de heisa eromheen met een korrel zout. Die Willeke toch. Als altijd dansend op het slappe koord tussen cultuur en flauwekul. Zwalkend tussen kwaliteitsnummers als 'Telkens weer' en onbe nullig werk als 'Ome Jan'. Combineert het respect onder makers van het seri euze lied moeiteloos met het Aalsmeerse schnabbelcircuit. Ging genadeloos onderuit bij het Eurovisie Songfestival, waarna Holland haar alleen maar hef tiger in de armen sloot. Of had dat misschien ook te maken met de kilte na haar derde echtscheiding? Vallen en opstaan. Maar steeds kwam ze weer terug: als tv-actrice, als schrijf ster, als zangeres. Want immer artiest genoeg om ook hitloze jaren door te ko men. En nu weer onderscheiden. Voor de zoveelste keer. Want de 54-jarige zangeres uit Laren was al ridder in de Orde van Oranje Nassau en draagster van de Foster Parents Plan Award. „Deze maand kreeg ik ook nog een onder scheiding van Amnesty International en de zilveren speld van het Aids Fonds. En ze hebben pas nog een prachtige wit-roze lelie naar me vernoemd. Het wordt wat veel, de laatste tijd. Maar tegelijk voelt het alleen maar heerlijk, als mensen je zo waarderen." De kroon die ze in Utrecht op het witblonde kapsel gedrukt krijgt, geeft haar vooral een 'warm gevoel van binnen'. „Ik heb wel wat met het homo-wereld je. Als ik uitga, duik ik het liefste de gaykroegen in. Daar is nooit rottigheid. Die jongens zijn altijd zo gezellig. En je kunt goed met ze praten. Ze zijn altijd zichzelf. Nooit bang voor wat een ander zegt. Wie uitkomt voor zijn geaard heid, is toch een sterk individu. Natuurlijk zit er hier en daar een valse nicht tussen, maar daar kun je juist weer om lachen. Ik zing ook graag voor ze. Ze geven me het gevoel dat ik de allerbeste ben, waardoor een optreden altijd een extra lading krijgt. De sfeer is dan geweldig." Vraag haar niet hoe dat komt. Eigenlijk wil ze er ook helemaal niet over na denken. Omdat ze de bekroning (de onderscheiding ging eerder naar boeg beelden als Anneke Grönloh en de Zangeres zonder Naam) en alle heisa er omheen ook weer met een flinke korrel zout neemt. „Toch is de publiciteit die erbij hoort haar best welkom. „Na veertig jaar in het vak weet je dat dat erbij hoort." Zolang het maar niet te veel tijd kost, allemaal. Drukte, zie je. Met an dere Nederlandse artiesten neemt ze een cd op voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Ook zit ze in de voorbereidingen van een theatertournee. In vijftig za len brengt ze dit najaar liedjes van Louis Davids, Jacques Brei, Wim Sonneveld en Annie M.G. Schmidt. Maar eerst die bekroning. Een soort verloving voor een jaar, wordt het. Even uitgebreid zeggen dat je van elkaar houdt en dan samen sterker verder. Wille ke heeft er zin in. „Heerlijk toch? Al die warmte! Ik ga erheen en laat me lekker verwennen. Willeke Alberti: „Ik heb wel wat met het homo-wereldje." archieffoto anp Zeventien jaar oud was ik toen ik voor het eerst tele foneerde. Van Maasslub was ik naar Steenwijk ge fietst om een weekje bij een oom te logeren. Toen ik aankwam, zei hij: 'Moet je thub niet even laten we ten dat je veilig bent aangekomen?' 'Dat zou prachtig zijn. maar hoe?' vroeg ik. Mijn oom zei: je belt m'n broer Klaas en vraagt of. hij even bij je thuis wil gaan zeggen dat je hier gearri veerd bent.'Mijn oom reikte mij de telefoon al aan. Het zweet brak me uit. Ik had zo 'n ding nog nooit vast gehouden. Thub hadden wij er geen. Mijn oom draaide het nummer voor me, gaf me de hoorn, en ik hoorde iets zoemen. L 'Hijdoet het niet,'zei ik 'Wacht nou maar.zei mijn oom! Toen klonk, heel bits, heel kortaf, een stem'Met Tart.Ik schrok I me dood, maar vermande me en riep: 'Ik ben veilig aangekomen, zou u dat even te gen m'n vader willen zeggen. 'Met wie spreek ik,blafte m'n oom Klaas aan de andere kant. 'Met Maarten,stamelde ik. 'Maarten? Welke Maarten?' De vraag was logbch. want in mijn familie he ten ze allemaal Maarten, dus je bent er niet ab je je voornaam zegt. je moet er altijd bij zeggen MAARTEN 'T HART van wie je er één bent. Zo ben ik Maarten van Pau, en dat hakkelde ik vervolgens ook. 'Zegdat dan meteen,'gromde m'n oom, 'en wat wil je nou dat ik tegen Pau zeg?' 'Dat ik hier veilig ben aangekomen. 'Waar hier?' 'Bij oom Nico. 'Ik moet het er wel allemaal uit trekken, maargoed, ik zal 't zeggen, de groeten aan m'n broer Nico. Bevend legde ik de hoorn neer. Het heeft daarna nog zo'n jaar of drie geduurd voor ik na die traumati sche ervaring weer durfde te telefoneren. Zelfs nu, zevenendertig jaar later, vind ik telefoneren, waar schijnlijk omdat ik er niet mee groot geworden ben, nog altijd een bezoeking. Nog steeds ben ik geneigd om, zodra de opgebelde z'n naam heeft gezegd, plompverloren m'n boodschap eruit te gooien. Bo vendien lijkt het altijd ab ik telefoneer of ik geld hoor rinkelen. Ik kan nooit vergeten dat er grote kos ten mee gemoeid zijn. Ab ik word opgebeld, breng ik steevast weer dat oer- bitse geluid voort dat het eerste b wat ik zelf uit z'n hoorn hoorde: Met Tart.' Mijn vrouw zegt altijd: 'moet dat nu echt zo onvriendelijk'. Maar m'n liele leven lang lijkt het al of oom Klaas nog steeds in de weg zit. Andere tijden, andere zeden. Nu lopen de mensen op straat vrolijk te telefoneren! Met een GSM. wat de af korting b van Geen Snoer Meer. Zelfs in een glazen telefooncel kan ik van géne nog geen woord uitbren gen. Iaat staan dat ik in de open lucht of in een treincoupé zou kunnen bellen. Blijkbaar mag ik me zelf daarom gelukkig prijzen. Dinsdagavond zag ik op Net 5 een documentaire over de gevaren van de GSM. De microgolven eivan, dezelfde overigens waarvoor je moet vrezen bij de magnetron, zorgen voor warmtestraling in de herse nen. Weefselverandering kan daarvan het gevolg zijn. Geheugenverlies en aantasting van het spraak vermogen zijn al heren dei'geconstateerd. Uit Zweeds onderzoek is zelfs al gebleken dat er een ver hoogde kans is op het ontstaan van hersentumoren aan de kant van je hoofd waar je je GSM. houdt. Ook bestaat de verdenking dat de microgolven het DNA kunnen beschadigen. Natuurlijk spreken de GSM-fabrikanten alles vier kant tegen, maar mij dunkt: hier is grote voorzich tigheid geboden. Zolang niet met keiharde cijfers be wezen wordt dat een en ander niet waar b. zou ik de GSM uiterst sporadisch gebruiken. Wat ben ik blij dat ik er nog nooit één in handen heb gehad! Nog 211 dagen en hl nieuwe millennium I aan. Reden voor dezf om in een dagelijkse^ terug te kijken op bei rijke gebeurtenissen^ plaatsgrepen op cort w ponderende data in 90 gelopen 1000 jaar. Dpe week: 31 mei 1859: slaat voor eerste mach( juni 1864: Oprichting ste Nederlandse vakhb 2 juni 1904: Tarzan g"c ren; 3 juni 1098: AntP^( prooi kruisvaarders; 1798: Giovanni Casai overleden; 5 juni 156 Executie Egmont en ne. jyy 4 JUNI 1798 ij Op 4 juni 1798 komt er q0I aan het losbandige leveift man die als een van de 6ei roemdste vrouwenvers% de geschiedenis ingaat: mo Casanova. Deed hij 1-jti meer dan honderd vroup jr Zeker is, dat hij hield vaj^, goed gestoffeerd bed. Tl^, Kars, de Nederlandse veg van de memoires van va, schat dat het in een p van veertig jaar wel zo'n derdzestig dames zijn gqj] Maar uit de verhalen die grootste minnaar aller tijtdi achterlaat, komt vooral »m beeld naar voren dat hijm vrouwen houdt - en dat lis anders dan dat hij 'er' v#r: houdt. Casanova is onstï)- geworden door zijn velete avonturen, maar zijn le\i f haal is niet minder boetfoi Van het seminarie gestut a zwerft de in Venetië gebia' jongeman door Europa,hi hij leeft van oplichterij, An ge en speculaties. In z'np levensjaren schrijft hij zisri moires, met een sensuef als: „De verzadiging is al zelfde, maar dat merkt pas achteraf. Het genot i steeds anders." IC De literatuur is z'n tweei hartstocht, van deze 'mr amorele moralist' van zi, genoemde meidengek, <r' duivel met het wijwater^ zoent. „Tenslotte ben ikl s slecht geweest, en als ik. geweest, dan altijd mete lijk hart." d UCMK Dl llll -p< >b il Vanuit Almere, Devenr Düsseldorf even kijkeit0 het weer is op het stra»e van Egmond aan Zeefi( rens naar het westen reizen. Zo'n 41.000 mf6 hebben dat al gedaan.nj internet kunnen ze eet11 actueel beeld krijgen de weersgesteldheid tr*l plekke, bezien door ee" mera bij Bad Zeezicht Daarnaast is er inform over luchttemperatuu" rometerstand, windric^ en windsnelheid. Egmonder Juriaan Brajr experimenteert sinds L jaar met een zogehetes^ webcam vanaf het strajs Hij is niet de eerste, wel een van de weinig^, „Die in Zandvoort is a£, ziele, alleen in Scheve^ A gen staan er nog twee- c internet zijn ook beel^j zien van onder meer Sgj den in Engeland, Belg;n zelfs op Mallorca. „Den acties zijn erg positief. Mensen uit Almere zei_ naar Egmond te zijn gT men toen ze op intern" gen hoe mooi het stral weer hier was." OmgeP kan natuurlijk ook. „]'m er toevallig net een wcP voorbij drijft, krijgt iei een verkeerde indruk. Het getoonde webcan beeld is gemiddeld ee oud. „Ik maak gebruili een telefoonverbindir die lijn moet natuurlij vrij blijven. Daarom k niet permanent een ac beeld tonen", zegt del atiefnemer. „Maar als^ hier een kabelaansluif krijgen kan het wel. D> ik internet-bezoekersf gelegenheid bieden n> hun computer de canv' te bedienen." I

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2