Hingis dringt zich op aan Graf fiels van Geer 'scalpeert' Jeroen Boogmans Sport Rijkaard wil staf uitbreiden Berg-op kan niemand Pantani volgen DAG 4 JUN11999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 plitie zet wielrenners vast De dopingbrigade in Parijs heeft de Franse wielrenners tand. Morelle, oud-coureur Menthéour en de Brit Sciandri leren in verzekerde bewaring gesteld. De renners vijf zijn jgehouden in verband met het onderzoek naar Bernard z en Bertrand Lavelot. Dat duo wordt verdacht van handel rerboden middelen. Na een verhoor van negen uur werd [nthéour vrijgelaten. rland - Joegoslavië afgelast De UEFA heeft het EK-kwalificatieduel tussen Ierland en Eöslavië noodgedwongen afgelast. De wedstrijd had morgen Dublin moeten plaatsvinden. De UEFA nam de maatregel, [dat de Ierse regering weigert inreisvisa te verstrekken aan de boslavische spelers. an Wely naast Nikolic bovenaan erdam Loek van Wely heeft in het NK schaken koploper drag Nikolic achterhaald. De grootmeester versloeg gisteren kotterdam de Chinese Rotterdamse Zhaoqin Peng, terwijl colic met wit niet verder kwam dan remise tegen Erik van den j»I. Nikolic en Van Wely leiden met 4 punten. Jeroen Piket, ■remise overeenkwam met titelverdediger Sokolov, volgt op 1 half punt achterstand. Erik van den Doel is bezig aan een jd kampioenschap. Een nederlaag tegen Van Wely in de eer ronde bracht hem niet uit zijn evenwicht. Via twee overwin- gen en twee remises bereikte hij de subtop. Ook tegen kop- r Nikolic bleef Van den Doel gisteren overeind met remise. ch vijf EK-duels in Arena De vijf wedstrijden voor het Europees Kampioen- Jap voetbal die volgend jaar in de Amsterdam Arena gespeeld f den worden, gaan door. Gisteren bereikten de directie van jena en het organiserende EURO 2000 een akkoord over [probleem van de 6400 zitplaatsen in het stadion, die vanaf pouw contractueel aan derden vergeven zijn en dus niet 'vrij' ren voor de EK-duels. Gisteren werd een pakket maatregelen Iresenteerd dat voor een oplossing zorgt. De Arena zal door k verbouwing met 1500 plaatsen worden uitgebreid. Daar- jst leveren de gemeente Amsterdam en de Arena-directie sa- 11200 kaarten in. parta kan niet van hoofdsponsor af Sparta zit nog vier jaar vast aan het contract met ifdsponsor De Goudse Verzekeringen. In de huidige over komst is opgenomen dat De Goudse de huidige verbintenis l ontbinden wanneer Sparta, dat aan de nacompetitie deel- mt, mocht degraderen. Als dit gebeurt, zou de hoofdsponsor kunnen besluiten voor een minder bedrag als geldschieter ef te blijven. Sparta vond dat het op die manier geen beleid voeren en wilde het sponsorcontract ontbinden. De Goud- 'erzekeringen beschouwde dat als contractbreuk. De spon- kreeg gisteren in kort geding het gelijk van de rechtbank. alone beste speler in NBA Karl 'The Mailman' Malone is tot beste basketballer Ie reguliere competitie van de NBA uitgeroepen. Het was de ede keer na 1997 dat de 35-jarige power forward van de h Jazz de 'most valuable player' werd. Malone tekende in de Dmpetitiewedstrijden gemiddeld voor 23,8 punten en 9,4 lunds. Alonzo Mourning (Miami Heat) en Tim Duncan (San onio Spurs) werden tweede en derde. Malone werd met Jazz le halve conferencefinales van de playoffs uitgeschakeld ir de Portland Trail Blazers. Vrouwenfinale Roland Garros wordt botsing tussen twee tennisculturen Meer dan dat oude tijden herleefden stond de tijd gisteren op Roland Garros twee uur stil. De vijftiende editie van het treffen Graf- Seles was net een oude film over tennis uit de ja ren negentig. De 'Oscar' ging naar de Duitse, die voor de tiende keer de ver bleekte klassieker won (7- 6, 3-6, 4-6). Het tennis van de volgende eeuw moet morgen in de finale van de open Franse tenniskampi oenschappen van Martina Hingis komen. De Zwitser se trakteerde tegen de Spaanse Arantxa Sanchez- Vicario Parijs al op een voorproefje (6-3, 6-2). PARUS EDWIN ALBLAS Van de laatste twaalf titels op Roland Garros verdeelden de dames Graf, Seles en Sanchez- Vicario er elf. „Dan mogen ze er mij ook wel eentje gunnen", grapte Hingis gisteren na haar partij tegen de Spaanse winna res van vorig jaar. Achter de naam van de Zwitserse staat al het niet geringe aantal van vijf Grand Slam-titels, maar daar zit Roland Garros nog niet bij. Hingis staat te popelen om het kwartet te completeren. „Met een schema van 128 speelsters blijven er aan het eind twee over. Dat ruimt op in de kleedkamer." Morgen komt de pas 18-jari- ge Hingis in de catacomben van het court central alleen Graf nog tegen. De 29-jarige Duitse, voor de zestiende keer deelne mer in Parijs, kleedde zich daar al acht keer om voor het spelen van een enkelspelfinale. Vijf keer keerde ze terug als winna res. „Maar de laatste drie jaar stond ze hier niet meer in een finale", herinnerde Hingis zich. „Misschien dat ze daarom weer een beetje zenuwachtig zal zijn." Daar moet Hingis maar niet op rekenen, reageerde Graf. „Ik hoef me niet meer te bewijzen. plezier, zegt ze. De Duitse heeft haar portie drama in het leven wel gehad. De familie Graf is in stukken uiteen gevallen. De be lastingontduiking, die vader Pe ter Graf moest bekopen met twee jaar gevangenisstraf, heeft bij Steffi diepe wonden achter gelaten. Met hem is Graf na zijn vrijla ting weer 'on speaking terms'. Dat de banden zijn aangehaald bewees Peter Graf gisteren met zijn aanwezigheid in Parijs. Niet in de VIP-box, maar ergens in de anonimiteit. Voor het eerst in drie jaar woonde hij weer een partij van zijn dochter bij. Misschien ziet hij Steffi morgen nog winnen ook. Schultz ziet af van Wimbledon AMSTERDAM ANP Steffi Graf schreeuwt het uit. Na een lange partij heeft de Duitse Monica Seles verslagen. Ik ben blij met wat ik heb en zo zal ik ook op de baan staan." In de partij tegen Seles leidde die instelling niet tot een spet terend schouwspel. Tien jaar terug speelden de twee tegen elkaar ook al zo. In het moder ne tennis gaat het om snel sco ren. Graf en Seles opteren in de regel voor een lange rally. Wachten op een fout van de an der. Dat is niet meer van deze tijd en verveelde gisteren snel. De kreunende Seles is verge leken met tien jaar terug, toen de twee op Roland Garros voor het eerst tegen elkaar speelden, dikker geworden. Graf niet. „Ze is zo fit dat ze het nog wel drie of vier jaar kan volhouden", meende de 25-jarige Ameri kaanse. „Daar ben ik jaloers op." Graf lachte wat verlegen om het compliment. „Mijn spel hangt nauw samen met mijn fy sieke gesteldheid. Maar wat hier ook telt is dat je het alle maal al een keer hebt meege maakt. Je moet met geloof in je zelf de baan opgaan. Ik weet dat ik goed kan spelen en dat ik van iedereen kan winnen. Maar het gaat erom dat je je beste tennis als het er op aankomt. Tot dusverre is me dat hier ge lukt." Voor Graf, in Parijs als zesde geplaatst wordt het morgen haar 29ste Grand Slam-finale. Daarmee is de Duitse nog geen recordhouder. Chris Evert (34) FOTO REUTERS en Martina Navratilova (32) staan er nog een paar op haar voor. Maar dat record is geen doel op zich. Morgen gaat ze op voor haar 22ste Grand Slam-ti- tel. Ze heeft er al drie meer dan Navratilova en Evert, maar vier minder dan de Australische Margareth Smith Court, die tus sen 1960 en 1973 haar hoogtij dagen vierde. Niet waarschijn lijk is dat ze dat aantal nog voorbijgaat. Voor Graf telt louter nog het Brenda Schultz keert voorlo pig niet terug op de tennis baan. De speelster blijkt nog niet volledig hersteld van een herniaoperatie die ze vo rig jaar oktober onderging. De Heemsteedse maakte vo rige week na een afwezigheid van een jaar op Roland Gar ros haar rentree in het pro fessionele circuit. Deze co meback was achteraf te vroeg. Ze ziet af van deelne ming aan Wimbledon. „Het littekenweefsel is nog niet helemaal genezen. Daarom is het tijdens de wedstrijd in Parijs weer gaan irriteren. Het weefsel ging tegen de ze nuw drukken waardoor ik ook weer last kreeg van mijn been. Volgens de dokter is er kans op volledig herstel. Ik geef mijn carrière nog niet op." Na haar nederlaag in de eerste ronde op de Roland Garros tegen de Australische Molik liet Schultz weten dat ze niet aan het toernooi in Rosmalen zou deelnemen. Nu mist ze ook Wimbledon waarvoor ze een wildcard had moeten krijgen. 'ADOR MARCEL VAN DER KRAAN confrontatie van Oranje de nummer twee van de reld wordt morgenavond graadmeter, misschien wel belangrijkste tussenrapport weg naar het EK in eigen d. Bondscoach Frank Rijk- d spreekt van het afronden de eerste fase onder zijn Een fase waarin met uwe spelers is geëxperimeif- d en waarin hij een blauw- 'c neerlegde van zijn eigen ische ideeën. „Bij elke :ts hoort een taak en een invulling", legt Rijk- d uit. „Noem het de tacti- e regelgeving die ik moest iduceren. We zijn niet itisch omgegaan, maar ik heb sommige dingen toch iets anders ingevuld." De serie oefenduels die hij heeft afgewerkt, leverde alles behalve indrukwekkende resul taten op. Met name de inter land tegen Marokko (1-2 ver lies in het Gelredome) bewees dat het gat tussen de lichting van het WK'98 en de neo-profs van Oranje nog schrikbarend groot is. Rijkaard: „Of ik ge schrokken ben? Nee, dat niet. Ik was wel teleurgesteld. Het aantal spelers dat echt op het hoogste niveau kan spelen, is in Nederland op dit moment te klein." Voor de vaste krachten zou het, zo denkt Rijkaard, ook goed zijn als er meer concur rentie zou komen. Het meest logisch zou het doorschuiven zijn van de beste spelers van Jong Oranje naar de A-ploeg maar zolang Han Berger met dat elftal is verwik keld in een kwalificatiereeks voor het EK en de Spelen in Sydney, wil Rijkaard de boel niet overhoop halen. „Ik heb met Han Berger afspraken ge maakt. Die gelden in elk geval voor deze periode. Bij het A- elftal heb ik nu 34 spelers ge bruikt, maar ik zeg niet dat ik nu geen nieuwe jongens meer zal toevoegen tot aan het EK. Met Frank Verlaat en Patrick Paauwe heb ik er nu ook nieu we gezichten bij en dat doe ik straks misschien weer." Hetzelfde geldt voor de tech nische staf. Rijkaard denkt in de aanloop naar en tijdens EU RO 2000 nog een assistent aan te moeten stellen. Wie daar voor wordt benaderd, wil hij in Brazilië nog niet verklappen. De suggestie wordt gedaan dat Marco van Basten naast hem een perfecte man zou zijn voor Oranje. „Nee, Marco van Bas ten komt er niet bij." Cruijff dan, in een adviseursrol? Rijk aard, stellig: „Nee, Cruijff ook niet." Een man die het zeker niet zal worden is 'Co' uit Tilburg. De man die hem voor beun haas heeft uitgemaakt en die niet in hetzelfde voetbalblad wil staan als daarin een inter view met Rijkaard staat. Oran jes bondscoach heeft veel ge leerd in zijn eerste jaar. Hij weet nu ook waar hij tegen wind kan verwachten. „Of Adriaanse zijn excuus al heeft aangeboden? Nee, dat heeft-ie niet gedaan." ALPE Dl PAMPEACO RDORP PETER KLEIN van Geer hield bij het Bl- looi van de Munnik de eer de aanstormende jeugd Niemand minder dan Je- Boogmans werd in twee iet slachtoffer van de da lrang van de 17-jarige spe- 't Bodegraven, die in het team van Unicum speelt, idere 'jonkies' redden het tegen de gevestigde na- Nick van der Kaaij en Tim nij gingen in straight sets onder tegen Kees-Jan enburg en Guido van der die daardoor vanmiddag elkaar binnen de lijnen in. In de B2 kwam Ralph >er in drie sets te kort te ert-Jan Anker. Geer had vorig seizoen al een florissante start in B-circuit. Toen greep 'nicummer na een finale- s bij het TEAN-toernooi in :n de BI-titels in Sassen- en Boskoop. Van Geer melde er voldoende pun- ee om deelname aan de |ers veilig te stellen. Echt namen had de Bodegra- tog niet verslagen, maar al ït eerste toernooi van het 'e LD Tennis Circuit was raak. Jeroen Boogmans de eerste mooie scalp Van Geer, die dit jaar met um-3 degradeerde. eerste set ging gelijk op, duidelijk werd wel dat de Ispeler veel scherper in de itrijd zat. Van Geer haalde ook met 7-5 de eerste set en. Hij stoomde in de le set meteen door naar c --O voorsprong. Boogmans jj^tte zich hevig en won drie Hès, maar moest de vierde leslissende inleveren (6-3). Niels van Geer was te sterk voor routinier Jeroen Boogmans. De 17-jarige speler uit Bodegraven won in twee sets. ARCHIEFFOTO MARKLAMERS „Nerveus werd ik niet", zei Van nen." Daarbij weet de Katwijker van Geer na afloop. „Hij ging ge- De Katwijkse kopman van zichzelf, dat er in de opening woon beter spelen. Maar ik had Zee Duin besefte dat zijn jon- van het seizoen altijd stroeve twee breaks voorsprong en ver- ge tegenstander de betere spe- effecten in zijn tennis zitten, trouwde erop, dat ik mijn servi- Ier was geweest in een overi- Aan het einde van het seizoen ce nog wel een keer zou win- gens niet hoogstaand duel. zijn er voor hem met soepel spel nog mooie hoofdprijzen - zoals tussen '94 en '96 drie Master-titels op rij- te verdie nen. De dagsluiting op De Munnik was voorbehouden aan Albert Robben en Mare Nagelkerken. De twee spelers uit het eerste mannenteam van het Alphense TEAN maakten er niet alleen een gevecht, maar ook een ware demonstratie van graveltennis van. „Dat weet je als je tegen Nagelkerken speelt", verklaarde winnaar Robben na afloop. „Hij is zo ongelooflijk snel, hij haalt alles en brengt alles nog goed terug ook. Je wordt er gewoon compleet gestoord van." De Venneper doelde met name op twee cruciale punten in de par tij, waardoor hij de tweede set minder snel won dan hij dacht. Nagelkerken haalde twee drop- shots en sloeg de tweede lob tussen de benen terug voor een winnend punt en gamewinst. Een vergelijkbare combinatie van korte ballen en smashes bleek de inmiddels 30-jarige 'Nagel' door zijn snelle reacties ook in zijn voordeel te kunnen beslissen, waarmee hij een snelle break voorkwam. Rob ben had echter in totaliteit de scherpere slagen in huis en ze gevierde met 7-5 6-4. CIRCUIT IN CIJFERS De Munnik Leiderdorp HEB1, 2e ronde: M. Visser - J. Looije w.o. blessure. 3e ronde: K.J. Schuilenburg - N. van der Kaaij 6-3 6-0; G. van de Broek - T de Rooi); A. Robben - M, Nagelkerken 7-5 6-4, N. van Geer - J. Boogmans 7-5 6-3; S. Westerduin - R. van Oosten w.o wegens werkzaamheden. HEB2, 2e ronde: R Rijsdorp - I. van Deijck v/.o.; K. van der Mijn - A. Wensink 6-1 5-7 6-1; G.J. Anker- R. de Boer 6-4 3- 6 6-1. DEB2, le ronde: L van Ruiten - N. Visser w.o.; S Korenhof - I. van Santen 7- 5 6-2 Marco Pantani heeft geheel vol gens verwachting in de Dolo mieten zijn voorsprong in de Giro d'Itafia vergroot. In de ne gentiende etappe beklom de Italiaan de 1760 meter hoge Al- pe di Pampeago, waar de rit eindigde. Geen enkele renner kon de ontketende Pantani berg-op volgen. De winst in de 164 kilometer lange rit betekende de derde dagzege voor Pantani in deze 82ste Giro. De 29-jarige renner heeft zoveel voorsprong op zijn concurrenten dat de eindzege hem nauwelijks meer kan ont gaan. Vandaag en morgen kan Pantani zijn roze leiderstrui rustig verdedigen in twee ande re bergetappes. Zondag volgt de afsluitende rit in Milaan. Pantani's landgenoot Paolo Savoldelli probeerde gisteren zijn achterstand in het klasse ment (0.44) in te lopen. Hij kreeg maximaal vijftien secon den voorsprong, maar ploegge noot Enrico Zaina van Pantani reed het gat voor zijn kopman dicht. Ook Richard Virenque sprong een keer vergeefs weg. Bij de beklimming van de 2040 meter hoge Passo Manghen vormde zich een kop groep van vijftien renners. Op de laatste col, de Alpe di Pam peago, ging Pantani er vandoor. De Spanjaard Robert Heras kon als enige aanhaken. Uiteindelijk eindigde hij als derde op ander halve minuut. De Italiaan Gil- berto Simoni wist hem nog voorbij te komen. Hij werd tweede op een minuut van Pan tani. In het algemeen klasse ment sloeg 'het olifantje' een gat. Savoldelli volgt op 3.42, de Italiaan Ivan Gotti op 4.53 en de Fransman Laurent Jalabert op 5.24. Blijlevens Jeroen Blijlevens heeft de Ron de van Italië vóór de negentien de etappe verlaten. De sprinter van de TVM-ploeg vindt de Gi ro d'ltalia gezien zijn twee sprintoverwinningen al ge slaagd en wil zich niet meer aan de drie zware bergetappes van donderdag, vrijdag en zaterdag wagen. Blijlevens won de derde en de zevende etappe. Hij reed twee dagen in de roze leiders trui. Ronde van Duitsland De Duitser Jens Heppner won de Ronde van Duitsland. Tij dens de achtste en laatste etap pe van Wiesbaden naar Bonn kwam zijn leidende positie niet meer in gevaar. De 34-jarige Duitser trad in de voetsporen van Theo de Rooy die in 1982 de laatste Ronde van (West-) Duitsland op zijn naam schreef. De rit van gisteren werd op geschrikt door een bommel ding. De bom zou in een hotel nabij de finish in Bonn verstopt zijn. Om veiligheidsredenen be sloot de organisatie de slotron- de in Bonn te schrappen. De Fransman Casper sprintte naar zijn vierdeetappezege. Zabel, ploeggenoot van Heppner, moest opnieuw genoegen ne men met een tweede plaats. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky ten van donderdag 3 juni. 2-3-13- 23-26-27-30-32-34-37-39-40-47-49- 51-60-69-71-73-75 (onder voorbehoud). VOETBAL Rheinback. Oefeninterland, vrouwen Duitsland - Nederland 2-0 (2-0). 15. Grings 1-0, 25. Wunderlich 2-0. Cali. Libertadores Cup. Finale, eerste wed strijd: Deportivo Cali (Col) - Palmeiras (Bra) 1-0 (1-0). 42. Bonilla 1-0. Toe schouwers: 36.000. Tokio. Kirin Cup, drielandentoernooi. Ja pan - België 0-0. 2-2, 5. Saudi-Arabië 2-0, 6 Cuba 2-0. Groep C: Hongarije - Koeweit 32-16, Rus land - Nigeria 36-23, Noorwegen - Kroatië 23-23 Stand 1 Hongarije 2-4, 2. Rus land 2-4, 3. Kroatië 2-3, 4. Noorwegen 2- 1,5. Koev/eit 2-0, 6. Nigeria 2-0. Groep D: Zweden - China 42-21, Joegosla vië - Australië 40-22, Frankrijk - Zuid-Ko- rea 28-25. Stand: 1. Joegoslavië 2-4, 2. Zweden 2-4, 3. Frankrijk 2-4, 4. Zuid-Ko- rea 2-0, 5. Australië 2-0, 6. China 2-0. BILJARTEN Enschede. EK snooker. Mannen, achtste finales: De Jong (Ned) - Lepaul (Fra) 5-2, Chand (Ned) - Stolk (Ned) 5-2, Wehrmann (Ned) - Haneveer i (Ned) - Bell (Wal) 2-5, Davies (Wal) - Geudens (Bel) 5-3, Johansson (IJs) - Nor man (Eng) 5-1. Vrouwen, kwartfinales: Van der Made (Ned) - Melief (Ned) 4-1, Jans (Bel) - De- haene (Bel) 4-2, Fisher (Eng) - Vialard (Fra) 4-0, Shaw (GBr) - Rizzuti (Noo) 4-3. Ware (Eng). Mannen, Engels Open (Euro pese Tour), 2,2 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Ogilvy (Aus), Bickerton (Eng) 64 slagen (-8), 3. Grönberg (Zwe) Gögele (Dui), Olie Karlsson (Zwe), Cairo. WK mannen. Groep A: Marokko - Tunesië 23-23, Spanje - Argentinië 31-19, Denemarken - Algerije 28-18. Stand- 1. Spanje 2-4, 2 Denemar ken 2-4, 3. Tunesië 2-3, 4. Marokko 2-1, 5. Argentinië 2-0, 6. Algerije 2-0. Groep B: Brazilië - Saudi-Arabië 22-21, Duitsland - Macedonië 36-25, Egypte - Cuba 31-29. Stand: 1. Duitsland 2-4, 2 Egypte 2-4, 3. Macedonië 2-2, 4. Brazilië Rotterdam. NK mannen. Vijfde.ronde: Nik olic - Van den Doel 1/2-1/2, Sokolov - Pi ket 1/2-1/2, Peng - Van Wely 0-l,.Reinder- man - Van der Sterren 1-0, Janssen - Nij- boer 1/2-1/2, Van der Wiel - Cifuentes 1/2- 1/2. Stand: 1. Nikolic, Van Wely 4, 3. Piket 3 1/2, 4. Van den Doel. Reinderman 3. 6. Van der Wiel. Cifuentes 2 1/2, 8. Van der Sterren, Nijboer 2, 10. Peng, Sokolov 1 1/2, 12. Janssen 1/2. SQUASH Maastricht. Libertel Open, 70.000 gulden. GOLF Achtste finales: Nicol (Scho/2) - Knipp (Aus) 15-7 15-12 15-8, Price (Aus/15) - Heath (Scho/5) 15-13 15-10 15-8, John son (Eng/4) - Hill (Aus/8) 15-4 13-15 4- 15 15-11 7-8 diskwalificatie, Ryan (ler/10) - Eyles (Aus/9) 15-4 10- 15 13-15 15-13 15-13, Power (Can/1) - Jansher Khan (Pak) 11-15 15-6 9-15 15-6 15-4, Parke (Eng/7) - Jenson (Aus/12) 15-11 15-11 15-13, Chaloner (Eng) - Cough (Wal/6) 10-15 15-9 9-15 15-4 15-11. Bijzonderheid: Jansher Khan maakte ren tree na jaar blessureleed. HANDBAL TENNIS Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Vrouwen, halve finales: Hingis (Zwi/1) Sanchez-Vicario (Spa/7) 6-3 6-2, Graf (Dui/6) - Seles (VSt/3) 6-7 6-3 6-4. Mannen dubbel, halve finales: Bhupati- /Paes (lna/1) - Kulti/Tillström (Zwe) 6-4 6- 3. Ivanisevic/Tarango (Kro/VSt) - Albano- /Carbonell (Arg/Spa) 7-5 6-4. Vrouwen dubbel, kwartfinales: Hmgis/Koernikova (Zwi/Rus/2) Neiland/Sanchez-Vicario (Let/Spa/7) 6-2 6-3. Gemengd dubbel, halve finales: Neiland- /Leach (Let/VSt/6) - LikhovtsevaA/Voodfor- de (Rus/Aus/4) 6-1 3-6 6-1, Srebotnik/Norval (Slo/ZAf) - De Villiers- /Stafford (ZAf) 6-3 6-3. Meisjes, kwartfinales: Dominguez Lino HOCKEY (Spa)-Gerards(Ned)6-4 6-l WIELRENNEN Ronde van Italië. Negentiende etappe, Castelfranco Veneto - Alpe di Pampeago. 1. Pantani (Ita) 164 km in 5.13.15, 2. Simoni (Ita) op 1.07, 3. Heras (Spa) 1.27, 4, Gotti (Ita) 1.29, 5. De Paoli (Ita) 1.54. 6. Camenzind (Zwi) 2.32, 7 Sgambelluri (Ita), 8. Savoldellli (Ita) 2.46. 9. Axelsson (Zwe) 2.52, 10. Se- vila (Spa) 2.54, 16. Jalabert (Fra) 4 03, 116. Van Kessel 24,59, 124, Vries 25.45 Afgestapt: Blijlevens. Algemeen klassement: 1Pantani 84.43.12, 2. Savoldelli 3 42, 3. Gotti 4 53, 4. Jalabert 5.24, 5 Clavero (Spa) 7.58, 6. Simoni 8.33. 7. Axelsson 9.20, 8 Gontsjar (Oek) 11.43, 9. Sgambelluri 12.05, 10. Zintsienko (Rus) 12.06, 124. Vries 2.52.04, 126 Van Kessel 3.00.26. Ronde van Duitsland. Achtste en laatste etappe, Wiesbaden - Bonn. 1Casper (Fra) 144 km in 3.15.59, 2 Zabel (Dui), 3. Beikirch (Dui), 4. Teu- tenberg (Dui), 5. Voskamp (Ned), 6. Sch- weda (Dui), 7. Pollack (Dui), 8. Martmello (Ita), 9 Vierhouten (Ned), 10. Wrolich (Oos), 13. De Jongh. Eindklassement: 1. Heppner (Dui) 30.22.29, 2. Kappes (Dui) 1.36, 3. Weg- mann (Dui) 1.44, 4. Niermann (Dui) 1.48, 5. Blaudzun (Dui) 1.51, 6. Voskamp (Ned) 1 52, 7. Huser (Dui), 8. Van Bondt, 9. Grabsch (Dui), 10. Vermaut (Bel), 15. Den Bakker. Amsterdam. Derny Cup. Derde wedstrijd: 1. Slippens achter gangmaker Mooij, 2. Kops/Fack, 3. Van Bon/Jonker, 4. Steen beek/Dekker, 5. Pels/Hoogendoorn. Stand: 1. Slippens.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23