ijdensweg UDO eindigt met verlies Nederlands tennistalent dupe van touwtrekkerij - LEZERS LEIDSCH DAGBLAD KIEZEN BESTE VOETBALLERS Sport Leidsch iÜ Dagblad ■ANDRE HAZES EN THE VENGA BOYS OP GALA' Kees-Jan Schuilenburg kent een stroeve start INDERDAC 3 JUNI 1999 \rnardus - FC Rijnland wordt een echte finale of het een bekertoer- oi betreft, beleeft de na- „Snpetitie om een plaats - de derde klasse komen- zondag een heuse fina- FC Rijnland versloeg iO op eigen veld giste- met identieke cijfers als Bernardus drie n eerder. De winnaar het ongetwijfeld ner- ;e onderlinge duel in erswoude Rijndijk aan- de zondag mag zich deklasser noemen. RL ""^r UDO is de lange lijdens- 5 eindelijk ten einde. De »stgeestenaren hadden zich ang neergelegd bij de afda- na een hels jaar in de derde jse. Na het breed uitgemeten 'hersontslag van Nico van Salm en het daaran gekop- de vertrek een paar bepalen- spelers is het nooit meer id gekomen met het zo veel- ovende clubje. UDO start - nend seizoen onder het nul- it. Zelfs in de nacompetitie t twee ploegen die geen r npioen konden worden in k vierde klasse, had het elftal i interim-trainer John Slie- ïs weinig in te brengen, et dit elftal is het beter om in 3renvierde klasse te spelen", al- i Slierings, die zich volgend sionr weer met de Al gaat bezig- ïden. „Dit is geen drama, t ergste leed was zondag al sden. Het valt me nog mee het geen grote uitslag is ge- rden. Ik wilde ook niet dat een walkover zou worden ^?3dat we onze sportieve plicht ~iden doen, maar je ziet dat /bij elke actie een stapje te t waren. We zijn allemaal daan vakantie toe." )at FC Rijnland gisteren in- DOCdaad niet met grotere cijfers n, mag een klein wonder he- V De elf van Jan Zoetemelk, Danny Minnema (spier- euring) en Wim Pikaar (ge- )orst) moest missen, begon- j'i frank en vrij aan het tref- UDO-keeper Fabian Schouten zit er verslagen bij na de derde tegentreffer in de wedstrijd tegen FC Rijnland van Ronald Mink. De Oegstgeestenaren sloten de nacompetitie af met ver lies en degraderen naar de vierde klasse. foto hielco kuipers fen. Dat resulteerde in twee treffers voor de rust. Ronald de Jong en Pieter Brouwer stonden elkaar aan te kijken, zodat Mar cel Schouten na een pass van Martijn Storsbergen in de 19de minuut vrij voör keeper Fabian Schouten opdook en de hoek voor het kiezen had: 1-0. Tien minuten later zette Bert Jan de Ridder een mooie aanval door het centrum op. De rechtsback kreeg een vrije doortocht, door dat geen Oegstgeestenaar in greep. De Ridder rondde zon der vrees af: 2-0. Het slappe „optreden van de UDO-defensie werd zo genade loos afgestraft. Slierings kon nog als excuus aanvoeren dat hij Martin Pigge (geblesseerd), Wilco Knetsch (hij was te laat voor vertrek) en Dries Ausems (hij kreeg zijn schorsing na zijn gele kaart van afgelopen zon dag reeds binnen) niet op kon stellen. Maar het was met name de gelatenheid en de berusting die ervoor zorgden dat UDO een willoos slachtoffer was. Het massaal opgekomen pu bliek - ruim 500 man omzoom den het veld in het Morskwar- tier - kon zich zo verheugen op een vrolijke tweede helft. Door de toegenomen spanning aan de zijde van de thiusclub kwam dat er niet van. Met in het voor uitzicht dat een gelijkspel tegen Bernardus zondag genoeg zou zijn voor de titel verkrampte FC Rijnland. Overleg was er nau welijks meer en hoewel de be palende spelers de kelen schor schreeuwden, kwam daar geen verbetering in. Al na vijf minu ten kreeg de thuisclub daarvoor de rekening gepresenteerd. Daan Kramp werd in het straf schopgebied vastgehouden door Robert Dros en Werner Knetsch verzilverde het buiten kansje: 2-1. Nadat Ronald Mink in blessuretijd voor de ogen schijnlijk verlossende 3-1 had gezorgd (eerder was een treffer van De Ridder terecht wegens buitenspel afgekeurd), ging het toch nog mis. Fred van Haar lem vierde zijn laatste wedstrijd in het geelzwarte shirt met een wonderschoon genomen vrije trap. Vanaf ruim twintig meter joeg hij de bal in de rechterbo venhoek en zorgde er zo voor dat de nacompetitie zondag een mooie apotheose krijgt. FC Rijnland-trainer Jan Zoe temelk zag geen aanleiding te treuren om het feit dat de late treffer van UDO het doelsaldo nadelig beïnvloedde. ,,Als we niet van Bernardus winnen, hebben we in de derde klasse niets te zoeken", sprak Zoete melk. Volkomen onverwacht is de derde klasse nu zeer dicht bij. „En nu halen we ook alles eruit, wat erin zit. Maar dan moeten we niet zo voetballen als in de tweede helft. Het be langrijkste zondag zal zijn wie de minste zenuwen heeft." Hoewel de doelsaldo's van Bernardus en FC Rijnland iden tiek zijn, hebben de groengelen zondag het meeste baat bij een gelijkspel. FC Rijnland benutte immers gisteren alle vijf straf schoppen in de penaltyreeks, waar Bernardus afgelopen zon dag op drie treffers bleef steken. Bij een eventuele remise kan FC Rijnland het zich zo permitte ren er eentje minder te maken dan de Hazerswoudenaars. FC Rijnland - UDO 3-2 (2-0). 19. Marcel Schouten 1-0, 29. Bert Jan de Ridder 2-0, 50. Werner Knetsch 2-1 (strafschop), 88. Ronald Mink 3-1, 90. Fred van Haarlem 3-2. FC Rijnland wint strafschoppenserie met 5-4. Ge le kaart: Dros, Rolling, Fakkel en Buyn (FC Rijnland) Van 't Wout (UDO). Scheidsrechter: Van den Bree. Toeschouwers: 500. FC Rijnland: Kamphues; Dros, Ben- ning, De Ridder, Gubler; Rolling (80. Fakkel), Storsbergen (40. Sneiders), Verplancke (55. Van Wanrooy); Buyn, Mink, Schouten. UDO: Schouten; Van 't Wout, Brou wer (80. Krijger), De Jong, Van Haar lem; Dooijewaard, Koks, Van den Broek (46. Wilco Knetsch); Van Tol (75. Kees Knetsch), Werner Knetsch, Kramp. Bij de Open Franse tenniskam pioenschappen is de Neder landse inbreng meer dan be perkt gebleven. Op een juniore na, de 15-jarige Michelle Ge- rards bereikte gisteren verras send de laatste acht, heeft de 100-jarige KNLTB niets meer wat de tennisbond in Parijs houdt. Dat mag niet worden uitgelegd als een crisis, bezwe ren de beleidsmakers. Maar het staat buiten kijf dat de ver houdingen in de tenniswereld te vertroebeld zijn om van een gezonde situatie en een roos kleurige toekomst te kunnen spreken. Op Roland Garros heeft van de huidige generatie tennissers alleen Richard Krajicek ooit eens iets opmerkelijk gepres teerd. In 1993 schopte de Mui- derberger het tot de halve fina les. Nederland heeft nog altijd vijf spelers in de top honderd: Krajicek, Siemerink, Schalken, Haarhuis en Van Lottum, maar op Schalken na speelden ze dit jaar in Parijs geen enkele rol van betekenis. Voor geen van dat vijftal is gravel een favoriete onder grond. Dat mag best opmerke lijk worden genoemd, omdat ook Nederlanders net als Spanjaarden en Zuid Amerika nen opgroeien op die trage baan. Het enige verschil is dat die laatste volksstammen van wege het klimaat bijna het hele jaar op gravel kunnen spelen en in Nederland de duur van het 'rode' seizoen 'maar' zes maanden bedraagt. Dat is vol gens Michiel Schapers niet ge noeg om met de concurrentie te kunnen wedijveren. In de Volkskrant liet de bondscoach optekenen dat 'gravel de baan- soort is waarop fysiek het meest van een speler wordt ge vraagd, waar je leert bewegen. Onze spelers gaan van septem ber tot april naar binnen. Dat SPORTAGENDA vereist minder inspanning. Ze ker dat tapijt is de pest." Hij bekritiseerde ook spelers als Krajicek en Siemerink die het spelen op gravel zo onge veer als noodzakelijk kwaad beschouwen. Hij noemde dat een 'zwaktebod'. Oefening baart kunst, wilde Schapers maar zeggen. „Er is niet hard genoeg gewerkt om hier te ex celleren." Duidelijk is dat Nederland niet over een nieuwe Krajicek beschikt. Schalken won in 1994 als junior de US Open, maar is bij de senioren nog mijlenver verwijderd van een dergelijk succes. De tiener die hem een jaar eerder voorging, Marcelo Rios, maakte de jump naar de wereldtop wel. Met Peter Wessels en Rae- mon Sluiter had Nederland een paar jaar terug nog top pers in de dop. Ook bij die twee is de ontwikkeling ergens gestagneerd. Schapers verwijt zijn voorganger Stanley Fran ker te weinig oog te hebben gehad voor de kleine visjes in de kweekvijver. Bij de vrouwen is de spoe ling nog dunner. Brenda Schultz loopt op haar laatste benen en Miriam Oremans, Kristie Boogert, Seda Noorlan- der en Amanda Hopmans wekten in Parijs evenmin de indruk op termijn nog een hoofdrol in het powertennis van de toekomst te kunnen spelen. Volgens Fred Hemmes, als bondscoach bij de KNLTB ver antwoordelijk voor die sekse, is de opvolging louter door brute pech gedwarsboomd. Kim de Weille, Yvette Basting en Chantal Reuter stonden voor de poort van de top hon derd toen ze alle drie werden getroffen door langdurig bles sureleed. In Parijs is de pas 15- jarige Michelle Gerards in het juniorentoernooi een licht puntje. Opleiden is in Nederland een zaak van tennisbond en tennisscholen. In Frankrijk hebben die twee partijen el kaar verplicht tot een innige samenwerking. Het tennisin- ternaat in Parijs floreert, mede dankzij de miljoenenwinst van Roland Garros die elk jaar voor een flink deel in het opleiden van Frans talent wordt geïn vesteerd. Barcelona is de alom bewonderde kraamkamer van het Spaanse tennis. In Nederland is het grote geld er niet, waardoor ieder een een graantje probeert mee te pikken van de exploitatie van tennistalent. Het alge meen belang wordt onderge schikt gemaakt aan het eigen belang. Dat leidde in het verle den al tot grote ruzies en de lucht is sindsdien nauwelijks opgeklaard. De tennisscholen willen hun talent niet zonder slag of stoot overleveren afstaan aan de bond, die beweert dat veel pri- vétrainers er slechts op uit zijn om het opleidingsinstituut van de KNLTB te torpederen. Als beide partijen zich star blijven opstellen wordt het nooit wat. Volgens Hemmes hebben de talenten duidelijk onder de twist te leiden. „Terwijl we toch uiteindelijk allemaal de zelfde bedoelingen hebben: van een talent een topper ma ken." Het gebeurt regelmatig dat de bond een talent van een tennisschool uitstuurt en de begeleiding bij die speler of speelster een ongezond portie argwaan bespeurt. Schrijnend is in dit verband de uitspraak van Hemmes: „Als jij tegen een speler zegt dat je niet naar een ander moet luisteren, gaat-ie daar echt niet beter door spelen. Eerder tien pro cent minder." In dit klimaat moeten de Ne derlandse tennissers opgroei en. Dat verklaart misschien wel het lange wachten op de nieuwe Krajicek. SCOREBORD VOETBAL Nacompetitie, eerste/tweede klasse zon- DFC-VCS3-1 DFC 1-3(3-1) BlauwZwart 1-3(1-0) VCS 2-0(1-4) VCS degradeert Nacompetitie, derde/vierde klasse zondag FC Rijnland-UDO 3-2 Rijnland 1-3(3-2) Bernardus 1-3 (3-2) UDO 2-0(4-6) UDO degradeert BASKETBAL Athene. Mannen, oefeninterland: Grieken land - Nederland 65-39 (38-21). Topsco rer Nederland. Huibens 15 punten. Poznan/Pruskov (Pol). EK vrouwen. Groep A: Frankrijk - Duitsland 68-60, Kroatië - Slowakije 64-53, Rusland - Letland 100- 71. Groep B: Litouwen - Bosnië 99-69, Joegoslavië - Tsjechië 85-75, Polen - Italië 80-71. HANDBAL Egypte, WK mannen. Cairo, groep A: Tune sië - Argentinië 23-19, Denemarken - Ma rokko 20-19, Spanje - Algerije 34-24 Cai ro, groep B: Macedonië - Saudi-Arabië 28- 21, Duitsland - Cuba 34-25, Egypte - Bra zilië 28-19. Ismaila, groep C: Kroatië - Koeweit 25-19, Hongariie - Nigeria 34-25, Rusland - Noorwegen 35-27. Port Said, groep D: Joegoslavië - China 43-25, Zwe den - Zuid-Korea 25-20, Frankrijk - Au stralië 32-15. WIELRENNEN Giro d'ltalia. Achttiende etappe, tijdrit bij Trevise: 1 Gontsjar (Oek) 45 kilometer in 52.55, 2. Savoldelli (Ita) op 0.17, 3. Jala- bert (Fra) 0.41, 4. Hvastija (Slw) 0.42, 5 Velo (Ita) 0.57, 6. Axelsson (Zwe) 1.29, 7 Pantani (Ita) 1.38, 8. Pena (Col) 141, 9. Zintsjenko (Rus) 1.50, 10. Gotti (Ita) 2.17, 48 Vries 4 46, 119. Van Kessel 8.09, 126. Blijlevens 8.54 Algemeen klassement: 1. Pantani 79.30.09, 2. Svol- delli 0.44, 3. Jalabert 1.09, 4 Gotti 3.12, 5. Gontsjar 4.19,-6. Clavero (Spa) 4.47, 7. Axelsson 6.16, 8. Simoni (Ita) 7.22, 9. Zintsjenko, 10. Velo 9.10, 104 Blijlevens 2.01 44, 124. Vries 2.26.07, 127. Vaq Kessel 2.35.05. Ronde van Duitsland. Zesde etappe, Kob lenz - Bensheim. 1. Zabel (Dui) 154,5 km in 3.33 42, 2 Pollack (Dui), 3. De Jongh (Ned), 4. Martinello (Ita), 5. Andersen (Den), 6. Beikirch (Dui), 7. Cretskens (Bel), 8. Zucchi (Ita), 9. Teutenberg (Dui), 10. Werner (Dui), 22. Den Bakker, 25. Koerts, 28 Lotz, 39. Voskamp, 44. Vier houten, 47. Van der Wolf. Uitslag zevende etappe (tijdrit) geschrapt wegens onweer Algemeen klassement: 1. Heppner (Dui) 27.06.30, 2. Kappes (Dui) 1.36, 3. Mag- nien (Fra) 1.44, 4 Wegmann (Dui), 5. Niermann (Dui) 1.48, 7. Voskamp 1.52, 16. Den Bakker, 37. Lotz 6.18. TENNIS Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Medvedev (Oek) - Kuerten (Bra/8) 7-5 6-4 6-4, Meligeni (Bra) - Corretja (Spa/6) 6-2 6-2 6-0 Inde ling halve finales: Medvedev - Meligeni, Agassi (VSt/13) - Hrbaty (Slw). Vrouwen. Dubbel, kwartfinales: Davenport- /Pierce (VSt/Fra/2) - Novotna/Zvereva (Tsj/WRu/1) 2-3 opgave Novotna wegens blessure, Fusai/Tauziat (Fra/4) - Likho- vtseva/Sugiyama (Rus/Jap/5) 2-6 6-4 11- 9, Venus Williams/Serena Williams (VSt) - Callens/Grande (Bel/lta) 6-0 7-5 Meisjes, derde ronde: Gerards (Ned) - Bo- vina (Rus) 6-4 3-6 8-6. Naam: Adres: Plaats: Telefoon: Mijn keuze is 0 Jan Schaap (Quick Boys) 0 Kee Hoe Tan (FC Lisse) 0 Robert Spaan (Noordwijk) U kunt één speler aankruisen. Alleen originele bonnen worden in behandeling genomen. Faxen of fotokopieün worden niet geaccepteerd.. De bon in een gesloten enveloppe opsturen naar: Sportredactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. 0 Sander Molenaar (Katwijk) 0 Jeroen Buijs (UVS) 0p zaterdag 12 juni worden de ■winnaars van de voetbalprijzen ■uit deze regio bekend gemaakt tijdens het Eleven Voetbal Gala. Deze avond die wordt opgeluisterd met optredens van AndrSHazes en The Venga Boys Utjfwordt gehouden in het congrescentrum Leeuwenhorst. iBiDbDaar zal worden lap bekendgemaakt wie de speler fra'van het jaar wordt, wie de club van het jaar en wie zich het talent van het jaar mag ,31 noemen. Lezers van het Leidsch Dagblad worden in de gelegenheid Ingesteld deze unieke avond bij te j 52 wonen als zij hun stem —uitbrengen voor het Talent van LÏLhet jaar. Onder de inzenders rj^worden tien maal twee kaarten voor het Voetbal Gala verloot. —Vul daarom onderstaande bon 1.93 in en kruis het talent van uw I q4 keuze aan! Kee Hoe Tan (FC Lisse) Jan Schaap (Quick Boys) Robert Spaan (Noordwijk) Sander Molenaar (Katwijk) 23— CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 LEIDERDORP PETER KLEIN De favorieten voor de titel bij het BI-toernooi van De Mun- nik kenden gisteren een stroeve start. Bij Kees-Jan Schuilenburg hing zelfs even een sensatie in de lucht, toen de Leids BI-Master na een verloren eer ste set aan Martin Flink in de tweede set een tiebreak moest toestaan. De Leiderdorper was de sterkste in deze beslissende game en bleef tegen de 'onbe kende' speler uit Zoetermeer ook in de derde set aan de goe de kant van de score. Ook de Leids BI-Master bij de vrou wen, Barbara van der Gugten, stond een derde set op de baan. Een openingspartij tegen Anne- miek Wissink, zelf een aantal ja ren deelneemster aan het tradi tionele slottoernooi van het LD Tennis Circuit, niet bepaald een 'lekkere loting'. Van der Gugten won met moeite de eerste set, maar moest de tweede met rui me cijfers aan de inmiddels naar Den Haag verhuisde Wis sink laten. In de derde set werd het, net als bij Schuilenburg, 6-3 winst. Bart van Delft is bij De Mun- nik dan wel geen topfavoriet, tot een surprise moet hij wel in staat worden geacht. Gisteren werd de getalenteerde Rijns burger echter bijna zelf verrast door Rutger Smak Gregoor, die in vlot tempo de eerste set met 6-1 op zijn naam schreef. Smak Gregoor is net als Flink een 'on bekende' in het veld van 64 deelnemers, maar dat maakt het evenement in Leiderdorp juist zo aantrekkelijk. De 16-ja- rige Van Delft, die net zijn eind examen had afgerond, moest vol aan de bak om de tweede en derde set wel binnen te halen en slaagde in zijn missie vroeg tijdige uitschakeling te voorko men. De teamgenotes van de Rijnsburger, die zondag samen met hem, Niels van Geer en Mi chael van den Berg met succes de naderende degradatie af weerden, speelden in de twee de ronde tegen elkaar. Eerste singelaarster Femke de Boer bleef in twee sets de baas over Karolien Hoogeveen, die het tweede enkelspel vertolkt. Sander Geerlings bereikte de derde ronde. De speler uit het mannenteam, dat in de voor bije competitie kampioen werd, kreeg bij een 5-2 voorsprong de partij van Marco Marron we gens een blessure cadeau. Van wege het slechte weer werd een aantal singles als een proset af gewerkt. De beslissing bleek be paald overhaast, maar werkte wel in het voordeel van Floris Vogel, die voor twee achtereen volgende partijen stond ge pland. De Merenwijker kon te gen John Doove en thuisspeler Mark van der Luit relaxed de eerste twee rondes in de Cl doorlopen. Ook Victor Bors- boom doorstond in de Cl een ronde, maar moest in de B2 Da ve van Luyken in de benodigde tiebreak laten voorgaan. CIRCUIT IN CIJFERS De Munnik, Leiderdorp HEB1, 2e ronde: K.J, Schuilenburg - M Flink 5-7 7-6 6-3, T. de Rooi) - M Ser- lier 7-6 6-1; A. Robben - M. Fleischeuer w.o. vakantie; S. Geerlings - M. Marron 46 6-1 5-2 opgave blessure; B. van Delft - R. Gregoor Smak 1-6 6-4 6-3. DEB1, 2e ronde: F de Boer - K. Hoogeveen 6-4 6-2; L. Mekel - S. v.d. Bor 8-3 proset; B. v.d Gugten - A. Wissink 7-5 1-6 6-3; M. v.d Berg - S. Korenhof 4-6 6-1 6-0 HEB2, 2e ronde: M. Rodenburg - C. Vrieze 8-6; D. van Veen - T. Bavelaar 8-4 pros et; D van Luyken - V. Borsboom 9-8 pros et. DEB2, le ronde: S. v.d. Bor - S. Visser 8-5 proset. HEC1, le ronde: S. Nubé - A. Talakua 8-1 proset; F. Vogel - J. Doove 8-4 pros et. 2e ronde; F. Vogel - M v.d. Luit 8-3 proset; V. Borsboom - M. Altink 9-8 pros et. Blessure houdt Ewing uit playoffs NEW YORK EFE/RTR De New York Knicks moeten het in de Test van de playoffs van de Noord-Amerikaanse basketballeague (NBA) stellen zonder Patrick Ewing. De speler heeft een blessure aan de achil lespees opgelopen.In de tweede wedstrijd blesseerde Ewing zich tijdens de warming up, maar speelde wel. Bij onderzoek in het ziekenhuis werd een scheur in de achillespees ontdekt.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23