NAVO verdeeld over aanklacht tegen Milosevic Onrustbarende toename heroïnegebruik in Groot-Brittannië Buitenland Weeskinderen zonder toekomst Surinaamse volk vestigt hoop op parlementariërs Maffia handelt op grote schaal in vrouwen Kosovo Het doordramvermogen van 'Madame' Arbour U£K verovert grensdorpen iIJDAG 28 MEI 1999 echters wijzen beroep Pinochet af >ndenBritse rechters hebben gisteren geweigerd de beroeps aak van de Chileense ex-dictator Pinochet in behandeling te lemen. Diens advocaten waren in beroep gegaan tegen het be- luit van de regering dat Pinochet kan worden uitgeleverd aan Ipanje. Maar rechter Ognall meent dat de advocaten alle gele- ;enheid zullen krijgen hun zaak naar voren te brengen tijdens ie komende uitleveringsverhoren. Pinochet (83) werd op 16 ok- ober in Londen opgepakt op verzoek van Spanje, dat hem wil lerechten wegens schendingen van de mensenrechten tijdens ijn bewind in Chili. ïars heeft 'dramatisch' landschap /ashingtonEen eerste gedetailleerde kaart van Mars onthult en dramatisch landschap met meer hoogten en dieptes dan tot u toe is aangenomen. Het verschil tussen het hoogste en het iagste punt op de Rode Planeet bedraagt dertig kilometer ver- eleken met slechts twintig kilometer op aarde. Dat schrijft een inderzoeksteam van NASA onder leiding van David Smith in de ingste uitgave van het vakblad Science. De topografische gege- ;ns zijn geleverd door een laserhoogtemeter aan boord van de limtesonde Mars Global Surveyor. M ïriejarige Dolly genetisch negen jaar DNDENHet gekloonde schaap Dolly was bij haar geboorte in iite al op middelbare leeftijd. Dat heeft Dolly's kloner prof. tilmut van het Roslin Institute in Edinburgh gisteren verklaard oor BBC-radio. Dolly bestaat nu drie jaar, maar is genetisch J legen jaar oud, doordat het schaap waaruit zij werd gekloond I zes jaar was. Daardoor begon Dolly haar leven met al verkorte lomeren, de natuurlijke einden van chromosomen waarin )NA zit. De telomeren worden elke keer dat een cel zich deelt orter en bepalen zo de veroudering van het dier. Tegenstan- ers van klonen van mensen reageerden gisteren geschokt. luders Littleton-daders aangeklaagd tletonDe ouders van de scholieren die vorige maand in het merikaanse Littleton, een voorstadje van Denver, dertien ïensen en zichzelf doodschoten, worden voor de rechter ge- aagd. De ouders van één van de slachtoffers, een medescho- uke' er, dienen een eis tot schadevergoeding van ruim een half mil- :n zi ird gulden in. De eisers worden begeleid door de bekende ad- Pracocaat Geoffey Fieger, de man die eerder de euthanasie-arts :ure,ick Kevorkian verdedigde. Fieger stelt dat de scholieren de 10ordpartij nooit hadden kunnen voorbereiden en uitvoeren s hun ouders voldoende hadden opgelet. ^Lceh wil Nederlandse bemiddeling inda aceh De onafhankelijkheidsbeweging Aceh Merdeka wil at de Nederlandse regering met de Indonesische autoriteiten aat onderhandelen over de afscheiding van Aceh. Nederland >u volgens de onafhankelijkheidsbeweging de rol moeten ver dien die Portugal nu speelt in de kwestie Oost-Timor. Aceh erdeka wil de onafhankelijkheid van Aceh langs politieke weg aliseren. De hoop van de beweging is gevestigd op het buiten- nd. Onder toezicht van de Verenigde Naties kwamen Indone- en Portugal onlangs overeen dat de bevolking van Oost-Ti- lor zich in een referendum mag uitspreken over onafhanke- kheid. arak polst VS over vrede met Syrië RUZALEMPremier Barak van Israël polst via een gezant de Ver- ïigde Staten om na te gaan hoe de vredesonderhandelingen et Syrië kunnen worden hervat. Die onderhandelingen liggen weer drie jaar stil. Als voorwaarde vooraf eist Damascus een ezegging van Israël dat het zich zal terugtrekken uit de in 1967 -iroverde en later geannexeerde hoogvlakte van Golan. Barak e gisteren officieel na zijn overwinning bij de verkiezingen van mei de nieuwe premier van Israël werd, bevestigde tevens ^-Jat hij de intentie heeft de Israëlische troepen terug te trekken het zuiden van buurland Libanon. •issidcnten richten eigen partij op w delhi De drie politici die vorige week uit de Indiase Con- espartij zijn gezet omdat ze zich verzetten tegen het lijsttrek- irschap van Sonia Gandhi hebben gisteren een eigen partij >gericht: de Nationalistische Congrespartij. De drie oud-be- uursleden van de Congrespartij vinden dat de in Italië gebo- n weduwe van de vermoorde premier Rajiv Gandhi niet de euwe premier van het land kan worden. kt yf. rins Philip doof voor kritiek It t< inden Prins Philip, de echtgenoot van de Britse koningin Eli- beth, heeft de doven in zijn land - van wie hij nota bene de ■schermheer is - beledigd met een van de tactloze grappen larom hij berucht is. Tijdens een bijeenkomst met dove jon- ren in Cardiff zei Philip dat het 'geen wonder' was dat ze niets inden horen omdat ze zo dicht bij de koperblazers stonden, an Britse vereniging van doofgeboren mensen is woedend en iledigd. De woordvoerder van de prins reageerde laconiek. Hij da i dat het spijtig was dat een 'grappige opmerking ongelukki- a6f rW^S ver^eer<^ 8eva^en was sielzoekers mishandeld op vliegveld taatsburg Verschillende asielzoekers zijn mishandeld terwijl op het vliegveld van het Duitse Frankfurt hun uitzetting af- ichtten. Dat zegt het Antifoltercomité van de Raad van Euro- 1 a01. De afgelopen twee jaar dienden betrokkenen over acht ge ilen aanklachten in. De mishandelingen zouden hebben ok aatsgevonden in het detentiecentrum op het vliegveld. In fe- uari 1998 werd daar bijvoorbeeld een gehandboeide Iraanse mmm ielzoeker zodanig door de politie toegetakeld dat hij een rug- brak. In een reactie wijzen de Duitse autoriteiten er i dat de rechter onvoldoende bewijs vond voor drie van de ht aanklachten. De overige vijf worden nog onderzocht. inatra-ontvoering niet verfilmd angeles De ontvoering van Frank Sinatra junior, 36 jaar ge len, mag niet worden verfilmd. Een van de toenmalige ont- erders Barry Keenan, wil de actie graag verfilmen, maar dat ist in tegen een wet die veroordeelde criminelen verbiedt geld te verdienen aan hun misdaden. Dat bepaalde de drie- ppige jury van een rechtbank in Californië. Keenan nam in 63 samen met twee medeplichtige'n Frank Sinatra junior ge- ngen. Hij werd vastgehouden tot zijn vader 480.000 gulden ;eld betaalde. Dat geld werd teruggevonden en de drie da- rs vlogen voor vijfjaar de gevangenis is. dia zet luchtaanvallen voort i delhi Een helikopter van de Indiase-luchtmacht is vandaag lens luchtacties tegen islamitische guerrillastrijders in ihmir neergeschoten. Dit is door militaire bronnen bekend maakt. India heeft vandaag voor de derde achtereenvolgende luchtaanvallen uitgevoerd op indringers vanuit Pakistan in Indiase deel van Kashmir. India erkende gisteren dat Pakis- die dag een van zijn MiG's-27 neerhaalde, maar zei dat dit j ven Indiaas grondgebied gebeurde. Pakistan sprak van twee ergehaalde toestellen, maar volgens New Delhi stortte de eede MiG neer als gevolg van technische problemen. Volgens kistan kwam een Indiase piloot om en is de ander krijgsge- ïgen gemaakt. innenvaart wil schadevergoeding erdam Het extreem hoge water in de Duitse rivieren be- rgt de Nederlandse binnenvaart een strop. Het Centraal Bu- voor de Rijn- en Binnenvaart (CBRB) gaat bij de Duitse au- iteiten na of ze voor een schadevergoeding in aanmerking len. De scheepvaart op Boven-Rijn en Donau ligt stil als ge- van het wassende water. Smeltwater uit de Alpen en hevige :nval zorgden de afgelopen twee weken voor een gestage jing van het waterpeil. Op veel plaatsen zijn de rivieren bui hun oevers getreden. Tsjenxomyrdin waarschuwt voor kernoorlog De aanklacht van het Joegoslavië-tribunaal tegen de Joe goslavische president Milosevic heeft tot verdeeldheid binnen de NAVO geleid. Griekenland sprak een veroor deling uit, Frankrijk en Duitsland waren terughoudend, terwijl de VS en Groot-Brittannië de stap toejuichten. Af wijzende reacties kwamen ook uit Rusland en China. Nederland reageerde positief. Vandaag reist de Russi sche oud-premier Tsjernomyrdin naar Belgrado voor voortzetting van zijn onderhandelingen over een vredes regeling voor Kosovo. den haag gpd „Niet eerder in dit decennium kwam de wereld zo dicht bij een kernoorlog", waarschuwde Tsjernomyrdin ondertussen op de opiniepagina van dagblad The Washington Post. Hij wees er op dat driekwart van de Rus sen sinds de start van de lucht oorlog tegen Joegoslavië vijan dige gevoelens koestert jegens de Verenigde Staten. Als de aanvallen op Joegoslavië niet spoedig worden gestaakt, zal Rusland zich terugtrekken als bemiddelaar. Washington is niet verontrust over dit dreigement. „Het standpunt van de Russen is be kend", aldus regeringswoord voerder Rubin. De Amerikaanse regering legt het besluit van het Joegoslavië-tribunaal uit als een legitimatie van de NAVO-ope- ratie 'Allied Force'. „De dag vaarding van de heer Milosevic is het duidelijkste bewijs voor de stelling dat onze acties ge rechtvaardigd zijn", zei Rubin. „Het Joegoslavië-tribunaal is immers niet een instelling van de NAVO of van de Verenigde Staten, maar een lichaam van de Verenigde Naties." Hoofdaanklager Arbour van het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag maakte haar aan klacht tegen Milosevic gisteren openbaar, nadat het nieuws woensdag al via nieuwszender CNN was uitgelekt. De Joego slavische president wordt per soonlijk verantwoordelijk ge houden voor misdaden tegen de menselijkheid: de deportatie van 740.000 etnische Albanezen uit Kosovo en de moord op 340 Albanezen. Het is de eerste keer dat een zittend staatshoofd van oor logsmisdaden wordt beschul digd. Met Milosevic zijn ook de Servische president Milutino- vic, de vice-premier van Joego slavië Sainovic, de Servische minister van binnenlandse za ken Stojiljkovic en het hoofd van de generale staf van het Joegoslavische leger Ojdanic in staat van beschuldiging gesteld. Joegoslavische bewindslieden spraken gisteren smalend van een 'politieke manoeuvre' van een 'politieke privé-rechtbank'. Een woordvoerder van Milose vic' partij SPS maakte Arbour uit voor oorlogsmisdadiger en noemde de aanklacht 'mon sterlijk'. De kans op arrestatie of uitlevering van Milosevic en zijn medeverdachten wordt vooralsnog klein geacht. Joego slavië erkent het tribunaal niet. VN-secretaris-generaal Annan sprak zijn steun uit voor de be slissing van het Joegoslavië-tri bunaal. Bangkok Jonge aids-patiëntjes krijgen te eten in een opvanghuis in de Thaise hoofdstad Bangkok. Ze zijn daar achtergelaten door hun ouders, die inmiddels allemaal aan de gevolgen van aids zijn overleden. De Thaise overheid is bang dat het aantal weeskinderen met aids nog verder zal toenemen. foto reuters sukree sukplanc paramaribo armand snuders correspondent De demonstraties en stakingen in Suriname zullen in ieder ge val tot volgende week dinsdag door blijven gaan. Op die dag staat een parlementsvergade ring gepland, waarin de opposi tie hoopt een meerderheid ach ter zich te krijgen .voor een mo tie van wantrouwen tegen de regering. „Want Wijdenbosch moet vertrekken", zegt parle mentariër en oud-president Ve- netiaan. „Hij is het symbool van de vernietiging van het land." Volgens schattingen liepen gisteren tussen de twintig- en vijfentwintig duizend demon stranten naar het kabinet van de president. Incidenten bleven uit, maar de actieleiders zijn bang dat ze de groeiende me nigte niet in de hand kunnen houden als president Wijden bosch voet bij stuk houdt. Vol gens geruchten zou het staats hoofd nog voor dinsdag de noodtoestand willen afkondi gen om daarmee vergaande be voegdheden te krijgen en het parlement buiten spel te zetten. Dagelijks trekken honderden betogers naar de woningen van parlementsleden die in de afge lopen jaren zijn overgelopen naar de coalitie. „We willen ze niets doen, alleen maar duide lijk maken dat ze door het volk zijn gekozen en dus ook naar de stem van het volk moeten luisteren", aldus vakbondslei der Hooghart. geneve anp De Albanese en Italiaanse maf fia verschepen per nacht hon derden Kosovaarse vluchtelin genvrouwen van Albanië naar Italië. Dit verklaarde de Inter nationale Organisatie voor Mi gratie (IOM) gisteren. De maffia heeft vrij spel in de kampen bij gebrek aan supervisie en veilig heidsmaatregelen. Volgens IOM-specialist men- senhadnel Gramigna werkt de maffia nauw samen met de Al banese en Italiaanse politie. „De vluchtelingenkampen vor men een zeer vruchtbaar ter rein voor vrouwenhandel. Han delaren vermommen zich in politie-uniformen en weten zo jonge Kosovaarse meisjes en vrouwen in de kampen onge hinderd te bereiken." Handelaren beloven hun werk in de horeca, als au-pair en als hostess. Via de Italiaanse havenstad Bari worden de vrouwen naar Noord-Italië ver voerd om te werken in de seks industrie in Bologna, Milaan en Turijn." Ook verdwijnen de Kosovaarse vrouwen in de seks industrie in Griekenland en el ders in Europa. Volgens het VN-kinderfonds Unicef gebruikt de maffia nog veel agressievere methoden dan de 'vermomde kamppolitie'. „Jonge meisjes worden gewoon met geweld ontvoerd. Dit is rampzalig want het merendeel van hen heeft geen identiteits papieren meer", aldus een Uni- cef-woordvoerster. morina harald doornbos correspondent Leden van het Kosovo Bevrij dingsleger, UQK, hebben twee dorpen veroverd op Servische troepen tijdens gevechten in de buurt van Morina, de grens overgang tussen Albanië en Kosovo. De dorpen Gorozhupe en Malaj zijn nu in handen van de Albanese rebellen. Ze open den woensdag vanuit Albanees grondgebied de aanval op Ser vische grenstroepen, in een po ging een corridor te maken richting de Kosovaarse stad Prizren. In Morina zelf neemt de spanning met de dag toe. Aan de grensovergang, waar de afgelopen twee maanden ruim een half miljoen Kosovaarse vluchtelingen passeerden, schoten Servische soldaten vanuit een bunker een Chileen se cameraman door het hoofd. De journalist werd zwaarge wond per helikopter overge bracht naar de Albanese hoofd stad Tirana. Waarnemers zijn bang dal Servië Albanië direct bij ae oorlog probeert te betrek ken, waardoor het conflict zich buiten de grenzen van het voormalige Joegoslavië zal uit breiden. londen harm harkema correspondent De gegevens zijn angstaanjagend. Het Noord-Engelse dorpje Moorends (4.500 inwoners) ligt ver van de verder felijke grote stad. Zo'n twee jaar gele den bespeurden de bewoners opeens een toename van het aantal inbraken en autokraakjes. Oorzaak: aan heroïne verslaafd geraakte plaatselijke jonge ren. Inmiddels telt het dorpje maar liefst 150 geregistreerde heroïnegebruikers, maar volgens de politie in dit door ho ge werkloosheid geplaagde landsdeel zijn het er al enkele honderden, voor het merendeel nog thuiswonende tie ners. Moorends is geen uitzondering. Re cent uitgebreid onderzoek van de uni versiteit van Manchester leert dat in grote delen van Engeland, van stad tot dorp, de heroïne aan een enorme op mars bezig is en volgens drugshulp verleners hard op weg is een populaire drug te worden. In Bristol zijn sinds februari elf ver slaafden overleden aan een overdosis, het landelijke Norfolk noteerde in april zes doden. En in Sheffield eiste de he roïne in de eerste drie maanden van dit jaar zeventien dodelijke slachtof fers -voor het merendeel in de leeftijd van 20 tot 25 jaar. Dat is al bijna even veel als over heel 1998 toen Sheffield 25 doden betreurde. Steve Wyatt, hoofd van de drugspolitie in Sheffield: „Dit gebeurt op het ogenblik overal in het land." Er wordt al gesproken van een epide mie, de tweede, nadat begin jaren tachtig de eerste heroïnegolf in een aantal grote steden dood en verderf zaaide. Opvallend detail: de nieuwe epidemie lijkt tot nog toe voorbij te gaan aan steden als Liverpool, Man chester en grote delen van Londen, waar toen de plaag het ergst was. De verklaring van de onderzoekers uit Manchester is simpel. In die steden staat heroïne nog steeds bekend als de meest gruwelijke en meest slopende drug, eenvoudigweg omdat de bewo ners nog dagelijks te maken hebben met de totaal verloederde junks die destijds verslaafd zijn geraakt. Voor dorpjes als Moorends geldt dat niet. Daar slagen de gewiekste hande laren er in heroïne ingang te doen vin den als een trendy party-drug die je als tiener niet kan laten liggen als je erbij wilt horen. Het spul wordt tegenwoor dig ook in hippe pakketjes verkocht, en volgens sommigen hebben films als Trainspotting (over de junkywereld in Glasgow) en een deel van de modewe reld (met magere, bleke, ontevreden kijkende modellen met veel zwarte oogschaduw) bijgedragen tot de huidi ge romantisering van het heroïnege bruik. Verder wordt heroïne door de dealers aangeprezen als het perfecte middel om weer met beide benen op de grond te komen na een dansnacht op xtc of speed. Volgens de onderzoekers maakt het merendeel van de nu nog prille junks op zestien tot achttienjarige leef tijd kennis met het spul, al zijn er ook behoorlijk wat veertien- en vijftienjari gen reeds heroïne aan het roken of spuiten. Soms zijn ze nog jonger. In Glasgow overleed afgelopen jaar een dertienjarig joch aan een overdosis. Volgens de deskundigen krijgt menig tiener zijn eerste heroïne vandaag in zeer kleine hoeveelheden van eentien- de gram per eenheid aangeboden, wat ongeveer vijftien gulden kost en dus betaalbaar is. Weten trendgevoelige tieners veel dat ze snel verslaafd raken en steeds meer nodig hebben. Het aanbod van heroïne schijnt bo vendien bijzonder groot en continu te zijn, volgens Scotland Yard vooral een gevolg van de steeds professioneler wordende drugshandel. Dat het aan bod groot is, blijkt ook de prijzen; die zijn dertig procent lager dan drie jaar geleden. De heroïne die de individuele gebruiker uiteindelijk in handen krijgt is tegenwoordig ook nog van uitste kende kwaliteit. Er is blijkbaar zoveel op de markt dat het versnijden ervan niet meer aan de orde is. Verreweg de grootste hoeveelheid komt uit Azïe en komt via Turkse bendes naar West-Eu ropa. Een verontrustende tendens vindt Scotland Yard dat sinds niet al te lange tijd ook de Zuid-Amerikaanse cocaïne kartels zich bezig houden met heroï- neproductie. Drugshulpverleners zeg gen dat in de drugsvoorlichting de af gelopen jaren nauwelijks nog voorlich ting over heroïne werd gegeven. Hero ine was immers de drug voor de reeds afgeschreven junks uit de jaren tach tig, alle voorlichting richtte zich op de populaire amfetamine en xtc. De Britse regering houdt ondertussen haar hart vast, maar probeert daarbij ook nog wat te doen. Eerder deze weck kondigde verantwoordelijk minister Cunningham aan dat in het tot nog toe vooral op repressie gerichte beleid voortaan veel meer aandacht zal wor den besteed aan voorlichting, preven tie en opvang van verslaafden. Vrijwel alle aandacht wordt daarbij ge richt op heroïne- en cocaïnegebruik, De regering heeft daar zo'n 660 mil joen gulden extra voor uitgetrokken. Dat bedrag komt bovenop de 4,6 mil jard gulden die nu al in antidrugssec- tor omgaat, en voor het overgrote deel in het justitiecircuit wordt uitgegeven. Gepoogd wordt ook een deel daarvan over te hevelen naar zorg en preventie. Zo is het de bedoeling dat hel aantal behandelplekken voor verslaafden wordt verdubbeld. Dat is nodig ook, want de wachttijd nu is minimaal een halfjaar. Keer op keer liet de kleine Canadese 'Justice' met het wat pinnige gezicht en de gebeitelde roodbruine coupe zich zonder visum, maar voor het oog van de wereld weg sturen bij de grens van Kosovo. Louise Arbour, hoofdaan klager van het Joeg- slavië-tribunaal, heeft gevoel voor publiciteit en het zal haar misschien niet helemaal on welgevallig zijn ge weest dat de aan klacht tegen Slobo dan Milosevic woensdag via CNN uitlekte. De blik over het roodom- rande leesbrilletje in de buitensporige batterij camera's die gisteren voor haar persconferen tie was aangerukt, vas er een van koele triomf. Tijdens de wekelijkse pers bijeenkomsten die het tribu naal organiseert, fungeert Ar bour bij tijd en wijle als extra attractie naast de agenda-me dedelingen van de woordvoer der van dienst. 'Madame', laat de 52-jarige, tweetalige rech ter uit Montreal zich bij voor keur noemen. Op hoge hak ken komt ze aangezeild met haar medewerkers in haar kielzog. Te laat en gejaagd is een goed teken, dan floreert het tribunaal. Afgelopen woensdag vertoonde Madame zich niet in de 'briefing-room' in de lobby van het voormali ge verzekeringsgebouw waar het tribunaal is gehuisvest; voor het grote nieuws wachtte ze op het grote publiek. Voorafgaand aan haar aan stelling in 1996 door de VN- Veiligheidsraad als aanklager van de tribunalen voor Joego slavië en Rwanda was Arbour rechter bij het Hof van Beroep van Ontario. Met man en drie kinderen woonde ze langere tijd in het Engelse York, waar ze aan de universiteit straf recht doceerde. In Canada staat ze te boek als specialiste voor mensen-,vrouwen- en burgerrechten, in een ronken de bio roemt het tribunaal haar 'rijkdom aan relevante ervaring'. Maar waar het haar op beleidsmatig in Den Haag >r de wind lijkt te gaan, maakt ze tijdens zeldzame op tredens in de rechtszaal min der indruk. Tijdens hoorzittin gen waarin ze de rechters pro beerde over te halen hoge Kroatische bewindslieden te dagvaarden, klonk ze weife lend en gauw aangebrand. In haar nu bijna drie jaar Den Haag kon Arbour deels voortborduren op succes en falen van haar Zuid-Afrikaan- voorganger Richard Gold- stone. In de eerste jaren na Louise Arbour, de hoofdaanklager van het Joegoslavië-tribunaal. foto cpd oprichting van het tribunaal door de Veiligheidsraad in 1993 was hij het die hel grondwerk verrichte, maar het geknor van de internationale gemeenschap over zich heen moest laten gaan omdat hij weinig verdachten in de cel kreeg. Met haar grote daad kracht en doordramvermo gen, wist Arbour de interna tionale troepenmacht in Bos nië wel tot arrestaties te bewe gen. Het hardnekkige gerucht dat Arbour het tribunaal gaat verlaten om lid te worden van het Canadese Hooggerechts hof wordt door Arbours bu reau weersproken. Tribunaal- president Gabrielle Kirk Mc Donald heeft wel opgezegd en verdwijnt in het najaar van het toneel, waardoor een eventu eel vertrek van Arbour een dubbele aderlating zou bete kenen. McDonald maakt geen geheim van haar frustratie dat het tribunaal geen eigen poli tiemacht ter beschikking heeft om medewerking af te dwin gen en arrestaties te volvoe ren. Met de Milosevic-aan- klacht had Arbour gisteren een moment van glorie. Maar de frustratie van McDonald lijkt zij te delen. „Een aan klacht is slechts het slot van het eerste hoofdstuk", waar schuwde ze onlangs tijdens een van de reguliere persbrie fings. „Daarna gaan we over tot de arrestatie-agenda. En daarover hebben wij erg wei nig controle." Gisteren gooide ze daar een wat diplomatieker sausje overheen. „Ik wil niet naïef klinken", zei ze. „Maar ik zou dit werk niet doen als ik niet in de wet geloofde. Ik moet vertrouwen hebben dat naarmate het werk van het tri bunaal voortgaat en alleen aan slagkracht en steun wint, alle verdachten zullen worden voorgeleid."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7