'Mijn stijl past bij Italiaans voetbal' Noordwijkerhout in de ban van Olympia's Tour Aandewiel maakt zich geen zorgen over toekomst Sport NOORD WIJK IJSSELMEERVOGELS Rap.. C Groningen leelt tik uit Schalken in derde ronde chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 Virenque wint bergrit rapalloDe Fransman Richard Virenque heeft de dertiende svRAcri etaPPe 'n R°n(ie van Italië gewonnen. Hij versloeg in de bergrit tussen Sassuolo en Rapallo (232 km) zijn medevluchter Santiago Blanco uit Spanje in de eindsprint. De twee renners hadden 21 seconden voorsprong op de Italianen Rebellin en Sgambelluri. Feyenoord wil Van Gastel niet kwijt rotterdam Feyenoord laat Jean-Paul van Gastel niet vertrek- startbewijs heeft Europe-zeilster Margriet Matthijsse haar voor sprong vergroot. Na de tweede dag van de Spa Regatta in Me- demblik bedraagt het verschil tussen de twee grootheden 29 punten. In de slopende kwalificatiestrijd, die begin april op Mallorca begon, resteren nog drie wedstrijddagen. Alleen botte (materiaal)pech kan Matthijsse nog bij Sydney 2000 weghou den. De 22-jarige wereldkampioene leverde gisteren op het gril lige IJsselmeer een wisselvallige prestatie. Na de indrukwekken de reeks van de openingsdag, met drie eerste plaatsen, begon ze op de tweede dag met een twaalfde en zelfs 22ste plaats. In de zesde race revancheerde Matthijsse zich met de 'vertrouwde' eerste plaats. Ze leidt nog steeds in het klassement. Nationale selectie waterpolo rond goudaMannenbondscoach Johan Aantjes heeft donderdag de nationale waterpoloploeg voor de Dutch Trophy en het EK- kwalificatie bekendgemaakt. Tijdens de Dutch Trophy, van 9 tot en met 13 juni. ontmoet Oranje in het Valleibad in Veenendaal Cuba, Australië, Frankrijk en Kroatië, voor een kwalificatietoer nooi voor de EK in Florence in september. De selectie: Van de Bunt, Uri, De Groot, Kunz, en Bikkel (AZ&PC), Vermeulen, Stoffels, Boom, Zuidweg (AZC), Silvis, Havenga, De Bruijn, Booy (ZPB Profus) en De Jong (Polar Bears). Trainers spelen vanavond tegen pers ■eiden De traditionele voetbalwedstrijd tussen trainers uit de regio en sportjournalisten wordt vanavond gespeeld op het ter rein van De Sleutels, aanvang 19.00 uur. Gisteren werd abusie velijk vermeld dat het duel gisteravond plaats zou hebben. 2 48, 2. -2„ (Ai ken. De aanvoerder van de Rotterdammers kan naar de Itali aanse Serie A-club AS Roma, maar Feyenoord zou 25 miljoen vragen voor de international, waardoor een transfer van de baan is. Ook Juventus zou hem willen hebben. Van Gastel staat echter nog drie seizoenen onder contract bij de Nederlandse landskampioen. AS Roma heeft nu zijn zinnen gezet op Ajacied Sunday Oliseh, die tegen een afkoopsom van ongeveer 15 mil joen gulden mag vertrekken. Kemna wint in Olympia's Tour budel» Rudie Kemna heeft gisteren de zevende etappe in Olym pia's Tour gewonnen. De renner van Batavus, drager van de groene trui, won de massasprint in de straten van Budel. Het was de tweede etappezege van Kemna, zaterdag won hij de eer ste etappe in Oss. Rik Reinerink pakte onderweg vier bonifica tieseconden en komt in het algemeen klassement op drie se conden van leider Marcel Duijn. De Jong naar SpaarSelect rus wijk Europees kampioené allround Tonny de Jong en het commerciële schaatsteam SpaarSelect zijn het op hoofdlijnen eens over een verbintenis voor drie jaar. Het is nog onduidelijk welke rol trainster Ingrid Haringa bij de ploeg gaat vervullen. Zij heeft nog een contract voor een jaar, maar hoofdcoach Peter Mueller wil de coaching niet delen en wenst geen assistentie. Matthijsse loopt uit op Brouwer medemblik In de strijd met Carolijn Brouwer om een olympisch noordwukerhout peter van der hulst De eerste communieviering in Noord wijkerhout is komende zondag met een half uur vervroegd. Waar in het zuiden van het land geestelijken nog wel eens hun zegen over een wieler- peloton willen uitspreken, ligt de sym pathie van meneer pastoor in het ka tholieke bollendorp bij de jonge com municanten. Niet ten onrechte trok hij bij de plaatselijke organisatie van Olympia's Tour aan de bel toen bleek dat de kerkdienst in het gedrang kon komen door de start van de laatste etappe. Het is zomaar een van de proble men waarop de Stichting Noordwij kerhout Promotion stuitte bij het ma ken van het draaiboek. „Zo'n eerste communie is belangrijk in een katho liek dorp als Noordwijkerhout. Dus dat zijn dingen die je dan moet rege len", zegt stichtingsvoorzitter Leo Koelewijn. Noordwijkerhout maakte vorig jaar als finish- en vertrekplaats zijn debuut in Olympia's Tour, een internationale wielerronde door Nederland voor profs en topamateurs. In dit tweede jaar is de organiserende stichting rij kelijk bedeeld. Zaterdag zet het pelo ton zich eerst in beweging voor een 136 kilometer lange rit van Zaltbom- mel naar Noordwijkerhout. Rond de klok van half een passeren de renners voor een eerste maal de finishlijn op de Herenweg. Ze rijden daarna nog eeq plaatselijke ronde van 11,9 kilo meter om ruim een kwartier later defi nitief af te sprinten. Later in de mid dag valt vermoedelijk de definitieve beslissing in het algemeen klasse ment. Vanaf 16.45 uur vertrekken de wielrenners om de twee minuten voor een ruim 25 kilometer lange tijdrit door Noordwijkerhout. Zondag om 12.30 uur vertrekt het peloton bij het gemeentehuis voor de laatste etappe naar Amsterdam. Noordwijkerhout is hét carnavals dorp van de regio. Om het dorp ook bij een breder publiek naamsbekend heid te geven is de Stichting Noord wijkerhout Promotion in het leven ge roepen. In de wielerverliefde gemeen te werd Olympia's Tour al snel als een mooie affiche gezien. ,,De organisatie is vorig jaar goed verlopen. Dit jaar kregen we het verzoek om zelfs de tijdrit te organiseren. De hele week wordt Noordwijkerhout in de media al genoemd, omdat hier waarschijnlijk de beslissing valt", aldus Koelewijn. Zo'n tachtig mensen, onder wie zes tig surveillanten, zijn zaterdag en zon dag in touw om de etappes in goede banen te leiden. „En we doen het alle maal met vrijwilligers", zegt bestuurs lid Floor VinK. Vele dagen zijn er in de voorbereiding gaan zitten. „We zijn zeker al een half jaar bezig. In het draaiboek staan allerlei vereisten waaraan je moet voldoen. De organi satie van de ronde controleert alleen maar, wij moeten al het werk doen." Dranghekken, kilometerbordjes, be veiliging van het parcours, nevenacti viteiten (zoals een bike-show en op tredens van blaaskapellen en de Big Band Oegstgeest), het creëren van persfaciliteiten; overal moet aan wor den gedacht. Koelewijn en Vink gaan er van uit dat zo'n twintigduizend toeschouwers een plekje langs het parcours opzoe ken. Naast Olympia's Tour kunnen die ook genieten van een koers voor cyclosportieven, die zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur in het dorpscen trum wordt gehouden. Voor een dag staat alles in het teken van het wiel rennen. „Sommige mensen hebben er geen idee van wat je allemaal moet re gelen. Zo is er zaterdag van de kerken- veiling een diner in een restaurant na bij het parcours. Die mensen moet je inlichten. De SRV-wagen kan maar tot 12 uur in het dorp terecht en ook het plaatselijke benzinestation is tijdelijk onbereikbaar." Olympia's Tour had in het verleden bekende winnaars als Cees Priem, Frits Schür. Fedor den Hertog, Gerrit Solleveld, John Talen en Danny Nelis- sen. Een regiogenoot als winnaar zit er dit jaar niet in. maar een etappeze ge is niet onmogelijk. „Het zou na tuurlijk mooi zijn als een van de broertjes Van de Reep of Ronald van der Tang hier wat kan laten zien." Parcours tijdrit (25,1 kilometer): Herenweg (gemeentehuis), Victoriberg, Gooweg, Lan- gelaan, Westeinde, Schulpweg, Randweg, Ku- pelleboslaan, Vogelaardrcef, De Boender, VV1I- gendam. Duinschooien, Ruigenhoekerweg, Zilkerduinweg, Beukenlaan, Hoogduinweg, Zilkerbinnenweg, Delfweg. Leidsevaart, Pila- renlaan, Maandagse Wetering. Wildlaan. kerk straat. Havenstraat, Koninginneweg. Heren- Edwin van der Sar zoekt topvoetbal bij Juventus schiphol» cpd KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ZATERDAG 29 MEI 1999 15.00 UUR SPORTPARK "DUINWETERING" SPONSORGROEP V.V. NOORDWIJK Bij het indrukwekkende, tranentrekkende afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind had-ie het moeilijk gehad, zei hij gisteravond op Schiphol. Hij bleef krampachtig dicht in de buurt van de emoties, hij kon ook wel janken. Want op die momenten van kippenvel stond het vertrek van Edwin van der Sar (28) ook al vast. Zijn naam werd ook meegenomen in de gezangen, maar de doelman hield zich stil. Het vertrek stond vast, maar de club was nog niet uitgezocht. Met het stille afscheid heeft de laat ste van Wenen'95, de laatste kampioen van Europa, zelfs de laatste Nederlandse international, het ouderlijk huis verlaten. Edwin van der Sar gaat naar Juventus. der Sar volgens zeggen flink wat bedenktijd voor nodig gehad. Bovendien, er was nog een contract, tot de zomer van 2001. En Ajax was niet bepaald aarejig geweest voor de gebroe ders Frank en Ronald de Boer, toen de tweeling om ontbin ding kwam vragen. Nee, Rob Jansen wilde niet zeggen dat die slepende en vervelende af faire, die zeLfs tot een arbitrage leidde, de houding van Ajax heeft veranderd. Van der Sar heeft zich, volgens de club, steeds correct en netjes gedra gen. De doelman verdiende ook een transfer, omdat hij zo veel voor de club heeft betekend, sprak Ajax zelfs. Andere taal dan een jaar geleden. „Daar was ik heel blij mee", was de Zuid-Hollander eerlijk. „Deze transfer was vanaf het prille be gin anders", constateerde Jan sen, die ook de transfer van de Van der Sar tekende in Turijn voor vier jaar. Hoe veel geld er met de transfer is gemoeid, kon en wilde zaakwaarnemer Rob Jansen niet zeggen. „Maar het is een van de grootste transfer van een doelverdediger ooit." In de Italiaanse kranten staat het bedrag zwart op wit afge drukt: tussen de 17 en 20 mil joen gulden. Aardig detail: An- gelo Peruzzi, de huidige doel verdediger van Juve, volgt zijn oude trainer Marcello Lippi naar Inter. Voor 25 miljoen gul den. Het was de keuze tussen En geland (Manchester United, Li verpool) en Italië (Lazio, Juven tus). „Nee", corrigeerde de doelman, eerst moest de keuze worden gemadkt: blijven bij Ajax of weg, een nieuwe uitda ging tegemoet. Daar heeft Van Boertjes begeleidde. De Am sterdammers hebben natuurlijk geprobeerd de laatste kampi oen, de laatste international binnen te houden. Met een ver beterd contract. „Het heeft mijn besluit niet kunnen veran deren", zei Van der Sar giste ren. Bleef over: de keuze tussen de landen van zijn toekomst. Het werd Italië, omdat, zei Van der Sar, hij toe was aan iets heel anders, een andere cultuur. „De vraag was: wat wil je, welke leefomgeving. Waar heb je be hoefte aan. Ik wilde iets totaal anders." En de doelman vindt het leven in Engeland te veel op dat in Nederland lijken. Niet dat de Engelsen zich zo maar gewonnen gaven. Van der Sar stond dinsdagochtend op Schiphol, met Rob Jansen, toen de telefoon ging. Alex Ferguson was zojuist geland in Barcelo na, voor de Champions League finale, en deed namens Man chester United nog een laatste poging. Tot verbazing van de zaakwaarnemer. „Alsof hij vlak voor de finale niets anders aan zijn hoofd had." In het hoofd van Van der Sar zat de naam van een andere club: Juventus, de Oude Dame. Dat was het resultaat van een grondig onderzoek dat maan den in beslag nam. Van der Sar bestudeerde alle kandidaat- werkgevers uitvoerig. Hij sprak met spelers, met trainers. Wat Edwin van der Sar schudt Roberto Bettega, de voorzitter van Juventus, de hand. Van der Sar tekende in Turijn een contract voor vier jaar. FOTO RTR waren de plannen, welke spe lers zijn er, welke gaan er weg. En: hoe speelt het elftal, hoe zijn de verdedigers. Ook in die analyse kwam hij weer in Italië uit. In het Engelse voetbal, met toch nog steeds dat strijdge woel in het strafschopgebied, zou hij zich niet echt thuis voe len. „Ik denk dat mijn stijl beter bij het Italiaanse voetbal past", zei Van der Sar. Maar wel bij een club die, net als Ajax, een rampjaar achter de rug heeft. Juve, de Oude Dame, moet zich zelfs nog plaatsen voor Uefa cup-voetbal. „Nou ja, anders wordt het intertoto", constateerde de doelman rus tig. „Maar mijn doel is volop mee te blijven draaien in het in ternationale topvoetbal." Bij Ju ventus zijn die mogelijkheden inderdaad groter dan bij Ajax. Hij kon maar één minpuntje bedenken aan Juve en Turijn, de grote grijze industriestad. Er is geen strand, en hij, de keeper uit Voorhout, is een echte lief hebber. „Ach, een uurtje flink doorblazen", dacht hij. mjTTERDAM anp parta moet vrezen voor lijfsbe- .5ci oUd. Terug op het vertrouwde asteel maakte FC Groningen groep B van de nacompetitie orte metten met de zwalkende otterdamse formatie (3-2). Sparta kreeg van de ploeg van y a*ner Jan van D'jk les in h°e io hi e nacompetitie moet worden espeeld: met kracht en passie. 'om0 let vechters als Raymond Atte nd en Harris Huizingh had roningen de nummer zeven- iia en van de eredivisie al kort na rust op de knieën. Een oofdrol was weggelegd voor tteveld, die in de 21ste minuut in strafschop miste, maar in 148E riveede helft van afstand ma- 8en< straal uithaalde: 0-2. Na een Zu^ ajf uur had Johansson Gronin- :n al op voorsprong gebracht, jd). e Rotterdammers maakten Elven5 len moment de indruk in lijfs- 5. Boe ehoud te geloven. Voor de ouwe aanhang was het verlies zoveelste domper dit sei- len. Toen Leonardo Gronin- :n naar 3-0 knalde, wilden de ipporters het veld op richting 'erse. De suppoosten hadden grootste moeite hen buiten ?t veld te houden. De rust dag; «rde enigszins terug toen ieuwenburg 3-1 maakte. Ja- 3 Cot maakte jn de slotminuut resnd 3-2. Oek) lij Excelsior was Alpha Tu- '(njI y, ex-Ajacied uit Sierra Leone, grote man. Hij maakte tus- n de 47ste en 60ste minuut 3" ho n hattrick. Turay tilde met n trio goals de stand van 1-1 il (ar 1-4, Eindstand 2-5. (N^||n p0uie a had RKC Waalwijk ?ite met Emmen. De beslis- viel diep in de tweede helft )r twee treffers van De Graef. imen had voor rust de lei- tg genomen door Stroeve, 'edarica maakte gelijk, waar- Hoogendorp de thuisclub 2-1 zette. Drent zorgde nog )r de gelijkmaker, maar daar- stoomde RKC superieur )r naar de volle winst. Aanvoerder Dordrecht'90 heejt groot aandeel in gelijkspel tegen Zwolle dordrecht certjan van geen De aanvoerdersband zit hem als gegoten en als het aan Dor drecht'90 ligt behouden ze Gert Aandewiel aan de Krommedijk. De Katwijker weet nog niet waar zijn toekomst als betaald voetballer ligt, maar maakt zich daarover geen zorgen. Gisteren had de door Sparta verhuurde Aandewiel een groot aandeel in het knappe gelijkspel (2-2) dat Dordrecht'90 in poule A van de nacompetitie behaalde tegen FC Zwolle. Als amateurvoetballer was Gert Aandewiel (29) het wel ge wend om om de prijzen te spe len. Hij behaalde met Quick Boys het landskampioenschap. Als profvoetballer betekende de winst van de vierde periode in de Totodivisie een primeur. Onverwacht neemt Dor drecht, slechts veertiende op de ranglijst, deel aan de na competitie. Aan eventuele pro motie hoeft de ploeg ook niet te dromen in de poule met RKC, Emmen en FC Zwolle. „We zijn natuurlijk niet kandi daat nummer één om te pro moveren. Maar we kunnen wel voor verrassingen zorgen", al dus Aandewiel. De Katwijker werd door Hans van der Zee 'ontdekt'. De voormalig trainer van Quick Boys schatte de kwaliteiten van indertijd een van de beste ama teurvoetballers van het land op juiste waarde en haalde hem naar Volendam. Bij zijn verhui zing naar Sparta nam hij Aan dewiel mee. Dat de Katwijker nu aan Dordrecht'90 is ver huurd, hangt niet samen met het ontslag van Van der Zee bij Sparta. Een buikspierblessure had Aandewiel teruggeworpen. „Ik stond daardoor buitenspel en anderen waren opgestaan op het moment dat ik weer fit was. Dat is topsport; op het moment dat ik het niet waarm aak, staat een ander op mijn Dordrecht-aanvoerder Gert Aandewiel ('een heel aardige jongen') tussen twee Zwollenaren. plaats. En dan maakt het niet of je de trainer al lang kent. Hoewel ik er niet blij mee was, kon ik me'wel voorstellen dat Sparta me verhuurde. Ik ben geen speler voor de bank of voor het tweede." Na een moeizame beginpe riode heeft Aandewiel zijn draai gevonden bij de 'schape koppen'. Trainer Robert Ver beek is uiterst gecharmeerd van de Katwijker, die de centra le positie op het middenveld bezet. Aandewiel is, zoals dat zo mooi heet, zijn verlengstuk in het veld. „Het is een intelli- gente jongen, die rustig is in het begeleiden en coachen van zijn medespelersaldus Ver beek. „Hij zat hiei net twee maanden en toen kwam hij al binnenlopen bij me voor een gesprek. Hij denkt mee en daarom is hij ook aanvoerder. Maar hij is ook een heel aardi ge jongen, soms te aardig. Als je niet wilt schelden, moet je dwingender aanwezig zijn. Meer de bal opeisen." Tegen FC Zwolle laat Aande wiel zich inderdaad verbaal niet veel gelden. Hij geeft wel voortdurend aanwijzingen en is de man van de vrije trappen en hoekschoppen, maar hij heeft relatief weinig balbezit. Eenmaal aan de bal speelt hij soms sober, soms frivool en ge durfd. Hij kiest zijn momenten. Al vroeg in de wedstrijd moet Zwolle-keeper Henk Timmer een pegel van een meter of twintig uit de bovenhoek bok sen. In de elfde minuut vindt Aandewiel spits Chima Oneike die de voorzet knap aanneemt op de borst en hard diagonaal inschiet: 1 -0. Even later soleert de Katwijker door de Zwolle- defensie heen, maar zijn voor- FOTO RICHARD VAN HOEK zet wordt door Jerry Simons naast gevolleerd. Vijf minuten voor tijd, Zwolle heeft imiddels gelijk gemaakt via Ignacio Tuhuteru, zet Aan dewiel een aanval op en uit zijn voorzet kopt uiteindelijk Mischa Rook de thuisploeg we derom op voorsprong. Marco Roelofsen zorgt er namens Zwolle voor dat er een remise uitrolt. Dordrecht'90 - FC Zwolle is een typische wedstrijd voor de eerste divisie. Er wordt open en aanvallend gevoetbald. Aande wiel is eraan gewend dat het er tactisch allemaal wat minder aan toe gaat. „In de eredivisie worden meer zekerheden inge bouwd. Hier spelen we één te gen één over het hele veld, ter wijl je in de eredivisie meer over kan laten aan andere spe lers." Dat Dordrecht aan de na competitie deelneemt, is gun stig voor hem. Zijn contract met Sparta loopt af en wordt niet verlengd. Aandewiel kan zich op deze manier in de kij ker spelen. Er is interesse, maar hij laat niet doorschemeren om welke clubs het gaat. Dor drecht wil hem voor twee jaar vastleggen. Verbeek: „We wil len hem heel graag houden. Er wordt hier niet met langdurige contracten gesmeten, de mees ten tekenen voor één jaar, maar Gert is een echte prof. Hij gaat altijd voorop en ondanks zijn leeftijd moet er nog veel meer uit hem te halen zijn." Hoewel een terugkeer naar Sparta uitgesloten is, gaat de club hem aan het hart. „Je kunt Sparta een beetje vergelijken met Quick Boys. Het heeft de zelfde achtergrond. De mensen zijn zowel bij het eerste als bij het zesde betrokken." Hij moet er ook niet aan denken dat de Rotterdammers, die gisteren verloren van FC Groningen, in dezelfde poule hadden gezeten als de Dordtenaars. „Stel je voor dat we hadden gewonnen van Sparta en dat het daardoor zou degraderen." Of het ere- of eerste divisie wordt, Aandewiel maakt zich niet druk om zijn voctbaltoc- komst. Hij keert ook net zo makkelijk weer terug naar de amateurs, als de situatie zich voordoet. „De wereld kan in een week op zijn kop staan. Dat heb ik wel gemerkt toen ik van overdag werken en 's avonds trainen bij Quick Boys ineens full-prof werd in de hoogste competitie van Neder land." Francisco Clavet draagt de bij naam de terriër. Sjeng Schalken bewees tegen de Spanjaard dat ook hij zich in een tegenstander kan vastbijten. Pas na een ma rathonpartij van drieënhalf uur liet de 22-jarige Limburger zijn verslagen opponent los: 4-6 6-3 6-7 6-3 6-4. De inwoner van Monaco vreesde de terriër Clavet vooraf. Met zijn prestaties op het gravel behoort hij tot de top tien van de wereld. In Barcelona haalde de Spanjaard de halve finales. Vorige week stond Schalken voor het eerst tegenover de spe cialist op het gemalen baksteen. De Zuid-Europeaan boog toen een 1-0 achterstand in sets om in een zege. „Een taaie, een ter riër", aldus Schalken. „Hij bijt en laat je niet meer los." Op baan negen van Roland Garros liet hij zien over net zo veel 'taaie' kwaliteiten als Cla vet te beschikken. Tot twee keer toe kwam hij terug van een ach terstand in sets. Met diepe sla gen van links naar rechts pro beerde Schalken zijn tegenstan der te slopen. Die tactiek leek tc slagen, maar bij een 4-1 voorsprong in de derde set werd Schalken overvallen door vermoeiheid. „Ik schrok me rot. Ik had een foutje gemaakt door bij het in spelen en de warming-up niet door die grens heen te gaan. Normaal ben ik dan door die vermoeiheid heen." De nonchalante voorberei ding had Schalken de wedstrijd kunnen kosten. Clavet pakte de derde set. Hoewel het gezicht van de Nederlander steeds meer ging tekenen van de warmte en de inspanningen, kon hij de partij toch naar zijn hand zetten. In de beslissende set benutte hij het eerste wed- strijdpunt en behaalde zijn eer ste zege in een vijfsetter. „Dit is echt een hele mooie overwinning voor mij", glun derde Schalken. „Dat ik een speler van dit kaliber op gravel kan verslaan, geeft mij vertrou wen voor het duel tegen Kuer ten." Franse missie Sampras mislukt Opnieuw is de Franse missie van Pete Sampras mislukt. Al jaren doet de Amerikaan alle mogelijke moeite om het toer nooi op Roland Garros aan zijn imposante erelijst toe te voe gen. In zijn tiende poging volg de opnieuw een voortijdige af tocht. Sampras overleefde dinsdag op het nippertje de eerste ron de aan de Porie d'Auteuil. Op het Center Court worstelde de winnaar van elf Grand Slam-ti- tels zich langs de Costa Ricaan Marin. Tegen de Oekraïner An drei Medvedev kwam hij terug van een 1-0 achterstand in sets. maar liet de partij mede dankzij 61 onnodige fouten uit zijn handen glippen, 7-5 1 -6 6-4 6-3. Fysieke ongemakken en ten- nismoeheid hinderen Sampras dit seizoen. Hij liet de Austra lian Open schieten. In totaal speelde hij pas vijf toernooien met als beste resultaat de halve eindstrijd in San José in febuari. Voor Parijs kwam 'Pistol Pete' alleen begin mei in Rome in ac tie op gravel. Hij verloor daar in de tweede ronde van de Brazili aan Meligeni. Toch dacht Sampras dat hij klaar was voor Roland Garros. „Mentaal voelde ik mij goed", beweerde de aangeslagen Ame rikaan. „Ik heb hard gewerkt en getraind voor dit toernooi Maar ik sta te worstelen op de baan. Het lukt niet. Het zal mij tijd kosten om deze nederlaag te verwerken."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23