'Ze kunnen in Leiden leren van Bernardus' Het hardnekkige imago van Sjonnies en Anita's Sport Noordwijk staat weer met beide benen op de grond VRIJDAG 28 MEI 1999 a SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF Frans Sjardijn zien ze in de stad niet meer terug HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Twee overwinningen scheiden Bernardus nog van het hoogtepunt uit de clubhistorie. Nimmer slaagden de Ha- zerswoudenaren erin de derde klasse te bereiken, maar dat kan eind volgende week anders zijn. Aan de basis van de oranjewitte opmars staat een Leidenaar, de 42-ja- rige trainer Frans Sjardijn, al zal hij de laatste zijn om zichzelf lof toe te zwaaien. Hij vindt het heerlijk om bij een dorpsclub te werken en een eventuele promotie is volgens hem ook een bijna logisch gevolg van de team geest, saamhorigheid en binding met de plaatselijke ge meenschap die verenigingen in een stad juist ontberen. „Het is eind mei en de term overschrijvingsperiode is hier nog niet één keer gevallen. Zet dat eens af tegen Lei den waar iedereen en alles daar al weken mee bezig is. Voor mijn oude liefde Lugdunum zal ik misschien ooit nog eens een uitzondering maken," maar in principe zien ze mij als trainer in de stad niet meer terug." lijkt, hoe blijer hij is bij Bernar dus als trainer te werken. „Vroeger werd nog wel eens de nigrerend over 'de polder' ge daan. Ik zeg je dat ze tegen woordig in de stad nog wat kunnen leren van de beleving en organisatie van een club als Bernardus. Laatst las ik in de krant het verslag van onze ko mende tegenstander FC Rijn land tegen Roodenburg. Bij het lezen van de opstellingen dacht ik: 'het is gewoon Roodenburg tegen Roodenburg'. Clubtrouw en -liefde bestaan niet meer. Hoe anders is de mentaliteit hier. Er staat een tribune die geheel dankzij zelfwerkzaam heid van de leden tot stand is gekomen. We hebben een hondstrouwe aanhang met cheergirls, en er gaat bij belang rijke wedstrijden een vermogen aan vuurwerk de lucht in zon der dat er één onvertogen woord valt. Ook de relatie met de spelers loopt op een open en eerlijke manier. Wie niet kan komen trainen, heeft geen smoesjes nodig. Niks schoe nenbonnen of meer van dat soort zaken. Ook betalen ze hier LOMAN LEEFMANS Spelers en aanhang van vijfdek- lasser VCL, de club waar Sjar dijn vier jaar aan het roer stond, liepen het afgelopen weekeinde klappen op na afloop van de wedstrijd tegen het Haagse Te- do. Sjardijn schudt afkeurend zijn hoofd als het onderwerp ter tafel komt. Hij weet er alles van want Bernardus was vorig jaar ook nog vijfdeklasser. Het Leid- se voetbal verloedert maar in den Haag zijn ze nog een paar stapjes verder. „De KNVB zal volgend seizoen de Leidse en Haagse clubs zoveel mogelijk móéten scheiden, al is het maar voor een afkoelingsjaar. Bernar dus heeft voor het geval we on verhoopt in de vierde klasse blijven, aangevraagd om net als in het afgelopen jaar ingedeeld te worden aan de Goudse kant van de regio. De Veenstreek, Bodegraven, die kant op. Met min of meer gelijkgestemde verenigingen. Dat is ons perfect bevallen." Hoe meer hij Leiden met haar omliggende regio verge ze hun boetes zelf. Voetbal is ontspanning, we zouden het haast vergeten." Ondanks de tevredenheid van nu, was het in de afgelopen drie jaar niet altijd koek en ei achter de Rijndijk. Twee seizoe nen geleden degradeerde Ber nardus, in Sjardijns eerste jaar, naar de vijfde klasse. „Er had net een lichting afscheid geno men. Op het moment dat we de degradatie aan zagen komen, hebben we besloten om toch met de bestaande, jonge groep verder te gaan. Dat werpt nu zijn vruchten af. Bij bijvoor beeld SJZ hebben ze er voor ge kozen om toch wat 'oude jon gens' terug te halen. Die zijn nu niet alleen gedegradeerd doodzonde van zo'n prachtclub - maar hebben het probleem dat ze óók opnieuw moeten be ginnen met het bouwen aan een nieuw elftal." Sjardijn voetbalde bij Lugdu num, Haarlem, Wilhelmus en De Sleutels. Als trainer begon hij bij de jeugd van Lugdunum en vervolgens werkte hij bij VCL en Bernardus. Het was een be wuste keuze om uit Leiden te vertrekken. Generatiegenoten als bijvoorbeeld Peter Ciere (Roac) en Bert Kort (SJZ en Alk- mania) gingen hem voor. ,,Ais ik trotse ouders langs de lijn zie, vaders die zelf in Bernardus 1 hebben gevoetbald, dan weet je met wat voor club je te maken hebt. Ik heb een elftalbegelei der, Jack Heyne, die ook buiten de club als een echt bindmiddel voor de selectie fungeert. Er is een prima collectief ontstaan. Vergeet niet, de huidige genera tie gaat niet zoals ik vroeger tot twee uur uit omdat dan de kroegen sluiten. Het lijkt wel of ze door het hele land op stap gaan, tot vroeg in de ochtend. Voor het cruciale duel tegen Kickers hadden we op de club nog een feestavond. Wist ik ten- Bemardus-trainer Frans Sjardijn (rechts) met elftalleider Jack Heyne: „Als ik wegga, laat ik een herkenbare ploeg achter waar Bernardus nog jaren plezier aan zal beleven." foto aaarco laaafrs minste waar ze zaten. Stappen is prima, als ze maar beseffen dat de volgende stap voor de club is. En dat werkt hier. Pres tatie door gezelligheid, maar niet overdrijven." Met FC Rijnland en UDO bindt Bernardus de komende dagen de strijd aan om een plekje in de derde klasse. De nummer twee van dit poultje krijgt nog een herkansing en aangezien de Hazerswoudse elf dé ploeg in vorm is, zijn de voortekenen gunstig. „Scoren doen we in ieder geval altijd. Wellicht omdat ik zelf aanvaller ben geweest, laat ik het elftal zeer aanvallend opereren en probeer het 4-3-3 systeem ook in de andere selectieteams uit te laten voeren. Het motto luidt: maakt niet uit hoeveel te- gengoals je krijgt als je er zelf maar meer maakt en dan heeft het publiek ook nog een leuke middag." Derde of vierde klasse, Sjar dijn blijft op de Sweelincklaan in ieder geval nog een vierde jaar actief. Persoonlijke ambi ties om nog hoger te reiken, heeft hij zeker. „Maar trainers worden meestal niet aangeno men op hun visie maar op hun staat van dienst en een gesprek je van een half uur met het be stuur. Bovendien is er een over schot aan trainers. Waar ik te recht zal komen weet niemand. Wat ik wel weet is dat éls ik wegga, ik een herkenbare ploeg achterlaat waar Bernardus nog jaren plezier aan zal beleven." Naam: Dirk van der Neut. Bijnaam: Misschien 'ou we', denk ik. Geboren: 23 november 1914 te: Alphen aan den Rijn. Woonplaats: Leiden. Clubs: ARC en nu al 43 jaar VNA. Beroep: Betonwerker, tot mijn vijfenzestigste. Opleiding: Lagere school. Op mijn twaalfde had ik netjes alle klassen doorlopen. En daarna een beroepsopleiding van een jaar. Partner: Weduwnaar van Sara. Kinderen: Twee zoons en drie dochters, maar een van die dochters is overleden. Lengte: 1.62. Gewicht: Ongeveer 70 kilo, denk ik. Positie: Achterhoede, was het. Ik voetbal al heel lang niet meer, maar tot mijn tachtigste ben ik nog wel actief geweest voor de club. Het rondbrengen van de lotto en van het club blad en ook in het bestuur, als jeugdsecretaris en secretaris. Hoogtepunt: De promotie naar de vierde klasse, drie jaar geleden. Dieptepunt: Toen ik moest stoppen met het ophalen van de lotto op mijn bromfietsje en niets meer kon doen voor VNA. Ik ging het vuilnis buiten zetten, stapte van een verho- ginkje af en ineens voelde het net of ik een mes in mijn been kreeg. Eten: Alles. Maar het liefst toch aardappelen met heren boontjes. Drinken: Een beker melk. Ik drink helemaal niet meer. Vroeger wel, dan lustte ik er wel eentje, maar nu is het kof fie, thee en melk. Politiek: Ik was onder de in druk van wat de Russen in de oorlog hadden gepresteerd en daarom ben ik bij de CPN ge gaan. Maar na Stalins dood kwamen de hoge heren met al lerlei kritiek op die man, die ze bij zijn leven nooit hadden durven uiten. Daarom heb ik bedankt voor de partij en ben ik me voor VNA gaan inzetten. Het Dirk van der Neut Toer nooi, morgen: Dit wordt de tiende aflevering alweer. Ik was op dinsdag altijd in de buurt met de lotto en dan ging ik meestal nog wel even op de club kijken, of er wat te drin ken was. Op een avond werd ik in de betuurskamer geroepen en vroeg Fred Bleijbergen, de organisator, of ik bezwaar had als het toernooi mijn naam zou dragen. Ik heb er geen be zwaar tegen, maar het hoeft ook niet zo nodig. Ik heb dat vrijwilligerswerk altijd met lief de gedaan, vooral toen er nog veel jeugd was. De schaduwzijde: Tini Koster neemt zaterdag afscheid. Zij beheert al 33 jaar de bar en heeft heel veel voor de club betekend, maar nu houdt ze ermee op. Dat vind ik erg jam mer. VNA: Vechten Na Afloop: He lemaal niet, ik heb maar één keer in al die jarep zoiets mee gemaakt en tegen die jongen heb ik gezegd 'jij komt hier niet meer binnen en ook niet op het veld'. Hij is ook nooit meer geweest. Dit is een gezel lige vereniging, dat soort men sen kunnen we hier niet ge bruiken. De Euroneut: Al tien jaar beta len ze op het toernooi met de Euroneut, die je van tevoren moet kopen. Dat vind ik wel handig, zonder die munten kun je niets kopen en dan laat je de bar ook niet met een gro te rekening achter bij de afslui ting van het seizoen. Het Europese avontuur van VNA: Een jaar of twaalf gele den gingen we drie dagen naar Duitsland, naar een toernooi. Dat was meer innemen dan voetballen, rriaar wel heel ge zellig. Ook al hadden ze niet eens water in de kleedkamers. Zoiets moet toch vaker georga niseerd kunnen worden. Toekomst club: Ik weet er op dit moment niet meer zoveel van, maar ik zie het somber in. We hebben helemaal geen jeugd. Ik heb een tijd meege maakt, dat VNA zes jeugdelf- tallen had. Maar die tijd is voorbij. TEKST ANTON DIEDRICH FOTO HENK BOUWMAN 'Iedereen was in euforiestemming' NOORDWUK GERTJAN VAN GEEN Ondanks het onverwachte ver lies tegen DOVO afgelopen za terdag (1-2) heeft Noordwijk de kansen op de zaterdagtitel nog in eigen hand. Door de min stens zo verrassende overwin ning van IJsselmeervogels op pinkstermaandag in Veenen- daal staan de drie ploegen op gelijke hoogte. Op basis van de voetballende kwaliteiten schat Noordwijk-verdediger Lucas ten Brinke de kansen van zijn ploeg hoog in. Morgen, in de thuiswedstrijd tegen IJssel meervogels, kan Noordwijk de juiste weg weer vervolgen. Ten Brinke was de grote on bekende aan het begin van het seizoen. Vorig jaar speelde hij bij Drachten in de zondag hoofdklasse en op advies van Arnold Reinders werd Ten Brin ke aangetrokken. De aanvoer der kende hem nog van FC Groningen, waar hij twee jaar speelde. Ten Brinke denkt dat het Noordwijkse collectief het re sultaat is van de relaxte sfeer en de discipline. „Ik kan me bijna geen training herinneren, dat er met de pet naar werd gegooid. Dat we kampioen zijn gewor den ligt dan aan individuele klasse, hoewel die er wei degelijk is. Patrick van Dam bijvoorbeeld speelt te laag voor zijn kwalitei ten." Het kost Ten Brinke, eer der al omschreven als een terri ër die zich kan vastbijten in zijn directe tegenstander, geen en kele moeite zich ondergeschikt te maken aan het teambelang. „In andere jaren kon ik nog wel eens creatief bezig zijn. Maar ik vind het helemaal niet erg om mezelf weg te cijferen. Ik haal er genoeg voldoening uit als ik mijn man uitschakel en we geen tegendoelpunten krijgen." Hoewel het verlies tegen DO VO niet rampzalig was, staat Noordwijk wel weer met beide benen op de grond. Schoorvoe tend geeft Ten Brinke toe, dat Noordwijk de zaken licht on derschatte. „Niemand zal het toegeven, maar iedereen was toch een beetje in euforiestem ming ha de winst op IJssel meervogels. Dat was de grote favoriet. Iedereen had tegen DOVO een beetje het gevoel van 'dat klaren we ook wel'. We moeten deze wedstrijd dus an ders benaderen dan we afgelo pen zaterdag deden." De wedstrijd Noordwijk- IJsselmeervo gels begint om 15.00 uur. Het gevecht van boksscheidsrechter Karin Klijnoot met de vooroordelen Hé Scheids!! Is een rubriek over arbiters. In de achttiende aflevering boksscheidsrechter Karin Klijnoot uit Alphen, de enige vrouw in Europa die zich tussen de pugilisten begeeft. LOMAN LEEFMANS Haar vader geldt als een monu ment in de nationale bokswe- reld. Toch heeft de 36-jarige Karin Klijnoot zo'n zes jaar ge leden geheel onafhankelijk van hem de stap genomen om ook boksscheidsrechter te worden. „Hij was nota bene een van de docenten op de cursus en waarschuwde voor de vooroor delen. Nou, daar heb ik behóór- lijk mee te maken gekregen, ik heb heel wat teleurstellingen moeten verwerken. Onlangs kreeg ik uit het publiek nog een blikje bier naar m'n hoofd. Door dat soort incidenten laat ik me niet uit het veld slaan. Maar toen een paar ouwe man netje uit Oost-Europa mij be wust lieten zakken voor het examen 'internationaal scheidsrechter' heb ik wel ge twijfeld. Mijn doel was de Olympische Spelen. Die kans hebben ze me ontnomen." Rokerige achterafzaaltjes waar bezwete kerels elkaar af staan te matten. Wat heeft ie mand daar te zoeken? „Ik ben door mijn vader met boksen opgegroeid. Hij nam me mee naar wedstrijden en als klein kind mocht ik 's nacht op om naar de gevechten van Moham med Ali te kijken. Zelf deed ik aan korfbal, paardrijden en hardlopen, maar toen ik een advertentie in het boksblad zag om een cursus tot boksscheids rechter te volgen, heb ik me op gegeven. Het leek me wel wat." Dat heeft ze geweten. „In het begin mocht ik niet in de voor geschreven witte broek de ring in want die zou doorschijnend kunnen zijn. Dat soort flauwe kul. Ik hoor voor aanvang van een partij de uitrusting van de boksers te controleren maar dat tikkie op de tok, om te zien of die wel goed zit, dat doe ik niet. Hoe vaak ik dan niet te horen krijg: je mag wel effe voelen hoor'. En dan die zogenaamde complimentjes: 'Je deed het best leuk', dat zal een mannelij ke collega nooit te horen krij gen." De Alphense hield deson danks vol. Langzaam maar ze ker werd zij een fenomeen in de bokswereld. „Ik heb nog steeds vaak het idee dat er tijdens een partij meer op mij dan op de boksers wordt gelet. In hoever re ik nu volledig geaccepteerd ben, dat is voor mij moeilijk te achterhalen. Ik vind bijvoor beeld het met een gaasje afve gen van een bloedneus, wat een scheidsrechter hoort te doen bij een bokser, gewoon vies. Dan snuiten ze nog even lekker door, laat de verzorger dat maar doen. Daar kwam nooit kritiek op en nu merk ik dat mannelij ke collega's dat hebben overge nomen." Klijnoot heeft inmiddels haar eigen positie veroverd en ze maakte zelfs furore, werd in steeds hogere klassen inge deeld. Die opmars raakte danig gefrustreerd toen ze een poging waagde het tot internationaal arbiter te schoppen. Dat brevet had haar mogelijk richting Syd ney gebracht. „We hebben de beelden van de partijen die ik leidde nog eens teruggezien en van het theoretische gedeelte weet ik helemaal zeker dat ik geslaagd ben. Een paar oude mannetjes uit het voormalige Oostblok zeiden echter dat ik op élles was gezakt. 'Not enou gh mankreeg ik uiteindelijk te horen. Wat doe je dan? Klaag je ze aan bij een of andere Euro pese instantie?" De profbond WBO zag vervolgens wel wat in Klijnoot. In de VS en Latijns Amerika zijn veel meer vrouwe lijke kamprechters. De WBO houdt echter maar hooguit drie gevechten per jaar in Neder land 'en dat vind ik te weinig', zegt de moeder van een elf-jari ge tweeling. Volgens Klijnoot is het pugi- lisme de laatste jaren weer wat in opkomst. „Het is altijd de sport van de sociaal armen ge weest en daarom zijn er mo menteel ook zoveel allochtonen en asielzoekers die in Neder land aan boksen doen. Op dis trictskampioenschappen is het weinig Jan, Piet of Klaas. Het beeld van een sport voor Sjon nies en Anita's blijft voor de buitenwacht bestaan, maar is niet terecht. Binnenkort is er een gala in de Beurs van Berla- ge en daar betaalt het bedrijfs leven grif 1500 gulden per tafel tje. Laten pakweg drie bedrijven geld in boksen pompen en dan komen de successen en dus ook de tv vanzelf. Laten we eer lijk zijn, er gebeurt minder rot tigheid dan bij voetbal en als sponsor van een wielerploeg komt je naam ook niet altijd fris naar buiten." Hoe lang ze nog doorgaat en of ze voor een tweede keer gaat proberen internationaal aan de bak te komen, weet ze nog niet. Ze lang ze buiten het bokssei- zoen nog het idee heeft dat ze in een 'gat' valt, blijft ze tegen wil en dank een markante ver schijning in de ring, met een ei gen kijk op boksen. „Die computergestuurde puntenkastjes, daar moeten ze vanaf. Het gaat louter nog om correct geplaatste stoten en het houdt geen rekening met ie mands techniek of tactiek. Te rug naar de scorekaartjes dus. SCOREBORD Lucky 10 van donderdag 27 mei: 4 - 13 - 19 - 21 - 23 - 26 - 27 -32-33 43 - 48 - 49 - 50 - 53 - 56 - 60 - 63 7' 7.694,50 ontvangen, derde prijs: Ui naars elk bruto f. 7.694,50. (Onder voorbehoud). voetb, Nacompetitie Poule A: Dordrecht'90 - FC Zwolle 2-2 (1-0) Onyeike 1-0, 62. Tuhuteru 1-1, 87. 2-1, 89. Roelofsen 2-2. Scheidsrecht Uilenberg. Toeschouwers: 2300- RKC Waalwijk - Emmen 4-2 (1-1). Stroeve 0-1, 45. Govedarica 1-1, Hoogendorp 2-1, 65. Drent 2-2, 69 Graef 3-2, 77. De Graef 4-2. Scheidsra ter.- Temmink. Toeschouwers- 6200. G kaart: Schops (RKC), Kocks, Arts, Wolf (Emmen). Helmond Sport - Excelsior 2-5 (1-1), Den Ouden 0-1, 35. Schreuder 1-1, Turay 1-2, 52. Turay 1-3, 60. Turay 62. Streppel 2-4, 68. Hertog Scheidsrechter: Luinge. Toeschouw! 3250. Rode kaart: 52. Dassen (Hein* Sport). Gele kaart: De Wolf (Helmt Sport), Turay (Excelsior). Sparta - FC Groningen 2-3 (0-1). 30, hansson 0-1, 64. Atteveld 0-2, f' nardo 0-3, 78. Nieuwenburg 1-3, link 2-3. Scheidsrechter: Jol. ToesdK wers: 6500. Gele kaart. Jalink, J (Sparta), Huizingh, Schoenmakers, thijs (FC Groningen). Milaan. Beslissingswedstrijd voor I Cupvoetbal: Inter - Bologna 1-2. Return op 30 m! New York. NBA, play-offs, halve finales. Western Conference: Portland Trailblai - Utah Jazz 92-80. Stand best-of- 4, Portland naar finale tegen San An'a h0ch Keulen. Vrouwen, Oefenwedstrijd. Nederland - Duitsland 1-0 (0-0). den Boogaard 1-0. Scheidsrechters nen/Ahrens. Toeschouwers: 100. Opstelling Nederland: Touw; Booy, den Boogaard, Deiters en Boomg Hanneke Smabers, Thate, Teeuwen; ners, Van der Wielen en Van der Kieft gende wissels: Van der Vaart, Moreirj Melo, Petri, Mulder, Sinnige, Veenstra tenl Parijs. Roland Garros, 22 miljoen guld! Vrouwen, tweede ronde: Davenport (VS - Henin (Bel) 6-3 2-6 7-5, Seles (VSt) Basjeva (Bul) 6-3 6-4, Graf (Dui/6) -& chategui (Arg) 6-2 6-4, Martinez (Sp Pierce (Fra/8) 4-6 6-3 6-3, Garcia (Sj Tauziat (Fra/9) 6-2 6-4, Schnyder (Zw - Arendt (VSt) 6-4 6-2, Halard-Dec (Fra/16) - Wagner (Dui) 4-6 6-1 6-2, nikova (Rus) - Frazier (VSt) 6-4 6-1, Zi ga (Col) - Nejedly (Can) 6-3 6-0, h (Ita) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-7 11-9, rens-Valero (Spa) - Glass (Dui) 6-4 1- 1, Sanchez-Lorenzo (Spa) - Sandu (Ro 2 6-1, Carlsson (Zwe) - Serra-Zanetti 6-3 7-6, Smashnova (Isr) - Callens (Be 0 6-0, Capriati (VSt) - Osterloh (VSI) 3-6 6-2, Lokovysjeva (Rus) - Suarez' 6-2 3-6 6-4. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ni Clavet (Spa) 4-6 6-3 6-7 6-3 6-4, Me dev (Oek) - Sampras (VSt/2) 7-5 1-6 6-3, Kuerten (Bra/8) - Canas (Arg) 6-2 3-6 6-2, Mantilla (Spa/14) - Puertal 7-5 6-4 6-4, Ruud (Noo) - Ei* (Zwe/16) 7-6 6-4 6-3, Haas (Dui) -M 3 (Ita) 6-1 6-3 6-1, Gaudenzi (Ita) (ZimT- Portas (Spa) 6-2 6-3 6-2, Ulüi f" (Tsj) - Stoltenberg (Aus) 3-6 7-6 6-3 6-3, Koubek (Oos) - Lopez-Moron (Sp 2 7-6 6-7 6-4, Grosjean (Fra) - Ls (Zwe) 6-4 2-6 7-6 6-4, Di Pasqualel Mirnyi (WRu) 4-6 6-7 7-5 6-3 6-3, G (Arg) - Karbacher (Dui) 6-7 4-6 6-3 4. Wegens duisternis afgebroken: C (Spa) - Vicente (Spa) 6-3 6-4 3-6 6-' ter (Aus) - Escude (Fra) 7-5 6-0, Me (Bra) - El Aynaoui (Mar) 6-7 6-3 3-3, Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Neila anchez (Let/Spa/7) - Oremans/Appel (Ned/Bel) 6-2 6-2, Hrdlickova/Krizan /Slv) - Boogert/Sidot (Ned/Fra) 6-3 0 2, Drake/Steck (Can/VSt) - Vis/Spirlea d/Roe/8) 6-3 1-6 8-6, Noorlander/Pa| ki (Ned/Gri) - Dechy/Razzano (Fra/Fra 7-6 6-2. wielren Ronde van Italië. Dertiende etappe, Sassuolo - Virenque (Fra) 243 km 6.55.34 (35 km/u), 2. Blanco (Spa), 3 Rebellin 0.21, 4. Sgambelluri (Ita) 0.22, 5. T uk (Kaz) 0.34, 6. Zintsjenko (Rus Glomser (Oos), 8. Figueras (Ita), 9.2 (Ita), 10. Camenzind (Zwi), 14. Pal y (Ita), 17. Jalabert (Fra). Algemeen klassement: 1 57.50.04, 2. Pantam (Ita) 0.04, 3.1 pa schar (Oek) 1.13, 4. Gotti (Ita), 5. Cl< 0| (Ita) 1.22, 6. Camenzinsd 1.28, 7. (Zwi) 2.08. Prutour van Groot-Brittannië. Vijfde etappe, Swansea - Birminghai 0'Grady (Aus) 213 km 5.42.35, 2 mussen (Den), 3. Sweet (Aus) op 12 Laüersen (Den) 2.22, 5. Silvos (Let) 6. Hincapie (VSt), 7. Power (Ier), 8. cruz (Fra), 9. Wauters (Bel), 10. H e (GBr). Algemeen klassement: 1. Joachim 21.02.43, 2. Wauters (Bel) op 0.C Vestol (Noo) 1.20. Bicicleta Vasca. Tweede etappe, Billabona - Muxilu^1 Rastelli (Ita) 186,8 km 5.09.48, 2. t mondi (Ita), 3. Verheyen (Bel), 4. Et* Budel. Olympia's Tour Zevende et Born - Budel: 1 Kemna (Ned) 181,; in 4.20.22 (41.780 km/u), 2 Ben Stl (Ita), 3. Den Braber (Ned), 4. Zuijde jjf (Ned), 5. Bijnen (Ned), 6. Legtei (Ned), 7. Duijn (Ned), 8. Sweet (Alt n Lauk (Est), 10. Buurstede (Ned), meen klassement: 1. Duijn 23.56.5l Reinerink (Ned) 0.03, 3. Van Elven! 0.08, 4 Hayman (Aus) 0.09, 5. Boe; in 1 (Ned) 0.10, 6. Van Dijk (Ned) 0.1 Kemna 0.15, 8. Zuijderwijk 0.16, 9. nburg (Ned) 0.33, 10. Schmitz 0.47 Heist op den Berg. Kustpijl: 1. Van Hl (Bel) 170 km 4.01.00, 2. Eeckhout 0.02, 3. Van Haesbroucke (Bel). iet Karin Klijnoot: „Hoe boers of hufterig boksers ook kunnen zijn, ze heb ben allemaal iets van respect voor een vrouw mee gekregen." foto engel lameijer Dan krijg je weer het echte bok- door zijn trainer, vol op het ge- sen waarbij zaken als beheer- zicht slaat, stop ik direct het ge- sing een wezenlijk onderdeel vecht. Dan wordt het onverant- vormen. Als ik bij aspiranten woordelijk. Een kind knock-out merk dat een van de twee bok- zien gaan, is mijn grootste sers, waarschijnlijk opgefokt nachtmerrie." Medemblik. Spa Regatta, tweede dag;^t Vrouwen: Europe, na 6 races: 1. Matthijsse (Ne punten, 2. Multala (Fin) 20, 3- Col jfc (Ier) 21, 6. Brouwer 25. 470, na 6 races: 1. Via Dufresn^ J6 (Spa) 16, 2. Taran/Paholchik (Oek) 1 Kedmi/Fabrikant (Isr) 18. Mistral, na 4 races: 1. Lee Lai Shan I 7, 2. Sensini (Ita) 11,3. Kendall (Nze 33. Van de Linden 87 Mannen: |n Star, na 4 races: 1. Beashel/Giles (Al 2. Neeleman/Schrier (Ned) 10. 3. Ho tl /Fendt (Dui) 12, 13. Potma/Hettinga. \n 470, na 6 races: 1. Forster/Merrick 17, 2. Leskinen/Kristian (Fin) lt Wilmot/Smith (Aus) 19. Mistral, na 4 races: 1. Mclntosch(Nl 2. Marcos (Arg) 9, 3. Zhou Yuanguol 9, 14. Van Geemen 22. Tornado, na 6 races: 1. Hagara/Stem (Oos) 9, 2. Le Peutrec/Douillard (Fra 3. Hagara/Moser (Oos) 25, 10. Van gen/Dercksen 55. Finn, na 4 races: 1. Kusznierewicz fop 11. 2. Tokovoi (Oek) 13, 3. Van Mi rwarn 1 R "51 noV/riocR7 lil 'PI

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22