'Stefan geeft de commando's' Stam wil graag pijn lijden in Champions League-finale Sport Brandewijn United sluit in stijl af met winst op Jambo's Snookerij 7 speelt zich veilig Aanvoerder Engels rugbyteam vertrekt Waterpoloteam maakt zich op voor veldslag Braziliaan Scheidt geschoU WOENSDAG 26 MEI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356^ DUIVENTIL BARCELONA ANP Manchester United is in de ban van de zoge noemde Treble. Na het kampioenschap en de beker heeft de club zijn zinnen gezet op het win nen van de Champions League. „Ik reken op winst", zegt Jaap Stam uit Kampen zonder dra len. Manager Ferguson kan opgelucht adem halen. De gekwetste achillespees van zijn Nederlandse verdediger is voldoende hersteld om de finale te gen Bayern München te kunnen spelen. „Vanaf afgelopen zaterdag ben ik intensief behandeld aan mijn overbelaste pees. Ik wil de finale niet missen natuurlijk." In de FA Cup-finale van zaterdag tegen New castle United viel hij een kwartier voor tijd in. „Ik had kunnen en zeker willen spelen, maar uit voorzorg heeft Ferguson twee uur voor de wed strijd besloten mij aan de kant te houden", aldus de man van 35 miljoen gulden. „Maar ik zou sowieso invallen. Ik ben blij dat het zo is gelopen. De overbelasting is beduidend minder geworden, ofschoon ik tegen Bayern ook met pijn moet spelen. Maar ik wil best pijn lij den. De blessure heelt alleen als ik enkele weken absolute rust krijg. Dat kan nog niet." Ferguson zei gisteren in Barcelona te rekenen op zijn verdediger. De ex-PSV'er krijgt een cruci ale rol, hij moet de robuuste spits Jancker uit schakelen. Een probleem voor Ferguson is dat zijn belangrijke middenvelders Keane en Scholes zijn geschorst. Stam: Beckham zal nu een cen trale rol krijgen, terwijl Butt op spelmaker Effen- berg speelt. Als dat goed uitpakt, denkt Ferguson dat we een grote kans hebben." Zowel Manchester als Bayern heeft nog kans op de Treble. Bayern staat na de CL-eindstrijd ook in de Duitse bekerfinale. Voor beide clubs zou het de eerste keer in hun historie zijn dat ze in één seizoen de drie grote bekers winnen. „Ze praten bij ons nergens anders over", weet Stam. „Daarom kun je alle cliches over de finale uit de kast halen: dè wedstrijd van het jaar, de wedstrijd van de waarheid. Het klopt allemaal." Ferguson werkt sinds 1986 bij de Mancunians. De Champions League-finale heeft hem volledig in de greep. „Je merkt aan hem dat hij nerveuzer wordt nu de finale nadert. De Champions League moet de kroon op zijn meesterwerk worden. Maar dat geldt ook voor de meeste spelers, die willen niets liever dan de Champions League winnen. Het is een obsessie voor hen." Manchester en Bayern ontmoetten elkaar al in de zogenoemde groep des doods, met ook Barce lona en Brondby. In München waren de Red De vils sterker en pas in de slotfase kwamen de Duit sers op fortuinlijke wijze op 2-2. Manchester ver sloeg na de poulewedstrijden Inter en Juventus, terwijl Bayern afrekende met Kaiserslautem en Dynamo Kiev. Op basis van het spel in de onderlinge con frontaties is Manchester favoriet, roepen ze bij Bayern. „Wij hebben een kans als we ze niet la ten voetballen", meent trainer Ottmar Hitzfeld. „We moeten ze vroeg vastzetten op eigen helft, zodat ze niet aan opbouwen toekomen, en we moeten hun spitsen geen ruimte geven. „Zij kruipen in de rol van underdog", weet Stam. „Dat zijn ze ook wel, want wij hebben de betere ploeg. Ik denk dan ook dat ze op de coun ter zullen spelen. Maar een echte favoriet is er niet. Natuurlijk reken ik op winst voor ons. Dan zou het helemaal een onvergetelijk seizoen wor den." Effenberg de nieuwe chef van Bayem München Controversieel. Eigenzinnig. Omstreden. Stefan Effen- berg is niet bepaald de sympathiekste voetballer van Duitsland - om maar eens een grof eufemisme te gebrui ken. Een doorgewinterde Engelse verslaggever, een ken ner bij uitstek van het internationale voetbal, weet het zeker, zei hij gisteren in Barcelona: „Effenberg is de meest arrogante voetballer die ik ooit heb ontmoet. Maar hij is wel de beste van Bayern München, waarmee hij vanavond de Champions League-finale gaat winnen. Manchester United heeft namelijk niemand om Effen- berg af te stoppen. Roy Keane zou de man moeten zijn, maar die is geschorst." BARCELONA CPD Effenberg arriveerde gistermid dag met de Duitse kampioens- ploeg in Barcelona, wegens een vertraging een uur later dan ge pland. De eerste plichtpleging betrof een persconferentie. Keurig in het pak meldden zich de leden van de Mannschaft van trainer Ottmar Hitzfeld. Maar niet onze Stefan. Als enige verscheen hij ten tonele in een trainingsbroek met shirt. De handen in de zak, in de ogen een starre blik. Hier marcheerde, ten aan- schouwe van een volle zaal, hel zorgen- en wonderkind van het Duitse voetbal. Hier presen teerde zich, op zijn manier, de sterspeler die op het WK van 1994 in Amerika naar huis werd gestuurd, als straf omdat hij een middelvinger naar de Duit se supporters had opgestoken toen die hem uitfloten. Hij kreeg de haat van de volledige natie over zich heen en stelde zich vervolgens nooit meer be schikbaar voor het nationale elftal. Hij speelde 35 interlands. Hier in dat luxueuze hotel in Barcelona schokschouderde op deze mooie middag in mei het enfant terrible dat ooit, in dienst bij Borussia Monchen- gladbach, een stomdronken man die voor de deur van de voetballer z'n roes uitsliep, zou hebben mishandeld. Voor het vergrijp is hij overigens vrijge sproken. Dat is Effe (voor intimi). Nog maar een jaar geleden behoed de hij in de Bundesliga Borussia Monchengladbach voor degra datie. Vanavond, aan zijn hand, kan Bayern München zich kro nen tot de beste van Europa. Ook dat is Effe. De eigengereide spelbepaler stelde gisteren iedereen een 'super-voetbalfeest voor alle voetbalfans' in het vooruitzicht. „Manchester United en Bayern München zijn twee absolute topelftallen en de beste teams op het ogenblik van Europa. Waarschijnlijk zal de gelukkig ste winnen. Ik hoop dat wij dat zijn." De Finalisten ontmoetten el kaar dit seizoen twee keer eer der, in de groepswedstrijden. Beide duels eindigden onbe slist. In Beieren werd het 2-2, op Old Trafford 1-1. „Gezien onze duels in de voorronde hou ik er rekening mee dat de finale niet na negentig minuten is be slist, maar na 120 minuten en misschien,zelfs pas na het ne men van strafschoppen." Het draaiboek voor, wat voor Stefan Effenberg de grootste LEIDEN MICHEL VAN GENT Brandewijn United heeft het seizoen in de eredivisie Bollen streek en Rijnland in stijl afge sloten. De regionale kampioen uit Leiden zegevierde met 6-4 over Jambo's en bleef daarmee in haar twintig wedstrijden on geslagen. Henny van der Star maakte indruk bij de kampioe nen door drie keer 180 te wer pen, iets wat alleen John van Leeuwen van Black Adders hem op de slotdag nadeed. De laatstgenoemde speler was ook de hoogste finisher met 154. Bullshit eindigde op eerbiedige afstand als tweede door een 9-1 overwinning op De Knoeiers. Botte Speer en Vierkant 10 pro moveren als kampioenen van de eerste divisies naar de hoog ste afdeling. Vierkant Dames ontsnapte aan promotie-degra datiewedstrijden door met 7-3 te winnen tegen Cleaners. Knoeiers en Beer 'n Barrels moeten nu in een halve compe titie tegen Vierkant 2 en Raspo- etin strijden om twee plaatsen op het hoogste niveau. Deze wedstrijden worden zaterdag Uniieil - Inmbo's LEIDEN'MICHEL VAN GENT De Snookerij zal ook volgend seizoen met drie ploegen in de eerste divisie vertegenwoordigd zijn. Het zevende team van het Leidse snookercentrum stelde zich definitief in veiligheid in de eerste divisie Noord West door een 6-3 overwinning op Snoo ker Academy 3. Michel Noor dag uit z'n carrière moet wor den, ligt klaar. Eerst een verlen ging, dan strafschoppen. Zo stelt de 30-jarige spelbepaler zich de dramatische ontkno ping van de 44ste finale van de Europa Cup voor landskampi oenen voor. De heldenrol zal voor hem zijn weggelegd: op de schouders na de laatste, alles- beslissende strafschop. Geheel kansloos zal Man chester United niet zijn. Effen berg: „Nee, op strafschoppen is door ons niet geoefend. We hebben uitstekende specialis ten en een uitstekende doel man." De rolverdeling binnen de Duitse kampioensploeg is dui delijk, zelfs voor veteraan en re cord-international Lothar Mat- thaus. „Stefan is de chef. Hij geeft de commando's." Tho mas Helmer, de scheidende aanvoerder, heeft de aanvoer dersband al voor Effenberg in gedachten. „Ik vermoed dat Ef fenberg mijn opvolger wordt. Hij is de speler voor wie men binnen het elftal het meeste respect heeft." In amper tien maanden tijd blijkt er veel ten goede veran derd in München. Toen Effen berg vorig jaar zomer opnieuw overstapte naar Bayern, was scepsis aanvankelijk zijn deel. Het halve elftal dreigde op te stappen vanwege de talrijke af faires en schandalen rond zijn persoon. Doorslaggevend voor de we deropstanding van de nieuwe Effenberg was de inbreng van de nieuwe trainer, Ottmar Hitz feld. Uitermate diplomatiek ging deze te werk. Geen inter view liet hij onbenut de buiten gewone kwaliteiten van Effe te onderstrepen. Ondertussen kwam het beste in de speler bo ven: eerzucht en ambitie. Vorig jaar april, in het halve finale-duel in Kiev tegen Dina- mo, hield Effenberg Bayern München met een onberispelij ke vrije trap in de Champions League in de race. Van z'n ploeggenoten eiste hij na z'n droomdoelpunt een wel heel bijzondere felicitatie. Geen handdruk, geen omhelzing. Het vingertje dirigeerde naar de grond. Op hun knieën moesten ze en de maestro vervolgens op de schouders. Dat is nog steeds Effe. De 44ste finale van de Europa Cup voor landskampioen is de laatste van de twintigste eeuw. Bayern München en Manches ter United strijden om de kroon van Real Madrid, de winnaar vorig jaar in de Arena. In Am sterdam was Nederland nog door twee man vertegenwoor digd, Clarence Seedorf (Real Madrid) en Edgar Davids (Ju ventus). In Camp Nou is alleen nog Jaap Stam, de Nederlandse reus van United die de Duitse reus, Carsten Jancker, moet slo pen. afgewerkt in café t Brandewijn- tje aan de Morsweg. In dezelfde lokaliteit wordt vrijdagavond de finaleronde van het bekertoer nooi afgewerkt. Brandewijn United is ook hier de torenhoge favoriet tegenover J.J. en de K, Jambo's en The Cleaners. Er wordt ter plaatse geloot voor de halve finales. Iiii - Knoeiers 9-1. J.J en dek. LONDEN ANP 20-169. 2. Bullshit (R.a- veen) 20-146, 3 lambo s (Leiden) 20-133. I Gouwe (Oetstgeest) 20-121. 5 11. en de K. (Leiden) 20-90. 6 Black Adders (R a veen) 20- 89. 7 Cleaners (N.w.houl) 20-89, 8. Vierkant Dames (l.isse) 20-85. 9 Knoeiers (N.w.houl) 20-80, 10. Beer 'n Barrels (leiden) 20-53, II Downstairs 2 (Katwijk) 20-37. lierste divisie A: Veni Vidt Vici - Bullterriers 5-5 (VW degradeert). Puntje d'r In - Winning Darts 8-2. lostibcndc - Vierkant 2 4-6, Low- landers Bolle Speer 5-5 (Botle'spcer kampi oen), Brandewijntje 2 - Gewoon PC 2-8. 2 20-127. t. Brandewijntje 2 20-112. -I Ge woon PC 20-107, 5. Lowlanders 20-103. 6. Puntje d'r In 20-99. 7. Vierkant 9 20-97. 8. Winning Darts 20-94. 9. lostihende 20-89, 10. loetin Vierkant 10 6-4 iVierkant 10 ii). Monumentenzorg - Gouwe 9-1, l lSH"n„s d5Pa.dccn'' Lawrence Dallaglio. De aanvoerder van het Engels rugbyteam, Law rence Dallaglio, vertrekt uit de ploeg na beschul digingen over een drugsverleden. Dallaglio (26) zou voor zijn rugbycarrière dealer zijn geweest en zelf ook drugs hebben gebruikt. In het jongste nummer van het Britse week blad News of the World vertelde de rugbyer hoe hij doodmoe werd van de junkies die hem 24 uur per dag opbelden voor drugs. Ook deed hij uit voerig uit de doeken hoe hij eens een vier dagen durende orgie had met een aantal escortdames in het Amsterdamse Marriott Hotel, zo meldt de duin was de grote man bij de thuisclub door al zijn drie par tijen te winnen. De overige fra mes kwamen op naam van Pe ter Moen (2) en Stijn Minne- boo. Snookerij 7 is als enige re gionale ploeg nog actief in het nationale bekertoernooi: zij speelt komende vrijdag uit te gen Plaza Goes in de kwartfina les. WINNIPEG GPD Ze rekent vandaag op een veld slag, op wild-west-taferelen. „Is altijd zo als je tegen de Ver enigde Staten speelt. Het wordt spijkerhard, blauwe-plekken- werk. Heb ik op zich geen moeite mee, zo lang ze maar van mijn ogen achterblijven." Karin Kuipers, een van de bes te speelsters die het Neder landse waterpolo ooit heeft voortgebracht, zat al weer op de tribune. Kijkend naar Italië- Griekenland, maar vooral ook nadenkend over de 8-6 neder laag tegen Australië. Kuipers en haar medespeel sters zijn in Winnipeg om zich via het toernooi om de Fina cup te plaatsen voor de Olym pische Spelen. Het zag er zo veelbelovend uit nadat in de eerste wedstrijd Canada met flitsend en verfrissend spel was verslagen. Het wordt, door de onnodige nederlaag tegen Au stralië, plotseling een hele hek sentoer dat doel nog te berei ken. „We moeten winnen, en de Amerikanen op hun beurt mogen niet verliezen. Dus re ken maar uit wat ons te wach ten staat", zei Ellen van der Weijden. Het had allemaal zo veel an ders kunnen zijn als Nederland van Australië had gewonnen. En het begon, net als een dag eerder legen Canada, weer zo mooi. Toen was het Ingrid Leijendekker die de score openbrak. Nu Karin Krupers. Al na 24 seconden trof ze doel met een sublieme boogbal. „Dit wordt mijn wedstrijd, schoot het toen door mijn hoofd." De hoop en de wil wa ren er, het goede gevoel liet haar echter in de steek. De basis van het Nederland se team is goed voor meer dan 800 interlands. Gepokt en ge mazeld dus, zou je mogen ver wachten. Tegen Australië ble ken de ervaren rotten mentaal plotseling heel kwetsbaar. De lef en het bravoure van een dag eerder maakten nu plaats voor twijfel, gehaaste schoten en verkeerde beslissingen. „Via video-analyses wisten we precies hoe Australië zou spelen. Soms kunnen die aan wijzingen je helpen, maar het kan ook zijn dat je er juist door blokkeert. Dat je in je hoofd al te veel bezig bent met datgene wat de tegenstander doet", overdacht Ellen van der Weij den. „Of we daardoor maar twee keer hebben gescoord uit tien man-meer-situaties? Nee, dat zou net iets te simpel zijn." Nederland kwam zichzelf steeds nadrukkelijker tegen. Het ging van kwaad tot erger. Eerst liep Daniëlle de Bruijn 'snel tegen haar tweede per soonlijke fout op. vervolgens scoorde Australië een doelpunt dat nooit had mogen vallen (3- 3) en daarna veroorzaakte Gi- lian van den Berg nog eens een onnodige vier meter. Alles wat maar tegen kon zitten, zat te gen. En er waren vervolgens te weinig speelsters (Op den Vel de, Van der Weijden) die Ne derland weer in het rechte spoor konden krijgen. Ook Karin Kuipers niet, die toch kan bogen op meer dan 150 interlands. Ze begon goed, maar liet vervolgens vijf uitste kende mogelijkheden onbenut. „Ze wil te graag, en loopt zich zelf daardoor voorbij. Ze gaat dan forceren", vond coach Jan Mensink. „Ze moet vanavond de rust terug zien te krijgen." „We waren aan het zoeken", keek Kuipers op haar eigen prestatie en dat van het team terug. En juist dan zit het in haar aard om de ploeg te hel pen, om het mét een doelpunt over het dode punt heen te til len. „In het water prent ik me steeds in 'rust, rust, rust', maar als anderen niet durven heb ik het gevoel dat ik het dan maar moet doen." Uitgeschakeld is Nederland echter nog geenszins. Maar dan moet er wel eerst een klei ne veldslag worden gewonnen. „Amerika is Australië niet. Als team sla ik Australië een stuk hoger aan", zei Ellen van der Weijden. Ze zag nog steeds licht aan het eind van de tun nel. „Je ziet wel vaker dat teams die het in de poule moeilijk hebben gehad, vervol gens wel de finale halen. Waar om zouden wij dat niet kun nen. En onze echte piek moet ook pas in de finale liggen." Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl De eindprijzen van het top scorersklassement van het Leidsch Dagblad worden door Wout Bergers Sport uitgereikt tijdens het Amstel Voetbalfes tijn op 4 juni in de Antoniusza- len in Leiden. De top drie, Alex Barendse, Peter Zaalberg en Barry Dubbeldeman, ontvangt een uitnodiging Joop Koster (ex-Vitesse Delft, Excelsior P en NSW) wordt de nieuwe trainer van Neptunus. André Wasiman debuteert als hoofdtrainer bij vierdeklasser Antibarbari Een groot verlies voor kampioen Kickers'69. Ferry van Muyden vertrekt naar België. Waar schijnlijk wordt FC Riemst zijn nieuwe club Dick Knijn, de 32-jarige vrije verdediger van Hollandia gaat over naar IJssel- meervogels. Uit Ermelo komt versterking van Abel van Willin gen en Sander Malie. De twee DVS-spelers wensen de uithol ling van het eerste team van DVS niet meer mee te maken Ondanks de komst van De Bruyn en Van der Nooij toch een kleine leegloop bij Spaken burg. Peter de Gunst, Menno van Appelen (ex-Ajax) en Alex Bergeik mogen weg en ook Je roen van der Pijl (Lelystad), Remco van Lopik (Quick) keren Spakenburg de rug toe. Erwin Koelewijn stopt. Nieuw bij Spa kenburg zijn Pieter van Zwieten (Marken) en Himi Mihci (Soest) Bij Hilversum vertrekken, na Patrick Scheurwater (Noord- wijk), ook Ernst Kraak (Quick Amersfoort) en Nico Verburg (Zeist). EDO-speler Brian Mus- sche en Mo Mahtala (Sporting Flevoland) komen de club van de Noordwijkse trainer John Eelman versterken Peter de Graaf (Zwart Wit'28) verruilt zijn shirt voor dat van DOTO. Frans Ruys en Dennis van Oos- terom (Delta Sport) zullen hem volgen. Bij WOR vertrekt Peter Spuijbroek naar Zwart Wit'28 Marathonschaatser Ubbi Kup- per (Rijpwetering) kan ook goed uit de weg op de racefiets. In Strijen pakte hij vorige week voor het eerst een (tweede) po diumplaats 'Om verwarring te verkomen. De opheffing van d( supportersvereniging ARC heel niets te maken met de Club vaj Honderd. Die is sterker dan ooit. Wim Dijkman is door hei bestuur van ARC gevraagd om een jubileumcommissie op te richten. De club bestaat in 200 75 jaar Vandaag wordt voord 34ste maal de Ringvaart Regati gehouden. Aan de tocht over 100 kilometer nemen meer dai honderd teams deel De con sumpties bij basketbalclub Th Bassets worder duurder. Een vat bier kost nu 300 gulden Ter gelegenheid van het 80-ja- rig bestaan komt op zondag 1| juli de moutain-bike-top naar 1 Swift in Leiden. Bart Brentjes en Bas van Dooren. beiden ge - selecteerd voor Sydney, hebbt hun komst aangekondigd 0[ zaterdag 5 juni viert dit jaar d( Alphense Schaak Club (ASC) het feit dat het landelijke jeugi toernooi voor de 25ste maal i wordt gehouden. Het festijn s wordt afgewekt in centrum Dj f Bron Carina Benninga (nu v nog Amsterdam) is met ingan t van komend seizoen trainstei s van de hockeysters van HCKZ f Voetbalvereniging Kranenbui a heeft de speler (René van Oos C ten) die de scheidsrechter voi i ge week een kopstoot toedien li de geroyeerd De komende h weken zijn er enkele kampi- ei oensrecepties. Morgenavond w vieren Kickers'69 en Abbenes het kampioenschap. Meerbu doet dit op 19 juni. Teylingen heeft zijn feestje vanwege het kampioenschap en het 75 jar bestaan op 5 juni. Tennisver- 'i eniging De Rijnkanters besta i< 25 jaar heeft op 18 juni een gin zellige avond Hockeyclub >'C Alecto houdt op 30 mei eenj niorentoernooi. Op 5 juni ko e men de senioren in Leiderdo t; aan de beurt Swifttoer blijft »c tochten organiseren. Op 301 o staat de Meijetocht op de ag( da. Start tussen 8.30 en 12.01 cl uur UVS, dat dit jaar zijn 85 la jarig bestaan viert, is op zate a dag 5 juni de organisator vai i( het Nederlands kampioenscl voetbal voor scheidsrechters SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, trekking dinsdag 25 mei: 1 - 6 - 9 - 13 - 14 - 15 - 19 - 31 - 33 - 39 - 50 - 56 - 58 - 59 - 64 - 69 - 70 - 71 - 74 - 76. Lotto 20. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 100.000 ontvangt. Der de prijs: 47 winnaars, elk f. 1.000,00. Vierde prijs: 102 winnaars, elk 250,00. Vijfde prijs: 2.684 winnaars, elk f. 25,00. Zesde prijs: 3.332 winnaars, elk f. 10,00. Zevende prijs: 46.079 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 20. Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf goed: 5 winnaars, elk bruto f. 10 000.00. Vier goed: 32 winnaars, elk f. 1000,00. Drie goed: 281 winnaars, elk f. 100,00. Twee goed. 2.871 winnaars, elk f 10,00. (Onder voorbehoud) BASKETBAL New York. NBA, play-offs, halve finales. Western Conference: Utah Jazz - Portland Trailblaizers 88-71. Stand best-of-seven: 7-5. Osterloh (VSt) - Lee (Tai) 6-4 2-6 r (VSt) - Tatarkova (Oek) 6-4 Garcia (Spa) - Kis (Hon) 6-4 L Likovtsjeva (Rus) - Studenikova (Slw 4-6 6-1, Kournikova (Rus) - Tanas. (Tha) 6-3 6-3, Neiedly (Can) - Vento 6-4 3-6 6-0, Basjeva (Bul) - RazzanoB 6-3 6-4, Martinez (Spa) - Black (Zinch 6-3 6-3. fe{ WAT E Rit Britse omroep BBC. Ondanks zijn terugtreden ontkent Dallaglio ie dere schuld. Hij heeft de autoriteiten bloed- en urinemonsters gegeven om zijn onschuld te be wijzen. De beschuldigingen betreffen niet alleen het verre verleden van Dallaglio. Hij zou twee jaar geleden tijdens een toernooi van het Engels team in Zuid-AJfrika ook drugs hebben gebruikt. Een dag lang zou een aantal leden van het team zich tegoed hebben gedaan aan xtc en cocaïne. Binnenkort begint Engeland aan zijn kwalifica tiewedstrijden voor het wereldkampioenschap komend najaar. TENNIS Parijs. Open Franse kampioenschappen. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Schal ken (Ned) - Haarhuis 6-2 6-3 4-6 6-3, Ca- nas (Arg) - Siemerink 7-6 4-6 6-2 6-4, Sampras (VSt/2) - Marien (CRi) 6-7 6-4 7- 5 6-7 6-4, Rafter (Aus/3) - Federer (Zwi) 5- 7 6-3 6-0 6-2, Corret|a (Spa/6) - Puentes (Spa) 7-6 6-4 6-2, Kuerten Bra/Ö) - Blan co (Spa) 6-4 6-4 6-3, Stoltenberg (Aus) - Philippoussis (Aus/10) 7-6 6-4 6-1, Lars- son (Zwe) - Kucera (Slw/11) 6-2 6-3 6-2, Mantilla (Spa/14) - Gilbert (Fra) 4-6 6-4 6- 3 6-4, Enqvist (Zwe/16) - Moretti (Arg) 4-6 6-0 6-4 6-2, El Aynaoui (Mar) - Malisse (Bel) 6-2 6-0 6-4, Gaudenzi (Ita) - Schütt- ler (Dui) 6-4 6-2 4-6 6-3, Meligem (Bra) - Gimelstob (VSt) 6-3 6-3 6-3, Ruud (Noo) - Carlos Costa (Spa) 6-3 6-4 6-4, Lopez- Moron (Spa) - Woodbridge (Aus) 6-0 6-3 4-6 6-2, Vicente (Spa) - Tarango (VSt) 5-7 6-2 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Zabaleta (Arg) 6-1 7-6 6-2, Hantschk (Dut) - Voltchkov (WRu) 6-2 6-4 6-2, Haas (Dut) - Rosset (Zwi) 7-6 7-6 6-1, Koubek (Oos) - Raoux (Fra) 6-0 6-4 7-5, Navarra (Ita) - Draper (Aus) 3-6 6-1 7-6 7-6, Escude (Fra) - Luxa (Tsj) 6-4 6-3 6-1, Dl Pasquale (Fra) - Ro- chus (Bel) 6-2 6-2 6-7 6-4, Gaudio (Arg) - Gross (Dui) 1-6, 0-2 (opgave Gross), Med- vedev (Oek) - Pescariu (Roe) 6-3 6-1 6-1, Ulihrach (Tsj) - Delgado (Par) 6-1 6-3 6-3, Portas (Spa) - Mamnt (VSt) 6-2 6-2 6-4, Byron Black (Zim) - Voinea (Roe) 4-6 3-6 6-3 6-2 6-4. Clavet (Spa) - Alonso (Spa) 6- 3 7-6 6-4, Karbacher (Dui) - Norman (Zwe) 7-6 4-6 6-2 6-4, Puerta (Arg) - Pozzi (Ita) 6-2 7-6 6-4, Grosiean (Fra) - Santoro (Fra) 6-3 6-4 3-6 5-7 6-1. Vrouwen Enkelspel, eerste ronde: Davenport (VSt/2) - Chi (VSt) 6-3 6-1, Seles (VSt/3) - Fang Li (Chn) 6-2 6-4, Graf (Dui/6) - Maleeva (Bul) 6-2 6-0, Pierce (Fra/8) - Kruger (ZAf) 6-4 6-3, Schyder (Zwi/11) - Morariu (VSt) 3-6 6-3 8-6, Tauziat (Fra/9) - Cocheteux 6-4 6-3, Sugiyama (Jap) - Coetzer (ZAf/14) 7-5 6-1, Halard-Decugis (Fra/16) - Habsudova (Slw) 1-6 6-4 6-1. Torrens-Valero (Spa) - Georges (Fra) 6-2 6-2, Wagner (Dui) - Smith (GBr) 6-1 7-6, Sandu (Roe) - Ripp- ner (VSt) 5-7 6-4 6-3, Sanchez-Lorenzo (Spa) - Saeki (Jap) 6-7 6-4 6-0, Suarez (Arg) - Loit (Fra) 6-3 6-2, Zuluaga (Col) - Pitkowski (Fra) 6-2 7-5, Gorrochategui (Arg) - Noorlander (Ned) 3-6 6-3 6-2, Glass (Dui) - Raymond (VSt) 6-4 7-5, Arendt (VSt) - Lefevre (Fra) 6-3 7-5, Smashnova (Isr) - Jeyaseelan (Can) 2-6 6- 1 6-3, Callens (Bel) - Ting Wang (Tai) 6-4 6-1. Carlsson (Zwe) - Appelmans (Bel) 6-2 7-5, Serra-Zanetti (Ita) - Stoyanova (Bul) 0-6 6-2 6-4, Capriati (VSt) - Ruano-Pascu- al (Spa) 6-2 6-3, Henm (Bel) - Brandi (Vst) 6-4 6-2, Farina - Koulikoskaya (Rus) 6-0 Winnipeg. Wereldbeker/OS kwalifs vrouwen. jc Poule B. tweede dag: Nederland - Au rn 6-8 (3-3 0-3 1-12-1) Kuipers 1-0 u terson 1-1 (strafworp), LeijendekktI (man meer), Castle 2-2 (mm). Op de t de 3-2, Gusterson 3-3, Fox 3-4 (mm) terson 3-5, Castle 3-6 (sw), Kuipei (mm), Mayer 4-7, Op den Velde 5-) der Weijden 6-7, Gusterson 6-8 Overtal Nederland: 2/10, Australië: 3 Verenigde Stafen - Canada 6-5 1 -2 'c 2 2-0). Stand: 1. Australië 2-3 (12-1 ld Verenigde Staten 2-3 (10-9), 3. Ned u, 2-2 (18-14), 4. Canada 2-0 (11-18). Poule A, tweede dag: Hongarije - Ri 8-7 (1-3 5-2 2-0 0-2), Italië - Gr.ekt ibi P 1 WIEL REI Cesenatico. Ronde van Italië, elfde el Sansepolcro - Cesenatico. 1. Quaranta (Ita) 122 km in 2.53.L Cipollini (Ita), 3. Svorada (Tsj), 4 7, vens (Ned), 5. Leoni (Ita), 6. Tosattt 7. Pieri (Ita), 8. Strazzer (Ita). 9. Ce 10 Gili(lta). Klassement: 1. Jalabert (Fra) 46.46 Pantam (Ita) 0.04, 3. Frigo (Ita) 1. Gontchar (Oek) 1.13, 5. Gotti (Ita) 6. Clavero (Spa) 1.22, 7. Camenzm 1.28, 8 Zülle (Zwi) 2.08, 9. A (Zwe) 2.09. 10. Noe (Ita) 2.23. Bristol. Ronde van Groot Brittanni etappe: Winchester - Bristol. 1 Joachim (Lux) 171 km in 4.16. McKenzie (Aus) 0.14, 3. Puglioli (l Wauters (Bel), 5 Vestol (Noo) 0.25, H breton (Fra) 1.56, 7 Larsen (Den) - 8 Jonker (Ned), 9. Andersson (Zwe Voigt (Dui). Klassement: 1 Joachim 10.351 Wauters 0.13, 3. McKenzie 0.42, lioli 0.59, 5. Vestol 1 14,6. Voigtl Jonker 2.04, 8 Vaughters (VSt) 2 Rumsas(Lit) 2.12, 10 Andersson2 Zaltbommel. Olympia's Tour. Vijfde SF' Almere - Zaltbommel. 1. Heij (Ned) 174.1 (44.384 km/u), 2. Van Rijn (Ned) 0 Ribbers (Ned)'0.19, 4. Kemna ge 1.07, 5. Legtenberg (Ned), 6. Zuij (Ned), 7. De Cuyper (Bel), 8. Den (Ned) 1.09,9 Aug (Est), 10. Veen! Algemeen klassement: 1. Duijn S 14.50.58, 2 Van Elven (Ned) 0 P( Reinerink (Ned) 0.09, 4. Hayma' 0.11, 5. Van Dijk (Ned) 0 13, 6 1 (Ned), 7 Zuijderwijk 0.21. 8 0 25, 9. Ypenburg (Ned) 0.33, 1 Zandbeek(Ned)0 40 Ploegenklassement: 1 Ra Ui 46 22.30. 2. Batavus 1.12, 3. Vi jwj Weba 5.13. Camors. Tour Feminin. Tweede i Guidel et Camors. 1. Ilavska (Slw) 96.3 km in 2.24 Sandhoj-Olsen (Den) 0.11, 3. Yu (Oek), 4. Jones (Eng), 5. Hunter (E' c Klassement: 1 Ilavska 4.47.46,2 Je hoj-Olsen 0.04, 3. Yuhanyuk, 4. (Noo), 5. Kramp (Ned). n< /7Sff s. New York. NHL, playoffs. Eastern Conference, finale: TorontAe» Leafs - Buffalo Sabres 6-3. Stand ;t 1 ifli :n( Iei ani RIO DE JANEIRO'Bca I to De Braziliaanse voetbalinternational Rafael Scheidt is wegel ind pinggebruik voor vier maanden geschorst. De 22-jarige verd an van Gremio Porto Alegre werd op 21 april tijdens een contrc na trapt op gebruik van anabole steroïden. Scheidt mist dofl iun schorsing de oefenwedstrijden van Brazilië tegen Nederland hre 8 juni) en de Copa America, een maand later in Paraguay. Stefan Effenberg verwacht vanavond een 'super-voetbalfeest voor alle voetbalfans' FOTO AP

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20