Huta Galung voldoet aan verwachtingen Tamminga toont vorm Kroes pakt zilver bij regionale titelstrijd Sport Maak maar een apart herenklassement op Altewischer pakt zilver ilNSDAG 25 MEI 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071 5356463 A-finales voor tennissers Dekker tennis Dekker-spelers Martijn de Lange en Katja Nossik bereik ten bij het A-toernooi van TRG/De Manege beiden de eindstrijd van het enkelspel. De kopman van het eerste team was daarin in twee sets de meerdere van Bart Beks, die bij het Paas A-toer nooi van Unicum ook al verliezend finalist was. Nossik kon het na winst in de halve finale op de als eerste geplaatste Sonja Foks, in de slotronde niet bolwerken tegen Ramona But. De Roemeense, die eerder in de hoofdklasse voor het Arnhemse Presikhaaf ongeslagen in het enkelspel bleef, had bij de beste acht Anouk Sterk na twee bloedstollende tiebreaks (12-10 en 10- 8) de voet dwars gezet. Nossik en Sterk waren wel de sterksten in het dubbelspel. De combinatie Kim Gijsbertse met Alexandra Vuyk werd in twee set geklopt. Hoogenkamp/Verhees tweede bridge Ed Hoogenkamp en Louk Verhees hebben hun impo sante bridgecarrière niet kunnen bekronen met de hoofdprijs van het Topcircuit. De bridgers uit Lisse en Voorhout eindigden na honderdvijftig spellen op de tweede plaats achter De Boer- /Muller. Zij stonden na de eerste speeldag na veertig spellen aan de leiding, maar raakten die op de tweede speeldag kwijt aan Leufkens/Westra. De spelers van Crash (Leiden) wisten op de slotdag alleen hun tweede plaats vast te houden, meer zat er niet in. Hoogenkamp verhuist deze zomer naar Spanje; hij krijgt op 5 juni een afscheidstoernooi aangeboden in het Denksport centrum in Leiden. Verhees gaat volgend seizoen verder met Jan Jansma. Bas de Bruijn uit Katwijk stond na de eerste dag met Willem Gosschalk (Nieuwe Wetering) op de derde plaats, maar zij zakten naderhand af naar de zesde plaats. Gerard Sprinkhuizen uit Leiderdorp en Wim Heemskerk (Bodegraven) klommen door een goede slotdag op van de twaalfde naar de achtste plaats. Gerard Versluis/Jean Paul Vis en Huub Bertens- Bart Nab, die in de competitie ook voor Crash spelen, eindig den op de zevende en elfde plaats. Eindstand Topcircuit: 1. De Boer/Muller 124 pnt, 2. Hoogenkamp/Verhees 119. 5 pnt, 3. Paulissen/Ramer 113,5 pnt. 4. Van Cleeff/Jansma 98 pnt, 5. Leufkens/Westra 97 pnt. 6. De Bruijn/Gosschalk 82 pnt. 7. Versluis/Vis 40 pnt. 8. Sprinkhuizen/Heemskerk 9 pnt. 11. Bertens/Nab -16 pnt. Tijdelijke versterking DIOK rugby DIOK heeft zich voor het Internationale Amsterdam Sevens rugbytoernooi van komende weekeinde verzekerd van internationale versterking. De Nieuw-Zeelander Chris Yates (Gloucester), Ed Mallot (Gloucester), ex-Saracensspeler Steve Reed (Cross Keys-Wales) en Ed David (Bristol) zullen de blauw gelen versterken. Van de huidige DIOK-selectie verschijnen Alex Keizer, Brandon Tracey, Rogier van der Walle, Robin Roos en Andy Perkins op het veld. Het prestigieuze rugbytoernooi, dat zich kan meten met Melrose (Schotland) en Parijs, werd in 1993 al een keer op spectaculaire wijze door de Leidenaars - onder de naam DIOK Barbarians - gewonnen door favoriet Mell's Exiles in de finale met 29-28 te verslaan. Raymond Pet draait warm triatlon Na een overwinning in Eindhoven gaat triatleet Ray mond Pet volgende week met vertrouwen naar openingswed strijd van het Elite Circuit triatlon in Zundert. In Brabant won de Alphenaar zondag de tweede wedstrijd in het studentencir cuit. Na één kilometer in het zwembad was hij onverwacht snel bij zijn grote concurrent Sander Berk uit De Kwakel, met wie hij vervolgens samenwerkte tot de eindsprint van de den kilometer lange loopetappe. De voormalig atleet van AAV '36 maakte ver volgens waar dat hardlopen zijn specialisme is: 1.49.40 tegen 1.49.52 voor Berk. Van Loenen tweede op jeugdduatlon i duatlon De jaarlijkse jeugdduadon van De Zijl/LGB werd za terdag gedomineerd door triaüeten uit Almere. In de categorie tot achttien jaar was Nico Wognum na 500 meter zwemmen in De Zijl en vijf kilometer hardlopen ruim te snel voor Sassenhei- mer Daniël van Loenen en Leidenaar Wouter Spijker. Wog- num's zusje was bovendien de snelste bij de hele jonge meisjes tot 12 jaar. Eenzelfde dubbelslag behaalde de familie Severin bij de junioren tot en met 15: Youri versloeg bij de jongens Marijn van Hercules, Anouska diens Leidse stadgenote Marlies van Vuuren. Lightning Leiden in play-offs FLAGFOOTBALL De jeugd van Lightning Leiden (elf tot en met achtden jaar) heeft zich op Papendal geplaatst voor de play-offs van de flagfootball-compedtie. Het afgelopen weekeinde werd gewonnen van Amsterdam CrusadefS (19-6) en Hilversum Hur ricanes (59-6) NK-titel boksen voor Bas Lantrok boksen De Leidse bokser Bas Lantrok is zaterdag Nederlands kampioen geworden door in de finale van het weltergewicht Amsterdammer Meivin Rosenblad te verslaan. De 19-jarige, 67 kilo zware Lantrok won eerder al de algemene en de open titel van Zuid-Holland. Vorige week pakten Faisal Belghanou en Re- douan Bouda, twee andere pupillen van boksschool Chris Lan trok, de Nederlandse titel. J laby Uljee flikt het weer P eig aede Twee Alphense vrouwen maken nomenteel korte metten met OZ i'ooroordelen over vrouwelijke Ov|(leelnemers in de autosport, "laby Uljee schreef voor de iweede achtereenvolgende stand naai een Pearle Alfa 156 Chal- n twe enge race op haar naam. En 2.321 laar waar zij de vorige keer 200 r nisschien nog wat 'mazzel' lad, omdat de twee mannen oor haar elkaar naast de baan luwden, deed zij het ditmaal el Sw lelemaal op eigen kracht. Het- podiu [elfde deed Sandra van der vrij al üoot min of meer in de Radio te w i38 Citroen Saxo race. Zij werd weede achter Jaap van Lagen. Daar waar ze in andere klas- en vaak een damesklassement dlend naken, hebben wij voorgesteld Gle >m maar een herenklassement ijnsbi e maken. Nee, dat is gekheid, denk dat je je als vrouw in en merken-cup als die van Al- 1. Rijf a of Citroen prima kunt meten ,31fiet de heren. Er bestaan in echnische zin geen verschillen ;e gen n de auto's en het komt dus op edstii iet rijden aan. En waarom zou i de 2 en vrouw dat minder doen nnen lan een man. Gelukkig heb ik ging 18.57 Jeiigddistrictstitels tennis voor Niels Ravensbergen en Leonie Mekel Het tennisdistrict Leiden heeft weer aansluiting gevon den bij de nationale jeugdtop. Favoriet Jesse Huta Gal ung deed bij de jongens tot en met 14 jaar wat er van hem verwacht werd. De nummer 1 van de nationale ranglijst veroverde de districtsjeugdtitel door na twee ge- lijkopgaande sets (7-5 7-6) van Roderick Goedegebuure te winnen. Bij de meisjes tot en met 16 jaar prolongeerde Leonie Mekel haar titel door in de finale Leids Cl-Master Karolien Hoogeveen in drie sets voor te blijven. Bij de jongens in dezelfde leeftijdsgroep was Niels Ravensber gen heer en meester. De ongeplaatste Valkenburger stond in vijf partijen slechts zeven games af. De ongeplaatste Valkenburger Niels Ravensbergen won de titel tot en met 16 jaar. foto engel lameijer hillegom peter klein Voor Jesse Huta Galung stond bij de Districts Jeugd Kampi oenschappen, die traditioneel op de banen van de Hillegomse Tennis Club werden afgewerkt, veel op het spel. De 13-jarige jeugdspeler uit de selectie van districtstrainer Ymco van Gor- kom was als aanvoerder van de nationale jeugdranglijst tot en met 14 jaar uiteraard de toren hoge favoriet. Huta Galung had die positie bereikt door afgelo pen winterperiode met name op zijn favoriete ondergrond, de snelle binnenbanen, vrijwel alles te winnen. De Hillegomse junior had bij de DJK ook nog eens het voordeel van eigen grond, al komt zijn op scoren gebaseerde spel op gemalen baksteen minder goed uit de verf. Huta Galung bereikte ten koste van de latere nummer 3, Unicummer Fenno Petit, zon der veel problemen de eind strijd, die een hoogtepunt zou worden bij de Districts Jeugd Kampioenschappen. De tegenstander van Huta Galung, Roderick Goedege buure, had bij de voorrondes van de Junior Davis Cup in Vught veel zelfvertrouwen op gedaan. Als vervanger in het Leidse team van de geblesseer de Michiel de Weger van OLTC kon de Lissenaar niet alleen uit komen tegen de nationale jeugdtop, maar bleek hij zich ook prima te kunnen meten met de allerbesten. Huta Ga- lang ging voortvarend van start, maar Goedegebuure maakte goed gebruik van zijn in Bra bant opgedane ervaring en kwam steeds weer langszij. Be halve op de stand 6-5, toen Hu ta Galung een break op de linkshandige Lissenaar plaatste. In de tweede set nam Goedege buure een 5-3 voorsprong, maar vanaf dat moment sloeg Huta Galung zijn 'winners' steeds wel precies binnen de lij nen. Bij een 5-5 stand in de tie break was de jonge Hillegom- mer de gelukkigste. De spannende eindstrijd maakte voor Huta Galung en Goedegebuure veel goed van de teleurstelling over het niet be reiken van de eindronde bij de Junior Davis Cup. Dit nieuwe evenement, waarvan de KNLTB de initiator is, zal in de eerste week van juli zonder het Leidse jeugdteam in Noordwijk wor den verspeeld parallel aan de jaarvergadering van Internatio nale Tennis Federatie, waar voor de 100-jarige tennisbond gastheer is. Samen met de DJK vomde het evenement voor het koppel een uitstekende voorbe reiding op de Nationale Jeugd Kampioenschappen, waarvan de organisatie voor 1999 ook al aan het district Leiden werd toegewezen. Alle leeftijdsgroe- atletiek wilmar kortleever Direct na terugkomst van een lange trainingsstage in Amerika heeft polsstokhoogspringer Christian Tamminga een uit stekende indruk achtergelaten bij twee Belgische wedstrijden in Duffel en Oordegem. De Al phense nationaal recordhou der (5.76) wipte over 5.50 en 5.55. Een sprong op de kwalifi catiehoogte van 5.70 voor de wereldkampioenschappen in Sevilla mislukte gisteren maar net. „Het is nu een kwestie van wedstrijdritme opdoen", ver klaarde Tamminga zaterdag in Duffel. „Veel springen." De springer van Haag Atletiek twij felde of hij al in mei terug zou moeten komen, maar trof het met de omstandigheden: „Het scheelt flink in temperatuur, maar het valt me in Nederland niet echt tegen." In Duffel liep verder Donna DeWitt een ver dienstelijke 800 meter. De Am sterdamse van Leiden Atletiek liep onder lastige omstandig heden (harde wind) een tijd van 2.16,10. Tamminga's stadgenoot Martijn Ungerer is er in zijn laatste wedstrijd niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de hoogaangeschreven NCAA uni versiteitskampioenschappen in de Verenigde Staten. Tijdens de regionale finales in Fuller- ton kwam de Alphense sprinter van AAV '36 niet verder dan een veelbelovende tijd van 10,51 in de series. In de finale liep hij in op de uiteindelijke winnaar Kaaron Conwright toen hij zich blesseerde aan zijn hamstrings. Met nog vijf weken te gaan tot de Nederlandse kampioen schappen heeft ook de Oegst- geestse sprinter Christoph Kempen de topvorm nog niet te pakken. In het Duitse Rehli- ngen liep de sprinter die voor KAV Holland Haarlem uitkomt 10,80 en 22,38 op de 100 en 200 meter. Veel dichter bij huis deed de Alphense meerkamper Mark van Kints een poging om zich op de tienkamp te kwalificeren voor de Europese jeugdkampi oenschappen in het Letse Riga. Met seniorenmateriaal had de pupil van Cees ten Broeke lang uitzicht op het benodigde to- >taal van 6850 punten, maar met de discus en vooral bij het polsstokhoogspringen liet hij te veel liggen. Met 6641 punten werd hij derde. In de gewone juniorenmeerkamp (lagere horden en lichter werptuig) werd clubgenoot Floris van Beest zevende (5687 punten). Het gros van de regionale competitie-atleten trok giste ren naar de drukbezochte Pinksterwedstrijden van AV De Spartaan in Lisse. Bob Dongel- mans maakte indruk met een speerworp van 57,69. Daarmee werd de AAV'er derde achter Keith Beard van Rotterdam At letiek (64 meter). Succes boek ten regionale atleten verder vooral op de middenafstand: Leon van der Meijden (AAV '36) was ongenaakbaar op de 800 meter met 1.57,85, terwijl Jan Kortekaas (Leiden Atletiek) het pas in de eindsprint hoefde af te leggen tegen de jonge Ha genaar Hakim Najib (8.43,04 om 8.43,36). Opvallend was de breedte van de Spartaanse krachtsectie. Na Leiden Atle- tieker Martijn Scheffers stoot ten Mark Beelen, Nico van Noort, Amoud Koot en Edwin Kortekaas over de twaalf meter. Het losbarstende baansei- zoen werd gisteren onderbro ken door de vierde wedstrijd in het nationaal baancircuit. De voornaamste Leidse kandidaat Erika van de Bilt moest afzeg gen. „Sinds donderdag heb ik last van een geïrriteerde pees in mijn linkervoet", aldus Van de Bilt. „Jammer, want ik ben in goeden doen, ik had er hard kunnen lopen." De Leidse kan de ernst van haar blessure nog niet inschatten: „Maar ik hoop dat ik donderdag nog naar Amerika kan voor een grote baanwedstrijd in Boulder." 'Ik wil niet dat wij het wielrennen bij de dames beheersen gen haalde de finishlijn niet. „Ik had al de nodige tikken opgelo pen, maar op een bepaald mo ment werd ik van achteraf ge torpedeerd door een auto die de controle volledig kwijt was. Ik werd gespiest tussen zijn voorkant en de muur. Einde ra ce en als je niet oppast, einde kampioenschap", aldus een te leurgestelde Gesman, die in middels is gezakt naar de zesde plaats in het klassement. Sandra van der Sloot vond in haar strijd om de winst in de Citroen Saxo Cup 'een maatje' in Bas Plugge uit Warmond. „Bas had mij tijdens de training al een sleepje gegeven, waar door wij samen naar een goede startplaats reden. In de race heeft hij mij aan de achterzijde wat afgeschermd tegen andere rijders. Eén daarvan kwam zelfs op volle snelheid op ons af en remde te laat. Hij schampte Bas en vloog de grindbak in. Zelf kon ik probleemloos verder. Koploper Jaap van Lagen was voor mij deze keer niet te ach terhalen. Maar op dat moment wist ik dat ik nog steeds aan de leiding in het kampioenschap en dat is voor mij nog steeds het uitgangspunt van dit racejaar", aldus Van der Sloot. Zij eindigde in de Libertel DTCC races als tiende en ne gende. Bert Ploeg uit Noordwijker- hout werd in de Renault Mega- ne Trophyrace vijfde. Terwijl Arjan van der Zwaan uit Ha- zerswoude de derde plaats in de First Division van de Formu le Ford 1800Zetec klasse voor zich opeiste. wielrennen marc van der jagt Hester Marieke Kroes heeft tij dens het Regiokampioenschap voor Zuid-Holland I, Zuid-Holland II en Noord-Hol land beslag gelegd op de twee de plaats. De renster uit Lange- raar maakte deel uit van de ge slaagde coup die zij en twee van haar ploeggenoten bij Farm-Frites-Hartol pleegden. Op het parcours van de Leidse wielervereniging Swift, waar Sissy van Alebeek bij de dames de titel voor zich opeiste, werd opnieuw de dominantie van de formatie van Michael Zijlaard pijnlijk duidelijk. Zelfs als Leontien Zijlaard- -van Moorsel door afwezigheid schittert, is een titelstrijd als op deze tweede pinksterdag tevo ren uit te stippelen. De kop- vrouw uit Rotterdam keerde gisterochtend met een bronzen medaille terug van een koers in Mexico, haar maatjes knapten het simpeler werk dezelfde dag vakkundig op onder een scha mel zonnetje in Leiden. De strijd om de medailles werd bij de dames al na vijf ronden opengebroken. Zeven rensters ontsprongen met een simpele tempoversnelling de dans van het peloton. Farm- -Frites/Hartol had daarin met het trio Astrid van Tol (Nieuw- veen), Alebeek (Rotterdam) en Kroes een beslissende troef in handen. Het is dat de vier een lingen - Irma van der Salm, Jeanette Harder, Petra de Boer en Francis Linthorst - oplet tend meereden en het tempo hoog hielden. Anders was de te vergeefs solerende Andrea Bos man (Farm-Frites/Hartol) eveneens bij de kopgroep geko men. Het ploegenspel werd tijdens de zeventig kilometer lange strijd (48 ronden) door de meerderheid keurig gespeeld. Verschillende demarrages van Kroes en de uiteindelijk zege vierende Alebeek vermoeiden vooral de gevaarlijke outsider Van der Salm. „Ik heb het eeu wige leven niet", riep de Stompwijkse ontredderd toen haar benen aardig waren volge lopen. Het Farm-Frites/Hartol- -duo klopte in de eindsprint de overgebleven Harder (derde) uit Hardinxveld-Giessendam en De Boer (Amsterdam). Kroes, die afgelopen zondag al de derde plaats pakte in de Ronde van Uithoorn, erkent dat de vele zeges van haar ploegge noten het vrouwenpeloton dit seizoen verlammen. Ook sprak de Langeraarse, die sterk is te ruggekomen na een longontste king, haar teleurstelling uit over de belangstelling. „Ik heb ze ventien jaar ervaring in deze sport en weet inmiddels hoe het er aan toegaat. Wat wij no dig hebben is een wedstrijd die de aandacht trekt. Een kampi oenschap op dit fraaie, maar af gelegen parcours werkt net zo min als een wedstrijd op een industrieterrein. Als ik heel eer lijk ben, dan wil ik ook niet dat wij als sterke ploeg het vrou- wenwielrennen continu be heersen. Dat motiveert eenlin gen niet. Zij kunnen wel slim zijn en profiteren van onze in spanningen, maar hebben vaak de macht daartoe niet." Eerder op de dag vond een zinderende strijd plaats in het deelnemersveld bij de cyclo- sportieven. Daar ontsnapten tij dens het Districtskampioen schap Zuid-Holland I vier cou reurs: Robert van der Salm, Ruud Borst, Jeroen Straathof en Hans van Leeuwen. Het initia tief tot een vlucht werd geno men door Swift-rijder René van der Salm uit Woubrugge. Hij werd echter voorbijgestoken door achternaamgenoot Robert (geen familie), die de Leider- dorpse marathoncrack Borst met zich meenam. Van Leeu wen en KNSB-sprinter Straat hof demarreerden op hun beurt succesvol. Straathof snelde na zeventig kilometer in zijn woonplaats naar de titel vóór Borst. Het duo plaatste zich daarmee, evenals Van der Salm (derde) Een deel van de kopgroep van zeven rensters in beeld. Links de Nieuwveense Astrid van Tol, rechts haar ploeggenote bij Farm/Frites-Har- tol Hester Ma rieke Kroes(Lan- geraar). foto loek zuyderduin direct voor het Nederlands kampioenschap. Een handjevol toeschouwers zag eerder op de dag Piet de Ridder uit Noordwijk de dis- trictstitel voor zich opeisen bij de veteranen (wedstrijd over zeventig kilometer). Kees Ver- nooij (Leimuiden) en Leo Berg (Noordwijk) finishten respectie velijk als tweede en derde. Op het Bult-parcours van LWV Swift greep de Rijswijkse Miran da Vierling na veertig kilometer de titel bij de nieuwelingen-da mes. Corrien van Haastert be reikte de meet afgetekend als eerste bij de junior-dames (vijf tig kilometer). De Noordwijker- houtse Milou van Paridon was met haar zesde stek de best ge klasseerde regionaal in die laat ste categorie. pen zullen in de tweede week van augustus, andermaal op Hillegom. aantreden. Ook Leonie Mekel en Karo lien Hoogeveen zullen, evenals de nummer 3 van de DJK Paula Anthonysz. bij die NK in de Bollenstreek van de partij zijn De twee finalisten in de leef tijdsgroep tot en met 16 jaar speelden in de finale een gelijk- opgaande driesetter. Hooge veen had met haar solide slagen vanuit het achterveld in de eer ste set het beste van het spel. Mekel, die volgens de artsen haar lengtegroei nog moet krij gen, bleef in de tweede en der de set voor aanvallend spel kie zen. De 'Amanda Coetzer' on der de deelnemers, nummer 11 van de nationale ranglijst, zag haar moed beloond met een tweede districtstitel op rij en daarmee een waardig afscheid van het districtsjeugdtennis. Eerstejaars tot en met 16 jaar Hoogeveen. die in Unicum 2 speelt, hield een tweede af- scheidsnemer, Anthonysz, die in Unicum 3 speelt, uit de fina le. Of de winnaar bij de jongens tot en met 16 jaar, Niels Ra vensbergen, ook het NK speelt is onzeker. De plaats op de na tionale ranglijst is daarvoor be palend en niet de districtstitel. Ook niet als de winnaar die hoofdprijs met grote overmacht binnenhaalt. Eenzelfde verhaal gaat op voor de winnares in de groep tot en met 14 jaar. Ma- riëtte Onderwater van Zuid West was al eens districtskam pioene - als tienjarige in 1995 en als twaalfjarige in 1997 - en hield tegen Krista Sanders de winnende reeks in ere. In de groep tot en met 12 jaar werden Sara Patti van Zee Duin bij de meisjes en Freek Tissink van het Alphense LEAN bij de jon gens de overtuigende winnaars. De officieuze districtstitels in de groep tot en met 10 jaar waren voor Marlot Meddens en Floris Herrema. wielrennen marc van der jagt Werner Altewischer heeft tij dens het Districtskampioen schap voor neo-amateurs de zilveren medaille veroverd. De podiumplaats van de 21-jarige Leidenaar was gisteren in Hon selersdijk een verrassing. In de ZLM-Tour om de Arjaan de Schipper Trofee in Goes (24 april) was de renner van LWV Swift immers hard ten val geko men. Net hersteld van zijn knie blessure, viel hij afgelopen za terdag in de Ronde van Blcis- wijk weer van zijn fiets. De neo-amateurs werkten hun kampioenschap op het Wollebrand-parcours tegelij kertijd met de elite-renners al. Opmerkelijk feit van de 100 ki lometer lange strijd was het be langrijke aandeel dat de jong»- Jingen hadden. Waar elite-amateur Arjan de Heer in de slotfase zijn slag dacht te slaan middels een snelle demarrage, kwam het hoogste ereschavot een ander toe. Boris Berkhout uit Schip luiden was de eerste die de uit eindelijke nummer twee voorbij kwam. Hij greep de overall-ze ge en mag zich een jaar lang beste neo-amateur van het dis trict Zuid-Holland 1 noemen. Pechvogel De Heer werd op de laatste meters geklopt door zijn Haagse collega Martin Dijkhui zen, die daarmee de titel bij de elite-renners voor zijn neus wegkaapte. Altewischer sprintte naar de vierde plaats overall, maar liet slechts één leeftijdgenoot eer der de meet passeren. „Ik was er na die valpartijen op gebrand om hier een goed resultaat neer te zetten. Volgens mij heb ik me hiermee direct voor het NK ge plaatst." De Leidenaar werd op het ereschavot vergezeld door Thijs Sonneveld, het grote ta lent van het Lissese RTV de Bol lenstreek. De Noordwijkerhou- ter (derde) bleef Gerben van der Reep (vierde) uit Hillegom net voor. De oud-juniorenkampi oen van Nederland was nog aan het bijkomen van zijn ster ke prestatie daags tevoren. Van der Reep werd zondag vierde in de negentig kilometer lange Ronde van Uithoorn. Harm Bronkhorst uit Nieuw- Vennep finishte bij de neo-amateurs als zesde, die zelfde klassering was weggelegd voor Wobbe van den Kieboom bij de elite-renners. De Leide naar, die voor (in ieder geval) één seizoen verhuisde van LWV Swift naar RTV de Bollenstreek, haalde daarmee het onderste uit de kan. „Het is een open parcours in Honselersdijk. Door die harde wind vlogen er steeds meer af. Elf renners die aankomen op vijftig starters; dat is een afvalrace."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 31