San Blankespoor neemt fscheid van de spanning rons Willemze p NK schaken Fabian Baldwin, nieuweling in de ultieme teamsport Sport JSDAG 12 MEI 1999 CHEF WIUEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 noet stoppen, want ze vinden me niet meer de beste s - All .M. rond staat Ter Leede-doelman Jan Blankespoor iet laatst onder de lat. Dan komt er een einde aan *PEln irrière, die hij zelf een 'erg geslaagde amateurloop- "^"noemt. Op sportpark de Roodemolen keept de 33- Sassenheimer vanaf 19.00 uur in een voor hem ge- iseerde erewedstrijd een helft bij het Ter Leede van en een helft bij de lichting 1990 van Rijnsburgse Met beide teams werd Blankespoor kampioen, lit seizoen eindigde Ter Leede bovenaan, maar de ven doelman beschouwt de titel van dit jaar niet s-8°J jn titel. ,,Ik voel me passief kampioen." De aan- ltron/HTde oud-doelman is met ingang van volgend seizoen van Ter Leede-6. IEIM GERARD BAAS me voor het loopwerk nn-^oSiUen, hebben ze een ver- aan me. Ik ga voorin lek- beetje balletjes terug- of zelf schieten. Ik heb Iren lang gezaalvoetbald r heb n0°it °P doel ge- Altijd was ik spits. Met Jouw speelden we in de i|°N^ dasse en dat was de een ogste klasse van Neder- :en beetje voetballen kon en voor mij was het dus liadeel toen de terugspeel- - 0 b1 werd ingevoerd." t ik het meeste ga missen vedstrijdspanning op za- iem*! De ^e'e opbouw naar de 22 u ijd toe. Dat begon 's och- al, dan had ik mijn eigen opstaanritueeltje en daar moest mijn vriendin me niet bij sto ren. Dat ging de hele ochtend verder. Samen boodschappen doen eindigde bijvoorbeeld meestal in ruzie, dus dat deed ik maar alleen. Ik leefde in mijn eigen wereldje en moest niets aan mijn kop hebben. Die ner vositeit was ik pas kwijt als mijn noppen het gras raakten. Dan was mijn voorbereiding voorbij en kon ik aan de wedstrijd be ginnen. Gek dat je die stress gaat missen, maar dat was echt zo. Dit seizoen merkte ik dat al. In Ter Leede-2 draaide ik een makkelijk jaar, maar ook zon der de spanning die ik nodig heb. Dat zorgt ervoor dat ik geen moeite heb met dit be sluit." 1 W° tEN.JANBEY ijke. ^iet EWR NK jeugdkampi- c'laP schaken voor de gd (mannen tot 20 jaar) is las Willemze er niet in ge- d de goede vorm van de Ie maanden te continue- Nadat Willemze in de '-competitie een score .5 punt uit zeven partijen boeken bracht en op dit )p k net vijf uit zes begon, twij- pla niemand aan zijn titelkan- Scb de zevende ronde kwam er lina Br een vuiltje in de carbura- [Van de puntenmachine. n Marten Wortel gaf hij 'ft I pion weg en daarna ook de sprc j, volgens interpretatie van jelers met het dubieuze 16. in een Franse ruilvari- En in ronde acht dreunde ui blijkbaar nog na, want Brloor van Merijn van Delft. e slotronde ging koploper M Berkvens volluit voor de tegen Merijn van Delft en lende hiermee de NK titel, "g cien var^Beek werd twee- homas Willemze had zich EL ddels herpakt en duwde E» minimaal voordeeltje in de zes uur speeltijd tegen Ken Solleveld naar winst 'akte het brons. Opvallend „Voor mij is het een optelsom dat ik er nu mee op hou. Ik heb wat blessures achter de rug en kan door mijn baan niet drie keer per week trainen. Maar de belangrijkste reden is dat ik niet meer de nummer één keeper van Ter Leede ben. Dat kan ik met mijn karakter moeilijk ver werken, ik wil de beste zijn. Ik vind mezelf ook nog steeds de beste keeper van Ter Leede. Ei genlijk had ik een jaar geleden al willen stoppen, dat gaf ik ook aan, maar ze wilden dat ik doorging. Thomas (Waasdorp red.) en ik zouden dezelfde kans krijgen, maar ik raakte in de voorbereiding geblesseerd. Thomas kwam in het doel en er was in het hele seizoen geen re den om te wisselen. Hij kan een heel goede keeper worden. „Mijn aandeel in het kampi oenschap? Voor mijn gevoel is die klein. Ik stond altijd klaar om in te vallen en heb me in de groep zo positief mogelijk op gesteld. Maar of ik me kampi oen voel? Nou, meer passief kampioen. Dat is een enorm verschil met de twee andere kampioenschappen, die ik heb in 1990 bij Rijnsburg en in 1996 bij Ter Leede heb meegemaakt. Ik kwam al als 16-jarige in het eerste van Ter Leede. De toen malige doelman, Gert van de Luit, kon vanwege zijn werk niet keepen en ik moest onder de lat. Ter Leede speelde in de tweede klasse, er was nog geen hoofdklasse, en stond stijf on deraan. Opeens ging het erg lekker en we wonnen een paar keer achter elkaar. Helaas kreeg ik in mijn vierde wedstrijd een rode kaart. Na een actie kwam hun spits op mij terecht. Hij hield me vast dus ik rukte me los, omdat het spel verder ging. Ik hield de bal uit de kruising, maar kon even later toch van het veld af, omdat de scheids rechter vond dat ik natrapte. Gelukkig is het mijn enige rode kaart gebleven in al die jaren. Het werd me niet kwalijk geno men en na mijn schorsing stond ik er weer in." „Ik heb een jaar of vier ge speeld in Ter Leede-1 en toen vroeg Arie Lagendijk me voor het tweede van Rijnsburgse Boys. Daar kwam ik in een elftal terecht met Martin de Louw, Dirk Heemskerk en Hans Zwaan. Dat team was de basis van de mooie jaren van Rijns burg. We pakten in 1990 de titel en het algeheel zaterdagkampi oenschap. Tegen Geldrop ver loren we om de landelijke titel, de enige prijs die ik met Rijns burg niet gewonnen heb, want de districtsbeker, de LD-cup en de Zilveren Molen wonnen we ook." „Zes jaar geleden ben ik weer bij Ter Leede gaan voetballen. Jan Blankespoor: 'Ik vind mezelf nog steeds de beste keeper van Ter Leede.' Bij Rijnsburg was ik klaar, want ik had er niets meer te winnen. Mijn cluppie was net in een paar jaar van de vierde naar de tweede klasse gepromoveerd en er waren plannen om nog ho gerop te komen. Eerlijk gezegd heb ik me wel op de overgang verkeken. De organisatie bij Rijnsburg was tot in de puntjes een amateurclubje. Alles was er geregeld, bijna professioneel. Een geblesseerde speler kwam voor een behandeling nooit op een wachtlijst terecht, want door de contacten van de ver eniging werd er altijd wel een plek gevonden in een of ander ziekenhuis. Ter Leede was echt wel, maar allemaal net even minder goed verzorgd. De komst van Arie Lagendijk heeft de afstand tot de top over brugd." „Ik heb een geweldige loop baan gehad. Ik heb bijvoor beeld de hoogtijdagen van de foto dick hoci woning derby's meegemaakt, maar van de vele hoogtepunten staat de tijd met Rijnsburgse Boys ver bovenaan. De sfeer ln de groep was echt onvergetelijk. Die loopbaan van mij eindigt mis schien vroeg, maar vergeet niet dat hij ook erg vroeg is begon- jttcss*' Fabian Baldwin: „Ik had wat sporten uitgeprobeerd, maar voelde me nergens echt tevreden over." foto pr AMSTERDAM» GERARD BAAS Fabian Baldwin, 23 jaar, kwam afgelopen zaterdag in de vierde wedstrijd van het seizoen voor het eerst in actie voor de Am sterdam Admirals. In de met 49-23 van Berlin Thunder ge wonnen wedstrijd duurde zijn bijdrage bij elkaar opgeteld hooguit driekwart minuut. Toch was het al veel meer dan hij een maand geleden voor mogelijk had gehouden. Dit jaar stond voor de Haagse politie agent, die tot twee jaar geleden in Alphen aan den Rijn woonde, immers in het teken van het leren van het spel, dat volgens hem heel erg te verge lijken is met schaken. „Het zit vol met tactiek en je moet ook alle spelregels beheersen. Wat gaat jouw tegenstander doen, waar kan je hem verrassen? Al tijd moet je een paar zetten vooruit denken. Al die dingen zorgen ervoor dat het een tijd duurt voor je het een beetje on der de knie hebt." Baldwin is aangenomen van wege de mogelijkheden die hij op termijn heeft als running- back, de allround-aüeet onder de American Footballers. Tot zijn takenpakket kan behoren: het lopen met de bal, het van grote afstand ontvangen (recei- veri) van de bal, of het bescher men van de spelverdeler quar terbackwanneer die kiest voor een ander speler die de beno digde terreinwinst moet boe ken. Snelheid, behendigheid en kracht zijn enkele voorwaarden waaraan de runningback moet voldoen. Zover is Baldwin nog niet. In de wedstrijd tegen Ber lin Thunder van zaterdag kwam de 'rookie' in het veld als on derdeel van het specialtyteam bij de kick-off. Een kick-off vindt plaats na een score. Alles draait bij Ame rican Football om terreinwinst en de kickende ploeg probeert de tegenstander, die de bal ont vangt, zo ver mogelijk achterin te houden. Baldwin was een maal succesvol met een tackle, belandde daarna in een klein vechtpartijtje en moest de der de keer toezien hoe de tegen stander in een run de endzone bereikte en zes punten scoorde. De schade viel mee, omdat de Amsterdammers op dal mo ment al op een onaantastbare voorsprong stonden. „Ik zei toch dat ik veel had bij te le ren", lacht Baldwin. De zoon van een Amerikaan se vader en een Nederlandse moeder is zes dagen per week bezig met zijn sport. Op zater dag wordt gespeeld in de NFL- Europe, waarin verder drie Duitse, een Schotse en een Spaanse ploeg uitkomen. Van maandag tot vrijdag trainen de Admirals. Een trainingsdag van half negen tot half vijf bestaat voor de 45 Admirals, waaronder 36 Amerikanen en zes Neder landers, uit krachttrainen, wed- strijdtrainen en twee 'vergader- sessies'. In die sessies van elk anderhalf uur gaat het alleen maar over tactiek. Baldwin is daarbij een aandachtig toe hoorder, want hij heeft de sport pas vorig jaar augustus serieus opgepakt: „Ik had wat sporten uitgeprobeerd, maar voelde me nergens echt tevreden over. Heel vroeger had ik American Football gespeeld en dat beviel me nog het meeste, dus ik pak te de Gouden Gids en vond een team in Zoetermeer. Daar heb ik de laatste wedstrijden mee gespeeld." „Het ging wel lekker. Mijn touch was wel een beetje roes tig, maar ik was hem niet hele maal kwijt. Toen mijn maatje Haroen Goelabdien zei dat hij ging trainen voor de Admirals, besloot ik voor de lol maar mee te gaan. Verder vind ik het wel leuk om wat te leren van het spelletje." In die proeftrainin- gen (trials) bleef Baldwin als een van de twintig over. „Dus toen waren er nieuwe trials, waarin de groep van twintig naar twee werd uitgedund. Ik had het idee dat ik het wel kon gaan halen, maar ik bleef het als een geintje beschouwen." De Hagenaar was echter (met Goelabdien) een van de twee die mee mochten naar het trai ningskamp in Florida. „Ja, toen moest ik naar mijn baas om vrij te vragen. Ik kreeg onbetaald verlof tot 5 juli, ze gaven geluk kig alle medewerking." Baldwin vindt American Football mooi, omdat het de 'ultieme teamsport' is. „Bij voetbal of basketball kunnen teamgenoten een fout van een ploeggenoot goedmaken Bij American Football is dat niet zo. Iedere speler is een specia list, en die is verantwoordelijk voor zijn taak en zijn zone. Gaat dat fout dan is er niemand om te corrigeren. Iedereen heeft dus een even belangrijk aandeel in winst of verlies. Dat geldt ook voor de spelers die niet in het basisteam staan. De jongens zoals ik dus. Het is mijn taak om op de trainingen de tactie ken van de komende tegenstan der na te doen. Allemaal doen we mee aan het perfectioneren van de ploeg. En omdat nie mand te vervangen is, is er een echte eenheid." SPORT SPEL Onder redactie van Michel van Gent was ook de gedeelde achtste positie van een tweede Leidse vertegenwoordiger: Aldert-Jan Keessen (AAS). Bij de vrouwen tot 20 jaar kwam Desiree Ha melink na de achtste ronde door een remise (concurrent Pamela Inostroza verloor) al leen op kop en pakte in de laat ste ronde de titel door een zege op Xanthine Gerritse. Bij de B-jeugd (jongens) en de C-jeugd (meisjes) waren tweekampen nodig om te bepa len wie er als Nederlands kam pioen naar het EK in Grieken land mag in september. Jan Werle en Gabriel Molinari speelden in hun eerste partij 23 zetten een voorbereide variant, om te ontdekken dat er niet meer dan remise in zat. De tweede partij won Werle wel en hij behaalde hiermee de jeugd- titel tot 16 jaar. Bij de meisjes tot 14 jaar was er bijna weer een Leids succes te melden. Annemiek Willemze behaalde in haar categorie een play-off tweekamp. Nadat zij haar eerste partij van de twee kamp met de zwarte stukken won en met wit de tweede par tij verloor, bleek Marlies Bens dorp in het gedeelte met rapid- partijen vindingrijker. Brandewijn United maakt nog altijd kans om net als vo rig jaar de dubbel te halen. De regionale kampioen speelt vrijdag in de kwartfinales van het bekertoer nooi tegen de Rattengezichies, die in de tweede divisie uitko men. Jambo's, de andere beker favoriet, heeft op papier een zwaardere tegenstander geloot. De Leidenaars spelen op dezelf de avond tegen Vierkant 10, dat vrijwel zeker kampioen van de eerste divisie B gaat worden. J.J. en de K. neemt het morgen avond op tegen Sakkimotto's uit de tweede divisie. The Clea ners heeft zich inmiddels al ge plaatst bij de laatste vier ten koste van Jumbo Darts, zij het met veel moeite. De darters uit Noordwijk konden nauwelijks aantonen dat zij in de competi tie twee klassen hoger spelen en wonnen slechts met 5-4. De eindronde staat op 28 mei in 't Brandewijntje in Leiden gepro grammeerd. Dijkje's Breakers uit Leiden heeft zich moeiteloos ge plaatst voor het Ne derlands kampioen schap voor vrouwenteams. Diana Parlevliet (captain), Roe- lie van Buuren en Sonja Hooge- veen zetten in Oosterhout al hun kwalificatiewedstrijden in winst om. Zij zegevierden over Cue Action Untouchables uit Groningen (5-1), Notre Dame 1 uit Maassluis (6-0) en Hague Fi ve Wicked Witches uit Den Haag (5-1). De andere finalisten zijn titelverdedigster Venne's Fantasy, Heksen, Hobbits 2, Cue Action Untouchables, Mis ses in Action, Cue Action Veni Vidi en Yellow Nine. De finale wordt waarschijnlijk op 20 juni afgewerkt in Oosterhout of in Roermond. In het kader van het kampioen schap van MidWest-Nederland wordt zondag gespeeld in Het Biljartpaleis te Den Haag. Hier begint om 12.00 uur het vierde toernooi in de reeks van zes. De eerste drie toernooien leverden met steeds verschillende win naars op met Mi-Len Pan, Ro bert Parlevliet en Philip van Aken. Eindstand eredivisie: 1 Dijkje s Tornado's (Leiden) 14-100. 2. Cupido Tickets (Amster dam) 14-83, 3 De Ketel (Schiedam) 14-59, 4. Cue Action (Groningen) 14-57, 5. Thurston (Rotterdam) 14-56, 6 Horizon La Plaza (Hoensbroek) 14-49. 7. Dijkje Dumzigt (Den Haag) 14-47. 8. Hague Five (Den Haag) 14-37 Horizon. Dijkje Duinzigt en Hague Five de graderen naar de eerste divisies Stand kampioenschap MidWest-Nederland: 1. Robert Parlevliet 32 pnt. 2. Philip van Aken 21 pnt. 3 Mi-Len Pan 18 pnt. 4. Diane Parle vliet 13 pnt. 5. Frits Gijsman 11 pnt. 6. Dennis Nuchelmans 10 pnt, 7 Niek ter Marsch, Dirk Kuyt en Ronalu van Adrichem 9 pnt. 10. Staaft Verharen 8 pnt, 11. losé Granae, Mar- SNOOKER De kans is nog altijd aanwezig dat Snoo- kerij ook volgend seizoen drie tecims in de eerste divisie heeft. Snookerij 7 greep in Haarlem de laatste strohalm voor handhaving door Spaarne- huys 2 met 8-1 te verslaan. In valler Pascal van Westerop had een belangrijk aandeel in deze triomf door alle drie wedstrij den te winnen. De overige fra mes werden binnengehaald door Michel Noorduin (3) en Stijn Minneboo (2). Snookerij 1 behaalde eveneens een 8-1 overwinning op Bison Biltho- ven 3 dankzij Edwin van Orssa- gen, Adrie Stoffels (3) en Coen Drejer (2). Eerder hadden beide clubs elkaar bestreden in het kader van het bekertoernooi. Dat wonnen de kampioenen van de eerste divisie (Midden Nederland) met 8-1, waarbij Stoffels het enige tegenpunt maakte. Het grote verschil werd veroorzaakt door het feit dat de thuisclub voor de competitie wedstrijd niet de sterkste spe lers had opgesteld. De beslissing om het kampi oenschap van de tweede klasse (Zuid Holland 3) laat nog even op zich wachten. De topper Centraal Lisse-Jumbo wordt namelijk pas vastgesteld nadat de Lissenaren morgenavond hun achterstallige wedstrijd te gen Hogewoerd hebben afge werkt. Deze maatregel is geno men om competitievervalsing te voorkomen. Jumbo 3 zege vierde met 6-3 over The Pocket uit Katwijk, maar het vijfde ver loor met dezelfde cijfers van Hogewoerd. Snookerij 2 degra deerde door de 6-3 nederlaag tegen Fat Kee naar de derde di visie. Zondag wordt bij Jumbo in Warmond het negende en laat ste toernooi om de Rijnlandbo kaal afgewerkt.' Tuan Nguyen, Marko Reijers (2), Frans Se- brechts, Jaco van Duijn, Daan Hoekstra en John van de Zwart wonnen tot nog toe in deze wedstrijdreeks. De laatstge noemde speler was ook nog vijf keer verliezend finalist, waar door hij de grote favoriet is om het algemeen klassement te winnen. Het toernooi begint om 12.00 uur. Eerste divisie (Noord West): I breakthrough 19-117. 2. Westend 17-109. I Snooker Arade my 3 19-91. 4. House of Billiards IH-HH. 5 Hippo's 18-87, i. Spaamehuys 2 19-76. 7. Heifno 17-73, 8 Alkmaar I 18 73, 9. No Mei cy 18-62. 10 Snookerij 7 (leiden) 18 56. II QS llmulden 5 19-57. Eerste dlvUlc (Midden Nederland): I Rlson I. Hippo I 18-63. 10. SCOREBORD prijsvragen Kopenhagen. WK landenteams. B-categorie, poule A: Nederland - Schot land 5-0. Bruil/Van den Heuvel Gatt/McEwan 15-11 15-8, Palyama - Ro bertson 15-6 15-2, Meulendijks - Sned don 11-0 11-2, Van Daim/Lens. - Middle- miss/Hogg 15-13 10-15 15-10, Van Hoo- ren/Jonathans - Sneddon/McEwan 15-10 buitenlands voetbal 13"15 15"8- Engeland - Rusland 5-0 Poule B: Japan - Duitsland 3-2, Thailano A-categorie, poule A: Zuid-Korea Zweden 4-1 Poule B. Indonesië - Maleisië 4-1. Lucky Ten, dinsdag 11 mei. 1-4-8-9-10-15-26-27-30-32- 44 - 46 - 50 - 56 - 58 - 59 - 64 - 69 - 70 - 73. (onder voorbehoud) Engeland: Leeds - Arsenal 1 - 0 Stand aan kop: M. United 36—75; Arsenal 37-75, Chelsea 37-72 Leeds 37-66 Duitsland: Bremen - Schalke'04 1 - 0 Stand onderaan: 10. Schalke '04 31-38: Freiburg 31-36. Rostock 31-34. Stutt- fart 31-33; Nürnberg 31-33; Bremen 1-32; Bochum 31-29; Eintracht 31-28, M'gladbach 31-20 badminton SBASKETBAL New York. NBA. Eastern Conference: Or lando Magic - Philadelphia 76-ers 79-68. Stand in best-of-five: 1-1. Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 108-107 nv. Stand in best-of-five: 2-0. Western Conference: San Antonio Spurs - tennis Rome. Mannen, 4.9 miljoen gulden. Eerste ronde; Krajicek (Ned/5) - Gambill (VSt) 6-0 3-6 6-1, Berasategui (Spa) - Van Lottum (Ned) 4-6 6-4 7-5, Sampras (VSt/2) - Ulihrach (Tsj) 3-6 6-2 7-6. Hen- man (GBr/7) - Vacek (Tsj) 7-5 6-3, Ferreira (ZAf) - Costa (Spa/13) 3-6 6-2 7-6, Mantil la (Spa/15) - Zabaleta (Arg) 6-1 opgave. Kuerten (Bra/16) - Vicente (Spa) 6-4 6-3, Prtnosil (Dui) - Rios (Chl/8) 6-2 5-7 6-3, Spadea (VSt) - Phihppoussis (Aus) 7-6 4-6 6-1, Rusedski (Eng) - Draper (Aus) 7-6 7- 6, Sanguinetti (Ita) - Santopadre (Ita) 1-6 6-2 6-3, Squillari (Arg) - Meneschincheri (Ita) 6-0 6-3, Lapentti (Ecu) - Portas (Spa) 6-7 6-4 6-2, Clavet (Spa) - El Aynaoui (Mar) 6-3 2-6 6-4, Gaudenzi (Ita) - Jo hansson (Zwe) 6-1 4-6 7-5, Santoro(Fra) - Grosjean (Fra) 7-6 7-6, Moya (Spa/4) - Furlan (Ita) 6-2 6-4. Berlijn. Vrouwen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Capriati (VSt) Hopmans (Ned) 6-4 4-6 afgebroken, Fernandez (VSt) - Koernikova (Rus) 6-7 6-4 7-6. Na gyova (Slw) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-1, Schnitzer IDui) - Diaz Oliva (Arg) 6-4 6-2, Kleinova (Tsj) - Phschke (OosT 6-4 6-1. Halard-Decugis (Fra) - Rippner (VSt) 7-6 6-2. Huber ÏDui) - Fusai (Fra) 6-4 6-1. Mauresmo (Fra/7) - Gagliardi (Zwi) 6-3 6- 3. Lichovtsjeva (Rus) - Di Natala (Ita) 6-2 6-2, Van Roost (Bel/10) - Kandarr (Oui) 6- 2 6-1. Cacic (VSt) - Barna (Dui) 7-6 6-7 6- 1. Tweede ronde: Graf (Dui/3) - Nacuk (Joe) (Ned) 7-6 7-6, Barabans|ikova (WRu) Oremans (Ned) 6-7 6-1 6-1, Pitkowski (Fra/1- Tu (VSt) 6-3 6-1, Chi (VSt/8) - (Bel) - Saeki (Jap) 6-2 6-1Carlsson (Zwe) - Lee (VSt) 6-4 6-2. Courtois (Bel) - Cnstea (Roe) 6-2 6-0, Wagner 9Dui) Grande (Ita) 6-3 3-1 opgave, Henin (Bei) Basjeva (Bul) 6-2 6-1, Appelmans (Bel) Golarsa (Ita) 6-4 6-2, Cocheteu* (Fra) Shaugh- nessy (VSt) 6-4 6-4. wielrennen Vredeskoers. Vijfde etappe. Polanica Zdroj - Polkovice: 1 Hondo 'Dui) 192 km in 4 41 57, 2 Koerts (Ned), 3. Poitschke Pollack (Dui), 5 Wesemann (LH) '6, 3. Brozyna (Pol) 0.43, 4. Wesemann 0.47, 5. Frattmi (Ita) 1.21 Ronde van Asturié. Eerste etappe, Gijon Gijon: 1. Gonzalez de Galdeano (Spa) 16 J km in 3.45.25, 2 Del Olmo (Spa), 3. Bar- bosa (Por) 0.05, 4. Beloki (Spa), 5 Castre sana (Spa) Ronde van de Aude, vrouwen. Vierde etap pe, Castelnaudary Caillié (fra) 123.8 km in 3.31.56 (35.04 km/u), 2 Wilson (Aus) 2 02. 3 Sljoessareva (Rus). 4 Kup- fernagel (Dui), 5 Samokalova (Rus) Klas sement. 1 Kupfernagel 12 54 51, 2 Van de Vijver (Bel) 0 29. 3 Bessette (Can; 4 De Bruijn (Ned) 1 06. 5 Gaudry (Aus) 1.08.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27