'Ik ben naïef geweest, niet oneerlijk' Advocaat Virenque ontkent doping Sport 'Strijdend hand in hand. Hup Quick Boys houdt stand' Roemenië aan de Rijndijk Van der Zwaan heeft het niet zo bedoeld en blijft in functie NSDAG 12 MEI 1999 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef janet van dijk, 071 -5356463 sselbaink bezorgt Arsenal kater :nJimmy Hasselbaink heeft gisteravond Arsenal een në kater bezorgd. De spits van Leeds United besliste enke- nuten voor het eind van de wedstrijd in eigen stadion het niet een fraaie kopbal: 1-0. Titelkandidaat Arsenal kreeg nee een gevoelige dreun; de titelkansen zijn nu in handen Manchester United. Manchester komt vandaag in actie bij tbum Rovers. Bij winst staat de ploeg met nog één wed- te gaan drie punten voor. Overigens miste Harte in de ünuut van de eerste helft een strafschop voor Leeds. rritsen naar Fortuna mchem Dennis Gerritsen speelt de komende drie seizoe- roor Fortuna Sittard. De spits die bezig is aan zijn tweede bij De Graafschap, kwam gisteren mondeling overeen le Limburgers. k Ajax wil Machlas Ajax en Fiorentina hebben zich gemengd in de strijd Jikos Machlas. De aanvaller van Vitesse mocht zich reeds jugen in de belangstelling van FC Bayern München en At- 3 de Madrid. Tot dusver heeft alleen Bayern München een eel bod gedaan op de Griekse spits. Vitesse heeft dat bod, mgeveer elf miljoen gulden, van de hand gewezen. zoen Zidane ten einde Voor Zinedine Zidane is het voetbalseizoen voorbij. De voetballer ondergaat vandaag in Straatsburg een opera- de knie. De speler van Juventus, wereldvoetballer van iar, moet daarna minimaal een maand rust houden. Zida- unpt al sinds de kwartfinale in de Champions League tegen iriekse Panathinaikos met knieproblemen. iron Mokoena bij selectie Ajax idam Aaron Mokoena is door trainer Jan Wouters bij de tie van Ajax voor de bekerfinale tegen Fortuna Sittard ge- De coach kwam tot deze beslissing wegens de vele bles onder zijn verdedigers. Sunday Oliseh verliet gisteren ge leerd de training. Mario Melchiot ligt met griep op bed en Ferdy Vierklau is nog een vraagteken voor de eindstrijd in .uip. Verdedigers Tobiasen, Blind en Sier zijn al lange tijd e roulatie. JRO 2000:110.000 aanvragen ;rdam« De stichting EURO 2000 heeft na sluiting van de :e fase van kaartverkoop ongeveer 110.000 aanvraagformu- n binnengekregen. Zo'n 40.000 daarvan zijn via een specia- e op internet aangevraagd. Het aantal gevraagde kaarten reel hoger dan 110.000 aangezien per formulier meerkaar- ;onden worden aangevraagd. De eerste verkoopfase liep 29 maart tot en met 7 mei. Hierin zijn 400.000 kaarten aan- jden, eenderde van het totale aantal van 1,2 miljoen. Bij een tal aan aanvragen worden de kaarten verloot. ituigen bi Hooligan-proces zwijgen De aanklager in het Duitse hooligan-proces heeft giste ren flinke tegenvaller moeten incasseren. Twe.e getuigen erden voor de rechtbank in Essen hun verhaal te doen over mstige mishandeling van de politieman Daniel Nivel vorig tijdens het WK in Frankrijk. Ze vreesden dat ze zich zelf len belasten en beriepen zich derhalve op hun zwijgrecht. rke van Fortuna naar Japan Rb» Mark Burke vertrekt bij Fortuna Sittard. De Brit speelt rnd seizoen bij het Japanse Omiya Ardija, de club van trai- 'im Verbeek. De oefenmeester haalde Burke vier jaar gele naar Fortuna. Onder de leiding van Verbeek miste hij geen Jstrijd, maar deze jaargang stond hij slechts vier keer in de litgeg 1 a ïizingh naar Heerenveen invffNHarris Huizingh voetbalt het komende seizoen voor renveen. De spits van FC Groningen zette zijn handteke- onder een éénjarige verbintenis met de Friese club. De 36- ;e aanvaller is op dit moment bezig met zijn twaalfde sei- bij FC Groningen. parus/madrid/ploegsteert De advocaat van Richard Vir- enque heeft gisteravond ont kend dat Richard Virenque do ping heeft gebruikt. Het pers bureau AFP had eerder op de dag gemeld dat de Franse ren ner een bekentenis had afge legd. „Virenque heeft geen ver boden middelen ingenomen en heeft ook geen bekentenis gedaan", aldus raadsman Gil bert Collard. Virenque moest zich in Parijs melden om zijn relatie met Bernard Sainz en Bertrand La- velot toe te lichten. Het duo wordt verdacht van handel in dope. Virenque mocht in het begin van de avond uit het bu reau vertrekken. De rol van Sainz en Lavelot, voormalig advocaat van TVM, in de do pingaffaires blijkt groot te zijn. Virenque heeft steeds volgehouden geen stimuleren de middelen te hebben ge bruikt. Maandag moest hij zich nog bij onderzoeksrechter Pa trick Keil melden voor een con frontatie met ploegleider Bru no Roussel en verzorger Willy Voet. Toen bleef hij ontkennen. Virenque weigerde gisteren volgens de politiebron aanvan kelijk een bloed-, urine- en haartest te ondergaan. Hieruit zou de doping moeten blijken. Later zou hij toch hebben inge stemd omdat hij volgens de bronnen „bepaalde bewijzen niet meer kon weerleggen". De controles hadden gisteravond plaats. De uitSlag is onbekend. Verzorger Willy Voet, die de affaire met zijn auto vol dope aan het rollen bracht, noemde Virenque al langer de spil in het gebruik van verboden mid delen. Zijn naam werd ook ge noemd in de dopingschriftjes van de verzorger. Ondanks de ontkenningen van Virenque stelde onderzoeksrechter Keil hem al in staat van beschuldi ging. Polti wilde nog niet reage ren op de verklaring van de renner. „We willen eerst een officiële verklaring afwachten", aldus een woordvoerder. De Franse politie richt zich inmiddels ook op de vrouwen- ploegen. Voor de start van de vierde etappe in de Ronde van de Aude werd een auto van het Duitse team Greenery Hawk onderzocht. Frank Vandenbroucke twijfelt of Bernard Sainz hem wel met homeopathische middelen behandelde Verblind in de jacht op succes. Frank Vanden broucke lijkt het slachtof fer van zijn enorme eer zucht. De Belgische wiel renner beschikt over bo- venmodaal veel talent, maar raakte in zijn zoek tocht naar de absolute top verstrikt in het web van Bernard Sainz, een paar denfokker en neparts, die sinds vrijdag vastzit op verdenking van het ver handelen van doping. ploegsteert gpd/anp Vandenbroucke krijgt applaus van zijn supporters als hij 's morgens de feestzaal in het café van zijn ouders binnenstapt. Hij wuift even, maar anders dan anders. Onzeker, nerveus, hulpeloos. „Ik ben naïef ge weest, maar niet oneerlijk", verklaart hij nadat hij zich een weg gebaand heeft door het bos van camera's en micro's. „Mocht blijken dat ik doping nam, dan deed ik dat onbe wust. Ik heb nooit eerder in mijn leven doping nodig gehad om te koersen, en dat geldt vandaag nog altijd. Mocht ik gepakt hebben, dan ben ik het grootste 'kieken' op deze aard bol. Dan aanvaard ik alle con sequenties." „Toen ik opstapte bij Mapei, viel dokter Vanmol weg als me dische begeleider. Ik zocht ie mand anders en toen stelde Gaumont me Bernard Sainz voor. Hij was weliswaar geen dokter, zei Gaumont, maar toch heel onderlegd in homeopa thie. Eerst vond ik hem een vreemde kerel, maar langza merhand groeide het vertrou wen, tot blindelings toe. Hoe wel ik rare dingen moest doen. Drie dagen niet eten en drinken om mijn lichaam helemaal te zuiveren bijvoorbeeld.» Onder tussen moest ik poedertjes ge bruiken waar ik heel zware buikloop van kreeg. Van dan af kedingen meemaakt? Als hij wat zei, zocht ik er nooit wat achter. Ik wens nu vurig dat hij me niet heeft misbruikt, want echt waar, ik meende het heel eer lijk." Zijn toekomst is ongewis. Ontslag dreigt. Voorlopig staat hij buitenspel. De directie van Cofidis heeft hem een startver bod opgelgd. „Toch geloof ik in de oprechtheid van Frank", zei ploegleider Alain Bondue, aan wezig in Ploegsteert. „Maar als hij zich in zijn naïviteit heeft la ten behandelen met verboden producten en positief wordt be vonden, zullen we hem moeten ontslaan." UCI kan zege VdB afnemen lausanne anp Frank Vandenbroucke tijdens de persconferentie in het café-restaurant van zijn ouders in Ploegsteert. moest ik twee keer tien drup peltjes op mijn tong doen. Ho meopathische dingen, herhaal de hij. Het rare was dat ik me snel beter ging voelen." Vandenbroucke steekt een monoloog van een kwartier af. „Ik vertel hier hetzelfde als wat ik tegen de politie in Parijs heb gezegd. Ik zei dat ik Lavelot kende omdat die de uitbetaling van mijn contract van Mapei regelde. Dat ik Sainz kende om dat die me medisch begeleidde, maar dat ik honderd procent overtuigd was dat hij met ho meopathische producten werk te. Want zo vertelde Sainz het toch. Nu ben ik bang dat het niet waar is, maar ik hoop nog altijd dat ik inderdaad op na tuurlijke wijze bezig was. Want in dat geval ga ik er zeker mee verder. Ik voelde me sterk, ik presteerde enorm. Ik had ook geen last meer van mijn kwaal tjes van destijds. Sainz deed wonderen. Ik herinner me de avond van de Brabantse Pijl toen ik met mijn achillespees begon te sukkelen. Normaal zou ik twee maanden uit de roulatie zijn geweest, maar dankzij een pleistertje van Sainz voelde ik me 24 uur later op nieuw fit. Laat er alsjeblieft geen doping hebben ingeze ten.." Ongeloof blinkt in zijn ogen. Vandenbroucke beseft dat hij door zijn eigen stommiteit een nachtmerrie beleeft, waaruit hij zo snel mogelijk wil ontwaken. „Neen, ik wist niet dat die man sjoemelde op de paardenkoer- sen. Dat hij zes maanden gele den nog geschorst werd. Ik wist niet dat hij in een vorig leven dopingproducten leverde aan renners. Ik wist alleen van fo to's die hij me toonde dat hij gewerkt had met Eddy Merckx, met Lucien van Impe, met Fig- non, met Hinault, met Pouli- dor. Met alle groten van het wielrennen. Wat ook indruk op me maakte waren de scenes die zich soms in zijn buurt afspeel den. Ik heb meegemaakt dat een vrouw op haar knieën ging zitten om hem te bedanken. Tien jaar kon ze geen kinderen krijgen, maar dankzij zijn mid deltjes was ze toch in verwach ting. Of een kind dat ongenees lijk ziek was en plots toch weer gezond was. Dankzij hem alle maal. Wat doen je als je zul- Mocht de Franse justitie uit bloed-, haar- of urinetesten het gebruik van verboden middelen bij wielrenner Frank Vandenbroucke aan tonen, dan houdt dat niet automatisch in dat de inter nationale wielrenunie UCI tot schorsing overgaat. „Dat gebeurt als door middel van een test dopegebruik on omstotelijk vaststaat of als de renner toegeeft zich te hebben ingelaten met do ping", zei UCI-voorzitter Hein Verbruggen in Lau sanne. In het laatste geval zou Michael Boogerd zelfs nog mogen hopen op een pa pieren zege in Luik-Basten aken-Luik, de klassieker waarin de Nederlander ach ter Vandenbroucke tweede werd. Verbruggen: „Ais Vandenbroucke toegeeft langere tijd met verboden preparaten te zijn behan deld, kan de UCI besluiten hem uit de uitslagen te schrappen." F*. Met bijdragen van Gertjan van Geen en Loman Leefmans e laatste Voetbal Totaal, n magazine dat verspreid ™t onder alle leden van de stond deze maand een el over amateurvoetbal. Er onderzocht waarom in de >en het amateurvoetbal zo terwijl het in de grote ste- .o'n zieltogend bestaan rootste oorzaak ligt hem in -it dat de inwoners van een meestal massaal de plaat- te trots steunen. van der Zee, voormalig ervan Quick Boys en te- roordig bestuurslid bij ere- ionst AZ, gaf ook zijn me- De Amsterdammer zei dat •pelers van Quick Boys het lied uit hun hoofd kennen. iee gaf Van der Zee de be- 'g bij een dorpsclub aan. van Suizebollen namen de ff op de som. We begonnen aard bij aanvoerder Hans |der Plas, al sinds mensen- ;enis speler van het eerste, moet een zekerheidje zijn. e Hans, ken jij het clublied Quick Boys? t zou wel triest zijn als ik het kende", is Van der Plas. jij het even willen zingen rons? tor het groene veld ons ht/Waar supporters staan- 'gen met vereende kracht/wij wedstrijd aan/eensgezind en d fit/Strijdend hand in ül't Is voor ons Blauw en Helemaal goed, dachten wij zo. Is het zo dat de rest het ook kent? „Zeker weten. We zingen het standaard na elke uitwedstrijd in de bus. Het hele lied. Dat zijn zes cou pletten. „Nee, alleen het eerste couplet. Ik weet honderd procent zeker dat de rest van de selectie het ook kent. Iedereen leert het van zelf. Je hoeft echt niemand meer te bellen. Dat doen we toch maar wel. Hoe zit het met Leidenaar Peter Kruit, die zijn wortels niet op Nieuw Zuid heeft liggen. Kruit: „Ik ken het niet volledig. Ik neurie het alleen mee. De Kat- wijkers brullen en vooral sup porter Theo Blij. Het valt dus niet op dat ik het niet ken. Hans van der Zee heeft weer eens zo maar wat gezegd. Helaas was Van der Zee niet thuis, zodat we niet kunnen ve rifiëren of hij het zelf wel kent. Rest ons het mooiste couplet nog even te melden. Het is het het zesde: Waar bij voor- en tegenspoed- Quick Boys blijft bestaan/Zullen wij met vollen moed/Altijd voor waarts gaan/Blijven altijd on vervaard/Vechten om de bal/Dat is ons vaandel waard/Quick Boys bovenal. zoeterwoude De act was niet origineel, maar mag in Suizebollen toch niet onver meld blijven. Het kampioensteam van vijfdeklasser w Meerburg liet zich vooraf gaand aan het duel van afgelopen zondag en masse blonderen. Johan Vermont was de aanstichter van het geintje: „Drie maanden geleden werd het plan geboren om ons. net als het team van Roemenië op het WK allemaal blond te laten vennen. Naarmate het kampioen schap naderde, kwamen er toch twijfelaars, maar afgelopen zaterdag zei ieder een: vooruit dan maar. En daar zaten we dus, vier tegelijk, bij kapsalon Wil ma. Keeper Jarko ging niet mee. Hij zou het zelf wel doen, maar dat mislukte. Vuur rood is hij nu. Joris Pieter Neuteboom heeft lang haar en durfde het niet aan. Hij liet alleen zijn bakkebaarden doen. De reacties waren best aardig. Bij de meesten vind ik het ook nog wel staan en.bij de vriendinnen viel het redelijk in de smaak. Tenminste, ik heb nog niets over echtscheidingen gehoord" Hoe lang duurt het voordat de kapsels weer hun originele kleur hebben? „Een maandje of vijf voor de kortlwrigen, wat langer voor de jongens met lan ger haar. Alleen Dennis Korbee heeft het al weer terug" laten kleuren. Hij werd gepest op zijn werk" Geen wonder. Er speelt een Korbee bij Noordwijk en een bij UVS. Dan moet dit het zwarte schaap van de familie zijn. foto mark lamers Hij had onbedoeld de mannen van Lugdunum (zaterdag) op scherp ge zet. Paul van der Zwaan, nu nog trainer van voormalig concurrent RCL en vol gend seizoen werkzaam bij hoofdklasser UVS had zich laten ontvallen dat als 'dit Lugdunum' kampioen zou worden, hij acuut met trainen zou stoppen. 'UVS heeft geen trainer meer', werd er direct na de beslissingswedstrijd van afgelopen weekeinde door de joe lende Kikkers gezongen. Stopt Van der Zwaan nu? „Iaat ik beginnen te zeggen dat die uit spraak volledig uit z'n verband is gerukt. Wat ik bedoeld heb, is dat als Lugdu num, dat toch alle voetbal- en trainings- wetten aan de laars lapt, de titel pakt, ik net zo goed kan stoppen. Dat zei ik niet uit een gebrek aan respect. Ik heb dat he slissingsduel gezien en petje af voor de prestatie die ze daar hebben geleverd. Ze zijn de terechte kampioen. Dat was niet de vraag? „Flauw natuurlijk. Misschien zat er ook een beetje frustratie achter wat ik zei. Je traint bij RCL met een jonge groep drie keer in de week terwijl zij rond een kratje gaat zitten en kampioen worden. Ik weet niet. misschien is dat voor zo'n oud elftal wel precies de juiste methode. Kijk, geen trainerscursus die dat bij brengt. Pure leerstof uit de praktijk. De selectie van UVS kan met de nieuwe oe fenmeester de borst én keel natmaken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23