Goede start v: vrouwenploeg Leiden Atletie Madjoe schrijft geschiedenis ai Sport MSV blijft in eigen huis ongeslagen Forescate blijft simpel overeind Roomburg ontloopt degradatie Kamp wii LOHC sluit fraaie reeks af met winst o X Geen feestje voor Scy MAANDAG 10 MEI 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk.i Zevende landstitel voor Tornado's leiden Dijkje's Tornado's heeft voor de zevende keer op rij het landskampioenschap bemachtigd. De poolbiljarters uit Leiden behaalden in het slotweekeinde door gelijke spelen tegen Thurston en Cue Action (4-4) de laatste benodigde punten bin nen. Deze resultaten geven aan dat zij niet in de sterkste sa menstelling speelden, want normaliter worden zelden punten verspeeld. Mario Lannoye en Alex Lely ontbraken wegens het Belgisch kampioenschap English pool en een stage in Amerika. Captain Shui-Chong Fu moest dan ook zelf meespelen om het team te completeren. Het is onzeker of de ploeg volgend sei zoen in deze samenstelling doorgaat, omdat een sponsor ont breekt. De spelers zijn door de vele titels enigszins verzadigd ge raakt en moeten vaak kiezen tussen lucratieve toernooien en nietszeggende competitiewedstrijden. De beslissing over het voortbestaan wordt na de finale van het bekertoernooi geno men. Kortekaas ijzersterk op Lanzarote leiden/lanzaroteRoyce Kortekaas heeft een topprestatie neer gezet op het Lanzarote. De triatleet uit Lisserbroek eindigde ver rassend als tiende tijdens een wedstrijd, die officieel over Olym pische afstand was uitgeschreven. Voor de drie onderdelen 1700 meter zwemmen, 42 kilometer fietsen en 11 kilometer hardlopen) stonden 250 deelnemers aan de start. „De meesten wonen er bij wijze van spreken. Want ze zijn allemaal in voor bereiding op de grote wedstrijd, de Iron Man van Lanzarote", aldus Kortekaas, die door zijn sponsor in de gelegenheid was gesteld om een een trainingskamp van twee weken te houden op de Canarische Eilanden. Het talent uit Lisserbroek kwam als derde uit het water, stapte als tweede op de fiets, maar verloor op dat onderdeel door de extra zware omstandigheden (klim men en harde wind tegen) terrein. Hij kwam na twee uur en dertien minuten onder het finishdoek door, acht minuten na de Deense winnaar Morten Fenger. Steenvoorde naar eredivisieclub leiden Djoenie Steenvoorde gaat weg bij MSV. De grillige spel verdeler wordt al enige tijd gevolgd door scouts van clubs uit de eredivisie. Almere, landskampioen Amsterdam, Voorburg en Den Bosch hebben interesse in de pas 18-jarige Steenvoorde, die het afgelopen seizoen met zijn spel indruk maakte in de promotiedivisie. De Noordwijkse HAVO-leerling, die uit de MSV-jeugd komt, laat zich bij de komende gesprekken bijstaan door juniorenbondscoach Ben Ponsioen en ploeggenoot Rick Driessen, zelf voormalig eredivisiespeler. „Het belangrijkste is dat ik m'n school afmaak en pas daarna zet ik alles op het bas ketbal", zegt Steenvoorde. Voor een avontuur in de Verenigde Staten vindt Steenvoorde zichzelf nog te jong, maar het blijft wel een droom. ,,lk vind dat ik eerst ervaring moet opdoen in de eredivisie voor ik eventueel naar Amerika ga." De bal als middelpunt bij Madjoe - Flux. FOTO MARK LAMERS basketbal pieter van der vliet MSV heeft de ongeslagen thuis- status behouden, want Orca's werd met 82-69 terug naar Urk gestuurd. Door dit resultaat eindigt MSV als derde in de competitie. Coach Burhan Ali- begovic kijkt dan ook tevreden op het afgelopen seizoen terug. „Ik ben vooral tevreden over de totale inzet van het team. We hebben goed gepresteerd en de kansen volop benut. Natuurlijk hebben we ook pech gehad, maar dat komt door onze smal le basis. Die moet dan ook voor het komende seizoen aange vuld worden met enkele gelijk waardige spelers." Orca's was dan wel op volle oorlogssterkte naar Noordwijk afgereisd, maar veel hadden de Urkers niet in de melk te brok kelen. In hoog tempo speelde MSV het favoriete fast-break- spel, waar de tegenstander al leen maar naar kon kijken. Met geconcentreerd spel werd met •41-28 de rust bereikt. Ook in het tweede bedrijf wist MSV de volle tribunes te vermaken met fraai basketbal. „We wilden met dit spel het publiek bedanken voor hun positieve bijdrage tij dens het afgelopen seizoen en dat is gelukt." De topscores van MSV: Steen voorde 21 (13 reb.), B. Koek 21, Van Leeuwen 20. De junioren van Blitz hebben de finale-play-offs voor het landskampioenschap niet ge haald. De ploeg van coach Sid Bruinsma verloor ook de twee de wedstrijd van DAS. Dit keer waren de Delftenaren met 71- 60 te sterk voor Blitz. De lijst van kampioenen in de Leidse regio is uitgegroeid tot drie. Na De Danaïden zijn ook Sporting Trigon en Madjoe zeker van de titel. TOP en KZ Leiden kunnen zich bij dit selecte rijtje scharen, terwijl ook Tempo en Velocitas nog een kansje hebben, wanneer hun concur renten in de fout gaan. korfbal Theo Vreeken (2), Lennie An- holts en Maikel Martens hiel den hun club via 1-6 en 4-6 (rust) tot 6-8 aan de leiding. De thuisclub kwam in de 58ste mi nuut gelijk en liep ondanks goed verdedigen door naar 13- 10, de meeste goals ontstonden uit strafworpen en vrije ballen. Direct na de rust leek Tempo de wedstrijd tegen GKV(G) te beslissen door een tussen- sprint. Marcel Hanegraaff, goed voor vijf goals, Margriet Lem- kes, Maaike van Rijswijk en Ed win Visser zetten de 7-7 rust stand om in 7-11. De aanvallers speelden elkaar echter zó op zichtig aan, dat de verdedigers van de thuisclub regelmatig de bal onderschepten. Ook de 13- 14 van Hanegraaff bleek niet genoeg voor winst, in de slot minuut volgde de fatale 15-14. Pernix verzuimde de promo- tiestrijd voortijdig te beslissen door te verliezen van mededin ger VEO: 7-12. De Leidenaars hadden geen weerwoord op het vijandelijk achterverdedigen en raakten na twee vroege treffers van Karen Arnoldus en Sjoerd van der Kooij volledig van slag. Deze machteloosheid vertaalde zich in één doelpunt in een uur michel van gent Crescendo moest vijfentwintig minuten in de achtervolging op degradant DKC, maar groter dan twee punten was het gat nooit (4-2 en 5-3). Peter Baak (4), Bettina Buikstra en Gertjan Hensing (2) zorgden voor de doorbraak naar 7-11. Dat was genoeg om het verzet van de thuisclub te breken. Het werd uiteindelijk 9-14 en dat was ruim voldoende om het eerste klasserschap veilig te stellen. De verdediging van TOP had een belangrijk aandeel in de 16- 7 overwinning op Vitesse door de tegenstander langdurig van het scoren af te houden. Steven Baart (7), Petra van Niekerk (2), Lisette van der Willik en Stanley Lardé hadden al raakgeschoten, voordat de thuisclub twee keer op rij succes had (4-11). Omdat de tweede aanval niet goed liep, werden Mascha Nieuwenhui- zen en Wim Izenboud in dit vak ingezet. De laatstgenoemde maakte nog een doelpunt. Het gedegradeerde Fiks bracht titelaspirant SDO(K) da nig in verlegenheid. Henrik Hooimeijer, Matthijs de Visser, tijd, terwijl er toch behoorlijk werd afgevangen (3-7). Coach Peter Kuipers hoopte met het inzetten van Huig Schoonder- woerd en Jeroen Wayenberg nog iets te redden. Dat bleek vergeefse hoop. Sjoerd van der Kooij werd veelzeggend genoeg topscorer met drie strafworpen en één veldgoal. Kampioen De Danaïden in casseerde bij Trekvogels de eer ste nederlaag van een uitste kende veldcompetitie: 17-13. De blauw-witten werden op in zet en motivatie geklopt door hun opponenten, die nog tegen degradatie strijden. Zij hielden via 7-7 (rust) tot 11-11 uitzicht op een goed resultaat, maar daarna viel er een gat met 13- 11. Het was illustratief voor de matige concentratie dat bij de ze stand een strafworp werd ge mist. Daarna was het verlies niet meer te vermijden, de vier doelpunten van Sandra Kalthoff en Heiko Locher ten spijt. Madjoe mag dankzij de 19-12 zege op Fluks voor het eerst in zijn 37-jarig bestaan tweede klasser noemen. Coach Gé van der Water heeft een achttal ge formeerd dat degelijk in elkaar steekt en met en sterke team geest opereert. Marco Ravens- bergen (3), Remco van de Mee berg (2), Elize Blankert, Marloes Schoneveld, Jan-Pieter Sip en Peter Star onderstreepten het zelfvertrouwen door een 9-4 voorsprong op te bouwen. Zij controleerden ook na rust (9-5) de streekderby door regelmatig te blijven scoren. De Noordwij- kers hadden al na 33 minuten Bregtje van Drongelen en Ro bert Peeters ingezet om meer elan in het spel te brengen. Dat bleef in de score zonder veel ef fect, omdat de nodige zuiver heid ontbrak; Fluks maakte de helft van zijn goals vanaf de stip via Ronald van Drongelen (4) en Petra Both (2). Daarom kon het Madjoepubliek zich al ver voor het eindsignaal gaan op maken voor de viering van dit historische hoogtepunt. Voor Velocitas lijkt het kam pioenschap ver weg na de 10-9 nederlaag tegen Reeuwijk. De Leiderdorpers blokkeerden on der de spanning en de straffe verdediging en lieten tal van kansen liggen (3-3 rust). Els- beth de Mooij (2), Joyce Spek en Arjen Bakker zorgden tot 7-7 voor evenwicht in de score, maar twee tegentreffers op rij bleken doorslaggevend. KZ Leiden mag zich nog geen kampioen noemen, het duel te gen TOV leverde met 13-13 een punt te weinig op. De rood- blauwen mochten met het ge lijkspel niet eens ontevreden zijn, want zij zaten geen mo ment echt in de wedstrijd. Ar- win Akse, Eddy Dubbeldeman en Ronald Siera zetten wel een 9-10 achterstand om in 12-10, de grootste voorsprong van het duel. Akse moest het punt red den door twee minuten voor tijd raak te schieten. leiden wilmar kortleever De vrouwenploeg van Leiden Atletiek kan kampioen worden in de eerste divisie van de na tionale atletiekcompetitie. In Amstelveen won de ploeg van Anja Vermond gisteren de pou lewedstrijd met een totaal van 16.571 punten. Dat was ook landelijk het hoogste van de drie poules. „Als we zouden promoveren, zou dat uniek zijn", meldt Ver mond over het uitzicht op de eredivisie. „Leidse mannen- ploegen hebben wel eens op het hoogste niveau meegedaan in de competitie, maar de vrou wen nog nooit." Bij de vrouwen is het Gro ningse Argo '77 weliswaar favo riet omdat ze met een incom plete ploeg weinig achterbleven in Hoorn, maar het puntento taal was al beter dan zes van de twaalf eredivisionisten elders in het land. Het favoriete onderdeel van kogelslingeraar Renate Beunder staat weliswaar niet op het pro gramma van de competitie, maar de oud-Lycurgusatlete uit Krommenie verzamelde met 47,29 meter discuswerpen en 12,31 meter kogelstoten een sloot punten. Dat deed ook Yvonne van Dorp, terug op het oude nest, met 11,08 meter hinkstapspringen en 5,27 meter verspringen. De indrukwekkende solo-ra ces van Erika van de Bilt (9.26,41 op de 3000 meter) en Miranda Boonstra (4.35,62 op de 1500 meter) zorgden voor een grote voorsprong, waaraan ook Iris Wullems (2.14,94 op de 800 meter) en Saskia Engels (59,13 op de 400 meter) bij droegen. De Leidse atletiek bracht bovendien voor het eerst sinds lang tijd jeugdig talent voort: Fraukje Brinksma over steeg zichzelf ruim met de hoogspringoverwinning op 1,55 meter. Bij de Leidse mannen zat ploegleider Peter Veldhuijsen met 'de pest in zijn lijf' in de bus terug naar Leiden. De dag begon slecht met de diskwalifi catie van de 4x100 meter ploeg, maar in afwachting van de her kansing sprokkelden de Leidse mannen op vrijwel alle num mers een aanzienlijk aantal punten bijeen. Ster van de ploeg was Ramses Bekkenk, die opende met een dik persoonlijk record op de 3000 meter steeple chase: 8.50,91, overigens net sneller dan zijn trainer Bram Wassenaar in diens gloriejaren. Even twee uur later startte de stayer Bekkenk ook op de ver lengde hordensprint nnenh; winst jim en twee a De ALO-studen voorschoten jeroen bal Met een welluidend en collec tief 'yes' werd het eerste Fores- cateseizoen in de overgangs klasse afgesloten. De laatste competitiewedstrijd tegen het Rotterdamse Victoria bleef ste ken op 0-0, wat genoeg was voor lijfsbehoud. „Het was niet mooi", aldus de opgeluchte Voorschotense trainer Eelco van der Meulen. „We hebben puur op resultaat gespeeld, en dal is vandaag goed gelukt." Niets duidde er aanvankelijk op dat dit de belangrijkste wed strijd van het jaar voor de Voor schotenaren was. De gemoede lijke sfeer binnen en buiten het veld hield zeer lang stand. Pas in de tweede helft gingen de toeschouwers en de reservespe lers zich actief met de wedstrijd bemoeien. Naarmate het eind signaal naderde werd ook de onrust in het veld groter. On danks dat de promovendus in de slotfase het betere van het spel had, kon één bevlieging van de Victoria-aanval desa streus zijn. Die bevlieging kwam er gisteren echter niet. Forescate had sowieso niet veel reden om zich druk te ma- Breedlachend poseren de mannen van Forescate. Ze blijven het hoogst spelende team van Leiden en omstre ken. FOTO HENK BOUWMAN ken over tegenstander Victoria. De Rotterdammers staan keurig in de middenmoot en speelden nergens meer om. In de eerste helft was er af en toe nog wel wat te zien van de hogere klas sering, maar na de rust ging het tempo omlaag, waardoor de Forescateverdediging freewhee lend stand kon houden. Zelfs het aanhoudende 'dit is zo slecht' van de Rotterdamse laatste man bracht zijn team niet de nodige spirit. De Voorschotenaren moch ten na de hervatting zelfs de meeste aanspraak maken op de overwinning. Derkjaap Engelen kwam menigmaal alleen voor het doel, maar zijn schoten werden steeds gekeerd. In de slotminuut was Johan Bickard nog erg dicht bij de winnende treffer, maar ook hij kreeg de bal niet langs de sterke Rotter damse goalie. Na het laatste fluitsignaal volgde een bescheiden feestje en waren er bloemen voor een aantal spelers dat er na dit sei zoen mee ophoudt. Het vertrek Vein deze spelers is volgens Van der Meulen geen probleem: „We kunnen de gaten volgend jaar opvullen met jeugdspelers, die dit jaar al meegetraind heb ben. Zo hebben ze een beetje kunnen wennen aan het grote werk." ronno broekhof De hockeysters van Roomburg blijven behouden voor de eerste klasse. In een erbarmelijk duel be haalden de oranjehemden tegen Rood Wit het benodigde punt om degradatie te ontlopen (0-0). Noordwijk werd in de vierde klasse kampioen na de 2-1 zege op Waddinxveen. Leidse Studenten won met 1-2 bij kampioen Dopie waardoor zij op 16 mei in een beslissingsduel alsnog promotie kunnen afdwingen. Alecto sloot het seizoen af met een 2-1 overwinning op Tilburg. Forescate beëindigde de competitie met een grote zege op Zwart Wit (8-2). Alecto won met 2-1 van Tilburg in een wed strijd die hoofdzakelijk in het teken stond van het vertrek van keepster Marieke Lips en Eugénie Westerduin. Mariëtte Beukers en Katelijne Cor- poraal brachten Alecto voor de pauze op 2-0. Na de rust scoorde Tilburg één keer tegen. Forescate sloot het seizoen af met een 8-2 ze ge op Zwart Wit. Forescate is hierdoor tweede ge worden in de eindrangschikking. Bij de rust leid de Forescate al met 6-1 onder andere door een zeer goed op dreef zijnde Dominique Lingeman (vier treffers), Annemiek Stevens en Lorreine van Hoek. Na de rust scoorden Annemiek Stevens en Dominique Lingeman nog een keer. LOHC won tegen Kieviten met 1-2. De ploeg eindigde daardoor op de vierde plaats. De Leid- sen profiteerden twee keer op identieke wijze. Beide doelpunten kwamen voort uit voorzetten van Ivana Essers, waarna Annemarie Holland de assists binnenwerkte. Bij Roomburg was het feest na de 0-0 tegen een verrassend vloeien en, niek en bleef net precie de grens van één mini 1 kenk tekende voor Leidse overwinning, Schelto Scheltens (52,! oenscn slingeren), Jan 1 uu (15.18,51 op de 5000 r 1 Stefan Hulisz (1.54,66 c meter) eindigden voori e Niets leek Leiden Ati in de weg te staan i n' aansprekend totaal, bleek dat zelfs de zes< landelijk die na twee recht geeft op een pla promotiefinale. Daan; het deze eeuw waai overw niet meer, omdat de w Bas van der Lelie op den ook de tweede kee in ging. En om onveil redenen drong het nil d slotloper door dat bi opgepakt kon worden nog punten te scoren. AAV '36 en De moeten ook hopen op tere bezetting, want plaatsen 18 en 16 bevin zij zich in de gevaren beide ploegen tekendei dienden voor een int overwinning: Ruud van op de 110 meter horti nwijk matige 15,04) en Pe ,j Noort bij het kogels (een opvallend sterke 5 AAV '36 maakte verd uleer Wubben indruk met et voor dubbel 800/1500 (2.00,02/4.04,23). Spet Bob Dongelmans won derdeel met een goede van 54,69 en echt snel De Spartaan Vincent terswijk, die op de 20 zijn persoonlijk record zelde tot 22,49. Over de vrouwen kan het verhaal kort tiende van de achttien nationaal en alleen Nk Grieken stak er positi bovenuit: eerste op del ter (2.14,60) en derde o; r <;np| meter (59,40). Voor het eerst in de denis van de club kvvai schoten '97 uit in de s competitie en als enig land moeten de deelne Spijkenisse nog dage" op hun resultaten, werd het beste resultaa! ploeg niet met de ha fj! elektronische apparr meten, maar gewoon meetlint: 6,72 meter gen van Maarten Kol Het resultaat van de vrouwen van AAV '36, Spijkenisse actief, is bekend. Noordwijk kampioen in vierde klasse hockey» Rood Wit. Door het ene punt ontliep de Leidse ploeg op de slotdag degradatie. Tegenstander Rood Wit was zelf ook niet veilig waardoor er een zenuwslopend duel ontstond. De angst om te verliezen overheerste bij beide teams. Alphen verloor in Vlaardingen bij Pollux met 1-2. In de tweede helft kwam Pollux met 2-0 voor. Hester Struben deed voor Alphen nog iets terug, maar tot remise kwam het niet meer. Catwyck verloor in eigen huis met 0-4 van Pijnacker. Fysiek lieten de Katwijksen het deze keer afweten waardoor zij geen moment in de wedstrijd kwamen. Leidse Studenten won met 1-2 bij kampioen Dopie. De Leidsen eindigde door dit resultaat op de tweede plaats. De 'studs' mogen nu op 16 mei in een beslissingsduel tegen een op dit moment onbekende tegenstander uitmaken wie er naar de tweede klasse promoveert. Jessica Jonker werd met twee doelpunten 'woman of the match'. Noordwijk is na de 2-1 zege op Waddinxveen gepromoveerd naar de derde klasse. De ploeg van coach Joop Niezen maakte er evenals de te genstander een foutenfestival van, die via de tweede plaats ook nog promotiekansen koester de. Aniek van Gennip voor de rust en Monique van Gennip na de rust verzorgde de Noordwijkse productie. Hisalis is na de 2-1 winst op Berkel Roderijs in de middenmoot geëindigd. De Lissese dames kwamen na 45 seconden al op voorsprong door een doelpunt van Eva de Vries. Nog voor de pau ze verruimde Monique Vastenhout de marge naar twee. Na de rust deed Berkel Rodenrijs nog iets terug, maar bleef Hisalis aan de goede kant van de score. roeien» dick van run Die Leythe-roeister Kamp heeft in Münd r"l een sterk bezet vel overwinning geboekt meisjes in de nation;' belvier. Haar clubgeno Vermeulen greep in fl tweemaal net naast de plaats. Zowel op zaten om op zondag moest Franse roeier voor gaan. Zijn relatief bes! roeide Vermeulen op toen hij met tegenwi »nd; een tijd van 7.18,71 een fractie van de ov ning verwijderd bleef. De meisjes-dubbelv zondag het succes nie tinueren. De roeisters ten voorrang verlene twee Duitse ploegen d; de selectie voor het vochten. In Gent liet Njord iun Job Jansen van zich de lichte vier stuurman en in acht wist hij overwii te boeken met twee natieploegen. Verder was er een lende prestatie weg it 1 voor René Oudenmajti Die Leythe. Hij werd jongens tot en met tweede. De skiffeur in 7,58.17 achter Peti uit Duitsland. de ronno broekhof LOHC eindigt na de 3-2 triomf op Capelle als vierde in de overgangsklasse. .Alecto won met 1-2 bij Qui Vive. Leidse Studenten verloor met 3-2 van Groen Geel, maar ontliep de gradatie door de winst (2-1) eerder in deze week tegen nummer drie Westland. LOHC won acht van de laat ste tien duels waaronder de af sluitende match tegen Capelle. Sander Vinkestein en Nick van Til brachten LOHC op 2-0. Daarna verslapten de Leidena- ren en kwam Capelle terug tot 2-2. LOHC won alsnog door een treffer van Derk Jan Oo- mens. Alecto begon het jaar moei zaam en ooit waarde het degra datiespook rond op sportpark 'De Bloemerd'. Door een knap pe eindspurt na de winterstop en de 1-2 zege bij Qui Vive nes telde de Leiderdorpse formatie zich uiteindelijk op de derde plaats. De ploeg van coach Maarten Gehner startte slecht, maar kwam op gelijke hoogte door Wynand Hicker die even later nog een strafbal zou mis sen. Alexander Hagen bracht Alecto in zijn laatste wedstrijd de winst. Het deed er niet veel meer toe, maar Roomburg haakte kampioen VW pootje op de laatste speeldag (2-3). De Lei denaars keken bij rust nog te gen een achterstand aan (1-0), maar speelden daarna een stuk feller. Martijn Teljeur bracht dat tot uitdrukking in de score. VW nam nog even de leiding, maar Robert Walraven en Elroy van Nunen bezorgden de Leid se ploeg toch de zege. Noordwijk verloor bij Kievi ten met 3-2. De Noordwijkers hadden nog kleine promotie kansen. maar waren daarbij af hankelijk van puntverlies van Strawberries. De 'Aardbeien' wonnen, zodat het Noordwijk se verlies er uiteindelijk niet toe deed. Martijn Achterberg en Lennen Wiarda scoorden voor de kustbewoners. Leidse Studenten won vorige week het inhaalduel tegen Westland met 2-1 en kon al leen nog degraderen als het met meer dan vijf doelpunten verschil van Groen Geel zou verliezen. Daar was de Haagse ploeg echter niet sterk genoeg voor. De 'studs' verloren 'slechts' met 2-1 in een volgens speler Wieger Hofman tamme wedstrijd. Thomas de Groen bracht de Leidse ploeg eerst nog aan de leiding. Alphen voldeed aan zijn spor tieve plicht en degradeerde Kraaien. De Alphense ploeg ze gevierde in een volgens speler Jeroen Groot 'stevige pot' met 3-0. Roderick van Gils en Mare Boelens scoorden evenals Mar tijn van Tol, die daarmee zijn rentree met een gave treffer luister bijzette. Hisalis verloor nipt bij Berkel Roderijs met 2-1. Ben Blokhuis nam de Lissese treffer voor zijn rekening. en b de ac tot mi: de di klas; /Bosl voor word er gee ch iwijk in vt Jnict ak vi proi ingei rs vo: lbouv ng bn ond, oensi spel etalii er ov latv; rijdkl lit de n w er T iet b besli d rw. ïkla: de V i 1 ini ïud opi middelburg» ron hoogendam De tafeltennissers van Scylla verloren de return om de derde en vierde plaats met 6-1 van 't Zand in Middelburg. Vorige week wonnen de Leidenaars thuis nog met 4-3 van de Zeeu wen. Scylla eindigde op een te leurstellende vierde plaats. De gestopte routinier Peter Paul de Vrind fungeerde in Middelburg als chauffeur en coach van een 'feestteam', dat vooral onderweg genooi zonnig terrasje. Gerard Bakker had q tegen international fe 7-( (17) weinig in te brenge speelde tegen de naar e nist Westa vertrekkenc Sliepen een puike en gei E) partij. Jesse Bremmer, v e zijn rug niet fit begonn w loor kansloos tegen 1 den Berg en Sliepen. En Lut (niet-spelend lid) 1 da meer dan een figurant.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24