Bayern begint alvast met titel Slechts de mythe blijft nog bestaan Sport Admirals herstellen zich Ajax begint seizoen slecht André van de Ree stunt in 'Duitse' ki- Rios wint in zinderend tennisfeest MAANDAG 10 MEI 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van c». Ronald Koeman blijft bij Barcelona Barcelona Het contract van Ronald Koeman bij FC Barcelona is met een jaar verlengd tot 1 juli 2000. Koeman fungeert bij FC Barcelona als coach van het tweede elftal. „Op dit moment be valt het mij en mijn gezin heel goed hier", lichtte Koeman toe. „Ik heb niet de directe aandrang Louis van Gaal op te volgen bij het eerste team. Mijn tijd komt hopelijk nog wel." Magath stapt op bij Bremen bremen Felix Magath is gisteren opgestapt als trainer van Wer- der Bremen. De oud-voetballer van HSV nam zijn besluit twee dagen na de thuisnederlaag van zijn ploeg tegen Eintracht Frankfurt. Tomas Schaaf neemt de tciken van Magath de laatste competitieweken waar. Werder Bremen verkeert in degradatie gevaar. De ploeg heeft, met nog vier wedstrijden te gaan, slechts één punt meer dan nummer zeventien Frankfurt. Zidane laat knieblessure onderzoeken rome» Zinedine Zidane laat zijn knieblessure onderzoeken. De speler van Juventus reist volgende week naar Straatsburg. Daar zal blijken of de voetballer van het jaar een ingreep moet onder gaan. Als dat het geval is, moet hij zeker een maand rust hou den en is het seizoen voor hem voorbij. Zidane kampt al sinds de kwartfinale in de Champions League tegen het Griekse Pana- thinaikos met knieproblemen. Lightning Leiden fors onderuit leiden De American Footballers van Lightning Leiden zijn er tegen Hilversum Hurricanes totaal niet aan te pas gekomen. De door blessures verzwakte Leidenaars verloren met 74-0. Het fla- gfootbalteam was wel succesvol: 33-14. Barcelona blijft niet te stuiten Van Gaal uit kritiek op premier barcelona anp De Spaanse premier kan zich volgens Louis van Gaal beter bezighouden met regeren en niet met voetbal. José Maria Az- nar uitte op verkiezingscam pagne in Valencia kritiek op de grote clubs in Spanje. „Als voetballiefhebber is het moeilijk te begrijpen dat Spanje Europees en wereldkampioen is bij de jeugd en dat de clubs we kelijks negen buitenlanders en slechts twee Spanjaarden op stellen", zei Aznar. Van Gaal kon de kritiek van de premier niet waarderen. „Hij moet zich bezighouden met za ken die hem aangaan en niet met andere dingen. Hij weet niets van profvoetbal. Hij heeft nooit iets over voetbal gestu deerd. Niets." „Ik praat niet over politiek", vervolgde de trainer van Barce lona. „Maar ik kan er wel in het algemeen over oordelen. Als Aznar een algemene mening heeft geuit dan heeft hij gedeel telijk gelijk. Het is logisch dat mensen zich afvragen waarom er zoveel buitenlanders spelen. Maar van een wereldkampioen onder de twintig en een Euro pees kampioen onder de zes tien is het een erg grote stap naar de top." Het is niet de eerste keer dat een politicus de inzet van de vele buitenlanders bekritiseert. Jordi Pujol, de premier van de Catalaanse deelregering, ging Aznar voor. amsterdam anp De Amsterdam Admirals hebben zich hersteld van de nederlaag tegen Rhein Fire Düsseldorf. De ploeg van coach Al Luginbill won met 49-23 van Berlin Thunder, de derde Duitse deelnemer en de butant in de Europese NFL-league. Luginbill reageerde vorige week zeer teleurgesteld na de tweede nederlaag van het seizoen. Zijn team mocht tegen Berlin niet op nieuw in de fout gaan om nog uitzicht te kunnen houden op de World Bowl, de Finale op 27 juni. „Vanaf nu moet het beter gaan", zei de coach. „Als dat niet ge beurt, haal ik een heel nieuw team naar Amsterdam." De spelers hadden de boodschap blijkbaar begrepen, want hal verwege het duel leidden de Admirals met 28-9. Zij wonnen uitein delijk met 49-23. Bayern München is gister avond voor de vijftiende keer kampioen van Duits land geworden. De ploeg is na het 1-1 gelijkspel tegen Hertha BSC onbereikbaar geworden voor Leverku- sen, dat op tien punten volgt. leverkusen dpa/anp/rtr Bayern kwam voor eigen pu bliek door een goal van Jancker al in de twaalfde minuut op voorsprong. De gelijkmaker van Schmidt een kwartier voor tijd kon de feeststemming in het uitverkochte Olympia-stadion niet verpesten. De Beiers kun nen hun seizoen op 26 mei be kronen met Europa's mooiste titel. In Barcelona treedt de ploeg van Hitzfeld die avond aan tegen Manchester United in de finale van de Champions League. Nummer twee Leverkusen drukte Bochum met 2-0 dieper in de zorgen. De ploeg staat op een degradatieplaats en heeft alleen Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach nog onder zich. Die laatste club heeft nog slechts een theoreti sche kans op handhaving in de Bundesliga na de 2-1 nederlaag bij Freiburg. Borussia Dortmund, de club van de Nederlander Alfred Nij- huis, verslöeg op eigen veld Kaiserslautem met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van de Zwitser Chapuisat. Het was zijn honderdste in het shirt van Dortmund. Middenmoter Schalke won bij Duisburg met 2-1. Youri Mulder was acht mi nuten voor tijd verantwoorde lijk voor de winnende treffer. Spanje Barcelona heeft gisteravond op nieuw een belangrijke stap op weg naar de Spaanse titel gezet. Dankzij doelpunten van Klui- vert, Cocu en Rivaldo won de ploeg met 2-3 bij Villareal. Met nog vijf wedstrijden te spelen bedraagt de voorsprong van de ploeg van trainer Van Gaal ne gen punten op naaste belager Real Mallorca. Barcelona kwam na een half uur op achterstand door een doelpunt van Alfaro. Doelman Hesp behoedde zijn club met enkele fraaie reddin gen voor een grotere achter stand, waarna Kluivert op slag van rust de gelijkmaker liet aan tekenen. Cocu maakte de 1-2, maar Moises bracht de thuis- Westerlo-Aalst 1-1, Moesii' 0, Oostende-Lierse 0-6, $4 2-4. Gent-Harelbeke 0-0,1 lecht 2-5. Kortrijk-Lommel St.Truiden 2-1. Beveren-[J Stand aan kt,. RC Genk 33-70 Anci Brugge 33-68 Moei HSV-1860 München 3-0,1 sersl. 1-0. Leverkusen-Boi ernM.-Hertha BSC 1-1. Stand aan k, heeft 1 Bayern M. 31-72 Wor Leverkusen 31-62 Kai Hertha BSC 31-53 51 Dortmund 31-51 HSV Bayern kampioen Aston Villa-Charlton A 3-4, tingham 1-2, Derby C.-Coi ton-West Ham 6-0. Leices 0, Sheffield Wednesdaj gnt Wimbledon-Southampton brough-Man.United 0-1. Stand: Man.United 36-75 Ne. en- Arsenal 36-75 She1 Chelsea 36-71 Eve Leeds 36-63 Aston Vil. 37-55 Co« West Ham 37-54 Sou Inter-Parma 1-3, Cagliari-' Empoli-Venezia 2-2, Juven Sparta 2, Lazio-Bologna 2-0, Pe pps 7V Piacenza-Roma 2-0, Samp 3-2, Vicenza-Udinese 2-3 Stand: Lazio 32-65 AC Milan 32-64 Parma 32-55 Piac 1, kon Fiorentina 32-54 Pen ststell 32-51 Sale 32-48 Vice scho 32-48 Sara oeg d< voortdt vlS "lschi Udinese Juventus 32-43 32-42 Empoli gedegradeerd club opnieuw langszij. Topsco rer Rivaldo bracht met een doelpunt in de slotfase de twee de achtereenvolgende landstitel voor Louis van Gaal weer een stukje dichterbij. Celta de Vigo verloor met 3-0 van Espanyol en verspeelde daardoor de derde plaats aan Valencia dat met 1-0 van Sala manca won. Real Madrid heeft zijn kansen op de Champions League verder verkleind. De ploeg ging met 3-2 onderuit te gen Real Sociedad. Real staat nu op de vijfde plaats. Italië Met nog twee wedstrijden te gaan is de spanning aan kop van de Serie A te snijden. Beide koplopers maakten gistermid dag geen fout. Lazio Roma won voor eigen publiek van Bologna (2-0) en AC Milan blijft op één punt volgen. Weah bezorgde zijn club met twee doelpunten de eerste uitzege bij Juventus sinds maart 1994. De spits uit Liberia scoorde na elf seconden in de tweede helft de openings treffer. Nog geen kwartier later besliste Weah het duel. De kop loper beleefde tegen Bologna geen makkelijke middag. De Ar gentijnse middenvelder Almey- da scoorde pas in de tweede helft de openingstreffer. Spits Vieri nam ver in blessuretijd de spanning bij het thuispubliek weg: 2-0. Parma heeft door de 3-1 winst bij Inter de derde plaats van Fiorentina overgeno men. Ronaldo gaf zijn ploeg bij 1-3 de genadeklap door een strafschop te missen. Fiorenti na verspeelde een 2-1 voor sprong bij Sampdoria en ver loor met 3-2. Engeland Manchester United deelt met Voetbalinstituut op de rand van de afgrond mönchengladbach gpd Op de Marienplatz in München vierde Bayern gisteravond het kampioenschap met heel veel Weissbier - in Mönchenglad bach is Borussia het feesten al lang verleerd. In de jaren ze ventig waren het chique Bayern en het provinciale Gladbach el- kaars grootste rivalen. Bayern bleef een topclub, Gladbach ka tapulteerde in neerwaartse richting en speelt volgend sei zoen op de Bökelberg tegen Mainz en Cottbus, in de tweede Bundesliga. En niet meer tegen Bayern, HSV of Dortmund - na 33 jaar. Op de menukaart van Risto- rante Maccheroni wordt onder nummer 55 een Pizza Borussia aangeprezen. Op iets meer dan een uurtje rijden van Enschede, waar Borussia in 1975 één van zijn elf hoofdprijzen won: de UEFA Cup, ten koste van FC Twente. Nu nog, bijna een kwart eeuw later, zijn er voetballiefhebbers die het water uit de mond loopt bij de spelersnamen van toen. Günter Netzer, Berti Vogts, Jupp Heynckes, Rainer Bonhof, wat later Henning Jensen en Uli Stielike. Nu dragen de spelers anonieme namen Markus Hausweiler, Zeljko Sopic, Max Eberl en Markus Reiter. Met aanvallend en verfris send voetbal verwierf Borussia zich de bijnaam Die Föhlen, de veulens, die vanuit de Regional- liga in 1966 de sprong naar de Bundesliga maakten. Ze be haalden een indrukwekkende erelijst: vijf landstitels in acht jaar, de Duitse beker en de Duitse Supercup, twee UEFA Cups en in 1977 de Europa Cup-finale voor landskampioe nen. Zaterdagmiddag in het Zwar te Woud, of het zo zijn moest, werd het (voorlopig?) laatste hoofdstuk geschreven in het rampscenario van de laatste ja ren, getekend door sportief en financieel wanbeleid. Na de ne derlaag tegen Freiburg (2-1) kan Gladbach in punten welis waar nog gelijk komen met Bo chum en Bremen, maar door het negatieve doelsaldo (-33) kunnen de drie resterende wed strijden net zo goed schriftelijk worden afgedaan. Een cultuur schok voor de aanhangers van de club, verspreid over heel Duitsland, tot diep in Neder land toe. Trainer Rainer Bonhof en de spelers zagen de bui al weken geleden hangen - het bestuur sloot evenmin de ogen voor de realiteit en richtte zich onlangs met een open brief op internet ('Wir sind Borussia') tot de hondstrouwe aanhang. De club verontschuldigde zich voor het rampseizoen en klampt zich nu met beide handen vast aan het wij-gevoel, waardoor de Borus- sia-familie volgens president Wilfried Jacobs de laatste maanden hechter is dan ooit. Het zijn mooie woorden. Maar in de wondere en keiharde we- Michael Frontzeck, ex-international, ziet het lot van Borussia Mönchengladbach somber in. foto reuters reld van het topvoetbal is geen plaats meer voor sentiment en nostalgie, daarin telt slechts het overleven. Alles draait om geld, geld en nog eens geld. Dat heeft Gladbach niet. Alleen maar schulden. De rijke historie van Borussia Mg, dat in de jaren tachtig nog kon pronken met aankomende vedetten als Lothar Matthaus en Uwe Rahn, heeft zich tegen de club gekeerd. Het verval te kende zich al een paar jaar ge leden af en werd nog maar spo radisch onderbroken door een sportieve oprisping, zoals de bekerwinst in 1995. Vorig sei zoen ontsnapte Gladbach als door een wonder op de laatste competitiedag aan degradatie. 'Dat nooit weer', beloofde ma nager Rolf Rüssmann de sup porters. De club ontdeed zich van grootverdiener en querulant Stefan Effenberg. Rüssmann trok spelers aan die op de Bök elberg slapende rijk werden, maar geen deuk in een pakje boter schopten. Trainer Friedel Rausch en de manager moesten het bezuren en werden in no vember op staande voet ontsla gen. Rainer Bonhof kwam, en in zijn spoor Berti Vogts, als lid van de Raad van Toezicht. Sa men zijn Bonhof en Vogts goed voor 844 wedstrijden in het eer ste elftal van Borussia Mön chengladbach, samen waren zijn niet in staat Gladbach van de sportieve ondergang te red den. Het mis-management van de laatste jaren laat zich voelen. Want ook financieel staat Borussia het water aan de lip pen. De 99-jarige volksclub gaat de tweede Bundesliga in met een schuld van bijna twintig miljoen gulden. En is nu ge noodzaakt de weinige overge bleven topspelers te verkopen. De plannen voor de bouw van een nieuw stadion gaan voorlo pig de ijskast in, de begroting gaat omlaag naar 25 miljoen Mark. 'Borussia war einst wunder- bar - so wird's nie wieder sein'. Slechts de mythe blijft voortbe staan. Arsenal de kop van de Premier League. Dwight Yorke tekende tijdens de uitwedstrijd tegen Middlesbrough voor de enige treffer van de wedstrijd. Hier door wordt de nek-aan-nek-ra- ce tussen Manchester United en Arsenal pas in het slotweek- einde beslist. Beide ploegen hebben nu 75 punten. Ook het doelsaldo is gelijk: plus 42. Onderaan de ranglijst is het doek bijna geval len voor Blackburn Rovers, vier jaar geleden nog glorieus kam pioen. Blackburn ging op eigen veld met 2-1 onderuit tegen het reeds gedegradeerde Notting ham Forest. Charlton Athletic dreigt als derde club af te zakken naar de First Division, ondanks de 4-3 winst bij Aston Villa. Sou thampton, met ex-Feyenoorder Kenneth Monkou, lijkt zich weer te handhaven. De ploeg cricket anton diedrich Het nieuwe seizoen is slecht begonnen voor Ajax (L). Giste ren verloren de cricketers op de eigen Krogt van Punjab CC uit Rotterdam. Punjab scoorde 228 all out, Ajax kwam niet verder dan 189 all out. Punjab begon sterk aan bat. Opener Gul, die lastige vang- kansen gemist zag worden door keeper Jan Kees Mol en Andy Minshaw, liet 62 runs noteren, Khan maakte er 53. Vooral Rick Verhaar moest het ontgelden, met zessen tot over het Lange Voort. Onder leiding van Lantra Fer nando knokten de Leidenaars zich terug. Fernando pakte drie wickets voor 34. Anton Jacobs rolde vervolgens de staart op en kwam tot drie voor 44. Een score van 228 was hoog, maar volgens captain Dirk Hen- sel niet onhaalbaar. „Met onze aanval hadden we ze onder de 200 moeten houden. Uiteinde lijk hebben we verloren door niet alle kansen te pakken in het veld." Na een goede start zakte de innings in elkaar. Mark Verbeek (40 .runs) en Adam Westman hadden Ajax met een partner ship van 68 op weg geholpen. Nadat Minshaw en Fernando vlak achter elkaar uitgegeven werden, was het afgelopen met de thuisploeg. Alleen Jacobs haalde nog een respectabele score. Hij bracht 38 runs in de boeken. Maar de Leidenaars waren al niet meer in de race. Twee ballen voor het einde van de 55ste over viel het laatste Leidse wicket. was te sterk voor Wimbledon: 2-0. België De titelstrijd in België krijgt een zinderende ontknoping. Genk verzuimde op de voorlaatste speeldag kampioen te worden door in eigen stadion te verlie zen van Anderlecht (5-2). De voorsprong op achtervolger Club Brugge blijft twee punten. De ploeg van trainer Eric Gerets ging bij Moeskroen eveneens onderuit (2-0). Voor Anderlecht is het een bi zar seizoen. De ploeg uit Brus sel begon erbarmelijk, stond bijna onderaan, maar herstelde zich na de winter. Anderlecht staat nu derde en lijkt zeker van een plaats in de UEFA-cup. Oostende degradeerde uit de hoogste afdeling. De ploeg kreeg in de kustplaats een pak slaag van Lierse (6-0). ïer Jai Aberdeen-Dundee 1-2, D ,fpapn marnock 0-0, Dunferml.-Ci 6 tone-Motherwell 0-0, RangJndruk Stand aan kc^gt zij] Rangers 34-73 k - n j. Celtic 34-65 Joh: jev,( Rangers kampioen 11. De .as de Sociedad-R. Madrid 3-2, f nn 2-0. Atl.Madrid-Betis 2;1UIUFI bao 1-1, Espanyol-Celta 3 itande ragoza 1-0, Oviedo-Extren «keer manca-Valencia 0-1, Ter 2-2, Villarreal-Barcelona 2- sezdf Stand aan kügen 3 33-69 Dep lten e Barcelona Mallorca Valencia Celta R. Madrid 33-56 Zaragoza 33-47 33-60 Soe - 33-58 Bilt» ,08 vq 33-57 Lens wint de la Ligue arta ku oor d ank r< saint-denis RC LetljCHEM Franse Coupe de la wonnen. De kampi tlmi vorig jaar versloeg! en finale met 1-0. Midjnde d Daniel Moreira bes duel in de 56ste mi iot zi cupwinst verzekeriSg var van deelname aan Beker. ïderlc scha wel Hillegommer in ploeg Olympia 's To peio wielrennen hamburg rtr/sid Marcelo Rios en Mariano Zabaleta vermaakten in Hamburg het publiek met ruim vier uur tennis- fiësta. De Chileen Rios kreeg een matchpoint te gen, maar besliste het zinderende duel in zijn voordeel: 6-7 7-5 5-7 7-6 6-2. Daarmee bombar deerde hij zich tot een van de favorieten voor Ro land Garros, later deze maand. De 93ste Duitse Open kende een mooie eind strijd, met Zabaleta als verrassende finalist. De Argentijn beleefde op het gravel de beste tennis- week in zijn carrière. Tijdens het Supers-toer nooi klopte hij titelhouder Albert Costa en de hoog geplaatste Henman en verschalkte hij ook gravelspecialisten als Clavet en Lapentti. De hoofdprijs bleef uit. Rjos, de man die vorig jaar even nummer één was, maar door rugpro blemen uit de top tien duikelde, speelde hoog staand tennis. Hij is duidelijk op de weg terug, zo bewees hij twee weken geleden al met een finale plaats in Monte Carlo. In de strijd met Zabaleta miste Rios in de vijfde set drie matchpoints, maar hij overleefde er ook één. Uiteindelijk greep Rios de zege, waarna bei de vrienden minutenlang werden toegejuicht. Venus Williams bestormt zonder haperingen de troon in het vrouwentennis. De Amerikaanse behaalde op het gravel van Rome haar vierde toernooizege van het jaar. In de eindstrijd kende ze geen pardon met Mary Pierce uit Frankrijk: 6- 4 6-2. Een herhaling van de finale van Hamburg van vorige week, waarin Williams ook zegevierde over Pierce. Williams klopte in de halve eindstrijd haar gro te rivale Martina Hingis (6-4 1-6 6-4). De Zwitser se had eerder Venus' zusje Serena verslagen. Wil liams zette de zaken recht tegen de nummer één van de wereld. Precies de positie die ze nu snel wil veroveren op Hingis. Tegen Pierce sloeg ze eenvoudigweg harder. In de eerste set kon de Frantpaise goed meekomen, in de tweede set on dervond ze last van een dijbeenblessure. De Australiër Lleyton Hewitt zegevierde in het toernooi van Delray Beach. Hij klopte in de finale de BelgXavier Malisse met 6-4 6-7 6-1. Hewitt pakte zijn tweede toernooiwinst, nadat hij vorig jaar als 16-jarige in Adelaide had ge stunt. Malisse, 18 jaar en nummer 131 van de wereld, verloor zijn tweede finale van het jaar. Eerder ging de Vlaming in Mexico tegen Novak onderuit. André van de Reep heeft op nieuw een podiumplaats ver overd in een aansprekende klassieker. De 21-jarige coureur uit Hillegom eindigde zaterdag als tweede tijdens de loodzware Ronde van het Zuidenveld. De koers, die voornamelijk over Duits grondgebied voerde, ken de een groot startersveld van 150 renners. Slechts dertig be reikten de meet in Nieuw-Am- sterdam. Van de Reep kan zijn eigen klassiekerresultaten van dit wielerjaar maar nauwelijks be vatten. Hij won vroeg in het sei zoen op spectaculaire wijze de Omloop van de Bommeler- waard (solovlucht), ruim één week na zijn indrukwekkende derde stek in Lierop (Dr. Foots Race). Het is daarom ook geen verrassing, dat de Hillegommer is opgenomen in de selectie uit de Van Vliet/Weba/Gazelle- ploeg, die van 21 mei tot en met 30 mei meedoet aan de 48ste editie van Olympia's Tour. Ook zijn oudere broer Peter van de Reep en Voorhouter Ronald van der Tang behoren tot het keur korps van ploegleider Henk Zonneveld. Ter voorbereiding op de In ternationale Ronde van Neder land prikte Van de Reep de Ronde van het Zuidenveld op de kalender. Bewust zorgde hij ervoor vanaf de aanvang voorin mee te rijden. De 110 kilometer (van in to taal 180) door Duitsland vielen Van de Reep zwaar. „Continu glooiend, twee tot drie procent omhoog en maar draaien. Dan rijd je dus alles op de macht. Bovendien zaten we voortdu rend met onze snufferd in de wind. Het deelnemersveld werd dan ook helemaal uit elkaar ge reten." Ondanks het grote aantal groepjes duurde het lang voor dat een aantal renners een ech te doorbraak forceerde. Met nog twee kleine omlopen voor de boeg reed een tiental weg. Op 20 kilometer voor de meet e de jrden werd deze kopgroe,uters pakt, maar Van de R reerde precies op d met vier collega's. Kort daarna wa legommer bij mach te gaan in de vluch ter Schure. De ster! Giant/Löwik/P&O lat op 2000 meter vai streep een beslissi door plots uit het v enig overgebleven c springen. Van de Reep: „Ikh geven. Hij zei me, moest meewerken, de groep achter ons maat van hem zat." Ook Van de Reep noot Ton van Eijk gooien. De krasse vt RTV De Bollenstreek dagen na zijn zilvefi stek in Vlaardingen Hardenberg. Tijdens meter lange Ómloc Grensstreek dulde hi Jr rend Verhagen (Wi Joop Ribbers (Groi zich. Zijn clubmaatje L. sese wielerverenig ips Teeuwen uit De criterium voor Zwanenburg (50 kilo Stefan Bakker uit f den Rijn had ook p nen, maar kwam o kort. Ditmaal moes! de beruchte 'Draa: Kraai' in Rijsoord Ridderkerk) in het v closportieven en vet noegen nemen m? plaats. Leiderdorp! ^jV Ewoud van der Ko UCI-punten tijdens land Tweedaagse, e bekerwedstrijd in KI etappekoers die voor nationale seli tricts- en clubploeg renners was een w y„ slag. Slechts 63 van 4 ters voltooiden de st Van der Kooij eindklassement (alsj derlander) uit op de! met bijna anderhi1 achterstand op de naar Schneider. 2 *s ve alle

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18