-(PORT VVSB kijkt alweer verder 'Koning Co' heeft weer eens gelijk mu kampioen voor kampioenswedstrijd oordwijk kampioen n de Bollenstreek Verdachten in nieuwe dopingaffaire nog vast lAö 10 ME11999 lem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071-5356463 enoord wil selectie uitbreiden pAM» Feyenoord wil de selectie voor volgend seizoen uit- in van achttien naar tweeëntwintig spelers. Trainer Leo lakker zei na afloop van de competitiewedstrijd tegen FC ;e (3-1) dat hij alle posities in het elftal dubbel bezet wil n. De onderhandelingen met mogelijke versterkingen zijn e gang. „We weten exact wat we willen", aldus Beenhak- etails wilde hij niet prijsgeven, maar de coach zei erop te en dat alle spelers van het huidige elftal gezien hun door- de contracten blijven. Middenvelder Jan de Visser (SC nveen) werd al vastgelegd. gbert wint ronde van Romandië De Franse wielrenner Laurent Jalabert heeft de 53e edi- ide ronde van Romandië op zijn naam gebracht. De Itali- [ario Cipollini zegevierde in de vijfde en laatste etappe. Hij i de massasprint na 180 kilometer van Sion naar Genève Blijlevens voor. In de eindstand had Jalabert een voor van 44 seconden op de Zwitser Beat Zberg. rey Rutten naar Quick Boys ringen/katwijk Scheveningen-spits Jeffrey Rutten g Juick Boys. De aanvaller kan zich niet vinden in de in zijn ie verdedigende speelwijze die Scheveningen-trainer Cock irstaat en hoopt bij de Katwijkse club het plezier in het 1 terug te vinden. „Ik heb een goed gesprek met Cees :laar gehad." Rutten was onlangs op stage bij FC Gronin- )aar komt misschien plaats voor mij als de overgang van ig naar Heerenveen doorgaat." Naast Rutten nemen ook Knoester (Tonegido), doelman Dave Kraayenbrink (RKA- eggie Martina (wellicht Cambuur) en Ron de Jager (stopt) iid bij Scheveningen. ers beginnen playoffs met winst APQLisDe Indiana Pacers zijn de playoffs in de Eastern rence goed begonnen. De Milwaukee Bucks werden giste- et 110-88 verslagen. De inbreng van Rik Smits was be- De Nederlander scoorde acht punten in zestien speelmi- De kwartfinale in de strijd om de NBA-titel, een best-of- >rie, wordt morgen voortgezet. Iirijk mag zich naast titel- van de hoofdklasse A, impioen van de Bollen- noemen. Na de laatste jndi Gerande blijkt namelijk club van Ruud Bröring wedstrijden tussen de re- tegenwoordigers - ARC shalve even meegere de meeste punten heeft Wordt er gekeken naar de thuiswedstrijden dan ROOrdwijk het Rijnsburg- ys van Henk Wisman hch dulden. Uit behaal- Rijnsburgers echter het - minste aantal punten van de re- gioploegen. Kijkend naar die uitwedstrijden kon alleen Quick Boys in het spoor van de Noordwijkers blijven. De stand ziet er als volgt uit: Thuisduels: Rijnsb Boys 5-13 FC Lisse 5-10 Noordwijk 5-13 Quick Boys 5- 5 Katwijk 5-10 ARC 5- 3 Uitduels: Noordwijk 5- 8 FC Lisse 5- 4 Quick Boys 5- 7 ARC 5- 3 Katwijk 5- 5 Rijnsb. Boys 5- 3 Totaal: Noordwijk 10-21 FC Lisse 10-14 Rijnsb. Boys 10-16 Quick Boys 10-12 Katwijk 10-15 ARC 10- 6 groep aie voor vviö ae mei in ae tweeae Klasse paKte. foto mark lamers Blauw Zwart verslaat koploper Kranenburg en helpt zo Noordwijkerhouters aan de titel Het was gisteren prijsschieten in Noordwijkerhout, waar WSB met 9-3 won van ONA en kampioen werd omdat Blauw Zwart koploper Kranenburg in bedwang hield. Blaaskapel De Koetillers blies feestelijke deuntjes, de voorzitter kreeg een champagnedouche, de trainer werd de vijver in gegooid, de strontkar reed door het dorp en daarna was er in de kantine een 'instuif. Voetballen, feestvieren, en verder kijken, bij WSB kunnen ze het al lemaal goed. „Laten we maar doorgaan naar de hoofd klasse. Waarom zouden we het niet proberen?", zei trai ner Ruud de Groot. noordwijkerhout janet van puk Het laatste fluitsignaal had ge klonken. Sponsor Piet Broekhof zat op zijn knieën met zijn mo biele telefoon tegen zijn oor - eindelijk had hij contact met Wassenaar - en rende juichend op de spelers af. Kranenburg verloor met 3-2 van Blauw Zwart en daardoor werd WSB voor de eerste (en voorlopig laatste) keer koploper van de tweede klasse. De club debuteert volgend jaar in de eerste klasse en nie mand die daar bang voor is. Trainer De Gfoot noemt het woord 'hoofdklasse' al, voorzit ter Gerard Heemskerk mikt op 'een plaats in het linkerrijtje', en spits Mark Ens zegt dat WSB volgend jaar 'gewoon lek ker gaat meedraaien'. De Noordwijkerhouters wer den in 1994 kampioen van de derde klasse en zaten de afgelo pen jaren dichtbij promotie. De kracht van de ploeg ligt in de 'homogeniteit', zegt Mark Ens. „We vormen één groep, met zestien, zeventien gelijkwaardi ge spelers. Daarbij hebben we dit seizoen weinig spelers ge mist door schorsingen of bles sures." Ook Ruud de Groot prijst de 'collectiviteit'. „En de motivatie, ik hoef ze niet te sti muleren, ik moet ze eerder af remmen." De Groot nam een jaar gele den de fakkel over van Paul van der Zwaan. „Ik heb voortgebor duurd op zijn werk. Toevallig klikte het goed met de groep. Die mazzel moet je ook heb ben", aldus de Leidenaar die zich meteen opgenomen voelde in de WSB-gemeenschap. „Het voetbal leeft hier gewoon. Wat dat betreft merk je wel dat de stadsclubs de strijd hebben ver loren van de clubs uit de dor pen." Voetbalvereniging Sint Bavo is wel in gesprek met 'verster kingen'. Die zijn volgens de trainer vooral nodig omdat in de eerste klasse anders wordt gespeeld. „Die ploegen spelen meestal om niet te verliezen en daar moeten wij ons tegen wa penen", aldus De Groot. Daar naast zijn versterkingen nodig omdat er een paar WSB'ers vertrekken. Piet Hazenoot volgt zijn oud-trainer Paul van der Zwaan naar UVS, Mark van Kesteren gaat naar SJC en kee per Kai Duykers geeft de voor keur aan American Football. Voor hem is Marek Kujach, re servekeeper van FC Lisse, aan getrokken. WSB is volgens voorzitter Heemskerk aan het praten met twee spelers. De ge zelligheid binnen de club is daarbij een belangrijkere troef dan de geldbuidel. „Het is heel makkelijk om een elftal te ko pen, maar wij proberen het met een Noordwijkerhoutse basis te doen." Hoe het gaat als een club een elftal 'koopt' heeft WSB dit sei zoen van heel nabij gezien. Het Haagse Kranenburg (een 'prof club', zegt Heemskerk) - met volgend seizoen Rob Witschge in de gelederen - leek recht streeks op de titel af te steve nen. Pas een paar wedstrijden voor het einde kwam de klad erin bij de Hagenaars. Omdat Kranenburg de goede en geluk kige reeks van de eerste compe- titiehelft niet kon voortzetten, kwam de titel vrij plotseling in zicht voor WSB. Maar dat was gistermiddag nog steeds afhan kelijk van de Hagenaars, die niet mochten winnen. Het was dan ook buiten de lijnen spannender dan erbin nen, want de overwinning kon WSB zelf niet meer ontgaan. Voor ONA stond niets meer op het spel. De Goudse ploeg speelde voorzichtig en wilde vooral gele kaarten ontlopen, want volgende week wacht de nacompetitie. WSB kreeg in de eerste vijf minuten al drie dot ten van kansen, maar even later liet de achterhoede zich verras sen door de Gouwenaren die zo zelfs op voorsprong kwamen. Voetbalvereniging Sint Bavo werd Veel Voorzetten Sint Bavo, en pas tegen het einde van de eerste helft kwam de thuisploeg ONA voorbij (2-1). In de tweede helft werd er niet meer geworsteld in het veld, want de Noordwijker- houtste doelpuntenmachine draaide, maar wel erbuiten. Mobiele telefoons zijn op zo'n moment handig, maar niet als de batterijen op zijn, als er in Wassenaar niet wordt opgeno men, of als er tussendoor een boerenblaaskapel belt met de vraag of het kampioensfeestje doorgaat. Dit alles ontging de WSB'ers binnen de lijnen, want die mochten van de trainer niet op de hoogte zijn van het scorever loop in Wassenaar. Zelf wist Ruud de Groot vlak voor tijd dat het 2-2 stond bij Kranenburg- Blauw Zwart. „Ik zat met een hartslag van 200 op de bank." Dat hij daar zat had hij overi gens een paar dagen geleden nog niet voor mogelijk gehou den. De trainer dacht namelijk dat hij twee wedstrijden was ge schorst vanwege een rode kaart. De Groot had de brief echter niet goed gelezen; het ging om een voorwaardelijke straf. WSB-ONA 9-3 (2-1). 8. Lekatompessy 0-1, 43. Geert van de Weiden I 1. 45. Geert van de Weiden 2-1, 50 Van de Meer 3-1, 60. Kijk in de Vegte (pen) 4- 1, 65. Lekatornpessy 4-2. 67. Ens 5-2. 73. Geert van de Weiden 6-2, 76. Vla ming 6-3. 82. Hazenoot 7-3, 84. Ens 8- 3. 90. Ens 9-3 Scheidsrechter: Mohan. Toeschouwers: 1500. Geel Van Driel (ONA) WSB: Duykers: Kijk in de Vegte. Van den Berg (67 Van Kesteren). Warmer dam (77.Schenk). Van Zaanen; Van der Meer. Hazenoot. Tim van de Weiden, Bremmer (67. Marijnen), Ens. Geert van de Weiden. Smeets nationaal schaakkampioen onder de 14 jaar LEIDEN JAN BEY De 13-jarige Jan Smeets uit Lei den heeft het EWR Nederlands kampioenschap schaken voor jongeren tot 14 jaar (C-jeugd) gewonnen. Alleen zijn grootste concurrent voor de titel, de Ne derlands kampioen tot 12 jaar Mare Erwich, moest hij in de derde ronde een remise toe staan. Erwich zou daarna nog drie keer remise maken en uit eindelijk als tweede eindigen. Smeets werd kampioen met 8,5 punt uit negen partijen. Trainingen van de IM Cor van Wijgerden en GM John van der Wiel werpen hun vruchten af. Smeets speelt het volgend sei zoen in de Meesterklasse van de KNSB-competitie voor het LSG en mag naar het Europees kampioenschap in Grieken land. Bij de meisjes in de C-catego- rie was er na de negende ronde nog geen beslissing. Marlies Bensdorp en de Leidse Anne- miek Willemze eindigden aan kop met 6,5 punt en spelen vandaag en morgen in De Waag een beslissingstweekamp voor de titel. Ook bij de jongens tot 16 jaar (B-jeugd) viel nog geen beslis sing. Daarin werd wel in de slotronde door Frank Erwich een sportieve plicht vervuld. Er wich zelf was door twee neder lagen reeds kansloos voor de ti tel, maar versloeg de koploper van dat moment, Gabriel Moli- nari. Jan Werle kwam daardoor langszij met als gevolg dat er een beslissingstwcekamp nodig bleek. Molinari en Werle spelen ook vandaag en morgen in De Waag. Bij de B-meisjes ging Arlette van Weersel uit Etten-Leur met de titel naar huis. Zij bleek op permachtig, stond slechts twee remises toe en zegevierde met acht punten uit negen partijen. Bij de mannen tot 20 jaar (A- jeugd) valt er een spannende eindfase te verwachten. Ge deeld aan de leiding gaat de verrassend goed presterende Leidenaar Thomas Willemze, die in de vijfde ronde drievou dig landskampioen IM Ruud Janssen gedecideerd naar het rijtje achtervolgers verwees. Gisteren leed Willemze sinds lange tijd weer eens een neder laag. In de ruilvariant van het Frans leed Willemze pionver- lies, hetgeen hij niet meer wist te compenseren. Na zeven van de negen ronden gaan Willem ze, Wortel, Berkvens en Solle- veld met 5 punten aan de lei ding. Titelhouder Janssen in casseerde zijn derde nul. Bij de vrouwen tot 20 jaar staan Desiree Hamelink en Pamela Inostroza met 5,5 punt uit 7 partijen een punt los aan kop. De Franse justitie heeft giste ren besloten de advocaat Ber- trand Lavelol en de paarden fokker Bernard Sainz in voor lopige hechtenis te houden. Beiden worden ervan ver dacht in verboden prestatie- bevorderende middelen te hebben gehandeld. Het besluit werd genomen na nieuwe verhoren door de onderzoeksrechter Michèle Colin. De wielrenners Philippe Gaumont en Yvon Ledanois werden evenals ex-renner Pascal Peyramaure vrijgelaten. Zij kregen wel te horen dat er tegen hen een gerechtelijk on derzoek wordt begonnen we gens overtreding van de Fran se drugswetgeving. Het trio dient zich voor justitie be schikbaar te houden. De nieuwe dopingaffaires kwamen donderdag en vrijdag aan het licht. Toen moesten vijftien personen zich bij de Franse justitie melden voor verhoor. Onder hen was de Belg Frank Vandenbroucke, de leider van de stand om de wereldbeker, maar ook voet baller Jean-Christophe De- vaux van Olympique Lyon. Zaterdag wisten de Franse krant l'Fxjuipe en het Belgi sche blad Het Volk te melden dat Vandenbroucke zou heb ben toegegeven dope gebruikt te hebben. De vader van de renner ontkende dat zaterdag desgevraagd en meldde dat zijn zoon begin van de week in een persconferentie ophel dering zou verschaffen. „Ik ben vrij. Ik ben gehoord en moest lang blijven", verklaar de Gaumont. Ik kon met de hand op mijn hart zeggen dat we geen criminelen of drugs dealers zijn." De arrestatie van Lavelot was pikant. Bij huiszoekingen in zijn kabinet en woning wer den eerder in de week spui ten, handleidingen en verbo den producten aangetroffen. Bovendien was een broer van de wielrenner Richard Viren- que aanwezig in het huis van Lavelot. „Ik was op het ver keerde tijdstip aanwezig op de verkeerde plek", zei hij na eveneens gehoord te zijn. De vrouw van Lavelot voert het beheer over een apotheek. Vorig jaar stond Divelot de Nederlander Cees Priem bij tijdens diens gedwongen ver blijf in Frankrijk. „Ik kan niet geloven dat Lavelot iets ver keerds heeft gedaan", aldus de Zeeuw. „Wc zullen moeten afwachten voordat we weten wat er werkelijk aan de hand is." Vandaag lrijgt de steeds ver der uitdijende dopingzaak on getwijfeld een vervolg. Dan heeft Hein Verbruggen, voor zitter van de internationale wielerunie UCI, een onder houd met onderzoeksrechter Patrick Keil in Lille. Daar wor den bovendien drie ex-kop stukken van Festina met el kaar geconfronteerd: renner Virenque, ploegleider Roussel en verzorger Voet. Volgens de Franse krant Ij? Journal du Dimanche is het eind van de gebeurtenissen nog lang niet in zicht. De komende dagen zouden zich nog 33 wielren ners en achttien andere spor ters, onder wie enkele voetbal lers, bij justitie moeten verant woorden. (3), Wendy van Hooven (2), Chantal van Duijn, Bianca Joustra en Sander de Haas zorgden echter in de laatste tien minuten voor 12-8. Be langrijk voor deze tussenspurt was dat Arnoud Lambooy de hoofdaanvaller van DOS/WK beter in zijn greep kreeg, om dat hij goede rugdekking kreeg van Sander de Haas. Na de paalverwisseling hield Sporting Trigon de teu gels stevig in handen. Bianca Joustra, Wendy van Hooven •en Alfred Lambooy bouwden de voorsprong uit tot 15-9, waarmee de wedstrijd in feite was beslist. De enige kink in de kabel was het uitvallen van Bianca Joustra met een enkel blessure. Ook Diana Beij ging door haar enkel op het slechte veld, maar zij kon de partij wel uitspelen. Deze incidenten bewijzen wel dat het terrein aan de Zoeterwoudsesingel al lesbehalve 'hoofdklasse' is. Het bestuur pleit niet voor niets voor de aanleg van een kunstgras om te voorkomen dat de vereniging straks de enige hoofdklasser is zonder behoorlijke speelvloer. In figuurlijke zin bleven de spelers wel gemakkelijk op de .been, want Sander de Haas, Alfred Lambooy (2), Barbara Aniba,Wendy van Hooven en Tim van der Horst voerden de score op naar 22-12. Champions League kan Willem II nauwelijk ontgaan Trigon was zich al aan het voorberei- een kampioenswed- Naas. Het bestuur bussen gehuurd upporters op hemel- mee te kunnen ne- Enschede. Dat bleek overbodig, want de vijf dagen eerder racht al naar Leiden. van Peter Schal- tvort zelf met 22-12 'WK en de enige con- 'ortuna liet een punt i Koog Zaandijk. Dat dat Leiden na 23 jaar iet veld weer hoofd- rfbal krijgt. en indrukwekkende eft Sporting Trigon van de behaald, wonnen sinds van de veldcompe- wedstrijden op rij, grote concurrent For ging morsen. De hadden hun eni- opgelopen tegen Enschede en dat de tegenstan- gisteren moest ïg er in de eerste helft dat het wederom een wedstrijd zou wor de score ging tot 7- P)k op. Alfred Lambooy Willem II heeft zich zaterdag via een 4-1 overwinning op MW voor het tweede achtereenvol gende jaar verzekerd van Euro pees voetbal. De Tilburgers hebben in de resterende wed strijden van de competitie te gen Cambuur en FC Twente aan één zege voldoende voor rechtstreekse deelname aan de lucratieve Champions League. Een hoogtepunt uit de 103-jari- ge clubhistorie dat voor een groot deel mag worden toege schreven aan de inbreng van trainer Co Adriaanse. De 51-jarige Amsterdammer gaf in de zomer van 1997 zijn baan als directeur opleidingen bij Ajax op voor zijn huidige functie als hoofdtrainer bij Wil lem II. Na een moeizame start met één punt uit vijf wedstrij den stelde de coach met een elftal zonder uitblinkers Euro pees voetbal veilig. Net als een jaar eerder, toen Van Gastel en Stam de club ver lieten, betaalde Willem II de tol voor de successen. Konterman tekende bij Feyenoord, Kolkka verhuisde naar Eindhoven en Van der Vegt (Udinese) en Wijnhard (Leeds) kozen voor een buitenlands avontuur. Adriaanse klaagde niet en bouwde aan een nieuw team. Een formatie die na een paar maanden gestalte kreeg. Na de winterstop stond Willem II slechts NAC een gelijkspel toe. De overige wedstrijden werden gewonnen. Adriaanse is er in tegenstel ling tot zijn collega's bij PSV, Ajax en Vitesse opnieuw in ge slaagd een hechte eenheid neer te zetten. Het succes van Wil lem II schuilt in het geheel. Dankzij Adriaanse weet ieder- Sami Hyypia zwaait na de zege op MW trots met de rood-wit-blauwe Willem ll-vlag. De Tilburgers gaan opnieuw Europa in. foto jan stads een waar hij aan toe is. En als het even niet lukt, heeft de coach een gouden hand in de wissel. Hij bracht dit seizoen tij dens de wedstrijd twaalf wissel spelers in het veld die direct scoorden. Ook tegen MW zag het spel van Willem II er verzorgd uit. Dat leidde na 22 minuten tot de eerste treffer. Abdellaoui haalde op links de achterlijn en vond het been van Bombarda: 1-0. Zes minuten voor rust zag de Argentijnse spits zijn inzet via het been van MW-verdediger Plum in het net belanden: 2-0. Invaller Marcel Valk was drie minuten na de rust de twaalfde wisselspeler die dit seizoen tot scoren kwam: 3-0. De Jong schoot MW vanaf elf meter na een cadeautje van scheidsrech ter Van Egmond op 3-1, waarna Ramzi vlak voor tijd met de vierde Tilburgse treffer de Champions League nog dich terbij bracht. Met behulp van de vele miljoenen van het lu cratieve Europese toernooi kunnen de Tilburgers de begro ting eindelijk iets opschroeven. Al is het maar de vraag of Hyy pia (Liverpool) en Ramzi (Ajax) voor de club behouden kunnen blijven. Zo niet, dan zal Adriaanse, wiens contract nog een jaar doorloopt, opnieuw moeten bouwen aan een nieuw team. Voor de laatste keer waarschijn lijk, want de coach maakt er geen geheim van dat hij een functie in de absolute top am bieert. Het liefst bij Ajax of het Nederlands elftal. Willem II: Van Fessem; Prommayon (78. Sanou). Hill, Hyypia en Victoria; Ramzi, Galasek (46. Valk) en Arts; Ceesay, Bombarda en Abdellaoui (68. Hermes). MW: Van Duynhoven; Plum, Volmer, Janssen en Falix; Landzaat. De long, Perez en Joordens (78. Taiwo); Emer son en Kortchaguine (36. Vriesde). ioen Sporting Trigon, dat volgend seizoen ook op het veld in jfdklasse speelt. foto mark lamers

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17