Over de geconcentreerde stilte in De Waag nnn Geen vervolg voor de Zijl/LGB Sport Cricketteam boekt een zeldzame overwinning Raymond Flaton doet goede zaken Bailey moet rentree uitstellen Gullit zoek lokaal talent Bayern München heef nog maar een zege not Arbitragecommissie weigert expert in zaak De Bruin-Smith WOENSDAG 5 MEI 1999 NK jeugdschaak van start LEIDEN ANTON DIEDRICH Voorovergebogen zitten ze, denkend, rekenend, wach tend op het antwoord van de tegenstander. Het schaaktalent van Nederland. In concentratie gehuld, on willekeurig met een been wiebelend. De A-junioren die Nederlands jeugdkampioen schaken willen worden, tus sen de gewelven van de kille Waag. Een schaakster, koud gekleed, in korte rok en t-shirt, trekt haar jas aan. Er komt iemand de zaal in, er gaat iemand de zaal uit, een frisse luchtstroom trekt even door de bijna stille zaal. De meesten merken het niet, maar staren naar het bord. Huistra komen ook uit verschil lende uithoeken van Neder land. Zij vinden het binnen maar een dooie boel. ,,Wij zijn hier om sfeer te scheppen", vertellen ze. „Het is niet gezellig daarbinnen, als je een beetje geluid maakt, kijken al die mannen je boos aan." Jorie herinnert Hieke aan de keer, dat ze met de slappe lach Ne derlands Kampioene onder de veertien jaar werd. „Ja, dat kwam omdat niemand zich meer kon concentreren", gie belt Hieke. „Maar nu zien ze ons niet als kanshebsters, ook al denken we natuurlijk zelf dat we dat wel zijn." Achter zijn tafel in de zaal zit Désiré Fassaert, de wedstrijdlei der, rustig de papieren bij te werken. De drukke momenten moeten nog komen: de tijd noodfase, het verwerken van de gegevens na afloop van de par tijen. Tussen de papieren ligt een rijtje reservebatterijen voor de klokken. „De deelnemers misdragen zich nooit", vertelt Fassaert, „ze kennen elkaar ook te goed om zich onsportief te gaan gedragen. Dat komt nooit voor. Af en toe zijn er kleine probleempjes, een klok die niet werkt, of je moet remise door herhaling van zetten even con troleren. Maar verder is het lek ker rustig, hangt er een goede Buiten staan Bas Kommer en Sander Velema samen een'siga- retje te roken. De een komt uit Den Haag, de ander uit Gronin gen, maar ze kennen elkaar goed. De jeugdschaakwereld is niet groot, bij bondstrainingen, kampen en toernooien kom je dezelfde mensen tegen. „Wij zijn niet echt kanshebbers", vertelt Bas. „Het is gewoon leuk om mee te doen." De deelne mers die van ver komen over nachten in een jeugdherberg. „Weet' je nog, dat kamp in Twente?" vraagt Sander. „Toen we uit de jeugdherberg gezet werden. En ook uit het toer nooi", lacht Bas. Sander: „En bij die studenten zijn blijven slapen. Lachen was dat." Bas: „Shit, vergeet ik helemaal dat ik moet zetten!" In de koffiekamer is het al net zo rustig als in de zaal. De bar man heeft mooi de tijd om te studeren aan zijn Notarieel Recht, af en toe wandelt een schaker of schaakster binnen voor een kopje koffie of een co la. De stemming is sereen, op iedere tafel staat een schaak bord, maar die bprden worden nauwelijks aangeroerd. De kop jes en glazen worden netjes naast de schaakborden gezet. Jorie Versmissen en Hieke sfeer." Hij neemt nog een kop koffie. Door de zaal lopen een paar belangstellenden langs de bor den. Af en toe blijven ze geïnte resseerd staan kijken bij een spannende stelling. Alleen voor kenners is schaken een kijksport. Af en toe beweegt een arm een stuk, maar meestal wordt er heel diep nagedacht. De echte gezelligheid voor de spelers komt pas in het jeugd centrum aan de Vliet, waar de oude bekenden en nieuwe riva len voetballen tot het donker is, Risken, lezen, tafeltennissen en voornamelijk schaken. Uitgaan is toegestaan) tot twaalf uur. Per slot van rekening komen ze met serieuze bedoelingen naar Lei den, het is geen schoolkamp. „Jij staat er wel goed voor, hè?", vraagt in de pauzeruimte de ene schaakster aan de ande re. „Ik weet het niet, ik vind het maar een beetje eng." „Welnee, die toren staat wel sterk." Sipke Ernst en Maarten Solleveld wij zen elkaar aan als favoriet. „Ik ben uit vorm", grijnst Sipke, vo rig jaar nog negende bij het 'grote' NK. Hij schaakt om een zakcentje bij te verdienen. De hoofdprijs van dit toernooi is 400 gulden, maar het levert nog meer op in de vorm van uitno digingen voor lucratievere wed strijden. Beiden nemen een paar broodjes kaas en keren te rug naar de wedstrijdzaal. Om zich weer over de borden te buigen, 'benieuwd naar het ant woord van de tegenstander. Welke tactische zet zal hij nu weer verzinnen? Verderop fluisteren twee deelneemsters, opgewonden giebelend. De jonge mannen, verwikkeld in het middenspel, werpen het duo een geïrriteer de blik toe. LEIDEN WIM SIERA De Zijl/LGB speelt ook volgend jaar in de eerste klasse. De Leidse waterpoloërs verloren gisteren het tweede promotie- /degradatieduel van hoofdklas ser Brandenburg met 6-10 en zullen het bereiken van beoog de doel, meespelen met de twaalf beste ploegen van Ne derland, nog minimaal een jaar moeten uitstellen. Het was niet verwonderlijk dat De Zijl/LGB geen derde en beslissende wedstrijd wist af te dwingen. In de uitbeurt in Bilthoven kregen de Leidenaars al met 14-4 een flink pak op de broek en ook in het eigen zwembad de Zijl kon de eersteklasser geen potten breken. Het enige verschil met zaterdag was de strijdwijze waarmee De Zijl/LGB het op- Hoofdklasser Brandeburg met 10-6 te sterk nam tegen Brandenburg. Lieten de Leidenaars zich in Bilthoven nog het kaas van het brood eten, ditmaal trok de 1 jonge ploeg van trainer Jacob Spijker wel fel van leer tegen de Bilthovenaren. Spijker had zijn jongens vooraf ingefluisterd dat alleen een flinke portie strijd de tweekamp nog kon doen keren. De inzet was in derdaad hartverwarmend, maai- gaf niet direct resultaat. Pas nadat Havekotte (2) en Van der Werve de stand op 0-3 had den gebracht en het duel een herhaling van zaterdag leek te worden, trokken de Leidenaars het initiatief naar zich toe. De jonkies Sprinkhuizen en Martijn namen alvast een voor schot op de inhaalrace van De Zijl/LGB en rondden voor het verstrijken van de eerste perio de, twee overtalsituaties be kwaam af (2-5). In de tweede periode kwam de Zijl/LGB het best voor de dag. Spijker diri geerde Joachim de Ruijsscher naar voren en de ingreep van de oud-AZC coach werkte wonderwel. De Ruijsscher was een plaaggeest voor de defen sie van Brandenburg en ver toonde opvallend veel gelijke nis met de gereputeerde oud international Havekotte bij de opponent. En niet alleen in fy siek opzicht. Vooral de 5-5 van zijn hand was een juweeltje. Hij draaide behendig weg van zijn belager en deponeerde de bal met een listig boogballetje over doelman Leon Burger. Het tempo was hoog, maar de nauwkeurigheid van de Leidse aanvallen ging daardoor wel verloren. Juist op het on derdeel waar De Zijl/LGB in de beginfase excelleerde, liep het hopeloos spaak. Vier overtalsi tuaties op rij bleven onbenut. De aanvallers van de nummer twee van de eerste klasse scho ten of te snel, te onnauwkeurig of maakten de verkeerde keu zes (Micha Prins plaatste een boogballetjeop de lat). Bran denburg, dat ook al niet gewel dig speelde, slaagde er in ieder geval wel in af en toe een kans in een doelpunt om te zetten. In de slotfase 'zwommen' de Bilthovenaren zelfs naar een geflatteerde 10-6 overwinning. Ruim voldoende om ook vol gend jaar in de hoofdklasse een bijrol te vervullen. Met deze overwinning bevestigden Ha vekotte en de zijnen weer eens de klachtverhoudingen in wa- terpololand. Al jarenlang delft de eersteklasser in de nacom- petitie het onderspit en ook in deze tweekamp was de hoofd klasser de bovenliggende partij. Toch hoeft De Zijl/LGB niet te wanhopen. Er zit namelijk nog voldoende rek in deze Leidse ploeg. De Zijl/LGB herbergt voldoende talent om op ter mijn ook in de hoofdklasse aan de weg te kunnen timmeren. De Zijl/LGB - Brandenburg 6-10. Periode standen 2-5, 3-2, 0-1 en 1-2. Doelpunten Zijl/LGB: Rob Dubbel- deman (2), Jeroen Sprinkhuizen (2), Twan Martijn (1) en Joachim de Ruijsscher (1). DEVENTER ANP Het Nederlands cricketelftal be haalde voor het eerst in vijf jaar een overwinning in de eerste ronde van de NatWest Trophy. In Deventer werd Cambridges hire, een minor-county, giste ren met acht wickets verslagen. Nederland won de toss en koos voor de aanval. Met goed bowlen en fielden drong het de Engelsen in de verdediging. Na 25 overs, op de helft van de En gelse innings, had Cambridges hire al 4 wipkets verloren en slechts 67 runs gescoord. Toen de mindere Nederland se bowlers aan de beurt kwa men kon Cambridgeshire zich verbeteren. Uiteindelijk eindig den de Engelsen op 215 voor 9. Roland Lefebvre was als ge bruikelijk de gevaarlijkste bow ler met 2 voor 29. Khan 2 voor 40 en De Leede 3 voor 38 had den ook succes terwijl Klop penburg en Sleijffers ieder nog een 1 wicket namen. Nederland opende vervol gens met Bradley en Kloppen burg. Zij hadden geen moeite met de Engelse bowlers. In hoog tempo kwamen de runs op het bord. Op een totaal van 61 verloor Kloppenburg zijn wicket voor 27 runs, maar Jack son verving hem uitstekend. Sa men met Bradley brak hij het verzet van Cambridgeshire. Het tweetal liet prachtig batten zien, hetgeen uiteindelijk in de overwinning voor Nederland resulteerde, 219 voor 2. Bradley scoorde 78 runs en kreeg voor zijn prestatie de prijs van 'Man of the Match'. Jack son bleef met 88 not out en kan ook op een uitstekende wed strijd terugzien. GERARD BAAS Quick Boysmiddenvelder Raymond Flaton scoorde in de wedstrijd tegen Marken een 'acht', net als zijn ploeg genoten Ronald van Dijk en Tom van der Niet. Het hoge cijfer voor keeper Van der Niet is opvallend, omdat de doelman na 31 minuten de rode kaart kreeg voorgehou den. De Noordwijkspelers behaalden stuk voor stuk een hoge notering voor hun prestaties in de eerste helft van de kampioenswedstrijd tegen degradant Rozenburg, maar vielen na rust bijna al lemaal door de mand. Alleen Martin van Kins en Marco Kleijn bleven op niveau, zij ontvingen een 'acht'. Patrick van Dam, hooggenoteerd in het klassement, kreeg een 'zeven' en gaat samen met Flaton een spannende laat ste competitiedag tegemoet. Een andere kanshebber, UV- S'er Carl Roest, heeft nog twee duels te gaan. Rijnsburgse Boys-ARC 4-0 Rijnsburgse Boys: Hegie Roest De Kort De Roode 46. Cadet Van Lochem ARC: Aalbersberg De Louw Den Haan Katwijk-Zwart Wit'28 0-3 H. van Duyn - Slootweg 10. C. v Duyn Robbers Admiraal Balkhoven P. Bloemheuvel M. Bloemheuvel 7 65, Van Meggelen 6 Bos 72. Turkén R. Blok 6 Hordijk 6 Reinders Folmer 5 Van Beest 6 Noordwijk-Rozenburg 8-5 lo^Korff Van Kins Ten Brinke Smit P. de Jong W. de Jong 50. vd Laan - Reinders 8 Azier 6 50. Korbee 6 Van Dam 7 Kleijn 7 Pitti Marken-Quick Boys 3-1 Van der Niet 8 46. Timmermans 7 Flaton 8 J.J. Schaap Pluimgraaf! 31. Harteveld Van Dijk Ravensbergen Van Schijndel 8 J. Schaap 7 Van Beelen 7 65. De Jong Excelsior M-FC Lisse 1-0 Bouman 6 Bier Elmahdadi 5 Van Van der Zwet 6 Sim' Van der Lugt 6 Bozi ZATERDAG 12 JUNI 1999 Info: tel. 071 40810 TI TORONTO SID LAUSANNE RTR De arbitragecommissie voor sport (CAS) heeft in de zaak van Michelle De Bruin-Smith de in breng van een expert gewei gerd. De verdediging van de Ierse zwemster wilde in het be roep tegen een schorsing van vier jaar wetenschapper David Brown oproepen. Maar volgens de CAS kwam het verzoek hier voor te laat. Het beroep van De Bruin- Smith werd gisteren afgerond. „De bal ligt nu bij ons", zei CAS-voorzitter Yves Fortier. „We zullen de zaak opnieuw bekijken en dan met een uit spraak komen." De Bruin-Smiths advocaat NEWCASTLE ANP CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV.-CHEF JANET V DUIVENTIL ii K Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van DuivenbMi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5;nde1 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl de e tTer \F\ e besturen van de voetbal- )\J clubs Tonegido en Katwijk nebben gezamenlijk bij de KNVB (West 3) protest aangete kend tegen het optreden van arbiter Sheombarsing tijdens de Amstel Cup-wedstrijd tussen beide teams die door Katwijk met 1-0 gewonnen werd. Beide clubs omschrijven het optreden van de scheidsrechter als 'schandalig'. Na afloop werd een aantal gele en rode kaarten getrokken Ook Jeroen van Wetten (ADO Den Haag) is door de jury van het Amstel Voetbalfestijn voorlopig geno mineerd voor verkiezing talent van het jaar Gijs Bos gaat IJs- selmeervogels weer verlaten. De aanvaller van de kampioen van de hoofdklasse B zegt rond te zijn met Huizen VIOS heeft trainer Leen de Graaf op non- actief gezet. De communicatie tussen De Graaf en VIOS was de laatste tijd erg slecht. Ook twee de trainer Jan van den Bosch (naar WM) vertrekt. Eki Korte neemt nog even de taak van De Graaf over De jeugd van Quick Boys en UVS zijn zeer succesvol in het toernooi om de LD Cup. Zowel bij de A-junioren als bij de B- en C-junioren zijn beide clubs finalist Voetbalvereni ging VNA wil komend voetbal seizoen een zaterdagtak oprich ten. Voor inlichtingen bel 071- 5218702 (Van Dam) of 5225823 (Kerkvliet) SVOW, Alphense Boys, ARC, Hazerswoudse Boys, Alphia, Alphen, Koude kerk, Altior, MMO, Woubrugge en Kickers nemen op zaterdag 29 mei deel aan het jaarlijkse Meindert van Dijk Toernooi in Woerden Op zaterdag 8 mei wordt op een groot aantal voet balvelden in de regio het Zwa luwen Jeugdtoernooi afgewerkt. Hazerswoudse Boys, TAW, Ter Leede, Docos, DOSR, Voor- schoten'97, Stompwijk' 92r Woubrugge, ARC, Abbenes, ROAC'79 en Lugdunum treden op ^ls gastheer voor dit lande lijke evenement dat in teken staat van het goede doel De organisatie van de Ronde van Nederland heeft voor het jaar 2000 een extra etappe bij de UCI aangevraagd. Den Bosch zou dan in aanmerking komen voor een proloog. De Tour de France doet in 2000 de iet b stad Lausanne aan. Dit che teken van het 100-jarig Cera van de UCI. De Koppei In d keert terug in de Ronde ten Vlaanderen. De steile h miste kreeg in 1987 bekendht dat een juryauto de fiel lm0 Jesper Skibby plat reed dt o] werd de Koppenberg n die g in 'Vlaanderens Mooist nomen Het Leidse ■aijibe Jeffrey van der Vaart en van der Valk hebben in 2 L een prima vierde plaats1 P°.' haald. In het algemeen -9 ment staat het duo op i De plaats. Sandra van der (Alphen aan den Rijn) te vai dens haar debuut in de 'Ae v kencup de race in het I Magny. Michel Schaap burg) eindigde als vijfd HG Gaby Uljee reed in Frai champs een uitstekend 1!^ In haar Alfa 156 was zij ><"1 currentie de baas. Bere ierj* man werd vierde en Fe mlt< venvoorde zesde Yvoiiustl der Stoep (VoorschoteliSVi in Nijmegen de national 'n bankdrukken. Het lid v C'1U! Spartaan is zich aan heeste bereiden op een mogel ,Yar deelname aan de Olym N11^ Spelen in Sydney in ha: sport gewichtheffen E gU horst, Pascalle Jansen e phense koppel Bianca 1 en Bas van Zeist waren aesl sterkste in het badmint nooi van Flair en Alphe ^st den Rijn De hoofdklas voetbal bestaat volgent uit 14 clubs. De KNVB t sloten om de nummer! hoofdklasse niet te latei deren. Ook de ere- en ei 1 visie bestaan uit 14 dull-*- organisatie van de 3M t thon Leiden zoekt vrijwj Het jaarlijkse loopevem staat voor zondag 13 ju] kalender. Informatie: 01 5134641 Hillegom heel teken van het 100-jarigp van de KNLTB het natie} jeugdkampioenschap tff°° 14 augustus) toegeweze gen De Leidse waterpi Ier Rob Dubbeldeman (r™e Zijl/LGB) is met 69 doej topscorer van de eerste^P geworden* Bayern München is nog één zege verwijderd van de Bundesliga. De ploeg van trainer Hitzfeld kwam gistera' een stapje dichterbij het kampioenschap. De soevereine won met 2-0 bij VfB Stuttgart. Frank Verlaat kreeg bij de tl in de slotfase de rode kaart wegens belediging van een ter. Pas na een uur nam de lijstaanvoerder afstand van dat nog steeds niet helemaal vrij is van degradaitiezorgen. Jancker maakten de doelpunten. Bij de thuisploeg debute ner Ralf Rangnick, die maandag de weinig succesvollj Adrion afloste. Bayern München kan vanavond zonder ze len het kampioenschap vieren. Concurrent Leverkusen in de dertigste speelronde verliezen bij FC Nürnberg. Heil .tussen beide ploegen is nu dertien punten, met voor vier wedstrijden te spelen. De rentree van de Canadese sprinter Donovan Bailey, olympisch titelhouder op de 100 meter, is uitgesteld. De 31-jarige Bailey, die lange tijd was uitgeschakeld wegens een achillespeesblessure, heeft nog een forse trainingsachterstand. Naar het zich nu laat aanzien zal Bailey pas in juli voor het eerst in wedstrijden actief zijn. Het is zeer de vraag of hij op tijd voldoende hersteld zal zijn voor de WK, die van 20 tot en met 29 augustus in Sevilla worden gehouden. Lennon wilde op de tweede dag het gebrek aan beveiliging van de urinemonsters aantonen. Brown zei in februari dat hij een monster ongemerkt heeft kunnen openen en sluiten. De wetenschapper stond op een lijst van mogelijke getuigen, maar Lennon zei maandag dat hij niet van plan was iemand op te roepen. Een dag later liet hij weten zijn strategie te hebben gewijzigd, maar dit was te laat in de ogen van de CAS. De Bruin-Smith werd door de FINA in augustus 1998 voor vier jaar geschorst omdat ze ge knoeid zou hebben met een urinemonster. Dat bleek een veronrustende hoeveelheid al cohol te bevatten. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, dinsdag 4 mei: 2-5-7-8-12-13- 19-28-35-40-45-46-49-52-54-59-62- 68-69-74. (onder voorbehoud) Toto 17. Eerste prijs: geen winnaars. Tweede prijs: 4 winnaars, elk bruto f. 3879,90. Derde prijs: 62 winnaars, elk f. 625,70. (onder voorbehoud). VOETBAL Data nacompetitie voor promotie degrada tie betaald voetbal: Eerste ronde: donder dag 27 mei. Tweede ronde: zondag 30 mei. Derde ronde: vrijdag 11 juni. Vierde ronde: zondag 13 juni. Vijfde ronde: woensdag 16 juni, eventueel -donderdag 17 juni. Zesde ronde: zaterdag 19 juni, eventueel zondag 20 juni. Duitsland competitie: Mönchengladbach - Rostock 1-1, Eintracht Frankfurt - HSV 2- 2, Kaiserslautern - Werder Bremen 4-0, Stuttgart - Bayern 0-2 Frankrijk, competitie: Montpellier - Metz 1-1, Lens - Bordeaux 2-4, Paris SG - Mar seille 2-1. smüller (Dui) 6-4 6-3, Zabal Ulihrach (Tsj) 6-3 6-2, Arazi bert (Fra) 6-4 6-2, Squillari (A r t BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Hornets - Phila delphia 76-ers 117-110 nv, Miami Heat - Atlanta Hawks 93-79, Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 100-78, Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 100- 83, Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 99-86, Utah Jazz - Los Angeles Clippers 99-82, Portland Trail Blazers - San Anto nio Spurs 81-87, Seattle Supersonics - Dallas Mavericks 110-100. CRICKET Deventer. NatWest Trophy, eerste ronde: Nederland - Cambridgeshire 2-0 (50 overs). Nederland 219/2, Cambridgeshire 215/9. Nederland wint met 8 wickets. Scores Nederland: Kloppenburg 27, Brad ley 78, Jackson 88 n.o., De Leede 3/38, Lefebvre 2/29, Kahn 2/40 Ruud Gullit is deze week begonnen met een zoektocht naar jeug dig Engels voetbaltalent. Gisteren bekeek hij met zijn assistenten duizend voetballertjes tussen 8 en 11 jaar, die te gast waren op de trainingsaccommodatie van Newcastle United. „We zoeken speci aal in deze leeftijdscategorie, omdat ze dan nog niet verpest zijn door trainers of leraren op hun school", verklaarde Gullit. ,Als je hier in de omgeving rondkijkt loopt bijna iedereen in een shirt van Newcastle. Iedereen houdt van de club, daar moeten we van profi teren." Bij Chelsea, waar hij eerder trainer was, maar ook in New castle werd Gullit regelmatig bekritiseerd omdat hij te veel en te dure buitenlanders zou aantrekken. Geruchten dat hij in de weer zou zijn met de komst naar Newcastle van Real Madrid-midden- velder Clarence Seedorf betitelde Gullit als onzin. „We kennen el kaar goed en spreken elkaar regelmatig, maar van een transfer is geen sprake." TENNIS Delray Beach. Mannen, 540.000 gulden. Eerste ronde: Tillström (Zwe) - Spadea (VSt/1) 7-5 0-6 6-4, Draper (Aus/3) - Ma rin (CRi) 6-4 7-5, Norman (Zwe/4) - Arnold (Arg) 6-4 6-3, Hewitt (Aus/6) - Canas (Arg) 6-7 6-2 6-4, Gumy (Arg) - Lareau (Can) 6- 3 6-2, Stolle (Aus) - Rodriguez (Arg) 7-6 6- 3, Grosjean (Fra/2) - Calatrava (Spa) 7-6 6- 7 3-0 opgave Calatrava, Larsson (Zwe/5) - Martin (Spa) 7-5 6-3, Mamiit (VSt) - Woodforde (Aus/7) 7-6 7-5, Gimelstob (VSt/8) - Korda (Tsj) 6-4 6-2, Rochus (Bel) -Raoux (Fra) 6-3 6-1, Sargsian (Arm) - Woodbridge (Aus) 6-1 6-1, Grant (VSt) - MacPhie (VSt) 6-4 6-0, Mirnyi (WRu) - Courier (VSt) 4-6 6-2 7-6, Malisse (Bel) - Goldstein (VSt) 7-6 6-1, Blanco (Spa) - Koubek (Öos) 6-4 6-3. Hamburg. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Rosset (Zwi/15) - Haarhuis (Ned) 6-3 6-4, Schüttler (Dui) - Ivanisevic (Kro/9) 6-1 6-3, Dosedel (Tsj) - Hantschk (Dui) 6-1 6-3, Meligeni (Bra) - Johansson (Zwe/10) 7-5 6-1, Lapentti (Ecu) - Burg- (Dui) 6-1 1-6 7-6, Haai p Vicente (Spa) 6-3 3-6 6-2, Claiflhis Hrbaty (Slw) 6-0 6-4, Novak ,a. (Mar) 5-7 6-4 6-1, Ala d'. Gauderyi (Ita) 6-3 6-4, Pueïei Ruud (Noo) 6-3 6-3, Santorol (Fra/14) 3-6 6-2 6-3 Twe Berasategui (Spa) - Rusedski ,1U 7-5, Di Pasquale (Fra) - Maniclu 6-4 4-6 6-0. Dubbelspel, Haarhuis/Palmer (Ned/VSt) - Pherson (VSt/Aus) 6-2 7-5. Rome. Vrouwen, 2 miljoen gul ronde: Mauresmo (Fra/10) - Dra a 2 6-1, Spirlea (Roe/13) - Blac 6-0, Pitkowski (Fra) - Sanch lb (Spa) 6-4 6-3, Sidot (Fra) - Ki )n> 6-2 3-6 6-1, Coetzer (ZAf/12) Ji (Ita) 6-3 6-0, Smashnova (Isr 1111 (WRu/14) 6-3 6-1, Morari tg I Likovtsjeva (Rus/16) 6-2 6- (Oos) - Lubiani (Ita) 6-2 6-3,f (Tsj) - Fusai (Fra) 6-2 6-4. Tv^rÊ Venus Williams (VSt/3) - Garci ar 4-6 6-4. Warschau. Vrouwen, 22 5.00 Eerste ronde: Cocheteux (Fra (Ned) 6-7 6-3 6-0, Nagyo in Husarova (Slw) 6-1 6-4, Pisnil Kuti (Hon) 6-3 6-7 6-4, Andres (VSt) 6-2 7-5, Gorrochattegui (VSt) 6-1 6-2, Halard-Decugi Wagner (Dui) 7-6 6-2, Stojanf Sandu (Roe) 6-3 6-4, Schett (C lak (Pol) 6-1 6-1. wit Vierdaagse van Duinkerken. Ee a„ Duinkerken - Loon Plage: 1. 3.59.07, 2. Kirsipi Martinelli (Ita), 4 Leoni (Ita) m (Let), 6. Magnusson (Zwe), 7. A Wüst (Dui), 9. Capelle (Fra), (Fra). Ronde van Romandië. Proloof Bernex: 1. Jalabert (Fra) 4,9 k Petito (Ita) 0 03, 0,06, 4. Cipollini (Ita) 0.07, 5. 0.08, 6. Rebellin (Ita) 0.09, 7. (Zwi), 8. Meier (Zwi), 9. Broc 10, Bruseghin (Ita), 17. Jonkë Boven 0.15, 54. Moerenhout Van Kessel 0.21, 66, Blijk IUJ aa ,J»rd New York. NHL, playoffs. Eas rence: New Jersey Devils - Pitts guins 2-4. Eindstand: 3-4 Wes rence: Phoenix Coyotes - St. Lot l/el 1 nv. Eindstand: 3-4. Oslo/Hamar. WK A-landen. Gn land - Frankrijk 8-5, Zweden - 6-1. Stand: 1. Zweden 2-4, 2. 2, 3. Zwitserland 2-2. 4. Fra Zweden naar de kwartfinale. Gi land - Oekraïne 4-1, Finland -I 4-1. Stand: 1. Finland 2-4, 2. 3, 3 Wit-Rusland 2-1, 4. 0efcf Finland naar de kwartfinale, lp, d?

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22