eiden Regio Weer vertraging sporthal Sociëteit van en voor heren bestaat 25 jaar Leidse politiek eist onderzoek LWO Universiteit werkt mee aan China- project EU Eerste ronde 'Occasions in alle kleuren, inclusief oranje' Auto Marestad O Eppink begint nieuwe rechtzaak tegen LWO hAG 30 APRIL 1999 wim wegman, 071 -! n joustra,071-5356430 tin fantasies en De eerste internationale tattoo-, piercing- en erotiek - irs 'Skin fantasies' wordt zaterdag 1 en zondag 2 mei gehou- in de Groenoordhallen. De beurs belooft een rijke selectie 'alles wat men zich door de huid kan steken'. Daarnaast 0 rden op een catwalk onder meer een freakshow, een SM- een striptease gehouden. De beurs is zaterdag geopend i twaalf uur 's middags tot middernacht, op zondag zijn de i/oor uren open van elf tot zeven. ,ere ranjebingo in Matillo In buurthuis Matillo, Zaanstraat 126 is vanavond de tra- ionele Oranje bingo. De toegangsprijs bedraagt zes gulden, worden twee rondes bingo's gespeeld. De zaal is om half it open. ondleiding door polderpark ien« In de educatieve tuin van polderpark Cronesteyn is zon- om twee uur een rondleiding. De wandeling begint in het iooltuinencomplex van het polderpark aan het Cronesteyn- arfumbeurs Haagsche Schouw )enClub Jasmijn houdt zondag van tien tot vier uur een rfumbeurs. Parfumminiaturen kunnen worden geruild in de itte Poortzaal van restaurant Het Haagsche Schouw aan de agsche Schouwweg 12. iternationale hondententoonstelling den Tweeduizend honden van 250 verschillende rassen uit eer men- en buitenland strijden zaterdag 8 en zondag 9 mei om prijzen tijdens de zevende internationale rashondenshow de Kynologen Vereniging Rijnland in de Groenoordhallen. lee dagen lang beoordelen 23 keurmeesters de inzendingen, dens de show vallen onder meer nationale kampioenstitels te delen. De tentoonstelling is op beide dagen toegankelijk van 00 tot 17.00 uur. Hondenbezitters die de show willen bezoe- doen er wijs aan hun eigen trouwe viervoeter thuis te laten, ingeschreven honden zijn vooraf door een dierenarts ge- ntroleerd, en niet-gekeurde honden mogen de hal niet betre- leiden onno havermans Apetrots zijn ze bij het Europa Instituut van de rechtenfacul teit van de Leidse universiteit. Deze week werd bekend dat 'hun' China-project is uitverko ren door de Europese Commis sie. Samen met partners uit Duitsland, Engeland en Frank rijk gaat het instituut de begin selen van de rechtsstaat in Chi na ontwikkelen en bevorderen. Met het project, dat vier jaar gaat duren, is ruim 29 miljoen gulden gemoeid. De bedoeling is dat Chinese juristen uitleg krijgen over de Europese rechtssystemen en het Chinese systeem wordt geanalyseerd. Daartoe zullen rechters, officie ren van justitie en ambtenaren uit China naar Europa komen. De Europese Commissie had de keuze uit tien projecten. In het consortium dat de voorkeur kreeg werkt de Leidse rechten faculteit samen met het univer sitaire centrum voor internatio nale juridische samenwerking en de universiteiten van Heidel- berg, Oxford en Parijs. Project leider is de Leidse hoogleraar economisch bestuursrecht P. Slot. leiden Kinderen konden gistermid dag, al dan niet on der begeleiding, een voorschot nemen op Koninginnedag. Op de Beestenmarkt was de traditionele Leidse kinderkennis neergestreken, met attracties als een mi ni-draaimolen, een ballengooi-tent, oliebollenkraam en een baan met mi- niscooters. De ker mis staat vandaag nog tot acht uur en morgen van negen tot Zes. foto mark lamers Meer dan 50 occasions onder één dak. Dus grote keus én grote kans dat u vindt wat u zoekt. Elke auto is ANWB gekeurd, heeft één jaar garantie en kan volledig worden gefinancierd. Van der Valk Boumanweg 2, Leiderdorp, Tel. 071-5812360 De bouw van de sporthal bij zwembad De Zijl heeft op nieuw vertraging opgelopen. De zogenoemde onder- vloer, die als ondergrond moet dienen voor de vloer waarop gesport wordt, vertoont oneffenheden en ligt hier en daar zelfs los. Aannemer Gesman uit Alphen aan den Rijn verwacht daardoor de hal pas eind mei te kun nen opleveren, twee weken later dan tot voor kort nog de bedoeling was. bedrijf was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Projectleider G. van Leeuwen van Gesman noemde het uitstel 'heel jammer'. ,,Het is niet on gewoon dat zo n basisvloer wordt afgekeurd, dat komt wel vaker voor, maar in dit geval ligt het natuurlijk heel erg gevoe lig" herman joustra G&S Projekt uit Tilburg, het be drijf waaraan Gesman het leg gen van de vloer had uitbe steed, gebruikt de komende da gen om de laag te herstellen. Pas daarna kan de toplaag wor den gelegd. Bij het Brabantse De oplevering van de sport hal in de Paramaribostraat is de afgelopen maanden herhaalde lijk uitgesteld. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de vijf miljoen gulden kostende hal, met een binnenoppervlakte van 28 bij 44 meter, per 1 januari van dit jaar zou worden opgele verd. Vanaf die datum zouden sportclubs de geprivatiseerde Groenoordhallen niet meer kunnen gebruiken. Het eerste uitstel ontstond doordat de onderaannemer, die in de zomervakantie een staal constructie voor de hal zou neerzetten, het liet afweten. Omdat dat een vertraging van zeker drie maanden opleverde, diende de gemeente Leiden een in schaars geklede dame zal nooit uit een taart te voor- hijn komen en bacchanalen iden er niet plaats. Nog in ia en 25 jaar. Tot zo iets ordi- arn irs verlaagt een sociëteit voor ren zich niet. In de ontmoe- ïgsruimte heerst rust. Er aan een biljart en een leesta- I, er is ruimte voor een kaart- elletje en uiteraard is er de tegenheid tot een goed ge- ,=re; irek tijdens borrel of diner. ier koetjes en kalfjes, het be- Jei ijf, over de stad of over poli- 3 tk. Met een aantal oud-raads- den onder de 75 leden is dat eestal geen probleem. 'el kan en niets moet bij de ereniging Sociëteit Leiden SL) aan de Vestestraat die 25 lar bestaat. Een club die de 'i ïderlinge banden van de on- ernemers in de Leidse regio aanhalen. Maar ook man- in die door hun functie in on tnemingen een bijdrage innen leveren aan een goede eer in de vereniging zijn wel- >m. Met andere woorden, le den hoeven niet per se zelf: standig ondernemer te zijn. Een vrouwelijk lid heeft nog nimmer een voet over de drempel gezet. Simpelweg om dat ze er niet zijn.Al staat er in de statuten niet dat dat niet mag", aldus oud-secretaris Arie van Pelt. „Maar we zijn een he renclub en dat mag iedereen weten." Dat betekent overigens niet dat er geen vrouwen wel kom zijn. Integendeel, de da- meslunch en ladies-night zijn niet meer van het jaarprogram ma weg te denken. Leden brengen nieuwe leden aan. Dat systeem is simpel en werkt goed. Maai' dat wil nog niet zeggen dat de ballotage commissie de afgelopen 25 jaar niet bijeen is geweest. „Iemand die lid wil worden maai' zich niet netjes in zaken gedraagt, heeft weinig kans", aldus Van Pelt. „Die krijgt het verzoek zich terug te trekken." Zoals het heren betaamt. De VSL is opgericht in 1974 door Jan Kruvt, Jan Schroder De Blauwe Steen, die al 700 jaain de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad en Enc-Jan Berendsen en Hein Welling. „Er waren in die tijd bijeenkomsten van de schadecommissie Rijnland waar werd gesproken over mensen die slecht van betalen waren", vertelt Welling. „Maar dat waren saaie bijeenkomsten en na afloop ging iedereen meteen naar huis. Toen is ei genlijk het idee ontstaan om op een vaste plek iets met elkaar te gaan drinken." Die plek werd bar Between aan de Middelste gracht. Na één jaar werd er ver huisd naar het Levendaal waar vier jaar werd gebivakkeerd. Sinds 1979 is er permanent do micilie gekozen op de huidige locatie aan de Vestestraat. Nu kennen we in Leiden de Club van 50, de Rotaryclub, de Lionsclub en Amicitia, om maar eens een paar voorbeel den te noemen. Hoe onder scheidt de VSL zich van deze verenigingen? „Wij doen niet aan goede doelen of sport sponsoring", zegt Van Pelt. „We zijn er voor de gezellig heid, voor ontspanning maar ook om eens verder te kijken dan de Vestestraat." Dat bete kent excursies naar bedrijven van leden maar ook uitstapjes naar bijvoorbeeld de Amster dam ArenA, De Telegraaf, de Deltawerken en binnenkort naar de Dakotaclub op Schip hol Oost. Daarnaast worden er regelmatig (gast)sprekers uitge nodigd. Illustere namen als die van oud-minister Elco Brink man, oud-burgemeester Cees Goekoop, makelaar Harry Mens en UVS-voorzitter Bart van Leeuwen deden ooit de Vestestraat aan. Maar ook de vrouwelijke wethouder Jos Fase sprak de mannengemeenschap toe. Voor de eerste keer in haar 25- jarig bestaan breekt de heren sociëteit binnenkort met een traditie. Ter gelegenheid van het jubileum is er geld ingeza meld onder de leden voor een goed doel. Het oog is gevallen op de Stichting Kinderfondsen Hans Bogaards vult de glazen voor (vlnr) oud-secretaris Arie van Pelt, penningmeester Leo van Velzen, voorzitter van de lustrumcommissie Wim van der Pluijm en de oprichter van Vereniging Sociëteit Leiden Hein Welling. foto mark lamers van het LUMC. Voor kinderen vanaf een jaar of 11 is door het fonds een computerproject op gezet waardoor de kinderen, die soms een maand of drie volledig worden geïsoleerd, kunnen communiceren met ouders, vriendjes en vriendin netjes en school. Via e-mail kunnen er zelfs lessen worden gevolgd of proefwerken wor den gemaald. Er zijn drie com puters toegezegd k 3500 gulden per stuk. Er is door de leden van de Vereniging Sociëteit Lei den dus gul gegeven. Zoals het heren betaamt. Op vrijdag 7 mei houdt de VSL van 16.30 tot 19.30 uur een re ceptie voor leden, oud-leden en genodigden in de socië teitsruimte aan de Vestestraat 15a. Tijdens deze receptie wordt aan het bestuur een ju bileumboekje overhandigd met foto's en anekdotes uit de afgelopen 25 jaar. Een dag la ter is er een gala-avond voor leden en hun partners in Ho tel Het Hof van Holland in Noordwijk-binnen. Tijdens de avond is er een optreden van de cabaretgroep Tartuffe. Hulde Onlangs meldden wij vanaf de ze plek dat wij slechts met de grootste moeite ons werk kon den bereiken. Het laatste deel van de Rooseveltstraat tussen de inrit naar het parkeerterrein van het Leidsch Dagblad en de Voorschoterweg werd vanaf 6 april geasfalteerd. Tegelijkertijd werd de kruising Roosevelt- straat/Jacob van Campenlaan aangepast. Zes weken zou het werk gaan duren, aldus een brief van de gemeente. En dat vonden wij wel erg lang en dus een merkwaardige zaak. Wij maten de lengte van het te asfalteren stuk straat en kwa men op een meterje of 60. Tien meter asfalt per week dus, als de weersomstandigheden het toelieten. Maar wat blijkt, de werkzaamheden zijn voltooid. De gemeente heeft ons in de maling genomen. In iets meer dan drie weken is ook de laat ste 60 meter straat bedekt met asfalt. Twintig meter per week dus, hulde voor zo'n toppresta tie. We hebben de gemeente en de werklieden zwaar onder schat. eric-jan berendsen C 0 M M E T A A R schadeclaim in bij Gesman. Over de hoogte van de schade claim zijn beide partijen het nog niet eens geworden. Bij de bouw ging het Alpheu se bedrijf vervolgens zelf in de fout. De staalconstructie van de sporthal, bestaand uit vijf palen van ruim zes meter hoog, waar het dak met kabels aan hangt, bleek niet opgewassen tegen harde wind. De schade die hier door ontstond betekende op nieuw een vertraging, dit keer van een maand. Of de aangekondigde officiële opening op 4 juni doorgaat is nog niet duidelijk. Wethouder A. Pechtold was gisteren niet bereikbaar voor commentaar op de jongste tegenslag. Flapper haalt zichzelf onderuit Opnieuw ligt directeur Ate Flapper van de Leidse Welzijnsorgani satie (LWO) onder vuur. Nadat de ondernemingsraad hem een half jaar geleden een laatste waarschuwing gaf wegens zijn ge brekkige communicatie, is hem nu opnieuw de wacht aangezet. Dit keer door de kantonrechter, die Flapper in een ontslagzaak verwijt niet naar zijn personeel te luisteren en risico's voor mede werkers te negeren. Alleen al door deze uitspraak is de positie van de LWO-directeur heel moeilijk geworden. Flapper haalt zichzelf echter definitief onderuit met zijn opmerkingen over de kantonrechter en de me dewerkster die, uit onvrede over Flappers optreden, de rechts zaak heeft aangespannen. Flapper verwijt de kantonrechter dat ze zich bij haar uitspraak louter door emoties heeft laten leiden en dat ze bovendien heel eenzijdig was. Kortom, de rechter deugt niet. Geen moment komt het kennelijk bij Flapper op dat zijn verhaal misschien niet overtuigend genoeg was. Dat schept weinig vertrouwen dat hij het inzicht zal hebben de juiste oplossing voor de LWO-proble- men te vinden. Zijn oproep aan andere welzijnswerkgevers om de dwarsliggen de medewerkster niet in dienst te nemen, is te gek voor woor den. Een directeur - hoe verbolgen ook - hoort zo niet met men sen om te gaan. Eigenlijk heeft Flapper alleen maar duidelijk ge maakt dat hij zelf niet thuishoort in welzijnsland, en zeker niet in de directie van de LWO. leiden annet van aarsen wim koevoet Welzijnswethouder H. Kruijt (CDA) moet zich bemoeien met de interne strubbelingen bij de Leidse Welzijnsorganisatie (LWO). Dat de gemeente de in stelling 'op afstand' heeft gezet is niet langer een een geldig ar gument om passief te blijven. Zowel oppositiepartij WD als de PvdA eisen een diepgaand onderzoek van de wethouder naar de verrichtingen van de LWO. De fracties willen niet al leen een onderzoek naar de problemen met het jongeren werk in 't Stathuys, maar naar de prestaties van de welzijnsor ganisatie over de hele linie. De WD stelt daarbij nu al - voorzichtig weliswaar - de meest vergaande vragen. „Wat ik wil weten is of de strubbelin gen die steeds weer ontstaan bij de LWO, problemen zijn van individuele mensen. Of dat er meer mis is: of de gemeente nog wel met de LWO in zee moet wat betreft het welzijns werk", zegt fractievoorzitter M. Schultz. De laatste ontwikkelingen rond coördinator C. Eppink van jongerencentrum 't Stathuys, kunnen volgens de WD niet onbesproken blijven. Schultz maakt zich zorgen over de mo gelijkheid, dat meer jongeren werkers naar de rechter stap pen. „Ik hoop maar dat de LWO voor dit soort zaken goed verze kerd is." Maar ze wijst ook na^r 'rook' op andere plekken binnen de organisatie. De wethouder moet volgens haar nu ingrijpen. „De LWO is wel een zelfstandi ge instelling, maar de wethou der welzijn blijft verantwoorde lijk voor welzijnswerk. De ge meente maakt een fors bedrag over naar de LWO. Dan moet ze ook waar voor haar geld krij gen." PvdA-voorman R. Hillebrand zit op dezelfde golflengte. „Puur formeel heeft de ge meente niets te maken met een geschil tussen de LWO en een van haar werknemers. Maar ik krijg steeds meer signalen dat er nog meer verstoorde verhou dingen zijn binnen die organi satie en dat die ten koste gaan van het product. De wethouder moet verantwoording afleggen voor de negen miljoen gulden die de LWO jaarlijks incasseert en wat de gemeente daarvoor terugkrijgt. Ik wil cijfers en an dere informatie zien, aan de hand waarvan ik kan bepalen of de terughoudendheid van de wethouder terecht is." In een nieuwe zaak willen Eppink en haar advocaat behal ve de reeds toegewezen afkoop som van 50.000 gulden ook smartengeld te eisen. Eppink, die overigens op alle punten door de kantonrechter in het gelijk is gesteld, had 125.000 gulden geëist. Dat bedrag is haar niet toegekend omdat Ep pink volgens de kantonrechter Eppink nog voldoende kansen heeft op een gelijkwaardige, nieuwe baan. Maar Eppink wijst erop dat door de uitlatingen die haar ex- baas nu over haar heeft gedaan en het persbericht haar kansen juist weer slinken. „De LWO ontpopt zich nu als een organisatie die uit pure wanhoop met modder gaat gooien en niet in de gaten heeft dat ze zelf steeds verder weg zakt", aldus een woedende Ep pink. „Ik heb m'n buik hier he lemaal vol van en zou het liefst een vette punt achter deze af faire zetten maar de LWO dwingt mij om nu verder te gaan. Dat zal ik zeker doen, ja." Eppink voegt eraan toe dat zij de beschuldigingen die de LWO nu doet, al heeft weerlegd in de vorige zaak. „Ik heb namelijk reeds eind 1997 aan de directie gerapporteerd dat al mijn me dewerkers in de functionerings gesprekken die ik met ze had gevoerd, verontrust waren door het asbest. En denkt de LWO nu echt dat als ik m'n mensen be wust gezondheidsrisico's had laten lopen, zij nu allemaal ach ter mij zouden staan?" wim koevoet De voormalige coördinator van jongerencentrum 't Stathuys, C. Eppink, begint een nieuwe zaak tegen de Leidse Welzijnsorgani satie (LWO). Aanleiding zijn de uitlatingen van LWO-directeur A. Flapper en een persbericht dat de directie van de welzijns organisatie kort na de door Ep pink gewonnen rechtzaak uit gaf. Daarin kreeg ze een af koopsom van 50.000 gulden toegewezen van de rechter, na dat ze het vertrouwen in de di rectie had opgezegd. De direc tie heeft niet adequaat gerea geerd op het asbest in 't Stat huys. Flapper zei in deze krant van gisteren dat hij andere welzijns- instellingen niet aanraadt Ep pink in dienst te nemen. Hij verwees hierbij naar een eerder arbeidsconflict van Eppink, met het Leids Vrijetijdscentrum. Dat wilde haar ontslaan omdat zij weigerde avonddiensten tot 03.00 uur te draaien. Ook in dat geschil kwam Eppink als win naar uit de strijd. Eppink is ook verbolgen over een persbericht dat de directie gisteren heeft verspreid over de kwestie. Daarin staat dat Ep pink zelf het Stathuys-perso- neel niet of onvoldoende heeft geïnformeerd over de aanwe zigheid van asbest in het jonge rencentrum. Ze zou ook nooit signalen over haar bezorgdheid hebben afgegeven in vverkge- sprekken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13