Programma Koninginnedag
Duin- en Bollenstreek
■snnm
Leiden
WOENSDAG 28 APRIL 1999
07 00 klokgelui
08.00 Voorstraat, zanghulde met vlag-
genceremonie
08.30 sportpark Nieuw-Zuid, voetbal
wedstrijden
08.45 Boulevard, kinderloop
09 00 strandpaviljoen De Westerkim,
vliegerfeest
09 00 Oude Kerk, carillonbespeling
09 00 Princestraat. kindermarkt
09 15 Boulevard, prestatieloop de Ron
de van Katwijk
10 00 Koninginneweg, hobby- en thuis-
kunstmarkt
10 00 Andreashofje. oranjezang
11.00 Oude Kerk. oranjeconcert
11 00 Voorstraat, rad van avontuur
13 30 Andreasplein. start gezinsfiets
tocht
14 00 Zuidstraat, nngnjden
14 00 Princestraat. kinderspelen
15 30 Zuidstraat, nostalgische solexrace
22 15 Boulevard, vuurwerk
08.30 klokgelui
09 00 Raadhuisplein, aubade
09 00 Raadhuisplein, kinderspelen
09.45 De Engel, Oudhollandse kinder
spelen
09 45 Raadhuisplein, schilderen en
schminken
10 00 Raadhuisplein, kwistig met muziek
10.30 bejaardencentrum Rustoord, be
zoek van burgemeester en wet
houders
10.30 Raadhuisplein, demonstratie sport
en fitness
10 30 Schoolstraat, nostalgische kermis
11 00 Raadhuisplein, demonstratie dan-
11 30 Raadhuisplein, optreden volks
dansgroep
12.00 Raadhuisplein. Bondstraat en
Schoolstraatkinderrommelmarkt
13 00 Raadhuisplein, demonstratie kara
te
13 00 Schoolstraat, start wielertocht
13 30 De Spartaan, atletiekwedstnjden
13 45 Raadhuisplein, kinderplayback
14 00 De Beukenhof, midaag voor 55-
14 00 Ruishomlaan, Magnifiosi, skaten
14 15 Raadhuisplein, optreden The
North Hill Country Dancers
15 15 Raadhuisplein, optreden cabaret
De Vrouwenknoop
16 00 Raadhuisplein, playbackshow
19 00 't Poelhuys, jeugddisco
20 15 Bondstraat. danscentrum Welkom,
oranjebal
13.00 Dorpshuis, rommelmarkt
13.30 Dorpshuis, spelen met Kop van
Jut, hoefijzer gooien en paraplue-
hangen
17 00 laagle. voetballen
08 00 Hoofdstraat, klokluiden N H kerk
08 05 Hoofdstraat, koraalmuziek door
Echo der Duinen
08 20 Hoofdstraat, start kinderoptocht
09 00 Hoofdstraat, aubade
10 00 Hoofdstraat, kinderspelen
13 30 Vuurtorenplein, start gezinsfiets
tocht
NOORDWIJKERHOUT
09 00 plein Witte Kerk, snuffel-
tractiemarkt
09 15 gemeentehuis, aubade en ballon
nenwedstrijd
09 30 centrum, spelletjes, waaronder
spnngkussen, jeugddarten, scha
ken, optreden muziekgroepen
13 00 voetbaltoernooi
13 00 speelweide De Boekhorst, ringste
ken
13.00 De Schelft, st^rt gezinsfietstocht
14.00 De Brink, trekkerbehendigheids-
wedstrijd
15.00 speelweide De Boekhorst, scha-
pendrijven en sporthondende
monstratie
16.30 De Schelft. uitreiking trekkerbe-
hendigheidwedstnjd
17 30't Feest van Harry, handje-druk-
wedstrijd
20.00 Victorhuis, klaverjaswedstnjd
09 00 klokgelui
09 30 Beeklaan, rommelmarkt
10.00 Beukenlaan, start kindercorso
13 30 Sportlaan, familiefietstocht
14 00 Sportlaan, schatgraven
14 00 Sportlaan, beachvolleybal
19 30 Sportlaan, bridgedrive
20.00 Sportlaan, klaverjastoernooi
20.45 Beukenlaan, lampionqptocht
ALPHEN A/D RIJN
Vrijdag 30 april
Voorrondes van de Alphense Play-Back-
wedstri|d in Burg. Visserpark, winkel
centrum Atlas en winkelcentrum de He
renhof.
09.00 (tot 13 uur) Feestelijke Oranje-
markt, rommelmarkt, para's, mu
ziek en verschillende radiospelle-
tjes door de Lokale Omroep Al
phen bij het Sint Joris plein. Ste-
vmstraat met om 11 00 uur een
optreden van de band Conspira
cy en om 12 00 uur een mini-
playbackshow. afgewisseld met
sportdemonstraties door Jawi
Burgemeester Visserpark en omgeving
09.00 (tot 16 uur) Marktkramen in Ste-
vinstraat/Castellumstraat
09 30 (tot 10 uur) Rondgang van mu
ziekkorps Con Brio door centrum.
09 30 Gratis schminken van kinderen
09.30 Uitdelen van ballonnen aan kin
deren.
09.45 Muzikale show door muziekkorps
Con Brio
10 00 Zingen van het Wilhelmus en op
laten van ballonnen (10.10 uur).
10 00 Kinderrommelmarkt.
10.15 Landing van parachutisten op het
middenterrein
10.20 (tot 13 00 uur) Spectaculaire
trampoline show. Zelf meedoen
kan ook
10 20 (tot 13 00 uur) Optredens van
West Coast Jazz Band
20 15 Oranjeconcert in Adventskerk
Europapark, Kerk en Zanen
11 00 (tot 17 00 uur) Speelspektakel
met demonstraties Modelboten-
show, Alphense hondenclub,
handboogschieten, trampoline
springshow, teletubbies, muziek
gezelschap Crescendo, ponyrij
den Het doel is geld in te zame
len voor het activiteitencentrum
De Sloep in park Rijnstroom.
14 00 (tot 14 30 uur) Children Clowns
Club.
17.00 (tot 20.00 uur) Avondprogram
ma De Surinaamse band 'Bro
therhood' zorgt voor swingende
18.30 Aankomst van ballonvaarders.
19 30 Opstrijgen van 5 hetelucht bal
lonnen.
19.00 (tot 19.30 uur) Doeltrappen
18 30 (tot 20.30 uur) Springkussen
Grasveld Schelfhorst t/o de Herenhof.
08.30 Kindervrijmarkt, kinderboerderij
met geitjes en konnnen, kinder
spelencircuit, enveloppenkraam,
springkussen
1115 Optreden van de zangeres Shirlin
12 00 (tot 13 00 uur) Optreden van
Clownie Clown en de Children
Clownsclub
13 30 Optreden van conferencier Pieter
Braaksma.
14 30 Poppenkast
Café No Discussion, Cantharel (zwem
bad De Thermen).
12.00 In samenwerking met Coman-
cheros Motorclub diverse activi
teiten motorcycles, cars, dragra-
cers, tattoo, line-dance demo's.
PARKKUNST 1999
Park Rijnstroom, Raadhuisstraat
12.00 (tot 20 uur) Kunstmarkt, boeken
kramen, wandelende Tartière,
dames van Maskerade
13.30 Officiële opening door burge
meester Nico Schoof.
Kleine podium
13.00 (tot 14.15 uur) Het Tolga Emilio
Trio speelt werken van Django
Reinhardt, zigeunermuziek en ei
gen composities. (Ook 15 00
09.30 raadhuis, aubade
10 00 burg Koomansplein, oranje op
tocht
10.30 De Voorhof en Vlietstede koffie
drinken
11.00 De Voorhof, musical voor kinderen
11.30 Kerkstraat, versnapering voor
schooljeugd
12 00 De Voorhof, nogmaals musical
12 00 Kerkstraat, vrijmarkt
13.30 Hofstraat, start gezinsfietsftocht
13 00 burg Koomansplein, behendig-
heiasspelletjes. zoals sjoelen, kege
len en touwtjes springen
15.00 burg Koomansplein. eierengooien
21 00 achterzijde gemeentehuis, lam
pionoptocht
08 00 klokgelui
08 30 rondgang muziekcorps
09 00 gemeentehuis, aubade
10 00 gemeentehuis, ballonnenwedstrijd
10.00 A. Philipsweg, karten
10 00 korfbaltoernooit bij TOP
10.15 gemeentehuis, poppenkast
10.30 speeltuinen aan de Sporthoflaan.
Marijkesttraat en Baanbrekersweg,
verschillende spelletjes
11 00 sportcomplex De Roodemolen, al
lerlei spelen zoals skeelertoertocht
en (jeugd)voetbaltoernooi
13.00 Hoofdstraat eetcafé De Voogd,
start gezinsfietstocht
18.00 Vijfmeiweg. autopuzzletocht
19 45 restaurant van sporthal De Was-
beek, bridge-drive
09 15 Frankenburg, optocht met versierde
fietsen, steppen en driewielers
10 00 gemeentehuis, aubade
12.00 Dopshuisplein. motortocht
13.00 terras De Terp. schilfderfestijn
13 30 De Terp, gezinsfietstocht
14.00 Dorjjshuisplein, kinderrommel-
17 30 Dorpshuisplein. optreden The Spi
ce Boys
08 30 sportpark Elsgeest, jeugdtoernooi
handbal en voetbal
08.30 gemeentehuis, ontvangst gedeco
reerden
09 30 gemeentehuis, aubade
09 55 gemeentehuis, koffie met
ranje met een rietje
10.00 muzikale rondgang St Ceciljo
10.00 Raadhuisplein, vrijmarkt
WÊ
10.00 Raadhuisplein, spelen met
molen en springkussen
10 15 Raadhuisplein, opbouv
10.15 Raadhuisplein, open podiuf
10.30 Raadhuisplein. speel-ze»
voor de peuters f
10.30 Raadhuisplein, (snel)schakefl
11 00 sportpark Elsgeest, bedr
baltoernooi ip
11 00 Raadhuisplein, optreden Sir
13.45 sportpark Elsgeest, gezinsfil
13 30 Raadhuisplein, show M^j
Sint Cecilia
14 00 Raadhuisplein, Oranje
Dance Festival
14 00 Raadhuisplein, hoefijzer goje
14.30 Raadhuisplein, SLIM jeugdf
15 30 sportpark Elsgeest, penal]
ten 1
16.00 sportpark Elsgeest, finale
voetbaltoernooi
17.00 Raadhuisplein, show van
dansen
18 45 Patat eten op het plein.
19 00 (tot 20 30 uur) Kinderdisco in de
Nutszaal door de jeugdvereniging
YOiiTnn 56
OUDE WETERING
Vrijdag 30 april
11.00 (en 15 00 uur) Optreden van
folkloristische dansgroep uit
Westerland 'De Wieringer Dan
sers' in Zorgcentrum Jacobus,
Saskia van Uylenburchlaan
12 00 (en 14 00 uur) Optreden van
folkloristische dansgroep op de
vrijmarkt op het marktplein,
Schoolbaan
Vrijdag 30 april
09.30 Opstellen van de kinderoptocht
bij het Cultureel Centrum The
ma Science Fiction. Om 10 00
uur start van de optocht, m m v
muziekvereniging Door Gunst
Verkregen
10 00 Schietkampioenschappen in het
Cultureel Centrum
15 00 Mini playbackshow en prijsuitrei
king van de optocht
20 00 Playbackshow en bingo
Vrijdag 30 april
08.30 Ophalen van ballonnen in De
Tas.
09.00 Optocht vanaf De Korf voor de
jeugd met ballonnen, versierde
fietsen of step m m v muziek
korps TTH uit Hazerswoude
10 00 (tot 13.00 uur) Koninginnemarkt
rondom De Tas
13.00 (tot 14 00 uur) Miniplayback-
show buiten bij de BOC
15 00 (tot 18 00 uur) Kinderdisco in de
BOC
16 00 (tot 17 00 uur) Oranjeconcert in
de Ned Hervormde kerk in de
Dorpsstraat
16 00 Voetbalwedstrijd BSC68-BTC
19 00 Zingen bij molen De Haas m m v
koor en muziek van muziekkorps
Concordia Git Boskoop
21 00 Oranjebal in De Hil m.m.v de
bands Tony Macaroni en Farmer
HAZERSW.-RD/KOUDEKERK
Donderdag 29 april
19.00 Kinderdisco voor de jeugd tot 12
jaar, m m v de dj's Arjen, Leon
en Peter in de Slotzaal van de
Ridderhof
21.00 Danceparty (12 tot 21 jaar) in de
Slotzaal van de Ridderhof
Vrijdag 30 april
09.15 Ballonnen uitdelen bij de Ridder-
13 00 (tot 13 30 uur) Het Duo Zwetz
Komisch maar muzikaal (Ook
14 15 en 16 00 uur)
13.30 (tot 14 00 uur) Dansgroep Duen-
de met verrassende acts (Ook
14 30. 15 30 en 16 30 uur)
15-30 (tot 16 00 uur) Clown Arno Hui-
14 00 (tot 14 30 uur) Chinese steltlo
pers (Ook 15 00 en 16 00 uur).
13 45 (tot 14 20 uur) Mr Jones and
Fred, the amazing stunt pig (Ook
15 15 uur)
Grote podium
13.00 (tot 14 15 uur) Lotz of Music,
een combinatie van het Jazz
Quintet Lotz of Music' en Cu
baanse percussie- en zanggroep
14 45 (tot 15 45 uur) Jazzcombo van de
Streekmuziekschool
16.15 (tot 17 00 uur) Tolga Emilio Trio,
zigeunerjazz
18.30 (tot 20 00 uur) Rumbata, het bes
te salsa-orkest van Nederland
zorgt voor een spetterende afslui
ting.
AARLANDERVEEN
Vrijdag 30 april
09.00 Rondgang door het dorp van
drumfanfare DSS voorafgegaan
door de majorettes.
09 30 Ballonwedstrijd en Millennium-
spel nabij de jeugdhaven
10 30 Kinderspelen op net Dorpshuis-
Rhijndael m.m.v. kinderkoor De
Merels begeleid door de Muziek
school en optreden van de mu
ziekvereniging Kunst Na Arbeid.
10.30 Koffie drinken in Rhijndael voor
alle 65 plussers uit Koudekerk en
Hazerswoude-Rijndijk
11 30 (tot 14 00 uur) Kinderprogramma
in Hofstede Park met diverse kin
derspelen
14 00 (tot 16 00 uur) Kindervrijmarkt
14 00 (tot 17 00 uur) Skeelerwedstrijd
in Koudekerk a/d Rijn.
22.00 Optreden van Pigmeat, de mafste
feestband van Nederland, in Kou
dekerk
Café De Egelantier, Raadhuisplein
13.30 Taartgooien i s m De Groenen
dijk Ruiters
15 00 Goochelaar Dick Dulard
16.30 Mini Playbackshow
Speeltuin De Rode Wip
10 00 (tot 14 00 uur) Vrijmarkt voor
kinderen met muziek en spelle
tjes, voor de jongsten een ritje op
11.00 Optreden van clown Rico
11.00 (tot 12.30 uur) Schminken voor
kinderen
13 00 (tot 14 00 uur) In optocht onder
begeleiding van muziekkorps TTH
naar het Bernardusterrein
09 00 (tot 16 00 uur) Plantenmarkt bij
Bernardus.
14 30 (tot 17.00 uur) Spelletjes voor
kinderen van 6 tot 12 jaar bij Ber
nardus.
Vrijdag 30 april
09.00 Ronde Mavileo vanaf het Spant
09 45 Opening van de spellendag en
Vrijmarkt
10 00 (tot 15 00 uur) 'Kinderkermis'
spellenmiddag bij het dorpsplein
met baby-vlucht, Miss Piggy
Trein, clown gooien, midget golf,
Kop van Jut, Limonade kabouter
en spijkerslaan
13 30 (tot 15 00 uur) Bingo voor oude
ren in de Peppelhof
16 00 Scholenvoetbal bi; Kickers voorde
groepen 7 en 8 van de basis-
20 30 Pater Moeskroen in de feesttent
bij Café René.
RIJNSATERWOUDE
Vrijdag 30 april
08.00 Herauten te paard maken een
rondgang door het dorp
09 00 Carillonspel vanuit de Woudse
09.55 Verzamelen op de Kalmoeslaan
voor de Optocht in het teken van
'de Oranje Familiespelshow'.
10.00 Vertrek optocht
10.15 Aubade bij het gemeentehuis.
10 30 Vervolg optocht
10 45 Aankomst op het Domplein. Kin
derspelen tot 12 .30 uur met o.a
Ren je Rot, dierenmanieren met
een cavia-bak, ponyrijden, mui-
zenmep en de eerste opblaasbare
draaiende Rups van Nederland
12.30 John Anders Jeugdshow Goo
chelaar John Anders brengt een
sprankelende wervelende show.
13.30 Inschrijven voor 'Op jacht na^r de
schat' Inschrijfgeld 5 gulden per
team.
14 00'Op Jacht Naar De Schat' In
teamverband gaat men het dorp
in op jacht naar de schat
16 00 Finale van 'Op jacht naar de
schat'.
16.00 (tot 17 00 uur) Feestmuziek.
19 00 (tot 20.30 uur) Coladisco voor de
kleintjes in het Schoolhuis
21.00 (tot 1 uur) Disco voor de jeugd en
de oudere jongeren met gevari
eerde muziek in het Schoolhuis
Donderdag 29 april
19.30 Vosseloop. Prestatieloop
6,2, 8,2 en 10,5 km Prijsuitrei
king 20.45
Vrijdag 30 april
06.30 Reveille blazen door trompetters
van Arti et Religioni en Dice Mu-
sica'83.
08.15 Verzamelen op het Lindeplein
voor de versierde fietsen optocht.
Vertrek om 9 00 uur naar net ge
meentehuis
08 30 Ballonnenwedstrijd
09 30 Aubade bij het gemeentehuis
10.00 Fietspuzzeltocht (circa 20 km
Start tot 15.00 uur vanuit de kan
tines van Altior en TAVV.
10.00 (tot 17 00 uur) Oranje vrijmark
ten in Aardam op het terrein van
TAW en in Langeraar bij W Al
tior.
11.00 Kinderspelen in De Vlinder. Prijs
uitreiking na afloop
14.00 Klaverjassen voor niet-rokers in
de kleine zaal van het Dorpshuis.
14.00 (tot 16.00 uur) Historische ten
toonstelling in het museum.
14.30 Ringsteken op oude tractoren in
op ae Langeraarseweg en op de
fiets in Aardam op het veld van
15 00 Bejaardenmiddag in de Aarhoeve
15.00 Muzikale happening op het plein
voor Parola m m v Midnight Ex-
15 00 ^Gerrit de Bunker' voetbaltoer
nooi bij Altior
15 30 Jongeren-disco voor kinderen van
8 tot 13 jaar Rick en Tim draaien
cd's in de hal bij M van Tol bv,
Langeraarseweg 150, Langeraar
18.30 ln-line-skating wedstrijd (6 jaar of
ouder) op de parkeerplaats van
Intratuin Inschnjven vanaf 18 00
19 30 Taptoe Langeraar op het F J
Nuyensplein m m.v drumfanfare
Da Capo uit Lisse, drumfanfare
Tamarco uit Leiderdorp en Arti et
Religioni.
20 00 Lampionnenoptocht Start bij In
tratuin, m.m.v Show- en drum
band Dice Musica
Donderdag 29 april
STEVENSHOF
19.00 (tot 20 00 uur) Lampionnenop
tocht met muziek voor kinderen
vanaf het buurthuis aan de Trix
Terwindstraat door het park van
de Stevenshof
Vrijdag 30 april
CENTRUM
09.00 Vlaghijsen en Wilhelmus zingen
bij het stadhuis
1000 (tot 12 00 uur) Roeitocht van Die
Leythe door de grachten
10 00 (tot 15 00 uur) Jeugd Muziek
Concours "Het Gouden Petje"
voor kinderen van 6 t/m 16 jaar
op de Nieuwe Rijn/Botermarkt.
10.00 (tot 16 00 uur) Rommelmarkt
voor kinderen op de Nieuwe Rijn-
/Botermarkt
10 00 (tot 16 00 uur) Demonstratie van
hondensport bij Molen "De Put",
Galgewater.
10 00 (tot 16 00 uur) Oranjemarkt. An
tiek- en curiosamarkt en muziek
op de Breestraat.
10 00 (tot 16 00 uur) Seahorse Diving,
duikdemonstratie op de Beesten-
11 00 (tot 16 00 uur) "Streetparade"
door vier Leidse muzieKverenigin-
g?n rond de Koornbeurs. Show-
rumfanfare Amigo (11 00-12 00
uur). 3e orkest van K&G (12 00-
13.00 uur). Chr Muziekver Con
cordia (13 00-14 00 uur), Muziek
vereniging Nieuw Leven (14.00-
15.00 uur). Drumfanfare F.B L
14 uu (tot it> uo uur) Demonstratie van
de Brandweer op het Waaghoofd
22 00 Spetterend Koninginnedagfeest
met optredens van 'Sensual' en
Wies Cavé bij LVL. Langegracht
65 Toegang 5 gulden.Teden 2,50
gulden
LSV MINERVA
Breestraat 50
14.00 Kinderspelen
15 00 Kooman's Poppentheater met een
voorstelling van Max De Mol; Gei-
tenberg en Bakbeest
16.00 Prijsuitreiking Jeugd Muziek Con
cours 'Het Gouden Petje".
LWS AUGUSTINUS
Gerecht
11.00 (tot 17 00 uur) Straatfeest voor
kinderen van 4 tot 12 jaar Het
thema is 'Alle hens aan dek' be
wijs dat je een goede piraat bent.
Met o a luchtkussen, down-act.
kleurwedstrijdl Aansluitend in het
Augustijns studentenrestaurant
op Rapenburg een Oranjediner
MORSKWARTIER
Speelweide Maansteenpad, Turkoois-
laan. Bij slecht weer in bet buurthuis
Morschwijck, Topaaslaan.
11.00 (tot 17 00 uur) Kindervrijmarkt,
Oudhollandse spelletjes, pony rij
den, play-back wedstrijd.
PRINSES BEATRIX SPEELTUIN
Schubertlaan (tegenover nr. 66)
11.00 Vrijmarkt voor kinderen.
11.00 (tot 15 30uurDiverse lud
11.15 (tot 15 30 uur) SchminkeiK
Ie kinderen R
12.00 (tot 14 00 uur) Pony rijdef.
SPEELTUINVER. DE VIJF HOVf
Hoflaan 169 P
11.30 (tot 17 00 uur) Rad
tuur. ballen gooien, envefr
trekken, schiettent, eendi,
rommelmarkt, ponyk
luchtkussen, suikersp...,
een rij, ringwerpen, kwart}
plinko, draaischijf,
grabbelton, visbak
Muziek en terras
VERENIGING VAN HUISEIGENI
'ZUID-WEST 100'
Paganiniterras Paganinistraat
09.00 Vlag uit
09.00 Vlag uit F.
09 15 Rondgang door de orgelnf'
feestvierende kinderen
10.00 Ballonnen wedstrijd
10.30 Kinderspelen Prijsuitreikiij
12.15 Ringsteken voor volwassel
12.30 Lunch op het Paganiniterij
14 00 Volleybal wedstrijden
16.00 Trekking loterij en prijsuitr
volleybalwedstrijden
17.00 8arbecPe
20 00 Sluiting
KORFBALVERENIGING KZ
Veld van KZ, Montgomerystraat
12.00 Kinderactiviteiten: schiete
belton, kokosnoot gooien
gooien, darten, jxiny rijd
velwind en bungy-jump.l.
markt en Rad van AvontiÜ
muziek wordt de hele daj
zorgd door Nice Music
14 00 (tot 16.00 uur) Optreden
K&G
WIJKVERENIGING AKTIEF
Clubgebouw Berlagestraat 2
19.00 (tot 23.00 uur)Klaverjass<
len en bingo voor leden
STEVENSHOF
13.00 (tot 19 00 uur) Stevenspa
Live optredens van een ti
bandjes op het veld nabij
VREEWIJK
Oud Hortuszicht aan de Witte Si
10.30 Onthulling van een nieuw,
toestel in Oud Hortuszichf
10.45 Vertrek draaiorgel door dejc
kinderoptocht met versierfci
of step r
11,00 Vrijmarkt door ei
onder de 14 jaar
11.00 (tot 12 00 uur) Spelletjes,
vissen, spekhappen, blikkd
en. zaklopen, grimeren, cd
ven en grabbelton
11.30 (tot 12 30 uur) Jongleren
spuwen, ballonnenact, gc
balanceren enz door Erik
12 45 Start 13e Vreewijkloop vc
deren tot 13 jaar
ZEEHELDENBUURT
Speeltuin Ons Eiland, Kortenaeil
10.00 (tot 10 45 uur) Verkleedq
van kinderen met versierd
skelter of autoped
Buurthuis 't Schippertje, Ooster^
12.45 (tot 19 00 uur) Ballonner|
strijd en Clown Toppy (1
14 00 Playbackshow in het Dorpshuis.
Donderdag 29 april
19.00 Zwammerdamse Mijl (1609 me
ter) hardlopen voor jong en oud
in 4 leeftijdscategorien vanaf 6
19 00 Paardentram voor kinderen t/m 5
jaar
20.00 Elfstedentocht op skeelers door
het dorp.
20.00 Concert muziekvereniging Wil-
helmina op grasveld Buitendorp
straat.
Vrijdag 30 april
07.00 Reveille met muziekvereniging
Wilhelmina
08 00 Rondgang muziekvereniging Wil
helmina door dorp en Hooge
Burch
09.45 Aubade
10 00 Opening Vrij-kindermarkt m.m.v.
Dweilorkest
10 05 Tentoonstelling 100 jaar gymnas
tiekvereniging UDI in Blokzaal
Dorpshuis
11 30 Demonstratie gymnastiekvereni
ging UDI op het plein
12 30 Afsluiting Vrijmarkt.
14 00 (tot 17 00 uur) Playback show in
de grote zaal van de Hooge
Burch In de pauze kindercabaret
Joop Harry
18. 00 Dansdemonstratie op het plein.
Vrijdag 30 april
08.30 Gekostumeerde optocht vooraf
gegaan door muziekkoprs 'Door
Gunst Verkregen' Na afloop bal
lonnen oplaten op het feestter
rein achter Van Lent Tevens kin
derfestiviteiten. spelletjes voor de
kleuters, een vijf kamp voor jon
gens en meisjes van 6 t/m 11
jaar, ^baltrappen in een gaten
bord' en 'spijkerbroekhangen'
voor jongens en meisjes van 12
t/m 15 jaar Prijsuitreiking na af
loop Bij slecht weer wordt het
programma in de sportzaal in de
Buitenkaag gehouden
Leidsemeerstraat
13.45 Inschrijving rmgrijden en prijsuit
reiking kleurplaat.
14.00 Ringrijden voor dames en heren
vanaf 16 jaar Prijsuitreiking 's
avonds in '"t Kompas"
15 15 Doelschoppen voor dames en he
ren vanaf 16 jaar Prijsuitreiking 's
avonds in "'t Kompas"
18 00 Auto-oriëntatierit Start in het
Donderdag 29 april
19.00 Rondgang met 'Fanfarecorps
Harmonie' vanaf 'De Wijk' naar
het terrein van WW aan de Ba-
teweg.
19 30 Startschot voor de Rabo-polder-
loop
Vrijdag 30 april
08.45 Verzamelen van kinderen met
versierde steppen en fietsen bij
restaurant het Oude Raedthuis
aan de Raadhuisstraat
09.00 Vertrek optocht, begeleid door
'Fanfarecorps De Harmonie
10.00 Kinderspelen op het terrein van
WW
10 00 Bijeenkomst met bingo voor ou
deren in gebouw Immanuel
13.00 Kinderrommelmarkt en vrijmarkt
op Batehofplein
14 00 (tot 15 00 uur) Foto-fietspuzzel-
tocht van ongeveer 20 km
19 30 Bingo in gebouw Immanuel olv
Piet Groot.
19 45 Open Oranje bridgedrive in de
Goede Herderkerk aan de Bate-
weg.
20.30 Oranjebal in gebouw De Wijk
<1 f v J.
mmju CM uuwn loppy li"
uur), rodeo stier, grote lole
voor één gulden worden]
geschminkt. Met medewj
van de Leidse band Pleas
DE KOOI
Speeltuinvereniging Oosterkwaï]
bonstraat 28a
10.30 Kinderoptocht met versie
jes door De Kooi I
11.00 Festiviteiten o.a ballen gq
visspel, zaklopen, knikkers
Rad van Avontuur, kinder]
13 00 (tot 15 00 uur) Clown Teqai
Buurtcentrum de Kooi, Driftstraiii
14.00 (tot 17 00 uur) 55plus fef^
klaverjassen, bingo of sjol
clubhuis van de rugby vereniging
de 5 Meiweg in
'The Bassets
Sassenheim
21.00 Prijsuitreiking van diverse festivi-
Donderdag 29 april
20.00 Talentenjacht in de feesttent bij
Café René
Vrijdag 30 april
10 00 Rondgang DHH met kinderen
met versierd vervoermiddel
10 30 Aankomst sportpark M M O
11.15 Samenkomst voor bejaarden in
'De Kromme Does'
11.30 Start achtkamp voor leerlingen
basisschool.
12 00 Film voor de kleintjes (sportpark)
14 00 Prijsuitreiking achtkamp
14.15 Ballonnen oplaten voor de jeugd
(sportpark)
14.30 Start zeskamp voor teams van 13
jaar en ouder
18 00 Sluiting aktiviteiten sportpark
20.00 Klaverjassen in de'Stal'
Van 28 april t/m 1 mei kermis a
Laan van Ouderzorg
Donderdag 29 april
19.00 Oranjeavond voor bewoners van
verpleeghuis Leythenrode met
een optreden van het 'Ghesels-
cap Ende Fijn'
Vrijdag 30 april
08.00 Muzikale rondgang naar het ge
meentehuis door Drumfanfare
Tamarco vanaf gebouw Irene
aan de Hoofdstraat; Concordia
Senior vanaf Van der marckstraat
19 en Noméro vanaf Klimop-
09 00 Aankomst en optreden van mu
ziekkorpsen bij net gemeentehuis.
09.30 Aubade en optreden van kinder
koor de Rijnzangertjes op het
plein bij het gemeentehuis, waar
na oplaten van ballonnen
10.30 Oranjeprestatieloop om de Theo
van Houdt Wisselbokaal. Start bij
het gemeentehuis aan de Staten-
daalder
11 00 (tot 11 45 uur) Kindervoorstelling
Joke en Clown Miko voor kinde
ren t/m groep 5 van de basis
school in sporthal De Does.
Hoogmadeseweg 54a
11.00 Jeu de boules wedstrijden op het
terrein Boulodrome 'De Bullebak',
Van de Marckstraat 29a, naast
wijkcentrum Zijlkwartier.
14 00 (tot 16.00 uur) Inloopconcert in
de Dorpskerk aan de Hoofdstraat.
20.00 30e Oranjebridgedrive in het
Denksportcentrum, Bernhard-
20.00 Oranjeklaverjas in het clubge
bouw van drumfanfare Tamarco
aan de Van der Marckstraat 19b
22.00 Vuurwerk aan de Laan van Ou
derzorg.
OUDE DORP'
10.00 Kindervrijmarkt in de Hoofd
straat, Eikenlaan en Dr. van
Rhijnstraat Springkussens, klau-
terbaan, klimtoren
10.00 (tot 17 00 uur) "Prinsen en Prin
sessen" Kinderen kunnen ver
kleed komen als prins of prinses,
met of zonder glazen muiltje uit
het sprookje.
BUITENHOF
10.00 (tot 17.30 uur) Op de schoolplei
nen van de bassisscholen 't Bol
werk en De Hobbit is kindervrij
markt en Oud-Hollandse spelle
tjes
12 00 (tot 13 00 uur) Pret's Tele Tub-
bies Show Op de foto met de Te-
Ie Tubbies.
15.00 Leiderdorps skeelerkampioen-
schap
16.30 Boegsprietlopen bij de Buitenhof
vijver voor iedereen vanaf 12 jaar
17.30 Prijsuitreiking voor alle activitei
ten.
ZIJLKWARTIER
13.00 (tot 17 00 uur) Gevarieerd speel-
en-doe-programma voor de
jeugd een rodeostier bedwin
gen, ponyrijden, kanovaren,
steltlopen, sjoelen, ballen gooien,
springkussen en Rad van Avon
tuur Met voertuigen van de ver
eniging 'Keep them rolling' kan
een ritje in een heuse legerwagen
worden gemaakt
Zaterdag 1 mei
09.00 (tot 17 00 uur) Geraniummarkt
op het plein naast het gemeente
huis aan de Statendaalaer
20.00 Feest voor Oran|e in de Dorps
kerk aan de Hoofdstraat Muziek,
vertelkunst en toneel
met Mr Boogie Woogie The Fi-
resweep Bluesband
spuitvoetbal op grasveld Irislaan.
16 00 Optreden Big-Band Oegstgeest,
grasveld Irislaan.
19,30 Bridge-drive, het Witte Huis.
Tot met 30 april kermis op de Liitwee
Vrijdag 30 april 6
08.30 Optocht vanaf Boerhaaveplein
naar de aubade
09.00 Luiden kerkklokken waarna koffie
en krentenbollen vlaghijsen en
opening festiviteiten in het park
bij het Gemeentehuis
10.00 Kinderspelen park gemeentehuis.
10.00 Ringrijden, Wilhelminapark
10.15 Muzikale rondgang langs bejaar
dencentra Rustenborch/Hofwijck
10.30 Tonknuppelen. tuin Endegeest
13.00 Spuitweastrijden. grasveld Iris-
13.00 Activiteiten buurtvereniging Bui-
tenlust.
13 30 Terras van de Ronde Tafel Oegst
geest op het grasveld Irislaan
13 30 Dweilorkest. Inslaan
J3.30 Fietstoertocht, start Inslaan
14 00 Trottoirtekenen, plein Montesso
rischool.
14 00 Seniorenmiddag, gemeentecen
trum.
14.00 Touwtrekken, grasveld Inslaan
15.00 Kind en dier, penalty schieten en
Tot en met 30 april kermis op het Burge
meester v/d Haarplein
Vrijdag 30 april
08 45 Aubade
09 30 Optocht voor kinderen van 4 t/m
12 jaar met als thema 'Ot en
Sien'. Start: Voorstraat
10 30 Défilé.
10.00 (tot 16 00 uur) Kinderrommel
markt voor kinderen van 6 t/m 13
jaar op Bloklaan en omgeving
10.30 (tot 12 00 uur) Torenbeklimming
van de Dorpskerk
11 00 Loop-in-concert in de Dorpskerk.
11.00 (tot 16 00 uur) Demonstratie nos
talgische schaalmodellen op het
Evenementenplein.
11.00 (tot 13 00 uur) Jeugdschaken op
het plein bij de Dorpskerk.
11 00 (tot 16.00 uur) Gladiatoren spek
takel op het Evenementenplein en
Bungey running,
11 00 (tot 16 00 uur) Windbox in de
Voorstraat.
11 00 (tot 13.00 uur) Straatmuzikanten
in de Voorstraat.
11 00 (tot 11 30 uur'en 12.00 tot 12 30
uur) Flits Lampie, knotsgek
clownsduo.
11 30 (en 12.30 uur) Poppenkast.
13.00 (tot 16 00 uur) Oud-Hollandse
kinderspelen op het Treubplein
13 00 Start fietspuzzeltocht, hoek Wa-
generf/Ambachtspad
14 00 Kuipje steken in de Voorstraat
14 00 Prominenten-tennistoernooi in-
Tennispark Adegeest.
15 00 Touwtrekken in de Voorstraat
door verenigingen, scholen en
bedrijven
19 30 Avondfeest in de Voorstraat
m m v het Shantykoor
21 00 (tot 00.30 uur) Avondprogramma
Donderdag 29 april
20.00 Oranjebingo in de kantine van
VV Warmunda.
Vrijdag 30 april
09.00 (tot 11.00 uur) Lawaaioptocht
vanaf Laan van Oostergeest naar
gemeentehuis
10 15 Aubade bij het gemeentehuis.
10 30 Vrijmarkt op De Baan
12.00 (tot 17.00 uur) Kindervoetbal-
wedstrijdjes op het Kaaksplein
11.45 Pannenkoekfestijn op de Baan
Beoordeling door de jury 12.00
13 30 (tot 17 00 uur) Kinderspelen in de
Dorpsstraat
15.30 Kinderspelen, straattekenen en
kindervoorstelling op het Pleintje
Prijsuitreiking 16 30 uur
16 00 Motorbehendigheidswedstrijd op
de Baan voor deelnemers boven
de 18 jaar
20 00 (tot 23 00 uur) Cola-disco in Ut
Sloepie
21 00 Konmginnebal met de band
Nightlife in Meerrust
Start bij het Sterrenbad
11 u0 'De langste Orametafel
Langstraat' Winkelcentri
Langstraat trakteert op kc
10 30 (tot 15 00 uur)Groots On
tijn op het marktterrein ai
Berkneistraat met o.a. Kip
markt
11 00 Mountainbike wedstrijd
rell.
11.00 (tot 13 00 uur) Oranjema
verkoopexpositie van Ori
riosa Modelbouwverenia
Wassenaar verzorgt dem?
ties van races met modelt|
voertuigen De Ronde Ta
senaar verzorgt diverse ai
ten en kennismaking met
Stichting Run for Rio, de
Boys/Girls Towns India eJ
Wereldwinkel
14.00 (tot 17 00 uur) Waterhajfl
.n het Sterrenbad Demoi
door de reddingsbrigade
brandweer
ZOETERWOUDE-RIJN
Vrijdag 30 april
07.00 Oranjemars over afstanden van
5, 10, 20, 30 en 40 km. Startpunt
is Cultureel Centrum De Wa-
renar, Kerkstraat 75.
10 00 Oranjefietstocht over afstanden
van 25 of 35 km. Startpunt: Cul
tureel Centrum De Warenar,
Kerkstraat 75
10 15 (tot 01 uur) Koninginne-jazzfesti-
val. Rond winkelcentrum Lang
straat optredens van diverse
10.00 23e Mixed-sexvoetbaltoernooi
op de voetbalterreinen van
Blauw-Zwart. Dr Mansveltkade
De finale is 15 30 uur. waarna
prijsuitreiking door de burge
meester Na afloop opt roden van
de Wassenaarse bano The Questi
on Marks met tophits uit de jaren
zestig en zeventig
10.30 Officiële opening op het Plein
11 00 Leiden Atletiek Oranje prestatie-
loop over 3 ronden van 3,3 km
Donderdag 29 april
20.00 Klaverjasdnve in De EenJ
Inschrijven vanaf 19 30
Vrijdag 30 april
09 15 Kinderoptocht Verzame
het plein bij de Meerburi g
09 30 Start optocht. De Rijntair kt
gaan voorop. De prijsuitri r
om 10.45 uur in De Eend
12 00 Schatgraven voorde aller 8
sten in de speeltuin aan d
jelaan. Schep meebrengei
12.00 Penaltyschieten voor kinr
van 6 tot 12 jaar op het g
achter De Eendenkooi op r
keepers van vv Meerburg e:
12.30 (tot 14.00 uur) Kinderspe
kinderen van 3 t/m 9 jaar
parkeerterrein van De Eei u
Kop van Jut, haarvlechterI
strijden met bak- en hobt in
sen en bibberspiraal
14 15 Circuitspel voor veren
milies en andere groeK^..
personen (leeftijd vanaf 1
14 30 Levende poppenkast
16 30 Skeeleren met hindernis—,
kinderen van 6 t/m 12 jalp'
17 30 Indonesisch buffet in De fte
kooi