Lugdunum krijgt loon naar werken vv Leiden veilig na gekke partij Forescate: een koninkrijk voor het laatste punt Alphia gehandhaafd na winst op Kagia Amateurvoetbal Rijnsburg kan weer niet scoren Tien Rozenburgers nog lastig voor ARC' Worstelend Roomburg profiteer van zwakke dag titelkandidaat Bekerfinale in De Fluit leiden De zaalvoetbalteams van Koudekerk en ZW spelen vanavond tegen elkaar in de bekerfinale. De wedstrijd begint om 21.00 uur in de Leidschendamse sporthal De Fluit. Beide teams zorgden in de halve finales voor een verrassing door de eredivisionisten Den Haag/Trimeur en Bax uit Voorhout te ver slaan. Koudekerk werd enkele weken al kampioen van de hoofdklasse. Het Zoeterwoudse ZW/Euro Amusement staat op de derde plaats. In De Fluit worden vanavond ook de bekerfina les voor vrouwen (19.00 uur) en reserveteams gespeeld (20.15 uur). Ter Leede heeft aan een helft genoeg vrouwenvoetbal Door de 4-0 overwinning bij Buitenveldert nestelt Ter Leede zich steviger op de tweede plaats in de hoofd klasse. Uitblinker was Sabine van Eyk met een loepzuivere hat trick binnen acht minuten. Patricia Keeldar bepaalde in de der tigste minuut de eindstand op 4-0. Ook het tweede van Ter Leede zette de goede reeks van de laatste weken voort. Tegen Quick Boys werd met 4-2 gewonnen. De eerte en de laatste goal van de wedstrijd werden gescoord door Quick Boys-spits Jolijn Veerman. Twee goals van Gabriëlle Mosk en een van Mariska Tukker en Jantien Slootweg haalden de drie punten binnen. In de tweede klasse op zondag behaalde UVS een dramatische overwinning op SJC. In de zevende minuut van blessuretijd be paalde Flora van Veen, na een onoplettendheid in de Noord- wijkse defensie, de eindstand op 0-1Alkmania kwam wederom niet tot scoren in de wedstrijd tegen Duivesteyn: 1-0. derde klasse ruud pattiapon Alphia won in Lisserbroek met 0-1 van Kagia en is nu veilig. Kagia blijft kansen houden op de derde periodetitel, maar ziet concur rent Valken'68, dat Hazerswoudse Boys uit met 0-2 versloeg, dich terbij komen. DSO - Oegstgeest 4-0 Patrick Middelkoop en Dani Rolf teisterden eerst de Oegstgeester lat, waarna Remco Greve doel trof. Oegstgeest kreeg kansen maar Peter Heemskerk, de met een liesblessure spelende John Pierik en de opvallende Zakaria Harfaoui waren niet trefzeker. Greve wel. De DSO-spits sloeg na rust weer toe, gevolgd door de 0-3 van Middel koop, omdat doelman Willem Jan Bouwman de bal niet klemvast had. Rolf kreeg voor zijn goede spel ook een beloning. Hij maakte de vierde treffer. Kagia - Alphia 0-1 Ondanks het verlies behoudt Kagia alle kans op het winnen van de derde periode. Het was een rommelige pot, waarschijnlijk te wijten aan het feit dat Kagia nog in de race was voor de periodetitel en Al phia zich in veiligheid moest spelen. De winnende treffer kwam van de voet van Loean Kameri die met een schot van grote afstand doelman Frank Roubos volledig verraste. Kagia kreeg twee uitste kende kansen op de gelijkmaker. Eerst faalde Ronald Rovers vanaf elf meter nadat Richard Trompert was gevloerd. Later kreeg Al- phia-goalie Menno Bokhorst een knal van Trompert niet onder controle en Ron Kattenberg slaagde er niet in de bal alsnog in het doel te lopen. Hazerswoudse Boys - Valken'68 0-2 Valken'68 kende weinig problemen met Hazerswoudse Boys dat zich vorige week tegen Oegstgeest zeker stelde van weer een jaartje in de derde klasse. Al na twee minuten mocht Valken een straf schop nemen toen Hans van der Mey op weg naar het Hazers woudse doel werd neergelegd. Casper van Iterson benutte de pe nalty. Van der Mey stond ook aan de basis van het tweede doel punt. Zijn inzet werd door HB-doelman Ron van Tol niet goed ver werkt. Frank Duindam maakte daarop het karwei simpel af. Duinoord - TAW 1-6 Duinoord kon met winst op TAW de degradatiewedstrijden ontlo pen, maar slaagde daar niet in. Sterker nog, de Hagenaars, die met vijf invallers speelden, werden door TAW van de mat gespeeld. Een fraaie vrije trap van Mark Setteur en een actie van Bas Wester waal betekenden 0-2. Thijs van Soest hield toen de Duinoordse hoop even levend. Ploeggenoot Peter van den Donker kopte daar na op de paal. In de tweede helft was TAW ongenaakbaar. Jelle Kleijn, Edwin Martens (2x) en weer Setteur waren de scherprech ters. LFC - UVS 1-4 UVS speelde zonder de geblesseerde Hans de Kruys, Roys Straete- mans, Joop Deyn en Nico van der Zeeuw. Tijdens de wedstrijd voegden ook Edwin Hanssen en Nico van Dam zich bij dat rijtje. Desondanks was UVS te sterk voor LFC, dat compleet aantrad. Trainer Hans van Leeuwen, voor volgend jaar nog clubloos maar wel ingeschreven voor de cursus trainer/coach I, zag Van Dam voordat hij uitviel, John Fakkel, Mike de Boer en Len Heemskerk scoren. Voor LFC maakte Dave van de Berg de tegentreffer. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef janet van dijk. 071 Voorschoten speelt nacompetitie de kous op z'n kop toen een dwaald schot plots achter doeli Nico de Jong plofte. Leiden, waaj overmaat van ramp het spitsen Maurice van Berkel en Maurice rpnrlQ crphlpstiPprH nifvipl fnnnrtp tweede klasse ron hoocendam In de tweede klasse C heeft HVO de titel in de wacht gesleept. Voorscho ten kan zich opmaken voor de na- competitie na de moeizame 3-1 over winning op PEC Den Haag. Onderaan heeft w Leiden de klasse veilig ge steld door met 4-3 te winnen van hekkensluiter Hoofddorp. PEC - Voorschoten '97 1-3 Voorschoten trad op oorlogssterkte aan tegen PEC, dat spelbepaler Roosa miste. Maar de Voorschotenaren kre gen het tegen de scherp spelende Ha genaars uiteindelijk nog zwaar te ver duren. Dit had Voorschoten totaal aan zichzelf te wijten. Want na de fraaie openingstreffer van de goed spelende Eelke van Dijken, na een goede actie van Jan Zoetemelk, ver zuimden Barry Dubbeldeman (lat) en Van Dijken zelf de score op te voeren. Een minuut na rust scoorde Dub beldeman toch de 0-2. PEC bracht een kwartier voor het einde de span ning weer terug nadat een Haagse speler een strakke corner zuiver in kopte. Maar PEC bracht zichzelf uit z'n spel door te mekkeren op de arbi ter. Dat leverde Voorschoten in de 83ste minuut een vrije trap op, die Dubbeldeman op de lat knalde waar na Arwin Visser in de rebound toe sloeg: 1-3. Voorschoten eindigt door deze overwinning op de derde plaats, goed voor een vervangende periodeti tel. Zaterdag kunnen de Voorschote naren ook nog de derde periodetitel winnen. Leiden - Hoofddorp 4-3 Leiden, dat opnieuw gehavend aan trad, speelde een knotsgekke wed strijd tegen nummer laatst Hoofd dorp. Eerst leek er voor de Leidenaars geen vuiltje aan de lucht. Na vijftien seconden scoorde Patrick Henzing uit een vrije trap en even later schoot Marcel de Bruin de 2-0 binnen. Hoofddorp had tot dan toe weinig te vertellen en had het geluk dat De Bruin nog een kans miste. Maar vlak voor tijd kwamen de Hoofddorpers toch langszij: 2-2. Na rust probeerde Leiden meer grip op het middenveld te krijgen, maar de thuisploeg kreeg na een kwartier rakter. Want door twee doelpuntt Marcel de Bruin maakte gelijk uit penalty en scoorde vervolgens aangeven van Ronald van Wattun 4-3 - werd de zege toch nog veilij steld. „Een compliment voor de 1 ploeg", vond trainer Fred Filij „Het is een vreemd seizoen gewe waarin we te maken hebben ge met onvoorstelbaar veel blessi Maar met vallen en opstaan en vo door rustig te blijven, hebben we tweedeklasserschap verlengd." hockey ronno broekhof De hockeyers van Forescate wonnen met 2-4 bij HIC. Hier door heeft de Voorschotense ploeg nog één punt nodig om zich van een langer verblijf in de overgangsklasse te verzeke ren. Forescate deed goede zaken. Zelf won de ploeg van coach Eelco van der Meulen met 2-4 bij HIC, terwijl de concurrenten Sittard en Groningen beiden verloren. De strijd om degrada tie is hierdoor bijna in Voor- schotens voordeel beslecht. Bij na. Nog één punt dient Fores cate in de thuiswedstrijd tegen Victoria te halen om zelf be houd zeker te stellen. Tegen HIC kwam Forescate eerst op achterstand, alvorens Rutger van Schaik de gelijkmaker pro duceerde. Nog voor de rust ke ken de blauwhemden opnieuw tegen een achterstand aan, maar nivelleerde Maarten Pan- nekoek. Na de rust was het op nieuw Rutger van Schaik die voor Forescate doelpuntte. Een bijzonder fraaie treffer van a-junior Reinout Baaten bracht de beslissing: 2-4. Volgens speler Thijs Rottier was Alecto de meest gelukkige ploeg in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Huizen. Wy- nand Hacker zette Alecto op voorsprong, maar zag deze in spanning nog voor de rust on gedaan gemaakt door de tech nisch sterke Huizenaren. Wy- nand Hacker zorgde met zijn tweede goal voor de Leider- dorpse winst. Noordwijk won simpel met 0-3 bij Kraaien. De Noordwij- kers koesteren nog promotie kansen, maar zagen hun con currenten eveneens winnen. Voor Noordwijk waren Mark Reitsma en Eric Verdoorn (2x) trefzeker. Leidse Studenten verloor van Strawberries met 2-3. Sander Nordhof tekende nog wel de 1-1 aan, maar daarna liepen de 'aardbeien' uit naar 1-3. Na de rust heersten de 'studs'. Wouter de Vreze bracht de aansluiting tot stand. De gelijkmaker werd ook nog gescoord, maar door de arbitrage afgekeurd. Roomburg en Alphen deelde in de derby broederlijk de pun ten (2-2). Tot twee keer toe moesten de Roomburgers een achterstand ongedaan maken. Beide keren was Elroy van Nu- nen de maker van de goal. In de eerste helft was het Dimitri Bloemen die het team van coach Frits van Hooij aan de leiding bracht. In de tweede helft Hans Kan die een van zijn Rijnsburgse Boys heeft voor de derde keer op rij 0-0 gespeeld. Ook tegen Barendrecht liet de ploeg van Henk Wisman veel kansen liggen. Vooral Raymond Buis en Steven Faber kregen in de tweede helft de kans om de score te openen. Rijnsburg heeft nog altijd kans op de derde-pe- riodetitel. Daarom had Wisman graag beschikt over Wesley Slingerland en Michael de Roode. Die zouden afgelopen dinsdag hun schorsing uit zitten in de wedstrijd om de LD-cup tegen Lugd- unum (za). Maar de Leidse club slaagde er niet in een representatief elftal op de been te brengen en zegde de wedstrijd af. Wisman is er ontzet tend boos over. Tegen Barendrecht speelde Rijnsburgse Boys de eerste helft erg matig. Na rust ging het wat be ter, maar de kansen werden niet benut. Baren drecht werd maar één keer gevaarlijk, doelman Lennart Hegie greep goed in. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, De Kon, Van Lochem, Ca- del; Aalbersberg (80. Borst). De Louw, De Haan; Faber, Buis (65. Bloem). Boulayoune. ARC heeft tegen Rozenburg een matige wed strijd afgewerkt. De Alphenaren lieten de kans op een hoge score liggen door veel kansen te missen. Dat deed Rozenburg trouwens ook, waardoor ARC-doelman Fred Admiraal kon uit groeien tot de beste man bij Racing. De Alphenaren gingen wel fel van start. Al in de vijfde minuut opende Ruud Bos de score. Dezelfde speler trof een paar minuten later de lat. Na 20 minuten moest Rozenburg mei man verder, nadat Johan van Pelt Bos sl ten koste van een overtreding kon stuiten. Tegen tien man ging het niet gemakke bij ARC. Rozenburg bood goed tegenspi'. kreeg zelfs wat kansen. In de Michel van loodste zijn ploeg echter 20 minuten voor t veilige haven. ARC: Admiraal; Van Orssagen (Van Beest, Ball '1 Jansen, Pascal Bloemheuvel; Hordijk (35. Reinderl( mer), Westenberg (68. Van Tol), Van Meggelen; Blolis Michel Bloemheuvel. Lafheid kost RCL de kop: 1-1 De hockeysters van Roomburg boekten in de strijd tegen degradatie een knappe 0-2 zege bij Alliance. Veel schoot de formatie van trainer Bep Botman er niet mee op, omdat de concurrenten Qui Vive en Soest eveneens drie punten behaal den. In de overgangsklasse verloor Alecto bij Ra pidity met 1-0. Noordwijk is na de zwaar bevoch ten 3-4 zege op Krimpen nog twee punten ver wijderd van het kampioenschap. Alecto verloor tegen het laaggeklasseerde Rapi dity met 1-0. De counterploeg uit Oss kwam voor de pauze op voorsprong. Ondanks een veldover- wicht gaf Rapidity, dat de punten hard nodig heeft, de zege niet meer uit handen. Forescate won met 2-3 van Evergreen. „Mak kelijk ging het niet", vertelde stand-in coach Bas Seelen. Na twee minuten kwam de Voorschoten se ploeg op achterstand. Dominique Lingeman scoorde uit een strafcorner de gelijkmaker. Op nieuw een slordigheid in de defensie zorgde er voor dat Evergreen mocht hopen op punten. Seelen sprak in de rust opbeurende, maar drei gende taal richting zijn speelsters. Dat werkte. Macha Kimman uit een veldgoal en Stephanie Swart brachten Forescate de 2-3 winst. Roomburg won met 0-2 van nummer twee Al liance. De ploeg uit Heemstede kende een min dere wedstrijd, waarvan de Leidse ploeg optimaal profiteerde. Nanouke Diemer bracht Roomburg voor de rust op voorsprong. Na de pauze scoorde Roomburg, dat ieder duel fel inging, in de per soon van Martine Fluitsma nogmaals. Geconcen treerd spelend gaf Roomburg de broodnodige ze ge niet meer uit handen. De Leidse ploeg moet nu de laatste wedstrijd tegen Rood Wit winnen om zich van lijfsbehoud te verzekeren. LOHC speelde tegen Spandersbos met de der de plaats als inzet. Het werd 3-3 waarmee de 'ere plaats' voorlopig in Leidse handen blijft. LOHC stond na twintig minuten door twee doelpunten van Annemiek Holland met 2-0 voor. Nog voor de rust kwam Spanderbos op gelijke hoo een defensief foutenfestival. Na de rust kvv" ploeg van coach Erik Koning door een c< op achterstand. Een strafcorner van Elsje tier bracht de ploegen opnieuw naast elk;a' de laatste minuut miste de anders zo tre% Anne Kathy voor LOHC nog een strafbal. Alphen speelde met 0-0 gelijk tegen Het duel was mede doordat er geen do werd gescoord bijna saai. Daarbij hing i matheid over de Alphense ploeg die het niet van zich af kon schudden. In de tweed kregen beide teams wel kansjes, maar geen le werd afgerond. Leidse Studenten heeft nog een kleine kils promotie. Dan moeten de Leidsen tweedi „L den achter het ongenaakbare Dopie. En la nu juist de ploeg zijn tegen wie 'de studs' dai ste wedstrijd moeten aantreden. Tegen moord wonnen de studenten simpel met 5 het zelfvertrouwen ten goede kwam. Vo Leidsen scoorden Jessy van de Boomen, Jonker en na de pauze Quirinne den Hol drie keer uit een strafcorner. Catwyck behaalde een 1-3 zege op Ree1* Bij de rust leidden de Katwijksen met O-l" een doelpunt van Sabrina van der Werf. pauze kwam Catwyck op 0-3 door doelp van Alice van Duyn en nogmaals Sabrina v" Werf. Kort voor tijd redde Reeuwijk de sj woordelijke eer. p Hisalis was tegen nummer drie Waddir. 1 niet voltallig. Een nederlaag was dan ook mijdelijk: 6-0. Als Noordwijk volgende week wint, is hel pioen in de vierde klasse. Eerst moest no van Krimpen worden gewonnen. Dat lukte net aan (3-4). Het werd een thriller v Noordwijk door Angela Pasma en Yvonne en Margriet van Hal een 1-0 achterstand boog in een 1-3 voorsprong. Jonneke Italië e de na de rust 2-4, waarna Krimpen nog t naderde. Dat DSO gewonnen had en daarom dé grote favo riet voor de titel is - DSO heeft nog het makkie tegen Duinoord voor de boeg en Lugdunum moet nog uit tegen het lastige Valken -, deerde de Kikkerpolderbe- woners niet. Vooral de ma nier waarop Lugdunum RCL een punt afsnoepte, was bewonderenswaardig. De enorme dosis vechtlust compenseerde het surplus aan kwaliteit waar de Lei derdorpers over beschik ken. In de allerlaatste mi nuut kregen de Leidenaars, door een doelpunt van Er ik de Haas, waar ze recht op hadden. leiden jeroen bal Heel lang leek de terughouden de speelwijze van RCL zijn vruchten af te werpen. Na de vroege 0-1 (een prachtig diago naal schot in de linkerboven hoek van Peter Zirkzee) waren de Leiderdorpers lange tijd op permachtig. Het middenveld werd gedomineerd en een tweede goal hing in de lucht. Na een kwartier was Benjamin Mieremet heel dichtbij. Zijn schot belandde echter op de paal. Pal voor rust zag RCL zich een strafschop door de neus ge boord, toen Alex Barendse in het strafschopgebied werd ge torpedeerd. Scheidsrechter Koole wilde er echter niets van weten. De warrig fluitende arbi ter haalde zich nogal eens de voor een slotoffensief, door RCL steeds meer vei paniekvoetbal. Dit b< zich uiteindelijk in de nuut uit. Uit een comi Alex van Luyk kopte Ee Haas bij de tweede paal i volgde, was een feest also 1 tel al binnen was. Lugd i trainer Jeroen Brussee h i wel verwacht: „In de rust we er zeker van dat we no o den scoren. Onze dertigeij ben gestreden tot de laat:! nuut en ons er doorhe sleept. Bovendien heeft Rh woon erg laf gespeeld. Ilc dat we het fabeltje dat we r maar een stelletje voetb; 1 flierefluiters zijn, nu wei: ben geloochenstraft." i In het Leiderdorpse n was de stemming vanze kend aanzienlijk bedr We hebben het eerste did streden voor wat we waa i ren en eigenlijk niets we; ven. In de tweede helft sl meer onrust in ons te<c dan laten we het weer ui i handen glippen. Het 1 oenschap kunnen we r vergeten, en dat is heO zuur", aldus de zeer teln stelde RCL-trainer Paul vj Zwaan, na een aantal mi alleen, zittend op zijn ko te hebben doorgebracht, a Lugdunum - RCL: 1-1 (O-l).g1 zee 0-1, 90. De Haas 1-1. Schei L ter: Koole. Gele Kaart: Zirkzee Toeschouwers: 700. Lugdunum: De Klerk; V" Sloos, Van Luyk, Groeneveld; v Linden (81. de Haas), De Joi-, Best (69. Van Berkel); Watson, c Collé; RCL: Sinteur; De Graaf. R 1< Barendse, Waasdorp; Guyt, 1 A. Barendse (78. Visser); Bran< zee, Mieremet. Beeld uit het duel tussen Roomburg en Alphen waarin de punten broederlijk werden gedeeld. foto taco van der eb vele kansen benutte. Roomburg liet echter zien dat de ploeg veerkacht bezit en kwam zoals gezegd door de zoon van Roomburg-trainer Frank van Nunen op gelijke hoogte. Catwyck is in de vierde klasse al kampioen en was aan zijn stand verplicht Evergreen te verslaan. Dat deden dat Katwij- kers met 1-7. Martijn Houwaart (2x), Dem Graaff, Arie Schaap. Dennis Admiraal, Ronald Sieval en Ernst Jan Hogenwoning ver zorgden de productie. Hisalis verloor met 0-9 van Ommoord. Tot de rust kon de Lissese ploeg de Rotterdam mers nog aardig bijhouden (0-2). Kort na de pauze moest Bas le Feber met een ernstige blessure afhaken. Hisalis kwam met tien man te staan en dat buitte Ommoord ten volle uit. RCL-keeper Ron Sinteur hield zijn doel tot de 90ste minuut 'schoon'. Gijs Collé kon daar niets aan veranderen. foto taco van der eb woede van beide ploegen op de hals. Zo liet hij een aantal snoeiharde charges onbestraft en gaf hij Zirkzee geel, omdat hij bij een vrije trap op het mid denveld niet genoeg afstand nam. Na de rust lieten de Leider dorpers zich terugzakken op de eigen helft, wachtend op het laatste fluitsignaal. De eerste driekwart van de wedstrijd hoefden zij zich sowieso geen zorgen te maken. De aanval van Lugdunum was nauwelijks in staat de RCL-muur te doorbre ken. Brian Watson kreeg geen kans om een van zijn befaamde rushes uit te voeren en Gijs Col lé en Harm de Vos zijn wel ijzersterk aan de bal, maar wa ren gisteren steeds net iets te langzaam om de verdediging, onder leiding van de impone rende Marcel Roos, te omzei len. En als er al een keer ie mand langs kwam, hadden de Leidenaren de pech dat RCL in zijn keeper, Ron Sinteur, de beste man van het veld had. Het laatste kwartier verviel RCL echter in.de fout, die de roodwitten dit seizoen al eerder parten had gespeeld. De 'oud jes' van Lugdunum spraken hun tweede stel longen aan

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22