Reuser bezorgt PSV flinke kater Blanc schiet Marseille naar finale EC-3 In de open haard, of toch maar niet? Sport Ajax wil niet naar de Kuip voor finale Was weer selectie, hoor. 't Was weer selectie Mooie toekomst 'Ik ben Akerboom, scheids' Wij doen maar wat CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 enA licht EURO 2000 in itrpam De directie van de Amsterdam ArenA heeft giste- de organisatie van het EK voetbal in 2000 officieel ingelicht [het standpunt van de certificaathouders omtrent hun stoe- Volgens de ArenA heeft 88,8 procent van hen gezegd hun >Ien niet te willen afstaan gedurende het EK. EURO 2000 jgt Amsterdam de vijf wedstrijden te ontnemen indien de ificaathouders hun zesduizend plaatsen niet beschikbaar °i en stellen voor de vrije verkoop. ArenA-directeur Gaaster- )e' |wil de komende twee weken gebruiken om met EURO es< )te overleggen over de ontstane impasse, va in Lottum door in Monte Carlo g CARLO/BOEDAPESTJohn van Lottum heeft gisteren de d< tde ronde bereikt van het tennistoernooi in Monte Carlo. De ft lhovenaar versloeg in een Nederlands onderonsje Jan Sie- 'a ink met 5-7 6-4 6-1. Sjeng Schalken ging met 6-3 6-2 onder- r' :egen de Marokkaan Karim Alami. Van Lottum speelt in zijn jende partij tegen de Spanjaard Albert Costa. Monte Carlo 31 oor op de tweede dag André Agassi, die zich met een schou- 31 ilessure terugtrok. Ook Boris Becker verliet het toernooi. De 1 tmalige nummer één van de wereld keerde terug naar f island wegens de dood van zijn vader. Karl-Heinz Becker s' rleed op 63-jarige leeftijd aan kanker. In Boedapest ging '8 jnda Hopmans door naar de tweede ronde. De nummer 95 ni de wereld versloeg de Spaanse Virginia Ruano Pascual met tlo o Visser chef de mission OS 2002 '8 jEM^ Leo Visser is benoemd tot chef de mission voor de 30 nipische Winterspelen van 2002 in Salt Lake City. Wim Cor- JÏ s, bestuurslid van de sportkoepel NOC/NSF, maakte dat gis- n op het nationaal sportcentrum Papendal bekend. De oud- C3 iatser, tegenwoordig gezagvoerder bij de KLM, is de opvol- van Ard Schenk. De 33-jarige Visser was de enige en volgens leüs, t vens voorzitter van de commissie topsport van 'V IINSF, de ideale kandidaat. Oi l IC buigt voor mogelijke sancties De wedstrijd tussen Feyenoord en NAC gaat waar- *1 jnlijk toch door. Wegens competitievervalsing dreigde de 33 jase club maandag niet tegen de aanstaande kampioen aan eden. „Uit een fax van de KNVB blijkt dat de risico's van het spelen groot zijn", zei algemeen directeur Oltmans. „Het ons bijvoorbeeld punten kosten. We laten onze juristen nog ide consequenties kijken, maar ik denk dat we moeten be- len om te spelen." Hekkensluiter NAC voelde zich bena- hun strijd tegen rechtstreekse degradatie toen burge- ster Wöltgens van Kerkrade de confrontatie van de Feye- D rd tegen Roda JC verbood, er ouwer maakt weer iets goed ik Kï Met een tweede en derde plaats heeft Carolijn Brouwer so ran haar achterstand op Margriet Matthijsse goedgemaakt. Zi iborhoutse zeilster, die met Matthijsse in een strijd is ver- ..eld om een ticket voor de Olympische Spelen van Sydney, iv (haar twee races in de Europe-ldasse gisteren af met een b ede en derde plaats. Mathijsse won een wedstrijd, maar n orde' ook een tiende plaats. In de Soling-klasse heeft Team da oer, met Alphenaar Peter van Niekerk, de tweede plaats in ra klassement veroverd. De eerste race van de dag werd ge- 5 men, de tweede werd met een negende plaats afgesloten. In Ir 9'er bezetten Maurice Paardenkooper en Alphenaar Karsten ns (h dit moment een 27ste plaats. Het team kwam gisteren verder dan twee tiende en een twaalfde klassering. i»iolsingel maakt zich op voor feest ierdam Rotterdam houdt rekening met een kwart miljoen tvierders, mocht Feyenoord zondag landskampioen wor- l. Dat blijkt uit het programma, dat het gemeentebestuur gis- l! n bekend maakte. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen de mensenmassa in goede banen te leiden. Hoogtepunt van kampioensfeest moet de officiële huldiging op het balkon het stadhuis worden. Rond 19.30 uur spreekt burgemeester lelten de spelers toe. Trainer Beenhakker zal de huldiging 3 n 20.00 uur afsluiten met een dankwoord. BOLOGNA RTR Laurent Blanc heeft voetbal club Olympique Marseille gis teravond naar de finale van de UEFA-cup geschoten. Dankzij een benutte strafschop van de Franse aanvoerder eindigde het duel bij Bologna in 1-1. Na de 0-0 in de eerste wedstrijd van de halve finale staat niet Bologna maar Olympique Mar seille op 12 mei in de eind strijd. In de finale treft de Fran se lijstaanvoerder opnieuw een Italiaanse tegenstander. Parma kende voor eigen publiek wei- nig problemen met Atletico Madrid: 2-1. De Spanjaarden, die de thuiswedstrijd al met 1-3 hadden verloren, speelden een kansloze wedstrijd. Balbo ont nam de Madrilenen in de 35ste minuut het laatste sprankje hoop op een ticket voor de fi nale. Na de openingstreffer speelde Parma het duel rustig uit. Roberto tekende in de 63ste minuut voor de gelijkma ker: 1-1. Chiesa bepaalde zes minuten voor tijd de eindstand op 2-1. Bij de halve finale tussen Bo logna en Olympique Marseille ging het er minder rustig aan toe. De Franse gelijkmaker viel drie minuten voor tijd toen aanvaller Maurice binnen de beruchte lijnen door de Itali aanse keeper Antoniolo werd gevloerd. International Blanc schaarde zich achter de bal en schoot via de hand van de doelman raak. Bij Bologna was de teleurstelling groot. De Itali anen waanden zich een groot deel van de wedstrijd finalist. Paramatti tekende in de acht tiende minuut voor de ope ningstreffer. Na de gelijkmaker reageerde middenvelder Ma- rocchi zijn frustraties af op aanvaller Camara. De zware overtreding kwam hem op een rode kaart te staan. Ook het Italiaanse publiek kon de te leurstelling niet verwerken. Na het laatste fluitsignaal van de Duitse scheidsrechter Merk be stormde een deel van de aan hang het speelveld. De Franse spelers werden door woedende Italiaanse supporters achter volgd tot in de spelerstunnel. De fans reageerden mede op provocaties van de Fransen. Voor de deur van de kleedka mer van Olympique Marseille kwam het tot schermutselingen Heel eventjes waande PSV zich de nummer twee van Nederland. Maar een mid denvelder met kromme benen, groot geworden bij Ajax, verstoorde gister avond het Brabantse feest je. Met een snoeiharde vrije trap, ook nog van richting veranderd door de Eindhovense muur, schoot Martijn Reuser ver in bles suretijd Vitesse weer naast PSV: 3-3. De Arnhemmers blijven daardoor met één punt voorsprong op de Eindhovenaren op de tweede plaats staan, achter de zekere kampioen Feye noord. ARNHEM «GERTVAN PUK Niet alleen de tweede plek op de ranglijst, goed voor directe toelating tot de Champions League, stond op het spel. De uitslag van het duel tussen Vi tesse en PSV had ook van in vloed kunnen zijn op het kam pioenschap van Feyenoord. Bij een zege van PSV, gevolgd door een misstap van de Brabanders vrijdagavond bij De Graaf schap, zouden de Rotterdam mers zonder te spelen kampi oen van Nederland kunnen worden. Maar door het gelijk spel in Arnhem kon er een streep door dat draaiboek ge haald worden. Feyenoord kan nu op z'n vroegst zondagmid dag de landstitel veroveren. Dan moet tegen NAC in de Kuip een gelijkspel worden ge haald. Door de treffer van Van Ni- stelrooy (die in buitenspelposi tie werd aangespeeld) kwam PSV al in de zevende minuut op voorsprong. Lang duurde de vreugde niet. Twee minuten la- Vitesse-aanvoerder Michel Kreek zet zijn ploeg met een 'stiffie' op 1-1 tegen PSV. ter was het al weer gelijk. Machlas gaf de bal op maat mee aan Michel Kreek en toen was er voor Waterreus geen houden meer aan. Een puntga ve voorzet van de Griek werd in de 25ste minuut ook op waarde geschat door Martijn Reuser. Hij joeg de bal van dichtbij kei hard in de touwen. Vitesse had de wedstrijd toen stevig in han den. Het koningskoppel Ruud van Nistelrooy en Luc Nilis liep er lange tijd wat verloren bij in Arnhem, maar in de tweede helft kwam het dodelijke duo weer tot leven. PSV nam vol overtuiging het initiatief. Met twee fraaie treffers, beide keren op aangeven van Van Nistel rooy, boog Nilis de Eindhoven- se achterstand om in een 2-3 voorsprong. Vitesse liep als ver doofd over het veld en geloofde eigenlijk nergens meer in. Totdat Vitesse in blessuretijd op de rand van het PSV-straf- schopgebied nog een keertje een vrije trap mochten nemen. Björn van der Doelen liep Mare van Hintum tegen de vlakte, een op het oog onschuldige overtreding. Maar arbiter Dick Jol kende geen twijfels. Martijn Reuser bundelde nog een keer alle energie in zijn moegestre den lichaam. De vrije trap was nauwelijks geplaatst, maar wel akelig hard. En werd ook nog eens door de Eindhovense muur van richting veranderd. Voor Waterreus was er toen geen houden meer aan. Vitesse was terug op de tweede plaats achter Feyenoord. PSV-coach Bobby Robson wond zich na afloop verschrik kelijk op over de late gelijkma ker. „Een grote wedstrijd vraagt om moedige beslissingen van een arbiter. Van der Doelen heeft die jongen van Vitesse niet eens geraakt." Maar zijn opwinding was van korte duur. „Hier was niet verliezen eigen lijk het belangrijkst. We hebben nu nog vijf duels om de tweede plaats te veroveren. Dat blijft ons belangrijkste doel." Vitesse: Westerveld; Van der Schaaf, De Marchi, Veldman en Van Hintum; Reuser, Jochemsen (60. Amoah). Kreek en Fortes; Van den Brom (84. Kuiper) en Machlas. PSV: Waterreus; Lucius, Dirkx, Ooiier en Van der Weerden; Rommedanl, Van der Doelen. Nikiforov (79. Brug- gink) en Khokhlov, Nilis (89. Xavier) en Van Nistelrooy. tussen spelers van beide halve finalisten. Politie en stewards hadden grote moeite de vech tende voetballers te scheiden. Tijdens het strijdgevoel raakte een fotograaf zodanig gewond dat hij per brancard moest worden afgevoerd. De UEFA- afgevaardigde verklaarde na af loop een rapport over de onge regeldheden te hebben opge steld. „Het is nog te vroeg om over sancties te pratenlichtte hij toe. „Ik bepaal ook niet of de zaak een staartje krijgt. Dat moet onderzoek maar uitwij zen. DEN HAAG GPD Ajax wil de finale van de Am- stelcup die op 13 mei in de Rotterdamse Kuip gespeeld zou moeten worden, niet in de Maasstad afwerken. Bij de Amsterdammers, die in de fi nale tegen Fortuna Sittard moeten uitkomen, bestaat vrees voor rellen tussen de eigen aanhang en Feye- noord-fans. Volgens een woordvoerder van Ajax kan bovendien de vrije verkoop van toegangs kaarten niet worden gega randeerd. ,Als de combi-ver plichting van toepassing is (gecombineerde reis en toe gang) kunnen niet meer dan 6000 Ajax-fans meereizen. Het is geen dreigement, maar als er in de Kuip geen vrije verkoop mogelijk is, vragen wij de KNVB naar een andere locatie uit te zien". Om aan de problemen het hoofd te bieden heeft Ajax de gedachte geopperd de finale elders te spelen. Daarbij zijn het Gelredome in Arnhem en het Philips-stadion in Eind hoven genoemd. Een andere mogelijkheid zou zijn de fi nale in twee wedstrijden te verspelen: een duel bij For tuna Sittard en een wedstrijd in de ArenA. Cor Nijpels, directeur alge mene zaken van Fortuna, liet weten niet al te veel waarde te hechten aan de Amster damse voorstellen. Bij de KNVB is geen verzoek van Ajax binnengekomen om te tornen aan de bekerfinale. KNVB-zegsman De Leede: „De finale om de Amstel Cup wordt op Hemelvaarts dag gespeeld in De Kuip. Dat is een traditie die we alleen maar willen verstevigen." Met bijdragen van: Willem Spierdijk, Janet van Dijk en Gerard Baas. voorzitter Huig Nijgh 15 n de voetbalvereniging N tkerk ergert zich al een j3 jaar aan competitieverval- lij jeugdteams. Tegen het van de competitie ge- het nogal eens dat elftal- idere of betere spelers uit e teams inzetten in de om de titel. Heel frustre- niet alleen voor de vaste is van dat elftal, maar look voor de tegenstan- iijgh schreef vorige week erontwaardiging hierover ich af in een persberichtje ,N e krant, dat eindigt met proep aan de leden van ische commissies, team- sen trainers: „Speel fair K zien wie zich écht eerste dagen, nadat Nijgh zijn a ericht schreef, maakte hij 'eer mee. otje van de vice-voorzitter in Koudekerk E2, dat op itt iglijst tweede stond, een ichter op ARC E7. Toeval - tmoetten deze pupillen- elkaar in de laatste com- ïwedstrijd op het terrein RC. Wie won, was kampi- Jikele dagen voor de wed- vroeg ARC aan Koudekerk cruciale duel kon worden fitst van negen uur naar Omdat er om negen uur 'eld vrij was, luidde de iring. Koudekerk stemde :ar zette later vraagtekens t verzoek van ARC. Was et gedaan om spelers uit e elftallen te kunnen op- p orzitter himself ging za- (ochtend op onderzoek 'zag dat er wél een veld op het ARC-terrein. „Ik ben met de jeugdvoorzitter tot de conclusie gekomen dat ARC een bepaalde verdenking op zich heeft geladen", zegt voor zitter Wim Sherlock' van Wei zen voorzichtig. Huig Nijgh: „Ik zeg niet dat het inderdaad onreglementair is gegaan, maar alles wijst erop. Je kon het ook merken aan het spel van die jongens. Hier thuis werd ARC nog ingemaakt met 4-1 en nu verloor Koudekerk met 6-4. Het is toch triest. De jongens hadden het ook door, die kennen die ge zichten. 't Was weer selectie hoor, zeiden ze in de kleedka mer. 't Was weer selectie. Secretaris Arty Zwaan van ARC heeft de kampioenswedstrijd van E7 zelf gezien. Volgens hem is het duel alleen maar verzet omdat elf uur een leuker aan- vangstijdstip is voor een kampi oenswedstrijd dan negen uur. Er zijn volgens hem helemaal geen spelers uit hogere teams opgesteld. „Ik ken de elftalleider. Dat is mijn achterbuurman èn een goede kennis, en die zou zoiets zeker nooit doen", zegt Zwaan. En daar durven wij natuurlijk niets tegen in te brengen. De secretaris meent dat de be schuldigingen van Koudekerk voortkomen uit 'frustratie'. En laten ze bij Koudekerk nou on geveer hetzelfde denken over ARC. Nijgh: „Het gaat gewoon om de eer van een volwassene, die graag wil kunnen zeggen dat zijn team kampioen is geworden. De saaie wedstrijd Noordwijk - Marken bood Ajax-doelman Edwin van der Sar zaterdag alle gelegenheid om de gedachten eens de vrije loop te laten. 'De Boertjes weg, Blind stopt, wat moet ik dan nog?' Op de plek waar ooit een mooie betaald voetbalcarrière begon, overpeinst de Voorhouter zijn toekomst: Liverpool, Manchester United of Lazio Roma? foto dick hocewoninc Aanstaande zaterdag staat er een echte topper op het pro gramma. Lugdunum en RCL, nummer een en twee, in de za terdagse derde klasse vechten dan in het voorlaatste competi tieduel uit wie de meeste kans maakt op het kampioenschap. Het dertigerslegioen van de Kikkers, ook wel de 'vrijbuiters' genoemd, staat bovenaan met een punt voorsprong op de am bitieuze Racing, zodat zaterdag al een vroegtijdig einde kan ko men aan de veelbelovende trai nersloopbaan van Paul van der Zwaan. De RCL-trainer heeft namelijk gezegd dat hij zijn trainersdiploma in de open haard zou gooien als 'het zootje ongeregeld van Lugdunum' kampioen zou worden. Heb je dat echt gezegd, Paul? „Eh, ik weet niet meer dat ik dat heb gezegd. Maar als ik het heb gezegd, dan was het niet letter lijk bedoeld. Het was meer om mijn eigen ploeg te motiveren. Het zou toch onrechtvaardig zijn als wij met zo hard werken het niet zouden redden tegen hun, die eher zo weinig aan doen. Zij gooien het blijkbaar meer op de ontspanning, wij op het harde werken. Dus je hebt het gezegd? „Nou, ik kan wel zo iets in die geest gezegd hebben. Hoe bedoel je? „Okay, maar het was off the re cord. Ik weet trouwens alweer wanneer dat was. Na TAW-RCL stond ik wat na te babbelen met wat mensen. Er stond ook een journalist bij, maar die had zijn kladboekje al ingeklapt. Maar wat ga je nou doen als....? „Bart van Leeuwen (voorzitter van UVS, waar Van der Zwaan volgend seizoen trainer is, red.) vroeg er ook al naar. 'Je hebt toch wel getekend?', zei hij nog. Maar alles goed en wel. RCL gaat het gewoon redden. Als Lugdunum kampioen wordt zou dat belachelijk zijn. Of nee, vreemd, laat ik me maar wat voorzichtiger uitdrukken. Als ze het redden, waren ze dit jaar de beste, punt uit." Vanavond ga je er hard tegen aan? „Nee, het wordt een rustige ont spannen training. Ik heb wel wat geleerd van liet succes van Lugdunum. Na de wedstrijd UVS - DWV. He, daar loopt Marco Aker boom in z'n dagelijkse kloffie. Ha, Marco, geblesseerd? „Nee, geschorst, door een gele kaart tegen Hilversum. We hebben het wedstrijdformulier vastgehouden, kon ik vorige week meespelen tegen Tonegi- do." „Nee, ik was geblesseerd. Het was de bedoeling dat de schor sing zou gelden voor de LD- -cup wedstrijd tegen Noord- wijk, vorige week. Die werd af gelast. Dus toen mocht ik niet meedoen tegen DWV. Is UVS hier in de eigen val ge lopen, of zit er meer achter?? Suizebollen vermoedt het lapt- ste. Omdat wij buiten de week einden toch niets te doen heb ben, zijn we eens nagegaan hoeveel punten UVS haalde zonder Akerboom. De vrije verdediger miste vier wedstrij den, daarvan wonnen de blauwwitten er twee, speelden ze er een gelijk en ze verloren er een. Zeven punten uit vier wedstrijden dus. Als ze de hele competitie met dit gemiddelde hadden gespeeld, stonden ze nu op de derde plaats met 40 punten, twee punten achter de koplopers. UVS moet nog drie cruciale wedstrijden spelen in de strijd tegen degradatie. Als een UV- S'er, maakt niet uit wie, ko mende zondag tegen een gele kaart oploopt en de arbiter naar de naam van de dader vraagt, is er maar een aant- woord mogelijk. „Ik ben Akerboom, scheids." Jeroen Brussee, de trainer van de vrijbuiters van Lugdunum, zit ondertussen met heel andere problemen. Gisteren had hij maar acht man tot zijn beschikking en dus konden zijn mannen niet tegen Rijnsburgse Boys aantreden in het kader van de Leidsch Dagblad Cup. Rijnsburg gaat dus zonder te spelen door naar de halve finale. Hoe moet dat nou zaterdag? „Ik kan alleen maar hopen dat ze er weer zijn. Je weet hoe het gaat met oudere voetballers, tegen het einde van het seizoen komen de kwaaltjes aan het licht. Ik was dit jaar al blij als ze een keer per week kwamen trainen. Het is je bekend dat Paul van der Zwaan stopt met trainen als jullie kampioen worden? „Ach, dat begrijp ik wel. Hij heeft zo'n organisa tie achter zich, daardoor moet hij aan een ver wachtingspatroon voldoen. Wij doen maar wat, maar hebben wel allemaal een fantastische wed strijdmentaliteit. Je kunt ze anders mooi op scherp zetten met die uitspraken van Van der Zwaan? „Die tijd is toch geweest. Toen ik nog speelde, werd dat wel eens gedaan. De ene keer lukt dat wel en de ander keer niet. Ik heb trouwens mijn eigen methodes, maar dat is het kleedkamerge heim van Lugdunum. Pakken we het toch profes sioneel aan. Had je niet gedacht, he.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25