Marco Kleijn goudhaantje bij pover Noordwijk: 1-0 Sport Broere en RVV praten het oude zeer weg Hoge cijfers voor UVS ELEVEN v BSC VVSB en Rijnsburgse Boys naar halve finales LD-Cup Peter Kromhout vanaf elf meter niet te kloppen Trigon werkt ondermaat! CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 07| LEIDEN JANET VAN DUK Drie gesprekken waren er no dig om het oude zeer weg te praten bij Martin Broere. De Leidenaar is nu weer terug als trainer bij RW, de Rijnsburgse volleybalvereniging die hem twee jaar geleden onverwacht ontsloeg, na een verbintenis van zeven jaar. ,,Ik heb altijd gedacht en gezegd dat ik nooit meer terug zou gaan. Maar in zeven jaar heb ik toch een be paalde band gekregen, in de vereniging heb ik veel volley balvrienden. En er is een basis waarop ik verder kan gaan wer ken. Ik kan er binnenstappen en \Tolijk verder gaan." En dat verder gaan, kan wat Broere betreft niet ver genoeg zijn. „Ik heb één ambitie en dat is met de club naar de eredivi sie. Met eigen jeugd doorsto- Rijnsburgse volleybalvereniging wil hogerop ten. Of het lukt is de vraag, maar het streven is er", aldus de trainer, die heeft gemerkt dat er de afgelopen jaren ook jeugdig talent is doorge stroomd in Rijnsburg, maar dat de aanvoer vanuit de jeugd nu minder goed en groot is gewor den. „Daar gaan we met z'n al len weer aan werken." Broere, die de afgelopen twintig jaar bij verschillende volleybalverenigingen in de re gio werkte, bracht in zijn eerste zeven jaar bij RW het eerste herenteam van de eerste klasse naar de tweede plaats in de derde divisie. Hij vertelt dat hij weg moest omdat het bestuur hem als een meubelstuk ging beschouwen en 'eens wat an ders' wilde. Bovendien zinde het de voorzitter niet dat er een andere teammanager was aan gesteld, een taak die het be stuurslid daarvoor zelf vervul de. „Het was wel gek om, op de dag voor mijn vakantie, zulke dingen te horen uit de mond van een man die ik zeven jaar als mijn maatje in het volleybal had beschouwd", aldus de trai- De meeste spelers reageer den volgens Broere 'ontsteld', enkele anderen vonden het wel prettig om eens onder iemand anders te trainen. Zijn opvolger Pieter Kelatow werd echter na een half jaar aan de kant gezet, daarna nam jeugdtrainer Piet van Rijn het over. Volgens Broere heeft vervolgens een aantal spelers het initiatief ge nomen om hem terug te halen. Broere wilde uiteindelijk wel, ook al omdat hij niet van plan was om trainer te blijven van het vrouwenteam van DAC, dat dit seizoen degradeerde. „Het is wel gebleken dat het voor RW niet zo gemakkelijk was om een andere trainer van niveau te halen. Die zijn dun- gezaaid, zeker in de Leidse re gio. En ik denk dat er niemand in het hele land zoveel volley baltraining heeft gegeven als ik", aldus Broere. „Maar het bestuur heeft nog steeds moei te om dat allemaal toe te ge ven. De verhoudingen liggen nu gewoon anders." Voorzitter Bart van Kruistum houdt zich nogal op de vlakte, maar beweert dat Martin Broe re twee jaar geleden niet is ont slagen. Aan zijn vertrek zou een geschil over onkostenvergoe dingen ten grondslag liggen. „Er was geen sprake van een fi nancieel geschil. Ik deed een voorstel en dat werd meteen afgewezen, terwijl je daar nor maal gesproken over gaat on derhandelen", aldus Broere. Van Kruistum: „We zijn zeer content dat we er dit keer wel uitgekomen zijn. Het stond al tijd buiten kijf dat hij een goe de trainer is. Zowel spelers als bestuur wilden hem weer te rug." Het herenteam is dit jaar een magere middenmoter in de derde divisie. „We willen de komende jaren toch proberen de sprong naar de tweede divi sie te maken", aldus Van Kruis tum. RW heeft met dat doel voor ogen ook nieuwe spelers aangetrokken, maar de namen wil de voorzitter nog niet prijs geven. DUIVENTIL Bröring: 'Heerlijk om zo 'n speler achter de hand te hebben Marco Kleijn zorgde gister avond in Oud Beijerland voor het verhaal van de dag. De Hillegommer had de pest in dat hij, toch een van de steunpilaren dit sei zoen bij de kampioenskan didaat, de afgelopen twee duels op de reservebank zat. Daarom was het voor hem 'extra lekker' om als invaller drie minuten voor tijd de winnende goal te gen SHO te scoren waar door Noordwijk komende zaterdag tegen Quick Boys de titel kan binnenslepen. De vrede tussen Kleijn en coach Ruud Bröring is nog niet getekend maar het na derende feest lijkt eventue le interne strubbelingen moeiteloos te overstem men. OUD BEUERLAND LOMAN LEEFMANS Helemaal onbegrijpelijk vond Kleijn het niet dat hij na een pe riode van schorsing en blessure afgelopen zaterdag niet in de basis stond. Omdat zijn vervan ger Jelle Korbee matig op de plaats van rechtsbuiten acteer de en Kleijn al vroeg in de twee de helft aan een warming-up mocht beginnen, dacht hij zijn rentree te kunnen maken. De 24-jarige aanvaller bleef echter aan de kant en stond ook giste ren niet bij de eerste elf. „Ik wou dat de trainer zoveel ver trouwen in mij had als in Kor bee. Daarnet in de rust geeft Korbee zelf aan dat hij niet he lemaal lekker in zijn vel steekt op die positie, maar nog kom ik er niet in. Dat vond ik onte recht." Zaterdag kan Noordwijk op Nieuw Zuid in Katwijk het eer ste kampioenschap in zestien jaar halen. Voor Kleijn sowieso een emotionele wedstrijd om- Marco Kleijn zorgde met zijn treffer vlak voor tijd voor de Noordwijkse ontlading. foto dick hogewoninc dat hij vorig seizoen voor Quick Boys uitkwam. Hij zou daar graag nog wat willen laten zien omdat hij ook in Katwijk be paald niet de beste maatjes was met de trainer, Cees Tempelaar. Ondanks zijn gouden treffer van gisteravond is het nog aller minst zeker dat Kleijn zich een plaatsje in de basis heeft ge schoten. Bröring denkt de aanvaller juist te kunnen prikkelen door hem naast zich op de bank te houden en de oefenmeester zag in de treffer van Kleijn hét be wijs dat zijn 'psychologisch zet je' heeft gewerkt. „Toch heerlijk om zo'n speler die zó graag wil achter de hand te hebben", ver klaarde Bröring. Het treffen met Steeds Hoog- er Oud Beijerland vertoonde veel overeenkomsten met het duel tegen Marken van afgelo pen zaterdag. Noordwijk speel de bepaald niet het spel van een mogelijke kampioen maar had wederom aan één doel- puntje genoeg. De doortimmer de defensie van SHO gunde het aanvalstrio Rocky Pitti, Patrick van Dam en Jelle Korbee weinig ruimte, laat staan kansen. De Noordwijkse opbouw liep zich daarop stuk en omdat ook de thuisploeg aanvallend wei nig in de melk te brokkelen UVS scoorde het afgelopen weekeinde verreweg het beste. Vijf spe lers kregen een 'acht' voor hun optreden tegen DWV. Bij de overi ge wedstrijden werden opvallend weinig hoge cijfers toegekend. Zo scoorde geen enkele speler van Noordwijk - koploper in de hoofdklasse A - hoger dan een 'zeven'. Ook bij ARC-FC Lisse pres teerde niemand bovengemiddeld. UVS-DWV 6-3 D. de Heiden Van Grootveld Parrel Roest Van Heiningen Montagne Honsbeek 8 Yener 7 64. D. v/d Heiden Roest De Roode De Kort 83. Cadel Van Lochem Aalbersberg Slingerland 46. Faber Boulayoune Noordwijk-Marken 1-0. Spaan Van Kms Ten Brinke Smit Reinders 7 P. de Jong 6 Korbee 7 Van Dam 7 P.tti 6 77. V d Laan ARC-FC Lisse 1-2. ARC: Admiraal 6 Hordijk Van Orssagen 7 M. Bloemheuvel 6 Westenberg 7 Reinders-Folmer 6 P. Bloemheuvel 7 Bos 7 Voskuilen 6 R. Blok 6 Van Meggelen 6 64 Van Beest 6 FC Lisse: Bouman Polman 80 Elmahdadi Van der Zwet Van der Lugt Hoei Tan 7 46. Bozuwa 7 Ras - Biervliet 7 80. Kant 7 Van Bemmel 6 Simons 6 Linger De 'Voetballer van het Jaar' ontvangt een reiseheque ter waarde van 2500 gulden. Deze prijs wordt uitgereikt op het Eleven Voetbalgala dat op za terdag 12 juni in Congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkcrhout wordt gehouden. Informatie over het voetbalgala op: www.hengstadvocaten.nl/voetbalga- Vreugde bij Jack Honsbeek. foto hielco kuipers Capelle-Quick Boys 1-3. Van Nie Van Dam 90 Star Pluimgraaff Van Dijk Van der Plas Faerber 7 J Schaap 8 Van Beelen 8 87. De Jong Katwijk-SHO 2-0 Van Kesteren Robbers Bon Van der Meer Kwestro Slootweg 77. Lentz Van der Plas P van Duijn M de Ridder 90. Van Delft SHO-Noordwijk 0-1 Spaan 7 Van Kins 7 Ten Brinke 7 Smit P. de Jong 7 Azier 7 Reinders 7 Van der Laan 7 78. Van der Niet - Van Dam 6 LEIDEN ANTON DIEDRICH had, ontstond een rommelige strijd op het middenveld waar bij de bal door beide partijen meestal doelloos door de lucht naar voren werd getrapt. De enige echte kans voor rust ont stond nadat SHO-spits Glenn Brown zo'n lange bal ontving en zich eenvoudig van zijn be waker Martin van kins ontdeed. Zijn stift over keeper Robert Spaan belandde in het zijnet. Direct na rust beleefde Noordwijk opnieuw een be nauwd moment doordat Oud- Beijerlander Pieter Burremans een voorzet net over kopte. In het laatste half uur verschaften de bezoekers, die ondanks po ver spel wel een aanstekelijke hoeveelheid inzet aan de dag legden, eindelijk ook enkele mogelijkheden. Geerlig Azier zag een inzet via de grond de lat schampen, Patrick de Jong kop te van dichtbij op de keeper en invaller Kleijn pegelde een bal voorlangs. Diezelfde Kleijn maakte in de 87ste minuut op de kop van het strafschopgebied een een-twee tje met Van Dam en zag, om ringd door drie tegenstanders, geen andere uitweg meer dan van die afstand zo hard moge lijk af te drukken. Het schot ein digde in de verste hoek en zorg de voor een vreugdevolle ontla- ding bij de Noordwijkers. Na afloop bleef Bröring op de psychologische toer. Hij had niet alleen Kleijn 'geprikkeld' maar ook nog een 'psycholo gisch tikje' aan concurrent Scheveningen uitgedeeld. „Wat denk je als die naar teletekst kij ken en de hele avond een 'nul', achter Noordwijk zien staan die vlak voor tijd 'floeps' in een 1 verandert. Dat moet toch aan komen." SHO_Noordwijk 0-1 (0-0). 87. Kleijn 0-1. Scheidsrechter: Alter (Zoeter- meer). Toeschouwers: 650. Geel: Lima (SHO) en Smit (Noordwijk). Noordwijk: Spaan, Van Kins, Ten Brinke, Smit, De long, Azier, Reinders, Van der Laan (78. Van der Niet), Van Dam, Korbee (69. Kleijn), Pitti. Twee mooie doelpunten van Mark Ens, nog wor de rust, hielpen WSB naar de halve finales van de LD-cup. De Noordwijkerhouters versloegen Alphense Boys met 0-2. Toch was WSB'er Martin Aan- hane niet tevreden over het vertoonde spel. „Het was dramatisch", vond Aanhane, „met die twee goals en nog een bal van Mark op de lat heb je de hoogtepunten wel gehad." Alphense Boys probeerde de vleugels in te schakelen en de momenten dat dat goed ging, verwirf de ploeg ook een paar kansen op de aansluitingstreffer. Die werden niet benut. Ook Rijnsburgse Boys bereikte de halve finales. Het hoefde daar voor niet te spelen. De tegenstander, het zaterdagteam van Lugdu- num, kon geen elftal op de been brengen en zegde af. Trainer Je roen Brussee wilde de licht geblesseerde 'oudjes' niet riskeren, met het oog op de kraker tegen RCL van aanstaande zaterdag. Doelman brengt Quick Boys ronde verder VOORSCHOTEN LARS ULRICH Hoe dichtbij de finale ook is, als er nog competitiebelangen spe len, staat een LD-cup-duel op het tweede plan. Dat gold giste ren ook voor Voorschoten en Quick Boys, die beide in de race zijn voor een periodetitel. De kwartfinalisten verwachtten vooraf niettemin dat het een 'leuke wedstrijd' zou worden. Die wens kwam uit, de ploeg van Gerard Désarhield lang ge lijke tred (2-2), maar moest het hoofd na strafschoppen buigen. Bij Quick Boys bleven Ronald van Dijk, Hans van der Plas, Leonard Pluimgraaff en Peter Kruit bleven aan de kant, zodat jonkies Michael van Beelen en Martij n Ravensbergen in de Katwijkse defensie speelden met Richard van Schijndel en Glen van Dam. Het was zeker in de eerste helft geen doorslaand succes. Voorschoten legde het hart van de Katwijkse defensie verschillende keren bloot. Het was dat keeper Peter Kromhout attent voor zijn doel speelde, anders had de hoofdklasser méér doelpunten moeten in casseren. De twee treffers van Barry Dubbeldeman waren al pijnlijk genoeg. Eerst kon de Voorschoten-spits op aangeven van Jan Zoetemelk vrij opsto- men, tien minuten voor rust was Frank Buizer de aangever. De gelegenheidsdefensie van Voorschoten toonde minder haperingen. Désar had de de buterende voorstopper Leo Stronkhorst op slechts een foutje betrapt, toen de jonge Katwijkse spits Faisel Bounifa bij de eerste paal inkopte. Het leverde de tweede Quick Boys- treffer op. Michel van Hooy, fel op de huid gezeten door Voor- schoten-verdedigers, had na ruim een kwartier de openings treffer gemaakt. In de tweede helft stelde Quick Boys defensief orde op zaken. Aanvallend toonde de Katwijkse ploeg, evenals in de eerste 45 minuten, te weinig creativiteit om Jeroen van den Hoven te testen. De jonge Voor- schoten-doelman had zich waarschijnlijk een drukkere avond voorgesteld. Hij stond zelfs aan de basis voor de beste kans in de tweede helft. In de laatste minuut bereikte hij met een verre uittrap invaller Frank de Zwart, die zijn schot via de handen van Kromhout naast zag gaan. Het sportieve duel moest zo doende beslist worden via straf schoppen. Kromhout stopte de schoten van Frank de Zwart, Hein de Graaff en Eelke van Dijken. Omdat Frank Buizer de vierde strafschop naast schoot, waren de twee rake penalty's van Jan Schaap en John Kroon voldoende voor een plekje bij de laatste vier. Voorschoten'97-Quick Boys 2-2 (2-2). 18. Van Hooy 0-1, 19. Dubbeldeman 1- 1. 26. Bounifa 1-2, 34. Dubbeldeman 2-2. Scheidsrechter: Van Rijn. Toe schouwers: 175. Voorschoten'97: Van den Hoven: Rot teveel, De Graaff, Stronkhorst. Van Paassen; Zoetemelk (Schwartz), Bors- boom, Buizer, Visser (Faas); Dubbel deman (De Zwart), Van Dijken. Quick Boys: Kromhout; Van Dam, Mi chael van Beelen. Van Schijndel (Jan Schaap). Ravensbergen; De Jong (Mat- thijs van der Plas), Van Hooy. Martin van Beelen; Timmermans, Bounifa (Heringa), Kroon. Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenboi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Miquel van Kessel heeft zon dag zijn wereldbekerdebuut gemaakt in Luik-Bastenaeken- Luik. De jonge wielerprof uit Ter Aar bereikte door een vil de eindstreep niet. Van Kessel rijdt deze week een Frans program ma en gaat van start in de Ron de van Picardië en de GP Dena- in Peter en André van de Reep (Hillegom) reden een goede Ster der Beloften. Peter reed lange tijd solo in de tweede etappe en zijn jongere broer André nam deel in de kopgroep van de slotetappe Bollenstre- ker Walter de Kok behaalde een tweede plaats in de Ronde van Midden Holland. Thijs Zonne veld was de sterkste bij een clubrit in Lisse. Hij klopte de Noordwijkers Peter Zuidhoek en Piet de Ridder De Holland Ladies Tour wordt door de UCI erg serieus genomen. Daarom heeft de internationale wieler- unie de Noorse Tarik Lindholm Nilsen als wedstrijdleidster aangewezen. De vrouwenronde van Nederland (5-10 septem ber) is in handen van een Leid se organisatie Het plan om de proloog van de Tour de France in 2001 naar Almere te halen is voorlopig in de ijskast gezet. De hoge kosten en de enorme in spanningen die er voor nodig zijn, hebben Almere van het idee doen afzien Jack van den Berg heeft bij zaterdaghoofd klasser Zwart Wit'28 zijn trai nerscontract met een jaar ver lengd. De spelers Ferry Seton (Strijen) en Bob Molendijk (Spijkenisse) houden het bij de Rotterdamse club voor gezien Trainer Frans Schaap vertrekt aan het eind van het seizoen bij eersteklasser Neptunus. Bij IJs- selmeervogels heeft Theo Koopmanschap besloten om een punt achter zijn voetbal loopbaan te zetten. Koopman schap kampt met te veel bles sures Noordwijk treft in de kwartfinales om de Amstel Cup WSB als tegenstander. Een da tum is nog niet bekend. De an dere wedstrijden.in de kwartfi nale zijn: ADO Den Haag-Kra nenburg (25 april), Tonegido- Katwijk en HMSH-Rijnsburgse Boys (beiden 27 april) SHO en eredivisieclub Heerenveen heb ben elkaar gevonden im menwerkingsovereenkoi volgende week wordt bel tigd. Heerenveen wil gesj talenten in het westen va land bij SHO stallen. Een werkte Heerenveen sanu Spijkenisse Voetbalclub vier ereleden rijker. Tijdi algemene ledenvergadei ging die eer naar Ger Nai geiler sr, Albert Klunder, Eradus en Tom Verschot RCL heeft in Yolanda va sum een nieuwe secretaj adres is Munnikenparkl derdorp (071-5238735).! Loesveld gaat verder alst voorzitter Voorhouterfi Kempen heeft wederonu teranentitel bij het triatlo haald. In Venray was hiji te bij veteranen 60+ De wen van korfbalclub Spo Trigon hebben het hoog ringspercentage in de ho klasse. Chantal van Duijj in de vrouwen toptien vierde Patrick van Kali se) vertegenwoordigt Ne land de volgende maand EK in Bratislava Rugby DIOK heeft in Aryan Mo een nieuwe speler. De va Zeeuwse Tovaal afkomst Moelker is in Oegstgeesi wonen Acteur Rick En (Hazerswoude) is toegeu tot het autoteam van Mii Bleekemolen Bij het pn aal kampioenschap sneli men in Reeuwijk gingen tels naar Cor van Dusseli (Leiden), Erik Jan van Re (Woubrugge) en André)1 (Alphen aan den Rijn). D ste mag met Rijnsburger de Mooy naar het NK vo oren De DOS-tum^rsD Allport en Thijs Ruygrok haalden goud bij de diso kampioenschappen in Zi drecht De Ter Aarse sui heeft Fabian Otto, Joeriv Dijk en Marco van der li geschreven voor de Non Cup op de Grevelingerdi bij Port Zeelande. De wei den worden op 24 en 25 gehouden Energiebedi uit Leiden is hoofdspons de Junior Davis Cup, die maanden mei (Vught) en (Noordwijk) wordt versp LEIDEN MICHEL VAN CENT pioensrace in de competitie. Het achttal van Peter Sch; werd in de kwartfinales van de Rijndelfland-beker uitgese door Avanti: 9-12. Daarmee verdween de laatste vertegen ger van de Leidse regio uit de bekerstrijd. Het zag er in de openingsfase niet naar uit dat Sporting Tris worden verrast door Avanti. De titelpretendent speelde mt Niesing en Johan ter Hofte voor Tim van der Horst (kuitbl en Sander de Haas (geschorst), maar dat leek geen bezw aanval combineerde vaardig genoeg en creëerde tal vanl alleen was de afwerking ondermaats. Arnoud Lambooy Daan Niesing verzilverden slechts een paar van de mogelijl goed voor een 3-1 voorsprong. De bezoekers uit Pijnacker twee minuten later echter alweer terug op gelijke hoogte (3 anca Joustra zette haar ploeg nog eens aan de leiding (5-4), opnieuw het weerwoord gelijk uit de tegenaanval kwam (5-5 In de tweede helft bleef Sporting Trigon vergeefs zoeken zuiverheid, die zondag tegen LUTO nog vijfentwintig doelj had opgeleverd. Coach Peter Schallenberg zette op 6-7 mei ten van Vliet een verse aanvaller in, maar het doelpunt viel andere kant (6-8). De invaller was op 7-10 overigens wel ffi Avanti bleef intussen geduldig aanvallen en zoeken naar d schotkansen, en met succes (8-12). In de slotminuut had Lambooy van een 'onmogelijke' afstand wel succes, terwijli makkelijke kansen onbenut waren gebleven: 9-12 eindstand Kwartfinales Rijndelfland-beker, senioren: De Meervogels-Fortuna 15 ting Trigon-Avanti 9-12, Ready-Die Haghe 9-13. HKV/Ons Eibernest-B Halve finales: Die Haghe-De Meervogels, Avanli-KVS; junioren: TOP-F 6. KVS-Phoenix 15-10, Fluks-VEO 11-9, Fortuna-Die Haghe 11-9. Halv TOP-Fortuna. KVS-Fluks. SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN Hoofdklasse A. SHO - Noordwijk 0-1 Lucky 10 van dinsdag 20 april: 11-19- 21 -22-23-25-27-32-47-53-54- 56- 58-59-61-64-67 -68- 71 -80. (onder voorbehoud) Toto 15. Eerste prijs-, geen winnaar; twee de prijs: 1 winnaar, bruto f. 10.691,50; derde prijs: 11 winnaars, elk bruto f 2429,80. Stand aan kop: Noordwijk 23-47 Rijnsb. B. 23-36 Schevening 23-41 Lisse 23-35 ExcelsiorM 23-37 Quick Boys 23-33 Eredivisie. Vitesse - PSV 3-3 (2-1). 7. Van Nistelrooy 0-1. 9. Kreek 1-1. 26. Reuser 2-1. 68. Ni- lis 2-2, 86 Nilis 2-3. 90. Reuser 3-3. Scheidsrechter Jol. Toeschouwers 25 000. Gele kaart: Van der Schaaf Vites se). Van der Weerden, Nilis. Van Nistelrooy (PSV). Stand aan kop: Feyenoord 28-70 Heerenveen 29-48 Vitesse 29-55 Roda JC 28-47 PSV 29-54 FC Twente 29-46 Willem II 29-53 Ajax 28-44 UEFA-beker, halve finale, tweede wed- Bologna (Ita) - Olympique Marseille (Fra) 1-1 (1-0). 17 Paramatti 1-0, 87 Blanc (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 39.000 Rode kaart: 89. Marocchi (Bologna), Gele kaart: Para matti, Antonioli (Bologna), Brando, Gallas, Bravo, Ravanelli, Luccin (Olympique Mar seille). Eerste wedstrijd 0-0, Olympique Marseille naar finale. Parma (Ita) - Atletico Madrid (Spa) 2-1 (1- 0). 35. Balbo 1-0, 63. Roberto 1-1, 84 Chiesa 2-1. Scheidsrechter: Durk.m (GBr). Toeschouwers. 9.000, Gele kaart Baggio (Parma), Santiago, Aguilera (Atletico Ma drid) Eerste wedstrijd 3-1. Parma naar fi- Zaterdag amateurvoetbal München. Final Four Euroliga. VOETBAL Halve finales: Kinder Bologna (Ita) - Team- system Bologna (Ita) 62-57 (34-32), Zalgi- ris Kaunas (Lit) - Olympiakos (Gri) 87-71 (48-33) New York. NBA. Boston Celtics - Indiana Pacers 104-120 (Smits 4 punten voor Pacers). Philadelphia 76-ers - New York Knicks 72-67, Toronto Raptors - Orlando Magic 90-72, Cleveland Cavaliers - Miami Heat 87-94. New Jersey Nets - Charlotte Hornets 113-120, Hous ton Rockets - Seattle Supersonics 120- 113, LA Clippers - Sacramento Kings 98- 102, LA Lakers - Vancouver Grizzlies 117- 102. Toronto Raptors - Atlanta Hawks 81-103, Utah Jazz - San Antonio Spurs 69-83, Chi cago Bulls - Washington Wizards 83-77, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 104-100, Milwaukee Bucks - Orlando Magic 95-83, Golden State Warriors - LA Lakers 102- 106 nv, Denver Nuggets - Portland Trail Blazers uitgesteld. Nederlandse eredivisie. Play-offs. Finale, best of saven.Den Helder - Astronauts 63-60 (stand 2-0). Promotiedivisie. Sharks - Early Bird 66-53. DAMMEN Groningen. WK sneldammen. Vijfde ronde, eerste partij: Wiersma (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1. tweede partij Gant- warg - Wiersma 1-1. Overige partijen vijfde ronde worden woensdag in Delfzijl ge speeld Stand na acht partijen: 1 Schwarzman (Rus) 12 punten. 2. Georgiev (Rus) 11 3 Baljakin (WRu) 10. 4. Gant warg 10 (uit 10), 5. Koifman (Isr), Valneris (Let) 8, 7. Wiersma 8 (uit 9) 8. Clerc (Ned) TENNIS Monte Carlo. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Sie- merink (Ned) 5-7 6-1 6-4, Alami (Mar) - Schalken (Ned) 6-2 6-3, Albert Costa (Spa/10) - Zabaleta (Arg) 6-3 6-4. Enqvist (Zwe/12) - Hrbaty (Slw) 7-5 6-7 6-2. Gros- jean (Fra) - Prieto (Arg) 6-0 6-4, Muster (Oos) - Johansson (Zwe/16) 6-3 6-4, Lju- bicic (Kro) - Medvedev (Oek) 5-7 6-0 6-1, Delgado (Par) - Björkman (Zwe) 7-6 0-6 6- 4, Pescariu (Roe) - Dosedel (Tsj) 6-2 6-1. Grosjean (Fra) - Prieto (Arg) 6-0 6-4, Man tilla (Spa/15) - Squillari (Arg) 6-2 6-4, No- vak (Tsj) - Rosset (Zwi) 6-3 7-5, Kuerten (Bra/13) - Carlsson (Bra) 6-1 6-3. Lapentti (Ecu) - Gaudenzi (Ita) 6-1 7-6. Tweede ronde: Meligeni (Bra) - Henman (GBr/3) 6-7 6-4 7-5. Golmard (Fra) - Beek- er (Dui) Becker trekt zich terug, Spadea (VSt) - Kucera (Slw/6) 6-4 6-3. Rios (Chl/9) - Pavel (Roe) 0-6 6-4 7-6. Orlando. Mannen, 810.000 gulden. Eerste ronde: Courier (VSt/5) - Tillström (NAC) 6-4 7-5, Mirnyi (WRu) - Draper (Aus/3) 6-4 3-6 6-3, Norman (Zwe/8) - Malcor (Fra) 6-3 6-0, Vadart (Fra) - Korda (Tsj) 4-6 7-6 6-1, Martin (Spa) - Van Herck (Bel) 6-3 3-6 7-5, Canas (Arg) - Koubek (Oos) 6-4 7-6, Trifu (Roe) - Woodruff (VSt) 7-6 6-0, Gumy (Arg) - Woodbridge (Aus) 6- 3 6-7, Arnold (Arg) - Stanoytchev (Bul) 5-7 6-0 6-4. Boedapest. Vrouwen, 285.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Ruano Pas- cual (Spa/4) 6-2 6-4, Schwartz (Oos) - Na- cuk (Joe) 3-6 6-2 6-3, Nemeckova (Tsj) - Dopfer (Oos) 6-4 4-6 6-3, Mandula (Hon) - Abe (Dui) 6-2 4-6 6-2, Foldenyi (Hon) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 6-2 5-7 7-5. Kuti- Kis (Hon) - Farina (lta/3) 3-6 6-2 6-3, Ne- jedly (Can) - Sucha (Slw) 4-6 6-3 6-4. Martincova (Tsj) - Straczy (P.ol) 6-1 3-6 6- 3. Nemeckova (Tsj) - Dopfei (Oos) 6-4 4-6 6-3 Cairo. Vrouwen, 360.000 gulden Eerste ronde: Schnyder (Zwi) (Ita) 6-3 6-3 Ronde van Thüringen. Eerste etappe, Sonneberg - Afl Burrow (Eng) 121 km in 3.001 myd (Pol), 3. Trampusch (Oos). us (GBr) 0 04, 5 Shreck (Dui)O meen klassement: 1Hay" 3.07 08, 2. Burrow 0 05, 3 Sz 4. Schreck 0 17,5 Wegelius. Mers-les-Bains. Cóte Picarde. 1 Chanteur (Fra) 197 km 4 Ivanov (Rus) 1.14, 3. Voskamp Kirsipuu (Est) 2.06, 5. Hrusb Thilloy (Fra). 7 Van Hyfte (BeH. Hyeres (Fra). Olympische Week. derde dag. Laser: 1 Blackburn (Aus) 12 P Suneson (Zwe) 15, 3. Grabowsfc 4. Kats (Ned) 22, 28. Lanterma" V Soling: 1. Schnermarin (Dui) 10. (Ned), Pitsjoegin (Oek) 13. Europe: 1 Matthijsse (Ned) 6,! (Fin) 14, 4. Brouwer (Ned) 18. Finn: 1. Kusnierewickz (Pol) 14, ter (Aus) 34, 3. Maier (Tsj) 6,5 den (Ned) 39 Tornado: 1. Hagara/Steinache'll Bundock/Forbes (Aus) 8, 3 Bod berger (Aus) 10, 9. Van Teylil sen (Ned) 29. Mistral, heren: 1 8ontemps (f (Spa) 13, 3. Gyader (Fra) 14,16 men (Ned) 37 470-vrouwen: 1 Trübel Grcï Kedni/Fabrikal (Isr) 32. 3 I (Den) 33. 15. Westerhof/Vertl 63

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24