DIOK1 Bondscoach Felius kiest Hopmans Sport I Vitesse strompelt en struikelt naar het einde EEMLAND Bronzen plak Van de Bilt na berisping Van Onna Huwelijk tijdens marathon i 17 APRIL 1999 yern gemakkelijk langs Frankfurt Bayern München heeft gisteravond zonder veel ie drie punten aan het totaal toegevoegd. Het bijna onder bande Eintracht Frankfurt was in München het slachtoffer eaanstaande kampioen van de Bundesliga: 3-1. l.FC Kai- itern, op jacht naar de tweede plek in de Champions Lea- iet dure punten liggen in Rostock. Hansa won aan de te met 2-1Bayern sloeg pas halverwege de eerste helft alihamidzic opende de score, nadat Effenberg in de acht- iuut een fraaie kans daarop had gemist. Hij schoot een hop naast. Zickler maakte er nog voor rust 2-0 van. besliste het duel in de 72ste minuut. De tegentreffer van 1 had slechts statistische waarde. ïklager: twee duels voor Gyan iam' Chris Gyan heeft van de aanklager een schikkings- 7 ael gekregen van twee wedstrijden schorsing na zijn rode negen Ajax. De Ghanese verdediger, die door arbiter Luin- ,rï trd verwijderd na een overtreding op Wamberto, heeft tot m -jdag de tijd om over dat voorstel na te denken en is daar- j morgen nog beschikbaar voor de uitwedstrijd in Breda te- ÜAC. 10 la assistent-trainer ADO Den Haag w Aad Kila wordt trainer bij ADO Den Haag. De oud- ^dTe eind jaren zestig, begin jaren zeventig nog de goede in het Zuiderpark meemaakte, gaat Rob Meppelink en n Wetzel assisteren. De 33-jarige Meppelink werd onlangs lesteld als opvolger van André Hoekstra. Hoekstra verhuist rainer naar Excelsior. [eber derde in Ivoorkust Maarten Lafeber staat na twee ronden van het Ivoor- Open in Abidjan op de derde plaats. De Eindhovense peler, leider op de Order of Merit van de Challenge Tour, jdevoor de tweede keer de achttien holes in 71 slagen. Het anderhalve ton gedoteerde toernooi eindigt morgen. ime zege Bax rit |G£N_t De zaalvoetballers van Bax hebben tegen Mawi een 2- twinning geboekt. Bij de doelwisseling stonden de Voor- se ploeg, die uitkomt in de hoogste klasse, al met 0-3 voor doelpunten. De treffers voor Bax kwamen op naam van aan van Marwijk (3x), Kees van Tongeren (2x), Hans van Aijk, Mickael Verver en nieuwkomer Ceylan Arikan. Simeko orin Den Helder kansloos van Kabelkrant: 8-3. Raoul Wal- (2x) en Pascal Lindhout maakten de doelpunten voor de ie eerstedivisionist. senal toont interesse in Korsten Willem Korsten, door Vitesse uitgeleend aan Leeds Uni- blijft na dit seizoen waarschijnlijk in Engeland voetballen, aal heeft interesse in de 24-jarige middenvelder. Dit stelt tdO'Leary, manager van Leeds. Korsten liet onlangs weten reds te vertrekken ook al was er al een akkoord bereikt over aansfer. O'Leay: ,,Ik ben heel erg teleurgesteld. Ik heb de ontdekt, hij is jong en vindt het hier fantastisch". De ma- rvan Leeds deed zijn uitspraken in The Guardian van gis- periment met rugby-spelregel 0D De spelregel komt uit het rugby, maar de voetbalsport tr wellicht haar voordeel mee doen. De scheidsrechter mag sl bij een vrije trap in bepaalde situaties tien meter dichter et vijandelijke doel leggen. Dit als sanctie voor het belem- rnvan tegenstanders bij een vrije trap en protesteren tegen cheidsrechter. Het systeem is reeds getest, tot tevredenheid de wereldbond FIFA. De Engelse voetbalbond FA pakt het nu op. Het experiment wordt volgend seizoen uitgevoerd n bekertoernooi voor clubs uit de tweede en derde divisie, moet problemen bij een vrije trap tegengaan. Vaak moet scheidsrechter lang zeuren eer de muur van de tegenstan- jpde juiste afstand staat. Of komt een tegenstander te snel len. In andere gevallen houdt een speler zich treiterend op de bal, als vertragingstaktiek. Het experiment dat eerder in j i werd gehouden, wees uit dat het aantal kaarten wegens erkingen naar de arbiter drastisch terugnarq. Daarbij nam avere speeltijd toe. Arie Guyt is gisteravond benoemd tot erelid van de njkse voetbalvereniging Quick Boys. Guyt bekleedde het tzitterschap op sportpark Nieuw Zuid 17 jaar. In december 'hij af nadat het bestuur van de businessclub kritiek had ge- ipzijn functioneren. Op de foto ontvangt Guyt (rechts) de ((scheiding uit handen van de huidige voorzitter Kees de foto mark lamer5 t irathon in Belgrado gaat door jAooOndanks de Kosovo-crisis gaat vandaag de twaalfde ie van de marathon van Belgrado gewoon door. Er worden ïns de organisatie zelfs deelnemers uit de Verenigde Staten acht. Andere lopers komen uit Rusland, Macedonië, Bulga- Roemenië, Hongarije, Griekenland. Duitsland en uiteraard üslavië. In een speciale boodschap aan de organisatie heeft sorzitter van de Internationale Amateur Atletiek Federatie het evenement 'een teken van hoop en een diep geloof in t genoemd. In het bijprogramma van de marathon is een sloop over 5 kilometer opgenomen, waaraan volgens een oericht van de IAAF zeker 100.000 burgers van Belgrado 'tullen doen. tnger wil afgelasting interland Arsène Wenger, trainer van Arsenal, wil dat de vriend- ppelijke voetbalinterland Hongarije - Engeland wordt afge- len eerste lopen vier van zijn internationals kans op bles sin een kritieke fase van de competitie in de Premier Lea- enten tweede vindt hij de Oost-Europese regio te gevaarlijk fde bombardementen op Joegoslavië. ,,Ik vraag de Football ui fiation de wedstrijd te annuleren. Het zou een wijs besluit Als spelers van Arsenal worden geselecteerd, zal ik dat res ten, omdat er in feite geen keus is." V heeft interesse in Heintze Sven PSV heeft nieuwe interesse opgevat in de diensten de Deense linksback Jan Heintze, die momenteel bij Bayer Jbisen speelt. Voorzitter Van Raay had het vrijdag over een jestand-in voor de Belg Davy Oyen. Heintze is 33 jaar en ■"og een jaar lopend contract bij zijn club in de Bundesli- R is altijd in Nuenen blijven wonen, waar hij een bedrijfje ■in relatiegeschenken. wwraipyaaiii Kwartfinale's Nederlandse beker TEGEN KICK OFF: 14.30 UUR Kom gezellig genieten van de typische rugbysfeer aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octoberhal) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT ^TOn van MmmEiEn SCOREBORD Feyenoord 27 Vitesse 28 Willem II 29 27 14 8 5 29 13 9 7 13 8 7 12 9 7 12 8 7 10 117 10 7 11 9 7 12 8 8 11 6 11 11 7 8 13 5 9 14 4 6 18 5 3 20 3 7 18 67 65-27 54 52-33 53 55-42 50 66-40 48 49-37 47 48-33 45 42-35 44 55-32 41 43-45 37 36-40 34 49-53 32 35-43 29 31-46 29 32-52 24 32-51 18 28-53 18 27-59 16 27-51 hout 27-50/52. DAMMEN Zwolle. WK sneldammen. Eerste ronde, eerste partij: Ba (Sen) - Gantwarg (WRu) 0-2, Georgiev (Rus) - Val- neris (Let) 1-1, Wiersma (Ned) - Clerc (Ned) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Baliakin (WRu) 1-1. Scholma (Ned) - Schwarzman (Rus) 0-2, Koifman (Isr) - Samb (Sen) 1-1 Tweede partij: Gantwarg - Ba 1-1, Valneris - Georgiev 1-1, Clerc - Wiersma uitgesteld, Baljakin - Ts|iZ|Ov 1-1, Schwarzman - Scholma 1-1, Samb - Koifman 0-2 Stand na twee partijen: 1 Gantwarg, Schwarzman. Koifman 3 punten, 4 Balja- kin, Georgiev, Tsjizjov. Valneris 2. 8 Clerc. Wiersma 1 (beiden uit 1 partij), 10 Ba, Samb. Scholma 1 Sintra (Por). Estoril Open, 1,3 miljoen gul- Stand na 2e ronde: 1 Remesy (Fra) 141 slagen (72 69), 2. Fasth (Zwe). Raitt (Eng), Carter (Eng) 142, 5. Kjeldsen (Den), Arruti (Spa), Quirici (Zwi), lomas (Eng) 143, uitgeschakeld: 99. Derkser» 153 (78 75), Muntz opgave door ziekte. TENNIS Tokio. 1,8 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Björkman (Zwe/8) - Krajicek (Ned/1) 3-6 7-5 6-1, Johansson (Zwe/4) - Lareau (Can) 6-1 6-4, Ferreira (ZAf/7) - Carlsen (Den) 3-6 6-2 6-3, Kiefer (Dui/5) - Enqvist (Zwe/3) 6-7 7-5 6-4. Hal ve finales: Björkman - Kiefer. Johansson - Ferreira. Vrouwen, kwartfinales: Sugiyama (Jap/1) - Lee (Tai) 6-4 6-0, Morariu (VSt/3) - Wang (Tai/7) 6-7 6-3 6-4, Frazier (VSt/2) - Tu (VSt) 5-7 6-4 6-4, Chi (VSt/7) - Kleinova (Tsj) 6-2 3-0 opgave Halve finales Mora riu - Frazier. Chi - Sugiyama. Barcelona. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Achtste finales: Berasategui (Spa 14) - Squillari (Arg) 6-0 7-6, Martin (VSt/6) - Robredo (Spa) 6-3 7-6, Albert Costa (Spa/9) - Rios (Chl/8) 6-4 6-1. Clavet (Spa/11) - Henman (GBr/5) 6-1 6-4, Alarm (Mar) - Spadea (VSt) 6-3 6-3, Meligem (Bra) - El Aynaoui (Mar) 3-6 7-6 6-1, Moya leiden wilmar kortleever Zes weken na dato heeft Erika van de Bilt alsnog een bronzen medaille gewonnen tijdens de Nederlandse kampioenschap pen veldloop in het Gelderse Heerde. De Leidse nummer vier in de wedstrijd schuift een plek op doordat bij een dopingcon trole sporen van het verboden middel pseudo efedrine zijn aangetroffen bij nummer twee Wilma van Onna. Van Onna (33) heeft van de atletiekunie een officiële waar schuwing ontvangen en wordt geschrapt uit het resultaat van de kampioenschappen. Omdat het de eerste overtreding betreft van de Maarsbergense, is dat de maximale straf die de regle menten voorschrijven. Op een hoorzitting van de atletiekunie heeft Van Onna verklaard tij dens een trainingsstage in het Amerikaanse Albuquerque het middel Tylenol Cold te hebben gekocht om een verkoudheid te bestrijden. Daarbij heeft ze niet goed naar de verpakking geke ken, waarop pseudo efedrine duidelijk vermeld staat. Van de Bilt eindigde ook tij dens het Nederlands kampi oenschap 10.000 meter op de baan achter kampioene Van Onna, maar neemt haar con currente in bescherming. ,,Ik geloof nooit dat Wilma moed willig zou gebruiken", aldus Van de Bilt. ,,Het is een echte topsportster." Van de Bilt is ook nauwelijks blij met het brons achter Nadezhda Ilyina en Irma Heeren: „Dit is helemaal geen leuke manier om een medaille te krijgen. Dat moet gewoon door het lopen en ik ging in Heerde eenvoudig niet hard ge noeg." Technisch directeur Bert Paauw van de KNAU wijst er echter op dat een ervaren atlete als Van Onna beter moet weten. „Bondsarts Els Stolk hamert er bij iedere sporter altijd op om bij twijfel met het innemen van medicijnen tevoren contact op te nemen. Waar ook ter wereld. Van Onna heeft toegegeven dat het een stommiteit was." Wim van Est krijgt bloemen na 48 jaar middelburg anp Wim van Est krijgt na 48 jaar de beloning voor een gemiste overwinning in de Ronde van Middelburg. 'IJzeren Wimme' was in 1951 favoriet voor die koers. Door een foutief ronde bord kwam er een vertekende uitslag. Wim van Est liep door allerlei misverstanden de bloe mentuil mis. Maandag krijgt de inmiddels 76-jarige oud-kampioen de ze- gebloemen alsnog. Hij ontvangt ze met kussen van de ronde miss in de Delta Profronde die op 22 mei in Middelburg zal starten en finishen. De vier speelsters die vandaag en morgen in Den Bosch tegen elkaar in het veld komen, v.l.n.r.: Justine Helin (België), Dominique van Roost (België), Miriam Oremans en Amanda Hopmans. foto anp Korte conversatie tussen Manon Bollegraf, dubbelspeci- aliste in naam van Oranje, en Hans Felius, bondscoach. De loting van het Fed Cup-duel Nederland-België is net achter de rug. „Verrassend", zegt de veterane. „Lef hoor", zegt de nieuwe baas. België stuurt vandaag en morgen in Den Bosch Justine Henin het strijdperk in: 16 jaar pas, juniore dus nog. Als de Belgische bondscoach Ivo van Aken zijn keuze verklaart, vallen plots de namen Martina Hingis en Anna Kournikova. Hingis en Kournikova? „Grote namen ja, maar die noem ik bewust. Justine wordt ook een grote." tegenstander. En dan natuurlijk nog een dubbel. Maar die na men zijn louter voor de leut, want de coaches mogen mor gen opstellen wie ze willen. De bespiegelingen zijn veel leuker. Over Amanda Hopmans bijvoorbeeld. Ze debuteerde vo rig jaar in het Nederlandse Fed Cup-team. In Amerika kon ze tegen Davenport en Seles nog geen potten breken, maar in Kroatië versloeg ze Iva Majoli. Dat was de tweede partij van de ontmoeting, dus die ging echt De dag van de loting in het lan- dentennis is altijd meer de dag van de bespiegelingen. In dit geval de dag van het talent van België. De loting zelf stelt niets voor. Eerst een paar beleefde speeches, dan trekken meisje uit het straattennisevenement een naam en het hele weekein de kan worden ingevuld. Van middag eerst Hopmans-Van Roost en vervolgens Oremans- Henin. Morgen wisselen ze van wel ergens om. Goeie keus van de nieuwe bondscoach was de teneur van de bespiegelingen. Hopmans is veel meer een vechter dan Kristie Boogert. Die slaat de ballen toch maar in de hekken als het echt spannend wordt. Misschien geen hardhit ter, die Hopmans, maar wel eentje die kan rennen en knok ken als geen ander. En die Hen- in is ook geen hardhitter, maar ook eentje die alles kan. Dus kan het toch nog leuk worden in de Brabanthallen. Voor de Belgische specialis ten kwam de keuze voor Henin als tweede speelster naast Do- minque van Roost niet als een verrassing. In 1997 won Henin het juniorentoemooi van Ro land Garros en ze was ook al Europa's beste in de catagorie tot en met 14 jaar. Ze zou vorig jaar in Bratislava al debuteren in de Fed Cup, maar kreeg de middag voor het duel te horen dat ze vanwege een buikvirus direct naar huis moest terugke ren. Dit is een prima moment om haar te laten debuteren, want zo pittig is het Nederlands team niet, zo filosofeerde men in het Belgische kamp. Dat Justine Henin de plaats in neemt van Sabine Appel mans verraste niet één Belg. Routinier Appelmans, gezakt naar de 90-ste plaats op de we reldranglijst, leverde afgelopen jaar drie miserabele partijen af voor haar ploeg. Voor 3000 dol dwaze fans zakte ze in Gent te gen Frankrijk zelfs helemaal door het ijs. En dat na elf jaar ervaring met landentennis. Van Aken was niet te beroerd om het talent van België na zijn gedurfde zet nog wat verder op te hemelen. ,,In de laatste Chal- lenger-toernooien heeft ze alles gewonnen met 6-1 of 6-2, dus ze is er wel klaar voor. Dat haar ranking - 174 - haar niveau nog niet volgt komt omdat ze vorig jaar lang een kwetsuur had. Bo vendien is ze nog zo jong is dat ze niet alle toernooien mag spe len. Kournikova en Hingis wa ren de laatste meiden die snel konden doordringen omdat ze onbeperkt mochten spelen. Maar als je slechts tien toer nooien mag spelen dan duurt het langer voor je stijgt. Wat de Belgische bondscoach niet zei, had Amanda Hopmans even eerder al gezegd. Tussen Hopmans, het Nederlandse bij tertje dat op haar 23-ste einde lijk de top honderd binnen is gekomen, en het talent van Bel gië staat het in onderlinge duels gewoon 1-1. En in haar laatste toernooi won Henin helemaal niets met 6-1, 6-2, zoals Van Aken beweerde. Ze verloor de eerste ronde in Reims met tweemaal 6-7 van haar landge note Kim Clijsters, nummer 264 van de wereld en nog nooit ge selecteerd voor de Fed Cup- ploeg. „Ik zie het wel zitten", zei Marcella Mesker, oud-prof en nu tv-verslaggeefster. Eerst nog niet zo, zei ze eerlijk, maar na de loting wel. Vitesse baant zich strompelend en struikelend een weg naar het einde van de competitie. Na de 1-1 van vorige week tegen FC Twente morsten de Arnhem mers gisteravond voor eigen publiek tegen Heerenveen drie punten. Gérard de Nooijer schoot de Friezen acht minuten voor tijd naar de zege, 1-2. Vitesse heeft nog maar één verliespunt minder dan PSV, dat vanavond in eigen huis NEC ontvangt. Dinsdag treffen de voornaamste kandidaten voor de tweede eindklassering in de eredivisie elkaar in het Gelredome. De winnaar van het duel lijkt rechtstreekse plaat sing voor de Champions Lea gue niet meer te kunnen ont gaan. De verliezer moet samen met het verrassende Willem II uitmaken wie zich via een om weg tussen de Europese voet balelite mag mengen. Bij de start van de competitie hadden ze in Arnhem best voor een derde eindklassering willen tekenen. Zelfs de ambitieuze voorzitter Karei Aalbers had de vrije val die Ajax en PSV op dit moment doormaken niet dur ven te voorspellen. Het verloop van de competitie en de proble men in Amsterdam en Eindho ven hebben de Arnhemse hon ger naar successen en erken ning doen toenemen. Toch speelde Vitesse de laat ste weken mager en daarom had trainer Neumann Scott Booth en Martijn Reuser buiten de ploeg gelaten. De positie van de Schotse spits werd ingeno men door Van den Brom, de laatste maanden veroordeeld tot de reservebank. Ook met Van den Brom als aanspeelpunt naast Machlas kon Vitesse al lesbehalve overtuigen. Heerenveen had het betere van het spel en kwam in de 20ste minuut terecht op voor sprong, toen Hansma de bal na een corner van Samardzic ach ter de kansloze Westerveld kop te. Nadat De Nooijer, Talan en Samardzic hadden verzuimd de Friese voorsprong te verdubbe len, kwam Vitesse op gelijke hoogte. Doelman Machlas kreeg nog een hand tegen een inzet van Machlas, maar moest buigen voor een schot van Zon- go: 1-1. De gelijkmaker gaf Vitesse weinig vertrouwen. De verdedi gend ingestelde thuisploeg slaagde er nauwelijks in Euro pees topscorer Machlas te be reiken. Ook met de aanvallend ingestelde Booth en Reuser, hij verving de geblesseerde Kreek, kreeg Vitesse maar een echte kans. Heerenveen-verdediger Mitrita assisteerde zijn doel man Vonk tien minuten voor tijd na een kopbal van Machlas bekwaam. Nauwelijks een mi nuut later deed De Nooijer wat Samardzic even daarvoor ook al had moeten doen. Oog in oog met doelman Westerveld maak te de van Sparta overgekomen middenvelder geen fout: 1-2. Vitesse: Westerveld; Kuiper (45. Jo- chemsen), Di Marchi, Kreek (76. Reu ser) en Laros; Zongo, Van der Schaaf, Veldman (74 Booth) en Fortes; Van den Brom en Machlas. Heerenveen: Vonk; Tevreden, Klom- pe, Hansma en Mitrita; Gerard de Nooijer. Radomski (80. Pahlplatz) en De Visser; Talan, Ebiede (82. Onwuzu- rieke) en Samardzic. londen Mick Gambrill.en Barbara Cole in een innige omhelzing. Het tweetal treedt morgen tijdens de Londense marathon in het hu welijk. Het is nog nooit eerder voorgekomen dat een huwelijksvol trekking tijdens een marathon plaats had. foto ap ie Guyt erelid Quick Boys

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 37