Bezuinigingen bedreigen kleinere klassen onderwijs XI rc Binnenland Wie er feitelijk schoot, vindt Justitie onbelangrijk Drama Kosovo kost gehandicapten handenvol geld DRUGS J995Ï WD-fractie vreest rentree Van Baaien Etsen Rembrandt zijn maar drie mille waard Iiagse winkeliers krijgen niets j^AC; Het rijk steekt geen helpende hand uit naar de Haag- jnkefiers die op 16 februari het slachtoffer zijn geworden jrandschattende Koerdische relschoppers. Zij protesteer- U tegen de arrestatie van hun leider öcalan de avond daar- Volgens minister Peper van binnenlandse zaken treft de heid geen enkele blaam en zal hij daarom de hand op de houden. Ook na zachte aandrang uit de Tweede Kamer om wat voor de gedupeerde ondernemers te doen, hield Peper bij stuk. Met de droge constatering dat er in deze kwesties n overheidsverantwoordelijkheid geldt' kapte de bewinds gisteren in de Kamer de discussie rigoureus af. Van de 86 den die betrokken waren bij de bezetting, zitten er nog vijf iscnmöller op lijst Vlaamse groenen ezf seu Leider van GroenLinks Rosenmöller treedt bij de ko- de Europese verkiezingen op als lijstduwer voor de Vlaam- oene partij Agalev (Anders Gaan Leven). Hij zal de laatste bel is op de lijst innemen. Volgens Agalev heeft de inzet van ;n inmoller vooral een symbolische waarde. ,,We willen hier- jrr de g°et^e samenwerking tussen beide partijen illustreren", isAgalev-voorman Geysels. Volgens zijn partij ambieert Ro- nöller geen Vlaamse zetel in het Europees Parlement en t hij daarom aangedrongen op een onverkiesbare plaats, is hij voorstander van één Europese lijst voor de EP-verkie- en. Agalev bezet nu één van de 25 Belgische zetels in het lij de komende verkiezingen mikken de groenen op één ze- ANP Algemeen Nederlanc CPD Geassocieerde Pi 11 erknemers mogen vakantie sparen 2j. jaag» Werknemers mogen straks hun vakantiedagen vijf opsparen in plaats van twee jaar. De Tweede Kamer gaat lord met een wetsvoorstel van staatssecretaris Verstand van 96 zaken dat verder onder meer de mogelijkheid regelt om ïlt jnwettelijke vakantiedagen af te kopen. Wettelijk hebben cnemers recht op minimaal vier weken vakantie per jaar. ens het wetsvoorstel kunnen werkgevers en werknemers »aan bepalen wat er gebeurt met de dagen die het wettelijk (je mum te boven gaan. Gedurende een overgangstermijn van jaar kan alleen in CAO's geregeld worden wat er met deze ;n gebeurt. Daarna kunnen individuele werkgevers en werk- lers hier schriftelijke afspraken over maken. De PvdA uitte >rjc varen tegen die laatste regeling, omdat ze vreest dat werk- 1(j :rs hun werknemers onder druk zetten hun vakantiedagen .(t; ekopen. Maar volgens Verstand is de overgangstermijn van s jaar voldoende om goede CAO-afspraken te maken. inder belasting voor verenigingen haag» De belastingdienst gaat voetbalclubs, muziekvereni- jj. en, scoutinggroepen en dergelijke ontzien. Als ze met be- 0| van vrijwilligers inkomsten binnenkrijgen, bijvoorbeeld lr irhet inzamelen van oud papier, komen ze in aanmerking vrijstelling van vennootschapsbelasting. Voetbalclubs en lelijke komen voortaan in aanmerking voor eenzelfde vrij- ing als geldt voor verenigingen die zich inzetten voor een al- een maatschappelijk belang. Daarbij geldt als voorwaarde 10, de winst, waarover de vennootschapsbelasting wordt gehe- niet meer bedraagt dan 13.000 gulden per jaar of 65.000 en over een periode van vijf jaar, heeft staatssecretaris Ver- 2 nd van financiën gisteren de Kamer laten weten. De be- €n Isman komt de verenigingen en stichtingen ook tegemoet ireen hogere vrijstelling bij fondswerving en bij BTW op ver- ,H. di nsten. Bovendien hoeven verenigingen die meedoen de Grote Clubactie niet bang te zijn, dat ze omzetbelasting »ten betalen over de opbrengst. oenLinks wil debat klimaatbeleid n haag» GroenLinks wil dat minister Pronk van milieu de |UI lede Kamer snel komt uitleggen welk klimaatbeleid hij voor- t Wil hij in Nederland de uitstoot van kooldioxide (C02) pakken, of gaat het hem vooral om andere broeikasgassen? leiding is de onenigheid tussen de milieuministers van de opese Unie. Zij slaagden er vorige maand op de Milieuraad nrnssel niet in om afspraken te maken over de manier waar- Ie lidstaten de uitstoot van broeikasgassen kunnen beper- GroenLinks beschuldigt Pronk ervan dat Nederland in ei land niets wil doen aan de C02-uitstoot, maar alleen ande- roeikasgassen wil aanpakken. Dat zou zoveel kunnen ople- g" in, dat Nederland binnen de eigen grenzen 20 procent C02 in de lucht kan laten komen. C02 komt vrij bij de verbran- ;van fossiele brandstoffen (olie. kolen, aardgas). Met C02- itregelen in het buitenland kan Nederland vervolgens toch zijn verplichtingen voldoen. uisartsen komen onrin het werk krdam De Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) wil af de huidige praktijk van avond- nacht- en weekenddiensten. ;ens voorzitter Laffrée kampen veel huisartsen met een te j e werkdruk. Als ze bij nacht en ontij hulp hebben geboden, eten ze de volgende dag gewoon aan de slag. Laffrée zei dat eren in Rotterdam bij de opening van de huisartsenpost ihiahof. Vanuit dergelijke posten verlenen huisartsen 's :hts hulp. Ze krijgen daarbij hulp van beroepskrachten en voer per taxi. Na een dienst hebben ze vrij. De LHV juicht dit ,maar vindt het niet juist dat de huisartsen zelf moeten op- aien voor de kosten van dergelijke projecten. „Het gaat om kc i maatschappelijk probleem, en niet om een zaak van de be- psgroep alleen," aldus Laffrée. J een rem op manipuleren voedsel ihaag De Tweede Kamer wil geen rem op veldproeven met ietisch gemanipuleerde planten die voor voedsel worden ge- ikt. Een meerderheid van WD, D66 en CDA steunt hiermee kabinet. Dat vindt dat Nederland zich met zo n moratorium len allerlei ontwikkelingen plaatst. RPF, GPV, SGP, Groen- re iks en SP willen wel een pas op de plaats maken. Ook de u IA wenst dat. zij het alleen voor nieuwe producten. Het zou j eilijk te regelen zijn voor voedsel dat al op de markt is. Ruim ntig organisaties, variërend van Greenpeace tot de Neder- dse Vereniging van Huisvrouwen, pleitten deze week voor ie| i tijdelijke stopzetting van het gebruik van gewassen waaraan 31 leuteld is. In de tussentijd kan dan bekeken worden aan wei- eisen de biotechnologie moet voldoen. Bij genetische veran- ing wordt er aan erfelijk materiaal van een plant of dier ge- itseld. Dan kan een plant zich bijvoorbeeld weren tegen ire bestrijdingsmiddelen. Tegenstanders vinden dat nog te teker is wat de effecten op langere termijn zijn. Omdat we het water schoon houden... Doe mee aan e waterschaps-' verkiezingen. Stem per post of atelefoon van 13 t/rn 21 april! Lerarenopleidingen buiten Randstad kunnen toestroom niet aan DORDRECHT GPD-ANP Staatssecretaris Adelmund van onderwijs houdt er seri eus rekening mee dat de klassenverkleining als gevolg van de aangekondigde bezuinigingen in gevaar komt. „Er zijn reële problemen als gevolg van de wateroverlast en de opvang van asielzoekers. Daar kan niemand in het kabinet zich aan onttrekken", zo hield zij de Tweede Ka mer gisteren voor. Adelmund weigerde daarom gisteren de politiek zwaar beladen term 'onaanvaardbaar' uit te spreken over een eventuele doorkruising van de klassen verkleining. „Dat woord zult u mij niet horen gebruiken, maar ik wil wel laten blijken dat ik zeer aan kleinere klas sen hecht", aldus Adelmund. De hele Tweede Kamer steunt haar daarin, bleek gisteren nog eens. klassenverkleining nog niet echt goed. Weliswaar worden de klassen geleidelijk kleiner in de onderbouw van het basison derwijs, maar in de midden- en bovenbouw worden ze groter. Ook moeten er nog veel klaslo kalen worden bijgebouwd. Adelmund toonde zich deson danks niet ontevreden. Wel is er nog steeds een groot probleem om voldoende mensen voor de klas te krijgen, met name in de Randstad. Daarvoor kondigden Adelmund en minister Her mans dinsdag plannen aan. Dat DEN HAAG GPD-ANP Adelmund liet doorschemeren zich enigszins te ergeren aan de steeds terugkerende aanvallen op de extra gelden voor onder wijs. „Het is niet goed als in de aanloop naar een nieuwe be groting steeds wordt geroepen: kan daar geen streep door?" Ze omarmde daarom de steun van de Tweede Kamer om de plan nen doorgang te laten vinden. „Ik houd de druk graag zo groot mogelijk", zei ze. Overigens gaat het met de willen ze doen door leraren in de Randstad en in bepaalde vakken beter te betalen en door mensen zonder officiële onder wijsbevoegdheid les te laten ge ven onder de voorwaarde dat ze binnen twee jaar de benodigde papieren halen. De drie lerarenopleidingen voor het basisonderwijs (pabo) in Zwolle, Breda en Helmond hebben gisteren gevraagd om een studentenstop omdat ze de toevloed van nieuwe studenten niet kunnen verwerken. Vol gens directeur De Bruyn van De Kempel in Helmond heeft zijn opleiding de afgelopen jaren een enorme groei doorgemaakt. Twee jaar geleden kwamen er circa 125 nieuwe studenten naar zijn pabo, afgelopen jaar waren dat er 218 en volgens De Bruyn zijn er op dit moment 225 aanmeldingen. „En we zijn pas in april, dus er kunnen er nog meer bijkomen", zegt De Bruyn. Hij voorziet problemen bij zo'n sterke groei. „We kun nen geen docenten vinden en we hebben de accomodatie niet voor zoveel studenten. Verder krijg je in de toekomst proble men omdat je extra leraren aantrekt, die je later misschien weer moet ontslaan als de stu dentenaantallen dalen." Directeur Van de Velde van de pabo in Zwolle ziet zichzelf voor dezelfde problemen ge plaatst. Maar hij zegt de aan vraag voor een studentenstop weer te zullen intrekken. „Onze aanvraag heeft preventief ge werkt. Veel scholieren zagen dat ze hier waarschijnlijk zou den moeten loten en hebben, denk ik, naar een andere plek uitgekeken". Plaatsvervangend directeur Aarts van de pabo aan de Hogeschool Brabant zegt dat een studentenstop bij zijn op leiding absoluut noodzakelijk is. „Wij zitten tot de nok toe vol". Minister Hermans wil met de pabo's overleggen, liet hij giste ren weten. Volgens hem kun nen pabo's hun deuren niet sluiten, juist nu er zulke grote lerarentekorten worden ver wacht. Zeker niet nadat hij dinsdag zijn notitie Maatwerk voor Morgen over het leraren beleid heeft gepresenteerd. hij het risico neemt dat er slachtoffers vallen, redeneert het Openbaar Ministerie. De drie mannen waren na een ruzie met enkele Albanezen uit het muziekcafé gezet. De drie zijn naar de coffeeshop van de oudste broer gelopen om daar een wapen op te halen. Volgens justitie zijn ze terugge lopen naar Bacchus en daar schoot een van hen het pistool leeg op de deur. De jongste zegt dat hij de schutter was, zijn broer en zijn zwager zeggen niet bij de schietpartij aanwezig te zijn geweest. In het Gorinchemse gemeen tehuis waren vanmorgen twee zalen ingericht met grote video schermen waar belangstellen den de rechtszaak live konden volgen. Er hoefde evenwel al leen een beroep te worden ge daan op de raadszaal die ook na de aanvang van de zitting nog altijd voldoende zitplaatsen bood. Onder de aanwezigen be vonden zich opvallend veel jon geren, schoolgenoten en be kenden van de doodgeschoten meisjes. De scholen hadden de leerlingen toestemming gege ven om naar de zitting te gaan. „Ik ben er bij geweest toen er werd geschoten", vertelde van morgen de 17-jarige Boukje La- mers. „Ik stond gewoon te dan sen toen ineens de muziek stopte. Ik denk daar nog vaak aan terug, eigenlijk elke dag." VERVOLG VOORPAGINA Eigenlijk do^t het er voor offi cier van justitie Olthof niet zo veel toe wie van de drie ver dachten op 10 januari een groot aantal kogels door de voordeur van muziekcafé Bacchus schoot. De drie de mannen is hetzelfde delict ten laste gelegd: dubbele moord. En als moord, met een maximale straf van le venslang, niet kan worden be wezen, resteert nog opzettelijke doodslag, waar maximaal vijf tien jaar cel op staat. De aan klacht luidt het 'tezamen en in vereniging opzettelijk en met voorbedachte rade van het le ven beroven' van de meisjes door met een pistool een of meer kogels af te vuren op de deur van Bacchus. Wie van de drie heeft geschoten, is niet zo relevant omdat de anderen als mededader worden gezien. Voor de strafmaat maakt dit niet uit. Duidelijk is dat de drie niet de opzet hebben gehad de meisjes dood te schieten. De schutter kon immers niet zien wie zich achter de deur in de garderobe bevonden. Maar ju ridisch gezien is het niet nodig dat de opzet om te doden ge richt is op een bepaald per soon. Wie weloverwogen een pistool haalt om daarmee op een deur te schieten, weet dat BUNNIK ANP Een grote, landelijke tv-actie met medewerking van vele ster ren, talrijke privé-initiatieven, miljoenen guldens aan steun. De humanitaire ramp in het door oorlog getroffen Kosovo heeft de Nederlandse samenle ving in actie gebracht. Maar er is ook een schaduwkant. Dat merkt momenteel onder meer de stichting Nationaal Fonds Gehandicapten Sport. De jaar lijkse collecteweek lijkt door de goedgevigheid voor het enorme drama op de Balkan op een fi asco uit te lopen. Van de 40.000 collectanten die deze week voor de stichting de straat op gaan, heeft al een aantal de noodklok geluid. De bussen van de Gehandicapten sport worden overgeslagen en als dat al niet gebeurt zijn de inkomsten beduidend lager dan voorgaande jaren. Directeur Van Maanen venvacht dat de opbrengst stukken lager zal uit vallen dan de 2 tot 2,5 miljoen gulden die de laatste jaren ge middeld werd opgehaald. „We zullen dan in de problemen ko men bij het vervullen van onze verplichtingen." Van Maanen steunt de acties voor Kosovo van harte, noemt het maatschappelijk pok nood zakelijk, zal er zelf ook voor in de buidel tasten. Alleen komt zijn goede doel in het gedrang. Behoorlijk zelfs. „Om aan alle aanvragen te voldoen is onze collecteweek een steeds belang rijker facet geworden. Stel, we halen één miljoen gulden min der op dan normaal; dan zullen we flink moeten interen op ons eigen vermogen. Dat bedraagt momenteel zo'n twee miljoen gulden. Als organisatie zouden we, een jaar voor de dure Para lympics (de Olympische Spelen voor gehandicapten, red.), ge- Zalm wil drie miljard korten DEN HAAG ANP Minister Zalm van financiën wil voor volgend jaar in elk geval voor ruim drie miljard aan be zuinigingen vastleggen. Daar kan nog 1,7 miljard bijkomen als de inflatie zo laag blijft als hij nu is, zo schrijft hij in een brief die vandaag in het kabinet wordt besproken. Vrijdag sprak de ministerraad af om de be zuinigingen voor volgend jaar pas definitief in te vullen in ju ni, wanneer nieuwe inflatiera mingen van het Centraal Plan bureau verschijnen. Het kabi net hoopt dat de inflatie iets aantrekt, zodat de bezuinigin gen beperkt kunnen blijven. Ook dit jaar moet er bezui nigd worden. Het betreft een kleine twee miljard. Daarbij gaat het voor ongeveer een mil jard om de vergoeding van de waterschade van afgelopen na jaar. Verder kampt het kabinet ook dit jaar met het probleem van de lage inflatie. Uitgezwaaid door kinderen zijn gisteravond vijftien vrachtwagens volgepakt met hulpgoederen van de stichting Motherhood in Geldermalsen op weg gegaan om in Albanië de vluchtelingenstroom uit Kosovo te helpen. Brood, vers fruit en groenten, zo'n 85.000 kinderpakketten, snoep en medicijnen behoren tot de lading. Het konvooi is het eerste uit een serie van drie. De hulpgoederen zullen op zo'n zeven plaatsen in Noord-Alba- nië, onder meer bij centra van Moeder Theresa, worden gedistribueerd. weldig in de problemen ko men". Uitwijkmogelijkheden zijn er voor het gehandicaptenfonds niet. De directeur meldde zich al bij het Centraal Bureau Fondsenwerving met de vraag of er ergens compensatie te ha len valt voor de gemiste inkom sten. Zonder resultaat. De col lectanten zullen moeten leven met de concurrentie van Koso vo. „Saillant is daarbij dat de gehandicaptensport in Neder land is voortgekomen is uit de bond voor oorlogsslachtoffers." Na de actieweek van de Ge handicaptensport volgt volgen de week de Hartstichting. Ook die organisatie beseft dat de hulpacties voor Kosovo invloed kunnen hebben op hun collec teweek. Maar de Hartstichting verwacht niet dat de schade zeer ernstig zal zijn. „Gelukkig zijn we niet alleen afhankelijk van de collecteweek. Dan zou den we nu ook wel met de han den in het haar zitten", zegt woordvoerder Van Iterson. „We hebben vorig jaar al besloten het risico te spreiden. Vroeger stuurden we onze 3,5 miljoen mailingbrieven in een keer rond. Dat doen met ingang van dit jaar anders." FOTO ANP RAFAEL DRENT De Hartstichting heeft wel besloten de tv-spots voor de ac tieweek 'Onderzoek redt levens' voor woensdag en donderdag terug te trekken. „Maar daar zullen we volgende week extra de nadruk opleggen." Normaal halen 80.000 medewerkers van de Hartstichting tijdens de ac tieweek zo'n negen miljoen gul den op. DE NIEUWSTE INFO BEL DE INFOLIJN °9oo GRATIS FOLDER 'Verleden wordt iedere keer opgerakeld' DEN HAAG ANP Binnen de WD-fractie wordt met weinig vreugde uitgekeken naar de aanstaande 'terug komst' van Hans van Baaien. De Leidenaar is in principe de eerste opvolger als een van de huidige leden de fractie verlaat, bijvoorbeeld als de WD-top er inderdaad in slaagt oud-WD- leider Bolkestein naar Brussel te krijgen. Veel WD'ers vrezen echter dat het Kamerlidmaat schap van Van Baaien de partij schade kan berokkenen. „Of de destijds tegen hem geuite be schuldigingen nu waar zijn of niet, de media zullen er bij ie der publiek optreden van Van Baaien weer gewag van maken. Dat is slecht voor de WD en daarom kan hij er beter vanaf zien," zegt een van hen. Zij vin den dat de fractie in elk geval nog 'een stevige discussie' moet voeren over de vraag of Van Baaien zijn plaats in kamerban- ken zonder meer kan innemen. Van Baaien raakte als WD- campagneleider -voor de Ka merverkiezingen van 1998 in opspraak, omdat hij als scholier en student openlijk blijk zou hebben gegeven van nationaal- socialistische en racistische sympathieën. Zo dook onder meer een brief op die hij op 16- jarige leeftijd aan NVU-leider Glimmerveen zou hebben ge schreven. In die brief werd uit bundig de loftrompet gestoken over de ideeën van deze meer malen voor racisme vervolgde en ook veroordeelde rechts-ex- tremist. Onder druk van die publici teit trok Van Baaien zich ruim een maand voor de verkiezin gen terug. Hij beloofde toen bo vendien voorlopig af te zien van zijn eigen kandidatuur voor de Tweede Kamer; Van Baaien stond 29ste op de WD-lijst. Hij behield zich echter wel het recht voor daarop terug te ko men als zijn naam alsnog zou worden gezuiverd. Na de verkiezingen werden de beschuldigingen aan het adres van Van Baaien op ver zoek van het WD-partijbestuur onderzocht door drie leden van de Raad van State. Het trio Kos- to (PvdA), Vis (D66) en Polak (WD) concludeerde in novem ber vorig jaar dat de verwijten ongegrond waren met uitzon dering van de brief aan Glim merveen. Uit onderzoek naar andere teksten van Van Baaien bleek dat in de gewraakte brief dezelfde typefouten voorkwa men. De commissie conclu deerde daarom dat ten aanzien van die brief 'twijfel is blijven bestaan'. Het WD-bestuur besloot ver volgens in aanwezigheid van fractievoorzitter Dijkstal en zijn voorganger Bolkestein Van Baaien volledig te rehabiliteren. Hans van Baaien weet nog niet of hij terug kan keren in de politiek. FOTO FOTOPERSBURO DIJKSTRA FRED STEENMAN De vraag of hij daarmee straks ook welkom is in de fractie wordt door liberale Kamerleden echter niet eenduidig beant woord. „Ik ben er steeds vanuit gegaan dat die rehabilitatie be doeld was om Van Baaien, die indertijd immers ook door zijn werkgever werd ontslagen, weer aan een fatsoenlijk baan tje te helpen", zegt een promi nent WD-Kamerlid. „En dan het liefst op een plek met een heleboel water ertussen zoals Amerika of Australië. Dat zou een elegante oplossing zijn ge weest die een Kamerlidmaat schap voor Van Baaien overbo dig had gemaakt." Van Baaien heeft echter nog steeds geen nieuwe baan. Wel wordt hij regelmatig gesigna leerd rond Bolkestein in diens hoedanigheid als voorzitter van de Liberale Internationale. Ook laat hij zich de laatste maanden vaak zien op partijbijeenkom sten. Veel WD'ers leiden daar uit af dat Van Baaien alsnog een politieke loopbaan ambieert. Zelf zei hij gisteren dat hij daar over nog geen beslissing had genomen: „Er is op dit moment nog geen vacature; het is daar om veel te vroeg daar over te praten". WD-Kamerleden realiseren zich overigens dat zij het Ka merlidmaatschap van Van Baai en niet kunnen tegenhouden. „Als hij zijn zetel wil innemen, heeft hij daar op grond van de verkiezingsuitslag gewoon recht op. Wij moeten wel beslissen of we hem in onze fractie willen hebben, of dat we zeggen: be gin jij maar als een eenmans- fractietje voor jezelf." UTRECHT GPD Een schoonheidsfoutje. Een ander excuus heeft restaura teur/taxateur en kunstschil der Toon Wildeboer niet voor zijn verkeerde taxatie van het afgelopen weekeinde. Wilde boer vertelde een Utrechtse die met drie bij toeval op een rommelmarkt aangekochte schetsen met hem langs kwam, dat twee daarvan ech te Rembrandts waren en wel een ton per stuk waard. Maar helaas: bij nader inzien zijn de drie tekeningen bij elkaar hooguit drie mille waard. Een van de gevonden etsen - het portret van een man - is niet van Rembrandt, maar van een onbekende leerling van de Nederlandse meester. Het Amsterdamse Rem- brandthuis heeft dit werk ook in de collectie. Het staat daar geregistreerd als man met krullend haar en scheve mond De twee overige etsen zijn wel echte Rembrandts, maar volgens conservatrice De Boer van het het Rembrandt- huis gaat het hier vrijwel ze ker om afdrukken van etsen waarvan zeer grote oplages zijn gemaakt. De Boer wil geen uitspraak doen over de werkelijke waarde van de drie etsen. „Dat laten we aan de taxateurs over. Wel verstrekt het Rembrandtshuis informa tie over de echtheid van wer ken. Iedereen kan bij ons te recht als hij denkt een Rem brandt in bezit te hebben. Ook Toon Wildeboer had bij ons kunnen aankloppen." Wildeboer: „Dat had ik inder daad beter eerst kunnen doen. Ik vrees dat ik mij door mijn enthousiasme heb laten meeslepen." Wildeboer is restaurateur, taxeren ziet hij als een 'soort hobby'. Een professionele taxateur is Theo Laurentius, bekend van van het programma Tussen Kunst en Kirsch. Laurentius: „Twee jaar terug wist Wilde boer ook al de krant te halen met een 'unieke Rembrandt- vondst'. Daar ben ik toen nog achter aan gegaan. Al mijn verzoeken om informatie schoof hij terzijde." Laurenti us kreeg in de loop der tijd zo'n drieduizend 'Rem brandts' aangeboden. „Hooguit zes daarvan stelden werkelijk iets voor." Over de echte waarde van de drie et sen van de Utrechtse zegt hij: „De ets van de onbekende Rembrandt-leerling doet zo'n 800 gulden. De twee overige etsen zijn waarschijnlijk late drukken en zullen zo'n dui zend gulden per stuk opbren gen."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 3