avelaar en eiderdorp de clinch Benin de aanbieding 'We zitten voor Rijnfront nog in de Sportraad verbolgen over fusie-eis Leiderdorpse zwemclubs Regio Oostergeestschool wil geen poepzolen meer Buurt in verzet tegen 'nieuw' Waterhoentje chef erna straatsma. 071-5356437.plv -chef judy nihof, 071-5356416 igels gestolen uit caravan loNPDe eigenaar van een stacaravan op een camping aan osteinde in Warmond heeft gisteren ontdekt dat hij slacht- jsvan een inbraak. Een raampje aan de achterkant van de an bleek opengebroken te zijn en dat moet ergens in de af- ien week zijn gebeurd. De eigenaar van de stacaravan mist |er geval zijn hengelspullen. Wat er verder is gestolen, is d' liet bekend. dge-geld voor zieke kinderen dqrp' De Leiderdorpse Bridge Club (LBC) heeft de op- jstvan een in februari gehouden wedstrijd aan de kinder- ing van het St. Elisabeth Ziekenhuis geschonken. Het gaat en bedrag van bijna 1200 gulden, dat door het bestuur van ub is aangevuld met nog eens 2500 gulden. De kinderafde- N L' >aat het geld besteden aan speelgoed voor de patiëntjes. De eclub houdt jaarlijks een liefdadigheidswedstrijd. Ook vo- ar ging de opbrengst naar de kinderafdeling van het St. Eli- h. eenkomst Van Alphenplein dorp» Leiderdorp houdt op 27 april een bijeenkomst voor nvvonenden van het Van Alphenplein. Deze gaat over het om op de vrijkomende plek van sportzaal Op Dreef wonin- ieer te zetten. De gemeente heeft onder de bewoners een lête gehouden om erachter te komen hoeveel en wat voor huizen voor hen acceptabel zijn. De resultaten worden op jeenkomst bekend gemaakt, waarna er gelegenheid is voor liscussie over de uitgangspunten voor de woningbouw op 'an Alphenplein. De bijeenkomst is in het gemeentehuis en it 20.00 uur. afke van der toolen schandalig wat hier ge- Ik ga hier zeker werk van zegt de Leiderdorpse :tontwikkelaar. Hij wil het Ier Zwan-terrein, dat di- lansluit op bedrijventer- age Zijde aan de Achtho- iveg, inrichten voor diver- lothandels. Hij gaat daar- een bestaande bedrijfshal issen en een nieuw ge- neerzetten. Maar volgens meente is de goothoogte bouwplannen 75 centi- ïoger dan de toegestane elaar stelt daartegenover op het terrein al een 'ge- staat van precies dezelfde ,Van die hal haal ik lorste gedeelte weg en ik etzelfde er van achteren aan. En wat die nieuw- betreft: die is hetzelfde al bestaande hal en die is ronkelijk zonder onthef- oedgekeurd. Trouwens, ik lier aan de Achthovener- 39 gebouwen neergezet ran het merendeel hoger is meter en dat is nooit een eem geweest." Ikenboer reageert geprik- Wethouder Smitsloo verwacht nog alternatieven voor plan Oegstgeestse 'mail' oegstgeest erna straatsma vervolg van voorpagina De suggestie voor de bouw van een mail - een groot overdekt uitgaans centrum - in Oegstgeest staat in een ambtelijke inspraaknota over het voor ontwerp structuurplan Rijnfront. In het structuurplan zelf, dat deze week door de politiek is besproken, wordt niet gerept van het onderzoek naar een vrijetijdscentrum. Wethouder eco nomische zaken M. Smitsloo bena drukt dat er sprake is van een pril idee en dat daarom nog niet is overlegd met betrokkenen in het gebied „We zijn inderdaad bezig met een onder zoek naar zo'n leis urecentrum. Zo zul len er nog wel meer alternatieven ko men. Het plan voor Rijnfront is per slot van rekening nog in een bedenk- fase." Smitsloo verwacht dat Oegstgeest met dit alternatief 'bruto ongeveer eenderde' kan besparen op grondge bruik in het toekomstige Rijnfrontge bied ten oosten van de A44, tussen de Dr. Tjalmaweg en de Rijnzichtweg. Het structuurplan Rijnfront gaat over de aanleg van een aantal bedrijventerrei nen met een totale oppervlakte van 45 hectare. „Met een mail kun je com pacter bouwen en daardoor hou je meer terrein over." In de ambtelijke inspraaknota wordt gesproken over een 'drastische wijzi ging' van de bouwplannen. 'De bewo ners/eigenaren en gebruikers moeten hiervan zo snel mogelijk op de hoogte worden gebracht'. Verderop in de nota wordt ook kri tiek geuit op het gebrek aan overleg met de betrokkenen. Met name de kwekers die in het noorden van het Rijnfrontgebied wonen en werken, verkeren al geruime tijd in onzeker heid over hun toekomst. Oegstgeest maakt aanspraak op deze gronden, maar weet nog niet wat er met dit ter rein gaat gebeuren. Zolang Oegstgeest aanspraak maakt op het wettelijke voorkeursrecht om deze gronden te mogen kopen, kunnen de kwekers niets doen. Vorige week uitten Leefbaar Oegst geest en het CDA forse kritiek op de gang van zaken. Ze venveten de ge meente 'machtsmisbruik'. De ge meente zou haar macht misbruiken om ondernemers 'de nek om te draai en', betoogde C. Oudendijk (LO). Smitsloo is het niet eens met de kri tiek dat er te weinig overleg en open heid is over de plannen voor Rijnfront. „Je vestigt een voorkeursrecht en ver volgens ga je kijken wat je met het ter rein gaat doen. Als er een mail komt is dat inderdaad een drastische wijziging van het bestaande plan en het is ook de bedoeling dat de betrokkenen daar snel van op de hoogte worden gesteld. Ik weet niet of die correspondentie de deur al uit is, maar dat zou best kun nen." Oegstgeest moet haast maken met de herinrichtingsplannen, omdat het voorkeursrecht op aankoop van een aantal terreinen begin november af loopt. [thouder dwarsboomt plannen eigt oorlog' tussen projectontwikkelaar T. Bavelaar Leiderdorpse wethouder van ruimtelijke ordening )lkenboer. Bavelaar stelt dat de wethouder hem wil- n wetens dwarsboomt bij de ontwikkeling van het iialige Van der Zwan-terrein tot bedrijventerrein, van zijn bouwaanvragen voor dat terrein zijn afge- keld op Bavelaars uitspraken. „Ik word eerlijk gezegd een beetje moe van die Bavelaar. Waarom zou hij dingen mogen doen die in strijd zijn met regel geving en een ander niet? Hij komt niet overleggen maar gaat meteen tekenen en wil dan al les op een gouden presenteer blaadje krijgen." Molkenboer ontkent ten stelligste dat hij zelf de hand zou hebben gehad in de afwijzing van de aanvragen. „Daar hou ik mij als wethouder helemaal niet mee bezig." De projectontwikkelaar denkt er het zijne van. Wethouder Molkenboer heeft al direct toen Bavelaar het Van der Zwan-ter rein enige tijd geleden verwierf, gezegd dat hem dat niet zinde. Het college van B en W is tegen uitbreiding van de bedrijvig heid aan de Achthovenerweg en heeft zich zelfs uitgesproken voor 'teruggave' van delen van het bedrijventerrein aan het Groene Hart. In dat licht korrit de afwijzing van de huidige bouwaanvragen niet als een verassing voor de projectont wikkelaar. „Dit was van tevoren te verwachten. Maar ik laat het er niet bij zitten." warmond Om de haverklap komen de leerlingen van de Warmond- se Oostergeestschool met poepzolen de school binnen. Op de weg naar school wemelt het van de drollen. „En da's hartstikke lastig", zegt Maaike Verdegaal (10), die samen met een groepje kinderen uit groep 7 en 8 een anti-hondisrywepactie is begonnen. Ze vinden dat de gemeente iets moet doen aan het probleem. „Het lijkt hier wel een uitlaatplaats", aldus Maaike (geheel links op foto). „We willen heel graag dat de gemeente schepjes uitdeelt en zakjes. Dan kunnen de mensen de poep zelf opruimen. Of dat er een bord komt te staan met 'Hier spelen kinderen die hondenpoep vies vinden'. Gisteren over handigden de kinderen een lijst met circa 250 handtekeningen aan wethouder J. van de Velde om hun wens kracht bij te zetten. Het groepje waar Maaike deel van uitmaakt - een 'greenteam' - heeft in de toekomst nog meer acties in petto om Warmond schoner en mi lieuvriendelijker te krijgen. „Op onze eerste vergadering hebben we het gehad over het afval op Koudenhoom. Er ligt daar heel wat tussen de bosjes. We vinden ook dat er op school kringlooppapier moet ko men." FOTO HENK BOUWMAN zoeterwoude De ingrijpende verbouwing en uitbreiding van kinderdagver blijf Het Waterhoentje aan de Westeindseweg in Zoeterwoude stuit op bezwaren van buurtbe woners en van verzorgingshuis Huize Emmaus. Zij vrezen met name meer toeloop van ouders met kinderen, en dus meer ver keer. Volgens bewoners van de Grutto en de Zwaluw kunnen de straten de stroom auto's en parkeerders nu al niet aan. Burgemeester en wethouders schuiven de bezwaren opzij. Volgens hen kunnen de wegen in de buurt van Het Water hoentje het extra verkeer best hebben. Kinderdagverblijf Het Water hoentje wordt de komende tijd opgeknapt. Om meer kinderen te kunnen opvangen krijgt het gebouw er - in de richting van de vijver - bovendien een flink aantal vierkante meters bij. Aan de kant van de Westeindseweg verschijnt een erker. De nood- lokalen aan de voorkant van het pand verdwijnen, waardoor de speelplaats groter wordt. Bewoners van de Benne- broekweg hebben er moeite mee dat het gebouw door de uitbreiding dichter op hun tui nen komt te staan. Bewoners van de Zwaluw en de Grutto vrezen eveneens voor een min der mooi uitzicht. Ook voor de ze bedenkingen vinden de be woners geen gehoor bij B en W. Volgens het college wordt de omgeving er alleen maar fraaier op, onder meer omdat de noodgebouwen verdwijnen. Vanavond wordt het bouw plan van de Stichting Kinderop vang Zoeterwoude behandeld in een vergadering van de raadscommissie grondgebied. Weinig reacties Warmondse millenniumfeestvierders Bij de gemeente Warmond zijn tot dusver amper plannen bin nengekomen voor grote millenniumfeesten. Volgens ambtenaar I. van Holland gaat het 'om drie of vier nog weinig concrete ini tiatieven'. Een uitgewerkt plan indienen was ook niet nodig: de gemeente heeft de plannemakers tot 1 juni de tijd gegeven om een draaiboek te maken. Onlangs heeft de gemeente alle inwoners die een millenni- umfeest willen geven, opgeroepen zich in elk geval te melden. Warmond wil tijdig rekening houden met de oudejaarsfeesten, omdat ze technische problemen verwacht, die ertoe kunnen lei den dat niet alle hulpdiensten goed functioneren. 'Wethouder Kolman gaat boekje te buiten leiderdorp afke van der toolen De Leiderdorpse sportraad vindt dat wethouder P. Kolman haar boekje te buiten gaat met haar eis dat de twee plaatselijke zwemclubs gaan praten over een fusie. Kolman stelt dat De Kleine Does (DKD) en Leider dorpse Reddings Brigade alleen kunnen overleden door samen te gaan. Ze koppelt dit als voor waarde aan de bijna 5000 gul den die ze ter beschikking stelt om een restje huurschuld van DKD weg te werken. R. van der Vlies van de sport raad is op zich voor een fusie of in ieder geval vergaande sa menwerking. Het idee komt oorspronkelijk zelfs van de sportraad. De twee zwemclubs zouden goedkoper uit zijn door faciliteiten te delen. „Maar noch de gemeente, noch de sportraad kan een fusie afdwin gen", zegt Van der Vlies. Hij vindt het ook 'jammer' dat de gemeente de kwestie op dit mo ment via een collegebesluit naar buiten heeft gebracht. „De Reddingsbrigade weet nog ner gens van, en het is niet prettig om dit zo te vernemen. Ik denk dat zij nu denken: wat zullen we nou krijgen." DKD kampt - in tegenstelling tot de Reddingsbrigade - al ja ren met een financieel gat. Dat komt doordat de gemeente een paar jaar geleden fors heeft ge kapt in de subsidies voor sport verenigingen. DKD kon de (stij gende) huur van de clubruimte in zwembad de Does niet meer opbrengen en de schuld liep op tot 15.000 gulden. De Reddingsbrigade heeft eerder negatief gereageerd op het voorstel van de sportraad om samen te gaan. Volgens Kolman en Van der Vlies had dat te maken met de huur schuld van DKD. Nu die is ge saneerd - mede door een gift van stichting De Winkelhof - nemen de reddingszwemmers echter nog steeds een afwach tende houding aan. „We heb ben er niet zoveel behoefte aan", zegt G. van Dooremaal van de Reddingsbrigade. „Maar een gesprek kan altijd. We wil len ook niet dat een club ten onder gaat omdat wij de deur dichtgooien." Secretaris B. Wouters van DKD staat positief tegenover de fusie-eis. „Er is binnen ons be stuur nog geen overeenstem ming over. Maar ik zou het erg handig vinden. We kunnen on ze clubruimte delen en bijvoor beeld tegelijkertijd gebruik ma ken van het zwembad. Het bad water is namelijk een vrij forse investering." De sportraad neemt het voor touw in de gesprek tussen de twee zwemclubs. Eerder dan na de zomervakantie zal dat niet zijn, zegt Van der Vlies. Hij geeft aan dat er nog wel wat haken en ogen aan het idee zitten. Zo zijn de twee clubs verbonden aan twee verschillende bonden. DKD en de Reddingsbrigade zijn ongeveer even groot: DKD telt ongeveer 150 leden, de Red dingsbrigade 130. Aantal belminuten per maand Ie betaalt daarvoor per maand Extra belminuten (vast tarief) een voordeel van Ben niet gebruikte belminuten mag je meenemen naar de volgende maanden. IBen onder andere verkrijgbaar bij: Belcompany BCC T for Telecom Steenweg Speet Duiker Polectro Plaza Kinorama Foka The Phonehouse Foto Klein Radio Modern Kijkshop Let's talk Telemasters Kral Foto Super Photo Telecom Today De Block Combi foto Info Europa foto Filmpost Scheer&Foppen Flandria Telepact Office Centre Horn Roadphone Talens Foto u Staffhorst It's electronics Teletools Telepoint Mega Elshout Incar Quality Centres Ketens en bij 500 andere verkooppunten in de randstad. Bij Ben kun je tijdelijk f 50,- besparen op de 2 pakketten die hiernaast zijn afgebeeld. Ga dus snel naar een van onderstaande winkels. Het voordeel geldt tot en met 17 april. len abonnee is het abonnement zonder vaste kosten. Je betaalt alleen wat je belt. Kies zelf wat voor jou het voordeligst is:

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17