Voorschoten '97 wint bizar treffen UDWS'ers kunnen Roodenburg alsnog een handje helpen Promotie lonkt voor Kickers '69 mpioenschap voor )ednerveus Abbenes Dure nederlaag Lugdunum :rburg nog steeds ongeslagen zondag In de Serie A bleef Meerburg ogeslagen. j werd op een 3-2 nederlaag getrakteerd. Een blunderen- Iman Jarko Kortekaas leverde voor rust een 2-0 achter- ,p. Door doelpunten van Marcel Zwetsloot, Dennis Kor- Michel Turk kwam er alsnog een Zoeterwoudse winst op Jen. Volgende week heeft Meerburg genoeg aan een ij voor promotie. Teylingen boekte op HMC een zwaarbe- i n overwinning: 3-2. Opnieuw was Dariel Dubos goud Met zijn twee doelpunten, en een van Bastiaan Bon kan dingen promotie naar de vierde klasse niet meer ontlo- 0L Sport speelde in een spijkerhard duel met 2-2 gelijk >leritas. De Leidse goals waren van Hasan Durmusoglu [n Narin. VNA pakte een puntje tegen VOGEL: 1-1. In de linuut werd het alsnog gelijk nadat Jan van Doorn VNA K( rsprong had gezet, door een omstreden strafschop. Leid- KN „yS kreeg geen vat op TAC '90 en verloor met 3-1. Marcel nd p noteerde de enige Leidse treffer. ipwijk wint gemakkelijk iai kcp zondag Stompwijk'92 blijft in de race voor de titel erie B. BMT kreeg met liefst 6-0 op de broek. Een van de 11 aars hielp de Stompwijkers een handje door in eigen doel en. Jeroen Ramekers (2x), Richard van Marwijk, Leon anson en Jeroen van Emmerik maakten de halve dozijn dii Lkwam tegen De Ster goed weg: 2-2. In de laatste mi- o laakte Peter Zaalberg de gelijkmaker. Rene Nieboer l'vf de eerste gelijkmaker binnen. ASC won het beladen duel 'et Jpoorwijk: 3-2. De jonkies vertolkten een hoofdrol bij de ïls „arten. De vijftienjarige Freek Tilman produceerde de as hvee doelpunten. De andere vijftienjarige Peter Nas zorg- zijn doelpunt dat de kampioenskansen intact bleven. daalt af iasse zaterdag SJC is gedegradeerd. De Noordwijkers de m met 2-1 van LSW70. Joost van der Burg maakte de lei heffer, gevolgd door de 2-0 van Bas van der Kroon. Jerry dei maakte het Noordwijkse tegendoelpunt. Woubrugge en i behielden in een doelpuntenfestijn het evenwicht (4-4). di ugge koesterde lange tijd door Danny Schijf en Piet Oele uw (voorsprong. Uiteindelijk moesten Joris van de Broeke Molenkamp voor Woubrugge een punt behouden. Zwart won dankzij Michel Remmerswaal en Pascal van Ie knap met 2-1 van MVKV. Jaap Kloos maakte het Kat- aii openingsdoelpunt. De Sleutels versloeg SVOW met 5-0. dl ilpuntemakers waren Feo Lustig, Michel van der Broek, iaa jrkhoff. Edwin de Roos en Joop Eradus. Koudekerk ver- be eigen terrein met 0-3 van koploper SV'35. a denburg wint opnieuw iasse zaterdag Roodenburg is in vorm. Zaterdag zette )met 2-1 aan de kant. Dennis van der Pluym en Anwar tje i bogen een vroege achterstand in Leids voordeel om. ;oi ron met 2-1 van Foreholte. René Hooymans scoorde ltij Voorhouters. Docos werd door VCL probleemloos met te slagen. Casper den Hollander (2x), Erik Mosselaar, Den- ze i Iepenburg en Quint van der Wee waren voor de Vlietbe- succesvol. Zoetermeer won met 2-1 van GWS, dat in Ro- euseveldt zijn doelpuntenmaker had. :k Boys verliest in vijf minuten ietbal eerste divisie Ondanks de 2-1 nederlaag tegen SC v( lord keek Quick Boys-trainer Dirk van Duyn terug op een iei wedstrijd: "We hebben de wedstrijd in vijf minuten weg- i,i n" vond Van Duyn. Bij rust leidden de Katwijkers met 1-0 ;n doelpunt van Feisal Bounif. Na rust draaiden de Rot- ïmers de stand binnen vijf minuten om in 2-1. e verspeelt voorsprong ietbal. tweede divisie FC Lisse kwam tegen Roda '46 niet dan een 3-3 gelijkspel. Een kwartier voor tijd leidde Lisse oelpunten van Abdi Dahir (2x) en Mohammed Ajar nog I. Ondanks de teleurstellende remise blijven de Lissena- e ididaat voor de titel. UVS pakte een punt tegen RBC: 2-2. j rbee scoorde twee keer voor de Leidse club. Volgend sei- ïaakt trainer René Wieffering plaats voor het duo Gerard Teun Parrel. Katwijk verbaasde vriend en vijand door er twee DSO met 4-2 te verslaan. Robbie Hufkens opende oranjehemden de score. Het waren Chris de Bie, Ro- uyt en Jeroen van Rijn die de eindstand bepaalden. blijft het goed doen detbal. derde DiviSEARC blijft in de race voor de titel. ge rerd met 3-1 simpel opzij gezet. Nadat Stefan Schaafsma ee te treffer aantekende, volgden Emiel van Geen en Mi- \i neep hun clubgenoot. SJC liep tegen VCS een flinke ne- op: 6-1. Hans de Ridder scoorde voor de Noordwijkers. ise Boys won in Scheveningen met 2-0. Gerald van der een eigen doelpunt bepaalden de score. Noordwijk .n egen Rijnsburgse Boys met 2-J) overeind. De Rijnsbur- ïoesten doelpunten van Bryan Brown en Wouter Haas- lestaan. Olympia en Voorschoten '97 maakten er een ekke wedstrijd van. De Gouwenaren wonnen wel: 5-4. rvan Dorp (2x), Ivo Nolet en Jochem van der Loos ver- l inde score. op weg naar promotie snvoetbal UVS heeft een grote stap gezet richting twee- its (en rechtstreekse promotie) door met 2-1 te winnen ei (0. Twee goals van Flora van Veen haalden de o verwin - ai innen. Allunania won 'slechts' met 2-0 van Hekkensluiter Simone van Klink en Carla van der Hoorn verschalkten a N0-keepster. Aan de zegereeks van De Sleutels kwam ei neen eind door met 2-0 van SJC te verliezen, door doel- van Merel Borst en Petra Steenvoorden. De reserves van ede behaalden in de tweede klasse zaterdag een makke- overwinning bij Botlek. De Sassenheimse doelpunten en op naam van: Linda Beuling, Gabriëlle Mosk en Maris- ker. Het had niet veel gekker gekund in het duel tussen Voor- schoten'97 en Monster. Vier goals in de eerste 18 minu ten, een scheidsrechter die een kwartier staakte nadat hij zich ernstig beledigd voelde door een toeschouwer, een goal die in eerste instantie werd toegekend terwijl de bal naast ging, twee rode kaarten en een kansenfestival na rust dat niets opleverde. Voorschoten won met 3-1 en houdt uitzicht op de nacompetitie. de derde minuut bleek zijn ge lijk; een corner van Monster werd bij de eerste paal doorge- kopt, waardoor Jurg Wartewig met een simpel schot zijn ploeg ongehinderd op een voor sprong kon zetten. Lang kon Monster echter niet van de voorsprong genieten. Nog geen kwartier later stonden de be zoekers al met 3-1 achter. Eerst was het Arwin Visser die de ploegen op gelijke hoogte voorschoten jeroen bal Dit was niet een wedstrijd waar je tien minuten te laat had moeten komen. Een moment van onoplettendheid van de Voorschotense verdediging zorgde al snel voor een achter stand. Gerard Désar, trainer van de groengelen, had voor de wedstrijd zijn spelers al gewaar schuwd voor de kopsterke aan val van de tegenstander. Al in bracht, na een demarrage aan de zijkant van Jan Zoetemelk. De voorsprong was te danken aan Barry Dubbeldeman. De fy siek zeer sterke spits won eerst een luchtduel van de laatste man. Dit bracht hem alleen voor de keeper met als voor spelbaar gevolg de 2-1. Even la ter onfutselde hij de bal van de keeper van Monster en kon hij simpel zijn tweede en Voor- schotens derde intikken. Na het tumultueze begin kwam de wedstrijd in een wat rustiger vaarwater terecht. Een licht veldoverwicht voor de Westlanders bracht hen niet dichterbij. In de 33ste minuut, werd het wel heel rustig op het veld. Zonder een op dat mo ment aanwijsbare reden, raapte scheidsrechter Knuppe de bal op en vertrok richting kleedka mer. Al snel bleek, dat een 'toe schouwer' van Monster de scheidsrechter in die mate be ledigd had, dat hij het gerecht vaardigd vond om de wedstrijd een kwartier stil te leggen. Na dat de persoon in kwestie van het terrein gebonjourd was, kon de wedstrijd weer verder gaan. Het was sowieso niet Knuppe's beste wedstrijd. In de tweede helft kende hij Dubbeldeman zijn derde doelpunt toe, terwijl het schot toch duidelijk naast was gegaan. De woedende Monster-spelers konden de ar biter uiteindelijk op andere ge dachten bengen. De scheidsrechter was in de tweede helft niet de enige die het af en toe liet afweten. Beide ploegen hielpen een enorm aantal 100-%-kansen om zeep. Vooral Voorschotenaar Eelke van Dijken had zijn dag niet. De anders zo behendige voorspeler grossierde in foute passjes en zwakke schoten op het vijandi ge doel. Dit was volgens Désar ook voor een deel te wijten aan het veld: „Ons spelletje bestaat vooral uit het snel kaatsen van de bal, maar dat is op dit veld niet mogelijk, en daar hebben we vooral onszelf mee." In de slotfase leidde de frus tratie van het nakende verlies bij Monster nog tot twee rode kaarten. Hilster kreeg voor een gemene tackle zijn tweede gele kaart, en Jan van der Pas werd na aanmerkingen op de scheidsrechter direct het veld uitgestuurd. Door de overwinning heeft Voorschoten nog volop kansen op de nacompetitie. In de der de periode staat de fusieclub bovenaan, en met nog twee wedstrijden te gaan geeft de stand op de ranglijst ook nog recht op een vervangende pe riode. In de eerste klasse zou Voorschoten geen gek figuur slaan. Het collectief van trainer Désar is na een wat stroef begin goed op elkaar ingespeeld, en heeft met spelers als Barry Dubbeldeman en Gerrie Jansen regelrechte toppers in huis. Voorwaarde is wel, dat de hui dige spelersgroep in tact blijft Voorschoten'97 - Monster 3-1 (3-1). 3. Hilster 1-0, 4. Visser 1-1, 5. Dubbel deman 2-1, 18. Dubbeldeman 3-1. Scheidsrechter: Knuppe. Gele kaart Voorschoten'97: Dubbeldeman. Toe schouwers: 200. Voorschoten'97: Van der Hoven; Van Tol. Jansen (83. Van der Veen), De Graaf, Van Paassen (73. Rotteveel); Zoetemelk, Borsboom, Visser (90. Swartjes); Dubbeldeman, Buizer, Van leiden lars ulrich Bij UDWS-Roodenburg ging meer mis dan goed. Voor het tellen van kansen was één hand meer dan voldoende. De 0-0 was de uitslag die deze sportief verlopen stadsderby verdiende. „Er liepen te veel BV-tjes in het veld. Ik heb geprobeerd ze te wisselen, maar het waren er te veel", liet Per Chrispijn na af loop weten. De UDWS-trainer sloeg daarmee de spijker op zijn kop. Zijn spelers waren meer met zichzelf bezig dan met het teambelang. Individue le acties, die vaak gedoemd wa ren te mislukken, kregen de voorkeur boven de combinatie. Met name Yachya Farhane, die na zijn wissel de bank toebeet 'je kan nu een andere spits gaan zoeken', zocht te vaak het avontuur, maar hij werd ook weinig in het spel betrokken. Het kwam het spel van UDWS natuurlijk allerminst ten goede. In de eerste helft was een licht puntje de dubbele een-twee van Pito Poulina en Farhane, die de kracht miste om de vloeiende aanval een passend slot te geven. Roodenburg kon de status van koploper niet waarmaken. De bezoekers leken meer aan vallende intenties te hebben, maar waren niet bij machte die om te zetten in daden. Arie Sie- ra had pech dat zijn volley, na een fraaie voorzet van José Monfils, op de voeten van UD- WS-keeper Michel Prins strand de. Maar veel verder dan een overwicht kwam de Kooiclub niet. Een excuus voor het magere voetbalgehalte van de derby is dat het veld zich niet leende voor goed positiespel. Met de hoeveelheid gras is niets mis, maar de vele hobbels zorgden voor veel ongelukkige passes. De spelers hadden door de om standigheden te veel tijd nodig om de bal te controleren, waar door het tempo laag bleef. Maar het slechte veld was niet de eni ge oorzaak. Het was opvallend hoe vaak bijvoorbeeld Peter Pret in de eerste helft vrije bal len zomaar inleverde. De nul achterin stemde Roo- denburg-trainer Harry Talsma tot tevredenheid. Zijn ploeg heeft de laatste tijd veel moeite tot scoren te komen. In de ogen van Talsma was een tegentref fer daarom dodelijk geweest. Het optreden van verdedigers Hans Moenen (op Ali Yilmaz), Eelco Hillebrand (op Farhane) en Fer van Kampen (Gary Thompson) was hoopgevend, maar een half uur voor tijd kwam Roodenburg goed weg. Pret trapte over de bal heen, waarna de verdediger met zijn handen Ali Yilmaz een vrije vierde klasse aad siera Kickers is gisteren weer een stapje dichterbij de titel van de vierde klasse A gekomen. De Leimuidense ploeg versloeg MMO, terwijl achtervolger Bemardus teleurstelde met het 2-2 gelijkspel tegen degradatiekandidaat SJZ. Rijnland - W'nranda 2-0 (0-0) FC Rijnland ondervond weinig of geen weerstand van Warmunda, dat het moest stellen zonder vijf basis spelers. Door de simpele 2-0 zege moet het raar lopen wil de Morsploeg de derde (of vervangende) periodeti- tel mislopen. Ondanks dotten van kansen voor de thuisclub tekende Marcel Schouten halverwege het tweede part voor 1-0 en scoorde Mar cel Gubler de 'bevrijdende' 2-0. Mi chel Schouten schoot namens War munda tegen het einde nog een 'pin gel' op de paal. Wassenaar - LFC 4-1 (1-1) LFC had de nederlaag tegen het mati ge Wassenaar volledig aan zichzelf te Concurrent Bemardus maakt misstap wijten. De Leidenaars kregen op Was- senaarse bodem voor rust wel acht opgelegde mogelijkheden, maar niet één kanarie had het vizier op scherp. Tot ongenoegen van trainer Ron de Roode, die bijna zelf het veld wilde betreden om het voor te doen. „Ik heb ze gewaarschuwd om snelheid in het spel te houden, maar we zakten na de 2-1 - Jack Rol had de 1-1 ver zorgd - totaal in. Zij krijgen vier kan sen en benutten die ook, twee goals vielen zelfs in de laatste minuut", ver zuchtte De Roode, die zijn kansen op de derde periode nu de defintief de mist in zag gaan. Kickers'69-MMO 3-0 (2-0) In tegenstelling tot de wedstrijd in Hoogmade kende Kickers'69 op eigen veld weinig problemen met MMO. De koploper uit Leimuiden kreeg al na vier minuten een steuntje in de rug toen Dennis Verhoeven 1-0 binnen kopte. De tweede treffer van Verhoe ven bevestigde de veldverhoudingen. In de tweede helft bleef de verwachte Hoogmadese storm achterwege. Kic kers kreeg de beste kansen, maar Ver hoeven en Niels Verhaar wisten er geen raad mee. Julius Caesar Dias til de met een stift de stand naar 3-0. SJZ-Bernardus 2-2 (0-0) SJZ pakte gistermiddag op sportpark Haasbroek een belangrijk punt. Run ner-up Bemardus werd met 2-2 be dwongen. Het terughalen van een aantal routiniers, doelman Peter Niek Plooy, Andres van der Hoeven en Erik Olijerhoek, heeft de ploeg van Will Henskens geen windeieren gelegd. De laatste vijftien minuten waren be slissend. Daarin maakten de Jeroens- club de 2-0 achterstand goed. Bemy de Boer en Bas van Son schoten de Rijndijkploeg pal na rust op voor sprong. De Zoeterwoudenaren bleken echter over veerkracht te bezitten. Eerst was het Carlo van Nierop, die van dichtbij de 2-1 binnenkopte, waarna Andres van der Hoeven de 2- 2 aantekende. Vlak voor tijd miste Carlo van Nierop een grote kans op de overwinning. Door dit resultaat is SJZ op gelijke hoogte gekomen met Alphen. Bemardus richt zich op de nacompetitie. NicJBoys - Alphen 3-1 (0-0) Alphen kwam op voorsprong door Nico Staal. Een kwartier voor tijd ging het mis. In een tijdsbestek van vijf mi nuten keek de Alphense degradatie kandidaat tegen een 3-1 achterstand aan. ROAC '79-Groeneweg 4-0 (3-0) ROAC '79 boekte een makkelijke overwinning van 4-0 op een tegenval lend Groeneweg. De Rippers stonden na acht minuten al op een 2-0 voor sprong. Nadat de keeper van Groene weg een terugspeelbal verkeerd be oordeelde (1-0) was het Ruud Ween- ink die uit een strafschop de 2-0 maakte. Perry van Es beslechtte met een rake kopbal voor mst de strijd de finitief (3-0). Na mst was het gedaan met de goede bedoelingen van beide teams. Wilfred van der Star zorgde in de tweede helft met zijn doelpunt voor het enige lichtpuntje. Concordia - U/DAVO 3-3 (1-2) Een 2-0 voorsprong voor United werd door Concordia dankzij goals van Stijnman, Rijnbeek en Brouwer om gebogen tot een 3-2 voorsprong. Via een gelukje kwam de bal bij een Uni- ted-speler die voor de verdiende ge lijkmaker zorgde. RKAV - Hillegom 0-0 Hillegom wist zich geen raad met de grote hoeveelheid kansen zodat de wedstrijd eindigde zoals het begon. ruud pattiapon is na één jaar weer te- e vierde klasse. Het laat- Ije, zaterdag tegen De ileek een loodzware op- e ploeg van de Leidse 'op Lamers speelde met moeite 1-1 gelijk. Een t die daarop lette. Ab- 5 kampioen. Op 5 juni mmers het 25-jarig be- vierd en dan zorgt zo'n °t een extra feestelijk les werd al vanaf de n de competitie als de favoriet bestempeld, 'mdat er weinig verloop erk verjongde elftal van zat. Die verjonging was zeer de reden dat Ab- '°rig jaar uit de vierde toog. Het was meer om- overgebleven routiniers diverse redenen niet bij Dit jaar bleek het mee- van oudgedienden vaak cruciaal. Zoals van laatste man Ron van der Spek, die na de 0-1 achterstand Abbenes weer naast De Jagers bracht. Zijn in breng hoeft Lamers komend seizoen niet te missen. Belang rijk voor een elftal dat hyper nerveus aan het kampioensduel begon. „Ze wilden speciaal thuis kampioen worden", zegt Lamers. „Zelfs over korte af stand werden verkeerde passes gegeven." Afgezien van dit duel speelde Abbenes volgens Lamers over het algemeen 'buitengewoon goed'. „Tegen mindere ploegen verspeelden wij geen punten, anderen deden dat wel. Ab benes verdient een compliment dat het zo scherp is gebleven". Lamers, die voor een jaar bijte kende, kijkt naar uit naar duels tegen Koudekerk en Woubrug ge. Dan zal het het zevende sei zoen van Lamers bij Abbenes ingaan. De club werd pakweg 20 jaar geleden voor het laatst Bloemen, champagne en innige omhelzingen. Abbenes is kampioen. kampioen. Dat was in de toen malige tweede klasse van de Leidse afdeling. De promotie van enkele jaren terug was te danken aan winst in de nacom petitie. Dat bleek een wankel fundament om lang in de vier de klasse te blijven spelen. Nu is die basis aanmerkelijk stevi ger. Potjes tegen hoger ge plaatste ploegen, gaven Lamers goede hoop. Al houdt hij een foto mark lamers slag om de arm. „We hebben goede oefenwedstrijden tegen vierdeklassers gespeeld. Voet ballend zullen we het redden, fysiek zullen enkele spelers moeten groeien." derde klasse ruud pattiapon Lugdunum kreeg in de race om de titel een flinke tik. DSO versloeg de Kikkers in Zoetermeer met forse cijfers: 5-0. Ook RCL liet een veer. De Lei derdorpers kwamen tegen Valken'68 niet verder dan 0-0. LFC is gedegradeerd. De geelzwarten werden door Hazerswoudse Boys met 7-0 afge droogd. DSO - Lugdunum 5-0 (3-0) Met name Remco Greve hielp DSO zaterdag over het dode punt heen. Hij scoorde vier keer. De resterende treffer kwam op naam van Patrick Middelkoop. De met een liesblessure spelende Gijs Collé kon net als Brian Watson het tegen- spartelende Lugdunum geen doelpunt bezorgen. RCL - Valken'68 0-0 De Valkenburgers vochten als leeuwen en kregen kansen via Casper van Iterson, Hans van der Mey en Simon Varkevisser, maar zij kregen de bal niet langs RCL-doelman Ron Sinteur. De kansen voor RCL waren voornamelijk voor Alex Barendse. Zijn kopstoot eindigde op de lat en in de herkan sing vond hij doelman Dirk Varkevisser op zijn weg. Haz. B. - LFC 7-0 (5-0) Het doek is eindelijk gevallen voor LFC, dat het seizoen in de derde klasse als één lange lijdens weg moet hebben beschouwd. Het was zaterdag weer eenrichtingsverkeer naar het doel van de Kanaries. In de eerste helft maakten Enst Jan Pels, Jan Sol, Martin van Soest, Richard van Kam pen en weer Pels de Leidenaars al volslagen kansloos. Na de rust deed Raymond van de Laan er met twee treffers nog een schepje bovenop. UVS - Kagia 2-0 (1-0) Na tien minuten schoot Roy Straetemans UVS naar 1-0. Kagia had desondanks de betere kan sen. Jeffrey den Butter, Ronald Rovers en Eric Kattenberg bleken niet in staat doelman Ivo Sprokkelenburg, vervanger van de geblesseerde Bert Siera, te passeren. In de blessuretijd maakte John Fakkel er 2-0 van. Alphia - Duinoord 0-0 Alphia kreeg de betere kansen in deze weinig spectaculaire wedstrijd. Patrick Silleman trof de paal, Walter Zaal het zijnet en Loean Kameri schoot voorlangs. TAW - Oegstgeest 0-1 (0-0) De twee middenmoters, die weinig te winnen of te verliezen hebben, lieten dat ook duidelijk mer ken. Een aanval over de linkervleugel bracht de bal bij Jan Bouwe Blankert die Gert Jan Schellin gerhout een niet te missen kans bood. De shirts van Roodenburger Wils van Oosten en belager Hasan Nidalha doorstaan het onderlinge duel ternauwernood. foto taco van der eb doorgang belette. Scheidsrech- om de derde periode. „Het werd door ODB op de ranglijst ter Verbanac was vervolgens houdt nu op, we kunnen alleen voorbijgestreefd, mild met een gele kaart. onze best nog doen tegen ODB, Tegenover de tevredenheid voor hun", wees de UDWS-trai- van Talsma stond de teleurstel- ner naar Roodenburg. De ling van Chrispijn. UDWS haakt Noordploeg kan een beetje door het gelijkspel af in de strijd hulp best gebruiken, want ze UDWS-Roodenburg 0-0. Scheids rechter. Verbanac. Toeschouwers: 275. Gele kaarten: Lefebre (UDWS), Pret (Roodenburg). UDWS: Prins; Vermont, Van Zeist, Mi racles Poulina, Nidalha; Lefebre (Sa- hin), Pito Poulina, Thompson, Jer- moumi (Nino Poulina); Farnane (Bes- zelzer), Yilmaz. Roodenburg: Hoek; Hillebrand, Pret, Van Kampen, Moenen; Siera, Lancel, Zonneveld (Jansen), Monfils; Van den Burg, Van Oosten. Ir

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23