Cruijff dirigent op eigen gala-avond g NVIP/7 Jaagse furie treft ook ASC Kanaries en hun 'geldwolf' Goed gedaan scheids! Waar is het veld? Sport ijowler aangeklaagd Schaatsbond onderhandelt met coach Kemkers chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071-5356463 edorf krijgt alsnog geldstraf 1drip_? Het bestuur van Real Madrid heeft Clarence Seedorf n08 een ge'dboete opgelegd wegens kritiek op de eigen aan- Tig. De 23-jarige middenvelder en international moet ruim 000 betalen. Aanvankelijk kwam hij er met een berisping iaf. Het is voor Seedorf al de derde geldstraf dit seizoen. 'K tafeltennis mogelijk in Nederland id TFRMEEREen delegatie van de internationale tafeltennisfe- atie (ITTF) brengt begin volgende week een bezoek aan Ne- land. De ITTF-afgevaardigden gaan met het bestuur van de '0f derlandse bond (NTTB) onderhandelen over een mogelijk d jvidueel WK op korte termijn in Nederland. Ook wil de ITTF- jh egatie de twee speelaccommodaties in Eindhoven en de di- da se hotelaccommodaties voor spelers en officials bekijken. De in "F schrapte het WK deze maand in Belgrado wegens de cri- situatie in en rond Kosovo. Bi fj jax-supporters luiden De Boertjes uit •frdam Voor de benefietwedstrijd voor Johan Cruijff tus- lle' Ajax en Barcelona hebben de Ajax-supporters afscheid "n nen van Frank en Ronald de Boer. De tweeling vertrok na de nerstop hals over kop naar Barcelona, zonder afscheid te f jben genomen van de aanhang. De F-side benutte de tijdelij- h erugkeer van de spelers om hen alsnog uit te luiden. Achter 'egdoel werden ze door een afvaardiging van de supporters- eni b in de bloemetjes gezet, mi *5 ambuur speelt gelijk tegen Roda iwarden Middelmaat in het kwadraat boden Cambuur en ;se la IC gisteravond in Leeuwarden. Voor het publiek viel voor- UJ> n de eerste helft weinig te genieten. Het gelijkspel (1-1) was 'de :cht. Roda kan daardoor naar boven blijven kijken, Cambuur 1 a«ft de blik op de ranglijst nog steeds niet neerwaarts te rich- Volstrekt tegen de verhoudingen in kwam Roda in de 70ste 7° ïuut op voorsprong. De Hongaar Torma vuurde vanaf twin- s meter een voltreffer af: 0-1. Cambuur revancheerde zich net r tijd. Vanuit een rommelige situatie kreeg Berhalter in het we fschopgebied onverwacht de bal voor zijn voeten, en ft :yenoord ziet af van Sikora )erpERDAMFeyenoord ziet af van het aantrekken van Victor Si- Arend Steunenberg, namens de WCS zaakwaarnemer van ong Oranje-international, kreeg dat gisteren van Feyenoords hii tuurslid technische zaken Rob Baan te horen. De Rotter- 1C" timers volgden de 20-jarige linksbuiten van Go Ahead Eagles eruime tijd. Zaterdagavond namen Baan en trainer Leo m( nhakker nog een kijkje in Deventer bij de wedstrijd tegen ^ac trlem. Daarin speelde Sikora echter zo zwak dat na het vc ikeinde werd besloten deze week toch niet om de tafel te n zitten met de speler en zijn zaakwaarnemer. rgkamp bezorgt Arsenal winst wü den Dennis Bergkamp heeft Arsenal in de competitiewed- e'( d tegen Blackburn Rovers de overwinning bezorgd. Door 00 treffer in de 42ste minuut werd het voor de Londense club h° Bergkamp miste vlak voor tijd ook nog een penalty. Arsenal hfjerde in de premier league lijstaanvoerder Manchester Uni- tot op één punt. De Mancunians hebben echter een duel sPfider gespeeld. 5 Of den om de gemoederen te sus sen. Zijn club Liverpool gaf hem een boete en een officiële waarschuwing. Fowler bevindt zich al in moeilijkheden wegens een inci dent met Chelsea-speler Grae me Le Saux. Fowler maakte zijn opponent belachelijk tijdens de wedstrijd Liverpool - Chelsea in februari. Hij suggereerde met obscene gebaren dat Le Saux homoseksueel zou zijn. Video beelden toonden aan dat de Chelsea-speler Fowler eerder een elleboogstoot gaf. Beide spelers moeten zich vrijdag in deze zaak verantwoorden bij de Engelse voetbalbond. RIJSWIJK ANP De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond is in on derhandeling met Gerard Kem kers over een dienstverband tot en met de Olympische Winter spelen die in 2002 in Salt Lake City worden gehouden. Kemkers was bij de laatste Winterspelen in Lillehammer (1994) en Nagano (1998) bondscoach van de Verenigde Staten. Het afgelopen jaar werkte de oud-schaatser op de afdeling sport van de gemeente Groningen. Kemkers, die vier jaar gele den een aanbieding van de KNSB afwees en voor een lan ger verblijf bij de Amerikaanse bond koos, heeft een aantal fi nanciële voorwaarden gesteld. Daarover is het bestuur van de KNSB momenteel in beraad. Het is de bedoeling voor de ko mende winter twee gemengde kernploegen in het leven te roepen, zonder specifieke scheiding tussen allrounders en sprinters. Henk Gemser zou dan de ene ploeg, Kemkers de andere moeten trainen en coa chen. De precieze samenstelling van de kernploegen is mede af hankelijk van een eventueel ja woord van Kemkers. „Alles is nu nog blanco, maar we hopen zo snel mogelijk het complete plaatje te kunnen afronden", zei topsportcoördinator Ab Krook dinsdag. „De bond wil eerst duidelijkheid over de trai ners hebben", aldus lan Au- gustinus, lid van de commissie kernploegen. De KNSB hoopt over dertien of veertien rijd(st)ers te kunnen beschikken. Ids Postma, Carl Verheijen en Jelmer Beulen- kamp maakten het afgelopen seizoen deel uit van de man nen kernploeg. Voor het vierde lid, Jan Nijboer, lijkt geen plaats meer. Uitnodigingen zijn al verstuurd naar Sicco Janmaat en Jochem Uytde- haage, andere kandidaten voor een bondscontract zijn Dennis van der Gun, Ralf van der Rijst en ex-Sanex-rijder Andre Vreugdenhil. Barbara de Loor en Renate Groenewold, het af gelopen seizoen in de vrouwen kernploeg van de inmiddels opgestapte coach Sijtje van der Lende, zullen bij de KNSB blij ven. Ook de drie vrouwelijke le den van de sprintkernploeg van het afgelopen seizoen, Tonny de Jong, Andrea Nuyt en Annamarie Thomas hebben een aanbod gekregen. Het trio, succesvol onder leiding van coach Peter Mueller, kan ook naar de commerciële ploeg van SpaarSelect, dat inmiddels Mueller en de mannen Jan Bos, Jakko-Jan Leeuwangh en Erben Wennemars heeft vastgelegd. „We wachten hun keuze af', zei Orlando van den Bosch, zaakwaarnemer van SpaarSe lect. „De beslissing zal wel tus sen nu en twee weken vallen." Ook Jeroen Straathof is in beeld bij de KNSB al hullen de schaatSer en zijn zaakwaarne mer Konrad Alleblas zich in stilzwijgen. „Alleblas regelt het voor mij. Ikzelf heb nog geen duidelijkheid", zegt Straathof. Het verbaast Alleblas dat Straathofs naam in verband met de nieuwe KNSB-kern- ploegen wordt gebracht. „Ik laat me daar niet over uit. We hebben daar duidelijke afspra ken over gemaaktaldus de zaakwaarnemer. Volgens Alle blas zijn er voor Straathof een aantal opties zonder zich daar over verder uit te spreken. Prachtig natuurlijk, zo'n feeërieke avond rond de Grote Tovenaar, Neerlands beste voetballer aller tijden, en Van Basten, diens meest begaafde leerling. Maar wie dacht er aan het huidige Ajax, aan Jan Wouters, trainer en club man in moeilijke tijden? ingelse voetbalbond FA N aanvaller Robbie Fowler iverpool aangeklaagd we- linlwangedrag. De intematio- ïvi iep afgelopen weekeinde jn goal in het competitie- tegen Everton (3-2) naar jsdljlijn van het strafschopge- bukte en deed net alsof hij V kalk)lijntje opsnoof, e 1< vier werd de laatste tijd la ïaldelijk in verband ge it met drugsgebruik, vol- roc de speler onterecht. Met Te tie reageerde hij op 'ludie- ijze' op de beschuldiging De grap viel slecht. De po- üei noest in het stadion optre- amsterdam henk hoijtink gpd-verslaggever Maar zelfs voor het wankele Ajax van 1999 werd het gisteren een aangename avond in de Arena, met weer een sprankje hoop. Het team van Wouters, zondag nog tot op het bot ge pijnigd in Eindhoven, sloot de eerste helft van deel twee op Cruijffs gala af met een 1-0 voorsprong. Arveladze scoorde met het hoofd. Maar met name de onnauwkeurige Babangida liet na het nagenoeg op volle sterkte begonnen Barcelona meer tikjes uit te delen. Wouters zag het goedkeurend aan, met aan zijn zijde een op vallende gast in de dug-out. Jo han Cruijff zelf had, als enige afgezonderd van alle kompa nen uit het eerste duel, plaats genomen naast de Ajax-coach. In het programmablad had de maestro over Ajax' historie laten noteren: 'Het is dit verle den waar voor de toekomst weer lering uit getrokken kan worden. Door het bestuur, door trainers, door spelers en sup porters'. En hij leek zelf, niet meer dan tien meter verwijderd van Louis van Gaal in de andere dug-out, naast Wouters al te willen aangeven hoe. Cruijff sprak met Wouters, die knikte. Cruijff gebaarde, hij veerde op, hij wees. Cruijff praatte, ogenschijnlijk aan één stuk door. Hij zag de jonge linksback De Cler, één van de spaarzame eigen talenten, erva ring opdoen in een rechtstreek se duel met Figo, de Europese topspeler. Hij zag de herstelde Bogarde aarzelend spelen in het verdedigingscentrum bij Barcelona. Maar na rust zag Cruijff Bar celona, met vele invallers, toch op voorsprong komen tegen een verzameling van nog actie ve ex-Ajacieden. Pellegrino (na een misser van Van der Sar) en Anderson scoorden. Toch ein digde de wedstrijd hoe pas send, sprookjesachtig. Bryan Roy schoot zich voor even uit de Duitse vergetelheid van Her- tha BSC (2-2). Na de apotheose op het veld - zinnenprikkelende beelden van de nummer 14 onder gedragen klanken op de beeldschermen - sprak Johan Cruijff in de pers ruimte. Nee, zei hij, het spel van Barcelona spreekt hem niet aan. „Het Ajax van vanavond, zowel in de eerste als de tweede helft, dat is wat ik wil zien. Je kunt winnen of verliezen, maar je hebt het naar je zin. Als ik op de tv naar Barcelona kijk, scha kel ik al gauw over." En nee, weer had Van Gaal hem niet de hand geschud. „We zijn hier met ontzettend veel mensen bijeen, het is één grote familie. Als iemand dan niet wil aansluiten bij het feest, dan doe je het toch niet." Hij was ontspannen, kreeg de lachers herhaaldelijk op zijn hand, vertaalde zijn grapjes ('Ik vond het een mooie pass van mij op Van Basten') in het Spaans - hij bepaalde, kortom, ook hier volledig de regie. Of hij aan het eind van de avond niet had willen zingen, werd hem gevraagd, zoals bij zijn eerste erewedstrijd in Barcelona. „Nou, ik ben nu niet zo goed bij stem. Het maximale was ge weest: doen alsof je meezingt en dan neuriën." Johan Cruijff, hier in gezelschap van zijn oude maten, is gisteravond toegetreden tot een zeer select gezelschap Ajacieden. De beste voet baller aller tijden is erelid geworden van de Amsterdamse club. Voorzitter Michael van Praag reikte Cruijff na de gala-avond de bijbe horende speld uit. De avond vol nostalgie - onder het motto Johan Cruijff, dertig jaar Eu ropacup-finales - werd in de uitverkochte Are na besloten met een indrukwekkende proces sie van een legertje van zestig ras-Ajacieden. Onder aanvoering van Cruijff werden in de ereronde alle vijf bekers meegenomen die Ajax in de geschiedenis veroverde. 'Nummer 14' werd op de schouders van het veld gedra gen. Ajax bood Cruijff een cheque aan van 30.000 gulden voor de Johan Cruijff Welfare Foundation. De opbrengst van de benefiet gaat eveneens naar deze stichting. Op de mid denstip sprak Van Praag de hoop uit dat Cruijff ook in de toekomst nog veel voor Ajax zou betekenen. Daarvoor, tijdens de wedstrijd Ajax - Barcelona, kroop de oud-voetballer en ex-coach van beide clubs, naast trainer Jan Wouters in de dug out. De mond van Johan Cruijff stond niet stil. FOTO GPD bijdragen van Gerard Baas, Gertjan van Geen en Loman Leefmans. Ie kaarten, grove scheldkanonnades, een J chtpartij mét publiek, politie erbij, een in- te afkoelingsperiode en spelers die de return neer willen meemaken. Het zijn de ingredi- i die dit seizoen maar al te vaak voorkomen VO ïdstrijden in de vijfde klasse tussen Haagse ligingen en clubs uit de Leidse regio. Het Jjal lletje' tussen Teylingen en Postalia ligt nog in het geheugen en volgens een vrijwel iden- cenario zijn daar ASC en Spoorwijk bijgeko- ax Sportman Combinatie ontving tweede ia; lag de Haagse opponent en tot een 4-0 Be! in het voordeel van de thuisploeg leek er t3j g aan de hand. Dat veranderde toen arbiter ,'rts 'n een speler van Spoorwijk een rode kaart kke chotelde. Bij het verlaten van het veld, ere die betreffende voetballer enkele opmer- 1. n van ASC-toeschouwers te verduren. De ma rvvijker stoof de tribune op die bij ASC bo- 3 het clubhuis is gesitueerd. 3 0 'itter Gidi Cigaar zag het allemaal gebeuren: kon door zijn eigen vrouw worden tegenge- en maar andere spelers van Spoorwijk kwa- :r11 vrachteraan. Een van onze leden die - begrij- n 5 zijn vrouw en kind voor het tumult wilde T ermen, kreeg van een van hen klappen. cl i lalarmeerde politie, een mannetje of vier, irde de gemoederen en na een afkoelings- U de van circa twintig minuten kon de 'spor- strijd' worden hervat. De ASC-toeschouwer isch aan het voorval onder meer een verwon- aan de hand over en overweegt aangifte te 7", Het duel eindigde in 5-2 en na afloop viel hï elijks een onvertogen woord. Desondanks ■v'1 igaar maatregelen, want komende zondag ro« Spoorwijk - ASC op het programma. nd: 12 veten dat je bepaalde problemen uit de sa wing terugziet op het voetbalveld. Maar dit we niet gewend. Alleen al de omgangstaal van die jongens, zowel onderling als tegen de scheidsrechter, je weet niet wat je hoort terwijl er wat de wedstrijd zelf betreft niets aan de hand was. Ik kan me heel goed voorstellen dat een aan tal spelers uit onze selectie geen zin heeft in het duel van komend weekeinde. In overleg met de KNVB én Spoorwijk moeten we op korte termijn tot een oplossing komen. Cigaar, zelf Sassenheimer, kent de vergelijkbare problemen waar Teylingen (en ook enkele ande re verenigingen in de vijfde klasse) mee te maken kreeg bij wedstrijden tegen Haagse tegenstan ders. Toch weigert de ASC-preses de zwartepiet toe te schuiven aan het 'Haagse voetbal' of aan de KNVB-competitieleiding die de voormalige Haagse en Leidse afdeling samenvoegde in Serie A en B. „Het is echt niet altijd 'Den Haag'. Bij Kickers - SJZ gebeurde zoiets onlangs toch ook. In feite was het bij Spoorwijk maar één speler die de heleboel versjteerde. Die wilde mij ook nog aanvliegen. Als tegen zo iemand maatregelen worden genomen, is het voor mij niet meer moeilijk om komende vrij dag de selectiespelers over te halen om toch te gaan voetballen. Secretaris Cees Nolet van Spoorwijk kan zich vin den in de oplossing die Cigaar aandraagt. Eigenlijk hadden we dit uit de krant moeten houden, want we moeten vermijden dat er een soort paniek of opgefokte sfeer ontstaat. Kijk, onze spelers zijn echt niet de liefsten, maar op het veld was er niets aan de hand. Door het verlies van af gelopen maandag staat er voor Spoorwijk niets meer op het spel en we willen niet op ons geweten hebben dat ASC ook de promotiekansen misloopt omdat ze niet durven te komen. De speler die de tribune opliep, is waarschijnlijk sowieso geschorst en vrijdag zullen we bekijken of we degene die daarna zoveel amok maakte, ook buiten het veld zullen houden. Echt, ik zie geen probleem meer voor ASC om gewoon af te reizen. In het heetst van de strijd worden vaak merkwaar dige poses aan genomen. Zo kan het gebeu ren dat tijdens een korfbalwed strijd de ene speelster wel weet waar het speeltuig zich bevindt en de andere wanho pig versterking zoekt. Maar het lijkt er verdacht veel op dat deze korfbalsters op paaszaterdag toch een wed strijdje eieren zoeken aan het doen zijn. Pemix heeft ze verstopt. FOTO LOEK ZUY- DERDUIN Voor LFC was een tijd geleden de maat vol. Een aantal leden was zó laks in het afdragen van de contributie dat het bestuur van de Kanaries tot een draconische en zelden eerder vertoonde maatregel besloot. De deurwaarder zou worden ingeschakeld. De club met een lieflijk vogeltje als bijnaam, dreigde een professionele geldwolf los te laten op de eigen mensen. Over de resultaten van deze actie, was tot dusver re weinig bekend. Ging het hier slechts om een dreiging of werd de daad bij het woord gevoegd? Een korte zinsnede in het clubblad maakte deze week aan alle onduidelijkheid een eind. Wanbe talers hoeven bij de Leidsche Football Club niet meer op clementie van de penningmeester te re kenen. Zelfs voor een dealtje met de schatbe waarder is het te laat. Het vereffenen van reke ningen wordt daadwerkelijk uitbesteed. „Denk nou niet dat wij dat zo leuk vinden". laat voorzitter Frits Rijsbergén weten. „Maar je kan het gewoon regen de 85 procent die keurig betaalt niet maken om niet op te treden. Dan houden we vijftien procent over. Dat is toch een behoorlijk percentage. „Het is zeker niet zo dat we in financiële proble men zijn gekomen. En vergis je niet. Het inschake len van een deurwaarder kost de vereniging niets. Hij betaalt zichzelf door een bepaald percentage bovenop het bedrag te gooien dat hij moet innen. Er zullen ongetwijfeld heel wat penningmeesters zijn die zouden willen dat zij even daadkrachtig kunnen of mogen optreden als hun collega van LFC. Maar toch, een deurwaarder in het lagere amateurvoetbal. Daar maak je wellicht een slui tende begroting, maar zeker geen vrienden mee. Als er s.n.o. achter een wed strijd staat, is het duidelijk wat er aan de hand is. Scheids rechter niet opgekomen. De goede man kon het sportpark niet vinden, stond in de file of zijn schoonmoeder was onver wacht jarig. Sinds paaszaterdag is er een nieuwe variant: v.n.o. Het stond achter FC Rijnland 2- Koudekerk 9 en het zal iets gaan betekenen in de trand van veld niet opgekomen. De KNVB had zowel de wedstrijden van Rijnland-1 als die van Rijnland- 2 voor twee uur vastgesteld. En dat is lastig voor een club met maar een veld. Het eerste ging voor (en won keurig met 3-1 van Alphia-4) en het tweede kwam het veld niet op. Jammer jongens en een welgemeend sorry aan de Koudekerkse vrienden, die al onderweg wa ren toen het Bondsslippertje ontdekt werd. In het wedstrijdverslag van Alphen-MMO van afgelopen zaterdag stond gisteren in onze krant het volgende: De scheidsrechter hielp deAlphena- ren terug in de wedstrijd. Na een ongelukkige bot sing op het middenveld vervolgde hij het spel niet met een scheidsrechterbal. In plaats daarvan ging hij een één-tweetje aan met een speler van de thuisploeg. Vervelend voor MMO, omdat uit de daaropvolgende aanval Menno Rijsdijk de 3-3 binnenschoot. Zeer vervelend, want de Hoogma- ders hadden met een overwinning afstand kunne nemen van de degradatiezone. Trainer Piet de Jong kan zich er drie dagen later nog over opwinden. „Ik loop al honderd jaar in hef voetbal mee, maar dit heb ik nog nooit meege maakt. Het is toch de regel dat een scheidsrechter met een opgooibal de wedstrijd verder laat gaan. Een Alphenaar speelde de bal naar hem, hij schoot hem terug en hij zei 'ga maar verder'. Die gozer knalde hem naar voren en er kwam een doelpunt uit. Scheidsrechter Henk van Veen is zich van geen kwaad bewust: „Ik gaf die bal aan Alphen omdat zij voor die botsing balbezit hadden en of ik dat meteen opgooi of met de voet doe, maakt toch niets uit. Die Piet de Jong kan gewoon niet tegen zijn verlies. Ik maak die goal toch niet. Het was op zestig meter van het MMO-doel! In de tijd dat die aanval duurde kunnen er wel drie doelpunten vallen. Ik kreeg van alle MMO-spelers een hand na afloop, dus zo slecht was ik niet. Over die MMO-spelers kan De Jong trouwens een boek volschrijven: Logisch dat ze hem een hand geven. Die gasten zijn veel te netjes. Ze zeiden dat ze niet verrast wa ren door die actie, omdat de scheids dat in de eer ste helft ook al had gedaan, maar dat heb ik toen gemist.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25