Italiaanse UEFA-finale lonkt Blessureperiode voor Boers ten einde u Hoge cijfers voor ARC en FC Lisse Nieuwe voorzitter voor Leiden Atletiek Sport Meerburg ongenaakbaar Den Bosch is een stap verder dan Groning ELEVEN WOENSDAG 7 APRIL 1999 LEIDEN PETER VAN DER HULST Leiden Atletiek heeft eindelijk een nieuwe voorzitter. John van Haasteren werd gister avond tijdens een ledenverga dering bedankt voor zijn be wezen diensten en is opgevold door Leo Dee. De nieuwe voorzitter moest zich gister avond nog keurig voorstellen aan de leden van de vereni ging. Dee is voor de atleten een onbekende. Hij meldde zich aan bij de vereniging na bemiddeling door de vrijwilli- gerscentrale. John van Haasteren die in 1991 Jan van Zijp opvolgde als voorzitter gaf tot 1 april 1996 leiding aan de Leidse atletiek vereniging de Bataven. Op die datum fuseerde de club met atletiekvereniging Holland en was Leiden Atletiek een feit. Hij loodste de nieuwe fusie club vervolgens door de eerste moeilijke jaren heen, maar gaf al enige tijd geleden te kennen dat hij wilde stoppen. Een op volger bleek echter niet zo maar voor handen. Zoals Lei den Atletiek ook moeite had om andere kaderleden te vin den. „Ik heb daarop een aan tal vacatures bij de vrijwilli- gerscentrale aangemeld. Het is mij opgevallen dat de sport sector weinig gebruik maakt van deze vacaturebank. In culturele sector doen ze dat veel vaker", aldus Van Haaste- Lange tijd hoorde de be stuurder niets. Hij had de hoop op een aanmelding dan ook al opgegeven. „Maar ik moet alle woorden terugne men. Leo Dee werkt in het da gelijks leven bij een accoun tantskantoor, en hij vindt het leuk om in zijn vrije tijd lei ding te geven aan een vereni ging. Vroeger is hij ook voor zitter geweest van een wo ningvereniging in Oegst geest." Dat Dee voor de leden een onbekende is. lijkt geen probleem. „Ik heb tijdens de ledenvergadering geen kriti sche geluiden gehoord." Voor Van Haasteren werd het ook nog om andere rede nen een mooie avond, omdat zich bovendien een nieuwe secretaris (Berend te Konnie) aanmeldde en hij bekend kon maken dat het ledental tot bij na 800 is gestegen. „Ik kan dus met een gerust gevoel de voorzittershamer neerleggen. Al doe ik dat wel met pijn in het hart. Ik heb de fusie van beide verenigingen van nabij begeleid en dan wordt de nieuwe club toch een soort kindje van je." CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenboi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Door een misverstand is het overzicht van de vijfde klasse van het zondagvoetbal gisteren niet in de krant verschenen. Hieronder alsnog een opsom ming. Een weinig geïnspireerd Meer burg bleef ook tegen Postalia ongeslagen (2-4). De enige die er maandagmiddag uitsprong was Ben Kottenhagen. De voor malig UVS-speler prikte er drie in waaronder een fraaie om haal. Dennis Korbee maakte het kwartet vol. Meest opvallende speler van Meerburg was Peter van der Heijden. De 42-jarige doelman maakte zijn rentree omdat vaste doelman Jacco Kortekaas (werken) en reserve- doelman Henk Teleng (gebles seerd) afwezig waren. Teylingen had in het paas weekend wisslend succes. Za terdag werd tegen Celeritas met 2-4 verslagen. Dariel Dubos was het goudvinkje in de Teylinger- ploeg. Hij was verantwoordelijk voor alle doelpunten. Twee da gen later ging het mis tegen de Haagse Marrokaanse Club. Het werd in de Hofstad 3-2. Trainer Willem van Harskamp verweet zijn mannnen een te slappe in stelling. Voor rust leidden de Sassenheimers door Dariel Du- bos met een 1-0 voorsprong. Na rust verkleinde Paul Haver de marge tot 3-2. GOL Sport leed maandag in eigen huis een 3-2 nederlaag te gen Celeritas. Het kwam tot twee keer aan toe door Hassan Durmusogju terug. Vijf minu ten voor tijd werden de Leide- naars verrast door een Haags doelpunt. In de Serie B blijft het span nend. VCL won tegen de Ster met 2-4. Peter Zaalberg had er weer ouderwets zin in. Met drie doelpunten was hij ongrijpbaar voor zijn opponenten. Hennie van den Hoogen volgde zijn teamgenoot met e'e'n doel punt. Leidsche Boys stelde teleur tegen Taurus. Het werd 0-0. Toch hadden de Leidenaars nog alle kans op een overwin ning. Zowel Marcel van Zijp als Erwin Plezier misten vanaf de stip. Maandag ging het de Boys beter af. Koploper TAC 90 werd met 2-0 naar huis gestuurd. Pe ter Kooien nam beide treffers voor zijn rekening. Door de vier punten winst staan de Boys nu bovenaan in de Serie B. VNA verraste lijstaanvoerder de Ade laars. Op de Boshuizerkade werd met 3-2 gewonnen. Een met beleving spelend VNA had in Willem van Dam de man van de wedstrijd. Hij schoot in de laatste minuut zijn team naar de zege. Eerder schoten dezelf de Van Dam en Ralph Dubbe- laar al raak voor de blauwwit - ten. Zaterdag ging VNA met 4-0 onderuit tegen Triomph. Stompwijk '92 verloor in de Serie B haar eerste wedstrijd. BMT won met 2-0. „En de uit slag kan ik wel terecht noe men" vond trainer Charles van Goozen. De finale van de UEFA-Be- ker dreigt weer een onder onsje tussen twee Italiaan se clubs te worden. Dit maal lijken Parma en Bo logna aan de beurt. Parma beleefde in de eerste wed strijd van de halve eind strijd op Spaanse bodem een glansrijke avond. De Parmezanen deklasseer den Atletico Madrid in ei gen huis met 3-1. MARSEILLE ANP Bologna kwam met 0-0 weg uit Marseille, waar de thuisploeg geen grootse indruk achterliet. Parma arriveerde vol zelfver trouwen in Madrid. In de vorige ronde veegde de ploeg nog de Franse koploper Bordeaux met 6-0 van de mat. De Italianen begonnen voortvarend en na men na dertien minuten de lei ding via Chiesa, die met een fantastische lob scoorde: 0-1. De Braziliaanse spelmaker Juninho reageerde met een rake strafschop (1-1). Daarna kon den de Madrilenen weinig meer inbrengen. Atletico, dit seizoen in eigen land al geen hoogvlie ger (veertiende plaats), moest lijdzaam toezien hoe Chiesa voor rust alweer het net vond: 1-2. Hij tikte binnen uit een corner. Crespo, zijn compagnon in de aanval, bleef niet achter. De Argentijn verlengde na een uur een schot van afstand achter de Spaanse doelman Molina (1-3). Een uitslag waarmee Atletico. de club van de flamboyante voorzitter Gil en de onlangs aangestelde Joegoslavische trai ner Antic, zo goed als uitge schakeld is. Olympique Marseille liet te gen Bologna zien dat het niet meer de Europese wonderploeg is van begin jaren negentig. De Olympique Marseille's Fabrizio Ravanelli (midden) wordt van de bal gehouden door Davide Fontolan en Mi- chele Paramati van Bologna. foto ap Franse miljoenenformatie, zes jaar geleden winnaar van de Europacup 1, kwam thuis niet verder dan 0-0. Vooral Marseille bood een mager kijkspel en kwam tot niet één behoorlijk uitgespeelde kans. Het kolkende Stade Vélodro- me. gevuld met 60.000 toe schouwers, maakte zich vooraf nog op voor een spektakelstuk. In de Franse voetbaltempel ging het Nederlands elftal afge lopen zomer nog tenonder te gen Brazilië, in de halve eind strijd van het WK. Zo'n meesle pende wedstrijd als Ronaldo, Kluivert en consorten destijds boden, was Marseille - Bologna echter geen moment. De sfeervolle ambiance had zeker op de thuisploeg geen in spirerende maar een verlam mende werking. De nummer twee van Frankrijk startte moei zaam tegen de nummer negen van Italië. Bologna nam zelfs verrassend het initiatief en was meteen gevaarlijk met afstand schoten. Giuseppe Signori zag in de tweede minuut een inzet rake lings over het doel gaan. De 31- jarige aanvaller, goed voor vele treffers, was net op tijd fit voor het duel. Ook oud-PSV'er Klas Ingesson was voor Bologna dicht bij een doelpunt. De Zweed schoot na een kwartier net naast. Marseille kwam daarna beter in de wedstrijd. Spits Florian Maurice werd tweemaal in kansrijke positie gebracht, maar miste scherpte. De Fransen kre gen verder nauwelijks kansen. Het topduel was open, kende strijd en individuele franje, maar ontbeerde actie in beide doelgebieden. Ook na rust bleef de status quo tussen de teams gehand haafd. Zelfs de gelauwerde aan vallers Ravanelli en Dugarry konden de ban niet breken voor Marseille. Wereldkampioen Dugarry werd na een uur ver vangen. Tien minuten voor tijd kwam dan eindelijk een offen sief van de thuisploeg. Tot kan sen laat staan doelpunten leid de het niet. Cees Marbus (gehuurd door Go Ahead Eagles) moet van de loonlijst van Volendam af. De Noordwijkse voetballer is te duur voor de eerste divisieclub Albert Kalkman (oud-trainer van Lugdunum) heeft nog een jaar bijgetekend bij zondag tweedeklasser DSO Ter gele genheid van het 60-jarig be staan van voetbalvereniging UDO wordt er op Hemelvaarts dag 25 uur achter elkaar gevoet bald. In totaal duren de feestac- tiviteiten bij UDO zelfs 60 uur Op donderdag 22 april komt bij Kickers'69 de keeperstrainer van Ajax, Willy Coort, op be zoek. De training begint om 19.30 uur De loting van de halve finales van de beker West III (zaalvoetbal) leverde twee aardige wedstrijden op. Bax- ZWZ (12 april) en Koudekerk- Trimeur (14 april) Bij Opti mistwedstrijden op de Braasse- mermeer was de winst voor An ton Dahlberg (Zweden), Wan nes van Kaer (België) en Maxi me Brunell (Frankrijk). Maarten Soen was de beste Nederlander Loopgroep NL..ML. houdt op zondag 18 april de 100ste recre atieloop in Polderpark Cro- nesteyn. Het startschot valt om 10.30 uur In Alphen aan den Rijn is Cor van Tol benoemd tot erelid van de Ren en Tourver eniging Avanti Sponsor Riet veld uit Ter Aar gaat nog een jaar door met zijn wielervetera- nenploeg. John Goes (Noor den), Piet Kralt (Rijnsburg), Ka- rel Teeuwen (De Zilk) en Cees Vemooij (Leimuiden) zijn de regionale renners in de ploeg Wielrenster Marion Borst is te rug in de regio. Zij verruilde Zeist voor Rijpwetering Steba Bouw is de nieuwe hoofdspon sor van softbalvereniging Alphi- ans De beoogde start van de Giro d'Italia in het jaar 2002 in Groningen gaat ongeveer zeven miljoen gulden kosten De gymnastiekverenigingen Ad- vendo (Ter Aar) en Groen Wit (Leiden) zijn op zoek naar lei ders Het Koninklijk Neder lands Korfbal Verbond (KNKV) ondergaat een gedaanteverwis- naf. seling. De negen afdeliiij ji/ zullen op 1 juli worden s gesmolten tot vijf districi TER Het huidige Rijndelfiand Noord Holland gaan onti |an ding van de nieuwe vooi jer Henk Kruit door onder d j naam Noord-West Ligh Leiden houdt op zaterda gt april een fandag. Voor in p tie bel Koos van Duijn (0 jt J 4029068) Wielrenner Bi Groot (Zevenhoven), bij steld van de ziekte van verhuist voor enkele jare het Limburgse Margratei trekt in bij de Rabo-renn nej Karsten Kroon en Mathii ,ter Pronk en TVM-er Peter V die een grote boerderij h afgehuurd Een toevoeg de regionale tenniskalen van 24 tot en met 27 juni toernooi bij TC Rijpweti Swifttoer houdt op zond april een Bollenrit over 3 kilometer. Starttijd tusse j^T en 12.00 uur De B-jeugi voetbalvereniging Roode speelt op woensdag 14 aj c oefenwedstrijd tegen hui yc tijdsgenoten van Feyeno luu Ook in de voetbalserie'sj nei werkt men met periodek r tj oenschappen. Vorige we fsc haalde Meerburg de een Leiden heeft een aantal t eerste elftalspelers een 0 Starsteam opgericht. Per worden een zestal wedst 7^ gespeeld. UVS, TAW, N< on] wijk, Katwijk en een artii (uu team zijn de tegenstand! im, Drie sportverenigingen Pru beerde ons te foppen m< nh, aprilgrap. Maar de redat doorzag de actie's van \i .^gj vereniging Alkmania (vi| n boxen), korfbalclub KZl (korfballers uit Uganda) feltennisvereniging Doa (twee Chinezen) Op wc D( 21 april wordt op de velt De Danaïden een school balkdmpioenschap geho Het Sportcafé Leiden hei e~rd sponsors geen gebrek. N t0 kandidaten, zowel als sp ltj( of gastheer komen pas o vroegst in 2001 aan bod ega San ■y< LEIDEN GERTJAN VAN GEEN Voor Heddy Boers lijkt aan een nare bles sureperiode een einde gekomen. De Ha- zerswoudse tennisster kampte sinds sep tember met een hardnekkige schouder kwetsuur. Gevreesd werd dat ze de eerste helft van de competitie in het eerste team van Unicum zou missen. Tijdens het kwali ficatietoernooi van het Unicum Paas A**- toemooi bleek echter dat ze aan de bete rende hand is. Boers won drie partijen in twee sets, plaatste zich zo voor het hoofd toernooi en lijkt in ieder geval voor de en kelspelen fit te zijn. Het is onwaarschijnlijk dat Boers een rol van betekenis gaat spelen tijdens het eerste A-toernooi van het jaar. De loting koppelde haar in de eerste ronde aan Kim Kilsdonk. De nummer 15 van Nederland is als tweede geplaatst. „Maar ik had niet eens verwacht de kwalificatie door te komen", aldus de Hazerswoudse na afloop van haar partij te gen Charlotte Zandbergen. „Ik loop nog bij de fysiotherapeut en moet drie keer per week fitnessen om mijn armspieren sterker te maken. Elke keer dat ik serveer of smash schiet mijn arm licht uit de kom, doordat de spieren te slap zijn." Boers verkoos bewust geen wildcard aan te vragen voor het hoofdtoernooi, eentje die ze sowieso had gekregen. „Die konden ze beter voor iemand anders bewaren. Aan de punten heb ik toch geen bal, „omdat ik deze zomer ga werken en geen toernooien kan spelen." De vrijkaarten werden nu toebedeeld aan Femke de Boer en de Unicumse beloften Paula Anthonysz en Karolien Hoogeveen. De laatste twee stonden afgelopen zomer tegenover elkaar in de finale van de Leidse C-Masters. Het duo heeft blijkbaar genoeg progressie gemaakt om voor een wildcard in aanmerking te komen. Barbara van der Gugten, die Unicum verruilde voor De Me- renwijk, werd gepasseerd. „De wildcards zijn er om clubgenoten een duwtje in de rug te geven", motiveert toemooileider Ar- noud van Sterkenburg de opmerkelijke be slissing om Van der Gugten, de nummer 100 van Nederland, het toegangsbewijs te onthouden. „Zij speelt niet meer op Uni cum. Bovendien is het vreemd dat iemand die pretendeert A-speelster te worden, in tussen wel van een club die eerste klasse speelt verhuist naar een club die derde klasse uitkomt." De lijst bij de vrouwen wordt aangevoerd door Stefanie Rottier. De Leidse nummer zeven van Nederland krijgt, naast Kilsdonk, de grootste tegenstand van Henriette van Aalderen (17) en Mireille Bink (37). Katja Nossik (Leiderdorp), Ruby Pennings (Noordwijkerhout) en Anouk Sterk (Leiden) vormen de overige regionale inbreng. Charlotte Zandbergen werd ondanks het verlies tegen Boers ook toegang verleend. De Zoeterwoudse is lucky loser door het af zeggen van Winnie Clifford en Josien Bo- verhof. Bij de mannen is Wouter Standaart de te kloppen man deze week. De nationale nummer 17, die eind vorig jaar tijdens de Masters in Warmond Paul Haarhuis klopte, krijgt op papier in de finale met Femon Wi- bier (24) te maken. Bas Wild meldde zich geblesseerd af. Regionale deelname is er van Jasper de Regt en Mare Brand die op grond van hun ranking rechtstreeks wer den toegelaten. Unicummers Bart van Delft en Niels van Geer kregen een wildcard, als mede Roland Muraska. De Rus kon wel eens de verrassing van de week worden. Hij stond al eens 150ste van de wereld en trainde in het verleden regelmatig met Yev- geni Kafelnikov en Andrei Medvedev. Na een periode van blessureleed zoekt hij via Unicum de weg omhoog terug. GRONINGEN ANP Slechts een kwestie van tijd lijkt het nog eer FC Den Bosch te rugkeert naar de hoogste afde ling, die het in 1993 verliet. De formatie van Koopman won gisteravond met overtuiging de topper in de Eerste Divisie van FC Groningen. In een nagenoeg vol Oosterpark vergrootte de koploper de kloof met de num mer twee tot acht punten, 1-2. Het leverde Den Bosch ook nog eens de derde periodetitel op. Den Bosch is een stapje ver der dan de Groningers. Niet in het minst door de inbreng van routiniers als Scholten, Van der Hoorn en Van der Laan speelt het simpeler en effectiever. Misschien had Groningen wat vaker de bal, de Brabanders de den er meestal de juiste dingen mee. Daardoor kan de voorma- lige topclub uit het N normaal gesproken nog via de nacompetitie bini jaar de degradatie van vi iep zoen goedmaken. Lurling, volgend seizoi renveen, zette Den Bosd jlijn eerste deel op voorspro b de hervatting zorgde V kalk mond met een mooie li wiet 0-2. Wegens hands ki ial Groningse doelman 1 )t r kamp vervolgens de ro< d van scheidsrechter Tei :tie Daarmee leek het duel De verrassende 1-2 van Averdijk gaf het duel tiei noe ten voor tijd nog even jectie. Maar ook niet mi dat. Koopman deed nad geen poging de druk bij tal weg te halen. „Na de winning mogen de meer uit handen geven. Voor het klassement Voet baller van het Jaar deden ARC en FC Lisse het afgelo pen weekeinde goede zaken. Vier spelers van beide elftal len werden door de rappor teurs beloond met een '8'. Bij ARC, dat met 4-1 koplo per Scheveningen versloeg, behaalden Maurice Balkho- ven, Wim Westenberg, René van Meggelen en Ruud Bos dit cijfer. Bij Lisse vielen Ste fan Spruijt, Mario Biervliet, Jimmy Simons en Jerrel Lin ger 'in de prijzen'. Ook Mar co Akerboom, Carl Roest (beiden UVS) en Martin de Louw en Johan Boer (Rijns- burgse Boys) kregen een '8'. Met ingang van deze week worden er geen totaalklasse menten meer gepubliceerd. UVS-Hilversum 1-2 D. de Heiden 7 Roest 8 Parrel 7 Yener 7 Pikaar 7 70. Borst 6 Akerboom 8 Charlte 5 VanGrootveld 7 Gallert 4 Montagne 7 40. Van Daalen 5 Honsbeek 7 Zwart Wit'28-Rijnsburgse Boys 0-1 Hegie 6 De Louw Roest 6 Boer De Kort 7 Buis 66. Cadel 6 86. De Mooij De Roode 6 Slingerland Van Lochem 7 Boulayoune Aalbersberg 5 Noordwijk-SHO 1-1 Korff 6 Korbee 46. Spaan 7 Van der Laan Van Kins 7 71. Smits Ten Brinke 6 Kleijn Smit 7 46. Van der Hei- Reinders 7 den W. de Jong 6 Van Dam Pitti 7 Van Bemmel Polman S. Elmahdadi Van der Lugt Bozuwa ARC-Scheveningen Admiraal 7 Van Orssagen 7 Balkhoven 8 Jansen 7 Bos Westenberg 8 89 Voskuiler P. Bloemheuvel 7 R. Blok Van Meggelen 8 69. Hordijk M Bloemheuvel 7 Reinders-Folmer 7 81. Van Beest Jimmy Simons kreeg een '8'. Excelsior M-Quick Boys 1-0 Van der Niet 7 80. Tu 46. Kromhout JJ Schaap foto taco van der eb Pluimgraaff Van Dijk Van der Plas Flaton Kruit Van Schijndel Van Beelen 60 Ruwaard Katwijk-Rozenburg 6-0 n Duyn Robbers 7 71Bouwmeester - Van der Meer 7 Lentz Kwestro 77 Pronk D. de Ridder Van der Plas 86 Cori|n P. van Duijn Van Delft Slootweg 7 M. de Ridder SCOREBORD Lucky Ten. Trekking van dinsdag 6 april: 8 - 9 - 10 - 17 - 18 - 24 - 27 - 33 - 38 - 39 - 45 - 49 - 51 - 52 - 53 - 54 - 56 - 62 - 64 - 75. (onder voorbehoud). Lotto 13: eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs. 2 winnaars elk bruto 50.000 gul den, derde prijs: 95 winnaars elk 1000,00, vierde prijs 231 winnaars elk 250,00, vijfde prijs. 4304 winnaars elk 25,00, zesde prijs 4999 winnaars elk 10,00, zevende prijs: 66.127 winnaars elk 5,00. Cijferspel: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 35 winnaars elk 1000,00, vierde prijs: 318 winnaars elk 100,00, vijfde prijs: 2999 winnaars elk 10,00. VOETBAL Eredivisie: Cambuur Leeuwarden - Roda JC 1-1 (0-0). 70. Torma 0-1, 89. Berhalter 1-1. Scheidsrechter. Luinge. Toeschouwers: 7600. Gele kaart Elzinga, Hendriksen (Cambuur), Vrede, Van der Heyden, Za- farin (Roda JC). Eerste divisie: FC Groningen - FC Den Bosch 1-2 (0-1). 39. Lurling 0-1, 65. Van Helmond 0-2, 80. Averdijk 1-2. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 10.000. Rode kaart 68 Beukenkamp (Groningen). Gele kaart: Van Dinteren (Groningen), Verhagen, Jans sen, Lurling, Van der Laan (Den Bosch). FC Den Bosch wint derde periode. PRIJSVRAGEN seh. Blind (14 Vierklau) en De Cler; Knop- per, Litmanen en Witschge; Babangida, Arveladze en Hoekstra. 2e helft (met ex-Ajacieden). Van der Sar (65. Grim); Vierklau, Verlaat. Silooy en Kreek; Winter, Jonk en Seedorf; Finidi, Bosman en Roy. Barcelona, le helft: Hesp, Reiziger, Frank de Boer, Bogarde en Abelardo; Guardiola, Celades en Cocu; Figo, Kluivert en Rival- do. 2e helft: Arnau; Reiziger, Nadal, Pellegri- no en Frank de Boer; Roger, Celades en Mario, Giovanni, Anderson en Zenden. UEFA Beker, halve finale, eerste wedstrijd: Olympique Marseille (Fra) - Bologna (Ita) 0-0. Atletico Madrid (Spa) - Parma (Ita) 1- 3(1-2). Wesselmk 1-1 Stand: 1. Heusdens en Van Leeuwen 11,3 Barkel, Clerc, Kemperman en Thijssen 10, 7. G. Jansen, Scholma, Wesselmk en Van der Zee 9, 11 H Jansen en Salomé 8. 13. De Koning en Meijer 6. Vrouwen, eredivisie nacompetitie: AAC 1899 - SEW 19 - 19. Hellas - Sw.ft 24 - 24, Quintus - Dalfsen 28 -19 ijze Jijdi TENNIS 3-6 6-3. ga (Bra) 6-16-1. Mannen, 1,25 miljoen gulden. Eerste ronde Pavel (Roe) - (Rus/1) 6-3 2-6 6-3, Novak (Ts, (Spa) 7-6 6-3, Albert Costa Squillari (Arg) 6-1 6-3, Mantilla Muster (Oos) 6-3 6-2, Golmardi vet (Spa/7) 7-6 7-6, Novak (Tsj (Spa) 7-6 6-3, Martin (VSt/2) |P u gui (Spa) 6-1 7-6, Spadea (VSt (Bel) 6-2 6-1, Meligeni (Bra) - 0 c™f (Fra) 6-2 6-3, Agenor (Hai) - Via te al 6-1 6-4, Marques (Por) - Solves npp. ■i.ei a-a l,ccl BASKETBAL (MVV), Langerak (AZ), Paauwe (Feye- noord), Abma (Cambuur L), Schops (RKC), Nikiforov, Nilis (PSV), Witschge (Ajax), Van Schoonhoven, Jean-Paul de Jong (FC Utrecht). Van der Hoeven (Sparta), Allach (Excelsior), Rayer, Corneille, Nederkoorn (VW), Tuasamu (Helmond Sport). Cobus- sen, Ahannach (Telstar), Langenberg (Go Ahead Eagles), Cabeza, Goudmijn, Naciri (Haarlem), Van Bilsen (Dordrecht'90), Van Tuinen (Eindhoven), Uneken (Emmen), Bosschaart (FC Zwolle) Amsterdam. Benefiet Johan Cruijff. Ajax - Barcelona 2-2 (1-0). 26. Arveladze 1-0, 56. Pellegrino 1-1, 72. Anderson 1-2, 90. Roy 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg (Schaap). Toeschouwers 49.500. Ajax, le helft. Van der Sar, Melchiot, Oli- 58. Mannen promotiedivisie: Springf - Rotter- dam2 78 - 73 Brno. Europacup landskampioen vrouwen, Final Four. Halve finales: SCP Ruzomberok (Slw) - Ga- latasaray (Tur) 54-47, SFT Como (Ita) - BTV Wuppertal (Dui) 70-53. Ruzomberok en Como naar de finale. New York. NBA: Philadelphia 76-ers - Mil waukee Bucks 95-87, Toronto Raptors - Miami Heat 70-92, Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 96-89, New York Knicks - Orlando Magic 72-81, Washington Wi zards - New Jersey Nets 93-97, Houston Rockets - Golden State Warriors 111-74, Portland Trailblazers - Vancouver Grizzlies 98-89, Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 83-88, Los Angeles Lakers - Utah Jazz 88-83, Seattle Supersonics - Sacra mento Kings 106-112 na verlenging. Huissen. NK mannen, negende ronde: Clerc - Kemperman 1-1, De Koning - Bar kel 2-0, Thijssen - Van Leeuwen 0-2. Meij er - Salomé 0-2, Scholma - H. Jansen 1-1, Van der Zee - Heusdens 1-1, G. Jansen - Amelia Island. Vrouwen, 1,04 miljoen gul- Eerste ronde: Steek (ZAf) - Shaughnessy (VSt) 7-5 3-6 6-1, Panova (Rus) - Sidot (Fra) 7-6 7-6, Morariu (VSt) - Fusai (Fra) 6-3 6-4, Majoli (Kro/16) - Nacuk (Joe) 7-5 6-3, Rubin (VSt/10) - Pratt (Aus) 6-2 6-1, Koernikova (Rus) - Koelikovskaja (Rus) 6-1 7-5, Raymond (VSt) - Neiland (Let) 3-6 6- 1 6-4, Zuluaga (Col) - Lucic (Kro) 6-4 6-1, Gorrochategui (Arg) - Nejedly (Can) 6-3 6- 1, Smashnova (Isr) - Gaglardi (Zwi) 7-5 6- 1. Tweede ronde: Schett (Oos/8) - Papadaki (Gri) 6-3 6-3, Dragomir (Roe) - Serna (Spa) 6-2 6-2, Ruano Pascual (Spa) - Panova (Rus) 7-6 4-6 6-3, Dechy (Fra) - Tatarkova (Oek) 6-1 6-3. Chennai (India). Mannen, 810.000 gul- Eerste ronde: Wessels (Ned) - Fukarek (Tsj) 4-6 6-4 7-5, Santopadre (Ita) - Grant (VSt) 2-6 6-3 6-4, Stark (VSt) - Escudé (Fra) 6-2 5-7 6-2, Paes (Ina) - Zingman (Arg) 4-6 6-3 6-4, Schüttler (Dui/7) - Etlis (Arg) 7-6 6-1, Fromberg (Aus) - Bhupathi (Ina) 6-2 7-5, Vinciguerra (Zwe) - Sa (Bra) 6-7 6-2 6-1. Hongkong. Mannen, 700.000 gulden. eerste ronde: Carlsen (Den) - Rodriguez (Arg) 6-1 6-4, Mamiit (VSt) - Lareau (Can) 7-5 6-3, Srichaphan (Tha) - Luxa (Tsj) 6-1 7-6. Dreekman (Dui) - Tarango (VSt) 6-4 6-4, Gross (Dui) - Wong (HKo) 6-3 6-0, Chang (VSt/8) - Vacek (Tsj) 6-1 6-4. Estoril. Vrouwen, 285.000 gulden. Eerste ronde: Pitkowski (Fra) - Boogert (Ned) 6-1 6-3, Huber (Dui) - Hopmans (Ned) 6-2 6-3, Abe (Dui) - Golarsa (Ita) 6- 0 6-0, Barna (Dui) - Studenikova (Slw) 6-4 6-0, Gersi (Tsj) - Barabansjikova (WRu/6) 7-5 3-6 6-2, Srebotmk (Slw) - Martinez- Granados (Spa) 6-3 6-0, Cervanova (Slw) - Courtois (Bel) 7-6 4-6 6-2, Bes (Spa) - Ghirardi (Fra) 6-2 6-2, Kremer (Lux/3) - Sandu (Roe) 6-3 6-0, Talaja (Kro/5) - Sua- rez (Arg) 6-2 3-6 6-2, Basjeva (Bul) - Men- nigm Mannen eredivisie play-offs, hal |je(j, WIEL axS Ronde van Baskenland. Tweede etappe, Tolosa - Zalla: (Ita) 204 km in 5.15.21, 2 Bel ml Jalabert (Fra), 4. Pantani (Ita), delli (Ita), 6. Rebellin (Ita), 7. (Bel), 8 Bölts (Dui), 9. Aerts' Del Olmo (Spa), 30. Den Bakke' Cno 2.28, 62. Boogerd, 66. Moeren jjg Jonker, Algemeen klassement: 8.07.08, 2. Rebellin, 3. Fernai rwijl 0.21, 4 Figueras 0.32, 5 Bölts - sold (Zwi), 7. Aerts, 8. Doming 9. Del Olmo, 10. Frigo (Ita). 45 2.49, 55 Jonker 3 22. 94. D tittel 7.04, 96. Moerenhout 7.53, 11.07. en n Vimoutiers. Parijs-Camembert eroc 1. Fontanelh (Ita) 208 k Van Heeswijk (Ned) op 0.17, 3. (Fra), 4. Roux (Fra), 5. Rumsa Jenner (NZe), 7 Zandarin (Ita) (Ita). 9. Contrini (Ita). 10. ®lar (Slw). irde ?,ev strij< aan Hei Eindhoven. Wereldkampioensch Poule A: Nederland - Kroatië 7- 1-0). 1.58 Grojic 0-1, 5.42. Hi 9.43 Hartogs 2-1, 19.04. Ha e"JK 21.00. Speel 4-1. 27.52. Livm Igaa 35 00. Berteling 6-1,58.07 Kn $p Scheidsrechter. Yamada Toes 700. Strafminuten Nederland minuten Kroatië: 24. China - Bulgarije 5-1 (1-0 2-1 2 phe kon, •pot

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24