Lugdunum voelt druk in de benen KRV belandt in benarde positie Leiden ligt Voorschoten '97 niet Sleutels droogt MVKV af: 0-4 Amateurvoetbal Valken zorgt voil stunt tegi DSO: 3 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET V Meerburg wint met pijn en moeite vufde klasse serie a Meerburg blijft op koers na de 3-1 overwin ning op FC Zoetermeer. Echt gemakkelijk ging het niet bij de Zoeterwoudenaren. die nog spierpijn hadden van de donder dagavond met 5-0 verloren bekerwedstrijd tegen Tonegido. Meerburg kwam al snel met 1-0 achter. Nadat een speler van Zoetermeer rood kreeg, ging het lopen bij de koploper. Voor rust kopte Ingmar Nyqvist zijn ploeg langszij. In de tweede helft waren Peter van der Valk en Ben Kottenhagen succesvol. Trai ner Hein van Heek sprak van een matige pot. Teylingen sloopt GOL Sport vufde klasse serie a Na de 1-6 overwinning op GOL Sport wil Teylingen-trainer Willem van Harskamp het woord promotie nog niet in de mond nemen. „Even het volgende weekeinde af wachten". aldus de oefenmeester. GOL Sport legde gistermid dag de Sassenheimers in ieder geval geen strobreed in de weg. Bij een 4-0 achterstand maakte GOL Sporter Chaldi Safsaf uit een vrije trap de eerste tegentreffer. Hasan Durmusoglu miste een strafschop. Voor Teylingen maakten Paul Haver (2x), Bon Dao, Wilbert van der Lans, Erwin Vink en Dariel Dubos de doel punten. Leidsche Boys en VCL spelen gelijk vufde klasse serie b' ASC pakte drie belangrijke punten door in een eenzijdige wedstrijd het Rotterdamse AVS met 3-0 terug te wijzen. Pas in de tweede helft kwam de Oegstgeester productie op gang. Rob Huybregts, Coen Bouter en Freek Tilman scoor den. Leidsche Boys en VCL deelden de punten: 2-2 Voor rust schoten Hennie van den Hoogen en Robin van Duuren namens VCL raak. Na rust kwam Leidsche Boys via speler/trainer Mar cel Groenendijk en Marcel van Zijp (penalty) sterk terug. Vol gens Groenendijk was het gelijkspel terecht. VNA kon het thuis tegen Archipel/Omas niet bolwerken: 1-3. Cees Janson tekende de enige Leidse treffer aan. Abbenes heeft 't moeilijk in Voorhout vufde klasse zaterdac Foreholte zorgde tegen Abbenes bijna voor een verrassing. De Voorhouters verloren op eigen veld met 3-4. maar legden de lijstaanvoerder het vuur na aan de schenen. Arman Kattenberg (3x) en André Kattenberg namen de punten voor Abbenes mee naar huis. Voor Foreholte waren Walter Wassenaar (2x) en John Muilwijk succesvol. VCL won door doelpunten van Hans de Canne (2x) en Dennis van Ipenburg met 3-0 van GWS. Belangrijk, want de Vlietbewoners zijn nog kansrijk in de strijd om de periodetitel. Archipel/Omas-Roo- denburg werd bij een 0-0 stand in de rust gestaakt. Volgens ar biter Weger wegens handtastelijkheden, die volgden nadat hij aan de Hagenaars een vrije trap had toegekend. KSD was met 5- 2 te sterk voor hekkensluiter Docos. Voor de Morschbewoners hielden Jacco van Haarlem en Marcel Verburg (strafschop) de eer hoog. Wiegman schiet Ter Leede naar winst vrouwenvoetbal Hoofdklasse In de strijd om de tweede plaats be haalden de vrouwen van Ter Leede een belangrijke 4-2 overwin ning tegen het Rotterdamse ZwartWit'28. In een gelijkopgaande eerste helft bracht Sarina Wiegman tot twee keer toe de Sassen- heimse formatie middels een afstandschot op voorsprong, maar ZwartWit kon terugkomen tot 2-2. Na rust beslisten Sarina Wiegman, met haar derde, en Patricia Keeldar de wedstrijd. Quick Bovs walst over Stedoco heen vrouwenvoetbal, zaterdag Tegen Stedoco speelde Quick Boys één van de beste wedstrijden van het seizoen. Dit resulteerde dan ook in een klinkende 1-4 overwinning. Stedoco werd van het begin af aan vastgezet, waardoor de Katwijksen makkelijk naar 4-0 uit konden lopen, door twee goals van Jacqueline van der Oever en Annemiek de Mooy en Jolijn Veerman elk één. In de laatste minuten redde het zoek gespeelde Stedoco nog de eer. Het tweede van Ter Leede mocht niet ontevreden zijn na het 2-2 gelijkspel tegen de reserves van ZwartWit'28. Ondanks dat Ter Leede in de eerste helft de betere ploeg was, kregen de Rotterdammmers na rust volop kansen om de overwinning naar zich toe te trekken. De twee goals van Mariska Tukker wa ren echter genoeg voor een punt. Alkmania maakt het UVS niet moeilijk vrouwenvoetbal, zondagIn de tweede klasse behaalde UVS een regelmatige 2-0 zege op Alkmania. De moeilijk scorende Veense ploeg creëerde wel wat kansen, maar werd geen enkele keer echt gevaarlijk. Twee prachtige lobs van Flora van Veen waren vervolgens voldoende voor de Leidse overwinning. Het hard werkende De Sleutels won opnieuw. Deze keer werd KFC met 2-0 naar huis gestuurd. Patricia Bavelaar en Simone Teske wa ren de doelpuntenmakers. Nathalie van der Linden en Marilène Dofferhof haalden voor SJC een punt binnen tegen DWO. De goede en uiterst spannende wedstrijd kreeg met de 2-2 eind stand een terechte uitslag. Quick Boys blijft winnen jeugdvoetbal eerste divisie Quick Boys weet van geen ophou den. Middelburg werd met 3-1 verslagen. Invaller Regilio Ange- vare scoorde voor de rust twee keer, 'supersub' Dick van Rijn pikte na de pauze ook een doelpunt mee. Het team van Dirk van Duyn gaat nu voor de derde plek. Katwijk klopt Feyenoord jeugdvoetbal tweede divisie UVS bleef met 2-1 overeind tegen Westlandia. Florencio Cornelia maakte twee doelpunten en kreeg even later rood. Ook Katwijk was in vorm. Op Varkenoord werd SC Feyenoord met 1-3 verslagen. Dankzij tweemaal Mar tin van Leeuwen, waarvan één uit een penalty, en Robbie Huf- kes blijven de Katwijkers een degelijke middenmoter. FC Lisse miste de slag tegen koploper AFC. Op Ter Specke kwam het niet verder dan 1-1. Nadat AFC haar enige kans van de wedstrijd verzilverde, werd het duel voornamelijk op de helft van de Am sterdammers gespeeld. Slechts Mohammed Ajar passeerde de Amsterdamse goalie. Voorschoten '97 onderuit: 1-2 jeugdvoetbal derde divisie Voorschoten had een off-day. In ei gen huis verloor het van Noordwijk:l-2. Vlak voor tijd besliste Bart van Nierop het duel met een fraaie lob. Ook de eerste was afkomstig van Van Nierop. Alphense Boys blijft punten verza melen. Olympia werd met 5-0 van de mat geveegd. Voor rust schoten Johnny Goedegebuure (penalty) en Jordi Wille raak. In de tweede helft bewezen Amien Lelieveld (2x) en Yoeri van Vliet met hun doelpunten hun waarde. Rijnsburgse Boys verloor van lijstaanvoerder VCS: 1-2. De fysiek sterke Hagenaren moesten Rjjnsburg door een doelpunt van Rivi Fernandez even naast zich dulden. Tussendoor stopte doelman Martijn Zwaan nog een Haagse penalty. Rijnsburger Johan Kerpershoek kon na twee gele kaarten het duel voortijdig verlaten. Twee keer rood voor SJC jeugdvoetbal derde divisie SJC had na de 6-1 nederlaag tegen ARC een katterig gevoel. En niet alleen vanwege de nederlaag. Arbiter Bras deelde in de beginfase twee rode kaarten (keeper Erik Hoogervorst en Willem Brown) uit aan de Noordwijkers en gaf twee strafschoppen aan de Alphenaren. De winst bleef door Stefan Schaafsma (3x), F.miel van Geen (2x) en Fouzi Mesaoudi in Alphen. Gijs van Eedenburg, die later ernstig geblesseerd zou uitvallen, zorgde voor de Noordwijkse voorsprong. ron hoogendam KRV heeft zich drie duels voor het ein de in een benarde positie gemanoeu vreerd. Na de 2-1 nederlaag tegen Spijkenisse vertoeven de Rijnvogels angstvallig dicht in de buurt van de degradatiezone. De ploeg van schei dend trainer Loek Helder bezet samen met DOTO en RWH de tiende plaats. En de ploeg die deze plaats aan het eind van de competitie inneemt, wordt veroordeeld tot het spelen van promotie/degradatiewedstrijden. Zo ver wil KRV, tweedejaars eerste klasser. het niet laten komen. Maar dan zullen de blauwhemden de ko mende duels tegen DOTO, RWH en Delta Sport met wat meer vernuft en bezieling aan de slag moeten gaan dan tegen Spijkenisse. Met name in de eerste helft was het spel van KRV abo minabel. ,,We kwamen op alle fronten te kort en er was geen inzet", aldus oefenmeester Helder. In de derde minuut kwam het scherp acterende Spijkenisse op 0-1. Een verdwaalde voorzet zeilde par does achter de verbouwereerde doel man Teun van Duyvenbode. De Kat- wijkse sluitpost moest vier minuten later opnieuw capituleren na een messcherpe aanval van de bezoekers. Ondanks het klasseverschil bleef de schade op de Kooltuin voor rust be perkt tot twee tegentreffers. Na rust kroop de thuisclub - met verse krach ten als Immink en Robert van Duyn - uit zijn schulp en voerde de druk op. Zo kreeg Hans Rovers een droon1 op de vroege aansluitingstreffer, de linkspoot had voor een oper het vizier niet op scherp. Toch v de 1-2, uit een vrije trap van Hoek. Maar met nog tien minuti de klok wist suptopper Spijkenis voorsprong koel te consolideren KRV: Van Duyvenbode; Rog, Hoek. V; Oever (46. Robert van Duyn). Herrlingi Duyn. Van Poppel. Zuiderduyn (46.ini Van Beelen, Vonk. Rovers. derde klasse zaterdag ruud pattiapon Valken '68 heeft zowe- als Lugdunum een dienst bewezen door i kenburg DSO met 3-2 slaan. RCL nestelde naast de Zoetermeerst aanvoerder via een diq ke 4-0 thuiszege op H woudse Boys en ook kandidaat Lugdunum goede zaken. In de klasse had Kagia geer., aan LFC. In Lisserbroel J. het 3-0. In de onderste" nen hielden Oeg Alphia elkaar op de Vi in evenwicht: 2-2. Valken - DSO 3-2 Ondanks de afwezighe de vaste krachten vjj, Zandbergen. Arie van Henk van de Nagel S|(L Valken '68 een prima strijd. Al in de eerste n opende Hans van dei de score, twaalf minui ter gevolgd door de 2 Jan de Rover. DSO probeerde Valk rust op eigen helft zetten. Dat resulteerde B 2-1 van Patrick Midde n De oranjegroenen ging zoek naar de gelijkt maar in blessuretijd n Simon Varkevisser aas onzekerheid een eindf de 3-1 voor de Valkqh gers binnen te tikken, van Dani Rolff kwam vut koploper te laat om no op een punt te behoudt RCL - Haz. B. 4-0 Hazerswoudse Boys is loop van de com steeds beter gaan maar de zwartwitten nog altijd een maatje tio voor Racing. De eerst ie derdorpse treffer wei t maakt door Pepijn Bi die een tweede keurd zag worden. Ee s pele start van RCL der?i dat zonder de gesc i aanvoerder Leen Guy o trad. Alex Barendse eiste gens een hoofdrol vo chop. De Leiderdorps! versierde weer eens strafschop die hij zelf verde: 2-0. Daarna np hij met twee keurigi doelpunten een hattric ge* Kagia - LFC 3-0 (0 De eerste helft van hi kon de toeschouwen bekoren. Ook Kagia-I Anton Wijsman niei vond dat zijn ploeg w extra impuls kon gebi Hij bracht daarom R Trompert in. Met de van de veteraan kvv: meer lijn in het spel v; Goed doorzettei Ron Kattenberg vveri i loond met een doelpuiir Jeroen Kortekaas. Daarna deed Tro'° van zich spreken. 'r stuurde hij Kattenbe weg naar de tweede 'c van Kagia. De 3-0 kwaist zijn eigen voet. Al sollc bleek hij onstuitbaar vin LFC-defensie en r P.£ doeltreffend af. C Oegst. - Alphia 2-2 Patrick Silleman profP1 als eerste van een blun de defensie van de thuipc 0-1. Matthijs van de leek het antwoord schoen te hebben, m< Oegstgeestenaar trof di^' Nadat de roodgele voor de tweede maa werkte, tilde Loean de stand naar 0-2. Alphia miste daarn11 aantal kansen en Oegs kwam terug in de wei Eerst verzorgde Zakari s faoui de aansluiting, v sl Van de Blink w Oegs toch nog een punt bezcS' Het duel tussen Dui'e en UVS ging niet doo 1 wege een blessure vi'^ scheidsrechter. Een v( bleek in Den Haajd aanwezig. ■ll Titelkandidaat overtuigt niet. maar wint wel Voorschoten-middenvelder Thomas Borsboom wordt fel op de huid gezeten door de kleine Leidse spelverdeler Henk Buyn. 'Rasta' Frank Buizer voIgt op afstand. foto hielco kuipers leiden ron hoogendam Voorschoten '97 heeft een broertje dood aan w Leiden. Dat werd afgelopen zaterdag wt;er eens pijnlijk duidelijk. Op de Morsch liet de Voorschotense ploeg - na het 1-1 ge lijkspel - opnieuw kostbare punten liggen in de strijd om de titel. Door de puntende- ling lijkt de formatie van Gerard Désar hooguit in aanmerking te kunnen komen voor een (vervangende) periodetitel. Kon de Voorschotense ploeg zich twee weken geleden in eigen huis nog verschui len achter een dosis pech, in de thuishaven van Leiden onderstreepten de geelgroenen h un wisselvalligheid weer eens. In de eerste r ondgang namen de bezoekers met fel spel en een gezonde strijdlust het heft in han den. Tot echte uitgespeelde kansen kwam Voorschoten niet. Daar was de Leidse de fensie onder leiding van libero Robin Ver hoeven te solide voor. Niettemin moest de W in de 25ste minuut buigen, nadat Hein de Graaff via een geplaatste vrije trap zijn ploeg op 0-1 had gezet. Hoewel Leiden trai ner Fred Filippo na afloop uiterst content was over het verdere verloop van de wed- striijd, gaf hij zijn doelman Nico de Jong een standje, omdat hij zich niet goed had opgesteld achter de muur. Voor de rest strooide de scheidende oefenmeester met complimenten. Met name het enthousiaste en verzorgde spel van 'strateeg' Alex Leef- lang deed hem deugd. Voorschoten kwam er een tijd niet meer aan te pas. Een afgemeten voorzet van Maurice Barends werd in de 68ste minuut door Maurice van Berkel bij de eerste paal binnengetikt: 1-1. Het was een terechte be loning voor het goede spel der Leidenaars, die tien minuten voor de gelijkmaker al voor spektakel hadden gezorgd in de per soon van Marcel de Bruin. Het schot van de Leidse spits, na een steekpass van Leef- lang, werd met een uiterste krachtsinspan ning van doelman Jeroen van der Hoven Het was een van de weinige goede daden van Van der Hoven. In een zeer vermakelijke slotfase kon het duel alle kanten op. De grootste kans was voor Lei den. Vlak voor tijd verspeelde good old Hein de Graaff erg makkelijk de bal en even later kreeg Van der Hoven de lachers op z'n hand door het leer in de voeten te spelen van De Bruin. In beide gevallen kreeg De Bruin de bal niet goed onder controle. Daardoor kwam Voorschoten goed weg. „Ik heb weer strijd en beleving gezien", toonde Filippo zich opgelucht. „Als we zo blijven spelen, hoeven we niet aan degra datie te denken." Leiden - Voorschoten '97 1-1 (0-1). 24. De Graaff 0- 1. 68. Van Berkel 1-1. Scheidsrechter; De Graaf. Toe schouwers: 350. Geel: De Bruin (Leiden) Leiden: De Jong; Verhoeven (65. Ramon Barends). Kriek, Van der Kraan (60. Martijn), Luykx, Buyn. Tes ke, Leeflang, Maurice Barends. De Bruin. Van Berkel Voorschoten'97: Van der Hoven, Van Tol, De Graaff, Van der Veer, Van Paassen (74. Zwartjes), Borsboom, Visser(76 Grosman), Rotteveel (77. Zoetemelk), Bui zer. Van Dijken, Dubbeldeman. vierde klasse zaterdag ruud pattiapon MVKV is het spoor bijster. De Katwijkers verloren op ei gen terrein met 0-4 van De Sleutels, dat nu kennelijk ge wend is aan de trainingsme thode van Eelco Fielemon. De doelpunten werden ge maakt door Ben Eradus (2x) en Michel van de Broek (2x). Door het verlies van MVKV viel de schade voor SV'35 mee. De koploper speelde met 1-1 gelijk tegen SVOW, waar Antonio Serafino scoorde. Mede door de rode kaart van Peter Wierenga kon LS- W'70 de door Niels Knolle- ma (2x) verkregen 0-2 voor sprong bij Moerkapelle niet vasthouden. De studenten moesten uiteindelijk met een 3-2 nederlaag genoegen ne men. Koudekerk-trainer David Brandt zal zaterdagavond slecht hebben geslapen. Zijn ploeg verloor met 2-1 van de nummer twee Nootdorp, on danks dat Koudekerk drie strafschoppen kreeg toege wezen. Jurgen van der Bijl en Roald van der Wal misten, Eric Smit schoot wel raak. De voorsprong en een rode kaart voor een Nootdorp speler bleken Koudekerk niet te kunnen helpen. Met nog tien minuten te spelen scoorde Nootdorp tegen, waarna een strafschop Kou dekerk de das omdeed. SIZO won met zeer veel moeite van DCO (2-3). Pas nadat de Haarlemmers met acht man verder moesten, scoorden de Hillegommers het winnende doelpunt. De duels waren scherp en er werd hard gewerkt. Dat maakte van Lugdunum - TAW desondanks geen wedstrijd die lang in de herinnering zal blijven hangen. Lugdunum won dan wel (2-1) en het heeft nu vieir verliespunten min der d<m titelconcurrenten RCL en DSO, maar het speelde geen moment als een titelkandidaat. leiden anton diedrich TAW staat bekend als een stug ge ploeg. Het is ook de ploeg die de beide andere 'toppers' punten afsnoepte, waardoor de Leiden ciars de gelegenheid kre gen weer naar de kop van de ranglijst te kruipen. Maar aan vallend lieten de manschappen uit Ter Aar weinig zien. Als er al een kans kwam, dan was dat uit een klu ts of na een lange haal. Lugdunum kan wel combine ren, maar deed dat te weinig. De snelheid van spits Brian Watson, die niet alleen maar hard kan lopen, maar ook steeds beter gaat voetballen, werd zelden gebruikt. Trainer Jeroen Brussee heeft wel een verklaring voor het 'dipje' waar zijn ploeg zich in bevindt. „De laatste paar weken spelen we inderdaad niet zo goed als daarvoor", beaamt hij, „maar we winnen ook in slechte wed strijden, zoals vandaag. Er is ongewild meer druk op de ploeg gekomen, doordat we weer helemaal meedoen in de titelrace. Dat gaat bij sommige jongens, die wat minder erva ring hebben, toch in de benen zitten. Wij móéten onszelf nu wel füs kampioenskandidaat zien." Dal: de wedstrijd niet als 'top per' de boeken in zou gaan, werd geïllustreerd door de ma nier waarop alledrie de doel punten tot stand kwamen. Niet uit goed opgezette aanvallen of Voor een inglijdende TAW'er weet Harm de Vos van Lugdunum de keeper uit Ter Aar te passeren. Een doelpunt leverde dit moment niet op. foto taco van der eb mooie acties, maar door toeval. Na acht minuten officiële speeltijd (de bal had nog maar twee minuten gerold omdat Lugdunumkeeper Rinus de Klerk langdurig werd behan deld aan een hoofdblessure, nadat Bas Westerwaal hem on gelukkig raakte bij de eerste Ter Aarse uitval) mocht Alex van Luijk een vrije trap nemen. Via de muur kwam de bal toevallig voor de linkervoet van Hans van As, die hard binnenschoot. Het doelpunt van TAW werd gescoord door de pas ingeval len Cees Broer, diep in de twee de helft. De Klerk liet een schot van Jeffrey Hogenboom los en toevallig kwam de bal bij Broer terecht, die het lege doel niet kon missen. En een kwartier voor tijd werd een corner van de Leidenaars niet goed ver werkt. De bal hobbelde tot bij Gijs Collé en zijn schot werd toevallig door Harm de Vos van richting veranderd, het doel in. Mooi was het allemaal niet. Het enige mooie doelpunt dat had kunnen vallen was een vrije trap van Mark Setteur, een meter of zeventien voor het doel van De Klerk. Setteur mik te de bal onhoudbaar op de kruising. Het was een schaars hoogtepunt in een wedstrijd, die door de betere ploeg werd gewonnen - Watson, Collé en Henk van Berkel hadden betere kansen om zeep geholpen dan Westerwaal en Edwin Martens -, maar die beide ploegen ho pelijk snel uit het geheugen van de toeschouwers zullen voet ballen. Lugdunum - TAW 2-1 (i-0). 8. Van As 1-0, 67. Broer 1-1, 74. De Vos 2-1. Scheidsrechter: De Souza. Toeschou wers: 100. Gele kaarten: Van As, Collé (Lugdunum), Koopmans, Westerwaal (TAW). Lugdunum: De Klerk; Van As (32. Groeneveld), Van Luijk, Sloos, De Haas; De Best, De Vos, Vermeulen, Van Berkel; Collé, Watson (89. Wol- ters). TAW: Patrick Ubink; Verzaal, Valen- tijn (63. Broer), Aartman, Koopman; Hoogervorst, Martijn Ubink, Hogen boom. Setteur; Martens, Westerwaal (80.Belt).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20