Krajicek is dé favoriet in de finale Nederland wil 'half WK tafeltennis organiseren 1 M H uro 2000 ligt niet wakker van spel rond sponsors Sport erf :in der Lende stapt op )Ss Ider terug Nederland Kees Zwamborn gaat yeel praten bij NAC !AG 26 MAART 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 etbalbond roept op tot boycot wi joo De Joegoslavische voetbalbond heeft gisteren een <p gedaan aan alle leden die werkzaam zijn in de NAVO- _n hun ploeg te boycotten. De bond lanceerde de oproep ^5 itiatief van drie stervoetballers: Predrag Mijatovic (Real j. id), Dejan Savicevic (Partizan Belgrado) en Dragan Stojko- lagoya). De oproep geldt ook voor in het buitenland werk- ttrainers die werken in de NAVO-landen 'die deelnemen je agressie tegen Joegoslavië'. chter vordert notitieboekjes Voet 17De rechter, belast met de dopingzaak die de Tour de ce 1998 ontsierde, heeft gisteren de laatste notitieboekjes iy ioigneur Willy Voet gevorderd. Voet is de voormalige ver- >rvan de wielerformatie Festina. In de boekjes zou precies ield staan hoeveel en welke dopingmiddelen sommige cou- namen. FA beboet United-coach Ferguson lDe Europese voetbalbond UEFA heeft coach Ferguson Manchester United een boete opgelegd van ruim 7000 gul- 13 Hij had aan de vooravond van de Champions league-wed- tegen Inter Milan tegenover de media verklaard dat de Ita- 12 nhun hele trucendoos zouden opentrekken om de dsrechter te manipuleren, intimideren en sarren. relange wil Yallop aanklagen ianeiro De voormalig voorzitter van de wereldvoetbal- loao Havelange dreigt met een aanklacht tegen schrijver 1 Yallop wegens zijn boek 'De voetbalmaffia, de corrupte jtjes van de FIFA'. De Brit beschuldigt hierin Havelange jrruptie. De Braziliaan wil dat Yallop met bewijzen komt, volgt er een aanklacht. frern ziet af van Machlas FC Bayern München ziet af van het contracteren van ie-aanvaller Nikos Machlas. Trainer Ottmar Hitzfeld beves- dat de Duitse club Vitesse tien miljoen mark (ruim elf mil- gulden) heeft geboden voor Machlas, wiens contract bij Vi- nog doorloopt tot medio 2001. „Maar", zo stelde Hitzfeld, sse wil 35 miljoen mark voor Machlas ontvangen. En zo'n bedrag zal Bayern zeker niet voor een voetballer gaan be- Machlas heeft altijd verklaard zijn loopbaan het liefst in je voort te zetten. Uit dat land hebben Real Madrid en Atlético de Madrid belangstelling getoond. ïahdadi valt af bij amateurteam d da; tierva fl eeds rlami f] eersf, drie IA en noeti de ioud mgen Said Elmahdadi (FC Lisse) en Jerry van Haagen (Sp. land) zijn de laatste afvallers in de selectie van het Neder- amateurteam, dat dinsdag om 19.30 uur in Genemuiden Engeland speelt. De definitieve selectie bestaat uit: Schoe- (ACV), Diteweg (DOVO), Meyerink (Colmschate), Van de berg (Venlo), Boots, Knijn (Hollandia), Van Rijswijk, Bier- (Baronie), Van de Werf (Olympia'28), Lindeboom (Gene- n), Wissink (Stevo), Drummen, Kremers (UDI'19), Sepp '21), Linger (Lisse), Kreuze (Achilles'94). 'gt tden gpd n der Lende, als bonds- van de schaatsbond verantwoordelijk voor de kernploeg allround, De trainster heeft zelf haar contract, dat op 1 liep, niet te verlengen, week kreeg Van der Len- ïvaluatiegesprekken met iB het verwijt een 'gebrek attin) d s heL n mi iu groot ZOETERMEER GPD De Nederlandse tafeltennis- bond (NTTB) heeft zich kandi daat gesteld voor het individue le toernooi van het WK, dat de finitief niet van 26 april tot 9 mei in Belgrado wordt gehou den. De NTTB deed haar aan bod nadat de internationale bond (ITTF) gisteren de Servi sche hoofdstad de organisatie ontnam. De luchtaanvallen van de NAVO op Joegoslavië lagen aan dat besluit ten grondslag. De NTTB begon enkele we ken geleden met een onderzoek naar de mogelijkheden voor een WK in eigen land, nadat bleek dat de ITTF informeel naar alternatieven zocht voor het toernooi in Belgrado. Vol gens Ton van Happen, woord voerder van de NTTB, kan het WK van 10 tot 15 augustus in het Indoorcentrum van Eind hoven worden gehouden. Hij ziet organisatorisch weinig pro blemen, omdat het draaiboek van de Europese kampioen schappen die vorig jaar in Eind hoven werden gehouden, nog bruikbaar is. Ook financieel is volgens Van Happen alies rond te krijgen. „We hebben garanties van het ministerie van VWS, van de stichting Sporttotalisator en van de gemeente Eindhoven. Wanneer de ITTF de sponsors voor Belgrado en de tv-rechten meeneemt naar Eindhoven, kunnen we kostendekkend wer ken. Andere sponsors zijn wel kom, maar niet per se noodza kelijk." Volgens Van Happen doet zich een unieke kans voor om het WK naar Nederland te ha len. „Een heel WK, dus met een landen- en een individueel toernooi, is voor ons niet haal baar. Een WK in deze vorm be hoort wel tot de mogelijkheden. Waarom zou je zo'n uitdaging dan niet aangaan? We hebben de smaak na de EK van vorig jaar te pakken. De reacties op dat toernooi waren louter posi tief." De ITTF heeft inmiddels la ten weten niet afwijzend te staan tegenover het Nederland se aanbod. Toezeggingen heeft de internationale tafeltennis- bond echter niet gedaan. De komende dagen worden alle al ternatieven op een rijtje gezet. Er zouden meer landen geïnte resseerd zijn, waaronder Malei sië, Kroatië, China en de VS. Van Happen denkt deson danks dat de NTTB niet kans loos is. „Ik verwacht niet dat er een land opstaat dat het hele WK op korte termijn kan orga niseren. Maleisië wil in 2000 het landentoernooi voor z'n reke ning nemen. Dat zou een mooie combinatie met Neder land zijn." De Nederlandse selectie heeft gisteren de voorbereidingen op het WK onmiddellijk gestaakt. Bondscoach Peter Engel is blij met de beslissing van de ITTF, al vindt hij dat die veel te lang op zich heeft laten wachten. „Je kon aan de spelers zien dat ze op twee gedachten hinkten. De concentratie was lang niet opti maal. Ikzelf zat de laatste we ken tot twee uur 's nachts voor de tv te zappen om te kijken of er nog ontwikkelingen waren." Engel hoopt dat de ITTF nu wel snel beslist over een nieuwe datum voor het WK. „Ik hoop op een gunstig tijdstip. Ons sei zoen is in juni vorig jaar begon nen. Wanneer we in juni of juli het WK moeten spelen, zijn we tot na de Olympische Spelen onafgebroken bezig. Dat is veel te lang. Ik ken geen enkele sport waarin het seizoen dertig maanden duurt." Richard Krajicek heeft gisteren de finale bereikt van het Super-9 tennistoernooi in Key Biscayne. De als zevende geplaatste Nederlander, die eerder de Amerikaanse pu bliekslieveling Pete Sampras uitschakelde, had weinig moeite met de Zweed Thomas Enqvist: 6-4 6-2. De partij duurde vijf kwartier. KEY BISCAYNE ANP aan communicatieve vaardig heden' te hebben. Van der Len de trainde de kernploeg twee seizoenen. „Als ze vinden dat ik niet goed communiceer, dan zal dat wel. Ik ben als Friezin soms kort om de bocht", zei de Heeren- veense. ikA1s het sectiebestuur het beter voor de ploegen vindt dat ik ga, dan ga ik. het moet wel leuk blijven." De grote favoriet voor de toer nooizege staat in de eindstrijd tegenover de Fransman Sébas- tien Grosjean. Hij versloeg de Spanjaard Francisco Clavet met 3-6 6-3 6-1. Grosjean bereikte voor het eerst in zijn carrière de finale van een ATP-toernooi. De Fran se tennisser, nummer 74 van de wereld, is dus geen tegenstan der waar Krajicek op een nor male dag van wakker hoeft te liggen, laat staan op een goede dag. Toch blijft het oppassen, rea liseerde Krajicek zich. „Wie hier de finale haalt, verdient respect. Natuurlijk ben ik nu de favoriet. Maar je kunt verliezen doordat je zelf slecht speelt of doordat je tegenstander boven zichzelf uitstijgt." Krajicek, hard op weg de top vijf binnen te stuiven, liet het evenement vorig jaar aan zich voorbij gaan wegens de geboor te van dochter Emma, die van daag haar eerste verjaardag viert. In 1999 kwam hij er ster ker dan ooit terug. De zeges op Sjeng Schalken, Jan Siemerink, Marat Safin en Sampras (des ondanks opnieuw nummer één van de wereld) getuigden daar van. De partij tegen Enqvist was al niet anders. Krajicek, die na een operatie eindelijk vrij is van knieproblemen, gaf helemaal niets weg. Zijn Zweedse oppo nent, die erom bekend staat al les terug te slaan, kreeg zelfs op de vrij trage centrecourt van Key Biscayne geen enkele keer de gelegenheid de service van de Hagenaar te breken. Terwijl diens opslag wel eens beter is geweest. Slechts 44 procent van zijn eerste services was in, maar afgezien van de negen aces le verden ze voortdurend druk op en bijna steevast puntenwinst. Enqvist. vooral sterk vanaf de 'f** Richard Krajicek kan net bij een return van Thomas Enqvist die hij met weinig moeite en in korte tijd uitschakelde. baseline, maakte niet eens zo veel meer onnodige fouten dan zijn naar het net snellende te genstander maar kwam er niet aan te pas. De Zweed slaagde er nauwelijks in Krajicek te passe ren. Die had voor de eerste set 42 minuten nodig, voor de tweede 34. De Nederlander kreeg acht breakpoints. Drie daarvan be nutte hij. Dat was voldoende. „Ik neem mijn petje diep af voor Krajicek. Hij speelt mo menteel heel erg goed", zei En qvist bewonderend. ,,A1 moet ik er gelijk bij zeggen dat ik het hem niet erg moeilijk heb ge maakt." Krajicek klaagde voor aan vang overigens nog over fut loosheid. De dag rust had hem geen goed gedaan, het gehang in het zwembad helemaal niet. „Toch te lang in de zon gezeten waarschijnlijk. Ik voelde me woensdagavond niet lekker. Heb zelfs een aspirientje moe ten nemen", lichtte hij toe. Maar op de baan was van al gehele slapte in het 1,96 meter lange lijf niets te merken. Vanaf de eerste bal, meteen een ka nonskogel - Krajicek is in Key Biscayne recordhouder serve ren met een opslag van 220 km/uur - heerste hij met zijn zijn serve-volley-spel. „Het loopt momenteel soe pel. Ik heb alles onder controle en bulk van het zelfvertrou wen", zei Krajicek. „Ik heb hier nog de meeste moeite gehad met Schalken. Enqvist heeft halverwege de eerste set even enige kans gehad. Dat was een zware game voor mij. Verder heb ik gedomineerd." BREDA GPD Helder is momenteel derland in afwachting en oplossing voor fi- ":1e problemen met Da- ?C, de Chinese club de Leidenaar sinds een onder contract staat, een zaak die verge- is met die van Ferdi die destijds ook ei ipig naar Nederland d oen hij een conflict had Tenerife", zegt Karei van Sport Promotion, tefireau dat Helders za- lartigt. sen: „Dalien FC geeft geindere uifieg aan het iet dan wij dat doen. s een puur financieel il. Sportief zit het alle- goed met Glenn. Hij geen last van blessures de duels die hij speel- ildeed hij prima. Dit is ok een zaak die geheel Glenn omgaat, maar hij wel buiten zijn betrokken is. De ie is er een voor advo- en we zullen er vroeg t wel uit komen. Alles mmers zwart op wit. Ik cht dat die club wel le brug zal komen." Kees Zwamborn (46) is met onmiddellijke ingang de nieuwe trainer van NAC. De eerder dit seizoen bij FC Den Bosch ontslagen oefenmeester is de opvolger van de maandag weggestuurde Ron Spelbos. Zwamborn heeft bij de voetbalclub uit Breda, laatste in de eredivi sie, een contract tot medio 20Ó0 getekend. De belangrijkste opdracht waar Zwamborn op korte termijn voor staat, is om NAC te behouden voor de ere divisie. De ploeg staat met veertien punten uit 25 duels op de laatste plaats. NAC heeft nog negen duels om de positie, die de club zou veroordelen tot rechtstreekse degradatie naar de eerste divisie, te verlaten. Als ik daartoe geen kansen had gezien, was ik er niet aan begonnen", stelt Zwamborn. „Het belangrijkste dat nu moet gebeuren, is duidelijkheid scheppen. Ik zal veel met de spelers moeten praten en er achter moeten ko men waarom ze niet naar behoren presteren. De nieuwe trainer heeft daarvoor even de tijd. Pas volgende week zondag komt zijn ploeg weer in actie, te gen streekgenoot Willem II. Zwamborn is aangesteld op voorspraak van Jan Rab (55), die gisteren werd benoemd tot technisch directeur van NAC. Zwamborn: „Ik ben als trainer het betaald voetbal ingegaan voor een stukje erkenning. Als een voetbalkenner, die bij de KNVB veel trainers voorbij heeft zien komen, voor mij kiest, dan moet ik eerlijk zeggen dat het mij streelt." Kees Zwamborn was eerder trainer bij de amateurs van Spijkenisse, Kloetinge en SHO. In 1996 werd hij hoofdtrainer van FC Den Bosch, maar hij werd daar aan het begin van dit seizoen ontslagen, nadat hij in de me dia kritiek op het bestuur van die club had geuit. Jan Rab is momenteel assistent van bondscoach Rijk aard. Eerder was hij onder meer trainer bij Telstar, FC Utrecht en FC Dordrecht. Daarna stapte hij over naar de KNVB. Op 1 juli of zo veel mogelijk eerder begint Rab Santiago Botero bleef leider van het algemeen klassement in de Catalaanse Week. bij NAC. Boogerd stond derde. foto anp Boogerd steekt in prima vorm CERDANYOLA ANP Een individuele tijdrit over twaalf kilometer op de olym pische heuvel Montjuich zal vandaag beslissen over de eindoverwinning in de Cata laanse Week. Na de ochtendetappe be gonnen vier gereputeerde wielrenners in de middag met dezelfde tijd aan de fina le: de Colombiaanse klasse mentsleider Santiago Botero, de Italiaan Wladimir Belli, de Deense TVM'er Claus Möller en de Nederlandse titelver dediger Michael Boogerd, onlangs winnaar van Parijs- Nice. In de vierde etappe heeft Boogerd geprobeerd een voorbeslissing te forceren. Hij blonk uit op de berg Alto de Tinidabo, het pretpark van Barcelona. Hij schudde wel hét peloton af, waarin de woensdag gevallen Italiaan Marco Pantani niet meer was gestart, maar niet de concurrentie voor de eindze ge- Een groep van zestien ster ken sprintte om de dagzege. De Italiaan Giuliano Figueras won met banddikte verschil vanvan de Franse dertiger Laurant Jalabert. De Zwitser Niki Aebersold eindigde, ge lanceerd door Boogerd, op de derde plaats. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van donderdag 25 maart: 1-2-5-8-9-15-23-32-33-35-42-44-45- 48-51-56-57-62-64-67. (onder voorbe- VOETBAL Kwalificatie EK onder 21 jaar Groep 7: Portugal - Azerbeidz. 5 - 0 Zondag amateurvoetbal Hoofdklasse A: Elinkwijk - AFC '34 0 - 2 Holland - Hilversum 2-6 Hoofdklase B: Meerssen - Baronie afg Geldrop - OJC 1 - 4 BASKETBAL New York. NBA. Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 96- 86, Houston Rockets - Toronto Raptors 113-104. Denver Nuggets - San Antonio Spurs 65-86, Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 97-84 Mannen Promotiedivisie Astron.2-Donar2 112-76 BIUARTEN Heiloo. Finale KNBB-beker driebanden, tweede ronde. Groep A: Pelgrim Professionals - Strauss Bilj./IJspaleis 2-0 (9-3); Blomdahl - Lep- pens 15-2 15-10 9-15/1.695-1.227, Za- netti - Philipoom 15-12 15-10 15- 12/1,184-0.944. Burgman - Valentijn 7- 15 15-10 15-9/2.176-2.000. Pijl - De Bruijn 15-2 13-15 15-8/1,482-0.892. ISMS/IT Consultancy - RAB Goudswaard 2-0 (12-0); Jaspers - Bitalis 15-12 15-11 15-6/1,500-1,00, Nelin - Van Uum 15-3 15-9 15-9/1,285-0,636, Carlsen - Kühl 15-11 15-10 15-12/1.800-1,434, Nieu- wenburg - Verkijk 15-8 15-12 15- 8/1.184-0.777 Stand: 1. Pelgrim Profs 2-3 (+8), 2. ISMS 2-2 (+8). 3. Strauss Bih. 2-2 (-2), 4. RAB 2-1 (-14). Groep B: Crystal Kelly - Jersey Eclair 1-1 (8-4); Caudron - Havermans 15-12 15-4 15-10/1,216-0,722, Ceulemans - De Backer 14-15 15-9 0-15/0,935/1,218, Van Kuijk - Loncelle 15-10 15-6 15- 9/1,876-1,043, Gieskens - Martens 11-15 15-11 12-15/1.357-1.413. Minkels Products - Arpa Shipping 2-0 (7- 5); Sayginer - Merkcx 12-15 15-6 15- 9/1.826-1.363. Dielis - Arnouts 15-14 15-6 9-15/1.026-0,921. Weijenburg - An no de Kleine 15-12 8-15 12-15/1,028- 1,200, Van de Ven - Broeders 14-15 15-2 15-11/1,375-0,876. Stand: 1. Minkels 2-3 (0), 2. Arpa 2-2 (0), 3. Jersey Eclair 2-2 (-2). 4. Crystal Kelly 2- 1 (+2). AM MARCEL VAN DER KRAAN ropees kampioenschap voetbal, volgend jaar zomer in Ne en België, is het op twee na grootste sportevenement ter Alleen de Olympische Spelen en de eindronden van het ipioenschap voetbal overtreffen het EK. Meer dan 1,5 mensen zullen wereldwijd de ogen richten op het toernooi erkste voetballanden en de grootste sterren van Europa. :etje multinational wil aan een dergelijk evenement dol- ijn naam verbinden. Honderdduizenden toeschouwers in ïrlandse en Belgische stadions, miljoenen over de hele we- gekluisterd zullen zijn aan de buis. Hamburgers, cola- of :n, creditcards - ze vliegen automatisch mee de huiska- ISL, een in Zwitserland gevestigd marketingbureau, durft zomaar 18 miljoen gulden te vragen voor een 'exclusief contract tijdens EURO 2000. Mastercard, Coca Cola, Carlsberg, JVC, Fuji-Film, Mc Donald's en een fabrikant van computergames hebben hun hand tekening al gezet en zullen dat bedrag straks op tafel leggen. Door enkele andere grote bedrijven wordt er fors aangehikt te gen de vraagprijzen van ISL, dat bij de UEFA de rechten heeft ver worven om hoofdsponsors aan te trekken. Frank van den Wall Ba ke, een Nederlandse marketingdeskundige, is deze week e'en of fensief gestart om de prijs een beetje te drukken. Hij roept dat EU RO 2000 nog vrijwel zonder sponsors zit, dat belangrijke geldschie ters weglopen en dat 'arrogante yuppen het onderste uit de kan proberen te halen'. Wie de geldstromen en organisatie van een voetbaltoernooi als EURO 2000 niet kent, zou bijna vermoeden dat het evenement in de problemen dreigt te komen. Niets is echter minder waar. De Stichting EURO 2000, die kantoor houdt op de Kop van Zuid in Rotterdam, heeft niets met sponsorwerving te maken. De Europe se voetbalunie (UEFA) heeft Nederland en België de opdracht ge geven het EK te organiseren. Beide landen hebben gezegd dat sa men voor een bedrag van 122 miljoen gulden te kunnen doen. Dat bedrag wordt terugverdiend door: - 70 miljoen gulden aan inkomsten uit de kaartverkoop - 18 miljoen gulden uit tv-rechten - 29 miljoen gulden aan inkomsten uit sponsoring - 5 miljoen gulden uit subsidies, bijdragen en andere middelen. Het sponsorbedrag van 29 miljoen gulden is gegarandeerd door ISL. In zijn totaliteit zullen de inkomsten uit sponsoring voor de Europese voetbalbond straks zo'n slordige 200 miljoen gulden be dragen. Het is de verantwoordelijkheid van ISL om de geldschie ters te vinden die dat totaalbedrag ophoesten. De UEFA soupeert de rest van het sponsorbedrag overeenkom stig het contract dat het met ISL heeft gesloten. Daarmee is niet gezegd dat de UEFA zelf bijna slapend rijk wordt van een EK-toer- nooi. De voetbalbond verdeelt op zijn beurt weer miljoenenbedra gen aan de deelnemende landen op het EK en aan de landen die zich niet hebben kunnen kwalificeren. Op die manier steunt de UEFA zijn eigen leden. Al die UEFA-leden en de EK-organisatoren Nederland en België zullen niet wakker liggen van het spel dat zich thans afspeelt in de reclame- en voetbalwereld. Een spel van vraag en aanbod, waarbij hoog wordt ingezet op de waarde van het EK-toernooi. Meneer Van den Wall Bake vindt de vraagprijs vooralsnog te hoog. Maar hij is dan ook niet voor niks namens een paar bedrijven betrokken bij de onderhandelingen. En dat is nu de reden waarom hij deze week een media-offensiefje begon... GOLF Machico. Madeira Eiland Open. Europese Tour, 1 miljoen gulden: Stand na eerste dag: 1. Drummond (Sch), Phillips (Eng), Hanell (Zwe) 68 slagen, 4. Gögele (Dui), Lindgren (Zwe), McLardy (ZAf), Winchester (Eng), Eales (Eng) 69, 9. o.a Derksen (Ned) 70 Door regen en mist konden 75 spelers, onder wie Muntz (Ned), de eerste ronde niet uitspelen. Guadiana. OKI Challenge, Challenge Tour, 140.000 gulden: Stand na 2e ronde: 1. Park (Wal) 135 sla gen (66 69), 2. Eliasson (Zwe) 137, 3 Hutcheon (Sch), Carlberg (Zwe) 139, 5. Garrido (Spa), Eliasson (Zwe), Baruffaldi (Ita) 140, 8 Vanhootegem (Bel), Otto (ZAf) 141, 10. Lafeber (Ned) 142 (70 72). 52. en kwalificatie gemist Van der Velde (Ned) 148(73 75). PAARDENSPORT Zürich. CSI. Springconcours op tijd: 1 Rodrigo Pessoa (Bra) Bianca d'Amaury 0-45,10, 2 John Whitaker (GBr) Diamond Cliff 0-46,75, 3. Michael Whitaker (GBr) Hilton III 0-46,98, 4 Bourdy (Fra) Querjac 0-47,76, 5. Mëndli (Zwi) Andros de Belleval 0-47.89. 19 Dubbeldam V&L Chanal 0-62.05 Springconcours met barrage: 1. Sloothaak (Dui) Landdame 0-42,13, 2. Philippaerts (Bel) Nura 0-42,63. 3. Melliger (Zwi) Cal- varo V 0-50,27, 4. Bauer (Oos) Remus Equo 4-41.43, 5. Ludger Beerbaum (Dui) RatmaZ 4-41,52; 15. Dubbeldam/V&L de Sjiem 4-78,70, 31. Tops (Ned) Operette la Silla 12-78,22 SCHAATSEN Helsinki. WK-kunstrijden. IJsdansen. Stand na originele dans: 1. Anissina/Pei- zerat (Fra) en Krylova/Ovsiannikov (Rus) 1.6 punten. 3 Bourne/Kraatz (Can) 2.8, 4. Lobacheva/Averbukh (Rus) 4.0, 5 Fus- ar-Poli/Margaglio (Ita) 5.2 Eindklassement mannen: 1. Jagoedin (Rus) 2.6 punten, 2. Ploesjenko (Rus) 3.0, 3. Weiss (VSt) 6.2, 4. Stojko (Can) 8.0. 5 Oermanov (Rus) 9 8, 6. Honda (Jap) 10.0, 7. Zhengxin (Chn) 14.4, 8. Tobel (Fra) 15.4, 9. Vlascenko (Dui) 15.8, 10 Liu (Aus) 20.2. SKI Les Deux Alpes. NK snowboard, reuzensla- Mannen: 1. Janbroers (Bergen) 1 04,76, 2. Meulmann (Valkenswaard) 1.10,76, 3 De Boom (Vianen) 1.13,85. Vrouwen: 1 Boerma (Bunnik) 1.10,14, 2. Sauerbrij De Hoef) 1.10,39, 3. Vale (Hoogerheide) 1.21,45. TENNIS Key Biscayne. 9,5 miljoen gulden. Mannen, kwartfinale: Clavet (Spa) - Kiefer (Dui) 7-5 6-3. Halve finale: Krajicek (Ned/7) - Enqvist (Zwe/14) 6-4 6-2, Grsojean - Clavet 3-6 6- 3 6-1. Vrouwen, kwartfinale: Serena Williams (VSt/16) - Coetzer (ZAf/9) 6-4 6-0, Graf (Dui/7) - Davenport (VSt/2) walkover door blessure Davenport. Casablanca. Mannen, 430.000 gulden: Tweede ronde: Hipfl (Oos) - Santopadre (Ita) 6-4 6-3, Van Herck (Bel) - Canas (Arg) 6-3 6-4, Knippschild (Dui) - Meligani (Bra/2) 2-6 7-6 6-3, Martin (Spa/7) - Gross (Dui) 6-4 6-1. Kwartfinales: Van Herck - Hipfel (Oos), Vi cente (Spa/3) - Koubek (Oos/6). Portas (Spa/5) - Ferrero (Spa). Martin Knippschild. WIELRENNEN Catalaanse Week: Vierde etappe, Hospitalet-Cerdanyola: 1. Figueras (Ita) 166,2 km 4 04.45 (40,744 km/u), 2. Jalabert (Fra), 3. Aebersold (Zwi), 4. Belli (Ita), 5. Virenque (Fra). 6. Botero (Col), 7 Voskamp (Ned), 8. Boog erd (Ned), 9. Möller (Den), 10 Malperti (Ita), 11. Dominguez (Spa), 12. Mauri (Spa). 13 Rodriguez (Spa), 14. Fernandez (Spa). 15. Frigo (Ita). 31 Moerenhout (Ned) op 1.01, 48. Jonker (Ned), 103. Van Kessel (Ned) op 8.58, 105. Blijlevens (Ned), 122. Van der Ven (Ned) op 10 11 124. Kroon (Ned), 132. Lotz (Ned). Algemeen klassement: 1. Botero 17.07.23. 2. Belli, 3 Boogerd, 4. Móller allen zelfde tijd, 5 Figueras op 0.06. Jalabert. 7. Aebersold, 8. Voskamp, 9 Malperti (Ita). 10. Mauri, 11. Dominguez, 12. Rodriguez. 13. Virenque. 14. Eddo (Spa) op 1.07, 15. Noè (Ita), 42 Jonker 7 04, 98. Moerenhout 27.17, 100. Van Kessel 28.02, 109. Lotz 31.20, 124 Kroon 37.33, 128. Blijlevens 41.01, 134. Van der Ven 41.48 Ronde van Normandië. Derde etappe, Elbeuf-Flers: 1Sweet (Aus) 208 km 5.27 25(38,117 km/u). 2. Nazon (Fr3), 3 Ruskis (Lit), 4. Wegman (Dui) op 0 03, 5. Chotard (Fra), Nederlanders. 11 Talen, 12. Remerink. 29. Jeurissen, 88. Kemna, 102. Van Schalen 8.06, 103. Cerneusz.t. Algemeen klassement: 1 Kjërgaard (Noo) 13.55 47, 2. Ruskis 0.02, 3. Meneghetti (Fra) 0.39, 4. Gouvenou (Fra) 0.40. 5. Kozlitm (Kaz) 0.58. 19 Remerink 1 53, 39. Jeurissen 2.12.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23