'Blijf van Zoeterwoude aP Regio arkeerkelder bij nieuwe armondse supermarkt' 'Sprankelende' brochure over Zoeterwoude Compostactie in Warmond Wethouder laakt kritiek eigen fractievoorzitter Het kwartje waarmee u altijd voor 0,21 zakendoet. Hall© wereld Zijlboot weer in de vaart A4-hovenier Rasser nog niet akkoord met aanbod pAG 26 MAART 1999 chef erna straatsma, 071-5356437.plv.-chef judy nihof. 071-5356416 «gave. s ,E ugklassers in spe leren veilig fietsen Kinderen uit Warmond, Lisse, Noordwijkerhout, Sassen- en Voorhout, die nu in groep 8 van de basischool zitten, de komende weken hoe ze veilig naar de middelbare lol kunnen fietsen. Gebleken is dat brugklassers een flink ri- ïn het verkeer lopen. Met het 'school-thuisproject' willen asisscholen, in samenwerking met de gemeenten, de kinde- dsvd goed voorbereiden op hun nieuwe fietsroute. De kinderen Weg l j onder meer, onder begeleiding van hun ouders, een uitge- ativel >route fietsen. Ze moeten foto's maken van gevaarlijke situ- die naderhand in de klas worden besproken. Het school- dseFo eet wordt al enkele jaren gehouden. 19- Gemeente stuurt brief naar ministers Peper en Pronk Streep door plan HW'70 voor gebouw met lichtkoepel ndergrondse parkeergara- s het aan de Warmondse Jk-G mder K. van den Aardweg "^omt er zo'n voorziening de grote supermarkt die centrum van Warmond 'errijzen. grootgrutter die de super- gaat exploiteren, moet këü is de wethouder 'niet al- na ijn eigen toko neerzetten, ook iets méér'. Een on- jndse parkeergarage kan ns hem de oplossing zijn verkeers- en parkeerpro- vierii :n in de krappe omgeving npasie Dorpsstraat. ,,We kun- 'P^iet dorp nu eenmaal niet 11 maken dan het is", aldus (houder. Warmondse gemeente- itemde gisteravond in met het aantrekken van een project manager die onder meer gaat kijken wat precies de meest ge schikte plek is voor een super markt. Dat pand mag volgens de politiek in elk geval 'geen vierkante betonnen doos wor den, waarvoor een deel van de Dorpsstraat moet worden afge broken'. De projectmanager gaat ook onderhandelen met de kandi daten die de winkel willen ex ploiteren. Verder kijkt hij naar mogelijke nieuwe bestemmin gen voor Dekkersgaard en 't Meerpunt en kijkt hij hoe het moet met het verkeer en het parkeren. De partijen werden het er na lang praten over eens dat een andere taak voor de projectmanager - onderzoek naar een nieuwe bestemming voor de oude gymzaal - de minste prioriteit heeft. Zoeterwoude moet zelfstandig blijven en de Grote Pol der mag niet worden aangetast. Om dat nog eens extra te benadrukken, stuurt de gemeente vandaag brieven naar de ministers Peper van binnenlandse zaken en Pronk van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer. De boodschap: blijf van Zoeterwoude af. wordt aangedrongen om de grenzen van de gemeente ten minste de komende 25 jaar te respecteren. Als argumenten worden aan gevoerd dat het 'democratisch functioneren van grote ge meenten wordt gekenmerkt door anonimiteit en bureaucra tie' en dat Zoeterwoude essen tiële functies vervult bij het handhaven en versterken van het Groene Hart. „Dit houdt in dat Zoeterwoude qua inwoner tal niet veel groter zal kunen worden en dat die groene taak stelling moet worden gehono reerd", aldus de motie. Het CDA had de brief aan Pronk over de dreigende be bouwing van de Grote Polder twee weken geleden al willen versturen. Wethouder J. Stuijt van Progressief Zoeterwoude wilde echter eerst overleggen met de andere gemeenten in het Samenwerkingsorgaan Leidse Regio. Nu dat overleg met Alkemade, Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Voorscho- zoeterwoude jan preenen Zoeterwoude voelt zich op nieuw bedreigd. Enerzijds om dat het ministerie van binnen landse zaken eind vorig jaar een beleidsnotitie gemeentelijke herindeling heeft opgesteld. Anderzijds omdat de door het ministerie van VROM ingestel de Stuurgroep Gebiedsuitwer- king Leiden-Haarlem-Amster- dam de Grote Polder nadrukke lijk als bouwlocatie noemt in een concept-rapport. De defini tieve voorstellen gaan in mei naar het ministerie en fungeren als 'bouwstenen' voor de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening, die rond de jaarwisseling door mi nister Pronk wordt vastgesteld. Hoewel in de notitie van Pe per nog geen namen worden genoemd, is Zoeterwoude met 8.500 inwoners bang alsnog te worden samengevoegd met an dere gemeenten. Daarom is gis teravond een raadsbrede motie opgesteld, waarin er bij kabinet, parlement en provincie op Zoeterwoude wil zichzelf beter gaan verkopen en niet alleen maar nee zeggen als het gaat om mogelijke bebouwing in de Grote Polder. „We willen juist onze sterke punten benadrukken. We willen af van onze defensieve houding", al dus burgemeester A. Koopmanschap gisteren tijdens de gemeenteraadsvergadering. De gemeente werkt aan een brochure met als titel 'Zoeterwoude 't blijft groen', waarin wordt gewezen op de 'grote waarden', die de Grote Polder voor velen heeft. Koopmanschap: „Daar mag niet worden gebouwd, omdat het van groot belang is voor de agrariërs die er werken, van groot cultuurhistorisch belang is en omdat het een uniek natuurgebied is, waarin mensen tot rust komen. Zo'n gebied moet je koesteren. Al die punten willen wij naar voren brengen in een aantrekkelijke, sprankelende brochure met schitterende foto's, die zó mooi moet zijn, dat iedereen die dat boekje in handen krijgt meteen tot de conclusie komt: hier moet je vanaf blij ven." Voor de brochure is 25.000 gulden uitgetrok ken. CDA, Progressief Zoeterwoude en de WD ondernamen gisteren nog pogingen om ook Leidschendam, Rijnwoude en Zoetermeer bij de uitvoering van het boekje te betrekken en zo de kosten te drukken. Wethouder H. van der Kooi wees er echter op dat weliswaar met deze drie gemeenten wordt samengewerkt, maar dat zij veel minder bij de Grote Polder zijn betrok ken dan Zoeterwoude. „Wij gaan specifiek in op de bedreigingen voor de Grote Polder. Zij zullen ongetwijfeld bredere aandacht voor het Groene Hart willen, maar dat is in dit geval niet onze bedoeling", aldus Van der Kooi. ten te weinig heeft opgeleverd, trekt Zoeterwoude alsnog aan de bel bij het ministerie. Stuijt: „Een definitief stand punt is door het samenwer kingsorgaan nog niet ingeno men, maar het ziet er naar uit dat de meerderheid zich zal uit spreken voor bebouwing aan de oost- én de westkant van Leiden. De voorkeur gaat welis waar uit naar de westkant, Val kerhout, maar het bouwen aan de andere kant wordt beslist niet uitgesloten. Het kernpunt Houd de Grote Polder groen is niet aan de orde." In de brief wordt benadrukt dat de nieuwe plannen haaks staan op het huidige, in decem ber vorig jaar nog aangescherp te, rijksbeleid om de positie van Zoeterwoude als Groene Hart- gemeente te versterken. „Visies en scenario's over bebouwing van de Grote Polder zijn daarin niet aan de orde'", aldus het college dat daarin wordt ge steund door de raad. Zoeter woude wijst op het belang van de Grote Polder voor natuur, milieu, cultuur, melkveehoude rij en recreatie en voert verder onder meer aan dat in Haaglan den nog ruimte is voor negen duizend woningen. 'Eegdeman kan niet oordelen, hij was er niet' connie van uffelen „Als je buiten de keuken staat, is moeilijk te zien hoe een kok zijn maaltijd be reidt." Met die woorden maakt Leefbaar Oegstgeest- wethouder H. Steens duide lijk het niet eens te zijn met de kritiek die de nieuwe LO- fractievoorzitter G. Eegde man heeft op haar partij. Eeg deman zou onvoldoende kijk hebben op de werkelijke gang van zaken. Eegdeman schreef in het partijblad Lopende Zaken dat 'door onze eigen principes te verloochenen, het de wet houder onnodig moeilijk wordt gemaakt'. Hij miste on der meer een krachtig protest tegen de hoogbouwplannen van de Lange Voort. Steens kan zich daar niet in vinden. „Het is kritiek van ie mand die niet weet hoe het er destijds aan toeging. Eegde man kan er niet over oorde len als hij er niet bij was. Hij heeft er een eigen visie op als redactielid van Lopende Za ken, maar hij staat niet zo dicht bij de fractie", zegt Steens. „Ik denk dat het inte ressant is om met hem te gaan praten als hij twee maanden met de fractie mee draait en dan zijn mening te vergelijken met die van nu." Eegdeman wil nu niet meer inhoudelijk ingaan op zijn ar tikel. „Ik heb het geschreven een maand voordat ik werd gewaagd. Als toeschouwer dus. Zo zie je hoe een kiezer kijkt naar zijn favoriete frac tie. Desondanks vonden ze het goed dat ik fractievoorzit ter werd. Ik ga nu met de par - tij overleggen over de te vol gen koers." Eegdeman wil pas meer zeggen over de te volgen koers van Leefbaar Oegst geest als hij eind april offici eel fractievoorzitter is. Het kwartje dat vanaf de eerste seconde ingaat. 0,21 per minuut ex. BTW jan preenen De handbalvereniging HW70 in Voorschoten mag het nieuwe clubgebouw en de kleedkamers op het sportpark Adegeest niet van een schuin dak voorzien. Ook mag er geen lichtkoepel op het gebouw komen. De wel standscommissie heeft de teke ning van de vereniging afge keurd. Daarmee is de club opnieuw met een tegenvaller geconfron teerd. Eerder bleek dat de grond onder het handbalveld met zware metalen was ver vuild en moest worden gesa neerd. Die schoonmaakbeurt is inmiddels voor 99.000 gulden uitgevoerd. Zoals de zaken er nu voor staan, kan HW nog voor het begin van de veldcompetitie ge bruik maken van het nieuwe veld. De vier lichtmasten zijn al geplaatst, de drainage is aange bracht, het zand is gestort en een dezer dagen wordt het ter rein geasfalteerd. Vervolgens wordt het veld voorzien van be lijning. De handballers kleden zich de komende maanden om bij de voetbalvereniging Voorscho- ten'97, omdat de kleedkamers waarschijnlijk pas na de zomer klaar zijn. Dat heeft te maken met de wijziging van het be stemmingsplan die nog moet worden goedgekeurd door de provincie. „Zodra die toestem ming binnen is, kan met de bouw worden begonnen. De bouw zelf vergt maar zes we ken." Voor het zaalhandbal blijft HW gebruik maken van de hal op het MOC-terrein aan de Ko ninklijke Marinelaan. rzisch nieuwjaar in Vlietwijk istt «schoten Buurthuis Vlietwijk in Voorschoten viert zater- avond het Perzisch nieuwjaar, Norouz. In samenwerking Vluchtelingenwerk Voorschoten wil de bewonersorganisa- jj vlietwijk zoveel mogelijk Voorschotenaren kennis laten ma- n dsï met de manier waarop dit feest onder meer in Iran, Irak en Keri hanistan wordt gevierd. Het feest begint om acht uur en de efk, l iang is gratis. ir. Ge leeltuin Vossehol wordt heringericht vien mond Vier gevaarlijke toestellen zijn weggehaald uit de rmondse speeltuin Het Vossehol. De gemeente gaat daar- st een aantal speelvoorzieningen opknappen en enkele owe toestellen aanschaffen. De herinrichting kost ruim )00 gulden. Het Vossehol opent op 1 april zijn deuren. etsster over de kop in Oegstgeest ctgeest Een 18-jarige fietsster uit Oegstgeest sloeg gisteren de kop op de Terweeweg in haar woonplaats. De vrouw is diverse lichte verwondingen overgebracht naar het LUMC. onderzoek aan de fiets bleek dat het voorspatbord was los- iakt en om het voorwiel was gedraaid. Hierdoor is het voor- Kerki lgeb'°kkeerd- I ;wonde bij aanrijding Voorschoten «schoten Een 16-jarige snorfietser uit Voorschoten is gis- ds« ivond gewond geraakt bij een aanrijding op de Admiraal De lersingel in zijn woonplaats. Volgens de politie kreeg hij [voorrang van een 38-jarige Leidse automobiliste toen hij rhet fietspad reed. Met kneuzingen is de jongen overge- dit naar het Antoniushove-ziekenhuis in Leidschendam. o* irsisten exposeren in Alettahof spun 4 rg.'l «schoten Cursisten in het Voorschotense buurthuis Aletta- presenteren morgen hun werk. Er zijn onder meer tekenin- schilderijen en foto's te zien. De expositie wordt gehouden ■£5 11.00 tot 16.00 uur. introle Oegstgeest: 15 bonnen shctl0i iTGEESTDe politie heeft gisteren in één uur tijd vijftien be- [ingen uitgedeeld aan automobilisten die een verbodsbord 3 lerden op de kruising Rijnzichtweg/Apollolaan in Oegst- i. De bestuurders sloegen een verboden richting in. 8PNDDe gratis compost die Warmonders bij t tmeentewerkplaats aan de Van der Woude- t kunnen afhalen, komt voor een deel uit toom. De Alphense compostfabriek Ster post had niet voldoende voorraad voor de tagse compostactie Wamond. Gisteren ging srst 50 kuub weg, vandaag en morgenochtend took mogelijk om plantaardige tuinmest mee tien. In Warmond is vorig jaar in totaal 502 an groente-, fruit- en tuinafval (GFT) apart in- tield. Hier is in de Alphense compostfabriek ruim 200 ton compost van gemaakt. „Het overgro te deel van de compost die we nu uitdelen komt uit Alphen", zegt een woordvoerder van de gemeente. „Voor zover daar in voorraad was, hebben we daar gehaald. Maar als het op is, moet je in de rest van Nederland op zoek naar compost. Dus de rest heb ben we uit Apeldoorn gehaald." De compost is tot en met zaterdag 13.00 uur verkrijgbaar, zolang de voorraad strekt. Afhalers mogen maximaal een kuub meenemen. FOTO HIELCO KUIPERS Het kwartje dat in heel Nederland zakendoet. f 0,21 per minuut ex. BTW leiderdorp afke van der toolen Het Leiderdorpse hoveniersbe drijf Rasser en Van Wijck, dat moet verhuizen vanwege de verbreding van de A4, neemt vooralsnog geen genoegen met een recent aanbod van het rijk. De tuinder kan terecht in het provinciale productiebos in Al kemade, om precies te zijn in het deel direct langs de N446. „Het aangeboden terrein is de helft van wat wij willen", zegt P. Rasser. Landsadvocaat H. Besselink gaat ervan uit dat de oplossing heel nabij is. Rasser: „Geen kwaad woord over niemand hoor, maar als hij zegt: dit is dé oplossing, dan denk ik daar an ders over." De hovenier verliest 'twee hele mooie locaties' aan weerszijden van de rijksweg en wil daar wel wat voor terug. „Kijk, wij moeten wel ook naar de toekomst kijken. En goed bedenken waar we daar aan be ginnen." Het heikele punt is het pro ductiebos dat op de alternatie ve locatie voor het hoveniersbe drijf staat. Als daar een stuk vanaf gaat, moet er volgens de regels elders een stuk bos voor terugkomen. De landschapsar chitecten van beide partijen gaan komende week om tafel om hun uiteenlopende oplos singen naast elkaar te leggen. Hoveniersbedrijf Rasser en Van Wijck wordt dubbel gedu peerd door de infrastructurele plannen van het rijk. Al toen de eerste stemmen opgingen dat de A4 breder moesten worden kocht het bedrijf - gevestigd aan de Persant Snoepweg - een stuk grond in de Bospolder. Maar toen gooide de komst van de HSL roet in het eten, zodat Rasser en Van Wijck toch weer uit moesten op een andere plek. Het kwartje zonder Piek- en Daltarief. warmond De Zijlboot vaart weer. Fietsers en wandelaars kunnen met de veerpont over steken van het Joppepad in de Leidse Meren- wijk naar de Warmondse Zijldijk. Vorig jaar had de pont, die tot eind oktober vaart, in to taal 13.000 passagiers. De gemeenten War mond, Leiden en Leiderdorp subsidiëren de veerpont om de kostprijs voor overvarenden zo laag mogelijk te houden. De Zijlbedrijven, de sociale werkziening van de gemeente Lei den, exploiteert de boot. FOTO HENK BOUWMAN f 0,21 per minuut ex. BTW Heel Nederland kan vanaf nu mobiel bellen voor f 0,21 per minuut ex. BTW. Bij Libertel Professional kunt u een Belvoorraad* van maximaal 960 minuten kopen. Dat zijn minuten die u vooraf voordelig koopt voor f 0,21 ex. BTW (ƒ0,25 incl. BTW) per minuut. Een tarief dat ook nog eens geldt vanaf de eerste seconde dat u belt. Het tarief is van belang, maar nog belangrijker is wat u hiervoor krijgt. Met Libertel heeft u het grootste bereik in Nederland. En de zuiverste geluidskwaliteit. En de beste service. Zoals bijvoorbeeld de gratis Klantenservice: 0800-0560. Belt u gerust voor meer informatie. We horen graag van u. *Vraag naar de voorwaarden in de winkel. GROOTSTE BEREIK ZUIVERSTE GELUIDSKWALITEIT NIEUWSTE TECHNIEK SLIMSTE DIENSTEN BESTE SERVICE T LIBERTEL

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17