Sibon redt armoedige kampioen Johan Museeuw sluit zwarte periode af KNVB wil topamateurs niet op vrijdagavond laten spelen Siemerink is 'optievoor Paul Haarhuis Sport e maat is ol voor en Cate fiVUK^ I april i willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-535646: Jaase en Schutgens naar Spanje Kamiel Maase en Sander Schutgens nemen zaterdag Aapril in de Spaanse plaats Barakaldo, bij Bilbao, deel aan de [ropean Challenge op de baan over 10.000 meter. Beide aüe- o hebben als doel te voldoen aan de richttijd voor deelneming n de WK van augustus in Sevilla. Die is gesteld op 27 minuten i55 seconden. Maase eindigde vorig jaar in deze wedstrijd als vende in 27.51,42, waarmee hij zich kwalificeerde voor de EK iBoedapest. ieen profs meer naar Noordwijk pupwuKDe Ronde van Noordwijk moet het dit jaar zonder elname van profwielrenners doen. De vergoedingen die aan toprijders betaald moeten worden zijn de laatste jaren fors stegen. Voor de organisatie reden om dit jaar de beste wiel- nsters naar Noordwijk te halen. Wereldkampioene tijdrijden ontien van Moorsel heeft inmiddels toegezegd aan de start te Den jver my's aanrijden. In totaal nemen achttien combinaties deel. Ronde van Noordwijk wordt dit jaar op maandag 16 augus- gehouden. 'anny Blankers-Koen-park in Sydney DNEYEen park in het olympisch dorp van Sydney wordt ver- jemd naar Fanny Blankers-Koen. De atlete die in 1948 tijdens Spelen van Londen vier gouden medailles won, bevindt zich goed gezelschap. Alle straatnamen van Homebush Bay zijn jnoemd naar oud-sporters of mensen die zich voor de olym- iche beweging hebben ingezet. Zo is er een Carl Lewis Way, nvorden de deelnemers aan de Spelen van Sydney herinnerd inde prestaties van Nadia Comaneci, Spiridon Louis, Muh- imed Ali, Emil Zatopek, Abebe Bikila, Michael Jordan, Mark litz en Jesse Owens. rena Williams naar halve finale biscayne Serena Williams heeft de halve finale van het ten- ioemooi in Key Biscayne bereikt. De als zestiende geplaatste erikaanse klopte haar Zuid-Afrikaanse opponente Amanda ietzer, als negende gerangschikt, met 6-4 6-0. Williams moet itin de halve eindstrijd opnemen tegen Martina Hingis. De riterse had geen moeite met de Oostenrijkse Barbara Schett, 16-1. Bij de mannen bereikte de Spanjaard Francisco Clavet laatste vier. Hij won met 7-5 6-3 van de Duitser Nicolas tfer. In de strijd om een plaats in de finale speelt de 30-jarige lid-Europeaan tegen Sebastian Grosjean. De Fransman was te ;rk voor de Slowaak Hrbaty. (ortevenementen verschoven ve/londen In verband met de Kosovo-crisis zijn voor de mende dagen verscheidene sportevenementen uitgesteld tnwel verplaatst. De UEFA besloot de voor zaterdag vastge- Ide ontmoeting tussen Joegoslavië en Kroatië, in het kader li de EK-kwalificatie, uit te stellen. Datzelfde gebeurde met de tdstrijd tussen Joegoslavië en Macedonië, voor woensdag 31 Macedonië - Ierland van aanstaande zaterdag is even ts tot nader order geschrapt. In het tennis mag de Davis- lupwedstrijd van Joegoslavië tegen Marokko, in groep 2 van de liro/Afrikaanse zone, niet in Joegoslavië worden gespeeld. De Istrijd wordt nu in Marokko gehouden. Ijiara zes jaar naar Vitesse Vitesse heeft met Mohammed Diara overeenstemming :ikt over een contract voor zes jaar. De 17-jarige voetballer it bij OFI Kreta nog vier seizoenen onder contract, maar Vi- ;e liet vanochtend weten geen problemen te verwachten bij afkopen van deze overeenkomst. Diara, een fysiek sterke Idenvelder, zal vanaf komende zomer deel gaan uitmaken de selectie van de Arnhemmers. Ook PSV, AS Monaco, Paris int-Germain en vooral AC Milan hadden belangstelling voor [international van Mali. oekomst Van der lende onzeker jwarden Het is onzeker of Sijtje van der Lende volgend sei- in nog bondscoach van de schaatsbond KNSB is. De trainster 1 de dames kernploeg allround kreeg vorige week in evalua- ^>esprekken met de KNSB het verwijt een 'gebrek aan com- inicatieve vaardigheden' te hebben. Van der Lende, die de nploeg twee seizoenen trainde, denkt pas volgende week ze- heid over haar toekomst te hebben. „Als het sectiebestuur beter voor de ploegen vindt dat ik ga, dan ga ik. Het moet uurlijk wel leuk blijven en als ik er niet in pas, dan houdt het Van der Lende heeft tot 1 juni verlof bij de bloedbank en ;t haar oude baan weer op als de schaatsbond geen gebruik er maakt van haar diensten. Volgens Jan Augustinus van het tiebestuur langebaan hangt veel af van de ontwikkelingen in schaatsen. Het is mogelijk dat de heren- en dameskemploeg rden samengevoegd. de 2-3 nederlaag van vorige k tegen TeBe Berlin, na r een 2-0 voorsprong, was Henk ten Cate de maat Maandag nam hij ontslag het Duitse KFC Uerdingen, uitkomt in de tweede Bun- hga. Na Go Ahead Eagles, na en Vitesse is het de vier- :lub die hij voortijdig heeft Hen. oorlopig neemt keeperstrai- Wolfgang Kleff de zaken orig jaar september trad Ten in dienst bij de club uit eld. De in Didam woonach- trainer kreeg de opdracht club te behoeden voor de- iatie. Een half jaar later be- KFC Uerdingen nog altijd de rlaatste plaats. etrof het in Deventer en in hem een gedwongen ver bij Sparta en bij Uerdingen 'te Henk ten Cate zelf op. Bij rta vanwege de sportieve motie naar Vitesse, bij Uer- ?en uit onvrede. Ik zag het niet meer zitten", Henk ten Cate, die de hou- van sommige spelers beu Ik heb er te veel dingen emaakt, waarvan ik dacht: niet. Het gaat me te ver die zaken op te rakelen, het kon zo niet langer. Ik begrepen dat Uerdingen verklaard dat er een te verschil van inzicht be id met een deel van de spe- naar dat is gelul. Ja, Een nieuw te vormen topklasse in het amateurvoetbal, bestaande uit twee keer zestien clubs, moet de vrijdag avond niet als speelmoment krijgen. In plaats daarvan moet er een topklasse voor het zaterdagvoetbal komen die op zaterdagmiddag de wedstrijden af werkt, en een zondag-topklasse die op die dag speelt. Het KNVB-bondsbe- stuur heeft dit in een brief aan de clubs in het betaalde- en amateurvoet bal laten weten. Het bondsbestuur reageert daarmee op voorstellen van de werkgroep 'top klasse'. De topklasse moet een nieuwe divisie worden tussen de hoofdklassen zaterdag- en zondag in het amateur voetbal, en de eerste divisie in het be taalde voetbal. De werkgroep topklas se stelde voor vrijdagavond te gaan spelen in de nieuwe klasse. Door te kiezen voor een gescheiden zaterdag- en zondag-topklasse legt het KNVB-bondsbestuur een aantal door de werkgroep aangedragen bezwaren tegen die opzet, naast zich neer. Vol gens de werkgroep betekent de invoe ring van een landelijke zaterdag- en zondag topklasse een enorme toena me van de reisafstanden en -kosten voor de betrokken clubs. Het aantal aantrekkelijke derby's zal afnemen. Bovendien kunnen de clubs zich niet extra profileren ten opzichte van eer ste- en eredivisie. De werkgroep meende verder dat een gescheiden topklasse op zaterdag en zondag de aansluiting tussen top klasse en eerste divisie zou bemoeilij ken. Bovendien is het voor spelers en publiek moeilijker werk en andere ac tiviteiten op de duels in de topklasse af te stemmen. De kans meer inkomsten te halen uit de kantine wordt teniet ge daan. Het speelschema blijft immers min of meer gelijk aan de huidige hoofdklassen zaterdag- en zondag amateurvoetbal. Waarom het bondsbestuur KNVB voor een gescheiden zaterdag- en zon dag topldasse kiest, is onduidelijk. Waarschijnlijk wordt zo getracht de weerstand binnen de top-amateur- clubs tegen de topklasse te verminde ren. Op 8 maart wezen ruim 50 van de 84 top-amateurclubs de topklasse af. Achter gesloten deuren bleek echter wel dat een regionale indeling van een topklasse enige kans van slagen zou hebben. Het bondsbestuur KNVB kiest echter voor een landelijke topklasse, gescheiden in zaterdag- en zondag voetbal. Het is de bedoeling dat tijdens de al gemene vergaderingen amateurvoet bal (29 mei) en betaald voetbal (31 mei) 'ja' tegen de plannen wordt ge zegd. De zaak moet dan bezegeld wor den op de KNVB-bondsvergadering op 14 juni. De financiële kant van de zaak wordt dan echter niet geregeld. Daar over wil de KNVB pas in het najaar met voorstellen komen. Op 8 maart bleek al dat de topamateurclubs grote aarzelingen hadden op het punt geld. Volgens de werkgroep topklasse zal er jaarlijks 5 miljoen gulden nodig zijn om clubs te steunen. De begrotingen van top amateurclubs zullen moeten verdubbelen: van een half naar ruim 1 miljoen gulden. Een deel van dat geld is weer nodig om, als die er nog niet is, een deugdelijke lichtinstallatie neer te zetten. De KNVB wil een apart licentiesys teem invoeren voor amateurclubs in de topklasse. Om een licentie te krij gen moet een club aan een groot aan tal voorwaarden voldoen. Dat geldt niet alleen ten aanzien van de financi ële huishouding maar ook op bestuur lijk vlak. Er worden eisen gesteld aan het eerste elftal en de begeleiding er van. In de licentie staan ook voorwaar den aangaande de inrichting van het stadion alsmede de begeleiding van bezoekende supporters. Verguisde invaller houdt Ajax in bekerstrijd Hoe armoedig was Ajax in Zwolle? Gerald Sibon draafde op, in de 62ste minuut. De spits die mocht vertrekken, van Olsen, van Wouters. Die moest vertrekken. De aan valler die zich een zak vuilnis op maandagochtend voel de, verbannen werd uit de A-selectie. Die al rond was met AZ, maar uiteindelijk een miljoen gulden zelf moest dokken. En bijna huilend terug moest naar Amsterdam. Waar de kwelling van een voetballer gewoon door ging. zwolle ype minkema gpd-verslaggever Die Gerald Sibon moest Ajax redden, en deed dat ook (1-2). Eigenlijk te gek voor woorden. Zó armoedig was Ajax in Zwol le. Het was zijn eerste balcon tact. In de 62ste minuut meldde Gerald Sibon zich als vervanger van Benni, de aanvaller die niets klaarmaakte. Natuurlijk liep hij naar het front. Waar prompt de bal verscheen. Met de binnenkant van de rechter schoen verdween heel wat ver driet uit het lange lijf. „Belang rijk voor Ajax", mompelde de verschoppeling. Later moest hij toegeven dat het 'toch wel een vreemde ervaring' was geweest. Het droomscenario van Si bon was leuk, als verhaal rond deze kwartfinalewedstrijd. Toch nog een beetje heroïek in een tragisch slechte wedstrijd. Nóg leuker omdat Sibons laatste echte wedstrijd ook al voor de beker was; tegen de amateurs van UDI'19, vorig jaar. Het werd toen 9-1 en de spits slaag de er niet in om er eentje te ma ken. En nu binnen zes secon den - of waren het er nog min der? - meteen raak. Leuk. Maar beter kon Wouters de armoe van zijn selectie, waarin Leidenaar Tim de Cler debu teerde als basisspeler, niet illu streren. Zelfs niet met het ex cuus van zo veel - tien - afwezi gen. Sier, Tobiasen, Dani, Oli- seh (geblesseerd), Vierklau (ge schorst), Kinkladze, Arveladze, Gronkjaer (interlandverplich tingen), Hoekstra en Grim (ziek) moesten afzeggen. Sibon is al een jaar lang gedwongen afwezig. De armoe van een gevallen kampioen. Samengevat in het ordinaire tijdrekken van Mel- chiot, de twee ballen die doel man Van der Sar het Ooster enk-stadion uit schoot, de te rugspeelballen, het balletje vasthouden. Zó moest Ajax, de titelverdediger, de finish halen in Zwolle. Het was geen gezicht. Net als de winnende van Sibon. Wie gunde het de trieste spits niet? Maar gênant bleef het. Ajax, de nog steeds regerend kampioen, heeft de grootste moeite om in de competitie bij de eerste drie te komen. De be kerwinnaar had ook problemen om bij de laatste vier van de Amstel Cup te komen. Feye- Gerald Sibon wordt na de winnende mee. noord wacht, twee keer. Voor de competitie en in de halve fi nale van de beker. Het komt niet te vaak voor dat de toppers zich te weer moeten stellen tegen de klevers en kuitenbijters van de eerste divisie. Het KNVB-bekertoer nooi is de uitzondering. De top- voetballers haten dergelijke confrontaties. De manier om de overlast te beperken: de bal strak en snel over het veld laten gaan. Zodat er geen gnuivende kuitenklui ver bij bal en ledematen kan. Uitgeput van het jagen en ren nen zal hij zich tenslotte over geven. Dan komen de grote cij fers op het bord. Bij Ajax hobbelde de bal over het Zwolse veld. Van die half- treffer besprongen door Babangida. Melchiot, Litmanen, Mensah, Wamberto en Gorré vieren het Ajax-feestje FOTO CPD sterkingen. De naam van Gerald Sibon komt volgend seizoen zeker niet meer voor op de lijstjes. Daar zijn twee hele dikke rode strepen door gehaald. Zijn vreugde is snel verdwenen. Want de man die Ajax naar een volle bak tegen Feyenoord schoot, die zal er straks niet meer bij zijn. Voetballen bij Ajax is dit seizoen een tranen dal met slechts hier en daar een momentje van vreugde. zachte passes, moeizame ac ties. Tussen twee verdedigers, die natuurlijk in verwarring wa ren. Of zonder enig denkwerk of plan terug naar de afzender. Of gewoon over de zijlijn. De spelers van Ajax raakten van slag als ze de bal hebben of krij gen. Dat was vragen om moei lijkheden. Zwolle rook kansen in de duels en won ze, te vaak. Een voortzetting was er niet. Want meer dan goede wil en een hartstochtelijke inzet, daar was de ploeg uit de eerste divi sie niet toe in staat. Ajax ook niet. En dat heeft ook met klasse te maken. Een defensie met De Cler, Mensah en Melchiot, daar straalt armoe vanaf. Zoals aan de gebaren van Danny Blind, de aanvoerder, te horen en te zien was. Hoe schrijnend was niet dat zelfs Zwolle Mario Melchiot vrij liet voor het verzorgen van de Ajax- opbouw. Nog erger: de tegen- goal van Zwolle. Wie was er bij Ajax niet schuldig? De Cler ver zuimde in te grijpen tegen Bos- schaart. En het toppunt van knulligheid: het wegwerken. Zo maar in de voeten van Sieme Zijm: 1-1. Op ieder niveau do delijk. Een aanval met Babangi da, Benni en Wamberto, daar is het Ajax-niveau ook niet meer te vinden. Litmanen en Witsch- ge lijken ook nauwelijks meer te inspireren. Coach Jan Wouters zit zonder twijfel met een lijst vol doorgekraste namen. En een andere lijst vol uitroepte kens: achter de gewenste ver- FC Zwolle: Timmer; Den Ouden, Boekweg, Sinkgraven (81. Van den Belt) en Van der Haar; Bosschaart (70. Derksen), Roelofsen. Boudesteijn en Zijm; Slot en Ristila (65. Tuhuterui Ajax: Van der Sar; Mensah. Blind (46. Gorré). Melchoit en De Cler; Rudy. Lit manen en Wïtschge: Babangida. Benni (61. Sibon) en Wamberto. met een deel dat Duits is." „De ware reden", benadrukt Ten Cate, „kan ik niet hard ma ken, maar gevoelsmatig zeg ik dat sommigen de boel liepen te saboteren. In Duitsland is het zo dat, als een club uit de twee de Bundesliga naar de Regio- nalliga degradeert, de spelers transfervrij zijn. Een aantal spe lers heeft gewoon belang bij de gradatie. Sommigen hadden el ders al een voorcontract gete kend. Dat gevecht kun je nooit winnen. Ze deden er niet alles aan om erin te blijven. Als ik je vertel dat we vijf keer met 2-0 hebben voorgestaan en alsnog met 3-2 verloren en dat we acht keer met negen of tien man een wedstrijd moesten beëindigen vanwege rode kaarten, dan zegt dat genoeg. Ik kan het niet be wijzen, maar mijn gevoel zegt dat er dan iets niet klopt." „Ik merkte ook dat de spe lersgroep in verschillende kam pen was verdeeld. En dan kom je in de problemen. We hadden allang onderweg kunnen zijn naar behoud, de achterstand was best te overbruggen, maar niet op deze manier." Ten Cate had geen keus. Met steeds meer tegenzin reed hij naar Krefeld voor de trainingen. „En dan wordt het tijd om op te stappen. Ik wil graag prettig werken, iets met z'n allen ver wezenlijken. Maar ze hadden gewoon schijt aan me. Ik stopte er alles in om het beoogde doel te bereiken, maar als dan een stel spelers probeert je gezag te ondermijnen, is het voor mij einde oefening." Het scheelt hem een paar ton aan inkomsten, maar daar maalt hij niet om. ,,lk heb deze beslissing weloverwogen geno men." Het deert hem evenmin, dat zijn reputatie op het spel komt te staan na weer een voortijdig vertrek. „Ik weet niet of dat mijn naam schaadt", zegt Ten Cate. „Ik ken de reden, ik heb naar eer en geweten gehandeld. Wat moet ik er verder mee hoe anderen daarover denken? Ik wil met plezier werken en als dat niet kan, ben ik weg. Het einde was toch zoek geweest als ik op dezelfde manier was doorgegaan? Ik voelde me er niet meer op mijn gemak. Het zou een lijdensweg zijn gewor den en dat kan geld alléén niet goedmaken. Dan maar geen geld." waregem anp Johan Museeuw heeft de semi- wielerklassieker Dwars door België gewonnen. De Belg uit de Mapei-ploeg liet daarmee zien helemaal terug te zijn na ernstig blessureleed. Museeuw brak in 1998 tijdens Parijs-Roubaix zijn knieschijf. Tijdens de daaropvolgende be handeling liep hij door een me dische blunder gangreen op en leek zijn carrière voorbij. Giste ren sloot hij in Waregem een periode van revalidatie af. Museeuw klopte in de sprint zijn medevluchter en landge noot Van Haecke. Beide ren ners waren enkele kilometers voor de finish ontsnapt uit een groep met onder anderen de Belgen Steels, Van Petegem en Vandenbroucke. De Belg Peers won de strijd ode derde plaats. Museeuw zei na afloop nog niet klaar te zijn om te strijden om de zege in wereldbekerklas- siekers als de Ronde van Vlaan deren of Parijs-Roubaix. „Dok ter Van Mol heeft me gezegd dat ik pas volgend jaar weer voldoende spiermassa heb om in die wedstrijden mee voorin te rijden. Ik ga dus nog maar een jaar door", aldus Museeuw. Bruno Boscardin heeft de derde etappe in de Catalaanse Week gewonnen. Dat was een rit over 176 kilometer van Castello d'Empuries naar L'Hospitalet de Llobregat. De Zwitser uit het Post Swiss Team reed 110 kilometer alleen op kop. Op de finish had hij ruim vier minuten over op een groep met de Duitser Erik Zabel, die de sprint won. Marco Pantani verloor een minuut op de favorieten. De Italiaan was betrokken bij een valpartij op zeven kilometer voor de finish. Ook Michael Boogerd ondervond daarvan hinder, maar hij slaagde er in met hulp van zijn ploeggenoten van Rabobank terug te keren in de groep. De Colombiaan Bote- ro blijft leider in het algemeen klassement, in dezelfde tijd als de Italiaan Belli en Boogerd. Rudi Kemna is er net niet in geslaagd de tweede etappe in de Ronde van Normandië te winnen. De coureur uit de Ba- tavus-ploeg werd in een massa sprint nipt geklopt door de Fransman Damien Nazon en de Australiër Jay Sweet. Kemna was in de slotfase van de etappe van Forges-les Eaux naar Elbeuf over 151 kilometer door zijn ploeggenoten in idea le positie gemanoeuvreerd. De sprinter uit Deurningen dacht de dagzege te pakken, maar zag in de laatste 50 meter nog twee renners langszij komen. In het algemeen klassement verander de er niets. De Noor Kjaergaard blijft leider. Dankzij de goede prestaties in Parijs-Nice en Milaan-San Re- mo heeft de Rabobank-wieler- ploeg de eerste plaats veroverd op de wereldranglijst. Teammanager Jan Raas rea geerde verrast en verheugd op het nieuws: „Dit gebeurt abso luut eerder dan verwacht." Ra bobank begon het jaar nog met een ruime achterstand op de Italiaanse Mapei-ploeg. Op de door de Internationale Wielren- unie UCI samengestelde lijst heeft de ploeg nu 12 punten voorsprong op Mapei. Raas vindt de nummer-één notering een beloning voor het constante rijden van zijn ren ners. „Maar nu komt het moei lijkste. Aan de top komen is één, aan de top blijven is een ander verhaal", aldus Raas. amsterdam rene van hattum gpd-verslaggever Paul Haarhuis wil volgende week met Jan Siemerink praten over de mogelijkheid om samen dubbels te gaan spelen. De Rijnsburgse tennisser is 'een optie' voor Haarhuis, die zonder dubbelpartner zit nu hij de samenwerking met de Amerikaan Patrick Galbraith heeft verbroken. „Ik heb een e mail gestuurd naar de Amerikaan Ja- red Palmer, die met Reneberg al eens de open Austra lische heeft gewonnen. Sandon Stolle heeft ook ge vraagd of we samen'iets konden doen", aldus Haar huis, die volgende week in Nimes waar de Davis Cup wedstrijden tegen Frankrijk worden gehouden met Siemerink overlegt. ,j\ls Jan voor de helft van het sei zoen een ander schema heeft dan ik. zou ik voor die helft van het seizoen weer een andere partner moeten zoeken. En ik wil gewoon het liefst iemand voor het hele seizoen. Dat was zo ideaal aan Galbraith. Die speelde gewoon waar ik speelde", aldus Haarhuis. Met Jacco Eltingh hield hij het zesenhalf jaar uit - dat was een tennishuwelijk uit duizenden- met Pa trick Galbraith net drie maanden. „Als team hadden we iets meer agressie nodig. We wilden allebei wel, maar onze ideeën waren te verschillend om dat bin nen redelijke tijd nog te veranderen", zegt Paul Haar huis. terug uit Key Biscayne. 'Jammer joh', zei hij eer der deze week tegen Galbraith, 'maar zo doorgaan heeft geen zin'. De Amerikaan viel niet van verbazing van zijn stoel. Haarhuis: „Patrick voelde wel wat aankomen. Hij leg de zichzelf ook zo veel druk op dat hij eigenlijk hele maal niet lekker speelde. Toen we begonnen dacht hij: nu met Paul Haarhuis, dan gaan we zó goed spe len. In het gesprek deze week zei hij ook dat hij afgelo pen tijd absoluut niet relaxed speelde. Natuurlijk lagen resultaten ten grondslag aan de breuk. „We hebben zes toernooien gespeeld, acht wedstrijden gewonnen en zes verloren. Het eerste toernooi in Sydney haalden we de finale en in Mel bourne bij de Australian Open de kwartfinales. Toen ik daarvan terugkwam dacht ik: het was niet geweldig, het was niet goed, maar het was ook niet slecht. Het was wel een beetje wat ik er van verwacht had." Maar tijdens de toernooien die volgden ging het al leen maar minder. „In Rotterdam legde Patrick zich helemaal ontzettend veel druk op. Daar voelde hij echt dat hij de vervanger van Jacco moest zijn." Echt heel beroerd ging het niet eens, maar ook in de partijen die gewonnen werden, had Haarhuis de afge lopen drie maanden nooit het gevoel dat zij de baas waren op de baan. „Iedere wedstrijd was een gevecht. We wonnen wel, maar konden nooit overheersen. Ik geloof dat we één wedstrijd met tweemaal 6-4 hebben gewonnen. Voor de rest hadden we steeds drie sets nodig. We moesten voor alles ontzettend hard wer ken." Haarhuis verwachtte een spel dat zijn nieuwe part ner niet in huis had. „Patrick was op de baan niet overheersend aanwezig wat agressie betreft. Hij was iets te afwachtend. Je kunt met een bepaalde tactiek en met meer agressie dingen afdwingen bij je tegen stander. Maar bij die tactiek voelde hij zich niet pret tig. Die agressie echter hadden we als team wel no- dig." Henk ten Cate. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29