Sport reiging demonstratie lijft ondanks extra arten voor Ajax-fans m Beenhakker wil nog Feyenoord sprint naar titel drie nieuwe spelers RKC drukt NAC op de laatste plaats United verlost van obsessie DERDAG 18 MAART 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071-5356463 Ironingen zet goede reeks voort ringen FC Groningen heeft zijn goede reeks in de Toto-di- [^örtgezet met een ruime zege (4-0) tegen VW. De ploeg is }l0per FC Den Bosch tot op drie punten genaderd. Pascal jdijkvvas met drie doelpunten de grote man tegen WV. Toi- Rorije bracht de openingstreffer op zijn naam. Helmond jjten ADO Den Haag hielden elkaar in Helmond in even- jji: l-l. De openbaar aanklager van de KNVB is overigens ivooronderzoek begonnen tegen Helmonder John de Wolf. verdediger zou vorige week in de wedstrijd tegen Go Ahead gles de Noordwijkerhoutse scheidsrechter Pieter Vink hebben edigd. eerenveen start mediabedrijf gwvEEN Heerenveen gaat de televisiemarkt op. De Friese Svóonïst heeft een eigen mediabedrijf opgericht, SC Heeren- BMedia. De nieuwe onderneming gaat samen met de regio ezender Omrop Fryslan sportprogramma's maken. De eer- proefuitzending gaat binnenkort de ether in. Bij thuiswed- iden krijgen de toeschouwers een extra service. Via een eigen circuit in het Abe Lenstra-stadion worden samenvattingen en en nabeschouwingen verzorgd. tmerink stuit op 'qualifier' gscANLï Jan Siemerink stuit in de tweede ronde van het mooi in Key Biscane op een speler uit het kwalifikatietoer- Alex 'O Brien en Sebastian Lareau gaan eerst uitmaken het tegen de Rijnsburger mag opnemen. In de derde ronde D[ Siemerink mogelijk uit tegenKrajicek. In het hoofdtoer- iivan het 'vijfde grand slam' komen ook Paul Haarhuis, ig Schalken en John van Lottum uit. Peter Wessels, Roger ssen en Dennis van Scheppingen werden in het kwalifikatie- nooi uitgeschakeld. ijlevens wint bergop in Nokere gu Het was geen sprint die hem op het lijf was geschre- loch won Jeroen Blijlevens op één been. De Nederlandse [ter reed gisteren in een aankomst bergop een heel peloton voornamelijk Vlaamse tegenstanders uit het wiel. Hij boekte tt Belgische Nokere zijn tweede zege van het seizoen, in een rsdie als de klassieker onder de kermiskoersen bekend ritje voor Rintje (ER; Rintje Robert Ritsma beleefde gisteren de zoveelste üging uit zijn carrière. In zijn woonplaats Lemmer kreeg de ipees en wereldkampioen allround een koninklijk schou- jopje. Hij bevorderd tot Officier in de orde van Oranje Nas- Riisma kreeg de onderscheiding omdat hij met zijn privé- nSanex baanbrekend werk voor de schaatssport heeft ver- LLeen Pfrommer en Ard Schenk gingen hem voor als offi- vc*in de orde van Oranje Nassau. Ids Postma, Gianni Romme jarianne Timmer werden vorig jaar na de Winterspelen in tóno tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw be- ne|" id. DE wil WK komende zomer houden kas» De internationale schaakfederatie FIDE heeft voor meermalen uitgestelde WK in Las Vegas nieuwe speeldata inden. Het met 6 miljoen gulden gedoteerde evenement, rhonderd schakers via een knockoutsysteem spelen, zal augustus in de Amerikaanse gokstad plaatsvinden. De ie van wereldkampioen Anatoli Karpov is nog onzeker. ;irc Delissen assistent-bondscoach Ki Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey lenq KKNHB) heeft Mare Delissen benoemd tot assistent-trai- an de mannen. Hij gaat de olympisch en wereldkampioen en met Maurits Hendriks begeleiden. Het nieuwe begelei- steam zal komende woensdag voor het eerst officieel in tie zijn bij het duel met Duitsland. Jacques Brinkman onderdeel uit van de selectie voor deze wedstrijd. De re- itemational werd onlangs op ontslagen als trainer van terdam en werd daarna als speler uit de selectie gezet. oli wint Tirreno-Adriatico •q del trontoDe Italiaan Michele Bartoli heeft de jeditie van de wielerronde Tirreno-Adriatico gewonnen, ner van de Mapei-ploeg behield in de achtste en laatste van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto 0 zijn voorsprong van negen seconden op landgenoot Rebellin. Beste Nederlander in de eindrangschikking stan Hoffmann, negentiende op bijna twaalf minuten, sjech Jan Svorada won de slotrit. Hij versloeg in de Italia- jGian Matteo Fagnini en Giovanni Lombardi in de massa- Erg lastig werd het hem niet meer gemaakt. Svorada had concurrenten meer over na de spectaculaire valpartij isdag. IV wint ruim van EBBC-reserves PWUK' De basketballers van MSV hebben in de Northgo- oet ruime cijfers gewonnen van EBBC (95-65). De ploeg van |n¥ an Alibegovic, die uitkomt in de promotiedivisie, bereikte 1 el een voorsprong van 25 punten, maar gaf die marge door spel bijna weg. Bij rust leidde MSV met 42-34. Alibegovic ven9 zijn team in de rust met succes op scherp, want de zege *""""31 de tweede helft niet meer in gevaar. Scores MSV: Djoenie nvoorde 29 (8 rebounds), Bart Koek 20, Jan Koek 14. :h Vod •rters van Ajax krijgen kaarten voor de be strijd van hun club vol- week woensdag tegen FC Maar de dreiging dat 1 voor de tweede keer verboden is daarmee niet lucht. De fans van Ajax het totale aanbod van wiri dere steren niet gevoelig voor (°ep van burgemeester wassen van Zwolle 'om ond verstand nu einde- laten zegevieren.' „We volgende week woens- akceo" ig steeds naar Zwolle om oifiO ""nstreren. Het blijft te kaarten. Dat is rommel in de marge." FC Zwolle-voorzitter Ronald van Vliet ziet de bui nu al han gen. „Dat betekent dus dat de wedstrijd niet doorgaat. Als Pieloor tenminste voet bij stuk houdt. Hij is ook uitgenodigd voor het organisatie-overleg. Misschien dat hij dan alsnog bijdraait. We kunnen moeilijk aan andere mensen vragen om hun kaartjes weer af te staan." Burgemeester Franssen van Zwolle maakt maandag bekend of de wedstrijd in de kwartfina les van het toernooi om de Am- stel Cup doorgaat. Arie van Eij- den, directeur betaald voetbal van de KNVB, sluit in dat uit zonderlijke geval niet uit dat zowel FC Zwolle als Ajax gedis kwalificeerd wordt. WIPIONS LEAGUE (Ita) - Manchester United 0-0). 63. Ventola 1-0, 88. Scheidsrechter: Veissière ^nouwers: 65.000. Gele kaart: Elias, Silvestre, Colonnese 'Wisen, Phil Neville (Manches- 8»edstri|d. 0-2. JfMOek) - Real Madrid (Spa) 2- Sjevtsjenko 1-0 (strafschop). j -snko 2-0. Scheidsrechter Frisk ?22Ü|Jf-chpmvers 80.000. Gele kaart: rro, Redondo (Real). Eer- Piraeus (Gri) - Juventus (Ita) 0-2. 1-1 (1-0). 12 Gogic 1-0, 85. Conté 1-1 Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschou wers' 55.000. Gele kaart- Anatolakis, Ka- rapialis (Olympiakos), Di Livio, Montero, Davids, Conté, Deschamps (Juventus). Eerste wedstrijd: 1-2. FC Kaiserslautern (Dui) - Bayern München (Dui) 0-4 (0-3). 9. Effenberg 0-1, 22. Jancker 0-2, 39. Jancker 0-3, 56 Basler 0-4 Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toe schouwers 31.200. Rode kaart: 8 Hrutka (Kaiserslautern). Gele kaart: Effenberg. Linke (Bayern München). Eerste wedstrijd: Rotterdammers verpletteren Cambuur op eigen veld: 1-5 In een bijna moordend tempo sprint Feyenoord naar de laatste landstitel van deze eeuw. Nog maxi maal negentien punten scheiden de Rotterdam mers van het moment waarop de zilveren kampi- oensschaal op de Coolsin- gel aan het legioen kan worden getoond. De ruime zege (1-5) op Cambuur was de vijfde overwinning op rij in de competitie sinds de winterstop. leeuwarden marcel van der kraan/gpd Daarmee begint Feyenoords superioriteit langzamerhand ongekende vormen aan te ne men. Door niets en niemand laat de Rotterdamse ploeg, die na de winter alles (inclusief twee bekerwedstrijden) heeft gewonnen, zich afstoppen. Het legioen zit niet meer in de war over de bezoekjes aan Tilburg en Alkmaar. Voor de aanhang van Feyenoord staat het vast dat hun 'helden' de ti- telkansen niet meer verspelen. De volgelingen van de Stadion club denken zelfs aan meer. „Leo, we winnen de beker en de schaal", zongen zij in het Friese land. Voor Gert Kruys, trainer van Cambuur en gister avond machteloos op eigen grond, staat het ook vast dat Feyenoord de allerbeste van de eredivisie is. „Wij speelden te gen de aanstaande kampioen. De kracht van Feyenoord? Als je zelf niet verschrikkelijk agres sief bent, ga je er aan en als Cruz het op zijn heupen heeft, ben je kansloos." Feyenoord kwam in Leeu warden zowaar nog even op achterstand. Maar dat zegt al lang niets meer bij de Rotter dammers. Tegendoelpunten in casseert de ploeg van Beenhak ker weinig en als er onverhoopt toch eentje valt, komt er bij Van Wonderen en de zijnen zoiets boven van: 'even een vlekje wegwerken'. Dat de gang er bij Feyenoord in zit, blijkt ook uit het tijdsbe stek waarin zo'n vlekje tegen woordig wordt weggewerkt. Ze ven minuten zaten er tussen de 1-0 van Leonard van Utrecht en de gelijkmaker van Bonoven- ture Kalou. Daarna barstte het Rotter damse 'geweld' los. De ene goal was nog mooier dan de andere en op de reservebank kwam de hele trainersstaf van Feyenoord uit enthousiasme om de haver klap het veld inlopen.-Jon Dahl leeuwarden gpd Leo Beenhakker wil de huidi ge selectie van Feyenoord in tact houden voor het volgend seizoen en in totaal vier ver sterkingen aantrekken. Hij heeft het bestuur van Feye noord al voor de winterstop de namen van vier spelers ge geven. Jan de Visser is reeds door de Rotterdammers vast gelegd, waardoor er nog drie overblijven. Michael Mols was een tweede kandidaat om aan de huidige succesploeg te worden toegevoegd. „Maar Rob Jansen heeft mij maandag gebeld met de mededeling dat hij niet meer voor Feyenoord zal kiezen," zegt Beenhakker. De vier nieuwe krachten die Feyenoord nodig heeft om het komende voetbaljaar, waarin deelname aan de Champions League centraal zal staan, be staan uit twee spelers voor de zijkanten en twee spelers voor de as van het team. Over de namen van de andere kandi daten laat Beenhakker niets los, al is wel bekend dat Feye noord grote interesse heeft in linksbuiten en Jong Oranje-in ternational Victor Sikora van Go Ahead Eagles. Beenhakker: „Ik zeg alleen dat het allemaal Nederlanders zijn." Feye noord is volgens Beenhakker al 'heel nadrukkelijk' bezig met het volgend seizoen. „Op ons kantoortje in de Kuip bui gen we ons voortdurend over de selectie voor het komende jaar. Daarbij rekenen we erop dat we de huidige spelers groep in stand kunnen hou den. Als we ons laten informe ren over de ontwikkelingen rond bijvoorbeeld Michael Mols, heeft dat niets te maken met de positie van Julio Cruz. Of Feyenoord hem kan be houden? Dat weet ik niet, dat is een vraag die ons niet bezig houdt. Hij is gelukkig in Rot terdam, steekt goed in zijn vel en is ook privé in een prettige situatie gekomen. Nogmaals, wij willen met hem en de an dere jongens de Champions League in." Julio Ricardo Cruz wordt op achtervolgd door Cambuurspeler René van Rijswijk foto gpd/catrinus van der veen Tomassons doelpunt (1-2) was nog van een 'normaal' gehalte, nummer drie van Julio Cruz kwam, dankzij het even subtiele als slimme hakje van Tomas- son, al in aanmerking voor een dikke zeven, Van Gobbels solo (1-4) was een acht plus, maar Julio Cruz kreeg het luidste ap plaus van allemaal. Dat Cruz tot mooie dingen in staat is, is langzamerhand wel bekend. Maar wat de Argentijn in de laatste minuut van de eer ste helft deed, was in een woord briljant. Van zo'n 35 me ter zag hij Cambuurs doelman Wim de Ron niet eens zo ver voor zijn doel staan, maar voor Feyenoords topscorer was het voldoende om de bal met een perfecte curvetrap in een keer in de rechterbovenhoek te de poneren. Het elftal van Feyenoord ken de nogal wat omzettingen door de schorsingen van Jean-Paul van Gastel en Peter van Vossen. Tininho stond als linksbuiten geposteerd, Chris Gyan nam diens plaats weer over in de de fensie en Paul Bosvelt regisseer de op het middenveld. In Fries land onderstreepte Feyenoord dat het op dit moment in elke gewenste opstelling zijn tegen standers de baas kan. Na de uitschieter in de eerste helft was er voor Feyenoord weinig reden om zich in het tweede bedrijf nog bovenmatig in te spannen. Cambuur was in die fase al murw geslagen en nauwelijks in staat om nog een bal recht vooruit te spelen. Het Friese publiek, met 10.000 man op de confrontatie met de kop loper afgekomen, wendde al ver voor het einde zijn hoofd af van de door Feyenoord afgeslachte ploeg. Cambuur Leeuwarden: De Ron; Ver- goossen, De Vries, Hendriksen en Loontjes; ELzinga, Durmusoglu (46. Ferrier), Van der Heide en Van Rijs wijk; Dijkhuizen en Van Utrecht (65. Beekink). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konterman en Gyan; Bos velt, Tomasson en Paauwe; Kalou (83. Cairo). Cruz (76. Komejev) en Tininho. breda anp Drie keer ontsnapte RKC de af gelopen vijf jaar via de nacom- petitie aan degradatie. Dat kunstje leek dit seizoen te hoog gegrepen. Na de zege bij NAC (0-2) mogen de Waalwijkers echter opnieuw denken aan lijfsbehoud. De laatste plaats op de ranglijst werd zowaar verla ten. Hoogendorp opende hal verwege de eerste helft de sco re. De ex-Dordrechtspeler deed zijn reputatie van goaltjesdief eer aan door op aangeven van Echteld hard, doeltreffend uit te halen. De voorsprong voor RKC was verrassend maar niet eens onverdiend. NAC leek eenvou digweg niet te willen scoren. Arveladze kwam eenmaal in kansrijke positie, maar besloot weer eens te kappen. RKC kreeg zelfs mogelijkheden het duel vroegtijdig te beslissen. Hoog endorp raakte een keer de paal en miste het NAC-doel op cen timeters. Na rust veranderde er niets aan het spelbeeld. Lange tijd bleef het gemor op de Bre dase tribunes uit. Totdat Ech teld in de 66ste minuut de Waalwijkse voorsprong verdub belde. Van het hoofd van Gove- darica belandde de bal pardoes voor de voeten van de spits die Karelse simpelweg passeerde. Het betekende de eerste over- milaan fred segaar De rijkste club van de wereld is hard op weg ook de beste club van de wereld te worden. Man chester United plaatste zich gis teravond door een 1-1 gelijk spel tegen Inter Milan voor de halve finales van de Champions League. Nog nooit eerder slaag de de club erin een Italiaanse tegenstander uit te schakelen. AC Milan (twee keer) en Juven tus (vier keer) lagen Manches ter United dwars. De club van Old Trafford heeft de laatste jaren op natio naal niveau al alles gewonnen, maar de prijzenkast blijft al sinds 1968 verstoken van een tweede Europa Cup I. De Euro pa Cup is een obsessie gewor den voor Manchester United, dat met de aankopen van Dwight Yorke en Jaap Stam ste vig investeerde in een succes volle toekomst. De twee speel den gisteravond in San Siro geen opvallende rol. Yorke was niet opgewassen tegen de pro vocerende Italiaanse verdedi gers en Jaap Stam had het met name in de eerste helft over de grond lastig, zoals de hele ploeg zich de problemen op de hals haalde. Een te korte terugspeelbal van Stam gaf Zamorano de kans op 1-0. Een forse ingreep van keeper Schmeichel, de gro te uitblinker, voorkwam een doelpunt. Inter zag een penalty in de overtreding van de Deen se doelman. Arbiter Gilles Veis- sierre niet. Van de Franse scheidsrechter kon veel worden gezegd, behalve dat hij een thuisfluiter was. Zanetti schoot niet lang na de overtreding van Schmeichel te gen de paal. In die fase liet ook Ronaldo zijn enige hoogstandje zien. Hij draaide om Stam heen zoals alleen hij dat kan. Op nieuw voorkwam Schmeichel erger. Ronaldo werd de dagen voorafgaande aan de wedstrijd Ronaldo slalomt tussen Jaap Stam (links) en Roy Keane door. Het schot van de Braziliaan wordt gestopt door doelman Peter Schmeichel. foto ap de rol opgedrongen van kapi tein. Maar zijn schip had geen bemanning. Stuurloos zwalkte Inter de laatste weken over de velden. Parma schakelde de ploeg uit voor de nationale be ker en in de competitie zijn de vooruitzichten zorgelijk. Man chester United uitschakelen was een noodzaak, maar hoe ze de klus moesten aanpakken wist niemand. Eenmaal in het volgepakte San Siro kwamen er bij Inter onvermoede krachten boven. Die deden Manchester United balanceren op de rand van de afgrond. Zeker nadat Ventola, de vervanger van Ro naldo, 1-0 had gescoord. Ze Elias had daarna de 2-0 op zijn schoen, maar weer Peter Sch meichel redde zijn ploeg. Paul Scholes, ook al een invaller, maakte twee minuten voor tijd gelijk. Inter is door de uitschakeling veroordeeld tot voetbal op na tionaal niveau. De ploeg staat volgens seizoen onder leiding van oud-Juventustrainer Lippi. Van hem worden wonderen verwacht, net als van Ronaldo gisteravond. En dat was teveel gevraagd. Hij stond bijna twee maanden langs de kant met een knieblessure en het afgelopen weekeinde in de derby tegen AC Milan stond hij voor het eerst weer in de basis. Toch was het wonderkind van 22 vlak na rust dicht bij een doelpunt. Ro naldo werd na rust uit het veld gehaald. Hij zag via het interne tv-circuit hoe Scholes zijn club de nekslag toediende. Inter, zonder Winter, is op al le fronten uitgeschakeld. Man chester United is daar in elk ge val wel te zien. Inter Pagliuca; Colonnese, Bergomi (69. Moriero) en West; Zanetti, Cauet. Simeone (32. Ze Elias). Baggio en Sil vestre. Ronaldo (60. Ventola) en Za- Manchester United: Schmeichel: Gary Neville. Stam. Berg en Invin; Beek- ham. Keane. Johnsen (77. Scholes) en Giggs (82. Phil Neville); Cole en Yorke. winning van RKC sinds 20 de cember. Ook toen was NAC de tegenstander. Fortuna - Utrecht 3-2 Fortuna Sittard is gisteravond over FC Utrecht heen gegaan. Op het veld met 3-2, op de ranglijst met 30 punten uit 24 duels. De Utrechtse midden moter heeft hetzelfde totaal maar een wedstrijd meer ge speeld. Fortuna stond binnen tien minuten met 2-0 voor door treffers van Kool, uit een vrije trap, en Jeffrey. Robbemond deed na ruim een kwartier iets terug. Hij benutte een straf schop nadat Kool over het uit gestoken been van Mourad was gevallen. Hamming herstelde de marge even later weer. Die 3-1 ruststand was verdiend. Na de pauze waren beide ploegen beter aan elkaar gewaagd. Utrecht bracht met Zwaanswijk en Martel, die later geblesseerd zou uitvallen, nieuw elan bin nen de lijnen. Dat resulteerde in een aantal kansen, vooral voor Van Eijkeren en Mols. De laatste, die maandag bekend maakt of hij ingaat op de aan bieding van Glasgow Rangers, scoorde in de 50ste minuut. De 3-2 bracht de spanning terug. Toch veranderde er aan die stand niets meer. Titelverdediger Real onderuit RUSWUK ANP Real Madrid zal de titel in de Champions League niet prolon geren. De Spanjaarden gingen in de kwartfinales uit bij Dina- mo Kiev ten onder (2-0), terwijl de eerste wedstrijd gelijk was geëindigd (1-1). Sjevtsjenko, die twee weken geleden ook al had gescoord, vervulde de functie van beul met twee doelpunten. Clarence Seedorf werd drie mi nuten na de openingstreffer ge wisseld voor Davor Suker. Veel hielp dat niet. aangezien Sjevtsjenko elf minuten voor tijd de genadetik uitdeelde. Hij profiteerde van een vergissing van doelman Illgner. Eerder had de Oekraïner ge scoord uit een strafschop-, waarbij Illgner ook al een nega tieve rol had gespeeld. De Duit ser veroorzaakte de penalty: door de aanvaller onderuit te halen. Extra zuur voor Illgner was het dat hij de inzet van Sjevtsjenko in eerste instantie stopte, maar kansloos was in de rebound. Juventus kwam goed weg, uit bij Olympiakos. Al na twaalf minuten maakte Gogic 1-0, het geen de Grieken een halve-fina- leplaats zou opleveren. Zou op leveren, want vijf minuten voor het einde zorgde Conté voor do gelijkmaker: 1-1, de Italianen verder. Bayern München had van al.r le kwartfinalisten het eenvou digste avondje. De ploeg had thuis al met 2-0 gewonnen van de landgenoten van Kaiserslau tern: 0-4. Al na 22 minuten leidde Bavem met 0-2, door treffers van Eften- berg (strafschop) en Jancker. De Zwitserse arbiter Meier gaf de penalty naar aanleiding van een overtreding van Hrutka. Die trok aan de noodrem ten koste van Jancker, waarna Mei er niets anders kon doen dan Hrutka met rood heenzenden en Bayern een buitenkansje aanbieden. Voor rust kwamen de bezoekers zelfs nog op 0-3, dank zij opnieuw Jancker. Bas ler maakte er na rust 0-4 van.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29