3.99 2.00 Lente Verfijnde lentekeuken X Nieuw Dove Deodorant Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage pan 2.951.571 pan Den Helder tot Maastricht. Nog maar een paar dagen en dan is het 21 maart, het officiële begin van de lente. Daarom een Goed Nieuws die alles met het voorjaar te maken heeft, van een grote voorjaarsschoonmaak tot vrolijke lente liedjes en van stemmige lentekleuren tot slopende voorjaarsmoeheid. Daarnaast vindt u op deze pagina een aantal handige tips. Voor bijvoorbeeld het (laten) samenstellen van uw eigen muur decoratie. En voor het inhuren van een handige schoonmaakkracht. Kortom, weg regen en depressies: een nieuwe lente, een nieuw begin! Een schoonmaakhulp, SVP Tegenwoordig hebben nog maar weinig mensen tijd voor de wekelijkse reiniging van hun huis, laat staan voor de grote schoonmaak. De Schoonmaak diensten voor Particulieren (SVP) biedt hen de mogelijkheid het huis regelmatig te laten schoon maken. SVP wordt gesubsidieerd door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Voor 17,80 per uur kunnen particulieren via schoonmaakbedrijven in hun regio een 'witte werkster' inhu ren. Het voordeel van deze ser vice is dat het huis altijd volgens afspraak wordt schoongemaakt. Als de vaste hulp ziek is of om een andere reden niet kan komen, zorgt het schoonmaak bedrijf voor een vervangende interieurverzorger. Overigens is de vraag naar hulp in veel regio's groter dan het aanbod. De schoonmaakbe drijven zijn dus hard op zoek naar mensen die graag bij par ticulieren willen schoonmaken. Wie meer informatie wil over SVP kan bellen met (0411) 61 90 19. Via dit informatienum mer zijn lijsten verkrijgbaar met deelnemende schoonmaakbe drijven per regio. Weg met de voorjaarsmoeheid! Heel wat mensen hebben - zeker met de vele regen van de laatste tijd - last van voorjaars moeheid. Ze zijn niet vrolijk, maar moe en verlangen hevig naar de zomer. Wie naar de dierenwereld kijkt, zal merken dat voorjaarsmoeheid een heel natuurlijk verschijnsel is. Veel dieren doen het in de koude winterperiode rustig aan. Sommige, zoals schildpadden en beren, verroeren zich zelfs hele maal niet meer en houden een winterslaap. Met de eerste voor jaarszon kruipen ze langzaam uit hun schulp. Bij mensen zijn de belang rijkste oorzaken van vooijaars- moeheid griep en verkoudheid. Iedereen die wel eens griep heeft, herkent het gammele gevoel dat weken kan duren. Het immuunsysteem kan door griep zelfs zo verzwakken dat er verschillende griepjes volgen. Een andere oorzaak vborjaarsmoeheid is de a derde hoeveelheid dag- en zon licht in de winter en de lagere temperaturen. Als natuurlijke reactie hierop wordt het lichaam 'zuinig met energie' en krijgen mensen de neiging het rustiger aan te doen. Voor wie last heeft van voor jaarsmoeheid hebben we goed nieuws: het valt met eenvoudige middelen te bestrijden. Ga bij voorbeeld de buitenlucht in en maak, nu de dagen lengen, weer eens een avondwandelingetje. Geniet ook van de eerste vooijaarszonnestralen. Zonlicht zorgt dat het lichaam vitamine D aanmaakt en dat is gezond. Zorg ook voor gezond (licht en niet te vet) eten en voor voldoende nachtrust. Veel mensen hebben in het voorjaar behoefte aan extra slaap en daaraan toegeven zorgt voor een goed humeur. Kortom, met een paar kleine aanpassingen verdwijnt de voor jaarsmoeheid als sneeuw voor de zon. Een nieuwe lente, een nieuw geluid De lente, met de eerste zonne stralen, kwetterende vogels, voorzichtig groene bomen, kro kussen en sneeuwklokjes, is een tijd vol romantiek. Geen wonder dat veel tekstdichters en com ponisten door de jaren heen op muzikale wijze uiting gaven aan hun lentegevoel. De redactie ging op zoek naar echte lente hits uit lang vervlogen én re cente tijden en vond duizenden nummers. De volgende vijf liedjes zullen veel mensen zich nog wel kunnen herinneren. I. Tulpen uit Amsterdam 'Als de lente komt, dan stuur ik jou, tulpen uit AmsterdamDe ultieme lentehit, eind jaren vijftig gezongen door Herman Emmink. Overigens is dit oer- Hollandse nummer oorspron kelijk een Duits liedje: Tulpen aus Amsterdam. 2. 't Is altijdJente in de ogen van de tandartsassistente geschreven en uitgevoerd door Peter de Koning, die er in 1996 een hit mee had. 3. Geachte cliënten ('t wordt lente) geschreven in de jaren vijftig door Annie M.G. Schmidt voor het populaire radioprogramma De familie Doorsnee en gezongen door Lia Dorana in de rol van Liesbeth. 4. It might as well be Spring van het Amerikaanse schrijversduo Oscar Hammerstein en Richard Rodgers, en uitgevoerd door grote sterren als Frank Sinatra en Bing Crosby. 5. Spring is in the Air een nummer uit de begintijd van BZN en dus ook te vinden op een ver- zamelalbum van de Volendamse groep (In the Beginning, 1967- 1970). Met dank aan Buma/Stemra Kleurige collages voor aan de muur Kleur hoeft niet per se op de academiestudente Caroline de muur, het kan ook aan de muur. Jong. Haar vriendin Nicole Het nieuwste product voor aan Classen wilde deze collages de muur heet Jenky®. Dejenky is opgebouwd uit een compositie van vier fotobeel den in op elkaar afgestemde kleu ren. Deze beelden zijn aangebracht op een kunststof plaat die, zonder lijst, aan de muur kan worden ge hangen. Er zijn vijftien verschillende com posities in diverse kleurcombinaties, variërend van geel, Grieks blauw, hemelsblauw, warmrood tot grijsbruin. De Jenky is ontstaan uit de eigen gemaakte collages van kunst- toegankelijk maken voor een groter publiek. Een catalogus aanvragen kan op telefoonnummer (030) 28178 64 (kosten 7,50). Een Lentet Als ik aan lentt denk ik aan een zad yn Frisse buitenlucht, weer wat kle ja, lammetjes in de dus bijna zover. M tse nee nee, laat ik heti* doen. Ik ga niet moppe jg' weer. Ik ga niet a vanwege de grauwe donkere wolken druilregcn die doom Itfb ik dit schrijf. Ik g; naar buiten zitten dromend van een 1 jnit klimaat. Nee hoor, ik tics niet afreageren» mannen die opgei tv-scherm met hun peren. Volgens biie boekjes is de lentcz weken aan de gang jjj idee van lente toch maar mij hoor je niet nb En niks ervan, ik niet gek maken doe kaart-zonnetjes Spanje, Italë ei Nee, het doet nu NIETS dat ze zonder jas buiten ros op terrasjes zitten. Iki warm of koud van. Ik ga er ook hd mü moeilijk over doen steeds in m'n wintd H>' lbo uit moet. O nee. H ien stormen, kom naai roert zijn staart, april wil, en... mij k,rijgj Geen gemekker. Gei En op het mome schrijf, breekt een open en glijdt er een zon door de straat. Dus tóch. Heten Hoera. Millenniumbabies Wat moet het heerlijk zijn om als geboortedatum 1 januari 2000 te hebben. Nooit proble men met het uitrekenen welke veijaardag dit jaar gevierd wordt: in 2018 mag worden opgegaan voor het rijbewijs en in 2065 is de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Dat zal voor aanstaande obders de reden zijn om te pro beren een kind te krijgen in het jaar 2000, en het liefst op 1 januari. RTL 4 is ingesprongen op deze wens om een zogenoemde 'millenniumbaby' te krijgen. V^naf begin juni w orden er dnc televisieprogramma's uitgezon den, over ongeveer tien perso nen die zullen proberen de eerste baby van het millennium te krijgen. Deze bijna-ouders moeten zorgen zo vruchtbaar mogelijk te zijn op het juiste moment. Enkele bekende voorwaarden voor vrucht baarheid zijn: sport regelmatig, stop met roken, drink maximaal 2 glazen alcohol per dag (geldt ook voor de man) en drink koffie met mate. Het juiste moment voor de bevruchting van den millen- mumbaby ligt rond 10 april 1999, maar dan moet de vrouw wel in haar vruchtbare periode zijn. Deze periode is moeilijk te sturen, behalve met een hormo nenbehandeling door de specia list. Zo'n behandeling is duur en bovendien zal het moeilijk zijn een gynaecoloog te vinden die zonder bezwaren hieraan zal meewerken. Men dient zich wel te bedenken dat slechts drie pro cent van alle baby's op de uitge rekende datum wordt geboren. Voor vragen over vruchtbaar heid en anticonceptie: Rutgers- stichting 0900-93 98 1,- p/m). Heerlijk, het is weer lente. Een prima reden voor een verfijnd diner. Hartige lentegebakjes, gemaakt van jonge spinazie, lente-uitjes en gerookte zalm, zijn heerlijk als voorafje. Natuurlijk kunnen ze ook bij een lentebrunch of -lunch worden geserveerd. Hartige lentegebakjes met zalm en jonge spinazie Voorgerecht voor 4 personen Bereidingstijd ca. 20 min. Baktijd 20 min. 4 plakjes roomboterbladerdeeg (diepvries) 200 gr. jonge spinazie zout, peper, nootmuskaat 3 lente-uitjes 1 eetlepel boter 1 eetlepel bloem l dl slagroom 200gr. gerookte zalm in blokjes 2 eieren Verwarm de oven voor op 200°C. Laat het bladerdeeg ontdooien. Was de spinazie. Kook de spinazie 1 min. in ruim kokend water met een snufje zout. Afgieten, spoelen onder de koude kraan, goed uitknijpen en fijn hakken. Snijd de lente-uitjes (ook het groen) in ringen. Smelt de boter en bak hierin de lente-uitjes 1 min. op een laag vuur. Roer de bloem erdoor en beetje bij beetje de slagroom. Breng het aan de kook en laat het sausje op een matig vuur in een paar minuten al roerend dik worden. Zet het vuur af. Voeg een snufje zout, wat peper en wat noot muskaat toe en laat de saus een beetje afkoelen. Bedek 4 lage aardewerken (of aluminium wegwerp) bakvorm pjes (O ca. 10 cm) met het deeg. Snijd de randen netjes af. Zet ze op een bakplaat. Prik met een vork wat gaatjes in de bodem. Klop de eieren door de saus. Voeg de spinazie en de zalm toe en schep het mengsel in de vormpjes. Bak de gebakjes in de voorverwarmde oven in ca. 20 min. gaar. Warm of koud serveren. José van Mil Gevoelige kleuren De één huurt de winterschil- der in en de ander wacht tot het lente is om zelf aan de slag te gaan. Op dit laatste spelen de verfleveranciers handig in door in het voorjaar met nieuwe kleurencollecties te komen. De bekendste verfmerken, Flexa .en Histor spelen in op het alom-aan wezige gevoel 'My home is my castlc'. We kopen niet gewoon een potje verf, maar we kopen sfeer. Flexa komt na de serie Cou leur Locale uit 1987 met tinten klinkend als vakantielanden (Kreta blauw, Napels geel en Nairobi wit), nu met een con cept waarbij de kleuren namen krijgen die staan voor gevoel. Rood staat voor passie en heet dus Kus, lichtblauw blijft hemels en heet Wolk of Dons en donker bruin heeft een naam die warmte en genot uitstraalt, Café Noir. es Ook Histor heefti 1Z1 op de kleurensene ra Pale Honey en Mistv Deze lente kunt /oor Colour Expre verftinten hebben tl die voor lei Tij eigen manier zijn inupal heten: Rich, Still, Tender. Diverse sfeerldlei muur is één aspect En. doe-het-zelver kant ¥n tan nog gaan experiment! die verschillende tinte ove Van doe-hct-zelè Hg met warenhuizen, on middelen en handige! kleuren decoraties a ing gen. De keuze besta voudige sjablonen to iv (verftechnieken om' 1 derkamer een sproo! maken of van de huis Italiaans palazzo in frd H Goed Nieuws van: Dove Deodorant stick, roller of spray per stuk Alle«n tegen Inlevering van deze coupon geldig bij Cl000 van donderdag 18 maart t/m woensdag 24 maart 1999. 8 710408 009247 Dove Deodorant is anders. Alleen Dove biedt je de meest effectieve ingrediënten om transpiratie de hele dag lang te reguleren en V» hydraterende crème om je huid optimaal te verzorgen. (Dove Deodorant Voorjaarsschoonmaak Nog niet zo lang geleden voorjaar dé tijd voor een grote gebruiken. De vroeger voor schoonmaakbeurt. Zo kan groene aanslag (algen) op balkon of terras eenvoudig worden verwijderd met een stevige bezem en heet water. Als de aanslag hardnekkig is, kan groene zeep of zand wonderen doen. Lukt dat niet, gebruik dan een biologische algendoder en vermijd chloor en andere chemicaliën, want daar kunnen planten en dieren niet tegen! Ook het lichaam kan in de lente wel een schoonmaakbeurt hield bijna iedere Hollandse huisvrouw vooijaarsschoonmaak. De keukenkastjes en -lades wer den leeggehaald en uitgesopt, boeken gingen van de plank om te worden afgestoft, het bedden goed werd gelucht en de matras gedraaid, kleden werden geklopt, gordijnen gestoomd of gewassen en oude spullen werden weg geven of, als het niet anders kon, weggegooid. Niet alleen in huis, ook in de tuin of op het balkon is het velen gebruikelijke vastennjd had niet alleen een religieus doel, maar was ook bedoeld om het lichaam te 'reinigen'. Ook nu nog kan vasten een goede voor bereiding zijn op de zomertijd. Ga nooit zomaar vasten, maar zorg altijd voor een goede voor bereiding. In de boekhandel zijn allerlei boeken te koop over vasten, waarin ook vastendiëten worden beschreven, zoals een thee-, sap- of mayr- en rijstkuur.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12