'Consument wil spannende lingerie' Smaak Proeven Wat een noodgedwongen verhuizing al niet teweeg kan brengen. Dat het kan leiden tot unieke initiatieven ondervond Amsterdam mer Bernard Woorts aan den lijve. Sinds 1995 staat hij aan het hoofd van De Inter nationale Proeftafel, het enige onafhanke lijke smaakinstituut van Nederland, in de hoofdstedelijke Ruysdaelstraat top een steenworp afstand van 'kookgek' Joop Braakhekke's restaurant Le Garage). „We noemen ons ook wel het centrum van goede smaak", vertelt Woorts assistente Pe tra Janssen. Bernard Woorts is een veelzij dig man. Een horecadier in hart en nieren. Hij is eigenaar van de restaurants Sluizer in de Utrechtsestraat en Witteveen aan de Ceintuurbaan. Voorts verzorgt hij de hore ca in De Stallen, het restaurant van theater Carré en is hij de organisator van het jaar lijkse chocoladefestival. Daarnaast heeft hij ook nog een eigen wijnkoperij, Woorts, in de Utrechtsestraat. Jarenlang lagen zijn flessen wijn opgesla gen in een loods in het entrepotdok in Am sterdam. Door uitbreiding van Artis en wo ningbouw in dit gebied werd hij gedwon gen naar een andere opslag uit te zien. Die vond hij in de Ruysdaelstraat. „Een opslag met een winkelgedeelte", aldus Petra Jans sen. „Maar wat moesten we met een win kel?". Al snel groeide het idee om dit ge deelte in Engelse clubsfeer om te toveren en te gebruiken als ontvangst- c.q. ont spanningsruimte voor en na proeverijen. „Dat sloeg aan en is nu, positief bedoeld, nogal uit de hand gelopen", vertelt de as sistente. Voor de maanden maart, april en mei staan er een stuk of twintig interessan te cursussen op het programma waarvoor particulieren zich kunnen inschrijven. 'Kan zalm zwemmen in rode wijn?', luidt het thema van één van de cursussen. Zalmspe cialist Georges Noorlander laat verschillen de soorten zalm proeven en vinologe Ellen Dekkers verzorgt de bijpassende rode wij nen. Voorts cursussen als test uw wijnken nis, een sherryproeverij en creatieve wijn en spijscombinaties waaraan chefkoks van restaurants Imko's in IJmuiden en Tom Yam Cuisine in Amsterdam hun medewer king verlenen. Onder het mono als je iets doet moet je het goed doen heeft eigenaar Woorts de proefruimte voorzien van de meest moderne snufjes op proeverijgebied. Ieder lessenaartje beschikt over een spuug- bakje en een kraan zoals te doen gebruike lijk bij professionele proeverijen. De kunst matige verlichting is speciaal ontworpen en benadert voor 95% het daglicht. Men wil immers zien wat men in het glas heeft. Dat Bernard Woorts over zijn concept heeft nagedacht blijkt wel uit het feit dat bedrij ven. zelfs zijn concurrenten, De Internatio nale Proeftafel kunnen afhuren. „Laatst hadden we hier een chocoladeproeverij. Het moet wel een beetje in onze lijn liggen en aansluiten bij ons produkt", benadmkt Petra Janssen. „Regelmatig verzorgen we wijnproeverijen na een lezing of product presentatie van een bedrijf uit een geheel andere branche. Zo'n afsluiting wordt door de deelnemers vaak als een puur stukje en tertainment gezien en daar draait het uit eindelijk om." JOHN BEEREN eigenaar van de Bok kedoorns, een met twee Michelin-ster- ren gedecoreerd res taurant in de duinen van Bloemendaal. Schiesser maakt met succes overstap van saai en degelijk naar trendy Functioneel, van hoge kwali teit en nog redelijk geprijsd ook. juist vanwege die ken merken koos generatie op ge neratie voor de ondermode van Schiesser. Maar die tijd is voorbij. Met het label Uncover verzette het bijna een eeuw oude concern de bakens. Een gewaagde overstap van saaie naar trendy degelijkheid. kitty van gerven De camera is gericht op de bar van een restaurant. Een jongen en een meisje zitten naast el kaar. Terwijl het meisje ongege neerd haar hand in de broek van de jongen steekt, klinkt de boodschap: 'Zien is goed, voelen is beter. Toen Schiesser deze eerste tv- reclame voor haar nieuwe label Uncover zo'n twee jaar geleden lanceerde, was de aandacht van het publiek direct gevangen. Maar de tongen kwamen pas goed los na het verschijnen van het tweede spotje. Daarvoor werd de camera gericht op een boekhandel. Een meisje schikt een paar boeken in de etalage. Ze bukt zich voorover, haar rok schuift omlaag en een toevallig passerende jongen vangt nog net een glimp op van haar on deugende stringslip. Hans Spaan, commercieel di recteur van Schiesser Neder land. kan er nu om lachen. „Maar er waren twee jaar gele den binnenskamers ook wel wat bedenkingen tegen." Toch paste de wat shockerende in troductie van Uncover, de tren dy lingerielijn voor mannen, vrouwen én kinderen, in een bewust gekozen strategie. De actie heeft z'n uitwerking niet gemist. In één klap rekende het bedrijf af met het imago van degelijke maar saai. Het label Uncover deed de rest. De modi euze bh's, boxershorts, knoop jesshirts, tops en hemdjes en de sexy bustiers, stringslips en hotpants, alsmede de nachtmo de met het Uncover-logo sloe gen bij het publiek onmiddellijk aan. Inmiddels neemt het Uncover-label 20 procent van de totale Schiesser-collectie voor z'n rekening. Spaan: „Vroeger hoefde onder goed alleen maar functioneel te zijn. Tegenwoordig wil de con sument iets spannends zien wanneer hij in zijn slaapkamer voor de spiegel staat. Boven dien kleden mensen zich meer naar het moment van de dag en naar de omstandigheden. Als ze naar een sportclub gaan, waar ze zich moeten omkleden, trek ken ze even iets spannenders aan dan wanneer ze naar hun werk gaan. Vooral de man heeft de laatste jaren op lingeriegebied een in haalslag geleverd! „Vroeger was het normaal dat vrouwen voor hun man ondergoed kochten. Tegenwoordig doen mannen Kruiswoordraadsel HORIZONTAAL: 1. Haremdienares; 7. bolgewas; 8. bijwoord; 10. dun stuk hout; 13. oude vochtmaat; 15. voorzetsel; 16. uitroep; 18. deel v.e. bureau; 19. heet; 21. wisselborgtocht; 23. voorzetsel; 24. waterstand; 25. deftig; 27. land in Azië; 29. vogelproduct; 30. judograad; 32. familielid; 33. gelofte; 35. ruime vestibule; 36. persoonlijk vnw.; 38. voorzetsel; 39. vaste krantenrubriek. VERTICAAL: 2. Slaapje; 3. drietenige luiaard; 4. dierengeluid; 5. bladgroen te; 6. trek a.e. marihuanasigaret; 9. niet breed; 11. onverschil ligheid; 12. muzieknoot; 14. staat v.d. USA; 16. voorzetsel; 17. muzieknoot; 20. rondedans; 22. afgelegen; 28. bewijsstuk; 26. compact-disc; 27. binnen; 28. kunstmest; 31. uitroep van pijn; 34. aanwijzend vnw.; 35. scharnier; 37. bazige vrouw; 38. thans. Oplossing van woensdag: Horizontaal: 1. Inwijding; 5. trappers; 6. tast; 8. koen; 10. opper; 12. atlas. Verticaal: 1. Intrek;-2. waarde; 3. depot; 4. nerts; 7. appel; 9. noga; 11ros. jfs HEINZ AC/SAC WA7~ ££AS /AOO/& ZCMS/f' T&2>MP£r /AC <3£KOCAVT A*£& TOM POES Heer Bommel en de Killers Professor Sickbock liet zich niet uit het veld slaan. „Mis, baasje", sprak hij. „Ik heb niets afgenomen. Ik heb slechts verzameld wat door anderen is weggegooid. Het blijkt, dat men zo weinig om tijd geeft, dat men hem doodt. En deze gedode tijd is vrij, dunkt me. Wat weggeworpen is, mag men nemen. Volgt ge me?" „Nee!" riep Tom Poes. „Wanneer iemand door slordigheid of domheid iets verliest, blijft het toch zijn eigendom. Al die tijd moet terug naar de eige naars!" Zo dacht heer Bommel ook, terwijl hij in de Oude Schicht door het verlaten landschap westwaarts reed. Zwarte wolken joegen door het zwerk en de wind blies hem om de oren, zodat hem de tranen uit de ogen sprongen. „Er z-zit niks in de 1- lucht", prevelde hij klappertandend. „De t-tijd is eruit. Er komt vast sneeuw, bedoel ik. Maar ik moet voort. Ik ben de enige die de gedode tijd terug kan brengen; als ik maar wist hoe!" Het is duidelijk, dat heer Ollie geen vast plan voor ogen had. In zijn manier van rijden was dat echter niet te merken, want hij la veerde zijn voertuig met vaste hand door de opstekende storm. Van tijd tot tijd zwiepte een rukwind hem uit de koers, maar steeds weer vond hij zijn richting terug. „Naar de Doden- vallei", sprak hij rillend tot zichzelf. „Ik ga de killers in hun eigen hol op zoeken, met gevaar voor mijn eigen leven. Eigen tijd, bedoel ik. Het is het enige dat ik kan verzinnen. Als ze nu maar thuis zijn." Als de streling van handen. Zo zacht is de nieuwe lingerie-ge neratie SecondSkin De nieuwe materialen, waarin katoen is gemengd met microvezels (tactel) en stretchvezels (lycra), laten de kleding ademen, zorgen voor voldoende ondersteuning en een grote bewegitigsvrijheid. De stoffen zijn niet alleen huids- trelend zacht, maar geven de kleding ook een elegante satijng lans. Dankzij een nieuwe 'rondbrei-techniek' is de ondermode naadloos en daardoor onzichtbaar onder de bovenkleding. Vooral mannen zijn wat lingerie betreft bezig met een inhaalslag. FOTO CHAREL VAN TENDELOO dat zelf. Zeker mannen tussen de 20 en 35 jaar zijn heel be wust met hun uiterlijk bezig. Maar ook bij de vrouwen is er door het toegenomen li- chaamsbewustzijn meer aan dacht gekomen voor kwaliteit en pasvorm. De trend is dan ook niet zozeer dat er per hoofd van de bevolking meer lingerie wordt verkocht, maar dat de vraag naar lingerie van betere kwaliteit en een betere pasvorm stijgt." Vooral de sectoren dames- en kinderondermode ziet hij nog verder groeien. „Voor kinderen in de leeftijd van zeven tot veer tien jaar is er niet zo veel leuks. En in dat gat springt Uncover." Bij de dameslingerie verwacht hij een verschuiving in de rich ting van naadloze en sterk elas tische ondermode. „Door de komst van allerlei nieuwe, elas tische materialen worden draagcomfort en pasvorm al leen nog maar beter. Daarin zit de nieuwe ontwikkeling voor namelijk." De genius is niet alleen handig, hij staat ook leuk op tafel, Handige knoflooksnijder Het plezierige van dea looksnijder 'genius'is zelfreinigende systeeu Hierdoor is het appara innc ook aan tafel heel goed bruiken. De teentjes look worden in dunne, lijkmatige blokjes gesa waardoor vitaminen,i ralen en enzymenbeh blijven. Meer inform* Clip BV, Zeist, tel. 03( 6920202. Truffels Kennismaken met truffels kan iedere derde zondag van maand in het Arnhemse restaurant Truffels. Proeven k« ƒ22,50. De eerste proefcondag is 21 maart. Meer inform; Truffels, Rijnkade 54a tel. 026 -4433666. Met zachte handgreep Keukenhulpen, -gereed schap en -messen kunnen tegenwoordig worden voor zien van een 'zachte' hand greep. De kunststofhandgre pen zijn er in grijs en zwart. De culinair-softgripsserie be staat uit meer dan vijftig arti kelen. Meer informatie: Louis Blok, tel. 033- 2580901. -sen Afl. Messen uit de softgrip- Bonbons maken bij Kees Ra; Zelfgemaakte bonbons zijn een apart cadeau. In zijn ate: 1- de Amsterdamse Jordaan geeft Kees Raat 'chocoladecura Een mooi opstapje naar dozen vol zelfgemaakte bonboni cursussen zijn het hele jaar door. Meer informatie: Unlin Tou Delicious, Tuinstraat 87. Amsterdam, tel. 020 - 6224829. Koken in Franse stijl Het kookstation Aubon, hier als eiland, is er ook in een ring. De ontwerpers van dit kookeiland hadden een Franse platenkachel voor ogen toen ze aan de slag grote open branders hebben een kookrooster, waar als kleine pannen op gezet kunnen worden. Vefder nuis, dat de naam Aubon kookstation kreeg, een flii plaat om gerechten warm te houden. De knoppen, leunbeugel zijn uitgevoerd in messing. En om de luxe coe iksi te maken: de naam van de eigenaar kan in het fornuis ide gegraveerd, onder die van de fabrikant. Meer informatie iden tel. 0325-687887. Aspergedag De Locht Boerderij De Locht heeft 25 april een speciale aspergedag. ihac het asperge- en champignonmuseum maken bezoekersb tw met alle aspekten van de teelt van dit witte goud. Van af la jker seum kan een bustocht langs de aspergeroute worden ge bar Ook broodbakken met Peter Opheij en wijnmaken metdf jkba. van het Noord-Limburgse wijnmakersgilde Dionysosbeb tht tot de mogelijkheden. Meer informatie De Locht. Kopper Melderslo, tel. 077-3983366. Wie buiten de speciale dag« zoekje aan het museum wil brengen. Het is geopend opd en zo. Van 14.00 - 17.00 uur. ban Fluitende pannen De fluitketel is al lang vervan gen door de elektrische water koker. Een mooi exemplaar staat soms nog voor des P n(j het fornuis. Maar er""',J nieuw muziek in de kei!» -- - Er is nu een serie pannen. Als de ken klinkt er een luidje zodat je weet naar de keuken moetsp den. Wie veel pannen o] vuur heeft staan en tocl steeds in de keuken is,l muziek ook Meer informatie: derland BV, tel. Reiniger voor roestvrij staal De moderne keuken is voor een groot deel uitgevoerd in vrijstaal. Het geeft de keuken professionele uitstraling. AD het onderhoud was altijd een probleem. Er is nu een ri ontwikkeld, speciaal voor roestvrijstaal. Deze verwijdert vet en beschermt in één behandeling. Meer tel. 0315-687868. Aan de zijkant Deze blikopener snijdt het blik aan de zijkant open. Het deksel is dan gemakkelijk te verwijderen. De opener is volgens de fabrikant zeer veilig, omdat de randen bot en glad blijven. Meer infor matie: Interhal Benelux BV, tel. 078-6992990.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 10