Speciaalzaak voor 'adrennaline-sporters' itf' Voor man, vrouw en Van hoofd tot teen e» Voor elke beurs! U vindt het in mode bijlage! D. NIET AARZELEN MAAR DOEN! NET BINNEN, DE NIEUWE COLLECTIES VAN tfi altijd: c p»jpf1/swngfu3J3» iia -sauiep oiiw WORDT VERWACHT: Ook hebben we nog vele aanbiedingen in schoenen en winterjacks. Haarlemmerstraat 36 2312 GA Leiden tel. 071-5145190 Maud van Duin Abr. van Royenstraat 9f Telefoon 071 3612883 2202 EP Noordwijk De Wit Mode Vi/f-meiplein 112-114, Leiden telefoon 071 5766020 De complete outfit van een skater: shor ty's muts, groen t- shirt, wintersport- jack. Prijs: circa 600 gulden. TT Voorjaar/Zomer '99 Meisje in skate-outfit met sweater en cargo. Skater in sweater van IK' en haggy-jeans van circa 140 gulden. Foto's Hielco Kuipers e 24-jarige ondernemer Jeroen Labrujère heeft een aardig staartje gegeven aan een grote hobby van hem, door in 1997 zijn eigen skate boardspeciaalzaak 'Jhroen' te beginnen aan de Haarlemmer straat in Leiden. Hij voorziet hiermee al enige tijd in de be hoefte van zowel doorgewin terde skaters als nieuwkomers uit Leiden en omgeving, over het algemeen jongens tussen de 10 en 25 jaar. Die hoeven niet meer per se naar de gro tere steden, want Jeroen weet wal er in het skate-wereldje gaande is en selecteert met na me daarop zijn ruime, maar uitgekiende assortiment. Hoewel zijn geliefde en belangrijk ste artikel de skateboard blijft, ver koopt Jeroen veel meer dan alleen 'dat plankie' De fraaie en overzich telijk ingerichte winkel, een oud be drijfspand van vader Peter Labrujè re. toont een grote diversitieit aan artikelen In feite vind je er alles op het gebied van het snow- en skateboarden, maar ook van het populaire ska ten: boards, rolschaat sen, inline skates, losse onderdelen, speciale kleding, be schermingsattribu ten, schoenen, pet jes. tassen, emble men voor op de kle ding, stickers, porte- monnectjcs met een lange ketting, demon stratie-video's, etc. Steppen F.r prijken ook twee steppen met motortjes in hel midden van de win kel en boven de kassa hangt een BMX-fietsje (stuntfiets). Jeroen i duidelijk gek op alles waar mee je kunt stunten, trucjes -1 kJè Skater in cargo-jcans met polo US40. t hij sporten, etc. Zelf r het 'adrenaline- sporten', van stante uitdaging die eraan vasl- Als voordelen noemt hij verder de grote mate van vrijheid in alle opzichten en de gek kigheid die je er, samen met ande ren, mee uit kunt halen. Zelf is hij pas op 'hoge' leertijd met skaten be gonnen: „Ik was al een jaar of IN. Dat is vrij oud in dit wereldje. Wie echt goed wil worden, moet zo rond zn twaalfde bcgin- „En dan is het een kwestie van veel trainen, van steeds weer bepalen tot hoe ver je kunt gaan. Dat is voor ieder een verschillend. Sommigen proberen met nieuw geleerde trucjes hun grenzen te verleg gen, anderen voelen waar hun natuurlijke grens ligt en be perken de capriolen. I let risi co van een flinke val is er al tijd. Wat skaten leuk maakt, is de lol die je met elkaar be leeft." ment. Zo zorgt hij ervoor dat hi j in ieder geval voldoet aan de wensen van ervaren, 'echte' skaters door be paalde, exclusieve merken in huis te halen. Want in de skaterswereld steekt men elkaar graag de ogen uit. Verder volgt hij de nieuwe, algeme nere trends op de voet Met name wat betreft de schoenen is er veel veranderd De skate-kleding borduurt daarente gen voornamelijk voort op de oude vertrouwde skate-look, namelijk die van de laaghangende, wijde broe ken, truien met prints en capuchons. Hoewel de skatekleding zowel voor jongens als meisjes be doeld is, en er vrijwel identiek uitziet, gaat Je roen toch iets meer spe- eifickc 'dameskleding' aanschaffen, zoals rokjes met 'straatlook' en ge tailleerde jasjes voor de hanging around girls Topmerken Op het moment zijn in 'Jhroen' de volgend top merken verkrijgbaar: World Industries, Powell (skateboards), RSI (rol schaatsen en in line ska tes), Converse, DC-shoe, Globe (schoenen). Attack. Blink (broeken), Girl, Four Star (truien). Converse. US 40, Stanley B (jacks). Skeelers heeft Jeroen niet in voor raad, maar hij kan ze wel leveren. Aan standaardmerken heeft hij on der andere Life Line en Starter in huis. De prijzen lopen uiteen; van heel goed betaalbaar naar vrij duur Een vomplctc skate-board-uitrusting (inclusief board, schoenen en kle ding dus) kost zo'n 500 gulden, voor het schaatsen is dat gemiddeld 600 gulden. Losse skateboards kosten 165 gul den, in elkaar gezette boards (Po well) 199 gulden. De skate-spcciaal- zaak van Jeroen Labrujère is te vin den op Haarlemmerstraat 36, Leiden en is doordeweeks geopend van 9.30 tot 18.00 uur, donderdagavond tot 21.00 en zaterdag tot 17.00 uur. Voor informatie 071 514 51 90. MARIE-JOSE' VAN DER

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25