Rijn Veenstreek Alphen w meldpunt ft VERBIJSTEREND' Zorgen over voortbestaan Rode Wip Buurt maakt zich sterk voor trapveldje Welzijnswerk in Alph moet meer samenwerk Nieuwe eigenaars restaurant 't Haasje Rechter: sloopbevel noodwoning terecht DINSDAG 16 MAART 1999 Jongen in water gegooid alphen aan den run Een 12-jarige Alphenaar is gisteren door twee jongens bedreigd met een mes en in het water gegooid. De Alphenaar was met een vriend aan het spelen bij een sloot aan de Compierekade, toen twee ongeveer 15-jarige jongens hen bedreigden met lange stokken waaraan een mes gebonden was. Het tweetal pakte de Alphenaar op en gooide hem het water in. Toen het slachtoffer uit de sloot wilde klimmen, dwongen ze hem met hun stokken naar de andere oever. Daar schoot een vtouw hem te hulp. De politie is op zoek getuigen van het voor val. Uitleg over bedrijfsbeëindiging roelofarendsveen/zoeterwoudeDe Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie (WLTO) houdt dinsdag 23 maart een informa tieavond over bedrijfsbeëindiging in Ons Huis. Kosterpad 3 in Zoeterwoude. Een week later, op 30 maart wordt dezelfde infor matie gegeven in café Heemskerk. Langeweg 2 in Roelofarends- veen. De toegang bedraagt 15 gulden. Echtparen betalen 25 gul den. De aanvang is acht uur. Symposium over hergebruik grond alphen aan den run Gedeputeerde T. Jansen en oud-burgemees ter W. de Vrey-Vringer van Nieuwkoop nemen deel aan een symposium over hergebruik van voormalige agrarische com plexen. Zij spreken morgen in het Archeon in Alphen. De bij eenkomst duurt van 9.30 tot 17 uur. Carrouselwedstrijd in Oude Wetering oude wetering Carrouselvereniging Hoogenboom Ruitersport organiseert zondag 21 maart een carrouselwedstrijd in de ma nege aan de Achterweg 33 in Nieuwe Wetering. Verenigingen uit heel Nederland nemen ter voorbereiding op de Nederlandse kampioenschappen in mei deel aan deze wedstrijd. Om 12.00 uur gaat de eerste paardencarrousel van start en rond 16.30 uur is de prijsuitreiking. Pastoor De Graaff (1929-1999) Emeritus-pastoor Jacobus Jo seph de Graaff is zondag 14 maart na een lang ziekbed in zijn woonplaats Alphen aan den Rijn overleden. Pastoor de Graaff werd op 22 februari 1929 geboren te Heiloo. Na de priesteropleiding aan het klein-seminarie 'Hageveld' te Heemstede en het groot-semi narie te Warmond werd hij op 4 juni 1955 tot priester gewijd te Haarlem. Na zijn wijding werd hij benoemd tot kape laan te Voorhout. Al vrij snel daarna kreeg hij een studieop dracht in de Franse taal aan de Katholiek Universiteit te Nijmegen. In 1961 werd hij benoemd tot leraar aan het nieuwe klein-seminarie 'Leeu wenhorst' te Noordwijker- hout. Na de sluiting van het semina rie eind jaren zestig, was De Graaff jarenlang werkzaam als ziekenhuispastor, onder ande re in 'Leyenburg' in 's Graven- hage. In 1980 werd hij be noemd tot kapelaan van de parochie 'De Heilige Geest' te Alphen aan den Rijn. In 1984 volgde de benoeming tot pas toor van deze grote parochie in de nieuwbouwwijk 'Al- phen-Ridderveld Pastoor de Graaff was een be wogen herder die dicht bij de mensen stond, zo laat pastoor J. Steenvoorden van de Al- phense Bonifaciusparochie weten.In de liturgie zocht hij naar nieuwe vormen en was hij heel creatief. Jong en oud wilde hij betrekken bij het parochiegebeuren. Ook vond hij het belangrijk dat vrijwilli gers meer en meer verant woordelijkheid gingen dragen voor de pastoraal.-' In 1996 ging De Graaff met emeritaat. Hij was echter nog erg vitaal en actief en aan vaardde in hetzelfde jaar een parttime benoeming als pas tor in Sliedrecht en Alblasser- dam. Naast zijn werk in het basispastoraat was De Graaff van 1987 tot 1993 deken van het dekenaat Alphen aan den Rijn. De avondwake is don derdag 18 maart om half acht in het kerkelijk centrum De Bron aan de Troubadourweg 2. De uitvaartmis is vrijdag 19 maart in dezelfde kerk om half elf. De begrafenis heeft 's mid dags omstreeks drie uur plaats op het rooms-katholieke paro chiekerkhof van de Sint Willi- brordusparochie, Westerweg 267 te Heiloo. rupwetering Het wordt gebruikt als hondenuitlaatstrook en als trap veldje. En omdat er gevoetbald wordt willen bewoners van de Kop- poellaan in Rijpwetering het braakliggende stukje grond achter hun huizen behouden. Een buurtbewoonster deed een dringend beroep op de gemeenteraad van Alkemade om op de grond waar voorheen de Ripse basisschool stond geen huizen te bouwen. Het liefst ziet zij daar een mooi grasveld met wat speelvoorzieningen voor de kinde ren. Voor de kinderen uit de buurt is het de enige plek waar zij veilig kunnen spelen. De Koppoellaan is volgens de buurtbewoonster een S» *5 -.33% •••>£-. is vr; VN racebaan. Voor de deur spelen is daarom niet mogelijk en de kinderen over de weg naar de woonwijk verderop sturen is ook gevaarlijk. De politici hadden begrip voor het pleidooi, maar voor volgend jaar staat nieuwbouw gepland op het provisorische trapveldje. Aanvankelijk was het plan daar twee bungalows neer te zetten. De gemeenteraad gaf echter de voorkeur aan zes seniorenwoningen. Wethouder L. Bee- len beloofde dat de gemeente gaat onderzoeken of er naast senioren woningen ook nog wat speelvoorzieningen op het terrein kunnen ko men. FOTO MARK LAMERS chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft.o Anti-discriminatiebureau vraagt ge Alphen moet, net als Leiden, een anti-discriminj reau (ADB) krijgen. Dat vindt het bestuur van hei Midden-Holland. Deze week wordt een subsidies ingediend bij de gemeente. Uit een steekproef ond bezoekers van de zaterdagmarkt in Alphen blijkt i veel voorstanders van zo'n meldpunt zijn. Volgens zitter A. Ramlal van het ADB neemt de discrimiiu de gemeente toe. alphen aan den run Besnatr speeltuin stapt op, jonge ouders melden zich niet aan hazerswoude-runduk marieta kroft Het voortbestaan van speeltuin De Rode Wip in Hazerswoude- Rijndijk staat op de tocht. Het bestuur stopt er op 30 april mee. Ondanks allerlei wer vingsacties hebben zich nog geen nieuwe bestuursleden ge meld. „Het baart me zorgen", zegt voorzitter Frans Pannebak ker. Hij is beslist niet van plan nog door te gaan, net zo min als de overige bestuursleden. „Wij hebben allemaal kinderen die zo ongeveer van de basisschool afgaan. We willen het estafette stokje doorgeven aan ouders met jongere kinderen." Advertenties in het plaatselij ke huis-aan-huisblad en folders die op de basisscholen zijn ver spreid hebben niets opgeleverd. „Onbegrijpelijk", vinden zowel Pannebakker als bestuurslid J. Meerburg. ,,Als je ziet hoeveel kinderen hier wonen en hoe veel er komen spelen in De Ro de Wip, dan moeten er toch ge noeg kandidaten zijn", denkt Meerburg. Pannebakker: „Ik denk dat er genoeg mensen zijn, maar velen werken in deel tijd en willen verder nergens aan gebonden zijn. Daarbij komt dat er ook al een groot ar senaal aan vrijwilligers bij Ber- nardus (plaatselijke voetbal club, red.) zit." Volgens Pannebakker kost het bestuurswerk niet meer dan een paar avonden en een paar dagen organiseren en klussen in het jaar. „Het is niet veel werk. maar je moet wel be schikbaar zijn." Het bestuur is nog wel bereid de activiteiten op Koninginnedag te organise ren, maar daarna is het voorbij. „Niet dat ik nieuwe bestuursle den helemaal aan" hun lot wil overlaten, ze kunnen altijd bij mij terecht voor advies." Pannebakker vreest de ge meente een groot deel van het ruim 2000 vierkante meter gro te terrein wil afstoten als er geen nieuw bestuur komt. ,Als er geen organisatie boven staat is er kennelijk geen draagvlak voor een speeltuin, redeneert de gemeente." Een woordvoer ster van de gemeente Rijnwou- de laat echter weten, dat er ab soluut geen sprake is van ver kleining van De Rode Wip. Een troost heeft Pannebakker wél voor de Hazerswoudse kin deren. De speeltuin krijgt bin nenkort een opknapbeurt. De jonge bezoekers kunnen er daarna terecht zonder last te hebben van bagger, plassen en .brandnetels. Ook zijn er plan nen om de glijbaan te Vervan gen en hiervoor 50.000 gulden in te zamelen. Maar dan moet er wel een nieuw bestuur ko men, aldus Pannebakker. saskia buitelaar Ramlal wil met het ABD Alphe- naren die gediscrimineerd wor den de kans bieden dat te mel den. Het bureau neemt dan contact op met de gedupeerde en de dader in de praktijk vaak een werknemer en diens bedrijf om tot een oplossing te komen. Vertegenwoordigers van politie, het voortgezet onderwijs, poli tieke partijen en de stichting Meander zouden kunnen be middelen. Ramlal wil die in stanties een plaats geven in een begeleidingscommissie. Het ADB vroeg vorig jaar ook al 75.000 gulden subsidie om het bureau te beginnen en een Betaalde kracht in te huren, maar kreeg de aanvraag terug van de gemeente. „We moesten een duidelijker opzet maken van onze activiteiten, het aantal betaalde uren, enzovoorts. De nieuwe brief gaat deze week de deur uit." Het meldpunt hoeft geen ei gen plek te hebben, als er maar een betaalde kracht een aantal dagen per week telefonisch be reikbaar kan zijn. Een plekje op het stadskantoor zou wat Raml al betreft al voldoende zijn. Of bij Meander, waarmee hij reeds contact heeft gehad. Verder wil het ADB in Alphen voorlichting geven op scholen, omdat daar de basis voor tolerantie kan worden gelegd. Volgens Ramlal staani tieke partijen achter ht om een bureau in i openen. „We hebbende en vorig jaar schnli li, derd en ze reageerden a positief." Raadsleden ervaren dat er ge wordt in Alphen, meentl „Vooral tijdens de poliii fé's, toen politici achter stonden." Of de discriminatie to in Alphen is niet du Ramlal concludeerde steekproef op de marktj geval dat het merendee ondervraagden, zowel a ne als autochtone Ni ders, meende dat er bel aan een meldpunt voor minatie. Volgens Ramt den gedupeerden zich, brek aan een Alphens! bij het ADB in Leiden a politie. In 1996 en 1997 1® ADB in Leiden 20 i van discriminatie uit Een deel daarvan beu dingen over stickers, I emblemen met tekste White Power en CP 'I tere gegevens kan 1 bureau nog niet verstn de politie zijn sinds 1998 14 meldingen va minatie binnengekod meeste daarvan ward gen van racistische leu alphen aahpemrun» saskia buitelaar De Alphense welzijnsinstellin- gen moeten hun beroepskrach ten eerlijker verdelen. Nu hazerswoude-runduk Restaurant-brasserie 't Haasje in Hazerswoude-Rijndijk is in andere handen overgegaan. Jo sé Kluun en Theo Losekoot na men zondag na vijf jaar af scheid. De nieuwe uitbaters worden Gabri en Maria Hoog enboom uit Wijk bij Duurstede. Kluun en Losekoot vertrek ken naar Kreta, het Griekse ei land waar ze ai zo'n twintig jaar komen. „Het is weer eens wat einders", zegt Losekoot over zijn opmerkelijke besluit. Samen gaan ze er een huis inrichten dat ze vorig jaar tijdens hun va kantie kochten. Ze willen er ap partementen en auto's verhu ren. Losekoot heeft een prettige tijd gehad in Hazerswoude. „Het is een mooie groene om geving." 't Haasje ligt nu nog aan de drukke weg tussen Alphen en Leiden. Over enkele jaren wordt de Rijndijk een dorpsweggetje, waar het sluipverkeer zo veel mogelijk wordt geweerd. Lose koot ontkent dat zijn vertrek met deze ontwikkeling te ma ken heeft. „Integendeel. Ik ver wacht juist dat het restaurant meer klanten trekt als de Rijn dijk eenmaal verkeersluw is. Nu raast iedereen voorbij." De familie Hoogenboom ver bouwt de komende weken het restaurant. Op 31 maart gaan de deuren weer open. .4* I 4* BIS I Cl S alphen aan den run Het Masterplan heeft eindelijk wortel geschoten op het Alphense Thorbeckeplein. Het kale en grauwe plein heeft met de komst van zes platanen warempel iets weg van een stadsplein in wording. Gisteren zijn de bomen, afkomstig uit de Bezembinder, op het Thorbeckeplein geplant. Volgens de gemeente gaat de ruimte die de bomen innemen niet ten koste van het aantal kramen op de zater dagmarkt. Het plein wordt, als onderdeel van het Masterplan, de ko mende jaren verder opgewaardeerd tot een sfeervol stadsplein met ruimte voor grootschalige horeca. Als de weekmarkt kan uitwijken naar de Esplanade op de Vest komen er nog meer bomen op het Thorbeckeplein. Maar dat gebeurt pas na 2003. FOTO ANNETTE LAMEIJER den haag/runwoude Jack, polyestermenging, m zwart en marine. S t/m XXL. Van 249,95 voor 189,- Trui, met polokraag, 100% katoen, in diverse kleuren. S t/m XXL. Van 119,95 voor 79,- De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf persbureau cerberus De Hazerswoudse siertakteler H. Didden moet zijn noodwoning slopen. De zaak bij de Raad van State heeft hij verloren. Twee jaar geleden bouwde hij aan de Burge meester Smitweg 32 zonder vergunning van de gemeente Rijnwoude een huis. Het gemeentebestuur vindt dat het pand gesloopt moet worden, omdat Didden niet op zijn bedrijf mag wonen. Bij de kwekerij is al een bedrijfswoning, vindt het gemeen tebestuur. Daar woont kweker H. Verwaal, die een deel van zijn bedrijf aan Didden heeft verkocht. Didden heeft straks geen dak boven zijn hoofd, omdat hij zijn huis in Woubrugge twee jaar geleden heeft ver kocht. De ellende voor Didden begon in 1996, toen hij van zijn voormalige werkgever H. Verwaal het grootste deel van diens kweke rij aan de Burgemeester Smitweg 92 over nam. Verwaal hield zelf een deel van de kwekerij en bleef in de bedrijfswoning wo nen. Didden kocht aan de Burgemeester Smitweg 32 een halve hectare erbij. Samen met de 1,1 hectare op nummer 92 vormt dit Diddens bedrijf. De siertakteler wil een be drijfswoning op nummer 32 om beide per celen, die een kilometer van elkaar liggen, in de gaten te kunnen houden. In afwach ting van toestemming bouwde hij alvast een noodwoning. Maar Rijnwoude accep teert geen nieuwe woningen in het buiten- maakt hooguittwintig van de welzij nsorganil bruik van de tien krachten. Grote organisaties I jongerencentra Made Het Kasteel, ouderem j] Noorderbrink, Wegwijs maatschappelijk werk, ren de krachten het hel Daardoor kunnen klein lingen voor nieuwe p geen beroepskrachten Welzijnswethouder F hti presenteerde gisteren i lez om dat te veranderea de Uitgangspunt van meentelijk plan is, dat: lingen efficiënter ens de menwerken. Daarvo; binnenkort een overka vo organisatie opgericht jg zitten vertegenwoordi ub de stichting onderstem d< zijnswerk, de stichtin) m ruimten, Madonna, I el teel, Noorderbrink, W< m de regionale stichtin ïo schappelijk werk Mie. lyl land. De koepel moei soort uitzendbureau m beroepskrachten fungi kunnen dan niet mei nu, een jaar lang won! roosterd voor een aa per week. De organise ten veel meer met f werken, waarvoor ze een beroepskracht kui gen. Die helpt met het lsei zetten van een proje Pf draagt het werk vervolj aan vrijwilligers. 1201 „De praktijk is nu fcrl roepskrachten achter eni staan tijdens koffie-c ge in een buurthuis", ze erlit Dat is zonde, vindt hij 'bi fessional is, wat hen tis vooral nodig voor hel bui van een activiteit. H Me heeft de ervaring en we n( nodigde vergunninger tic krijgen. „Maar als dei nti tie de koffieochtend l me vindt, moet ze vrijwil! spreken. Het kan niet nes zijn dat nieuwe proj; «re organisaties niet kun: 'Op gaan, omdat andere ge' gen de welzijnswede: 'air ben geclaimd." aas De op te richten koi mk in het komende jaar 'gn op welke manier de rt tie het best kan plaats 'ec wat de wensen van df Jge instellingen zijn. Eeni reau begeleidt het net waarvoor de gemeert 'te lig 450.000 gulden l* bab trokken.Volgens Dale organisatie geen n je Bi „Er gaat geen guide: ees. uur vanaf." De geniet *rc de regie over de nietf Jeb en kan ingrijpen als d "oe gel verkeerd uitpakt. r"n>

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16