De Zijl/LGB wil nog niet promoveren Ook verzwakt AZ&PC is te sterk voor LZ 1886 Grieperige Sprinkhuiz| Donkere tijden dreigen voor BS Leiden na nipt verlies Saturnus mist zij opbouwer De W: Sport behaalt toch nog brons MAANDAG 15 MAART 1999 999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN Dl* De Leidse waterpolovereniging LZ 1886 is er za terdag niet in geslaagd een puntje te ontfutselen van landskampioen A2PC. De Leidenaars verlo ren met 8-4 en verzuimden te profiteren van de zwakte van de Amersfoorters. De ploeg van Ivo Trumbic kwam in Leiden niet op volle oorlogssterkte opdraven. De internatio nals Niels van der Kolk en Eelco Uri zijn door blessures voor enige tijd uitgeschakeld. LZ zag dan ook zeker winstkansen tegen de koploper in de nationale competitie. De ploeg van Hans Par rel kwam bedrogen uit en dat lag voornamelijk aan het zwakke optreden van de Leidenaars. Komt LZ in de eigen thuishaven meestal goed voor de dag, zaterdag voerde AZPC de boven toon. Vooral de hechte verdediging van de Amersfoorters was een groot struikelblok voor de ploeg van Hans Parrel. In de overtalsituaties liet LZ 1886 het liggen. Van de zes numerieke meer derheden liet LZ 1886 er vijf onbenut. Tegenstre ver AZPC kwam op dat onderdeel heel wat beter uit de voeten. De Keistad-bewoners scoorden vijf uit acht en legden daarmee de basis voor de re gelmatige zege. Via de periodestanden 1-3,2-5 en 2-7 kwam AZPC uit op 4-8. Voor LZ 1886 scoor den Tjerk Kramer (2), Marco Kerkvliet (1) en Mir- ko Zuidweg (1). AZC heeft zich geplaatst voor de nacompetitie. De Alphenaren wonnen het cruciale duel tegen de Robben met 12-3 en revancheerden zich voor de nederlaag eerder dit seizoen in Hilversum. AZC heeft met vier wedstrijddagen voor de boeg zes punten voorsprong op de Robben en kan alleen in theorie de nacompetitie nog mislo pen. De Alphenaren hadden opvallend weinig moeite met het eens zo gereputeerde de Robben. De ploeg van Jan Bram van Luit trad aan zonder midvoor Koos Issard en had zich bij voorbaat al neergelegd bij een nederlaag in Alphen. De num mer drie van Nederland profiteerde optimaal van het zwakke spel van de Hilversummers. Aan het eind van de derde periode stond AZC al op een ongekende 9-1 voorsprong. In de laatste rond gang speelde AZC het duel rustig uit. De topsco rers van AZC waren Niels Zuidweg (3) en Kjell Boom (3). Vivax speelde het weekeinde twee wedstrijden. Na de nederlaag tegen de Zijl/IGB volgde zondag weer een deceptie. De Oegstgeestenaren verloren de de inhaalwedstrijd tegen PSV met 14-6. De strijd was al snel gestreden. Na twee periodes stond de ploeg uit Eindhoven al op een 8-1 voor sprong. Katwijk speelde een ongelukkige wedstrijd te gen DZV. De ploeg van Michel van der Zeeuw keek lange tijd tegen een achterstand aan (6-9) maar zette in de laatste periode een inhaalrace in. Het sterke spel van Katwijk had succes. Zeven seconden voor tijd scoorde Kjeld Boonstoppel 10-10 en leek de wedstrijd in een remise te eindi gen. DZV trok toch de zege naar zich toe door twee seconden voor tijd vanaf de middenlijn de bal in het doel van Katwijk te deponeren. Eind stand 10-11. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boon stoppel (5), Alex Sieval (3), Imre Aniba (2) en Wim Schaap (1). Sassenheim kon de opgaande lijn van de laat ste weken niet doortrekken. De ploeg van Leo van Pelt kwam tegen Hoorn niet verder dan een 8-6 nederlaag. Koudekerk had geen moeite met Zeist. De der deklasser won met ruime cijfers: 14-8. In de laat ste periode verloor Zeist de slag. Koudekerk ver grootte de voorpsrong van 10-7 naar 14-8. Alexander van der Schalk scoorde 3x. Alkemade had geen schijn van kans tegen de Futen. De derdeklasser verloor in Amstelveen met 14-3. Jeroen Duvekot was de enige Alkemade speler die het nog een beetje naar zijn zin had: hij scoorde 3x. NZPC komt in de derde klasse niet van de laat ste plaats af. In Haarlem verloor de ploeg uit Noordwijk met 8-5 van DYVT. De vrouwen van LZ 1886 gingen tenonder te gen Het Gooi. De ploeg van Gerard van der Kolk verloor met 14-10 maar kan toch terugkijken op een goede wedstrijd. LZ 1886 had in de laatste periode zelfs uitzicht op de zege (10-8). Een te grote foutenlast brak LZ 1886 op. Noeki Klein (4), Linda de Wit (3) en Yvonne van der Velde (3) scoorden voor LZ. De vrouwen van Alkemade hadden geen kind aan DJK/ZAR. In Amsterdam won de ploeg van Wilco van der Zeeuw met 4-9. Bernadette Roe- lofs, Danielle Wesselius en Heidi Elstgeest scoor den 2x. De Zijl/LGB-vrouwen verloren met 6-5 van KZC. ZWEMMEN BELINDA VAN DER GAAG Vivax kon in de derby tegen Zijl/LGB niet overtuigen. De ploeg uit Oegstgeest kon het al snel niet meer behappen en moest in het zwembad De Zijl een verdiende 9-6 ne derlaag slikken. Excuses waren er genoeg voor de Oegst- geester formatie. Zo miste de ploeg van Mare van Bel- kum, die zichzelf op het laatste moment op de spelers lijst zette, bepalende spelers. Vooral topscorer Sjors Ver burg (geschorst) werd node gemist. Ook Serge Dietz (va kantie) ontbrak op het appèl. LEIDEN AAD SIERA Toch dichtte Vivax-aanvoerder Hans Trijsburg vooraf zijn team kansen toe. ,,Een felle press moet ons alle kans geven op een overwinning." Het was de zelfde Trijsburg die als enige de Leidenaars het nodige weer werk bood. Hij zorgde achterin voor opruiming. En als midvoor stond Trijsburg ook zijn man netje. Nadat de Leidse verdedi ging in de fout ging, opende Trijsburg de score (0-1). Bas Meegdes en Rob Dubbeldeman tekende voor het einde van de eerste periode voor de eerste Leidse voorsprong. Een voor sprong die de Leidenaars in de tweede rondgang geleidelijk uitbouwde naar 5-2. De Leidse ploeg die op een sterke verdediging leunde, voerde de score op door doel punten van publiekslieveling Martijn Busscher. Rob Dubbel deman en de linkshandige en sterk spelende Twan Martijn. Eerder zette Hans Trijsburg Vi vax op 2-2. In de derde periode viel voor al de slechte afwerking van de man meer op van de Oegst geestenaren. Een kolfje naar de hand van de Zijl/LGB. Zij wis ten hun man meer wel af te maken. Het leverde aan het slot van deze periode een voor sprong op van 7-4. Enige dis cussie leverde het doelpunt van Oegstgeestenaar Ivo Dietz op. Tot zijn eigen verbazing zag hij de niet geheel de lijn gepasseer de bal goedgekeurd door de verder uitstekend leidende en in het blauw gestoken arbiter Gideon Reemnet. Door deze treffer (6-4) begon het weer op een echte wedstrijd te lijken. De laatste periode leverde dan toch het nodige vuurwerk op in deze opmerkelijke lauwe derby. Waar de Zijl/LGB het wel geloofde, veerde Vivax op met twee onverwachte doelpunten Ivo Dietz (Vivax) in achtervolging op Jeroen Sprinkhuizen (de Zijl/LGB). Het mocht niet baten. De Zijl/LGB won met 9-6. foto mark lamers van Bram Tendeloo en Ivo Dietz (7-6), waaronder een man meer. Het kon de Leidse club niet deren. Het absolute hoogtepunt kwam op naam van Martijn Busscher. Hij snoerde alle criti ci de mond door Vivax-goalie Richard Bouman met een fraaie omhaal te verschalken (8-6). Het publiek kon dit wel waar deren en beloonde Busscher met een fiks applaus. Het was tevens de slot op de deur van dit duel. Het laatste doelpunt van Joachim de Ruysscher deed er toen al niet meer toe. Het gezicht van Hans Trijs burg na afloop sprak boekde len: „Ik heb er alles gedaan, maar we komen gewoon te kort." Een duel waaruit ook op nieuw bleek dat een aantal wis selspelers van Vivax te licht is en te weinig niveau heeft om het de Leidse opponent werke lijk moeilijk te maken. Wellicht kunnen binnenkort Sjors Ver burg en Serge Dietz enig soe laas bieden. De Zijl/LGB wil gek genoeg nog niet promoveren. Zowel de voorzitter als de vicevoorzitter van de kooiclub beaamden na de derby nog een jaar te willen wachten met de promotie naar het mekka van het waterpolo. De Zijl/LGB bewees echter za terdagavond al rijp te zijn voor een plek in de hoofdklasse. De ploeg zal naar grote waarschijn lijkheid uitkomen in een twee kamp met het team dat in de hoofldasse als voorlaatste ein digt. Periodestanden: 2-1, 5-2, 7-4, 9-6. Doelpunten De Zijl/LGB: Rob Dub beldeman 3, Joachim de Ruysscher 2, Martijn Busscher 2, Twan Martijn 1, Bas Meegdes 1 Doelpunten Vivax: Hans Trijsburg 3. Ivo Dietz 2, Bram Tendeloo 1. Scheidsrechters: Reemnet. Meerveld. Toeschouwers: 100. MSV onderuit tegen concurrent De Groene Uilen BASKETBAL PIETER VAN DER VLIET De mannen van MSV moeten dit seizoen met ASVU strijden om de vierde plaats in de pro motiedivisie. De Noordwijkse basketballers gingen gisteren in Groningen onderuit tegen De Groene Uilen: 87-78. De Gro ningers namen daardoor de tweede plaats over van de re serves van Amsterdam. Blitz pakte belangrijke punten tegen Jumping Crabs, terwijl BS Lei den tegen concurrent Baske tiers met een nederlaag genoe gen moest nemen. De vrouwen van BV Leiderdorp koesterden al geen hoop in de eerste wed strijd in de halve finale van de play-offs tegen Den Helder en werden met een kansloze ne derlaag naar huis gestuurd. Blitz won de lastige uitwed strijd van Jumping Crabs met 59-62. Toch is de ploeg van spe ler/coach Sid Bruinsma nog niet op het oude niveau. De manier waarop gespeeld werd, verdiende geen schoonheids prijs. Vooral het schot liet het afweten en dat was koren op de molen van de ploeg uit Bergen op Zoom. Ondanks de lage klassering maakten de gasthe ren het Blitz erg lastig en zij na men een 15-9 voorsprong. Er ontstond een rommelige strijd, waarin Blitz de schade kon be perken en naar een 34-39 rust stand kon uitlopen. „De scho ten vielen niet", zei Bruinsma na afloop. Slechts 36 procent werd benut en dat was voor de Voorschotenaren erg laag. Ge lukkig had de ploeg verdedi gend de zaakjes op orde en kon daar vandaan gewerkt worden aan herstel. Blitz had in Richard den Os een routinier die op de beslissende momenten van grote afstand de ring feilloos wist te vinden en zijn ploeg in het juiste spoor hield. In de slotfase kwam Crabs nog ge vaarlijk dichterbij, maar de vrije worp van Mark Knijnenburg betekende 59-62 en de zege kwam, ondanks een noodschot, niet meer in gevaar. Topscorers Blitz; Vegter 14, Aanhaanen 13, Den Os 12. Voor BS Leiden breken don kere tijden aan. In eigen hal verloor de thuisploeg met 66-68 van Basketiers en zij dreigt nu achterop te raken bij de rest van het veld. Voor het eerst sinds tijden kon Leiden weer Ben de Jong inzetten. De bonki ge center die weken met een slijmbeursontsteking aan de kant zat, kwam echter ritme te kort om er echt een spektakel van te maken. Verdedigend kreeg hij nog assistentie van de goed spelende Michel Brück- ner, maar met name de andere lange man, Timo Versteegen, viel met een productie van slechts zes punten tegen. Toch vocht Leiden zich na 21-29 te rug naar een 34-30 ruststand. In de tweede helft lieten de Leide naars zich de kaas van het brood eten en zij zagen Baske tiers uitlopen naar 42-52. Dat bleek de nekslag, want de thuis club had te veel energie ver bruikt om de achterstand nog helemaal goed te maken. De score van Lennert Dorrepaal aan het slot van de wedstrijd was na het eindsignaal, waar door BS Leiden met 66-68 aan het kortste eind trok. Topscorers BS Leiden: Marti nez 15. Pang 12, De Jong 12. De junioren van Blitz verlo ren onverwacht met 70-60 van Rotterdam. Erger was het ver lies van Lars van Haasteren, die met een blessure vroegtijdig de wedstrijd moest verlaten. Blitz kwam niet in zijn spel en on danks een 34-34 ruststand bleef winst in de tweede helft uit. Topscorers Blitz: Van Riet 17, Nicastia 13. De vrouwen van BV Leider dorp kregen een pak slaag van Den Helder: 98-35. Hoewel er nog twee wedstrijden in de hal ve finale van de play-offs ge speeld moeten worden, is de Leiderdorpse kaars uit. Zonder ook maar een enkele kans op een acceptabele wedstrijd werd Leiderdorp aan de Sportlaan weggespeeld door een superi eur Den Helder. „Het is jammer dat het voor ons zo moet aflo pen", zei coach Martin Feitsma na afloop. „Komende dinsdag hoop ik dat we in de thuiswed strijd er nog wat van kunnen maken." Topscorer BV Leiderdorp: R. van der Voort 13. BV Lisse won verrassend met 70-62 van het sterke Filtech Fi ve, één van de favorieten. De Tilburgse ploeg, die eerder in eigen huis door de formatie uit de Bollenstreek werd verslagen, moest ook in Lisse de punten aan de tegenstander laten. „Eindelijk weer eens een duel zonder pieken of dalen", zei Lisse-coach Van Vegten na af loop. Met Joke van der Heuvel als spelverdeelster schotelde Lisse de gasten een spelletje voor, waarop de Tilburgse ploeg geen antwoord had. Dankbaar profi teerde Lisse vanaf de tiende mi nuut bovendien van de fouten last van Filtech Five door vanaf de vrije-worplijn toe te slaan. De kleine voorsprong, die Lisse halverwege de tweede helft ver overde, kwam in de slotfase niet meer in gevaar. Topscorers BV Lisse: M. Droogh 26, Van der Heuvel 20. Nergens zijn de verschillen zo groot als in de landelijke junio rencompetitie. Grasshoppers haalde dit weekeinde flink uit door met een 136-42 monster score van het Almelose Boun cers te winnen. Veel benauwder was de overwinning die BV Lei derdorp boekte in Amsterdam. Leiderdorp won met 59-60 van Piranha's. Timo Versteegen wint namens BS Leiden een reboundduel. De eerstedivisionist verloor het belangrijke duel van Basketiers. foto mark lamers Het viel voor Robin Sprinkhuizen van De Zijl/LGB niet weekeinde. Als enige afgevaardigde bezocht hij het X Circuit Topzwemmen in Dordrecht, maar zwom niet standen wegens een griepje. Hij behaalde nog wel e? plaats op de 50 rug in 28.62. Door deze tijd en eerderec i ningen op de rug verzekerde hij zich van een plaats vo; nale in april. LZ'86 kwam met zes medailles terug uit het Noordwij i lenbad, waar de andere zwemverenigingen uit Leiden et ving elkaar ontmoetten. De opvallendste prestatie wast) r plaats van Wendy Huygens op de 100 meter rugslag in i Deze prestatie leverde een a-limiet op. Shirley Haaslj e weliswaar niet snel genoeg voor een gouden medaiM mocht wel een zilveren en een bronzen mee naar huis Ze behaalde deze prijzen op de 50 vrij (33.70) en 2D; (3.06.76). Drie heren van LZ'86 werden derde op de 20] f 100 vlinder en 100 rug. Bart Beaufort, Hicham Sahi en F; aan zwommen deze afstanden respectievelijk in 3.0' en 1.24.14. De wedstrijd in Het Bollenbad leverde ook zes med; voor De Zwetter. Nadine van Straten'viel twee keer in zen. Ze was winnaar op de 50 vrij en tweede op de 50 y clubgenote Marije Oostdam was haar op laatstgenoet 1 stand net iets te snel af. De 50 en 100 vlinder bet 1 Stephan Caspers en Simone van Duin een plaatsje opt r um. Paul Gurink eindigden als tweede op de 100 mg. NZ PC kwam met minder medailles van de Niveauw thuis, maar behaalde wel drie maal goud. Marijke v.d leverde twee maal deze prestatie. Ze overwon op de 1(X in 1.20.97 en in 1.20.78 op de 100 mg. Haar clubgeno Amperse was de andere winnaar en wel op de 200 wj I legde deze afstand af in 3.03.22. De leden van Katwijk presteerden ook goed. DennieT won op de 100 vrij en zwom deze afstand voor het eer de minuut. In 59.15 tikte hij als eerste aan. Coco van) a kon tevreden zijri met een eerste plek op de 200 i 3.00.89. Hij verbeterde zijn persoonlijk record met vijl den. Tweeëntwintig seconden vlogen van het pr van Jai Sib op dezelfde afstand. Met dit record haalde hij e: 2 plek. Andere medailles werden behaald door Bertinai 'l en Linda van Beelen op de 100 school en 50 vrij. 0 HANDBAL FRANK BONTE De heren van Satumus verloren in de èerste divisie van Atomi- um '61. In Ridderkerk werd het 25-23, mst 12-9. De vrouwen van Foreholte kwamen in Voor hout niet in actie tegen Ver- burch, omdat de arbiters niet kwamen opdagen. De reden voor die absentie kon het NHV en met name de heer Phielix desgevraagd niet geven. In de derde divisie verloren bij de mannen ook de Saturnus-reser- ves. V. et C. won in de Vijf Mei hal met 20-24, mst 7-12. Rijn streek maakte geen fout tegen de EMM-reserves, 27-19, mst 12-9. De vrouwen van Oase pakten uit tegen Achilles, 25-12, mst 12-9. Stompwijk Fairplay liet de DWS-reserves in eigen huis ook adem happen, 10-23, mst 4-12. De mannen van Saturnus missen de naar Indonesië ver trokken centrale opbouwer Hans de Waal, meer dan hun lief zal zijn. Trainer-coach Peter Barreveld daarover: „Hans was niet zozeer een technisch on misbare speler, maar wel was hij in staat om zijn medespelers bij de les te houden. En dat is eigenlijk wat Satumus vandaag niet zo best kan. Het geduld op brengen om de defensie van de tegenstander door circulatie zo ver te brengen dat er een situa tie ontstaat van één tegen één zonder rugdekking. Overigens is het ook nog zo dat de arbitra ge in de laatste tien minuten zich zonder meer heeft gemani festeerd als thuisfluiters. We stonden voor met 19-21, toen voor overtredingen waar nie mand iets van begreep, achter eenvolgens drie spelers met geel naar de bank verdwenen. En dat strenge optreden zou nog te pruimen zijn geweest als aan de overzijde dezelfde maat staven zouden zijn aangelegd. Spelers van Atomium bijvoor beeld die bij een overtreding in een situatie waarbij Saturnus een kans had op een succesvol le breakout zo bleven staan dat de vrije worp niet snel kon wor den genomen kregen niets. Dat neemt overigens niet weg dat met wat meer geduld in de aan val, de afronding, we de punten waarschijnlijk mee naar Leiden hadden kunnen nemen. Nu zullen we dreigend degradatie gevaar moeten afwenden." Dat zal dan aanstaande zondag moeten gebeuren tegen de re serves van BFC in eigen huis. De schutters bij Saturnus in Ridderkerk waren Marcel Nieu- wenhuys en Nico Mooren met ieder 5 treffers. De Saturnus-reserves kunnen ook best wat geduld gebruiken. Tegen V. et C. kwamen zij na 7- 12 achter bij de rust terug naar 18-19 om toen te worden ge veld door de breakout van V.et C. Dat knakte de reserves, ge handicapt door de absentie van André van Es en Frank Nieu- wenhuys, die bij het eerste team een dikke voldoende haal den bij Peter Barreveld. Rijnstreek leek tegen EMM de absentie van met name cir kelloper Koen Olders en linker hoekspeler Paul Timmermans niet te kunnen overbruggen. Tot 3-5 in de eerste helft deel den de Middelburgers in de Rijnstreekhal de lakens uit. Om Marcel Nieuwenhuys: vervolgens met de ne; feiten te worden gedn streek beschikt vand; een ploeg die een sta 1 hebben. De pure klas* J Remco Pabst, die in divisie niet uit de toon len, bleek door de Mi< se defensie niet te kun den beteugeld. De was voor de oppositi delburg al een veeg t£ Het werd een bittere cheling, 27-19. Niel minst, omdat Rijnstreé leen offensief de bete bleek, maar ook defer: wat kan incasseren. N door de beide doelveri Je Stefan Lagendijk Sumner. De vrouwen van Oi den tegen Achilles goed te maken. In df strijd won Achilles all 6' met 26-21. In Roelofart had Oase de les van dt strijd ter harte genot breakout van Achillesi ja afgegrendeld. Dat zodoende zonder resu! leen via strafworpen kfl stekende Oase doelveri Angelique van der Hi den geklopt. De oversAp van een gesloten dele: nn een open defensie bet ydi les ook geen soelaas, deel, Oase vond de de cirkel ook met zove t0i dat Achilles snel te: yd, van die defensievofljta] hielp het allemaal Oase domineerde en: zo. t Stompwijk Fairpl? ess gen de DWS- reserves o raj de revanche toer. En e vrouwen uit Stomp»' den in hun missie, ft h( 12, bood de DWS-rr èrl weinig vertrouwen inó helft. De ingreep van' soonlijke dekking op Bennis, de schutter de keropbouwplaats, le«> lei nig op, omdat Yvonne1 m op de rechteropbou»; noj productie overnam, ft Wc men het leeuwendeel Stompwijkse treffers rekening. Yvonne Bei ie a de zevenmaal en Y«; Wijk achtmaal. Met H gen de Schiedamse een draai om de oren ongetwijfeld nog lang: suizebollen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22