iecto in upervorm Groen maakt bij Leython het verschil Oegstgeest '80 bij laatste acht Nipt verlies Forescate: 2-1 Jafeltennistrio Docos oet ook meerderde kennen in Kluis: 5-2 Sport en NOVO plus de vrouwen van Gemini- jéroes versloegen de afgelopen speelronde la- eklasseerde tegenstanders. De mannen van en \VO/Aspasia kregen klop van hoger inge- i\ ije opponenten. Alleen de RW-vrouwen de- ,et anders. Zij lieten de punten aan een team pen plaats lager gerangschikt was. -hon handhaafde zich in de kopgroep door 1 van Waterlanders te winnen. Het team uit |koop, de laatste weken bezig aan een op maakte in Leiderdorp een goede indruk. Bij ,n ontbraken Marcel Boeren, Erik Opgelder «Iverdeler Florus van der Giesen. De laatste vervangen door Niels Groen. Na een verloren set (10-15) nam Groen bij een 2-7 achter en de tweede reeks de plaats in van Bas Don- Vanaf dat moment ging het beter met Leython, e nveede en derde episode winnend afsloot 2, 15-10). In het vierde speldeel liet coach Groen zijn ploeg met twee spelverdelers ope- Donkers nam de plaats van libero Hendrik e( 'V' Jan de Jong in. Ook dat ging goed: 15-13. De mannen van WO/Aspasia worden dit seizoen geteisterd door blessures. Dus is het geen wonder dat ze in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook in de uitwedstrijd tegen Vrevok 3 viel er voor het team uit Hazerswoude weinig eer te behalen. In Nieuwegein werd opnieuw duidelijk dat WO/As pasia door de telkens wisselende samenstelling on der meer spelritme ontbeert. Slordigheden en per soonlijke fouten werden de ploeg fataal. Vrevok hoefde zeker niet het achterste van zijn tong te laten zien om de ontmoeting met 3-0 te winnen. Setstan den: 15-6, 15-12 en 15-11. In de uitwedstrijd tegen het als tweede geklas seerde Delta kon de mannenformatie van RW geen potten breken. Daarvoor waren de routiniers uit Delft te sterk. Dat bleek met name op de belangrijke momenten van de drie sets vergende partij. Slechts eenmaal had het Rijnsburgse team uitzicht op setwinst. Dat was in het derde bedrijf, toen RW bij 14-15 op setpoint kwam. De thuisclub werkte de achterstand echter weg en won de set met 17-15. In de andere speldelen was Delta duidelijk de sterkste van de twee: 15-9, 15-12. Taman Saab trad bij af wezigheid van Erwin de Groot opnieuw als coach van RW op. Saab speelde ook weer een paar pun ten mee. Óp die momenten nam trainer Piet van Rijn de coaching van hem over. Om niet verder af te zakken op de ranglijst, moes ten de mannen van NOVO hekkensluiter Tonegido- /Voorburg 2 verslaan. Dat lukte. Het team uit Noordwijk zegevierde zonder al te veel moeite met 3-0 (15-11, 15-9 en 15-7). Vooraf was NOVO- -coach Frans van den Berg er niet helemaal gerust op. „Tonegido had een week eerder verrast met een overwinning op Schoonhoven. Bovendien ontbra ken bij ons Robertjan Batenburg en Robert Ker- ling." Tonegido bleek echter geen tegenstander om wakker van te liggen. De ploeg passte zwak en bracht er ook aanvallend weinig van terecht. Van den Berg: ,,Hoe ze van DOS hebben kunnen winnen is mij een raadsel. Ons probleem was dit keer de concentratie. Ik heb de ploeg voortdurend wakker moeten houden." Vrouwen Gemini/Kangeroes trof in Tonegido/Voorburg 2 een lastige tegenstander. Het team uit Voorburg staat weliswaar beduidend lager op de ranglijst, maar speelt een spelletje dat de equipe uit Voor schoten niet ligt. Vooral aan de plaatsballen van To negido heeft Gemini een hekel. Gemini-coach Reno Jagtman: „Wij konden ons eigen spel, gebaseerd op een hoog tempo, niet spelen." In de eerste set lukte CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 het Gemini nog een 11-14 achterstand weg te wer ken: 16-14. De twee speldelen die volgden, waren voor Tonegido: 9-15, 13-15. Pas toen Gemini in het vierde bedrijf meer servicedruk ontwikkelde, kantel de het treffen. Het team van Jagtman zag kans de partij paar zijn hand te zetten en won het duel uit eindelijk met 3-2 door scores van 15-12 en 15-7. RW kon het in eigen huis niet bolwerken tegen Keukencentrum Waddinxveen/Be Fair, een ploeg die voor aanvang van het duel drie punten minder had dan de thuisclub. Be Fair is een team met veel lengte en enthousiasme. Bovendien beschikt de ploeg over een sterke bank, iets wat op dit moment niet van RW gezegd kan worden. In de attractieve confrontatie toonde RW zich alleen in de eerste pe riode de beste (17-16). De tweede reeks ging met 13-15 verloren, de derde en de vierde met 9-15. In Waddinxveen had de Rijnsburgse equipe de wed strijd nog met 3-2 gewonnen. Mede door de afwe zigheid van spelverdeelster Annelies Slabbertje (ziek) was een herhaling niet mogelijk. Slabbertje werd vervangen door Corine Offereins, de spelver deelster van RW 2. verdiende dit weekend zes punten. Zaterdag won- Je hockeysters in en tegen Huizen met 2-5 en giste- m yaren de Leiderdorpsen met 4-2 te sterk voor q. i Na een zwakke start van het seizoen, blijkt Alecto winterstop in supervorm en volgen de zeges elkaar ijlcs op. De geelbruinen staan inmiddels op een plaats in de overgangsklasse en dat is eervol voor ipjonge formatie van Han Kolleman die na het mis- avontuur in de hoofdklasse bezig is met een bijna iaa il nieuwe generatie voor de terugkeer op dat niveau testomen. l3]( .RQNNO BROEKHOF beleefde door twee over- iiit 'gen een puntrijk week- ,De balans in het elftal is erg goed en dat nu vruchten af', aldus Han Kolleman. Tegen hi, scoorden Marielle Mon- j Marjolein van der Som- dn zetten daarmee Alecto Union kwam nog wel maar Willemijn Jansen rojnde de marge weer naar rl. Voor de rust scoorde opnieuw. Willemijn Jan- Iyj/i aakte ten slotte een eind m i spanning door Alecto's hl voor haar rekening te ne en ri is dat hockeysters van ,t- ate dit seizoen te laat in ihl ijn gekomen, anders had eg uit Voorschoten nog rieuze gooi naar de titel er| adoen. Door de 2-3 zege ome is de derde plaats ïl haalbaar voor het team oach Marja Sprey. Een nstart van Forescate le- oal op van juniore (Anie Swan. Tien minuten >pg coorde Dominique Linge- 0-2. Daarna kakte de ploeg wat in omdat het in het trage tempo van de tegenstan der ging hockeyen. Voorne pro fiteerde twee keer, 2-2. Pas twee minuten voor tijd rondde Forescate in de persoon van Lorraine van Hoek een van de vele kansen af en won met 2-3. „Het was bar slecht en met een punt hebben we niets te veel gekregen", vertelde LOHC -coach Erik Koning .na afloop van de 1-1 tegen Rood Wit. De Leidsen startten nog wel goed. Tessa van Dijk schoot na twee minuten al 1-0 binnen. Vanaf de tiende minuut ging het alle maal veel minder met LOHC. Het moest toestaan dat Rood Wit het heft in handen nam, hetgeen met een treffer werd bekroond. Toen Tessa van Dijk met een blessure naar de kant moest, bleek de as van de Leid sen kwetsbaar, omdat centrum spits Irene Duwaer ook al ont brak. Pas later in de tweede helft hervond LOHC zich. Ge scoord werd er. echter niet meer. Roomburg had geen goed re cept tegen het snelle combina tiespel van Spanderbos in de openingsfase. Na tien minuten Alecto houdt koploper Overbos op remise HOCKEY RONNO BROEKHOF ^v—sassaëga Alecto's Katelijne Corporaal (midden) probeert met een uitgestoken stick haar tegenstandster van Union voor te zijn. De vrouwen van Alecto wonnen het afgelopen weekeinde opnieuw tweemaal. FOTO HIELCO KUIPERS keken de Leidsen al tegen een 2-0 achterstand aan. Volgens coach Bep Botman mist haar jonge middenveld ervaring. „Bij een aanval wordt er niet met overtuiging vanuit het midden veld ondersteund." Na de in breng van Charlotte Kokke kwam er meer sturing op het middenveld. Alleen Irene Schut scoorde nog tegen, maar de ne derlaag kon niet meer worden afgewend. Met speels gemak ontdeed Alphen zich met 4-0 van Spirit. Bij de rust leidde het team van coach Jan Smid al met 3-0 door treffers van Hesther Struben, Elise Kuyt en Marleen Smid. Na de rust was Hesther Struben nog een keer trefzeker. In Rotterdam huppelde Cat- wyck met speels gemak over Ommoord. Het werd uiteinde lijk 0-7. Bij de rust leidden de Katwijksen al met 0-5. De dub bele cijfers werden door con centratieverlies niet gehaald. Sandra van Dijk, Sabrina van der Werf en Maaike Eysackers scoorden twee keer, Elles van Duyn één keer. Leidse Studenten had tegen Pijnacker de hele wedstrijd een overwicht, maar kwam toch niet verder dan 1-1. De eerste uitval van Pijnacker betekende direct een goal. De Leidsen sprongen in het vervolg slecht met de kansen om, maar raak ten niet in paniek. Carolien de Bruin scoorde in de tweede helft de meer dan verdiende ge lijkmaker. Noordwijk won met 0-8 bij VCL. Jonneke Italië (3x) Mar griet en Maaike van Hal beiden ook twee keer en Marlot Duim- dam verzorgden de score. Toch hield Noordwijk een kater over aan dit weekend. Een dag eer der verloren de Noordwijkers met 1-0 bij Berkel Roderijs, waardoor de Noordwijkse titel- kansen slonken. Hisalis won in en tegen Nieuwkoop knap met 0-3. Overgangsklasser Forescate verloor in Laren nipt met 2-1. Eersteklasser Alecto speelde met 2-2 gelijk tegen koploper Overbos. LOHC won op datzelfde niveau met 0-2 van De Warande. Het betekende de vijfde zege op rij voor de Leidsch Oegstgeester Hockey Club. Roomburg verschafte zich gezien de lage klassering lucht in de tweede klasse door Zoetermeer met 6-2 te verslaan. Voor Noordwijk lijken de kampioenskansen zo goed als verkeken na de 4-1 nederlaag tegen Strawber- Forescate verloor met 2-1 van Laren. In de tweede helft vergooide de formatie uit Voorscho ten zijn kansen in een man minder situatie. De ploeg raakte in paniek, hield het hoofd niet koel en incasseerde de verliezende treffer. Voor de rust had de veelscorende Rutger van Schaik zijn ploeg nog op voorsprong gezet. Een verdedi- gingsfout werd vervolgens door Laren afgestraft, 1-1. Op het moment dat Forescate met tien man kwam te staan door een gele kaart, raakte de ploeg van de kook. Laren scoorde de winnende goals pakte drie punten. „Onnodig en niet ver diend. Bij twee gelijkwaardige ploegen hoort een gelijkspel", was de reactie van trainer Eelco van der Meulen van Forescate. LOHC boekte zijn vijfde zege op rij. Nu was De Warande de klos, al werd het slechts 0-2. „Het is een stugge ploeg die "best wel wil hockeyen al staan ze een na laatste. Ze verliezen bijna altijd met één doelpunt verschil", zei LOHC-trainer Peter van der Meer na afloop. Tot de rust hield De Warande gelijke tred. Na de pauze kreeg LO HC meer initiatief en kwamen de kansen. Maar ten Kuck bracht dat met een treffer tot uitdruk king. Toen de Leidenaren ook conditioneel de betere ploeg bleken, kon een tweede doelpunt niet uitblijven. Tien minuten voor tijd scoorde Oswald Mattheussen nummer twee. Alecto bracht koploper Overbos tot wanhoop. Uiteindelijk wierp een speler van de ploeg uit Be verwijk uit pure frustratie na de remise (2-2) een stick naar de scheidsrechter die daarvoor echter geen waarschuwing gaf omdat hij - wellicht aan geslagen door het voorval - in de veronderstelling verkeerde dat na de match geen kaarten meer ge trokken kunnen worden. Een foutje. Alecto maakte minder foutjes. In een rommelige ope ningsfase bracht Jasper Staal op aangeven van Wynand Hacker de Leiderdorpse ploeg op voor sprong. Overmoed sloeg in het elftal met als re sultaat: twee tegendoelpunten van de lijstaan voerder. Uit een strafcornervariant bracht Wy nand Hacker de partijen fraai op gelijke hoogte. Gescoord werd er daarna niet meer, even los van de Overbosser die een 'voltreffer' op zijn naam bracht door een stick op het lichaam van de scheidsrechter te werpen. De 6-2 zege van Roomburg op Zoetermeer was zeer welkom. De Leidenaren speelden ge concentreerd en kwamen via Elroy van Nunen en Dick van Sprundel op 2-0. Na de rust verhoog den Bob Kruis en Elroy van Nunen de marge zelfs naar vier. Op het moment dat Roomburg met een man meer in het veld stond, scoorde no ta bene Zoetermeer twee keer. Het Leidse con centratieverlies hield daarmee op. Tim Stolwijk en Dick van Sprundel uit een strafbal schoten de eindstand op het bord. Noordwijk kan de titel vergeten na de 4-1 ne derlaag tegen Strawberries. De Noordwijkers kwamen eerst nog op voorsprong door Herman Plantenga. Daarna waren de partijen gelijkwaar dig, maar werd het een wedstrijd van 'net niet' volgens Noordwijk-coach Arthur van der Horst. De 2-0 wilden 'net niet' vallen en na de 2-1 ach terstand de gelijkmaker 'net niet'. In de slotfase liepen de 'aardbeien' nog uit naar 4-1. Alphen hield in een spannende partij kampi oenskandidaat WV in Amsterdam op 1-1. De Al- phenaren speelden goed in hun taak en gaven weinig kansen weg. Roderik van Gils hielp Al phen na een fraaie solo zelfs aan een voorsprong. In de slotfase moest Alphen toch een tegentreffer toestaan. Leidse Studenten stond vorige week nog laat ste. Door twee overwinningen niet meer. Zater dag werd Groen Geel met 5-1 verslagen en zon dag Kieviten met 5-4. De 'studs' speelden vol gens keeper Barend Mees 'met het grote blad er op'. Toch gaven ze tegen Kieviten nog bijna een 5-1 voorsprong uit handen. „Concentratiever lies", volgens Mees. Thomas de Groen (2x), Jur- jen van Aken, Carel de Vlaam en David Duparc (2x) verzorgden de productie. Catwyck trof in Rotterdam een scheidsrechter die ruim een kwartier liet doorspelen om Om moord in staat te stellen de 3-3 te scoren. Uitein delijk lukte dat. Martijn Houwaart, Dem Graaff en Ernst Jan Hoogenwoning scoorden voor de Katwijkers. K weet Integer Groep onder de duim te houden 'r- 'RON HOQCENDAM tierde speeldag van de eredivi- ^Jfeltennis heeft debutant Docos Kluis zijn meerdere moeten er- n Aan de Hoge Morsweg leden idenaars een 5-2 nederlaag en loor staan ze nog vaster op de on- plaats. In de eerste divisie hield het uit de eredivisie gedegra- 1 Integer Groep prima onder de 6-4 winst. Op dezelfde Oegst- ir tafel waren de reserves van eveneens uitkomend in de eer- fee, niet goed bij de les. Het op "fi fc zijnde Flits zegevierde met °"°- F>s vocht in de eigen speelzaal Kluis voor zijn laatste kansen in »gste klasse. Vergeefse moeite, 'r- tek in het ruim drie en half uur duel. Door het 5-2 verlies is ygkeer naar de eerste divisie een tie van tijd. Alleen bij een ruime |°P collega-debutant Kluis moch- "Leidenaars hoop koesteren op 3ns op verlenging van het eredi- 1 chap, maar de eerljkheid gebiedt gSgen dat de Leidse veteranen de buurt kwamen bij een Integendeel, de Limburgers ver- vriend en vijand in de hoogste De mannen uit Geleen ping- fn zo sterk dat zelfs de play-offs «en lonken. Tegenover drie zeges lerdam (4-3), Cosmos (5-2) en H staat slechts een (nipte) verlies 1 1 niaar dat was wel tegen de hui- J,°Pl°per 't Zand, dat gisteren het Jjdende Amsterdam met 5-2 te- les. Is was er in de Docoshal alles aan 'n om de stap voorwaarts te zet- 'n het begin wilde het allemaal Hotten met Kluis. In de openings- 'sPeelde Fred van Oostenrijk zich er naar winst door noppenspeler Houben met 21-15 in de derde 'e foppen. Vervolgens had Ed Oen Berg veel moeite met het wis- iffect van de Duitser Peter Heister: 1-1. Bij de pauze veerde het publiek weer op. René Hijne had on danks een lichte blessure zijn vierde competitiezege meegepikt door Sijste- mans eenvoudig te bedwingen, maar de dubbel ging daarop weer kansloos verloren: 2-2. Daarna was het over en uit met de Leidse dadendrang. Want achtereenvolgens kwamen van Oos tenrijk (tegen Heister), Hijne (Houben) en Van den Berg er hoegenaamd niet meer aan te pas: 2-5. Eerstedivionist Pecos speelde in de Voscuyl een ijzersterke wedstrijd tegen Integer Groep. Op de 6-4 overwinning die de Oegstgeestenaren behaalden, viel dan ook niets af te dingen. Een ab solute hoofdrol was er weggelegd voor de jonge René Waterreus, die Marco van Elferen, John Scott en Geert Ver- haegh aan de zegekar bond. Marco van der Meijden leek dat huzarenstuk je te evenaren, maar moest uiteindelijk buigen voor de Scott. Roald van der Landen tenslotte was alleen Van Elfe ren de baas. Oegstgeest kan halverwe ge de competitie met een veilige plek in de middenmoot opgelucht ademha len. De reserves speelden een merk waardige partij tegen het Zwolse Flits, die met 10-0 verloren ging. Alles wat mis kon gaan, ging ook mis. Met een beetje meer fortuin en precisie had het voor Friso Reitsma, Robert Velema en Remco van der Does even goed uit kunnen draaien op een gelijkspel. Het gebeurde niet, waardoor de Oegst geester tweede keus in groep 2 volgen de week degradatiekandidaat De Tref- hoek ruim moet verslaan teneinde de degradatiezone te ontlopen. Dé Treffers staat er na vijf speelron den in de tweede divisie (groep 2) ook al niet rooskleurig voor. De Veense ploeg bracht zichzelf in een lastig par ket door met 9-1 te verliezen van Westa 2. Het enige punt werd in het Limburgse Wessem gescoord door Ri co, van Veen, die zich met zijn broer Ron en Huub Smit stevig op de laatste Docos'er Ed van den Berg kapt. Zijn tafeltennisploeg ging tegen Kluis met 5-2 onderuit. FOTO MARK LAMERS SCHAKEN «JAN BEY De schaakvereniging Oegst- geest'80 heeft zich bij de laatste acht deelnemers geplaatst voor het KNSB-bekerkampioen- schap van Nederland. Meester klassevereniging Amstelveen kwam in de sterkst mogelijke opstelling naar Oegstgeest en zou uiteindelijk, een illusie ar mer, met een 3-1 nederlaag huiswaarts keren. Oegstgeest ontmoet in april de winnaar van de ontmoeting HAW Zaan dam en Magnus BSG. Oegst geest hoopt tegen Magnus BSG te mogen uitkomen, want hier bij leeft de revanchegedachte. BSG wierp Oegstgeest uit de vo rige bekercompetitie. De laatste vier bekerteams spelen op za terdag 22 mei, de halve en fina leronde in Hoogland. Gastheer is de vereniging met die naam. Amstelveen verscheen met internationaal meester Mark van der Werf aan het kopbord, om het grootmeester Predrag Nikolic erg moeilijk te maken. Dat deel van de strijd lukte wel. De grootmeester kwam welis waar met pionwinst uit de ope ning, maar wist dit toch niet te verzilveren. Nikolic wikkelde uiteindelijk af naar een dame- -eindspel met minuspion, die hij remise wist te maken. Even daajrvoor hadden Joop Piket en Maarten Solleveld reeds tot re mise besloten, in een partij die maar moeilijk te taxeren bleek. Thomas Willemze (in een ge weldige vorm) bracht Oegst geest aan de leiding (2-1) door een winstpartij tegen Rob Nio Bertholee die voor zijn niveau een beetje te lang doorspeelde. Willemze won een pion die hij wist uit te breiden met een kwaliteit om Bertholee in een eindspel, waarin Willemze in middels vijf pionnen meer had, mat te zetten. Toen moest op het tweede bord voor Amstel veen Arthur van de Oudeweete- ring op winst spelen. Nebosja Nikolic wist de stelling te com pliceren tot aan de tijdnoodfa se. Daarin ging de Amstelvener onderuit door een onderste rij motief (koning achter drie pionnen) met een bij een voet- balkeeper vergelijkbaar balletje door de benen: mat achter de palen. Oegstgeest '80 - Amstelveen 3-1: Pre drag Nikolic - Mark-van der Werf re mise: Nebosja Nikolic - Arthur van de Oudeweetering 1-0; Thomas Willemze - Rob Nio Bertholee 1-0: Joop Piket - Maarten Solleveld remise. plaats bevindt. In dezelfde klasse (groep 3) is het zowel bovenin als on derin ongemeen spannend. Avanti prijkt met 24 punten op een allesbe halve veilige vierde plaats. Toch kwa men de Hazerswoudenaren tegen kop loper TTCV met 3-0 voor, maar ze wa ren achteraf blij dat de 5-3 achterstand toch nog 5-5 werd. Jasper van der Hei den en Jaap Schilperoort kwamen tot twee zeges. Ronald Peeters moest het met een gewonnen potje doen. Scylla 2 had als koploper veel moeite met hekkensluiter DTV '84. Toch trokken de Leidenaars in Dalfsen 6-4 aan het langste eind, dankzij opnieuw een per fect optreden van Martin van Rijn. De mannen van Rijnsoever voeren na de 6-4 winst op Westa 2 de ranglijst in de derde divisie aan, maar zien de voorsprong op JCV 2 (9-1 tegen Slag vaardig) slinken tot vijf punten. Voor het Katwijkse trio Marco Cecchi, Johan van Meurs en Olaf Diels reden om de volgende wedstrijd tegen Slagvaardig flink van leer te trekken. Play Fair vocht zich bij Shot in Soest naar een knappe 6-4 overwinning. Die was overigens broodnodig, want de positie van de Leimuidenaren is met een voorlaatste plaats verre van ideaal. Zes punten bedraagt de achterstand op het vooralsnog veilige Rega 2 en ze ven op de tegenstander van zaterdag. Björn van der Voort en Dick Hoogen- dam tekenden voor twee keurige ze ges, Fred Mollers voor één punt. Een miraculeuze ontsnapping (17-3 achter in de tweede game) in de dubbel lever de uiteindelijk de winst op. Vrouwen De derdedivisie vrouwen van Rijnsoe ver haalden met 10-0 fors uit naar Stiphout, maar dat deed koploper FTTC eveneens tegen het arme Spaar - ne. Voor José Cecchi,' Mariska Duiven voorde en Miranda de Haas is het te hopen dat het verschil (8 punten) met de Friese ploeg op 17 april thuis wat weggepoetst kan worden. Docos moest na de 5-5 tegen TTCV de kop positie overgeven aan het Vuchtse JCV, dat op haar beurt Salamanders met 7- 3 verschalkte. Keen uitgeschakeld in Engeland HOPTON-ON-SEA ANP Trinko Keen heeft het zater dagavond in de kwartfinales van de Open Engelse tafelten niskampioenschappen niet gered. De linkshandige Rand- wijker verloor in vijf games van de als elfde geplaatste Oostenrijker Werner Schlager: 2-3. Hij was de laatste Neder lander in het enkelspel. Keen maakte eerder in Hopton-on- Sea de nodige indruk met overwinningen op de Zuid- Koreaan Park Son Jon, de Fransman Gatien en de Itali aanse Chinees Min Yang. Danny Heister sneuvelde al in de eerste ronde tegen de Joe goslaaf Lupulescu. Gerdie Keen verloor in de tweede ronde van de Zuid-Koreaanse Eun Suk Ni.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21