uoor 1 gulden Ingrid Haringa rijdt op reserves aatste kans deelname aan marathonteam Sport Boogerd neemt een voorschot op eindzege Huldiging op Coolsingel is nu al discussiepunt Krajicek in kwartfinale ten koste van Siemerink Tnehhing Lotto mega Jachoot morgen!! - tz is Lotto. Geef je droom een kans. £12 MAART 1999 nen die zich willen voorbereiden op de Leidse marathon, m zich nog aansluiten bij het marathonteam van het h Dagblad. De eerste training van het team is morgen om iur bij het gebouw van de Leiden Road Runners aan de choterweg. Inschrijving is ter plaatse nog mogelijk. marathonteam van het Leidsch Dagblad bereidt zich voor lOkm en 21 km van de Leidse marathon op 13 juni. Voor Iden kunnen de deelnemers zes traingen volgen. Voor dat g ontvangen zij een wedstrijdshirt, een t-shirt en training- na's. Bovendien is het inschrijfgeld voor de marathon en de Singelloop (die als voorbereiding wordt gelopen) inbe- itie begeleidt renners De politie van Hollands Midden vraagt de medewer- jTan het publiek op het parcours van de Ronde van Zuid- nd die morgen om 13.00 uur in Noordwijk van start Het gaat dan met name op het opvolgen van aanwijzin- je worden gegeven door de motorrijders die de Ronde Tjfci begeleiden. Van Noordwijk gaat het via Katwijk naar m en vervolgens gaat de route door het Groene Hart ng Rotterdam, Westland en Den Haag. Rond 16.00 zijn iners terug in de Bollenstreek om via Hillegom, Lisse en nheim weer in Noordwijk te finishen. De overlast op HKunten is over het algemeen van korte duur. Mis: Sheffield of Utrecht [ff. Michael Mols kiest voor Sheffield Wednesday of FC :ht. Hij gunt zichzelf tot uiterlijk maandag de tijd om een ging te maken. Een transfer naar een Nederlandse topclub Mols uit het hoofd gezet. Gisteren keerde Mols terug van usse iveedaags bezoek aan Sheffield. The Owls', de club van 71-5 Jonk, zijn bereid een afkoopsom van twaalf miljoen gulden fel te leggen. Een deel van dat bedrag, vermoedelijk twintig ent, komt contractueel toe aan de speler zelf. Mols zette een jaar geleden zijn handtekening onder een herziene A nienis bij FC Utrecht met een looptijd tot de zomer van pnsfer De Visser is rond rdaM' Feyenoord heeft gisteren de transfer van Jan de Ir rondgemaakt. De 31-jarige middenvelder van Heeren- tekent een contract voor de komende drie seizoen. De Rot- imse club betaalt een gelimiteerde afkoopsom van 1,5 mil- 1 gulden voor De Visser. bruik groeihormoon aantoonbaar Mi Duitse en Deense sportmedische wetenschappers ben een methode gevonden om het gebruik van kunstmatig ihormoon aan te tonen. Dat gebruik mocht zich in de jaren 7} mtig in een groeiende belangstelling verheugen in de sport, lat de spierversterkende werking onmiskenbaar is en omdat V opingcontroleurs het niet konden vinden. De kans dat op termijn meer gebruikers zullen worden gepakt, is overi- nog niet zo groot. De Duits-Deense dopingtest moet na- 't binnen 36 uur nadat het groeihormoon is toegediend, ai uitgevoerd. «tofceemaal goud voor Juffermans chof stdorf Shorttracker Cees Juffermans uit Stompwijk heeft :r Sp ie Europese Jeugd Olympische Winterdagen in Oostenrijk lag gelegd op twee gouden en een zilveren medaille. Giste- finishte hij als eerste op de 1000 meter en op de 3000 meter ed relay. Op die laatste afstand behoorde de Woubrugse ibeth Mau-Asam ook tot de uit twee vrouwen en twee man- bestaande Nederlandse equipe. Gisteren eindigden Juffer- ns en Mau-Asam als tweede op de 500 meter. n i< 7 FA komt met WK-voor clubs ch» De FIFA heeft de plannen voor een wereldbekertoer- Divoor clubteams gisteren tijdens een vergadering in Zürich genomen. Het eerste evenement, waaraan acht teams mo- meedoen, staat voor begin volgend jaar (5-14 januari) op de nda. ntidopingbeleid FIFA strenger lot' De FIFA is van plan het beleid in de strijd tegen doping te scherpen. In de nabije toekomst kunnen de dopingvor- spelers in het trainingskamp of bij oefenduels vragen een in te leveren. De medische commissie van de FIFA gaat ens de wenselijkheid onderzoeken van een verplichte fysie- tondheidstest van iedere beroepsvoetballer. Het resultaat irvan zou een rol kunnen spelen bij diens transfer naar een lere club. laleisië organiseert WK-hockey sselï Het Nederlands mannenhockeyteam verdedigt in 2002 wereldtitel in Maleisië. Het bestuur van de internationale :keyfederatie (FIH) wees de organisatie toe aan Kuala ïpur. Het WK voor mannen zal in februari/maart 2002 wor- afgewerkt. Voor de eerste keer nemen zestien teams deel. WK voor vrouwen vindt in Perth plaats. Het toernooi staat irlopig voor oktober 2002 op de agenda. oateng middelpunt transferrel JTRy* Middenvelder George Boateng is in Engeland het Iddelpunt van een fikse rel tussen zijn huidige club Coventry Ven Aston Villa. Volgens berichten in de Engelse media heeft Jon Villa ruim dertien miljoen gulden over voor Boateng. Zijn ptract bij Coventry loopt nog door tot medio 2001. „Villa fcft contact gezocht met Boateng en diens zaakwaarnemer, pder onze toestemming", stelde Coventry-voorzitter Richard- p. „Dat is een ernstige overtreding van de transferregels." Jateng kwam in december 1997 voor het luttele bedrag van ""0 gulden onder contract bij Coventry. Bij het Feyenoord jn trainer Arie Haan werd Boateng destijds als verdediger am- [r serieus genomen. goodwill Games ook als winterspelen KïQEjLt De Goodwill Games krijgen volgend jaar ook een Bitie in de winter. Het evenement heeft in februari in Lake Pla id plaats. De disciplines kunstrijden, rodelen, bobslee, ski- jringen, snowboarden en langebaanschaatsen komen op het [ogramma te staan. De door de Amerikaanse mediamagnaat •d Turner in het leven geroepen Goodwill Games is een toer- poi op uitnodiging. Vorig jaar in New York bij de zomereditie fdroeg het prijzengeld omgerekend ruim tien miljoen gulden. Vooter wil nieuwe club üagoza. Nordin Wooter wil Real Zaragoza aan het einde van ft seizoen verlaten. De 22-jarige aanvaller ziet voor zichzelf ?en toekomst meer bij de Spaanse club. De voormalige Ajacied pende in 1997 een contract voor vier jaar in Zaragoza. Wooter Pjgt zelfs nauwelijks enige speeltijd als de twee andere spitsen n Zaragoza, Gonzalez en Milosevic, geblesseerd zijn. trainer Lee weg bij Telstar Trainer Henny Lee en Telstar gaan per direct uit el- par. De club uit de Toto Divisie had al eerder aangekondigd de "menwerking aan het einde van het seizoen wegens gebrek n prestaties te beëindigen. Technisch manager Toon Beijer fleemt de taken van Lee waar. Voor volgend seizoen heeft Tel- ]slar al Simon Kistemaker aangetrokken. CHEF WILLEM SPIERDIJK 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Toekomst als schaatscoach onzeker na tropenjaar Het zijn onzekere tijden voor Ingrid Haringa. De schaatscoach staat op het punt om een mooi einde aan een moeizaam seizoen te breien, maar of dat een waar borg is voor een goed vervolg, is nog maar zeer de vraag. Haar werkgever, SpaarSelect, presenteerde deze week Peter Mueller als nieuwe coach. Wat de rol van Haringa wordt, is nog onduidelijk. Wordt ze assistent van de ge vierde Amerikaan, gaat SpaarSelect met twee ploegen werken (sprinters en stayers), of wordt ze aan de dijk ge zet. tijdens de tien kilometer wel de juiste bordjes omhoog houd." Zelf heeft Haringa er geen moeite mee dat ze als 34-jarige toppers als Romme en Bob de Jong begeleidt. „Toen Team SpaarSelect mij aannam, wisten ze dat ik niet zo veel ervaring had als Floor van Leeuwen (de assistent-coach van de ploeg - red.). Anderen beweren dat Ha ringa al denkt dat ze er is, maar mij heb je dat nog nooit horen zeggen." Ingrid Haringa teert op de er varingen die ze in het wieier- métier op deed. Ze herkent de mentale inzinking van Romme. „Als wielrenster had ik in 1995 een rotjaar. Dat kwam mede door de hoogtestages in Co lombia, waar destijds het WK werd gehouden. Je zelfvertrou wen krijgt daardoor een knauw. Een jaar later heeft dat nóg in vloed op je." Het is niet voor niets dat de voormalige politie agente erop hamert dat Romme zo vlak voor het einde van het seizoen het juiste ritme weer te pakken krijgt. „Gianni moet nu gewoon lekker rijden. Het is be langrijk dat hij met een goed gevoel het seizoen afsluit, an ders krijgt ook hij het in het nieuwe jaar weer moeilijk. Hij heeft geen lekker seizoen ge had, maar kan het nog wel op een mooie wijze afsluiten", doelt ze op de WK afstanden, dit weekeinde in Heerenveen. heerenveen peter van der hulst Haringa, die nog een contract voor een jaar heeft, wil er zelf weinig over kwijt. „Pas na de WK afstanden gaan we over de organisatie praten. Het is dui delijk dat er een reorganisatie komt, maar ik heb daar wel een goed gevoel over." Ingrid Haringa heeft een tur bulent seizoen achter de rug. Bij haar debuut als schaats coach bleef haar weinig be spaard. Ze lag zwaar onder vuur toen tweevoudig olym pisch kampioen Gianni Romme over het ijs ploeterde, mocht in het begin de ijsbaan niet betre den omdat ze niet over de ver eiste papieren beschikte, en voelde zich een speelbal in de hetze tussen de KNSB en de commerciële ploegen. „Het is een tropenjaar geweest", be aamt de oud-sportster. „Ik rijd nu op reserves. Toch was het een prachtig seizoen. Ik weet zo wel dat ik leef." Haringa, zelf winnares van drie olympische medailles op de fiets en in vroeger jaren een succesvol schaatsster, moest zich tegenover Jan en alleman bewijzen. „In de sport heerst sowieso een mannencultuur. Ook binnen het schaatsen zijn er maar weinig vrouwen die op niveau kunnen coachen. Ik word daarom extra in de gaten gehouden. Dan kijken ze of ik Ingrid Haringa: 'Het is een tropenjaar geweest.' Over de oorzaken van de plotselinge vormcrisis van de stayer heeft ze lang nagedacht. „Je gaat de oorzaak toch eerst bij jezelf zoeken. Komt het doordat ik een inschattingsfout heb gemaakt? Ik geloof het niet. Zoals Gianni zelf aangaf, denk ik dat hij te veel naar vorig jaar keek. Hij kwam in een vicieuze cirkel terecht. Het zat niet goed in zijn hoofd. Daardoor ging het allemaal minder en leed zijn techniek eronder." Midden in het seizoen ver trok Romme voor een 'opfris cursus' naar Lanzarote en Ha ringa was de gebeten hond. „De kritiek was te verwachten." Al viel het haar mee dat ze toch nog krediet had. „Ze konden me ook helemaal afmaken. Maar ik denk dat het de mees ten toch wel is opgevallen dat Bob een heel normaal seizoen rijdt. Je kan dus niet zeggen dat er technisch iets fout zat." Haringa die het hart op de tong heeft, hield zich in alle commotie opvallend rustig. „Het is niet verstandig om din gen te gaan roepen. Alleen als het echt te ver ging, zei ik er wat van. Door zelf zo te reageren, hoop ik dat ze mij ook met res pect behandelen." Zo voelde Haringa zich aangevallen door Aegon-woordvoerder Ton Elias FOTO LEO VOGELZANG die haar afschilderde als een onbekwame coach. Ook de op merking van topsportcoördina tor Ab Krook - Romme stapte bij iemand in de auto die geen rijbewijs (lees: trainersdiplo ma's) bezit - ging haar te ver. Haringa lijkt er stoïcijns onder te blijven. Ze beschikt over een 'olifantenhuid' zegt ze zelf, maar ook die kan wel eens scheurtjes vertonen. Zo was ze een dag na het EK allround, dat voor Gianni Romme op een grote teleurstelling uitliep, voor de buitenwacht niet aanspreek baar. „Ik vond het voord voor Gianni vervelend, niet zozeer voor mezelf." De Jong in finale tegen Veldkamp heerenveen anp Bart Veldkamp en Bob de Jong starten vandaag in de laatste rit op de 5000 meter, bij de wereldkampioen schappen afstanden in Hee renveen. Het onderlinge duel tussen de schaats-Belg uit Den Haag en de SpaarSelect- stayer uit Leimuiden is ge volg van de eindstand van het wereldbekerseizoen. Veldkamp werd daarin eer ste, De Jong tweede. Titelverdediger Gianni Romme schaatst in de elfde en voorlaatste rit tegen de Duitser Frank Dittrich. In rit tien rijdt Rintje Ritsma tegen een andere Duitser, René Taubenrauch. LOTING Vrouwen, le 500 meter, le rit Li (Chn! alleen, 2e rit. Sannes (VSt) - OONK (Ned), 3e rit: SundstTom (VSO - Morton (Can). 4e rit Siiriionato (Ital - kotoega (WRu). 5e rit Kagawa (lap) - Johnson-Blair (Canl, 6e rit: Zummack (DuJ) - Völker (Dui), 7e rit Höoiseth (Noo) - TIMMER (Ned). 8e rit: Zjoerova (Rus) - NUYT (Ned). 9e rit: Sanmiya (Jap) - Okazaki (Jap), 10e rit: LeMay-Doan (Can) Gar- brecht (Dui). Bijzonderheid: later van daag wordt een tweede 500 meter gere den. de tijden worden opgeteld. 3000 meter, le rit: Egyed (Hon) - Sjepel- nikova (WRu). 2e rit: Bazjanova (Rus) - laksjina (Rus), 3e rit: Döorfkr-Antal lOos) - Shapiro (VSt). 4e rit: Raney (VSt) Slot (Cam, 5e rit Prokasjeva (Kaz) - Groves (Can), 6e rit: Barisjeva (Rus) - TSnsberg (Noo), 7e rit: Seo (jap) - Overland (Can), 8e rit: Nemoto (Jap) - Hunyady (Oos), 9e rit DE LOOR (Ned) - Adeberg (Dui), 10e rit: DE JONG (Ned) - Tabata (Jap), 1 le rit: ZUI-STRA (Ned) - Rodriguez A'S!): 12e rit Niemann-Sümemann (Dui) - Pechstein fltal - Parra (VSt). 3e rit Noake (Jap) - Shirahata (Jap), 4e rit: Molicki (Can) - Nozaki (Jap), 5e rit: Ten Kortenaar (Oos) - Elm (Can). 6e rit. Detisjev (Rus) - Sighel (Ita), 7e rit: Ervik (Noo) - Saetre (Noo), 8e rit: Tonat (Dui) - Sjcpel (Rus), 9e rit: Sa- joettn (Rus) - Storelid (Noo), 10e rit: RITSMA (Ned) - Taubenrauch (Dui), 11e rit: Dittrich (Dui) ROMME (Ned), 12e rit: Veldkamp (Bel) - DE JONG (Ned). firminy/capua vetere anp/afp Michael Boogerd heeft gisteren een voorschot genomen op de eindzege in de rittenkoers Pa- rijs-Nice. De Nederlander uit de Rabobankploeg ging met Bote- ro in de aanval. Boogerd liet de Colombiaan de ritzege, maar pakte wel de witte leiderstrui. De aanval van Boogerd kwam twee dagen eerder dan ver wacht. Morgen wacht het pelo ton de koninginnerit naar Val- berg, een klim tot ruim 1700 meter. „Ik ken die berg niet, maar ik heb begrepen dat het niet zo'n zware beklimming is", zei Boogerd na zijn geslaagde coup. De Nederlands kampioen had geen moment getwijfeld toen hij de Colombiaan Botero vijftien kilometer voor de finish zag aanvallen. „Ik had in de ga ten dat Axel Merckx er niet goed uitzag. Het was hét mo ment om daarvan te profiteren. Ik had eerder Frank Vanden- broucke nog voorgesteld mee in de aanval te gaan, maar hij wilde wachten. Toen Botero ging, ben ik meegesprongen. Ik ken hem, hij is een harde wer ker." Het duo hield op de streep 29 seconden over op een groep van vier renners, onder wie Boogerds ploeggenoten Wauters en Den Bakker en de Feyenoord gaat samenwerken met RWDM Michael Boogerd is hard op weg de eerste Nederlandse winnaar van Parij Belg Merckx, die wordt be schouwd als de voornaamste concurrent van Boogerd. Merckx staat in het klassement vijfde op 29 seconden van Boogerd. De Belg Tsjmil is op 16 seconden de nummer twee, Den Bakker staat vierde op 25 seconden. Merckx was ontgoocheld door de opgelopen averij. „Ik had gehoopt de leiderstrui van daag te pakken", sprak de in Monaco woonachtige coureur. Hoewel de klim van zaterdag naar Valberg voor hem bekend trainingsterrein is, is zijn ver trouwen geslonken. „Ik hoop op een podiumplaats." De Au straliër O'Grady, tot gisteren leider in het algemeen klasse ment, verloor meer dan drie minuten. De Rabobankploeg heeft nu alle troeven in handen, weet ook Boogerd. ..Als ik een slechte dag heb, hebben we Wauters en Den Bakker nog. Ook zij staan goed geklas seerd." Boogerd kan de eerste Nederlander worden sinds Joop Zoetemelk (1979) die Parijs-Ni- ce op zijn naam schrijft. ■Nice te worden sinds 1979. FOTO *EPA In de Tirreno-Adriatico was de dagzege voor de Italiaan Massimo Strazzer. Hij won de massasprint voor de Sloveen Kiemende en de Let Vainsteins, die leider blijft in het algemeen klassement. Ste ven de Jongh uit de TVM-ploeg eindigde als derde. Het slot van de etappe werd ontsierd door een valpartij op twee kilometer van de finish waarbij onder meer topfavoriet Cipollini was betrokken. De Italiaan kwam een kleine drie minuten na het peloton binnen. rotterdam/brussel gpd/belga/anp Feyenoord wordt kampioen. In Rotterdam twijfelt niemand daar meer aan. Burgemeester Opstelten dubt ook niet over de plek waar het feest moet plaats vinden: de Coolsingel. Toch gaan er stemmen op om eens voor een andere lokatie te kie zen. CDA-fractievoorzitter Lu cas Bolsius wil Feyenoord toe laten juichen op een ponton in de Maas aan de Boompjes. Het idee van wordt alom on bruikbaar gevonden. Alleen middenstanders, bevreesd voor plunderingen en omzetverlies, zouden veel in een huldiging buiten het centrum gezien heb ben. Ondanks die reserves ziet Ci ty Rotterdam, de belangenorga nisatie van ondernemers in het centrum, geen reden te protes teren. Voorzitter Ramakers eist wel de inzet van voldoende po litiemensen, zodat voorkomen kan worden dat relschoppers uitwaaieren over winkelstraten. Ad de Mooy van de Rotter damse VW meent dat het stad huis een traditionele rol speelt bij dit soort evenementen. „We hebben het over Feyenoord en dus over Rotterdammers onder elkaar. Ik denk dat het een ou derwets feestelijke aangelegen heid kan worden." Bij de Rot- terdamse politie is men een zelfde mening toegedaan. Feyenoord gaat samenwerker met de Belgische Tweedeklasse RWD Molenbeek. De onder handelingen hebben enkeli maanden geduurd. Volgens d< krant Het Nieuwsblad zoudei de Rotterdammers vooral ge charmeerd zijn van de bloeien de jeugdopleiding. Feyenoon zou binnenkort al spelers leve ren die in België aan de sla kunnen. Ook zou de Stadion club op termijn geld willen in vesteren in RWDM, de numme acht in de Tweede Klasse. Beide clubs wilden gistere niet reageren op de aanstaand samenwerking. Ze verwijze naar een persconferentie, di morgen gehouden zal wordei In Nederland werkt Feyenoor al samen met stadgenoot Exce sior. De KNVB heeft woensda regels voor de satellietclut aangekondigd om belangenve strengeling te voorkomen. I Brazilië hebben de Rotterdan mers contact met de voetba school van lota-Jota in Rio c Janeiro. Feyenoord heeft oc een aanbod van het Braziliaa) se America Mineros gekrege De Zuid-Amerikanen willen s menwerken bij het opleidt van spelers en de uitwisselii van coaches. Ajax heeft al et dergelijke overeenkomst met Belgische fusieclub Germin Beerschot Antwerpen. Aj heeft ook een meerderheidsb lang in het Zuid-Afrikaanse Aj Cape Town. indian wells anp2 Richard Krajicek heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het Su per 9-tennistoernooi in Indian Wells. De als achtste geplaatste Ha genaar won in twee sets van landgenoot Jan Siemerink: 6-4 6-4. Sjeng Schalken haalde de laatste acht niet. Hij verloor kansloos (2- 6 3-6) van de Braziliaan Gustavo Kuerten, die het nu tegen Krajicek mag opnemen. Krajicek zette zijn zegereeks onverdroten voort. De winnaar van het toernooi in Londen walste niet over zijn Davis- Cupcollega heen, maar gaf hem toch ook weinig gelegenheid voor een verrassing. De Rijnsburger, die zijn imago heeft geleend voor een actie ten behoeve van het milieu, had een schrale troost. In Pieterburen werd een zeehond naar hem vernoemd. Lenie 't Hart beloofde Sie merink dat onlangs bij diens bezoek aan de crèche. Gisteren werd het eerste verzwakte exemplaar na die visite van de tenhisser bin nengebracht. Het dier, gevonden op Terschelling, gaat voortaan als Jan door het leven. Krajicek-Siemerink was niet de enige 'broedermoord' in Indian Wells. Tim Henman rekende af met Greg Rusedski. Dit Britse on deronsje was aangekondigd als de oorlog van de opslagkanonnen. Het bleek echter een demonstratie van servicereturns. In een partij die bijna twee uur duurde, werd achtmaal de opslag doorbroken. Steffi Graf breikte bij het vrouwentoernooi van Indian Wells als eerste de finale. De 29-jarige Duitse, als vijfde geplaatst, moest gis teren in de halve eindstrijd tegen Chanda Rubin de eerste set met 2-6 aan de Amerikaanse laten, maar herstelde zich uitstekend: 6-4 6-2. De partij vergde ruim anderhalf uur. Graf. die eerder Wimble- donkampioene lana Novotna met 6-2 6-0 aan de kant schoof, staat in de eindstrijd tegenover Serena Williams (Vst) of Sandrine Test- ud (Fra). Ga naar uw Lotto winkelier, (bel gratis 0800-0193 voor het dichtstbijzijnde verkooppunt), speel mee en kijk morgenavond naar Weekend Miljonairs op SBSó om 20.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23