Alphen eist opheldering van VVV Wapen van Leimuiden wordt eetcafé ddle vindt bijdrage I ileum schandalig laag Rijn Veenstreek Molkenboer laakt gebrek aan gastvrijheid Rijnwoude Politie verspreidt 300.000 Veiligheidswijzers 1999 js voor Aarder ünsen Volkstuinders benutten eerste zonnestralen Vroeg Vogelen gaat meer doen 12 MAART 1999 nd door vergeten vleespan op vuur In een keuken aan de Schuberthof in AI- Rijn is gisteravond even na half acht brand ont- je 36-jarige bewoonster had een pan met vlees op het Can toen de telefoon ging. Zij vergat hierdoor de pan. I zag dat de vlam in de pan sloeg, gooide ze water op het Te vlammen laaiden op en ook de afzuigkap vatte vlam. Jdweer heeft de brand moeten blussen. De schade be- |o'n 10.000 gulden. ken vrouw aangehouden onFNRüNEen 41-jarige automobiliste uit Zoeterwou- fijpcis afgelopen nacht omstreeks half twee op de Sma- &at in Alphen aangehouden omdat ze slingerend over de >d. Bij controle bleek dat ze veel te diep in het glaasje had !l Ze kreeg een rijverbod van tien uur. leidsduivels op de bon oen fi/minsaterwoudeBij een snelheidscontrole gistermid- G* sen vijf uur en kwart over zeven op de Herenweg in Lei- i heeft de politie 139 automobilisten op de bon geslin- jegestaan is maximaal 80 kilometer per uur. De hoogst n snelheid was 140 kilometer. Hiervoor staat een boete gulden. Op de provinciale weg N207 ter hoogte van mvoude zijn gisteravond negentig bestuurders betrapt ird rijden. Met de radarmeting werd tussen kwart over in elf uur de snelheid bepaald van 1200 automobilisten, jst gemeten snelheid bedroeg 154 kilometer per uur. ig over opgravingen Castellum den run Archeoloog prof. j. Haalebos geeft maandag ngover zijn opgravingen van het Alphense Castellum. ar vonden hij en zijn team van archeologen van de Uni- Nijmegen een steen uit een Romeinse stadspoort en fselen van grachten. Het Romeinse fort is echter nog liet gevonden. Mogelijk komen er met de sloop van het ntoor en het ABN-Amrogebouw nieuwe aanwijzingen rater. De gemeente probeert de komende periode geld n van de provincie en het rijk om archeologisch onder lens de bouw van het Alphense stadshart mogelijk te De lezing over de vondsten die tot nu toe gedaan zijn en it er nog valt te verwachten begint om 20.00 uur in hotel e toegang is gratis. nkomst over internationale handel an den run De Kamer van Koophandel Rijnland organi- 22 maart een voorlichtingsbijeenkomst 'Starten met in- nale handel'. De avond is bedoeld voor ondernemers 2U wegen hun producten in het buitenland aan te bieden. en onderwerpen aan bod zoals marktonderzoek, beta- keer en het douanestelsel voor import en export. Verder irmatie over subsidiemogelijkheden voor starters op de ndse markt. De avond is in het regiokantoor in Alphen Rijn aan de Henry Dunantweg 42 en duurt van 19.00*" I uur. Deelname kost 65 gulden. Aanmelding en.infor- ia telefoonnummer 071-5250500. ïo3marun kramp Adese jongerencen- ddle is diep teleurge- r het subsidievoorstel gemeente Alkemade 25-jarig jubileum. Het kan wat de gemeente aanmerking komen ïooa i bijdrage van vijftig let bestuur van Medd- een tegemoetkoming entjes voor 25 jaar on- ieerd vrijwilligerswerk lig en roept de ge op om dit besluit neenteraad behandel- februari het verzoek voor een tegemoet- de kosten van de ju- ïg. In de vergade- medegedeeld dat de e een speciale jubile- ing heeft en dat het centrum daarvoor in ïg kon komen. Wat ing precies inhield chef tim brouwer de koning 071-5356417. plv -chef marieta kroft. 071-5356411 Gemeente keert restsubsidie nog niet uit De Alphense VW wacht nog steeds op een restsubsidie van 10.000 gulden uit 1997. De gemeente vindt dat de VW bij de opstelling van de jaarrekening 1997 onvol doende rekening heeft gehouden met de opmerkingen van de gemeente over de financiële positie. alphen aan den rijn om de tien mille nog niet uit te saskia buitelaar betalen. Ook een restsubsidie van 1998 kan pas worden uitge keerd als de gemeente de jaar rekening en het jaarverslag 1998 heeft goedgekeurd. Wethouder H. Groen in 't Alphen wil inzicht in de resulta ten en een accountantsverkla ring zien. Burgemeester en wet houders stellen daarom voor Wout laat via een woordvoer ster van de gemeente weten dat er verschil van inzicht is over het gevoerde financiële beleid. „De VW heeft problemen met de financiële afwikkeling van de jaren 1997 en 1998. De gemeen te heeft vorig jaar gevraagd daar iets aan te doen en dat is nog steeds niet gebeurd", zegt de woordvoerster. Alphen wil dat de VW duidelijkheid geeft over de oplopende schuld aan de stichting Landelijke Geschen kenbon en andere uitgaven ver klaart. Volgens de wethouder is er geen sprake van een verstoorde verhouding tussen Alphen aan den Rijn en de VW. Er is juist regelmatig overleg tussen beide partijen. „Maar de subsidie voorwaarden moeten strikt worden nageleefd. Dat geldt ook voor andere instellingen." Inmiddels heeft de VW een subsidieverzoek ingediend voor werd tijdens de vergadering niet duidelijk. De ambtenaren zouden dat nog nagaan. De ge meenteraad ging desondanks akkoord met met voorstel. Tot grote schrik van het be stuur van Meddle blijkt de hoogte van de bijdrage twee gulden per jaar te zijn. Voor Meddle komt dit uit op vijf tien tjes. Voor hen is dat bij lange na niet voldoende om een gedenk waardig jubileumfeest te orga niseren in de week van 30 april. De gemeenteraad moet het be sluit in de komende raadsver gadering van 29 maart hezien, meent het Meddle-bestuur. De normale activiteitensubsidie van de gemeente is een bijdrage van tien procent in de kosten. Meddle wil voor zijn jubileum een eenmalige subsidie van 25 procent. Het bestuur vindt dat het daar recht op heeft aange zien het jongerencentrum in het verleden nooit subsidie heeft geclaimd. leimuiden ivo pommerel Stamgasten van Café René gebruiken hun tafel om de krant te lezen. De eigenaar is van plan om daarnaast een aparte eetruimte in te richten. foto anp Uitbater Café René heeft hotelplannen huis trok, kreeg hij nul op het rekest. „Ik heb op een gegeven moment een stuk straat dat over mijn grondgebied loopt be zet om meer druk op de ketel te zetten. Ook heb ik gedreigd met schadeclaims voor de kosten die ik maakte met al die bouwteke ningen. Bovendien kon ik al die tijd door de onduidelijkheid geen investeringen doen in het pand." De schadeclaim heeft Uittenbogaard nooit ingediend. „Gelukkig was het niet no dig, de provincie heeft nu mijn laatste plannen goedgekeurd. Als het goed is krijg ik over twee weken de bouwvergunning." In september begint achter het café de bouw van het eetcafé en de woning. Uit tenbogaard heeft echter nog meer plannen. „Fase twee, die dus ook al is goedgekeurd, wil ik over zo'n vijf jaar laten beginnen. Dan breek ik een ander deel van het café af en laat ik er een bedrijfspand met vier ho telkamers bouwen. Maar omdat ik er veel geld in moet steken, wacht ik eerst af om te zien hoe het met het eetcafé gaat." Al meer dan honderd jaar staat Café Het Wapen van Leimuiden, ook bekend als Ca fé René, op het Dorpsplein in Leimuiden. Het karakteristieke biljartcafé is hard aan vernieuwing toe. Uitbater René Uitten bogaard (31) heeft grootse plannen, maar ondervond tot nu toe tegenwerking van de gemeente Jacobswoude. Na jaren moei zaam overleg heeft Uittenbogaard nu ein delijk toch de bouwvergunning binnen. Ca fé René kan nu een eetcafé worden. Een flinke biljarttafel staat midden in het Leimuidense café, vijf klanten drinken kof fie aan de leestafel. Uittenbogaard wijst naar de biljarttafel. „Mijn klanten kunnen hier nu ook al eten, maar als ze hier staan te biljarten kan zo'n keu nog wel eens uit schieten. Ik wil daarom een aparte eet ruimte bouwen." Achter het café gaat een deel van het pand plat. Uittenbogaard wil daar zijn nieuwe eetcafé vestigen met daarbovenop een bedrijfswoning. Hij hoopt dat hij in fe bruari volgend jaar de eerste eters in zijn vernieuwde café kan verwelkomen. De uitbater wil net als nu zelf koken. „Ik heb een tijd lang bij het Sheraton hotel ge werkt. Strak in het pak en altijd met eten bezig. Daardoor kan ik wel wat goeds op ta fel te zetten." Uittenbogaard rolde door een tip van een kennis van zijn vader elf jaar geleden Leimuiden binnen. „Eerst keek ik wel wat raar aan tegen wat ik toen als klootjesvolk zag. Maar na enkele weken voelde ik me thuis. Het is hier gemoedelijk, iedereen is vriendelijk en er is nooit tram melant. Ik wil hier nooit meer weg." Lange tijd wilde de gemeente Café René van het Dorpsplein afhebben. Er zou een groot gezellig plein moeten komen. Uitten bogaard zag die plannen niet zitten. Hij kreeg ook nooit een fatsoenlijke nieuwe plek aangeboden. Ondertussen vroeg de gemeente hem ook met plannen te komen. Maar wanneer hij voor de zoveelste keer met bouwtekeningen richting gemeente- 1999-2003. De VW wil 100.000 gulden per jaar, 40.000 meer dan de afgelopen jaren is ont vangen. De gemeente buigt zich hier nog over. Zo lang daarover geen uitsluitsel is, wil de VW niet reageren. Een woordvoerder laat weten een gesprek te willen afwachten tussen Alphen en de VW over de 'wensen en verlangens' en het verleden. De onenigheid heeft volgens de gemeente woordvoerster geen gevolgen voor de nieuwe subsidie-aan vraag van de VW. „Die gaat ge woon het traject in. Het één hoeft het ander niet te versto ren". De strubbelingen tussen Al phen en de VW zijn niet nieuw. Eind 1997 ging de gemeente al niet akkoord met een subsidie verhoging van 25.000 gulden Ze vond dat het toeristenbu reau eerst maar eens moes aantonen welke prestaties he had geleverd. runwoude/ leiderdorp De Leiderdorpse wethouder V. Molkenboer laakt het gebrek aan gastvrijheid in buurge meente Rijnwoude. De com missie ruimtelijke ordening stemde eerder deze week nog niet in met de verhuizing van de Leiderdorpse kweker K. van der Valk, die vanwege de aanleg van de HSL zijn land kwijtraakt. De commissie floot het college van B en W terug, omdat zij vreest dat de bouw van een huis een precedent schept. Wethouder F. Uljee beloofde het voorstel nog eens te bestu deren. Vooral de opmerking van raadslid P. Vorenkamp (WD) is bij Molkenboer in het verkeerde keelgat geschoten. De liberaal liet publiekelijk weten dat hij het oneerlijk vond om een Lei derdorper te helpen, terwijl Rijnwoude zo veel eigen inwo ners heeft die in de misère zit ten vanwege de komst van de HSL. „Wat onfatsoenlijk dat ie mand dat anno 2000 nog durft te roepen", zegt Molkenboer verontwaardigd. „Zo'n signaal kun je niet meer geven. Zulke geluiden zijn redenen om zo'n gemeente te annexeren. Al weet Uc natuurlijk niet precies hoe anderen op deze uitspraak heb ben gereageerd, want ik ben niet bij die vergadering ge weest." De Rijnwoudse gelui den staan in elk geval haaks op de regionale samenwerking die Leiderdorp nastreeft. Molken boer: „Met Rijnwoude verloopt die een stuk stroever dan met Jacobswoude en Alkemade." Overigens stond Vorenkamp met zijn opmerking alleen in de commissie. Zelfs burgerlid J. van der Hoek (SGP/RPF), die de meeste moeite had met het voorstel van B en W om Van der Valk te helpen, protesteerde te gen de opmerking van Voren kamp. den politiezorg dichter bij de inwoners probeert te werken. De nieuwe politieteams en - diensten worden in de Veilig- heidswijzer voorgesteld. Verder bevat het boekje informatie over aangifte doen, buurtpre ventie organiseren, overlast door jeugd en over de projecten Politie Keurmerk Veilig Wonen en Senioren en Veiligheid. De Veiligheidswijzer wordt op 15 en 16 maart huis-aan-huis ver spreid in een gebied dat 22 ge meenten tussen Noordwijk, Leiden, Alphen en Gouda om- De Veiligheidswijzer 1999, een informatieboekje van de politie Hollands Midden, valt volgende week bij ongeveer 300.000 huis houdens in de brievenbus. Het thema van de uitgave is dit jaar veiligheid en dienstverlening. Naast tips over hoe burgers hun eigen veiligheid kunnen verbe teren, komen de toegankelijk heid, de dienstverlening en de nieuwe werkwijze van de politie aan bod. Dat laatste houdt in dat de politie, door middel van de zogenoemde gebiedsgebon- Aandelen zijn onvoorspelbaar Huizen onbetaalbaar rige Marco Fransen uit is winnaar van de jon- nemersprijs die de ring Aar-, Gouwe- en m2c en heeft uitgeschreven, plantenkweker onder- ich volgens de jury als nieuwende onderne- in binnen- en buiten- nc.3 zoek gaat naar nieuwe nnen zijn specialisatie: astilbe. uuwgedeputeerde Jan maakte gisteravond r bekend en overhan- i lsen PrÖs voor een 0 dernemer, dit jaar voor is uitgereikt. De Ter rnt zijn sterke en zwak- n en maakt van de na- n zijn kwekersgebied dansen, zo motiveerde W laar keuze. Zo kweekt neten die juist op de e veengrond goed ge- n de wensen van zijn te leren kennen, ont- °ok groepen afnemers 'nbs op zijn bedrijf en 'j dit jaar met verkoop ugrf Öculieren op zaterda- ^aast organiseert hij adfft een open dag, zodat wng kennis kan maken bedrijf dat hij samen vader runt. Fransen Heer dan 100 soorten n meer dan 1000 soor- woubrugge Het voorjaar kan volkstuinders niet snel genoeg begin- denmest om de grond te voeden. Ook elders trokken liefhebbers naar nen. In Woubrugge ging gisteren bij de eerste zonnestralen de spa al hun volkstuinen. de grond in. Bij gebrek aan gewone mest gebruikt deze tuinder paar- foto annette lameijer alphen aan den run Voor matineuze Alphenaren is er dit jaar meer te beleven in hun woonplaats. De project groep Vroeg Vogelen organi seert dit jaar acht activiteiten op de \Toege zondagochtend. Dat zijn er twee meer dan het afgelopen jaar, toen Alphenaar Paul Kentie voor het eerst zon dagochtendactiviteiten ont plooide. De groep, die samenwerkt met de stichting Stadspromotie, VW/ANWB, de gemeente en Het Gilde,'presenteert zich op de VW paasmarkt van 28 maart in winkelcentrum de Winkel hof. Vroeg Vogelen verstrekt be langstellenden dan gratis toe gangskaarten om op maandag 5 april in vogelpark Avifauna de 'blij met ei' bijeenkomst bij te wonen. De mogelijkheid be staat dan om met het hele gezin eieren te zoeken. Daarnaast is er een rondleiding met uitleg over broeden. Ook geeft een kok een kookdemonstratie. Andere activiteiten van de 'vroege vogels' zijn het stads- ontbijt op 27 juni, de sportieve zondag op 11 juli rond Zeger- plas, de natuurzondag in het Bospark (25 juli), de kunstzin zondag in het Rijnstroompark (8 augustus) en de ouderzon dag (22 augustus). Bovendien volgen er in het najaar nog een herfstactiviteit (17 oktober) en een kerstactiviteit (19 decem ber). Verdere inlichtingen: 0172-491907. Opties risicovol En grond veel te duur Maar er vallen nog wel degelijk GOEDE INVESTERINGEN TE DOEN De Rover 600 Cambridge is de Bovendien is ABS standaard. Al meest luxueuze Rover 600 ooit met al krijgt u voor fl 11.000,- gemaakt. Met comfortabele leren aan extra's waar u maar fl 4.000,- stoelen, prachtige metallic lak, voor betaalt. De Rover 600 lichtmetalen velgen en ge- pn. Cambridge is all yours vanaf distingeerd wortelnotenhout. Ww fl 48.990,-. rover 600 AUTO-HOME LEIDEN B.V. Touwbaan 2, Autoboulevard Leiderdorp Telefoon 071 - 5121560

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19