"JIJ BENT
M gr h
Scorebord
p i ipi
MAANDAG 8 MAART 1999
chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dik
PRIJSVRAGEN
Lotto 9. 1-4-11-12-19-45. Reservegetal:
21 Cijferspel: 508035.
Lucky 10, zaterdag 6 maart: 3-7-8-14-17-
20-21-24-28-29-34-43-45-55-62-64-
68-71-72-77
Toto 9. 1-2-2-3-2-1-2-1-2-3-1-3-2
Belgische lotto. 3-14-15-19-24-27 Re
servegetal: 15 Joker: 7323552.
Duitse lotto. 3-18-27-38-44-49 Reserve
getal: 36. Supergetal: 7. Spel 77:
8517651 Super 6: 487602
AMATEURVOETBAL
Zaterdag
RESERVE HOOFDKLASSE A: Ter Leede 2-
Excelsior M 2 2-1. Striien 2-Scheveningen
2 afg. ARC 2-KatwijK 2 0-2, Zwart Wit'28
2-Spi]kemsse 2 afg. Rijnsburgse Boys 2-
Noordwijk 2 1-1, FC Lisse 2-Quick Boys 2
5-2.
Scheven 2 14-38 Noordwijk 2 16-20
Quick Boys 2 16-32 Spijkenis 2 14-17
FC L'sse 2 15-27 Ri|nsb B 2 15-16
ARC 2 14-24 Excels M 2 16-14
Katwijk 2 15-23 Strijen 2 15-11
Ter Leede 2 14-21 Zwart Wit 2 14- 6
teït,20-ï 3 2"°' F°,Um 2'
KatwfLG?Ten2fnde 2"Riinsb. Boys 3 2-5,
sÏÏt'5 tIerfl^de,3„2-°- JAC 2-Forum
WmM 7 o Aiphia 2-Voorschoten 2 1-3
SV?5 25 3^nCk r°yS 5 2'2' RCL 3"
dnk 7 n Ia; s-Gravenzande 3-Maas-
1 n nï u T £oys ^-Zwaluwen VI. 3
Haghe 2-Honselersdiik 2 Ó-O
gest Duinoord 2-Monster 2 1-1, Loosdui-
nen 2-Vitesse Delft 3 4-0.
3A: UVS 2-Noordwijk 4 3-2, DS0 2-Ha-
ier3R%s 2~h Gegstgeest 2-SEV 2 0-
i c 3- s-Gravenz. SV 3 1-5
2 2 nhsport 4 1-0. L»ra 3-D0RR
f wif co"! Boys 0 Woubrugge 2 3-
1. Valken 68 2 - TAW 2 5-0 L«e 4
SV0W 2 7-0 4B: BSC'68 2-Kscho-'
Rpm 4aV1, DS0 3"Vltesse Delft 4 2-1
Semper Alt.us 2-Valken'68 3 V nog Te
MVKV ÏkL3 JAG"Ter Li® "b
S i d 0eSstgeest 4-Val-
o8,A 1-2. 5B: Blauw Zwart 2-SEV 4
4 5°f 3:f?;te,s 2 2-D. L'sse 6-DS0
c n 88 5-Leiden 3 6-0 5C: ARC
5 4 3C5n°FS 10 c'3, 3JZ~Voorschoten'97
5 4 3. 5D: Forum Sport 5-Semper Altius 3
nsn q°1kf t?E|-JAC 4 5"4- katwijk 9-
?fv A n ^Rijswijk 2-DSVP 6 6-2,
SEV 5-Duinoord 4 4-2.
6A: KRV 4 - Rijnsb. Boys 10 5-3. Oegst-
f,"s\p Vaiken'68 7 1-1, Ter Leede 5
ART -WRi I' 6B: A!ph'a 5"JAC 5 7"!-
ARC o-Blauw Zwart 4 3-3, DS0 6-Wou-
brugge o 8-1, Koudekerk 3-BSC68 3 4-1
Rnn<h°aC ïe.n 97 8 - Ter Leede 6 3-4
Rnnsb Boys 11 - jag 2 5-4 Gegstgeest a
- Noordwijk 8 2-2. Quick Boys 12 VaN
in" fi 8 10"-.6D: Sleutels 4 - KRV 6 2-
10 Noordwijk9 - Ter Leede 7 1-1. Rjnsb.
Buys ,2 - Leiden 4 o-0. Quick Boys 13 -
Lugdunum 3 0-3 6E: Quick Boys 14 - LFC
d f r, c Voorschoten'97 8 5-2
-3 3 5-5 "-T.
-eede 8 - RCL 9 0-6 6F: Quick Boys 15 -
420 own I To8 - SemP«' Alt.us
7 - Koudekerk 4 ^^Rc'IIe'v 63°
2 KSD 2-RVC/Rijswijk 4 0-5. MVO'72 3-
-
Tirw i l f0stalia 6H:ARC9-
TAC90 3 nb Ariston'80 3-DUNO 3 8-1
54vSaU' feil 3 2? y,6'2'
Ned 17* I'3' y'tessa 1Delft 7'Nat-
Ljc" - -A: ^°°rdwi)k 3U-SJC2 3-3.
Quick Boys 1b - er Leede 10 7-0 Oegst-
gees17 - Katwijk 13 2-0 7B: Oegstgeeft 8
5 3'tt v 3\RCL y RiJnsb Boys 16
0-3 7C: Voorschoren'97 10 - Leidse Bovs
RH v?a 12 7A'phia 6 7-2. Bernïdus1?
Koe, 7D: Woubrugge 5 - Rnnsb
8°-vs 18 8-0. Koudekerk 5 - RCL 13 6-0
2K?nS6r? 5"JAC 7 1_3' DS0 9"PZH 2 1_
k J? 7 ^"-7 a'?°°rd 3"3' 8ijnsb.Boys 19-
^ftwijk 17 4-1, SEV 8-Manne 2 9-1
fn w £oys 5 2"S- RlJ"sb Boys
hoVe'I'S. 9KRV2l3mCïaBgSV! 1 F°8£
Kg1?! se kJC "^""^kerk8?6:
lSfou9de3k^8iKLre„5llW5Oü87See?03:
Abtenes 3 1-5. 8D: KRV 13 - UVS3 3-9
i eylmgen i MVKV 5 1-0, Noordv.uk 13
Rijnsb. Boys 23 2-6 Lisse 11 - W5B 4 4.
t .«I R°odenburg 2 3-8
BC 3SDr?^ n 12 K°udekerk 9 12-1
SEV 11 2 4 ril 15 5b' ArchlPel'0rnas 2-
Sf n\i auw Zwart 5-JAC 10 5-0
De Jagers 2-Voorschoten'97 13 3-? Graaf
WiHem VAC-Duinooro 7 2-2 8M:"AÏphia 8-
VCL 24-3, Noordwijk 11-ARC 19 7-1
Rijnsb.Boys 17-SVOW 3 3-3 SV'35 9-
Rijnsb.Boys 24 9-0.
Zondag
RESERVE HOOFDKUSSE Ar Westlandia
2 2-Hekelmgen 2 4-
L"™ 2-"VS 2 2-0. ADO Den
'ór i_ -■ 3 Oreer r
uuick h 2 afg, sc Feyenoord 2-Nieuwen-
hoorn 2 afg.
IS5fjd05, ïf"39 Wilhelmus 2 14-20
ADO Den H2 13-26 Olympia 2 14-19
Westlandia 2 14-25 DHC2 15-18
Quick H 2 14-22 Hekeling 2 14-10
Feyenoord 2 14-22 Nieuwenh 2 11- 9
UVS 2 14-20 Slikkerveer 2 12- 5
IA: VIOS2-VUC 2 1-1 gest RKAW 2-AI-
pnense Boys 2 1-0 VELQ T-WSR i i
VCS O-DW? 2 3-1. SJC 2-HMSH 2
- C 4-DSO 2 O-j 1B: SWSMC 2-DHC 3
1-1. Neotunus 2-DRL 2 1-1 Soartaan'20
das20-2°' De" H00m 2"Leonf-
?n,.V?Tch°,en 2.Wllhe!mus 3 5-1. Fore-
bolle 2-Concordia 2 3-2 SJ2 2-Alt,or 2 0-
2. Lugdune— 2-PKDEO 2 4-1 2B- Blauw
2"V 2-Quick 3 5-2. HBS 2-DHL 2 0-0
V'edenjurc- 2-Scheveningen 2 1-3
pfa fB 3'RC.Rl.n|2nC 2 0-1. DOCOS 2
C/RnZfT?? ?"n 38; Bl8UW Zw3rt 4-RV"
C/Rijswijk 3 2-3. Dumdorp SV 2-Delft 2 1-
WM?0 8nÖia 5"G0NA 2 lmh HMSH 3"
UDWSVH pA^hCnSe B.0ys 3 5"2' SJC 3 -
UDWS 2 6-3, Aikmania z - VCL 2 2-1. 4B:
cipTco 2 GVS 4 2-1, Wippolder 2 -
PJC 4 5-3, Meerburg 2 - DSO 3 4-1
ctk 4°4Sf nSI? u 4 SJC 5-D°-
4i ,7. 3-Bernardus 3 3-4, WSB
ft" Ris" 7e- Boys 5-SJZ 3 0-
8. Blauw Zwart 5-Voorschoten'97 3 2-7
Forum Sport 2-DSO 5 4-1, Ryniand 31
cb?pe vOma 8 ^-R KAVV 3|5
®A:.KRV 1 - SJC 6 2-1. Roodenburg 3 -
SP fl 9°CP 9-1, Aiphense Boys 12 - Lis
se 3 3-4. 6B: SJC 7 - Lisse 6 6-2 6C' SJZ
11 7sFi694,\2"aTCL4-fllk™™3
3-1, OSC 4 - Alphens Boys 7 1-3. 6D- Al-
tior 5 - Meerburg 4 6-2, Kickers'69 4 - Al-
P5eSse 8oys 8 2-2, Alkmama 4 - DWO 5
Sr I'f q vI'^v'.ÏL1 6'2' fb'bbolte 6
wfS 4 F B: ?VS,6 SJZ 8 3-°. Stomp-
Wi|k 4 - Foreholte 7 1-4. Warmunda 5 -
Lefdse Boys 6 5-0, DoCoS 8 - SJC 9 1-5.
7C: Voorschoten'97 4 - Bernardus 6 l-Ó
K ie kers 69 5 - SJC 10 4-2, VNA 2 - AI-
pnehse Boys 9 4-2 7D* Azznrri 4 ririGD
T;2' DraV°AC'79 4 3 0 Meerbuïs6
nrug 7E: Blauw Zwart 7-To-
vnr 7 f.n* «7 9-HW 8 1-2, DOSR 7-
VUC 7 2-0 Warmunda 4-DWO 7 7-0 Zoe-
termeer 7-RKAW 10 1-8
8A: KRV 2 - WSB 5 2-6, GOL Sport 3 -
-ugdunum 7 6-1 8B Roodenburg 5 - L s-
==8 1-6, WSB 6 - Altior 10 7-2. 8C: SJC
?97 ^D1; UDWS 4 VNA 3 3-4.
e.J Roodenburg 6 6-0 8D-
Sto npwijk o - Alkmama 5 0-4, 8E: DOSR
10 - Voorschoten'97 5 2-4. Altior 8 -
kirsTq'i; o G"8'A|Phense Eoys 11 - Kic-
!^nC B ir n Ar:",^i Gmas 4-Ber-
7 12;G. Marburg 8-eiauw Zwart 3
0-2, /NA 4-MMO 6 1-3 8G: DWO 9-Was-
senaar b 1-7. Forum Sport 4-Stompwijk 7
^agerS 2 1"1 8H:
,^,al'a 3-2oetermeer 9 3-3. Real Zmeer
3 Bernardus 10 1-5 RFC 95 4-De Jagers
uJ"9' 7rfdenb.u'ch 6-RKAW 11 4-0
Vet. Ie klasse A: A nor 9-ASC S 3-3 Voor
schoen 97 6-Meerburg 9 0-1, VUC 8-
Oranjeplem 6 0-3
JEUGDVOETBAL
TWEEDE DIVISIE A: DOVO-Argon afgelast,
Hollandia-SVW 27 4-1. DCG-DWV 1-1.
AFC-Roda 46 1-0. Vreeswijk-Lisse 1-1,
DEM-UW afgelast
Lisse 13-29 Holland. 12-14
AFC 13-29 UW 13-14
Argon 13-28 Vreesw. 14-14
Roda 46 12-17 DCG 12-12
DOVO 12-16 DWV 13-10
DEM 12-14 SVW27 10-6
TWEEDE DIVISIE B: RBC-Katwijk 0-2.
Westlandia-ADO Den Haag afgelast. UVS-
RVC Rijswijk 2-0. Feyenoord-DSO 0-1.
ADO DH 15-38 Spijkenisse 16-17
RBC 17-26 SC Feyen. 16-16
DSO 11-25 UVS 13-15
S W/S MC 13-24 Westlandia 12-14
Spart. 20 15-24 RVC/Rijsw. 16- 8
Katwiik 13-22 HOV 11- 5
DERDE DIVISIE: Voorschoten-ARC 3-2.
Alphense 8oys-VCS 1-2, Scheveningen-
Noordwijk 0-2. Olympia-DHC 2-1, SJC-
ONA 4-4, Rijnsb. Boys-DWO 2-1
ARC 15-31' Rijnsb.Boys 15-19
VCS 14-29 Olympia 13-15
Noordwijk 15-26 DHC 12-14
Voorschoten 16-26 Alp. Boys 14-13
Scheven. 15-21 DWO 12-12
ONA 13-20 SJC 14-9
B-jeugd
EERSTE DIVISIE: Heerenveen-Quick Boys
2-1, Twente-Haarlem 2-2, Volendam-DWS
1-2, Feyenoord-GA Eagles afgelast. Tel
star-Utrecht 5-2, Ajax-AZ 5-1.
Ajax 14-34 Heerenv. 14-23
Telstar 16-30 Haarlem 14-16
Feyenoord 16-28 DWS 14-15
AZ 16-27 GA Eagles 12-12
Volend. 16-23 Utrecht 15-12
Twente 16-23 Quick Boys 16- 7
TWEEDE DIVISIE: ADO Den Haag-RBC 3-
0, RVC/Rijswijk-RKC 4-0, Spartaan 20-
UVS 1-1, RCS-SW afgelast, Dordrecht-
Sparta 5-2, Excelsior-Barendrecht afgelast
Spartaan 14-32 ADO DH 2 16-24
Excelsior 14-31 Barendr. 14-18
RKC 13-24 UVS 14-17
Dordrecht 15-27 Sparta 13-11
RVC/Rijs. 12-23 RBC 15- 9
SW/SMC 14-22 RCS 16- 5
VROUWENVOETBAL
HOOFDKLASSE: Puck - Stedoco: 0-5;
ODC - ZwartWit'28: 1-1: Buitenveldert -
Reiger Boys: 0-3; Ter Leede - Wartburgia:
4-0; Velocitas - Braakhuizen: afg.; WFC -
Saestum 1-6;
Saestum 16-46 ODC 13-18
WFC 14-31 Puck 15-18
Ter Leede 15-31 Reiger B. 17-13
ZwartWit28 15-27 Velocitas 11-10
Stedoco 14-23 Braakhuizen 12-
Wartburgia 15-19 7Buitenveldert 17-
ZATERDAG TWEEDE KLASSE: Kloetinge -
Zwaluwen afg.: Stedoco - ZwartWit'28 2:
afg 3erkei - Botlek: 1-1, Quick Boys -
Vhssingen 5-2. Tem Boys - EBOH: 6-1:
Ter Leede 2 - RWH: 2-1:
RWH 12-32 Tern. Boys 16-18
ZwartWit28 2 11- Kloetinge 12-17
25 Vhssingen 12-14
Ter Leede 2 13-25 Stedoco 2 10-11
Berkel 14-24 EBOH 15-11
Zwaluwen 12-19 Botlek 16-10
Quick Boys 13-19
ZATERDAG DERDE KLASSE: Jodan Boys -
MW'27: 2-3; Gravenz.w- BSC'68: 1-1;
Nootdorp - Excelsior P 9-1: Oegstgeest -
RCL: 6-0;
Nootdorp 13-39 RCL 10-16
MW'27 14-31 BSC'68 10-13
DZB.'Z'Kamp 11-25 Gravenz.w 11-11
Jodan Boys 12-18 Excelsior P 13-9
Oegstgeest 13-18 Katwijk 6-3
ZwartWit28 3 9-3
ZONDAG TWEEDE KLASSE: UVS - Nieuw
koop: 2-1: SJC - DEH: afg.: Oliveo - Dui-
vesteyn afg.; Sleutels - Alkmama: 1-2;
DUNO - RVC'33: afg DWO - KFC'71: 5-1;
Oliveo 10-30 RVC'33 11-17
Nieuwkoop 15-24 SJC 12-16
DWO 13-22 KFC'71 2 11-15
UVS 12-20 DEH 11-10
Alkmama 13-20 Duivesteyn 11-7
Sleutels 13-18 DUNO 10-4
ZONDAG DERDE KLASSE A: VCS - West
landia: afg.; UDO - Oliveo 2: 0-2; SJC. 2 -
DoCoS: 11-0: GDA 2 - JuVentaS: 1-1;
GDA 2 11-26 BI.Zwart 7-10
Westlandia 10-23 Oliveo 2 11-10
UDO 11-22 Sleutels 2 6-9
JuVentaS 11-18 VCS 9-4
Vredenb. 10-14 DoCoS 10-3
SJC2 12-14
ZONDAG DERDE KLASSE B: Spartaan -
VEP 1-1; DONK - Floreant: 1-1; Nieuwer-
kerk - NSV'46: 3-7, Iduna - Cabauw: 3-0:;
NSV'46 11-28 Ammerstol 10-10
VEP 12-28 Cabauw 14-10
Bernardus 11-25 Spartaan'20 10-9
DONK 11-19 Iduna 10-7
Floreant 8-14 Nieuwerkerk 11-2
EERSTE DIVISIE B: AMVJ - Jugglers 74-
53; Basketiers - Onze Gezellen 82-64;
Arnhemia - Leiden 74-70; BCA'60 - Unli
mited 93-50.
BCA '60 22-40 BS Leiden 22-16
AMVJ 22-36 Unlimited 22-14
Jugglers 22-30 Onze Gezellen 22-12
Basketiers 22-18 Arn. Eagles 22- 6
JUNIOREN. EREDIVISIE: Sharks - Blitz
71-60, Akrides - DAS 76-97; Den Helder -
Wyba 97-51; Drenthe - Prisma 51-78, Do-
nar - Canadians 70-68; Piranhas - Black
Eagles 55-53; BS Weert - Rotterdam 55-
73
DAS 23-42 Prisma C 20-18
Blitz 24-40 Piranhas 21-18
Den Helder 23-42 Canadians 21-18
Black Eagles 24-30 Akrides 23-16
Sharks 22-26 Weert 20-14
Rotterdam 24-26 Donar 23-14
Voorburg 21-20 Wyba 22-12
Hoofddorp 22-20 Drenthe 23- 0
HDM 15-33 Tilburg 15-17
Schaerwyde 14-32 Overbos 15-14
Alecto 14-23 Rapidity 15-13
MEP 15-23 Gron.Studs 14-10
Union 14-21 Warande 14- 2
Huizen 14-20
EERSTE KLASSE A: Zwart-Wit - Victoria 1-
0; Evergreen - Forward afg.; Breda - Zoe-
termeer 2-2, Forescate - Craeyenh 3-0:
Tempo - Voorne 0-1: Leonidas - Hudito 2-
2.
Forward 13-34 Zoetermeer 14-22
Craeyenhout 15-32 Leonidas 14-15
Victoria 15-28 Zwart-Wit 14-12
Voorne 15-25 Hudito 14-10
Forescate 14-25 Evergreen 12-9
Breda 14-23 Tempo 14- 0
EERSTE KLASSE B: Shinty - Qui Vive 4-0;
Rood-Wit - Soest 1-0; Roomburg - Leiden
1-2; Gooische - Spandersb. 1-0: Amstel
veen - Kieviten 2-1; Bennebroek - Allian-
cel-5
Gooische 15-36 Rood-W.t 14-15
Alliance 14-30 Roomburg 14-13
Amstelveen 13-27 Shinty 12-12
Bennebroek 12-23 Kieviten 13-11
Leiden 13-22 Soest 14-10
Spanderdsb. 12-17 Qui Vive 15- 8
EERSTE DIVISIE A:
Den Helder 12-22 Niels Stensen 13-10
Binnenland 13-18 WSC 12-10
Filtech Five 13-16 Jahn II 13- 8
BV Lisse 12-12 Landslake Lions 12- 4
JUNIOREN. EREDIVISIE;
Shooters 19-36 Vhssingen 19-18
Den Helder 20-34 Prisma C 20-18
Grasshoppers 18-30 Attacus 20-16
Hoofddorp 20-30 Piranhas 19-10
Twente Drag 21-24 Almelo B 20- 6
Sharks 21-24 Binnenland 19- 4
Leiderdorp 20-22 Orca's 19- 0
Lely 21-22
BILJARTEN
Wijchen. EK bandstoten, eerste ronde.
Poule A: Christiani (Ned)-Van Silfhout
(Ned) 150-143 (6,82-6.50), Horn
(Dui)-Fortiana (Spa) 150-74 (13.64-
6,73), Van Silfhout (Ned)-Fortiana (Spa)
150-113 (5.77-4,35), Horn
DuiChristiani (Ned) 150-78 (8,33-
4,33), Fortiana (Spa)—Christiani (Ned)
150-32 (10.71-2,29), Hom (Dui)-Van
Silfhout (Ned) 150-71 (11,54-5,46).
Eindstand: 1 Horn 3-6, 2. Fortiana 3-2
(337 caramboles), 3 Van Silfhout 3-2
(364), 4 Christiani 3-2 (260), Poule B:
Bongers (Ned)-Van der Stappen (Ned)
150-117 (10,00-7,80), Grethen
(Lux)-Remond (Fra) 150-59 (12.50-
4,92). Remond (Fra)-Van der Stappen
(Ned) 150-60 (10.71-4,29). Grethen
(Lux)-Bongers (Ned) 150-129 (8.33-
7.17), Van der Stappen (Ned)-Grethen
(Lux) 150-88(13.64-8.00). Bongers (Ne-
d)-Remond (Fra) 150-62 (15,00-6,20).
Eindstand: 1. Bongers 3-4 (429). 2 Gre
then 3-4 (388), 3. Van der Stappen 3-2
(327), 4 Remond 3-2 (271) Halve fina
les: Bongers-Fortiana 150-119 (15 beur
ten, 10.00-8.33). Grethen-Horn 150-119
(13.84-10,82) Finale: Bongers-Grethen
0-150(1 beurt).
GOLF
Portimao. Portugees Open. eindstand: 1
Philipps (GBr) 276. wint na eerste extra
hole. 2 Bickerton (GBr) 276, 3. Cejka
(Dui). Karlsson (Zwe), Luna (Spa) 279, 6
Wall (GBr) 280; 47 Derksen (Ned) 290.
A-jeugd
EERSTE DIVISIE: Quick Boys-RKC 3-1.
WV-Roda JC 1-7. Eindhoven-Middelburg
1-1, Feyenoord-Fortuna S afgelast. Spar-
ta-Exceis or afgelast, MW-Dordrecht 6-1
Sparta 15-37 Dordrecht 15-17
SC Feyen 15-36 Roda JC 12-16
Fortuna S. 14-28 VW 16-15
Emdh 15-23 Middelb. 14-11
Quick Boys 16-23 Excels 13-9
MW 16-22 RKC 15-8
ATLETIEK
NK veldlopen; Mannen. Korte cross (4022
meter): 1 Koers (AV 'J.,megen) 12.47, 2.
De Koning (Sprint) 12.50, 3. Timmer (Hel
las) 12.51. 4 Datema (GVAV Rapiditas)
13.02. 5 Winter (Lycurgus) 13.06; 12.
Wubben (AAV '36) 13.34, 27. Van der
Meijden (AAV '36) 14.31, 28. Waaning
(De Spartaan) 14.32, 30. Balkenende (De
Spartaan) 14.34.
Lange cross (12220 m): 1. Van Hest (Til-
;_-z - - 9 1 .e'treeg -aag -V
39.30. 3. Schutgens (Pegasus) 39.40, 4.
Krotwaar (Hellas) 39.58. 5. Kortenoeven
PH) 40.20. 10. Bekkenk (Leiden Atletiek)
40.46. 24 Kortekaas (Leiden Atletiek)
42.13. 27. La Lau (Leiden Atletiek)
31- 12 ='ar .a :e- e: e- -1 SI
SO Raggani (Leiden Atletiek) 43.58. 53
Van Steensel (Leiden Atletiek) 44.02. 55.
Brouwer de Koning (Leiden Atletiek)
44.06. 65 Luijendijk (Leiden Atletiek)
44.44. 67 Van Galen (Leiden Atletiek)
44.45. Teamklassement: 1 PH Vught. 2.
Sprint Breda. 3. Leiden Atletiek. Eind
stand nationaal crossciruit: 1. Van Hest
175, 2 Versteeg 135, 3. Lauret (Ciko'66)
101.
Vrouwen. Korte cross (4022 m): 1 Wisse
(Hellas) 15.38, 2. Van Grieken (De Spar
taan) 15.54, 3. Bastian (Dynamica)
15.57. 4. Wiertsema (Castricum) 16.14,
5. Van Meurs (Lycurgus) 16.17; Lange
cross (5822 m) 1. Ilyina (Tilburg RR)
21.30, 2 Van Onna (PAC) 21.35, 3. Hee-
ren (AAC) 21.44, 4. Van de Bilt (Leiden
Atl.) 22.17, 5 Hofmans (Sprint) 22.25, 9.
Boonstra (Leiden Atletiek) 22.37, 14.
Wullems (Leiden Atleitek) 23.39, 24.
Bruins (Leiden Atletiek) 24 34, 26. Van
Kempen (Leiden Atletiek) 25,01, 29. Van
Nijnanten (Leiden Atletiek) 25.42.
Teamklassement: 1. Leiden Atletiek, 2.
Castricum-, Eindstand nationaal crosscir-
cuit. 1 Ilyina 107 punten, 2. Van de Bilt
89, 3. Heeren 66.
Juniores; 1 Bakker (Castricum) 15.47, 8.
Van Voskuilen (AAV '36) 17.02, 11 Riet
veld (AAV '36) 17.28 Otsu (Jap). Mara
thon. 1 Fiz (Spa) 2.08 50. 2. Fujita (Jap)
2.10.07. 3 Gajdus (Pol) 2.11.37, 4 Mat-
suda (Jap) 2.12.25, 5. Tajiri (Jap)
2.13.07.
BASKETBAL
MANNEN
PROMOTIEDIVISIE: Amsterdam - Orca's
90-76; Early Birds - Jahn II 80-69; Sharks
- DAS 67-69; Den Bosch 2 - Aris 58-57;
Rotterdam 2 - Shooters 69-77-, Wyba -
Akrides 57-64; ASVU - Donar 2 82-49,
MSV - Springfield 80-57; Juventus - Groe
ne Uilen 45-84
A'dam 2 24-40 Orca's 25-24
Ax'des 24-40 Early Bird 23-22
Groene Uilen 25-38 Shooters 25-20
MSV 24-36 Snarks 23-16
ASVU 25-35 Den Bosch 2 22-14
A's 25-32 Springfield 24-14
DAS 25-30 Jahn I 24-10
Wyba 25-26 Donar 2 23- 8
Rotterdam 2 25-24 Juventus 23- 4
HANDBAL
Mannen
EERSTE DIVISIE; Groene Ster-Atomi-
um'61 15-24, Quintus-BFC 2 39-21,
DES'72-EDH 25-29, Hellas-DWS 24-26,
Saturnus-EMM 19-19, WIK-White Demons
22-26
Quintus 17-33 Atomium 17-14
Wh. Demons 17-23 Gr. Ster 17-14
Hellas 17-21 Saturnus 17-14
DES'72 17-20 EMM 17-14
DWS 17-17 BFC 2 17-10
EDH 17-16 WIK 17- 8
DERDE DIVISIE Gl: DIOS-Ventura 28-28,
Saturnus 2-DES72 29-26, V. et C.-Unitas
26-17, HEC-Hermes 30-17, Saturnus'72-
Westlandia 2 26-26
HEC 16-28 VetC. 16-17
Ventura 16-22 Unitas 16-15
DES 2 16-22 Westlandia 16- 8
Saturnus 2 16-18 Hermes 16- 6
DIOS 16-18 Sat. '72 16- 6
DERDE DIVISIE G2: Oliveo-Atomium'61 2
18-30, Walburg'75-Cosmos 26-19, Velo-
DWS 2 27-19, Hercules-Rijnstreek 17'-24.
EMM 2-Hellas 3 22-23
Velo 16-27 Hercules 16-16
Rijnstreek 16-23 Oliveo 16-14
EMM 2 15-18 Atom. 2 16-12
Walburg 15-18 Cosmos 16-6
Hellas 3 16-18 DWS 2 16- 6
Vrouwen
EERSTE DIVISIE: Groene Ster-Blerick 25-
19, DES'72-Foreholte 27-8. BFC-lason
13-22. Verburch-Sittardia 17-17, Fortissi-
mo-Ventura 12-23
Gr Ster 15-29 Foreholte 16-14
DES'72 15-26 Verburch 15-12
UDSV 15-20 BFC 15-11
lason 16-18 Blerick 16- 6
Ventura 15-17 Fortissimo 16- 2
Sittardia 16-15
DERDE DIVISIE Gl: De Treffers-Atomi-
um'Sl 13-17, EHC-HEC bij 17-21 ge
staakt wegens blessure, Velo-Oase 17-12.
Achilles-WIK 22-17, EMM-Gemmi 17-16
Gemmi 16-25 Treffers 16-17
Velo 16-25 Achilles 16-13
EMM 16-18 Oase 16-12
EHC 15-17 HEC 15-11
Atomium 16-17 WIK 16- 3
DERDE DIVISIE G2: Ammo-Hollandiaan
(4/3) 5-13, Hellas-Wings 26-26. TOG-Ani-
mo 15-13. V, et C.-DWS 2 16-8, Stomp-
wijk/Fair Play-Hollandiaan 11-13. HVL-
Cosmos 32-11
Hellas 2 16-27 Cosmos 16-14
HVL 15-23 Stompwijk 16-12
Hollandiaan 16-19 V et C. 16-12
Wings 16-19 TOG 15-9
DWS 2 16-18 Animo 16- 5
EERSTE DIVISIE A: Attacus - Jumpers 78-
92 n2v; Hoofddorp - Jumping Crabs 61-
58, Cady'73 - PSV Almonte 78-76-, Blitz -
New Stars 87-65.
PSV/Almonte 22-28 Attacus 22-24
B itz 22-28 Hoofddorp 22-20
.jnpers 22-28 Jumping Cr 22-12
Cady '73 22-26 New Stars 22-10
HOCKEY
MANNEN
OVERGANGSKLASSE A: Victoria - Alkmaar
0-4; HIC - EHV 1-5. Breda - HC Scoop 3-
2: Forescate - Voordaan 4-4; Nijmegen -
Laren 2-1; Groningen - Tilburg 2-3.
Tilburg 13-35 Ni|megen 14-15
EHV 12-29 Laren 12-14
Alkmaar 13-29 HIC 13-13
Voordaan 14-27 Forescate 14-13
Breda 12-23 Groningen 14- 7
Victoria 13-21 Sittard 12- 0
EERSTE KLASSE A; Capelle - Ring Pass 1-
1; Asvion - Push 3-4; Leiden - HOCO 6-1;
Cartouche - Warande 3-2; Dopie - Hudito
2-1.
Dopie 14-27 Hudito 12-21
Cartouche 13-26 Capelle 12-16
Rapidity 11-25 HOCO 14-12
Asvion 13-23 Warande 15- 5
Push 14-23 Ring Pass 13- 2
Leiden 14-23
EERSTE KLASSE B; Alecto - Hilversum 3-
2; Rood Wit - Overbos 0-2; Myra - Gooi
sche 0-2; Qui Vive - Spandersb. 5-2; Hui
zen - Bennebroek 2-2-, Alliance - HBS 1-2.
Overbos 15-40 Alecto 14-18
Gooische 14-36 Hilversum 14-16
Rood-Wit 14-23 Huizen 15-15
HBS 14-23 Spandersbos 13-12
Qui Vive 14-20 Bennebroek 14- 9
Myra 14-19 Alliance 15- 7
TWEEDE KLASSE A: Kieviten - Zoetermeer
2-3, Kraaien - Leidse St. 4-3, Alphen -
HDS 1-2; Noordwijk - VW 0-2; Westland -
Strawberr 3-3; Groen Geel - Roomburg 2-
2.
VW 13-30 Kraaien 14-13
Strawberr 13-30 Roomburg 14-12
Westland 14-30 HDS 14-10
Noordwijk 15-30 Zoetermeer 13-9
Kieviten 14-23 Leidse St 11-7
Alphen 15-22 Groen Geel 13- 7
VROUWEN
OVERGANGSKLASSE B: Warande - Gron
Studs 0-2; MEP - Rapidity 4-0; Sch'Weyde
- Tilburg 1-1; Union - Huizen 1-1; Overbos
- Alecto 0-2; Zwolle - HDM 2-0
ste koers. 2100 m: 1. Melvy (T H. Kooy-
man jr 1.20.7. 2. Liz Alkestis, 3. May I
Pass. Niet gestart; No time at all Toto;
winnend 4,10; plaats 1,90 4,80 4,00;
koppel 31.10. trio 906,00. Negende
koers, 2100 m: 1 Intact Hornline (H.W
Langeweg) 1.13.5, 2. Gold Arrow. 3. Bras-
se Bar Toto; winnend 1.20; plaats 1,20
1.50 1.80-, koppel 3,30; trio 45.20. Tien
de koers. 2100 m: 1 Spondee (H.W. Lan
geweg) 1.17.9. 2. Melody As. 3. Katuscha
Toto: winnend 3.10; plaats 1.30 1.50
1,40; koppel 8.00; trio 38,50 Totalisator-
omzet: 170507.
SCHAATSEN
HOOFDKLASSE A: PKC-DKOD 23-10.
Foftuna-Sporting Trigon 16-24, D0S'46-
Groen Geel 27-13, AKC-Oost Arnhem 16-
27
PKC 14-24 Fortuna 14-13
D0S'46 14-24 Sp. Trigon 14-12
Gr. Geel 14-20 AKC 14- 4
O.Arnhem 14-15 DKOD 14- 0
HOOFDKLASSE B: DVO-Oranje Wit 19-11,
Blauw Wit-HKV/Ons Eibernest 21-19,
Nic.-Deetos 19-23, Die Haghe-Rohda 25-
21
Nic. 14-23 BI. Wit 14-14
Die Haghe 14-22 HKV/OE 14-10
Deetos 14-17 O. Wit 14- 6
DVO 14-15 Rohda 14- 5
OVERGANGSKLASSE B: Koog Zaandijk-
TOP 17-19, SCO-KVS 20-22, Wordt
Kwiek- Rodenburg 16-24, WION-Achilles
17-17
KVS 14-28 K Zaandijk 14-13
TOP 14-19 SCO 14-13
Achilles 14-15 Rodenburg 14- 8
WION 14-15 W. Kwiek 14- 1
EERSTE KLASSE F: Crescendo-Excelsior
11-15 (Crescendo degradeert). IJsselvo-
gels-De Tovers 26-15, KVA-Phoenix 13-
14. LUTO-Futura 8-26
Futura 14-24 KVA 14-12
Excelsior 13-22 Tcvers 14-10
IJsselv. 14-17 Crescendo 14- 9
LUTO 13-14 Phoenix 14- 2
TWEEDE KLASSE E: Tempo-Fiks 17-19,
De Vinken-Oranje Nassau(A) 17-17 (De
Vinken degradeert), 0ND0(G)-Pernix 13-
15, DKV(IJ)-Atlantis 23-18 (DKV kampi-
DKV(IJ) 14-24 ONDO(G) 14-12
Pernix 14-23 0. Nassau 14-9
Fiks 14-19 Vinken 14- 7
Tempo 14-15 Atlantis 14- 3
TWEEDE KLASSE F: De Danaïden-Trekvo
gels 19-18, 0D0(D)-0KV 18-17. ALO-
Oosterkwartier 21-21, Keep Fit-GKV(H)
17-18
Danaïden 14-24 Trekvogels 14-15
ODO(D) 14-20 GKV(H) 14-11
ALO 14-16 Keep Fit 14- 6
OKV 14-15 Oosterkw. 14- 5
DERDE KLASSE K: MIK-ZKC'31 15-35
(MIK degradeert). Rapid-Velocitas 16-19,
Madjoe-De Dijkvogels 21-17, VZOD-Valto
13-6
Dijkvogels 14-26 VZOD 14-12
ZKC'31 14-20 Valto 14-11
Madjoe 14-17 MIK 14- 8
Velocitas 14-14 Rapid 14- 4
DERDE KLASSE L: Reeuwijk-Olympiek
13-18, Weidevogels-Harga 14-12, Ten
Donck-KZ Leiden 22-16 (KZ Leiden degra
deert), De Bermen-Sperwers 8-11
Sperwers 14-20 Bermen 14-13
Olympiek 13-18 Ten Donck 14-11
W'vogels 14-15 Harga 13-10
Reeuwijk 14-13 KZ Leiden 14-10
RES. OVERGANGSKLASSE A: KOAG 2-
Oranje Wit(D) 2 16-17, IJsselvogels 2-PKC
3 15-19, SSS 2-KVS 2 19-11. HKC(H) 2-
TOP 2 12-18; D: KVA 2-Achilles 2 9-21,
Koog Zaandijk 2-BW/Heerenveen 3 21-15,
HKV/Ons Eibernest 2-Sporting Trigon 2
28-10, AKC 2-Blauw Wit 3 14-14
RES, EERSTE KLASSE D: Unitas 2-Permx
2 14-19, Dalto 4-DV0 3 13-17, Tweemaal
Zes 3-Steeds Hooger 2 17-16, De Meeu
wen 3-ASVD 2 16-15; H: OZC 2-Sporting
Trigon 3 11-11. PSV 2-Groen Geel 4 13-
19, Vlaardingen 2-Trekvogels 2 26-9.
WION 2-HKV/Ons Eibernest 3 13-14
RES. TWEEDE KLASSE I: TOP 3-Victoria
2 14-6. ONDO(G) 2-Die Haghe 5 13-13.
ZKV 3-AD0S 2 15-14, Groen Geel 5-Rea-
dy 3 12-17; J: Tempo 2-VEO 2 23-17,
KVS 5-Pernix 3 16-21, ODO(M) 2-KVA 4
21-11, TOP 4-De Meervogels 4 20-11; L:
De Meervogels 3-BEP 4 18-20, Avanti 2-
De Regenboog 2 14-16, De Danaïden 2-
Fortuna 6 17-21 (De Danaïden degra
deert). HKV/Ons Eibernest 4-Rohda 4 18-
17
JUNIOREN B: Tempo-Rohda 12-24, DVO-
Groen Geel 13-15, Fortuna-DOS/WK 17-
13, WION-Deetos 16-16; D-. Koog Zaan-
dijk-SKF 16-8, Tweemaal Zes-Dalto 18-
14. Die Haghe-OKV 24-8, PKC-TOP 14-17
PAARDENSPORT
Inzeil. Wereldbeker. Mannen 1500 meter:
1. Ritsma (Ned) 1.50,20 (baanrecord), 2.
Leeuwangh (Ned) 1.50.73. 3. Söndral
(Noo) 1 51.71. 4 Straathof (Ned)
1 52,19,13. Bos (Ned) 1.52,87. B-groep:
1 Ishioka (Jap) 1.52,02, 2. Arlt (Dui)
1.52.21. 3 Sjepel (Rus) 1.52,24. 4. Ten
Kortenaar (Oos) 1 52,51 Eindstand WB:
1. Söndral 275 punten. 2 Postma 211. 3.
Ritsma 170. 4. Straathof 163. 5 Noake
161. 6. Bos 128, 11 Leeuwangh 103,
18. Wennemars 45. 33. Ten Kortenaar 6,
35. Hersman 5, 39. Veldkamp (Bel) 1
5000 meter: 1 Ritsma (Ned) 6.41,88, 2.
De Jong (Ned) 6.42,42, 3 Romme (Ned)
6.42,90. 14 Verheijen (Ned) 6.49,30,
16. Postma (Ned) 6.50,49. B-groep: 1
Elm (Can) 6 51,90. 2 Shirahata (Jap)
6.54,54, 3 Radke (Pol) 6.55.31, 4. Ten
Kortenaar (Oos) 6.57,00. Buiten mededin
ging: Uytdehaage 6.54,58, Verhe.i|en
7 08,39 Eindstand WB, 5000 en 10.000
meter: 1. Veldkamp 204, 2. De Jong 192,
3. Dittrich 174, 4. Romme 169, 5. Ritsma
158, 8. Postma 133, 10. Rykkje 130, 11.
Verheijen 09, 22. Beulenkamp en Ten
Kortenaar 28, 29, Uytdehaage 22.
Vrouwen 1500 meter: 1 Niemann-Stirne-
mann (Dui) 2,01,06, 2. De Jong (Ned) en
Wijsman (Ned) 2.01,93, 4. Hunyady (Oos)
2,02,04, 5. Simionato (Ita) 2.02,60, 6
Tabata (Jap) 2.02,89, 7 Timmer (Ned)
2.03,03, 12. De Loor (Ned) 2.04,01. B-
groep: 1. Groves (Can) 2.06,42, 2. Wohl-
rab (Dui) 2.07,19, 3. Höiseth (Noo)
2.07,22 Eindstand WB: 1 Niemann 258
punten, 2. Pechstein 227, 3. De Jong
221, 4. Rodriguez 169, 5. Tabata 154, 6.
Wijsman 142, 7. Thomas 133, 10. Tim
mer 96, 13. Groenewold 66, 16. De Loor
53.
3000 meter: 1. Niemann-Stirnemann
4 12.41, 2 De Jong 4.14.61, 3. Pechs
tein 4.15,64, 4 Rodriguez 4.17,10, 5.
Zijlstra (Ned) 4.17.36, Eindstand WB
3000/5000 meter: 1 Niemann 300, 2.
Pechstein 240. 3. Zijlstra 186, 4. Groene
wold 173, 5. Rodriguez 172, 6. De Jong
147, 8. De Loor 117, 24. Wijsman 22, 26.
Thomas 20, 28. Visser 17
Groningen. Marathon, finale KNSB-cup.
Mannen, negentiende wedstrijd: 1. Van
Meggelen (Amsterdam). 2. Angenent
(Woubrugge). 3. Rozendaal (Warmenhui-
zen), 4. Heideman (Oldebroek), 5. Lank-
haar (Babbelomënbroek), 6. Borst (Leider
dorp), 7 Poelstra (Hyum), 8. Kramer (Ou-
densloot), 9. Lissenberg (Almere) 10.
Schmitz (Alkmaar). Eindklassement: 1
Angenent 318 punten, 2. Van Meggelen
308.2. 3 Heideman 300.3. 4. Borst 271,
5 Poelstra 263
Vrouwen: 1 De Boer (Amsterdam), 2.
Seinstra (Sint Johannesga), 3. Oudhoff
(Heilo), 4 De Ronde (Amsterdam), 5 Dui
venvoorden (Noordwijk). Eindstand: 1.
Seinstra 267,6 punten, 2 De Ronde
252.1.3 De Boer 223,1.
SCHAKEN
6-24,5 8 Middelburg 3-22,5 9 Dordrecht
3-22,5 10 Bergen op Zoom 2-24,5.
Klasse 3C: VAS - Bloemendaal 0,5-7,5;
LSG III - Grasmat 3-5; Amstelveen III -
Lelystad 3,5-4,5; ZSC-Saende II - KTV
4,5-3,5, HSG III - DBC 4 - 4 STAND:
1.Bloemendaal 11-33,5 2.DBC 11-29
3 Amstelveen III 10-35 4.VAS 10-27.5
5.Grasmat 9-32 6 LSG III 8-30,5
7.ZSC-Saende II 6-29 8. Lelystad 4-25.5
9.HSG III 1-22 10.KTV0-16.
Klasse 3D: Katwi|k - Sopsweps'29
2,5-5,5; LSG V - Nieuwendam 4-4; Am
stelveen IV - WSC 2-6, Philidor Leiden -
HWP Haarlem 2,5-5,5; 0egstgeest'80 II -
Oud Zuylen 3,5-4,5 STAND: 1.Sops
weps'29 13-39 2.HWP Haarlem 12-35
3.Philidor Leiden 11-33.5 4 WSC
9-30,5 5.Nieuwendam 7-26 6.Oud Zuy
len 6-26.5 7.Amstelveen IV 4-23
8.0egstgeest'80 II 3-22 9.LSG V 3-21
10.Katwijk 2-23,5
Klasse 3F: Groenoord - Krimpen a/d IJssel
3-5; LSG IV - RSR/lvoren Toren 4-4;
DD II - DSC 113-5; Charlois/Europoort II
- ASC 2-6; Voorschoten - Hillegersberg
4,5-3,5. STAND: 1 RSR/lvoren Toren
13-37 2.DSC II 9-28 3.Charlois/Eur. II
8-29,5 4 LSG IV 7-27,5 5.Krimpen a/d
IJss 7-27,5 ö.Hillegersberg 7-27 7.ASC
6-29 8 Voorschoten 6-26 9.Groenoord
4-23.5 10. DD II 3-25.
TAFELTENNIS
KNSB-competitie
7e ronde
Klasse 1: ALSG - Utrecht II 7,5-2.5; Phi-
lidor Leeuwarden - Time Out Lewenborg
6.5-3,5;Euwe - Unitas 6-4; Rotterdam
11- Caissa 4-6. STAND: 1 LSG 14-47,5
K 2.Philidor Leeuw. 9-42,5 3. DD 8-35
4 Euwe 8-33,5 5. Utrecht II 6-28 6.Cais
sa 6-28 7.TO Lewenborg 3-25,5 8. Uni
tas 2-23 9. Rotterdam II 0-17.
Klasse 2A: VHS - Tal 2-6; AAS - Fischer
Z 5,5-2,5; Amstelveen II - Groningen II
5,5-2,5; ZSC-Saende - Unitas II 3-5;
Hardenberg - ASV 4,5-3,5. STAND:
l.Hardenberg 11-30,5 2.Amstelveen II
10-36 3 Tal 10-34 4 AAS 10-32 5.ASV
6-30 6.Groningen II 6-25,5 7.Fischer Z
6-24,5 8. ZSC-Saende 5-23,5 9. VHS
4-22 10.Unitas II 2-22.
Klasse 2B: De Eenhoorn - Tal II 5 - 3;
Magnus BSG II - Weentnk 3-5; Purmer-
end - Lange Rochade 4,5-3,5; Euwe II -
Rijswijk 4,5-3,5; Oegstgeest '80 - Caissa
II 5,5-2.5. STAND: 1 0egstgeest'80
12-36,5 2 Purmerend 11-34,5 3.De
Eenhoorn 10-31 4.Lange Rochade
9-31,5 5.Euwe II 7-26,5 6.Weenink
6-26,5 7.Rijswijk 6-25 8.Magn,/BSG II
5-26,5 9.Caissa II 3-21 10. Tal II 1-21.
Klasse 2C: HWP Sas van Gent II - Dor
drecht 4-4; LSG II - Middelburg 5-3;
Overschie - Stukkenjagers 2,5-5,5: Ber
gen op Zoom - De Ooievaar 3 - 5, De Pion
Roosendaal - CIOB/Groothoofd 3,5-4,5.
STAND: 1 Stukkenjagers 12-36,5 2.LSG
II 11-31 3.De Ooievaar 1-33,5 4 De Pion
Roos. 9-30.5 5 CIOB/Groothoofd 6-26
6.HWP Sas v. G. II 6-25,5 7.Overschie
Utrecht. NK. Mannen, eerste ronde:
Kwartfinales: Heister-Qiang Liu 19-21
21-15 21- 19 21-15, Keen-De Boer 21-
13 21-15 21-13, Wu Bin-Yu 23-21 21-
16 21-16, De Cock-Chen Sung 21-17 21-
13 22-20. Halve finales: Heister-De Cock
21-11 21-11 21-13, Keen-Wu Bin 21-14
20-22 21-8 21-10. Finale: Keen-Heister
21-1421-1821-12.
Dubbelspel, kwartfinales: Heister/Keen
1Van de Leur/Janssen 21-14 21-18,
Wu Bin/Post-Wijers/De Boer 21-19 18-21
21-11, Chen Sung/Qiang Liu-Sliepen/Yu
21-15 21-15, De Cock/Verhulst (2)-De
Bruijn/Kahn 21-16 21-5 Halve finales:
Heister/Keen-Wu Bin/Post 21-12 21-16,
Chen Sung/Qiang Liu-De Cock/Verhulst
15-21 21-11 23-21. Finale:
Heister/Keen-Chen Sung/Qiang Liu 21-17
21-17.
Vrouwen Kwartfinales: Keen-Tebbe 21-13
21-6 21-13, Vriesekoop-Hengstman 21-
13 21-12 21-16, Dong Li-Nagashima 15-
21 13-21 21-12 21-9 21-16, Muller-N-
oor 25-23 21-12 14-21 21-18 Halve fi
nales: Muller-Keen 13-21 8-21 21-15
21-16 22-20, Dong Li-Vriesekoop 21-16
21-14 18-21 21-12. Finale: Dong Li-Mul-
ler 21-13 21-17 21-14.
Dubbelspel, kwartfinales: Keen/Hooman
(l)-Cano/Creemers 21-15 21-11, Noor/Ti-
mina-Tanck/Hoogenboom 21-8 21-14,
Vonk/Hengstman-Derkx/Hof 21-19 14-21
21-17, Dong Li/Tebbe-Henderickx/Her-
mus 21-7 21-12 Halve finales:
Noor/Timina-Keen/Hooman 21-13 22-20,
Dong Li/Tebbe-Vonk/Hengstman 23-25
21-18 25-23. Finale: Dong
Li/Tebbe-Noor/Timina 21-13 19-21 21-
16.
VROUWEN
EERSTE DIVISIE: De Korenbeurs - Pecos
6-4, Swift (D) - GTTC 8-2
DOV 4-26 Swift 5-28
GTTC 5-20 De Korenb 4-23
Hoonhorst 3-22 Pecos 5-11
TENNIS
Kopenhagen. Mannen, 430.000 gulden.
Kwartfinale: Grosjean (Fra) - Nestor (Can)
4-6 7-5 6-4 Halve finales: Gustafsson
(Zwe/3) - Byron Black (Zim/2) 6-3 6-1,
Santoro (Fra) - Grosjean 1-6 6-2 6-0 Fina
le: Gustafsson - Santoro 6-4 6-1
Scottsdale. Mannen, 700.000 gulden.
Kwartfinales: Agassi (VSt/3) - Pioline
(Fra/6) 6-4 6-1, Woodforde (Aus) - Ivanise
vic (Kro/4) 7-6 4-6 6-1, Hewitt (Aus) -Gol-
mard (Fra) 6-1 3-0 opgave Golmard, Gam-
bill (VSt) - Gimelstob (VSt) 6-4 4-6 6-1.
Halve finale: Hewitt - Woodforde 6-2 6-2,
Gambill - Agassi 5-4, Agassi teruggetrok
ken wegens blessure.
VOLLEYBAL
San Benedetto del Trento. Final Four CEV-
beker, mannen. Halve finales: Knack Roe-
selare (Bel)-SC Charlottenburg (Dui) 3-0
(25-22 25-18 25-18), Volley Palermo
(Ita)—Lube Banca Macerata (Ita) 3-1 (27-
25 27-29 25-18 25-18) Finale: Paler-
mo-Roeselare 3-0 (25-22 25-22 25-17).
Om derde plaats: Charlottenburg-Macera-
ta 3-1 (19-25 25-21 25-23 25-18).
Vrouwen
TWEEDE DIVISIE: Mikro Elec 2 - Shot
3-0; Odulphus - Utrecht 2 2-3: Volko -
Ekspalvo 3-2; Morres Hulst - Pellikaan
1-3; Tonegido - Barneveld 0-3; SoVoCo -
Gemini/K 1-3.
Barneveld 16-47 Volko 16-21
Ekspalvo 15-41 Shot 16-19
Pellikaan 16-36 Odulphus 16-18
Gemini/K 16-27 Tonegido 2 16-15
Mikro Elec 15-21 Utrecht 2 16-12
Morres H 16-21 SoVoCo 3 16- 6
Woerden ?VftS'n 7Keuksn«"BF - VTC
SfSjpïSK
Raaph/VSTS 16-28 juplfe, JH?
Keukctr BF 16-26 VTCW'den2
16- 4
promotieklasse: So«,cos 2 - Leethon
dac 3 ovnn' 7allnho 1-3: Zovoc 2 -
uNovo - Tonegido Vbg 3 3-0- So-
Rilsw 2 2-3°' 3"'^ Wa'"'a"8«s-U°;
Tonegido 3 16-37 No«o 16 pa
th»' 16-26 Mov'over u-'f
tEhonS2E3 K->U!SE „A: WO/Aspasia - Ley-
tnon 2 3-2; Punch - WW 3-0- Voller
Ka?"!? oii lnter Rlisw 4 - RW 2 3-2
Kalinko 2 -SKC 3-1 4 J Z;
SE &S B8-* ii:?4
Son 2 tl? rw F™4 Jf-j!
wr il:g K- ifclf
Radlus 2 - Ridderveld SNO- Inter Riisw i
- Agon 3-0; Nesselande S-JodanBovs
^i^rlar
SSS** }fii Keukc,r/BF i^Ir
Nesseian 3 itl ïf '"Snd 2
o5?elan3 ifcfi ii: i
Sa" o"D3ERtde d!y,sie: xvo/Aspasia -
3-lf RVV-^dpki-i™
VOC/Maars 16-38 BMS/DOS 16-25
Eh"' 16-35 l't:'?
Leython 16-34 Novo II
RVV* 3 ff-ff XVO/Aspasra 16-1!
16-25 Tonegido 2 16-4
3P-R2OMDArEK^SSE: ,Zmx 2 - 2
lan2d,^C-lSSeaos123:ZS,;2Nrf-
Gemmi/K - jupitei l_3 Th0, Gra(|<;^
Skanla 2 16-36 Radius 2 15 p,
So»,cos2 15-34 DAC löj
Grafrcon/D lü| J™ 2 ^-1|
s- ii-if s»s3 ri
EERSTE KLASSE A: GSC - Netwerk Tl
EÏ-lT^nQhtf-N3^? 5 GZ\'TÓ
3-gr Geminr/K 2 - Mov'«?3-o
r 1
sir- t SS02 if:ïi
Netwerk ik o* n over 16-11
verwerk 16-24 Punch 2 15_ g
Futen
Dolfijn
Oceanus
Wilskracht
Koudekerk
Woerden
Lansmgh
Zeist
Watervlo
Rotterdam
DAW
Alkemade
WATERPOLO
jannen
HOOFDKLASSE: ZPB-LZ 1886 8-5,
AZPC-Nereus 11-6, BZPC-HZ Zian 6-6,
Polar 8ears-Ravijn 12-5, de Ham-AZC 9-
12. Brandenburg-Robben 8-11.
AZPC 17-32 De Ham 16-14
ZPB 17-31 LZ 1886 17-14
AZC 17-25 HZ/Zian 17- 8
Polar Bears 17-24 Brandenburg 17-6
De Robben 17-21 Ravijn 17- 6
ZWV/Nereus 17-16 BZPC 16- 5
EERSTE KLASSE: Donk-Rapido 3-4, UZ-
SC-Merwede 18-4, Aliance-WSV 5-4, Vi-
vax-VZC 10-9, PSV-Gouwestaete 20-3,
Flevo-Zijl/LGB 14-13.
PSV 16-28 DONK 17-14
Zijl/LGB 17-25 Alliance 17-12
Flevo 17-24 UZSC 17-12
Vivax 16-23 Gouwestaete 17- 9
Rapido 17-22 Merwede 17- 6
VZC 17-20 WSV 17- 5
TWEEDE KLASSE: DAW-BZC 14-9, DZV-
Wiekslag 9-8, Sassenheim-Rotterdam 8-3,
NVA/HHC-Hoorn 4-10, Nautilus-Katwijk
8-5, WVZ-SVH 5-7.
DAW 17-32 Wiekslag 17-16
WVZ 17-25 Katwijk 17-13
DZV 17-26 Rotterdam 17-13
Nautilus 17-25 SVH 17-12
Hoorn 17-18 NVA/HHC 17- 5
Sassenheim 17-17 BZC 16- 2
DERDE KLASSE C: KZC-'t Y 2-7. Alkema-
de-Oceanus 3-10, Aquafit-de Futen 7-11,
Otters 't Gooi-de Dolfijn 3-8, Triton-DWT
Den Haag
HV/SCN
Bunga M.
Copy C
Leekster E
Kras Ster
Sparta 67
Kabelkr.
Duindigt
Eerste koers. 2000 m: 1 Kembely Bayka
(J de Leeuw jr1.20,8, 2. Merengue So-
e. 3. Millionare Buiten weddenschappen
Locomotion Rapid Toto. winnend 2.00;
plaats 1.40 2,80 1,90; koppel 10,00; trio
83.00 Tweede koers, 1300 m: 1. Love is
Welcome (USA) (M A. Goddijn) 1.26,50,
2. Hayburner (GB), 3. Fredrik the Fierce
(IRE). Toto: winnend 3.40; plaats 1,40
1,40 1,60; koppel 3,70; trio 12,60; dub
bel winnend 7,70. Derde koers. 2000 m:
1. Lewis Transs R (J F M Westgeest)
1.20,20, 2. Kwibus, 3. No Limit M. Toto:
winnend 4,10; plaats 1,30 1,40 1.10:
koppel 27,50; trio 185,60. Vierde koers,
2000 m: 1 Litmana (Mw. C.D. Aalbers)
1 19,90, 2. Kroon Vis, 3. Minnesota Nobo
Toto: vrinnend 5,90; plaats 2,10 1,60
2,60; koppel 25,50, trio 277,20. Vijfde
koers, 1900 m: 1. Diamond Lil (GB) (K
Davies) 2 17,50, 2. Vet's Deceit (IRE), 3.
Abbie Blueyes (GB). Toto: winnend 9,00,
plaats 3,60 2,40 2,90; koppel 9,80; trio
508,80. Zesde koers, 2000 m: 1 Magie
Rider (R,L Pools) 1.21,10, 2. Nero Bui
tenzorg, 3. Lexington Melo. Toto: winnend
6,70; plaats 1,50 1,30 1,80; koppel
18,60; trio 292,70. Zevende koers, 1300
m: 1 Ablink (A.A. de Vries) 1.36,4, 2. Ya-
mas, 3. Milo. Niet gestart: Rajid. Toto:
winnend 2,40; plaats 1,60 3,00 2,40;
koppel 29,40; trio 112,70 Achtste koers,
2000 m: 1. Kasander Dear(Mw M.H, Mol)
1 18,6, 2. Kathy H, 3. Savason, 4. Hex-
master. Toto: winnend 8,00; plaats 2,40
2,00 1,90; koppel 20,60; kwartet
363,30. Totalisatoromzet: 163692.
Wolvega. 6 mrt
Eerste koers, 2100 m: 1. Lucky Furniture
(J.F.C.M. van Koolwijk) 1.20,5, 2. Laila
Boshoeve, 3. Kreutzer Toto; winnend
2,30, plaats 1,60 2,10 2,50: koppel
4.80; trio 116.20 Tweede koers, 2100 m:
1. Liza Supreme (C.P.G. Wortel) 1.19,5,
2 Karma Flight, 3. Lady Bethina. Toto:
winnend 23,40; plaats 3,10 2,30 1,60,
koppel 103,20; trio 871,70; dubbel win
nend 58,20 Derde koers, 2100 m: 1 Ma
cabre Meadow (H.W Langeweg) 1.19,9,
2 Kampioen King, 3 Mitchel Baldwin To
to: winnend 2,00; plaats 1,40 2.40 1,90;
koppel 10,10, trio 43,20. Vierde koers,
1609 m: 1 Kosmos Queen (R. Kuiper)
1.17,0. 2 Miss Medina, 3. Kaifine Moun
tain, 4. Koert Buitenzorg. Niet gestart: Ace
of Diamonds. Toto: winnend 1.90; plaats
1,00 1,10 1,20; koppel 3,80; kwartet
57,50. Vijfde koers, 2100 m: 1 Marino
Ashton (A. de Wrede) 1.20,1. 2. Ninety six
G. 3 Magics Revanche Toto: winnend
10,70; plaats 2,20 2,00 2.30; koppel
22,70; trio 658.70 Zesde koers. 2100 m:
1. Kasmir Viola (Mw. W, Goedhart) 1.18,1.
2. Kirstin Magnus, 3 Ironman Toto: win
nend 17,70; plaats 4,50 3,90 1,80, kop
pel 67,80; trio 1317,80. Zevende koers,
2100 m: 1 Kevin Buitenzorg (C J de
Leeuw) 1.17,2 2. Union BJ, 3. Godfather
Niet gestart: Key to Success. Toto: win
nend 2,40; koppel 3,00; trio 43,50. Acht-
Profiteer nu van 10% korting op gesprekken
met vrienden en familie binnen Nederland.
n
Of u uw beste vriendin, uw geliefde of misschien wel uw Internet-provider kiest, vanaf nu belt u F
m
tp
blijvend met 10% korting naar uw drie favoriete telefoonnummers binnen Nederland. En daarvoor E
E)
betaalt u eenmalig slechts f 10,-. Bel nu gratis 0800-1717 en geef uw voordeelnummers aan ons door, ar
jdÊk. k;
of kijk voor meer informatie op Internet: www.tarieven.kpn-telecom.nl Jjihk H
V(
altijd dichtbij.
ar
k«