teambazen eisen de titel Formule 1 Voorschriften De fenomenale financiën van de Formule 1 was één schoonheidsfoutje te ontdekken. De nieuwe bolide viel begin februari bij het eerste testrondje stil, ten aanschouwe van n ai de voltallige pers. na Michael Schumacher moet Ferrari eind- stig elijk de hoofdprijs schenken waar het team 1199 al twintig jaar op wacht. De Duitser is de be- >oft ste coureur van het veld en Ferrari heeft izei geld in overvloed. Toch lukt het de Italianen telkens net niet. Ferrari-president Luca di en Montezemolo riep vorig jaar dat zijn team men eventjes zou winnen. Ditmaal deden de Ita- mat lianen geen boude uitspraken. Ook Schuma- o\i cher is voorzichtig. „Ik heb vijftig procent wii kans om de titel te pakken." De nieuwe boli- het de. de F399, oogde goed in de tests. De Fer- dat rari is twintig kilo lichter en ook goed voor ngei B00 pk. TWeede coureur Eddie Irvine heeft ebg óch voorgenomen eindelijk een grand prix loot te winnen. de Achter de twee kemphanen McLaren en ?ige Ferrari wil renstal Williams een sterke com- R011 eback maken. .Teambaas Frank Williams n-M aast op revanche voor een mislukt 1998, aei waarin zijn bolides niet meetelden. Het en 1 team krijgt in 2000 steun"van BMW, maar ven Williams wil dit jaar al het kampioenschap, ir va .Het wordt zeker geen tussenjaar voor ons." Williams begint met twee nieuwe gezichten, ■heil Ralf Schumacher en Alex Zanardi. Mcl Ook Jordan wil zich vooraan laten zien. tore Nadat Damon Hill het team vorig seizoen in MP België de eerste zege bezorgde, heeft de stal ie de smaak te pakken. Benetton en Sauber zorgen misschien voor verrassingen. Sau ber kan over de Ferrari-motor van 1998 be schikken. Bij Benetton vertrok teambaas Da vid Richards, opgevolgd door de 29-jarige Rocco Benetton. De renstal opende een hy permoderne windtunnel, kosten 40 miljoen. De kleinere teams, Prost, Arrows, Stewart en Minardi hebben minder hoge verwach tingen. Arrows kwam het slechtst de winter door en kreeg pas op het iaatste moment de begroting rond. De gefortuneerde Nig- eriaanse prins Malik Ado Ibrahim was de reddende engel. Voor de grootste surprise kan het nieuwe BAR-team gaan zorgen. Manager Craig Pol lock weekte van sponsor British American Tobacco liefst 900 miljoen gulden los, voor vijf jaar formule-1. Pollock schopt graag te gen heilige huisjes. Zo wilde hij de twee BAR-auto's in verschillende sponsorkleuren steken. De automobielfederatie FIA ver bood de stunt. BAR richt zich daarom maar op Melbour ne, waar het team denkt te kunnen winnen. Bij testen bleek de wagen nog niet zo be trouwbaar. Op topsnelheid vlogen er aller lei onderdelen van de wagen. „Het is net een snelle meid", grapte BAR-coureur Jac ques Villeneuve. „Als ze zich bij mij op haar gemak voelt, gooit ze gelijk haar kleren uit." Nederlanders ontbreken dit jaar in de for mule-1. Jos Verstappen test bij Honda dat volgend jaar met een eigen team wil gaan meedoen. Ricardo Zonta maakt in Melbourne zijn debuut in de Formule 1 bij het nieuwe team BAR. De 22-jarige FIA GT-kampioen is wat wisselvallig gebleken achter het stuur en zal flinke concurrentie krijgen van zijn ploeggenoot -wereld kampioen 1997 Jacques Villeneuve. 1987: Eerste kartrace 1988: Curitiba karting - 2de 1991: Parana karting - Kampioen 1992: Sao Paulo Karting kampioenschap - 4de 1993: Braz. Formule Chevrolet kampioenschap - 6d< 1994: Braziliaanse Formule 3 - 5de 1995: Braziliaanse Formule 3 - kampioen Zuid-Amerikaanse Formule 3 - kampioen 1996: Europese Formule 3000 - 4de 1997: Europese Formule 3000 - kampioen 1998: FIA GT kampioen in Mercedes Benz C Geboren 23 maart 1976 1999: Formule 1 debuut bij British American Racing Te Curitiba, Brazilië Woonplaats: Monaco Burgerlijke staat: Ongehuwd Monocoque/cockpit: Centrale eenheid van de auto, gemaakt van ultra-sterke koolstofvezel en honingraat aluminium samenstelling. Minimaal acht per seizoen: ƒ.230.000 per stuk Behalve de salarissen van de supersterren achter het stuur, moeten ook per team 250 werknemers en de reizen naar ieder evenement betaald worden. Formule 1-teams hebben nog een extra kostenpost, die bij andere sporten niet voorkomt. De auto. Het duurste, meest high-tech en complexe stuk sportuitrusting ter wereld. Grand Prix-kalender 1999 7 maart Australië Melbourne 11 april Brazilië Sao Paulo 2 mei San Marino Imola (Ita) 16 mei Monaco Monte Carlo 30 mei Spanje Barcelona 13 juni Canada Montreal 27 juni Frankrijk Magny-Cours 11 juli Groot-Brittanië Silverstone 25 juli Oostenrijk A1-ring 1 augustus Duitsland Hockenheim 15 augustus Hongarije Hungaroring 29 augustus België Spa-Francorchamps 12 september Italië Monza 26 september Europa Nürburgring 17 oktober Maleisië Kuala Lumpur 31 oktober Japan Suzuka

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 43