PSV doorstaat Limburgse furie met fortuin Ajax voegt Vierklau toe aan kwetsbare defensie DIOK CASTRICUM Ajax speelt tegen Barcelona als benefiet voor Cruijff Sport Geert Meijer niet rouwig om vertrek ^TOft van DEfflfflElEfl rERDAG 6 MAART 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 i oge boete Seedorf pRiDMiddenvelder Clarence Seedorf van Real Madrid moet aar boeten voor zijn vuistgevecht met ploeggenoot Fernando »rro. De Nederlander moet de clubleiding als straf 70.000 gul- h betalen. Hierro dient de helft van het bedrag over te maken, przitter Sanz nam het incident van woensdag hoog op. Het ad zich voor na afloop van de wedstrijd in de Champions [gue tussen Real Madrid en Dinamo Kiev (1-1). Volgens aanse kranten gaf de uitvoering van een vrije trap de aanlei- lg voor de ruzie. Seedorf kreeg de hoogste boete, omdat hij |ig jaar ook al eens met een ploeggenoot slaags raakte. yson krijgt twee maanden extra itNAPOLisDe Amerikaanse bokser Mike Tyson moet twee landen langer in de gevangenis zitten. De voormalige wereld- npioen in het zwaargewicht kreeg die extra straf, omdat hij nieuw werd veroordeeld terwijl hij voorwaardelijk op vrije [ten was. Tyson ging in 1992 de cel in wegens verkrachting seen 18-jarige deelneemster aan een missverkiezing. Hij licht het huis van bewaring in Indianapolis na 3,5 jaar op fgtocht verlaten met een proeftijd van vier jaar. Vorig jaar jeg de beruchte bokser het aan de stok met twee oudere innen, na een onbetekenend verkeersongelukje. De rechter Maryland achtte Tyson schuldig aan mishandeling van dat jtetal en gaf hem twee jaar gevangenisstraf, waarvan een [rwaardelijk. Enkele weken geleden werd de 32-jarige vech tbaas derhalve opnieuw opgesloten, nu in Montgomery unty Jail. Urich pessimistisch over Gold Race pjN» Jan Ullrich is pessimistisch over zijn deelname aan de jstel Gold Race op 24 april. De Duitse renner heeft dit op de ltse zender ZDF gezegd. De voormalig Tourwinnaar kampt jt de naweeën van een griep en problemen met een ver- pdskies. Eerder werd al duidelijk dat hij in ieder geval Milaan b Remo mist. de opening van het wereldbekerseizoen op 20 jart. Ullrich noemde ook zijn deelname aan Luik-Bastena- Ï-Luik op 18 april twijfelachtig. oelpunten Machlas uit op video |hem In samenwerking met hoofdsponsor Nuon brengt Vi se komende week een videoband over Nikos Machlas uit. der de titel 'Nikolaos Machlas, een bescheiden vedette', zijn jijna veertig minuten alle 34 treffers van de Griek uit de afge- ien competitie op een rijtje gezet. Machlas werd vorig seizoen (scorer van Europa. Op de band staat ook een interview met 'fenomeen van Kreta. Voorts geven voorzitter Karei Aalbers enkele ploeggenoten hun mening over Machlas. De video- [d komt ook in Griekenland op de markt. rsiotherapeut wordt hoofdtrainer Brid» Leo Pruimboom beleeft morgen een opmerkelijke pro- jtie. De Nederlandse fysiotherapeut van de Spaanse eerstedi- leclub Villareal zit op de 25ste speeldag als hoofdtrainer op bank. Pruimboom vervangt José Antonio Irulegui, die naar lleiding van een incident met de arbiter vorige week in de rtij tegen Espanyol een week schorsing uitzit. Irulegui neemt idag in de uitwedstrijd tegen Real Sociedad op de tribune jats en geeft Pruimboom via de mobiele telefoon instructies. erksen verder in Portugees Open |timao Robert Jan Derksen heeft de cut gehaald bij de Por- jees Open. De Nederlandse golfer kwam in de tweede ronde 74 slagen en bracht hiermee zijn totaal op 147. Dit was net boeg om het toernooi te kunnen vervolgen. Rolf Muntz redde Iniet. De Brabander, die eerder deze maand kampte met een are bronchitis, ging in de tweede ronde in 76 slagen rond. been totaal van 152 werd hij uitgeschakeld. De Ier Des lyth gaat aan de leiding met 138 slagen. rainer Bonsink langer bij Haarlem irlem Haarlem heeft het contract met trainer Karei Bonsink it één jaar verlengd. Het bestuur van de eerstedivisionist 9pt volgende week met tweede trainer Ted Verdonkschot ld te komen. Bonsink is aan zijn tweede seizoen bij Haarlem «g- )rto leent Kralj uit ABON» FC Porto heeft doelman Ivica Kralj voor de rest van Sseizoen uitgeleend aan OFK Belgrado, dat uitkomt in de Joe- avische eredivisie. De 25-jarige international treedt met in- lg van 1 juli in dienst van PSV. Kralj is met de Eindhovense b een contract voor vijf jaar overeengekomen. Bij Porto was overbodig geworden door de terugkeer van Vitor Baia. AC-spelers moeten Nederlands leren DA: NAC heeft zijn buitenlandse spelers met onmiddellijke Eng naar Nederlandse les gestuurd. De eredivisieclub uit Ida, die in degradatiegevaar verkeert, hoopt met deze ver te taalcursus de communicatie binnen de lijnen te verbete- l NAC heeft enkele voetballers onder contract die na bijna ie jaar nog amper een woord Nederlands spreken. In de Bre- ie selectie lopen onder anderen een Australiër, een Bosni- ie Serviër, een Brit, een Georgiër en een paar Braziliaanse ta- 4en rond. Tijdens de winterstop werd bovendien de Deense ^denvelder Hansen gehaald. Jirmonia geen partij voor Bax Irhout De zaalvoetballers van Bax hebben weinig moeite fed met hekkensluiter Fermonia uit Roermond: 6-1. De Voor- Itse eredivisionisten kwamen vroeg in de wedstrijd achter, ar voor rust leidde Bax al met 3-1 door treffers van Maikel feer, Hans van Marwijk en Herman van Marwijk, die een felfmetertrap binnenschoot. In de tweede helft scoorden feer, Kees van Tongeren en Henny Koet. In de slotseconden jhet duel leek Van Tongeren op weg naar zijn tweede doel- It, maar op het moment van inschieten floot de scheidsrech- [tot hilariteit van het publiek, af. Simeko verloor met 2-1 van ^t. alleen Raoul YVallaart scoorde. In de slotminuut dacht ik Buyn gelijk te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeud lat de muur niet op afstand stond. Assistent van Beenhakker wordt jeugdtrainer Tien jaar heeft Geert Meijer in de schaduw van trainers als Wim Jansen, Wim van Hane- gem, Arie Haan en nu dan Leo Beenhakker zijn werk gedaan. Alles maakte hij in die periode mee, maar aan het eind van dit seizoen komt voor Geert Meijer een einde aan het hoofdstuk van Feyenoord één. Gisteren hakte hij na veel wegen en wik ken de knoop door en besloot hij in te gaan op de aanbieding om op sportpark Varkenoord aan de slag te gaan met de ta lentvolle jeugd van de Rotter damse club. Als er de komende maanden nog een mooie aanbieding van een andere club komt. zal hij die afslaan. ..Ik heb mijn woord gegeven aan de club en dus sta ik niet meer open voor andere dingen." Meijer hoopt dat hij een even bewogen als indruk wekkende fase van zijn trai nersloopbaan kan afsluiten met het kampioenschap van Feye noord. „Het zou perfect zijn voor de club, want daar werk je toch voor. Niet met jezelf maar met Feyenoord bezig zijn is al tijd mijn motto geweest." Meijer staat daarom niet te lang stil bij het feit dat hij straks geen assistent meer is. .Alles heeft zijn charmes. Als ik thuis tegen Juventus in de Champi ons League op de bank zit, de Kuip zit vol en we spelen een geweldige wedstrijd heb ik ook kippenvel. Werder Bremen uit, Tottenham Hotspur uit, dit sei zoen VfB Stuttgart in de Europa Cup, allemaal prachtige mo menten om mee te maken. Maar ik heb me nooit assistent gevoeld. Ik ben gewoon trainer van Feyenoord. Bijna tien jaar lag mijn taak in de Kuip en na de zomer ligt die weer op Var kenoord. Daar ben ik ook onder Wim Jansen begonnen. Hoe noemen ze dat tegenwoordig? De cirkel is rond." Feyenoords keuze voor Been verraste Meijer niet. „Feye noord heeft zijn bedoelingen voor de toekomst uitgelegd. Er is gesproken over een roulatie systeem van trainers. Wat dat precies inhoudt, moet je aan de beleidsbepalers vragen. Het zou best kunnen dat de opvolger van Leo Beenhakker hier al rondloopt. Dat ligt ook aan de ontwikkeling van de trainers zelf. Ik ga in elk geval met de topjeugd van Feyenoord wer ken. Een groep van 26 of 28 man in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, die bulkt van het talent." Ajax heeft Ferdy Vierklau met onmiddellijke ingang overgeno men van het Spaanse Tenerife. De overgang werd gisteren be klonken vlak voor het verstrij ken van de transfertermijn, 's middags om twaalf uur. De 25- jarige verdediger is speelge rechtigd voor Ajax' thuisduel van morgen tegen FC Utrecht, de club waarvoor hij van 1994 tot 1996 uitkwam. Vierklau tekende gisteren een contract tot medio 2004 bij de landskampioen. Met zijn keuze stelde hij Vitesse teleur. Voor zitter Karei Aalbers wilde de rechtsachter terughalen naar Arnhem, waar hij in het seizoen '96-'97 speelde. „Maar Vierklau was niet geïnteresseerd in Vi tesse", vertelde advocaat Eric Vilé, Vierklau's juridische advi seur, gisteren. „Hij wilde abso luut naar Ajax." Vilé verbleef de afgelopen twee dagen met zaakwaarne mer Henk van Ginkel in Spanje om de financiële problemen tussen Vierklau en de Spaanse hekkensluiter Tenerife op te lossen. Vierklau, die in de zo mer van 1997 met Roy Makaay van Vitesse naar Tenerife over stapte, keerde eind vorig jaar verbolgen in Nederland terug. De verdediger, die dit seizoen slechts vijf hele competitiewed strijden voor Tenerife speelde, beweerde dat hij al enkele maanden geen salaris meer van de Spaanse club had ontvan gen. Hij nam Vilé in de arm om ontbinding van zijn tot 2004 lo pende contract af te dwingen. Tenerife verlangde aanvankelijk een afkoopsom van zestien mil joen gulden, de som die het in dertijd ook voor de verdediger betaalde. Vilé: „Het is een fi nancieel spel met drie hoeken geworden: Tenerife wenste een bedrag, Vierklau had nog geld van Tenerife te goed en Ajax had een transfersom in het hoofd. Bedragen noemen we niet, maar ik mag stellen dat ie dereen tevreden is." Vierklau kwam twee keer uit voor het Nederlands elftal. Hij behoorde aanvankelijk tot de selectie van Oranje voor het weréldkampioenschap van vo rig jaar, maar hij miste het titel- toernooi door een spierscheu- ring. Ajax kent sinds het vertrek van Frank de Boer naar Barce lona grote defensieve proble men. Vorige week beklaagde trainer Jan Wouters zich na de 5-1 zege op Sparta over zijn ge ringe mogelijkheden in de ach terste lijn, waar de door Ajax opgeleide verdedigers Melchiot en Mensah te licht blijken voor het topniveau. Brabanders aan de hand van geniale Nilis langs Roda JC Ferdy Vierklau. foto anpm Dankzij geniale toverkun sten van Luc Nilis en een blunderende Australische doelman van Roda JC heeft PSV de hoop op een plaats in de Champions League levend gehouden. In een strijd op leven en dood wankelden de Brabanders in Kerkrade lange tijd, maar doorstond PSV niet zonder fortuin de Lim burgse furie (1-3). De kater was groot voor Roda JC, zeker na een heuse publi citeitsgolf in de afgelopen dagen. kerkrade gpd Nog geen zes dagen eerder had Roda JC als een wervelwind over het arme AZ heen geden derd. Prompt ontdekte ook de rest van Nederland de Lim burgse verrassing van de eredi visie. Een waar mediacircus overspoelde Kerkrade en nie mand gaf nog een cent voor de kansen van PSV. In de voor de Eindhovenaren zoveelste cruci ale ontmoeting in de race naar een plaatsje in het Europese voetbalparadijs, leek er voor de aangeslagen leerlingen van Bobby Robson al bij voorbaat geen houden aan. Maar wonder boven wonder bleef PSV in de heksenketel van Kerkrade over eind: 1-3. De anti-climax in Zuid-Lim burg werd vooral vormgegeven door een doelman uit Australië. Zeljko Kalac past prima in het rijtje Nikola Damjanac en Jörg Kaessmann, zijn nu al illustere voorgangers bij Roda JC. De Limburgers draaiden PSV lange tijd de duimschroeven aan, maar keken twee keer hulpe loos achterom bij de vreemde fratsen van glown Kalac. Twee keer ook heette de scherprech- Marc Nygaard (links) en Peter van Houdt belagen PSV-doelman Ronald Waterreus. foto anp ter uitblinker Luc Nilis, beide keren ging de Australiër kinder lijk eenvoudig onderuit. Na een klein half uur besloot Kalac tot een sierlijke duik, waar hij bij het onschuldige rol- lertje door het midden van de Belg gewoon had moeten blij ven staan. Ver in de tweede helft verliet Kalac volledig on nodig zijn domein. Het magi strale antwoord van Nilis was een voortreffelijk lob van een metertje of dertig. Die treffer betekende 0-2. waarna de top per op Kaalheide meteen in het slot ging. Alvorens Bob Peeters de Kerkraadse eer redde, had Arnold Bruggink met een vlotte schuiver de marge al op drie ge bracht. De overwinning in het hol van de leeuw zorgde voor op luchting in het Eindhovense kamp. PSV was met zes verlies- punten meer naar Zuid-Lim burg afgereisd. Slechts een zege zou de Brabanders in de race houden voor een plaatsje in de Champions League. „We're back in business", zei Robson dan ook. De Brit vergat erbij te vermel den dat PSV over fortuin niet te klagen had gehad. De bekende, aanstekelijke speelwijze van Roda JC. vroeg jagen en gokken op de luchtmacht van Bob Pee ters (1.96), Mare Nygaard (1.96), Regilio Vrede (1.98) en Mare Luypers (1.92) - totaal 7.82 me ter - bezorgde de verstevigde defensie van PSV continu pro blemen. Robson had weer eens een nieuwe variant uit de hoge Engelse hoed getoverd. Met een viermans-verdedigingsblok moest de Limburgse daad kracht worden ontmanteld. Vergoossen: „Bij het zien van de opstelling van PSV wist ik dat we tegen een gigantische muur moesten opboksen." Toch konden Andrei Skerla, Jurgen Dirkx, Yuri Nikiforov en Andre Ooijer nauwelijks voor komen dat de Belgische spitsen Bob Peeters en Peter van Houdt werden bereikt. Mede door toe doen van Van der Luer en de fraaie traptechniek van Van der.'! Heijden klopte Roda JC met re gelmaat van de klok op de poort van Ronald Waterreus. De paal (kopbal Peeters), de Limburgse doelman (kopbal Peeters) of missers (Torma) .1 stonden succes in de weg. Met het defensieve blok paste Robson zich aan, confrater Sef Vergoossen ging uit van eigen kracht. Hij toornde ondanks de schorsing van linksback Ramon van Haaren niet aan zijn sys teem en promoveerde vleugel spits Garbaq Lawal tot verdedi ger. Die had echter in valse rechtsbuiten Bruggink een meer dan geduchte belager. In een bij vlagen abnormaal hoog tempo - in Zuid-Limburg zijn ze dat inmiddels wel ge wend - bleef PSV met geluk op de been. Dat kon van René Temmink minder worden ge zegd. De scheidsrechter kwam ogen en oren tekort en ver zuimde diverse aanslagen (La- wal op Bruggink. Ooijer op Van der Luer en Torma op Nikifor- orv) te bestraffen. Het paste ei genlijk ook wel in het plaatje van het gevecht van man tegen man. Roda JC kon zich nog wel, een misstap veroorloven, voor PSV was het zijn laatste kans.j Behalve de drie punten moet vooral de teamgeest Robson deugd hebben gedaan. Het raf finement en de klasse van Nilis - zijn wonderschone tweede doelpunt was zijn honderdste in Eindhovense dienst - deden de rest. Roda> Kalac; Sender) (46. Doomernik). Vrede. Luijpers en Lawal: Tchoutang (45. Torma), Van der Luer, Nygaard en J Van der Heyden; Peeters en Van' Houdt. psv: Waterreus; Van der Weerden, j Skerla, Dirkx en Oyen; Bruggink, Ooij- er, Nikiforov en Khokhlov; Nilis (75^ De Bilde) en Van Nistelrooy. ZONDAG 7 MAART OM 14.30 UUR tegen Kom naar de Smaragdlaan 101 in Leiden (t.o. CBR/3 Octoberhal) Bij twijfel, bel zondag vanaf 13.00:071-5 765 096 4i KAMPEER-WINTER RUITERSPORT 1 Rijndijk4 Hozerswoude-Rijndijk Telefoon 071-3414909 Johan Cruijff presenteerde gisteren het shirt waarin de door hem geformeerde ploeg van ex-Barcelona-spe- lers volgende week woensdag uitkomt. foto af| SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, vrijdag 5 maart. 6 - 12 - 22 - 24 - 27 - 39 - 41 - 43 - 45 - 50 - 52 - 57 - 62 - 63 - 64 - 67 73 - 75 - 78-79. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie: Roda JC - PSV 1-3 Feyenoord 21-52 FC Utrecht 22-29 Vitesse 22-44 NEC 23-29 Roda JC 22-40 FortunaS. 22-24 PSV 23-40 CambuurL. 21-22 A|ax 22-38 MVV 22-22 FC Twente 23-36 Graafschap 22-22 Heerenveen 22-35 Sparta 22-15 Willem II 22-34 NAC 22-13 AZ 22-34 RKC 23-12 Duitsland, competitie Duisburg - Rostock 4-1; Nürnberg - Schal- ke'04 3-0 BASKETBAL VROUWEN, eredivisie. kampioens-/degra- datiepoule Binnenland - BV Lisse 80 - 66; DAS - Pi ranhas 67 - 50; Jumpers - Celerit.2 53 - 42 GOLF Portimao. Portugees Open, stand na twee de ronde; 1. Smyth (Ier) 138 (66 72). 2. Jacobsen (Zwe) en May (VSt) 139, 65. o.a Derksen 147; uitgeschakeld 112 o.a. Muntz 152. Miami. PGA-toernooi. na eerste ronde: 1 Langham (VSt). Armour (VSt). Dunlap (VSt) en Burns (VSt) 67. 5. o.a. Calvavec- chia (VSt) 68 SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi, tiende ronde: Svidler (Rus) - Adams (GBr) 1-0, Anand Una) - Kasparov (Ru§) 0-1. Ivantsjoek (Oek) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Topalov (Bul) - Leko(Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 8, 2. Kramnik 6, 3. Anand 5, 4. Adams, Leko, Topalov 4 1/2, 7. Svidler 4, 8. Ivantsjoek 3 1/2. TENNIS Kopenhagen. Mannen, 430.000 gulden. Kwartfinales: Byron Black (Zim/2) - Mirnyi (WRu) 6-7 6-3 6-3, Gustafsson (Zwe/3) - Wayne Black (Zim) 6-4 4-6 6-2, Santoro (Fra/4) - Schüttler (Dui) 6-3 2-0 opg Indian Wells. Vrouwen. 2,5 miljoen gul- Eerste ronde: Cara Black (Zim) - Huber (Dui) 4-6 6-3 6-2. lichovtseva (Rus) - Lu- cic (Kro) 6-4 6-3. Hrdlickova (Tsj) - Pano- va (Rus) 6-4 6-1, Nagyova (Slw) - Morariu (VSt) 7-5 7-5, Barabantsjikova (WRu) - Smashnova (Isr) 5-7 6-0 6-2, Spirlea (Roe/13)-Glass (Dui) 7-6 7-6 Scottsdale, 700.000 gulden. Tweede ronde: Gambill (VSt) - Sampras (VSt/1) 4-6 6-3 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Gumy (Arg) 6-4 6-4, Gimelstob (VSt) - Vi cente (Spa) 7-6 6-2. Woodforde (Aus) - Clavet (Spa) 6-3 3-6 6-1. WIELRENNEN Ronde van Murcia. Derde etappe. Murcia - Alcantarrila: 1. Svorada (Tsj) 156 km in 3.52 45. 2. Mina- li (Ita), 3. Cipollim (Ita), 4 Baldato (Ita). 5. Arazzi (Ita), 6 Colonna (Ita), 7 Beeck- man (Bel), 8 Lombardi (Ita). 9. Blijlevens (Ned), 10. Peers (Bel), 11. Hiemstra, 14. Pronk, 29. Voskamp, 77. Van Steen, 80. Vries, 82. Boven, 93. Lotz, 139. Jonker. Algemeen klassement: 1 Rodriguez (Spa) 12.59.28, 2. Blanco (Spa) 0 08, 3 Beat Zberg (Zwi) 0.10, 4. Moller (Den) 0 14, 5. Zarrabeitia (Spa), 6 Pantani (Ita), 7. Gra- zelli (Ita), 8. Slameron (Spa) 0.26, 9. Ser- pellini (Ita) 0.49. 10. Chaucchioli (Ita), 23 Pronk 1,23. 35. Boven 4 13, 37 Vos kamp 5.13, 73. Lotz 17.59, 77 Jonker, 98 Vries 22.23, 119 Hiemstra 23 48. 121 Blijlevens, 124. Van Steen. den haag gpd De ontmoeting die Ajax op 6 april in de Amsterdamse Arena met Barcelona heeft is één van de twee benefietwedstrijden, die Barcelona contractueel ver plicht is voor Johan Cruijff te organiseren. De andere wed strijd vindt op 10 maart plaats in Nou Camp tussen een door Cruijff samengesteld Dream Team en Barcelona. Cruijff bedong destijds bij zijn vertrek uit Barcelona dat de club twee benefietwedstrijden zou organiseren, waarvan hij de opbrengst zou opstrijken. I_ang weigerde Barcelona-voorzitter Nunez die verplichting na te komen, maar met de hulp van Ajax krijgt Cruijff alsnog zijn zin. Op 10 maart speelt een FIFA All Star-team in Nou Camp te gen een mix van oud en nieuw Barcelona. Voor de door hem zelf samengestelde ploeg heeft Cruijff twee Nederlanders uit genodigd: Dennis Bergkamp en Edwin van der Sar. Bij Barcelo na doet Ronald Koeman waar schijnlijk een helft mee. Ajax neemt de helft van het werk van Nunez uit handen door op 6 april een wedstrijd voor Cruijff te organiseren. Die ontmoeting heeft als thema '30 jaar internationale finales' mee gekregen. Ajax speelt op die dag tegen het Barcelona van Louis van Gaal. Naast Cruijff, dit jaai gekozen tot Europees voetballer van de eeuw, zijn ook onder an deren de oud-Ajax-spelers Mar co van Basten, Frank Rijkaard. Wim Kieft, John van 't Schip Marc Overmars. Dennis Berg kamp en Wim Jonk uitgeno digd. Cruijff heeft inmiddels la ten weten in ieder geval zeil niet op het veld in actie te zul len komen. UOMEnAtqe

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 41