Manchester legt solide basis Erewedstrijd voor Cruijff moet een enorm feest worden Velten wil waardig afscheid Sport Juventus wint, maar is niet blij J5ERDAG 4 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463'. j^elsior na winterstop in vorm iDAMExcelsior heeft in en tegen Volendam ook zijn vijfde trijd na de winterstop gewonnen. De Rotterdammers be- fcdcn door de 3-2 zege nummer twee Emmen tot op één Spits Virgil Breetveld maakte alle drie de treffers voor Ex- •»r. Hij was op 20 februari in de wedstrijd tegen Helmond ureven productief. Excelsior leidt in de tussenstand om de IÉ periodetitel. Aangezien de Rotterdammers al de eerste Éde wonnen, lijkt koploper FC Den Bosch over de beste »n te beschikken. Zeker nu concurrent Volendam verloor, vas de in geldnood verkerende Noord-Hollandse club voor latst november vorig jaar overkomen. Nummer laatst He- i, dat de afgelopen twee duels de volle winst haalde, kon imars thuis tegen RBC niet voortzetten. De club uit Roo- ial won de ontmoeting met 1-0, door een goal van Van Ga- Be Wouda op 400 wissel Marcel Wouda heeft bij het laatste wereldbekergala van ^Jizoen de 400 meter wisselslag gewonnen. De Brabander, #g Pas teruggekeerd van een drieweekse hoogtestage in ,jda en naar eigen zeggen doodvermoeid, tikte gisteren in ^ord-Italiaanse plaats Imperia aan na 4 minuten en 10,97 iden. Dat is gezien de omstandigheden - Wouda richt zich •1 op het WK kortebaan begin volgende maand in Hong- - een behoorlijke tijd. De Duitser Christian Keller, die in -stelling tot zijn Nederlandse rivaal dit jaar wel de World {jHior de wisselslag (met 20.000 gulden premie) op het oog finishte als tweede in 4.12,81. ibische spits voor AZ ÈAZ heeft de spits Al-Ghashayan voor de rest van het angetrokken. De international van Saudi-Arabië wordt ?veer een ton gehuurd van Al Hilal, de club waarvan an Hanegem ooit trainer was. De 25-jarige; Arabier ijdens de winterstop in een oefenwedstrijd van AZ te- '20 uit Heemskerk. Daarna keerde hij terug naar zijn de competitie af te maken. In de laatste drie maanden eizoen zal AZ bekijken of Al-Ghashayan in aanmerking ir een meerjarig contract. jen jaar schorsing voor voetballer fONVoetballer Wendell Swan, afkomstig van Bermuda, oo§en gewelddadige aanval op een andere speler moeten - :r1en met een recordschorsing van zeven jaar. Zijn broer Ry- ^'jeneens in het incident betrokken, kwam er met twee jaar ijting genadiger van af. Het duo ging op 7 februari in de ^titiewedstrijd van hun club Devonshire Cougars tegen lover de schreef. Wendell Swan trok een aanvaller van rsj; tegen de grond en begon op hem in te slaan. Broer Ryan t hem te hulp en trapte het slachtoffer meerdere malen 7 het hoofd. De ongelukkige Vasco-spits moest in het zie- ^jis behandeld worden. De trainer van Vasco vond de straf, __jks het ernstige vergrijp, te zwaar. ntheour wil uurrecord niet meer I De voormalige profrenner Pierre-Henry Mentheour fe Franse wielerbond gevraagd zijn nationaal uurrecord (boeken te schrappen. Hij geeft toe die prestatie geleverd lifcen met gebruik van verboden middelen. Pierre-Henry leour is de broer van Erwan Mentheour, die onlangs een over deed over doping in de wielersport. Hij bekende zo :er alles wat op de zwarte lijst stond geslikt of gespoten te jn. Erwan Mentheour beëindigde zijn wielerloopbaan in _jp 25-jarige leeftijd. Hij was de eerste Fransman die een ïrbod kreeg wegens een te hoge hematocrietwaarde. Dat jiden op het gebruik van het lichaamseigen hormoon ery- iiietine (epo), dat de aanmaak van rode bloedlichaampjes beenmerg bevordert. In dit geval was dat dus waar. sarella bondscoach Uruguay i/ideoDaniel Passarella wordt bondscoach van het na- voetbalteam van Uruguay. Zijn contract gaat 1 juli in, na 5a America. De 45-jarige Argentijn wordt de eerste bui- idse bondscoach van Uruguay. Tijdens het WK in Frank- Passarella als bondscoach op de bank van Argentinië. !oeg verloor met 2-1 in de kwartfinales van Nederland. Na (C nam hij afscheid. Hij was vier jaar bondscoach. Daar- rainde hij vier jaar de Argentijnse club River Plate. Als spe- 5 hij aanvoerder van het elftal dat in 1978 wereldkampi- erd in eigen land. In de finale versloeg Argentinië het Ne ds elftal na verlenging met 3-1. mati wint rit Ronde van Murcia Ena De Italiaanse wielrenner Davide Bramati heeft de etappe van de Ronde van Murcia gewonnen. De renner Mapei-ploeg was de sterkste in de massasprint, na een 158,5 kilometer van Murcia naar Cartagena. Bramati ver- er voor de meet de andere sprinters. De Tsjechische kam- fan Svorada werd tweede, de Italiaan Giovanni Lombardi .Bramati leidt ook in het algemeen klassement. Voor de i Murcia werden tien renners verrast door een onaange- |de anti-dopingcontrole. Dat gebeurde voor het eerst in aanse wielrennen. foto epa BARCELONA GPD Camp Nou was binnen vier dagen uit verkocht. Ruim honderdduizend toe schouwers zullen volgende week woensdag aanwezig zijn bij de ere wedstrijd voor Johan Cruijff. De socios zijn 'El Flaco', de 'magere' nog altijd niet vergeten. Josep Nunez, de voorzit ter van FC Barcelona, moet knarsetan dend het eerbetoon aan zijn grote te genstander dulden. Hij kan niet an ders. Vanuit zijn periode als trainer van Bar<;a heeft Cruijff contractueel recht op deze benefietwedstrijd. In het con tract was opgenomen dat Barcelona hem twee wedstrijden zou aanbieden als afscheidscadeau wanneer hij bij de club zou vertrekken. De ene partij moest worden gespeeld in Barcelona, de andere in Nederland. De opbreng sten zijn voor Cruijff. Dat de duels zo lang op zich hebben laten wachten (Bart^a is inmiddels twee trainers verder) is het gevolg van de loopgravenoorlog tussen Cruijff en Nunez. Sinds de Nederlander de deur van de kleedkamers achter zich dicht trok is het niet meer goed gekomen tussen de twee. Wat begon als een za kelijk verschil van mening over de fi nanciële afwikkeling van het contract van Cruijff, is uitgegroeid tot een ware polemiek die de Bar^a-aanhang in twee kampen heeft verdeeld. Tegen standers van het beleid van Nunez zien in Cruijff het ideale alternatief. Dat heeft verschillende keren geleid tot de roep om hem voorzitter te ma ken van de Catalaanse club. Maar Johan Cruijff heeft deze week in een tv-interview nog eens bena drukt dat hij daar niets voor voelt. ,,Ik ben niet diplomatiek genoeg. De voor zitter moet een notabel zijn, een Cata laan, iemand van hier. En vooral ook iemand die niet allerlei andere belan gen heeft." Hiermee haalde Cruijff opnieuw uit naar Nunez die een groot aannemers bedrijf runt. Hij beschuldigt de voor zitter ervan een ondoorzichtig financi eel beleid te voeren. Cruijff wil ('als ge woon clublid') opheldering over de verschillende cijfers die binnen de voetbalclub circuleren. Volgens de of ficiële boeken heeft Bar^a vorig sei zoen een winst van 7 miljoen gulden geboekt. De oppositie, gebundeld in de 'Blauwe Olifant', beschuldigt het bestuur ervan de situatie rooskleuriger voor te stellen dan ze is. Volgens haar heeft de club een schuld van meer dan 200 miljoen gulden. Cruijff heeft her haaldelijk voor grotere openheid ge pleit en stelt voor een onafhankelijke controlecommissie in het leven te roe pen. Nunez op zijn beurt probeert de ex- trainer terug te pakken door de bene fietwedstrijd van woensdag zo hard mogelijk te dwarsbomen. Pas na ein deloos gekissebis kon er een datum worden vastgesteld. Er is ook oever loos gesteggeld over de kaartverkoop, de televisierechten en de afdracht aan de fiscus. Het gezeur over de shirts is zes dagen voor de wedstrijd nog in volle gang. Cruijff wil dat zijn spelers, een 'dreamteam' uit de grote periode van Barga, shirts dragen met het Bar- <;a-embleem. Maar dat is door de voorzitter verboden. Toch moet de wedstrijd voor het oog van de natie de grote Barcelona-fami- lie uitstralen. Cruijff: „Het zal een enorm feest worden ter herinnering aan de meest succesvolle periode uit de geschiedenis van de club. „Het gaat niet om mij, maar om FC Barcelona." Op de vraag of Nunez, die wel aanwe zig zal zijn, mag worden uitgefloten en of er zakdoeken te voorschijn mogen worden gehaald, zei de Amsterdam mer letterlijk: „Ik geloof dat dat niet kan." De erewedstrijd wordt opgeluisterd door de komst van een aantal grote sterren. Het oude 'dreamteam', met namen als Ronald Koeman, Stoichkov, Bakero, Romario, Laudrup en Salinas zal het opnemen tegen een internatio nale selectie met onder anderen Gino- la, Stam, Owen, Zola, Beckham, Shearer en Bergkamp. De opbrengst (bijna drie miljoen gulden) gaat naar een project van de 'Stichting Cruijff in India en de Special Olympics van 2000 in Groningen. Dwight Yorke is op weg een feestje te vie ren na zijn eerste doelpunt tegen Inter Milaan, de Argentijn Diego Simeone heeft er minder lol over. foto ap MANCHESTER ANP Manchester United lijkt voor het eerst in 42 jaar met een traditie te breken. De Britse kampioen versloeg in Euro pees verband nimmer een Italiaanse ploeg. De 2-0 thuis zege tegen Inter Milaan in de kwartfinale van de Cham pions League lijkt een solide basis om het tij te keren. tussen Beckham (Manchester) en Simeone (Inter). De twee hadden afgelopen zomer tij dens de WK-ontmoeting Argen tinië - Engeland een aanvaring. Beckham maakte destijds een overtreding op Simeone, die ter aarde stortte. Arbiter Nielsen stuurde de Brit van het veld. Ar gentinië won vervolgens het duel en heel Groot-Brittannië beschimpte de zondaar. Naar gisteren bleek had de De Mancunians willen dolgraag de hoogste Europese beker ver overen. De afgelopen drie jaar strandden ze in de kwartfinales. Tegen Inter liep de ploeg op een volgepakt Old Trafford dit keer geen kleerscheuren op. En de scheidsrechter hielp de thuisploeg een handje mee. De ontmoeting had een bela den karakter door het weerzien Engelse natie beter Simeone als zondebok kunnen uitkiezen. De Argentijnse middenvelder gaf doodleuk toe toneel te hebben gespeeld. „De scheidsrechter is erin getuind, maar het was moeilijk voor hem, omdat ik mooi ben gevallen", aldus Si meone. Beckham nam wraak en wel op de best denkbare ma nier. Op de rechterflank vond hij de openingen die de door gaans zo betrouwbare Inter- verdediging volledig ontrafel den. Manchester ging furieus van start en opende al na zeven mi nuten de score. Beckham kreeg de bal op rechts en krulde hem op het hoofd van Yorke. De donkere spits kopte onhoud baar binnen: 1-0. Beckham en back Gary Neville bleven daar na vanaf rechts voor gevaar zor gen. Dat leidde na een half uur tot een buitenkans voor Cole, maar Inter-doelman Pagliuca wist zijn kopbal miraculeus te keren. Inter kon in de verrassend open wedstrijd aanvallend wei nig beginnen. Verder dan een schot van Zanetti kwamen de Milanezen niet. Manchester was heer en meester en kreeg op slag van rust de beloning voor de positieve spelopvatting. Beckham gaf vanaf de corner- vlag perfect voor op Yorke die de twijfelende Pagliuca voor de tweede keer kansloos liet: 2-0. Manchester, met verdediger Jaap Stam, begon ook in de tweede helft sterk. Aron Winter, bij Inter in de basis, voorkwam op de doellijn een derde Engel se treffer. De Italianen verlieten daarna de defensieve stellingen en openden de aanval. Man chester had geluk dat scheids rechter Krug een doelpunt van uitgerekend Simeone afkeurde. De arbiter zag een overtreding. Inter, zonder sterspeler Ronal- do, kreeg nog een grote kans. Zamorano leek te scoren, maar invaller Berg redde op de lijn. Het was de avond van Man chester United, niet van Inter. Zijn snor heeft hij afgescho ren. „Omdat ik straks aan mijn tweede jeugd begin." De wens is de vader van de gedachte. Maar het geeft wel aan dat Fol- kert Velten, de al lang gebles seerde spits van Heracles Al melo, overtuigd is van zijn rentree. Al dan niet tegen beter weten in. „Ik wil op een waar dige manier afscheid nemen." Folkert Velten heeft de loop- en fietstrainingen een tijdje geleden gestaakt. Begin janua ri kreeg hij voor zes weken gips, afgelopen maandag was hij voor onderzoek in het zie- kenhuis. „Ik heb zes weken elektroden op mijn rechter been gehad, om de botgroei te stimuleren. Het heeft gehol pen, maar het gaat heel lang zaam. Daarom hebben we be sloten om nog eens zes weken dezelfde behandeling te vol gen." Vijftien maanden is hij nu al uit de roulatie. Sinds die fatale zaterdag 20 december, thuis tegen Dordrecht '90, toen hij niet de bal maar een tegen stander raakte en zelf met de brokken kwam te zitten. De eerste diagnose luidde: een gebroken kuitbeen en ver brijzeling van het onder scheenbeen. Velten wist al snel dat hij er een jaar uit zou zijn. „Vanaf begin maart 1997 mocht ik voorzichtig fietsen, tien minuten op de hometrai ner. Maar daar heb ik nooit opgezeten, want dan komen de muren op je af. Ik ben met een op de mountainbike het bos ingegaan, tien minuten was voor mij al snel een uur." Tijdens het trainingskamp in het Duitse Billerbeck hervatte Velten de looptraining. „Op een gegeven moment liep ik alweer een rondje om een voetbalveld, maar toen begon de metalen plaat te irriteren. Werd het been weer dik, kwam er vocht in. Ze konden er toen echter niets aan doen, omdat de breuk nog niet geheeld was. Sinds kort hebben foto's uitge wezen dat het helemaal dicht zit, dus nu moet het metaal er zo snel mogelijk uitgehaald worden." Maar de eerste weken van het nieuwe jaar bleek opnieuw dat het einde van de tunnel nog lang niet in zicht is. Maar koste wat kost wil Velten te rugkomen. „Zeker omdat ik zie dat de club, ondanks de slechte prestaties, in beweging is. Er is wat gaande bij Hera cles. Het nieuwe stadion is voor mij ook een extra drijf veer. Daarom wil ik nog één a twee jaar voetballen. Ik geloof er nog steeds in. Men zegt dat ik een sterk lichaam heb, ik heb ook nooit veel last van blessures gehad, ondanks alle tikken die je als spits krijgt. Nogmaals, ik heb er alle ver trouwen in. Want op deze ma nier afscheid nemen, daar heb ik geen zin in." RUSWUK» ANP Juventus heeft de Italiaanse eer in de Champions League hooggehouden, maar was uiteindelijk niet blij. De eer ste winst op Olympiakos Pi raeus leek met 2-0 helemaal binnen, toen de Griekse in valler Andreas Niniadis ver in blessuretijd de return over twee weken een geheel an der aanzien gaf. Bayem München kan in eigen land met een geruster hart op bezoek bij Kaisers- lautern. De Zuid-Duitse kampioensploeg zegevierde in het eigen Olympisch sta dion met 2-0 en kwam ei genlijk geen moment in ge vaar. Real Madrid heeft met John Toshack El Salvador nog niet binnengehaald. De tobbende Koninklijke uit Madrid kwam in Bemabeu niet verder dan 1-1 en moest tegen Kiev nog een achter stand wegwerken ook. De Juve-fan, toch al niet verwend dit seizoen, moest lang wachten op enige ze kerheid. Weliswaar had Fi- lippo Inzaghi in de 38ste mi nuut voor 1-0 gezorgd, rust gaf dat alleen tijdelijk in de kleedkamer. Antonio Conté zorgde tien minuten voor tijd voor de zucht van ver lichting. Die bleek te vroeg geslaakt. De Spaanse scheidsrechter Garcia Aranda liet de officië le klok doortikken tot 97 mi nuten. Toen zorgde Niniadis alsnog voor 2-1. Hij was vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd Georgatos komen vervangen. Real Madrid had voor rust veel te stellen met onbere kenbare en gevaarlijke oppo nent uit Oekraïne. Voor rust kreeg de thuisploeg zeker kansen maar de trefzeker heid was tot grote ergernis van Toshack ver te zoeken. In de tweede helft liet Dyna mo's Sjevtsjenko, hij weer, de opvolger van Guus Hid- dink tot diens grote woede zien hoe het wel moest: 0-1. De Joegoslavische interna tional Pedrag Mijatoxic voor kwam een nieuwe blamage door in elk geval een gelijk spel te redden. Clarence See- dorf, in de basis begonnen, zag die treffer op de monitor in de kleedkamer. Hij moest na een uur plaatsmaken voor Savio. Kaiserslautern beëindigde het duel in München met tien man. In de 71e minuut kreeg de Egyptenaar Hany Ramzi voor de tweede keer geel en kon inrukken. Bayem leidde op dat moment ai ge- mime tijd met 2-0. Giovane Eiber en Stefan Effenberg scoorden na ruim een half uur in de eerste helft. Re cordinternational Lothar Matthaus bleef in de rust wegens maagklachten in de catacomben achter. Het deerde de veelvoudige Duit se titelhouder nauwelijks. geblEBORD PRIJSVRAGEN i woensdag 3 maart: -16-20-22-24-33-36-41-45- -61 -64-73-77-79. 'eeklotto. Trekking A: 7-11-23-25-38- igetal. 5 Trekking B: 11-24-28-37-38- ïgetal 21. Supergetallen: 0/5. Spel'77: Super 6 010 273. lidweeklotto. 6-21-22-28-32-38. Reser- Joker: 3 7 5 9 5 3 6. (onder voorbe- IGI (2-0). 31. Eiber 1-0, 35. Effenberg 2-0 Scheids rechter: Levmkov (Rus) Toeschouwers: 54 000. Rode kaart: 71. Ramzy (Kaiserslautern) 2xgeel. Ge le kaart: Lizarazu, Basler (Bayern), Hrutka (Kaisers lautern) Real Madrid (Spa) - Dynamo Kiev (Oek) 1-1 (0-0). 55. Sjevtsjenko 0-1, 67 Mijatovic 1-1. Scheids rechter: Braschi (Ita). Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Sanchis (Real Madrid), Vasjoek (Dynamo). VOETBAL Eerste divisie: Heracles - RBC 0-1; Volendam - Ex- CHAMPIONS LEAGUE celsior 2 - 3. Engeland, competitie: Sheffield Wednesday - Wim bledon 1 - 2 •1 NLd5, eerste wedstrijd: Rpr J United (GBr) - Inter Milaan (Ita) 2-0 (2- 1-0, 45 Yorke 2-0 Scheidsrechter: ^Toeschouwers 54.430. Gele kaart- Kea- 0l6lrcholes 'Manchester), Zamorano, Winter RP.hter: Garcia Aranda (Spa). Toeschau- BASKETBAL NBA: Philadelphia 76-ers - Chicago Bulls 102-86, Washington Wizards - Indiana Pacers 95-106, Or lando Magic - Charlotte Hornets 93-76, Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 106-78, Utah Jazz - Vancouver Grizzlies 109-86, Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 101-95, Sacramento Kings - Portland Trailblazers 93-97 n.v PAARDENSPORT Nootdorp, Eerste koers, 2000 m: 1. Kanouk D (C.A van Leeuwen) 1 21,4, 2. Mistral Hendrika, 3. Lion Dakota. Toto. winnend 2,20; plaats 1,20 1,20 1,40; koppel 4,80; trio 35.80. Tweede koers, 2000 m: 1. Mario Faune (A.H. Post) 1.23,3, 2. Melissa Boko, 3. Louis Buitenzorg. Niet gestart: Nica Buitenzorg, Merie Loo. Toto winnend 2,00; plaats 1,00 1,00 1,00; koppel 2,60; trio 10,50; dubbel winnend 3,50. Derde koers, 2000 m: 1. Livingstone (W C Steur) 1.21,3, 2. Marnix Berkelaar, 3. Kerry Gold. Niet ge start: Ludwig Transs R Toto winnend 126,90; plaats 4,60 2,10 2,20; koppel 190,70; trio 0,00. Vierde koers, 1640 m: 1 Orijon (H.W. Langeweg) 1.20,1, 2. Inter Attack, 3. Jolly Roily. Niet gestart Kibo Wix. Toto winnend 1,20; plaats 1.10 1,10 1,20; koppel 8,80; trio 28,90 Vijfde koers, 2000 m: 1 King Schuyleburg (Mw. D. Post) 1.21.1, 2. Leen Wielinga, 3. Linda Wielinga. Niet gestart: Uruguayen. Toto: winnend 8,20; plaats 1,50 2,70 1,70; koppel 24,50; trio 132,50. Zesde koers, 2380 m: 1. Kelsey Lady (Mw. E van Deelen) 1.22,5, 2. Morin, 3. Kristel R Niet gestart: Keep Class Kades, Koek Tornado, Juni. Toto: win nend 8,20; plaats 1,90 1,80 2,10; koppel 9,50, trio 86.00 Zevende koers, 1640 m: 1 Orijon (H.W. Langeweg) 1.18,3, 2. Louise Norton, 3. After Storm. Niet ge start Kibo Wix, Jugarbowl Faune. Toto winnend 1,30; plaats 1,20 1,70 1,60; koppel 3,90; trio 50,00 Achtste koers, 2000 m: 1. Kim Wielinga (H.W Lan geweg) 1.18,5, 2. Jadino, 3. Jolanda Shoeing, 4 V.G. Grundy's. Niet gestart; Joyful Tornado. Toto: winnend 2,40; plaats 1,20 1,20 1,30; koppel 2,30; kwartet 51,50. Totalisatoromzet: 133624. TENNIS Scottsdale. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Delgado (Par) 7-6 6-2, Agassi (VSt/3) - Meligeni (Bra) 3-6 7-5 6-3, Woodforde (Aus) - Haas (Dui/5) 6-3 5-7 6-2. La- pentti (Ecu) - Pavel (Roe) 6-3 4-6 6-1, Clavet (Spa) - Escude (Fra) 6-7 6-1 6-2. Tweede ronde: Pioline (Fra/6) - Mie (Aus) 6-1 6-2, Golmard (Fra) - Lapentti 3-5 opgave Lapentti Kopenhagen. Mannen, 430.000 gulden. Eerste ronde: Godwin (Aus) - Wessels (Ned) 6-2 6- 3. Rosset (Zwi) - Canas (Arg) 2-6 6-3 6-3. Grosjean (Fra) - Göllner (Dui) 7-6 4-6 6-3. Kulti (Zwei - Vinci- guerra (Zwe) 6-1 6-3. Tweede ronde: Santoro (Fra/4) - Koubek (Oos) 6-1 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Arthurs/Santoro (Aus/Fra/1) - Wessels/Note- boom (Ned) 6-3 1-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Murcia, eerste etappe Murcia - Cartage- 1. Bramati (Ita) 158,5 km in 3.57.14, 2. Svorada (Tsj), 3. Lombardi (Ita), 4. Minali (Ita), 5. Peers (Bel), 6. Ekimov (Rus). 7. Arrazi (Ita). 8 Baldato (Ita), 9 Dietz (Dui), 10. Sandstod (Den), 14. Pronk, 24. Hiemstra, 26. Jonker, 40. Van Steen. 41. Blijle- vens, 55. Lotz, 65. Boven. 133 Vries 4,28. 134 Voskamp. Klassement: 1 Bramati 3.57.04, 2 Svorada 0.04, 3 Lombardi 0 06. 4 Rodrigues (Por) 0.09. 5 Mi- nali 0.10, 6. Peers, 7 Ekimov. 8. Arrazi. 9 Balda to. 10. Dietz 0 11, 19. Pronk 0.14. 29. Hiemstra, 31. Jonker, 45. Van Steen, 46. Blijlevens, 59. Lotz, 70. Boven, 137 Vries 4 38,138. Voskamp. Driebanders akkoord met bod RUSWUK ANP Vrijwel alle topdriebanders zullen in tegenstelling tot eerdere plan nen toch deelnemen aan het wereldbekertoernooi in Seoul, van 16 tot en met 21 maart. Een week geleden besloten de topbiljarters unaniem het eerste WB-toernooi van het nieuwe seizoen te boy cotten omdat de organisatie weigerde de kosten te vergoeden. Nu de organisatie het inschrijfgeld en de hotelrekeningen betaalt, blij ken de driebanders toch bereid naar Zuid-Korea te reizen. Vooral de toezegging van de organiserende bond UMB dat dit toernooi het laatste in deze vorm is. deed de spelers besluiten hun eerdere standpunt te verlaten. De UMB en de organisatie in Seoul hadden nog een verbintenis voor de komende twee jaar, maar die beschouwt de UMB dus als beëindigd. Spelers als Blomdahl, Sayginer, Sanchez en Jaspers besloten ver volgens toch te gaan.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29