Danaïden fluitend kampioen Trigon kan niet aan toppers tippen AZC krijgt 't nog zwaar na duur verlies Sport De Zijl/LGB maakt misstap Saturnus verliest I ondanks inhaalrac l LZ'86 blijft op kop i Lange Afstand Circi] MAANDAG 1 MAART 1999 LEIDEN MICHEL V Tijdens de tweede helft trok Sander de Haas van Sporting Trigon even zijn shirt over zijn hoofd uit onvrede met een ar bitrale beslissing. Hij had net op tijd zijn zicht terug om te zien hoe Daniël Huizebosch van DOS'46 met een knappe eenhandige worp de stand op 14-22 bracht. Dit tafereel gaf een perfect beeld van het duel tussen een onmachtige mid denmoter en een zelfverzeker de titelkandidaat. De Leide- naars konden hun hoogge plaatste opponenten uit Nije- veen niet in verlegenheid bren- gen en verloren kansloos met 16-24. Het is Sporting Trigon niet ge geven om tegen de toppers van de hoofdklasse A te stunten. De formatie van Peter Schallen- berg weet meestal zo'n veertig minuten goed tegenspel te bie den om vervolgens af te haken. Dat gebeurde tegen PKC, Groen Geel en ook in de laatste thuiswedstrijd tegen DOS'46. Wendy van Hooven, Bianca Joustra, Tim van der Horst en Amoud Lamboov hielden van 1-0 tot 4-3 een positieve marge intact, maar daarna viel het gat (4-7). Vooral Daniël Huize bosch en Auke Willem Huistra ontpopten zich als scherprech ters bij de bezoekers. Chantal van Duijn bracht met twee knappe treffers het verschil nog even terug tot twee punten (7-9). Dat was voor de speaker van de Vijf Meihal aanleiding om het pu bliek eraan te herinneren dat zij is genomineerd tot debutan te van het jaar. Toch kon ook zij niet verhinderen dat het gat langzaam maar zeker groeide tot vijf punten. Na de rust (11-16) was de strijd snel beslecht, omdat de aanval van Sporting Trigon vrijwel geheel stil viel. De be- ginaanval mocht als excuus aanvoeren dat Diana Beij was weggevallen door een enkel blessure. Haar vervangster Martinique Sjardijn kon in haar eerste wedstrijd op topniveau geen potten breken, ook al kwam zij wel als één van de weinigen tot scoren (15-23). Het andere vak ging vooral mank aan een haperende re bound, waarbij de bal vaak zo grillig wegstuitte dat afvangen onmogelijk werd. Daarom kon DOS'46 zonder groots te spelen moeiteloos voorblijven en op 16-24 eindigen. „Je krijgt een demonstratie in het afmaken van kansen. Wij scoren niet en zij blijven de kleine kansen afmaken. Maar ook in lichamelijke fitheid en bewegingsritme zie je vandaag dat er een groot verschil is tus sen de top en de onderkant van de hoofdklasse." Schallenberg hoopt dat zijn ploeg zondag tegen Fortuna toch goed kan afsluiten, vooral omdat deze tegenstander op het veld de grote titelconcur- rent is. heidsrechter: Walter Eijsink. Toeschouwers: 600. Doelpunten van: Chantal van Duijn (4), Tim van der Horst, Sander de Haas (3), Amoud Lambooy (2), overigen: 1. Ook Pemix promoveert De meeste clubs uit de Leidse regio weten inmiddels dat zij volgend seizoen op hetzelfde niveau zullen uitkomen, op vier teams na. De Danaïden en Pernlx verzekerden zich van promotie naar de eerste klasse. Crescendo en KZ Leiden moeten op de slotdag winnen van Excelsior en Ten Donck om degradatie te voorkomen. KORFBAL MICHEL VAN GENT De vreugde van TOP over de 29-17 overwinning op SCO werd danig getemperd door twee rode kaarten. Steven Baart moest in de 38ste minuut het veld verlaten wegens het uitde len van een elleboogstoot. Zijn vervanger Benjamin van Tol kon na een kwartier ook al weer vertrekken samen met zijn te genstander, nadat zij met elkaar verward waren geraakt in een sprongduel. De Sassenheimers lieten een 8-2 voorsprong bijna schieten (10-9), om daarna de draad weer op te pakken. Stan ley Lardé (3), Steven Baart, Pe ter Boeren, Jeroen van der Wolf (2) en Petra van Niekerk beslis ten het hectische duel met 20- 11. Bart Roest, vervanger van Van Tol, nam het laatste doel punt voor zijn rekening. Crescendo had geen schijn van kans tegen titelkandidaat Futura en verloor afgetekend met 24-14. Gertjan Hensing (2), Bettina Buikstra, Carmen Zit man, Peter Baak en René van der Vooren hielden tot 9-6 de achterstand binnen de perken, maar in het derde kwartier viel het gat met vier tegengoals op rij (13-8, 17-8). Dat brak het verzet van de eersteklasser, die in Buikstra en Hensing zijn bes te schutters had. Pas in de slotminuut wist Pernix de 15-14 overwinning op De Vinken en de promotie veilig te stellen. De formatie van Peter Kuipers verzuimde na een vlotte 4-0 voorsprong door te drukken (4-4), omdat er geen vaart en zuiverheid in de aan vallen zat. Dat gebeurde bij 13- 9 opnieuw, mede door enige ar bitrale missers (13-13). Inge Homberg ontpopte zich op de valreep als matchwinnares met haar vierde doelpunt. Verder scoorden enkel Sjoerd van der Kooij (3), Robin Amoldus en Bert Vanhaelen meer dan eens. Fiks kende in de topper tegen DKV(IJ) een productieve perio de van tien minuten. De Oegst- geestenaren liepen in deze fase van 1-2 uit naar 11-5, waarbij Matthijs de Visser de mooiste goal maakte door een doorloop, aangegeven door Theo Vreeken diep vanuit de verdediging af te ronden. Fiks moest echter een zeer hoog baltempo aanhouden om vrij te komen, hetgeen bal verlies in de hand werkte. Na rust werd een 17-19 achter stand nog omgezet in een 23-21 voorsprong. Bij deze stand za gen Carola van Tol, Maikel Martens en Theo Vreeken scho ten van de mand afketsen, zo dat de aanstaande kampioen uit IJmuiden nog kon ontsnap pen met de volle winst: 23-25. De Danaïden is kampioen geworden en dat straalt van de ploeg af, die bestaat uit Heiko Locher, Hjalmar Heijman, Arne Heijman, Martijn van der Meer, Nienke Feenstra, Sandra Kalthoff, Barbro Heijman en Liesbeth Kalthoff. Trainer Aart van der Werf kijkt geamuseerd toe. foto united photos de boer ve de laatste strohalm voor handhaving met een 17-12 zege op De Bermen. Jan-Willem van der Kaaij (3), Lisette van Meurs (2), Sandra Verhorik, Ronald Siera en Mark Zierikzee zetten hun club na 3-3 in het goede spoor (11-5 rust). Nadien schoot de aanval regelmatig zonder afvang, zodat de verde diging onder zware druk kwam, maar zij hield behoorlijk stand. Als eerste regioclub heeft Fluks het zaalseizoen volge- maakt, en wel met een 19-17 overwinning op All Ready. De Noordwijkers verspeelden een 9-5 voorsprong en kwamen door een strafworp 16-15 ach ter. Petra Both (2), Ronald van Drongelen, Jerre Schwarz stel den alsnog orde op zaken. Coach Bob Bergshoeff kon tijdens een blessurebehande ling van de scheidsrechter de spelers van Tempo aanzetten tot meer inspanning om de 9-5 achterstand tegen Atlantis weg te werken. Zijn spelers pikten zijn woorden goed op, getuige de 10-10 ruststand. Zij behiel den in het vervolg onder een in valler-arbiter het initiatief (10- 12) en gaven de partij niet meer uit handen: 18-15 winst. Suzan ne Zeilstra maakte een prima debuut met drie doelpunten. Alleen Marcel Hanegraaff (5) en Edwin Visser (4) deden het be ter. De Danaïden behaalde het kampioenschap van de tweede klasse F met een 19-12 overwin ning op Oosterkwartier. „Wij zijn kampioen geworden met vier verliespunten, daarmee heb je in de eerste klasse zeker iets te zoeken", stelde trainer Aart van der Werf zelfverzekerd vast. Zijn spelers lieten zich niet van de wijs brengen door het achterverdedigen van de degra dant. Sandra Kalthoff (3), Nien ke Feenstra, Barbro Heijman, Heiko Locher, Arne en Hjalmar Heijman en Martijn van der Meer bouwden in het tweede kwartier een voorsprong van vijf punten op (6-11 rust), die moeiteloos werd vastgehouden. Madjoe kwam in het duel om de tweede plaats tegen ZKC'31 niet uit de verf en leed een afge tekende 21-10 nederlaag. De ploeg van Gé van der Water raakte al gauw 7-2 achter en miste de wilskracht en schot vaardigheid om dit verschil goed te maken. Remco van de Meeberg (4) en Marco Ravens- bergen (3) werden topscorers met voornamelijk strafworpen. Juniores Annemieke Breebaart en Erwin Kellmer maakten een goed debuut. Ook poulegenoot Velocitas ging met ruime cijfers onderuit: 11-24, tegen VZOD. De ploeg van Jeroen Huizing hield tot 9- 11 aansluiting met de tegen stander, maar daar bleef het bij. Na de paalwisseling was het he lemaal bar en boos: alleen Iris Janssen en Paul-Robert Nugte- ren troffen nog eens de roos. Arjen Bakker was goed voor een hattrick. KZ Leiden greep met overga- WATERPOLO WIM SIERA De Zijl/LGB haakt voorlopig af in de strijd om de titel voor de eerste klasse. De Leidenaars maak ten zaterdag een lelijke misstap door met 7-7 ge lijk te spelen tegen middenmoter UZSC. Door de remise is de achterstand op koploper PSV uit Eindhoven opgelopen tot drie punten. Met nog zes wedstrijden voor de boeg kan de oud-hoofd klasser zich geen enkel puntverlies meer veroor loven. Kansloos is de missie van de Zijl/LGB niet. De nummers een en twee van dit seizoen treffen el kaar nog in Leiden en met de tweede positie ste vig in handen heeft de Kooiploeg het recht op een tweekamp tegen de nummer elf van de hoofdklasse. De Zijl/LGB moet dan wel de pun ten bijeensprokkelen tegen de mindere goden van de eerste klasse. De equipe van Jacob Spijker stelde zaterdag te leur tegen het in degradatienood verkerende UZ SC. De Zijl/GB beschikte wel over een betere spelopvatting dan de Utrechtse formatie, maar kon in zwembad De Zijl het surplus aan klasse niet in cijfers uitdrukken. Als excuus geldt dat vormgever Rob Dubbeldeman ontbrak in de ge lederen van de eersteklasser. Dubbeldeman neemt dit seizoen het leeuwendeel van de doel puntenproductie voor zijn rekening en is in aan vallende zin het gezicht van de Leidenaars. In verdedigend opzicht liet De Zijl/LGB zater dag ook al een veer. Johan Kluivers kon in het treffen tegen UZSC in de eerste periode na aan merkingen op de leiding definitief de kant opzoe ken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat De Zijl/LGB nauwelijks afstand kon nemen van de opponent (5-3 en 5-5). In de laatste periode had den de Leidenaars toch de zege voor het grijpen. De 7-5 voorsprong was goed voor de dertiende zege van dit seizoen, zo dacht men in het Leidse kamp. UZSC rechtte nog eenmaal de rug en door een afstandschot en een uitval kwam de ploeg uit de Domstad toch nog op gelijke hoogte. Voor De Zijl/LGB scoorden Bas Meegdes (3), Robert Kleywegt (2), Joachim de Ruysscher (1) en Martijn Busscher (1). Streekgenoot Vivax maakte ook nog een goede kans op promotie naar de hoofdklasse, maar kan zich na de 6-6 remise tegen hekkensluiter WSV richten op de vierde plaats. De achterstand op PSV bedraagt inmiddels al vijf punten. De Oegstgeestenaren kwamen gehandicapt aan de start in zwembad De Kulk in Vlaardingen. Sjors Verburg zat de tweede wedstrijd van zijn schorsing uit en het gemis van de topscorer doet zich goed voelen bij de Oegstgeestse formatie. Vooral aanvallend lieten de Oegstgeestenaren het afweten. Te veel werd gewacht op de actie van midvoor Serge Dietz, die topscorer werd met drie treffers. Katwijk en Sassenheim vochten een streek- derby uit. Beide ploegen staan onderin de mid denmoot van de tweede klasse, maar hebben geen degradatiezorgen meer. Het door blessures geplaagde Katwijk was geen partij voor Sassen heim, dat met 3-8 won. De eerste periode ging nog gelijk op (1-1), maar in het tweede part viel de beslissing. Snelle breaks hielpen Sassenheim aan een 1-4 voor sprong. Omdat Katwijk verzuimde een aantal overtalsi- tuaties uit te buiten, had Sassenheim in het ver volg weinig moeite om deze marge te consolide ren. Goals Sassenheim: Aarjan Meierink 2, Jerry leepel 2, Peter Bijman 2, Arjen Odems, Erwin de Bruin en Rob Burgmeier. Goals Katwijk: Arie van der Horst, Wim Schaap en Hans Schaap. In de derde klasse speelde Alkemade met 5-5 gelijk tegen Otters/Gooi. NZPC verloor opnieuw. Dolfijn was met 10-4 te sterk. Koudekerk leed een kostbaar verlies tegen De Lansingh. Probleem voor de Koudekerkers, met Wilskracht in gevecht om het kampioenschap, was het verzilveren van kansen. Subtopper De Lansingh profiteerde optimaal en won via 0-0, 2-2 en 4-3 met 5-3. Tppscorer Koudekerk: Werner Stolk 2. De vrouwen van LZ 1886 hadden een sterk op treden. Titelkandidaat Heidelberg werd na een spannend treffen op 7-7 gehouden. Vlak voor tijd leek LZ zelfs de overwinning naar zich toe te trekken. Yvonne Flippo mocht van vier meter aanleggen. Haar schot was echter te slap. Door het 4-7 verlies tegen koploper NVA/HHC kan AJkemade dit seizoen de promotie naar de eerste klasse vergeten. Tot 0-6 liepen de Haar lemsen uit voordat Alkemade wakker werd. Tot 4-6 kwam de ploeg van Wilco van der Zeeuw te rug, maar daarmee was het kruit verschoten. De Zijl/LGB verloor in dezelfde klasse met 5-6 van De Ham. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET V HANDBAL FRANK BONTE Saturnus kreeg weer een flinke dreun te incasseren in de eerste divisie. In Schiedam werd tegen DWS na een dramatische rust stand van 22-8, met 36-27 ver loren. De vrouwen van Forehol- te wonnen in Voorhout, na drie nederlagen op rij, van Fortissi mo, 23-18, rust 14-9. In de der de divisie G1 wonnen de man nen van Saturnus 2 met 21-20 van Ventura, dat op de tweede plaats staat. Rijnstreek hield het Wateringse Velo, de gedood verfde kampioen in de derde divisie G2, op 25-25, 10-12 bij rust. Oase boekte een verdiende winst tegen EHC, 22-17, rust 12-12 en toonde Stompwijk/ Fairplay zich met 11-14, rust 5- 6, sterker dan Cosmos. Het bijzonder afwachtende begin van de Saturnus-defensie speelde de boomlange op- bouwrij van de Schiedammers dusdanig in de kaart, dat DWS in alle rust kon aanleggen. De Leidse doelverdedigers Rob Ot- ten en Kasper Adema waren ve le malen kansloos. Met de rust leek een vernietigende mon sterscore voor DWS in de maak. Het pleit voor de mannen van trainer-coach Peter Barreveld dat zij niet bij de pakken neer zaten, maar zich schrap zetten voor een inhaalrace. De defensie tastte de Schie- damse opbouw nu wel tijdig aan en daarmee verdween het overwicht van DWS volledig. Saturnus maakte in de tweede helft de dienst uit en knabbelde vijf treffers van de voorsprong af. Het was niet voldoende om de nederlaag af te wenden, maar het geeft de burger moed voor de minstens zo belangrijke wedstrijd van zondag tegen EMM. Voor Saturnus scoorden Marcel Nieuwenhuys 8, Jasper Olieroock 7 en Peter Innemee 5 treffers. Vol overgave begon Forehol- te aan de wedstrijd tegen For tissimo. Binnen tien minuten was de marge 10-3 in het voor deel van de Voorhoutse ploeg. Dat het jeugdige Fortissimo uit het goede wedstrijdhout is ge sneden, bleek uit het verdere verloop van de wedstrijd. De cirkelspeelsters van de ploeg uit Cothen waren de Foreholte- verdedigers herhaaldelijk te snel af. Daardoor werd hi llu nog spannend. Tien mij; voor tijd was de marge terh bracht tot twee, 19-17. d Onder aanvoering vary, Spreeuw, Anja van der q Kim Geerlings en een onv. telijke Elly van Leeuwen Je Foreholte de teugels weerdi in handen en fuiishte vern op 23-18. Topscorers bij n holte waren Anja van dei met acht en Elly Spreek' Kim Geerlings met 6 treffeW De mannen van Saturrvi gingen zo overtuigend u startblokken, dat Ventu snel naar adem hapte, Twijfelachtige arbitrale 1 singen haalden echter de tuiging uit het Saturnus-s| Ventura kon zodoende w de wedstrijd terugkomen. P rust stonden de Leidenaai^e 12-10 voor. m Na de hervatting bleef |pe nus aan de goede kant vin score, maar moest nietten^f le zeilen bijzetten om de ui vast te houden, 21-20. Daim niet in het minst door h<dt ma werk van Marijn v<Pl Sterre in het Saturnus-doeaa In de alles-of-nietsslle brachten treffers van jdT Nieuwenhuys Ventura cdt knieën. va Rijnstreek vocht een ide men gelijkopgaand duel u^( kampioenskandidaat Vel™ Wateringen. De WateringiO' fensie had geen antwoo:gi> met name de acties van Rm Pabst, 12 treffers, Paul Tinhc mans (6) en Koen Oldegi' aan de cirkel. Rijnstreek hm winst in handen met 25-2 nog een minuut te spelen, verspeelde de bal en scoorde de gelijkmaker. De vrouwen van Oase ten EHC, dat de hechte sie van de pupillen van 1 Mannetje niet voldoende druk kon zetten en in de de helft bezweek onder h< lectieve aanvalsspel va Veense ploeg. Die bleel zonder Helma van der Ge de met een blessure uitge schutter Diana van Roode wanten te weten. Stompwijk/Fairplay Cosmos defensief en off telkens een stap voor en de tweede helft ook scho diger. Arie van der Horst (witte cap) van Katwijk is net iets eerder bij de bal dan Erwin de Bruin van Sassenheim. Sassenheim won de streekderby met 3-8. foto mark lamers ZWEMMEN JACCO SCHAAP LZ'86 heeft dit weekeinde zijn koppositie in het Lange Afstand Circuit weten te handhaven. De Leidse club zette vooral bij de jongere zwemmers goede resul taten neer. Daphne van Iterson zwom elf seconden van haar pr af en kwam uit op 6.01.60 op de 400 vrij. Van Iterson staat na twee ronden derde in het landelijk klassement. Toesja Klein gaf ie dereen het nakijken op de 600 vrij. Met 7.43.52 tikte zij een halve minuut eerder aan dan de nummer twee, Corinne van Amsterdam. Die lag op haar beurt weer ver voor op de derde LZ-zwemster, Shirley Haas beek. Klein had nog enige con currentie van Nick Driebergen. Langzaam maar zeker zwom Klein weg bij haar mannelijke ploeggenoot, die wel de snelste zwemmer bij de jongens was in een nieuw pr van 7.52.36. Lorette Velting was iets lang zamer dan Nanda Gerling (Gouwestaete). Haar tijd van 10.03.32 was goed voor een tweede plaats. Lenneke van Schaik legde beslag op de derde plaats in 10.27.97, ook een ver betering van haar pr. Dieuwertje Vermeulen mocht starten op de twee kilometer, waar zij, in een tijd van 25.30.56, een keurige tweede plaats behaalde. Louis van Schaarenburg zwom, tijdens Ro zijn 2000 meter, een NK op de 1500 meter. In 23 werd hij tweede, ruim Mark Drenth, die beslag op de derde plaats. Senior van de Laar werd tweede twee kilometer bij de vrou De Zwetter was vert woordigd bij een A-vierk« Hilversum. Opvalle zwemmer was Vincent Met 55.96 op de 100 vrij w de goede prestatie eerdt dag, 1.05.65 op de 100 ru te overtreffen. Dit leverdi twee persoonlijke record] twee ereplaatsen op. Bij mes gooide Kim van deijL hoge ogen met haar 2.44.L de 200 wissel. Hiermee vl 0 niet alleen sneller dan de, currentie, maar ook zes st den sneller dan haar pr. Debbie Janssen nam r\v prijzen in ontvangst, zij eerste op de 100 rugslag nF der op de dag al tweede gt 1 den te zijn op de 100 vrij.Q* van het Klooster was rif spannende strijd met ondl deren clubgenoot Jeffrey de winnaar op de 100 so^r slag. Stam kwam als derd die strijd. Bij de meisjes had Ann Hendriksen op de 100 moeite om zich Severa woert van het lijf te houde N de 100 vrij werd Hendi^ eerste, en Verwoert, die bij - seconden later aankwam, bes werd. Wc LH LZ wint gemakkelijk WATERPOLO DIRK KLOOS AZC leed een verrassend ver lies tegen Het Ravijn. In Nijver- dal werd met 10-9 verloren. LZ 1886 had weinig moeite met BZPC. De Vijf Meibadbewoners wonnen met 14-6. AZC liet twee dure punten liggen in Nijverdal. De Alphe- naren staan nog steeds op de derde plaats, goed voor een plek in de play offs, maar moe ten, zeker gezien het zware programma, alle zeilen bij zet ten. AZC bokste de hele wed strijd tegen een achterstand op, die ontstond door een flink aantal man-mindersituaties. Een uiterst teleurgestelde teammanager Andre de Jeu: „We speelden zelf niet goed. laten we dat voorop stellen. Vooral in de derde periode hebben we de mogelijkheden gehad om terug te komen in de wedstrijd, en die hebben we niet benut. Maar buiten dit ei gen falen heeft ook de arbitra ge een rol gespeeld. Als wij over de gehele wedstrijd 16 maal een man minder krijgen en maar 8 keer een man meer, is dat een wanverhouding. Op de vleugels werden onze spe lers telkens getoipedeerd zon der dat daar wat tegen gedaan werd." In de vierde periode kwam AZC nog terug van 10-6 tot 10- 9. In de laatste 40 seconden kreeg AZC nog twee keer een man minder, zodat de winst voor Het Ravijn niet meer in gevaar kwam. Goals AZC: Kjell Boom 2, Niels Zuidweg 2, Joeri Stoffels 2, Bob Brebde, Niels Joor en Jarry Gobel. LZ 1886 won gemakkelijk van BZPC. In een met veel per soonlijke fouten gelardeerde wedstrijd was het grote verschil tussen beide ploegen het be nutten van een man-meersitu- atie. LZ 1886 scoorde uit 13 mogelijkheden 9 keer en BZPC kwam uit 12 'man meers' niet verder dan 2 treffers. Door dit grote verschil kon LZ de gehele wedstrijd een ruime marge handhaven. Alleen in de tweede periode, toen LZ onder andere door drie treffers van Tjerk Kramer een 5-1 voorsprong had verkregen, kon BZPC nog een keer een vuist maken. Tot 5-4 kwam de ploeg van Herman van Tonger- lo terug. LZ raakte niet in pan- niek en was op tijd weer bij de les. Mirco Zuidweg schoot van grote afstand de 6-4 binnen. BZPC was inmiddels overge gaan op een zoneverdediging. Normaal heeft LZ 1886 nog wel eens moeite met zo'n syst(((;^ maar zaterdagavond tiw^ BZPC ging het prima. 'hj zwemwerk liet van de Wma graafse zone weinig heel. rer In de derde periode wen^. voorsprong vooral door Jc^ produktieve bui van Mi^. Kerkvliet opgevoerd naar tyer In het laatste speldeel was een wedstrijd geen sp: meer. Van de vele kansen^ nutte Tjerk Kramer er nog f en hij bepaalde daarmee^ eindstand op 14-6. Goals»-. 1886: Tjerk Kramer 5, Kerkvliet 4, Mirco Zuidweg Jan Langerhorst, Martijn I /lel rense en Ben Olde Olthof. per [Km scli

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24