Voordwijk nist vorm jn wat geluk Lisse vergeet de degradatiezorgen slappe instelling kost Rijnsburgse Boys punten ARC is weer terug in de 7 kelder van de hoofdklasse Amateurvoetbal Hans van der Plas luistert z'n eigen jubileum op \ANDAG 1 MAART 1999 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 -1AD &3jW loman leefmans 2Q beter jubileumduel had 30 jis van der Plas voor zichzelf 26 kunnen uitkiezen. De bijna 11 jjarige aanvoerder van Quick 22 ys scoorde in zijn 350ste ^istrijd drie keer en was uit- 15 jiker bij een ontketend Quick 12 vs dat hekkensluiter Rozen- J-g met 9-0 veegde. En pas- 7 ft nestelde de linksback zich kop van de topscorerslijst x) in de hoofdklasse A, sa il met Monteiro van Maas- is: een echte spits. De 'beer' Rijnsburg bleef uiterst kalm klasIer alle loftuitingen na af- h 2-0 P Hij herinnerde er aan dat i-Wiihtal eens vier keer in een duel Is^g-Nieuw Zuid had gescoord en 80 de dikke overwinning toch lar 'gewoon drie punten' op- lH jerde. „Gelukkig nemen we i wat afstand van de laatste plaatsen", was nog de minst be scheiden opmerking. Zelfs een plaatsje in de top-5 van hoogtepunten uit zijn voet balloopbaan, kreeg het treffen van afgelopen zaterdag niet. Dat is op zich niet zo opmerke lijk van de man die met Leo nard Pluimgraaff als enige van de huidige hoofdmacht de top tijd en de kampioenschappen van de Katwijkers meemaakte. Toch was de prestatie van Van der Plas en zijn teamgenoten ongekend voor het dit seizoen kwakkelende Quick Boys. Rozenburg is een ploeg die vorig jaar niet had gerekend op promotie naar de hoofdklasse en dit seizoen voor spek en bo nen meedoet. Hoewel de club 'al' vijf punten verzamelde, is het lot van de hekkensluiter toch voornamelijk om het zelf vertrouwen van de tegenstan ders op te vijzelen en dat lag te gen Quick Boys niet anders. In de eerste drie kwartier konden de Rozenburgers nog redelijk eenvoudig standhou den ondanks een veldoverwicht van de thuisploeg. Het tempo van de Katwijkers lag te laag om de tegenstander te verontrusten en Jan Jeroen Schaap was van achteruit veelal ongelukkig in het in stelling brengen van aan vallers John Kroon of Peter Timmermans. De ban werd pas vijf minuten voor rust gebroken door linksbuiten Peter Kruit die het geluk had dat zijn directe tegenstander weggleed, waar door de Leidenaar alleen op het doel afkon en onder keeper Perry Hoogstad door de 1-0 ruststand mocht vaststellen. Dat bleek het breekpunt van de wedstrijd, want Rozenburg liet na de thee met zich dollen en moest binnen een kwartier nog vier treffers incasseren. Bij scherpe voorzetten van Leo nard Pluimgraaff en Peter Tim mermans lieten de bezoekers steevast de omgeving van de tweede paal onbemand en Jaco de Jong en Hans van der Plas profiteerden daar elk twee keer optimaal van. Daarna nam Quick Boys even gas terug en trainer Cees Tem pelaar gunde vaste krachten Flaton, Schaap en later Van Dijk een half uurtje rust. Tussen de wijzigingen door had Pluim graaf met een strakke, maar ze ker houdbare vrije trap van der tig meter de 6-0 gescoord en na de wissels werd een voorzet van Kruit door de hak van een Ro zenburg-verdediger tot 7-0 af gebogen. Vervolgens vond Van der Plas het weer eens tijd om zich te manifesteren. Een klein kwartier voor het einde kreeg Rozenburg na een van de spaarzame aanvallen een straf schop toegekend. Niemand van de Katwijkers kon zich er bij zo'n grote voorsprong over op winden, behalve Van der Plas. Typerend voor de veteraan die door inzet, postuur en toch ze ker ook voetbalmogelijkheden nog altijd goud waard is. Doel man Tom van der Niet stopte de penalty overigens met enig fortuin. De bal stuiterde via zijn heup en de grond over de lat. Even na dit incidentje deed de man van de wedstrijd aan de andere kant van zich spreken. In de 86ste minuut kopte hij van buiten het strafschopge bied een voorzet knalhard in de kruising. Doelman Hoogstad kon de bal met zijn vingertop pen nog net tot hoekschop ver werken, maar aan het einde van diezelfde corner stond Van der Plas bij de verste paal klaar om met een droge knal zijn derde van de middag te maken. Vlak voor tijd schoof ook Jaco de Jong zijn onechte hattrick bin nen. In de laatste seconden di rigeerden toeschouwers en me despelers eensgezind Van der Plas naar voren, zodat een eventuele tiende treffer van zijn schoen of hoofd kon komen. De Rijnsburger deed het af met een wegwerpgebaartje en bleef bijna demonstratief op de linksbackplaats hangen. Bossen bloemen, een taart, twee enve loppen met inhoud, drie goals en de wetenschap dat Quick Boys zich weer wat lucht heeft verschaft. Dat vond hij meer dan genoeg eer voor een mid- Quick Boys: Van der Niet, J.-J Schaap (66. Van Dam), Van Dijk, (89. Faerber), Pluimgraaff, Van der Plas, Flaton (66. Ruwaard). Timmermans, Kroon, De long. J. Schaap. Kruit. iten uordwijk heeft de naam punten te verspelen als het mg }»er kouder en het veld slechter wordt. Dit seizoen zou [t wel eens anders kunnen gaan. De ploeg van trainer lud Bröring oogde degelijker, er staan meer krachtpat- mrs en minder balletdansers op het veld. Maar de win- KL4sst0P *s twee we^en ^gesloten of Noordwijk heeft in )hen ee duels al vijf punten laten liggen. Na de nederlaag Boys Marken van vorige week, speelde de ploeg zaterdag z'2N2°et 1-1 gelijk tegen Katwijk. oys jordwukwillem spierdükgelegenheidsrechterspits en een middenvoor, Hans Zwaan, hg is de voorsprong op Sche- die afhankelijk is van de aan gingen en wat veel zorgelijker voer van de vleugels. De verde- ïweg lijkt de vorm die Noord- diging leek het eerste kwartier k de wintertitel opleverde, liner Bröring wees na afloop klas. de vele kansen die zijn ploeg redentfl laten liggen. Met een beetje denbu|uk was Noordwijk inderdaad hopeloos overlopen te worden, ondanks het feit dat negen Kat wijkers zich in en rond het strafschopgebied schaarden. Rocky Pitti en Patrick van Dam p1t drie punten de kleedkamer draafden gemakkelijk langs hun jort ïjestapt. Aan de andere kant tegenstanders. Doelpunten Jtbrak bij de thuisploeg - op konden niet uitblijven, li eerste kwartier van de eer- Het ging anders. Noordwijk 1 helft na - de vorm om meer liet de kansen liggen. Jelle Kor- h een handvol kansen af te bee en Patrick van Dam, die al- klas'.ingen. Uiteindelijk mocht leen op de goal mochten af- iegom-ordwijk blij zijn dat Patrick gaan, kregen de beste mogelijk- -BSM Jong ver in blessuretijd nog heden. Zij stuitten op keeper 'an niqj- de gelijkmaker zorgde. Hugo van Duyn. Gaandeweg 20 ïpij Katwijk werd twee weken kreeg Katwijk in de eerste helft lieden trainer Bob Kootwijk meer vat op het spel. John van jn de kant geschoven, omdat der Meer kwam als vrije verde- i; club zich zorgen om degra- diger wat meer in balbezit en er itie begon te maken. Tegen ^uordwijk bewees het elftal van "€erim-trainer Piet van Duyn die vrees terecht is. Zeker nder vaste krachten Marco Ridder en Peter van Duyn :t de ploeg niet veel beter dan andere zeven clubs die in de ofdklasse A tegen degradatie kwam wat meer overleg in het uitverdedigen van de Katwij kers. Ook in de tweede helft kreeg Noordwijk twee reuzenkansen op een treffer. De eerste ont stond na een foutje van Hugo van Duyn die de bal half raakte. Patrick van Dam en Rocky Pitti Yser/^jdcn Door een van die acht slaagden er vervolgens niet in entas;renommeerde) clubs gaat om de bal in het doel te krijgen. 0-1. n het einde van het seizoen omdat Youri Bouwmeester net :h echt een rode streep en voldoende in de weg ging-lig- c n tweede vereniging moet gen. De andere was voor Jelle t n degradatieduel spelen. Korbee die een harde voorzet Katwijk leek tegen Noordwijk van Wim de Jong naast het doel peloos ten onder te gaan. gleed, fser/envallend viel er sowieso wei- Zeven minuten voor tijd irs-wv? te verwachten van de ploeg kreeg Katwijk de enige sco- vr|J ?t A-junior Chris de Bie als ringsmogelijkheid. Een hoge ksbuiten, Pieter Slootweg als bal dwarrelde in het strafschop gebied voor de voeten van Pie ter Slootweg. Patrick de Jong stond aan de verkeerde kant en moest toezien hoe Slootweg de bal half raakte. De bal kwam echter wel in de bovenhoek te recht. In de vijfde minuut van de blessuretijd maakte De Jong zijn fout goed. De bal kwam uit een afgeslagen corner voor zijn voeten en de linkerverdediger haalde onbedaarlijk hard uit: 1- 1. In de laatste minuten - scheidsrechter Jozef de Jong trok tien minuten blessuretijd bij - ging Noordwijk nog op jacht naar drie punten. Maar met kunst en vliegwerk hield Katwijk het doel schoon. Trainer Bröring maakte zich na afloop vooral boos op de krant, die had geschreven over zijn wintersportvakantie (van vorige week). Die zal toch niet hebben bijgedragen aan een positief resultaat van zijn ploeg tegen Katwijk. Complimenten had hij in huis voor scheids rechter Jozef de Jong, die geen waarschuwingen uitdeelde Meestal mogen arbiters die geen kaarten trekken op de toorn van Bröring rekenen. Nu had De Jong gemakkelijk een paar kaarten kunnen trekken, zeker voor Noordwijk-aanvoer- der Arnold Reinders die Sander Molenaar met z'n elleboog trof. Noordwijk: Korff: Van Kins, Smit. Ten Brinke, Patrick de Jong; Wim de Jong, Reinders (77. Klein), Azier; Korbee, Van Dam, Pitti. Katwijk: Van Duyn; Bouwmeester (74. Lentz). Robbers. Van dei Meer, Kwes- tro; Pronk. Molenaar. Van der Plas; Slootweg (90 Kuvt), Zwaan, De Bie (85. Dennis de Ridder I OUD-BEUERLAND F>ETER BLOK Het degradatiespook jaagt FC Lisse even niet meer na. Na de tweede achtereenvolgende overwinning (afgelopen zater dag won Lisse de degradatie topper bij SHO met 2-0, een week eerder was ARC met 1-0 'het haasje') kijkt de ploeg van Wim Eilander weer voorzich tig naar boven. De Lissenaren zijn op de ranglijst met stip gestegen: van de 'besmette' twaalfde (die een promotie/degradatie duel met een eersteklasser in houdt) naar de negende plaats. Het door FC Lisse fel begeerde linkerrijtje is tot op één punt genaderd, maar de positieve marge met de twaalfde positie bedraagt ook slechts één pimt. Maar de Lissenaren kijken niet langer naar beneden. FC Lisse wil eerherstel. De malai se heeft, zo vindt iedereen binnen de club, nu wel lang genoeg geduurd. Bovendien leert de traditie dat FC Lisse pas na de winterstop tot grootse daden en overwinnin gen komt. FC Lisse won bij SHO pas voor de \ierde keer dit seizoen. Eerder moesten alleen hek kensluiter Rozenburg (uit 3-2), Marken (uit 5-3) en ARC (thuis 1-0) eraan geloven. Voor een club van het kaliber FC Lisse is dat ronduit zwak. De voor malige topper heeft derhalve in de tweede seizoenshelft heel wat goed te maken. En dat is inmiddels tot grote vreugde van trainer Wim Ei lander tot alle spelers doorge drongen. „Mijn ploeg is pre cies op tijd wakker geworden. Alle spelers zien nu gelukkig in dat we niet langer op onze achternaam kunnen teren, want daarmee komen wij écht niet uit de gevarenzone. Al leen met negentig minuten keihard werken, kunnen we er weer bovenop komen." In Oud-Beijerland kreeg FC Lisse loon naar werken. De overdosis aan strijdlust werd uiteindelijk met een zege tast baar beloond. Maar óók tac tisch speelden de Lissenaren een puike partij. De geel-blau- wen wisten maar al te goed dat een nederlaag rampzalige (de voorlaatste plaats) gevol gen zou hebben. Daarom hield FC Lisse relatief veel mensen rond het eigen straf schopgebied en loerde het op een countertje. SHO, dat nor maliter graag het initiatief overlaat aan de tegenstander, wist niet goed wat het daar mee aanmoest en liep met open ogen in de val die door de Lissenaren was opgezet. Li bero John Klippel ging name lijk ver voor zijn verdediging spelen en bood daarmee de beweeglijke Lissese spitsen Remco van Bemmel en Jerrel Linger bij balbezit zeeën van ruimte. Toch duurde het lang voordat het aanvalsduo, dat niet bepaald in goede doen was, van zich deed spreken. Maar na goed 25 minuten kon Linger eindelijk ontsnappen aan zijn trage verdediger Jan Kuivenhoven en breedleggen op de meegelopen Van Bem mel die via de paal binnentik- te: 0-1. Voor die treffer was FC Lisse overigens wel een keer door het oog van de naald gekro pen toen alle verdedigers - en dat waren er zaterdag heel wat - een fractie te laat een stap naar voren zetten op het mo ment dat SHO-spits Glenn Brown in de diepte werd aan gespeeld. Brown schoof af op rechtsback Maurice Latuhar- harv, die in kansrijke positie de bal te zacht beroerde om de overigens zwak acterende Ron Bouman kansloos te la ten. Daarna werd SHO nim mer meer echt gevaarlijk, al bleef het gevaar van een toe vallige gelijkmaker op de loer liggen, omdat FC Lisse ver zuimde afstand te nemen. Jer rel Linger, Remco van Bem mel en Aad Bozuwa hadden daarvoor het vizier niet op scherp staan. Tot twee keer toe faalde Linger oog in oog met keeper Sander Groenen dijk hopeloos. Vlak voor tijd schoot diezelfde Linger FC Lisse wel letterlijk en figuurlijk in veilige haven: 0-2. Lisse: Bouman; Polman. Van der Zwet, Spruyt. Van der Lugt, Hoei Tan. Ras, Biervliet: Van Bemmel. Bo zuwa (73. Simons), Linger. vbm'apelle krijgt twee rode kaarten en verspeelt voorsprong il Zo nsburg janet van puk fser/e|nsburgse Boys heeft de goe- 5isvrj vorm n'el kunnen vasthou- jn. De ploeg die vorige week celleerde tegen koploper heveningen, mocht zaterdag- iddag blij zijn dat het op het ppertje gelijkspeelde tegen :t middelmatige Capelle: 2-2. De wedstrijd was niet goed, aar bracht in het tweede deel OJ>l spektakel, omdat scheids- chter Van Diemen uit Den lll&ag twee mannen van Cap- ille uit het veld stuurde en ndat Rijnsburgse Boys een hterstand van 0-2 goedmaak- issisd 1° de laatste minuut schoot die lattin de Louw het punt bin- mpic'n- Toevallig kregen in de vo- [k Mle ontmoeting in september r kw) Rijnsburgers Michel Roest voor' De Louw rood. De Capelle- Miclren wonnen toen met 3-2. SpaPe bezoekers hadden zich en et laten afschrikken door alle er nlede verhalen over Rijnsburg ijk verschenen onbevreesd op geIiortpark Middelmors. Capelle gespr1^' voor een ploeg die nu niet /ergJpaald bekend staat om zijn sfertJovallende spel, redelijk voort- g kriKend van start. mgeJNu was er ook weinig reden an ïi bang te zijn. want Rijns- irgse Boys begon de wedstrijd ïp, voorzichtig en slordig. De Rijnsburgers bewogen weinig en leden veel balverlies. Verge leken met het winnende team van vorige week, waren er twee veranderingen: de geschorste Michael de Roode en de licht geblesseerde Steve Faber ont braken en werden vervangen door De Louw in de achterste linie en Fred Bloem in de voor ste. De Louw maakte een slecht optreden nog goed door in de laatste minuut de gelijkmaker te scoren. Bloem, die nog niet veel in actie is gekomen, kon zijn collega's Wesley Slinger land en Mohammed Boulayou- ne bepaald niet blindelings vin den. Boulayoune, de Rijnsburgse ster van de laatste weken, had in het eerste uur weinig in te brengen bij zijn bewaker Ash- win Adriaans, bovendien leed hij veel balverlies. Pas tegen het einde van de wedstrijd kwam hij in goeden doen. Dankbaar pikte hij de goede passes op van invaller Peter Cadel om zich vervolgens met mooie be wegingen los te maken van Adriaans. Zijn inspanningen leidden tot een doelpunt in de 74ste minuut en de goede voor bereiding op de gelijkmaker van De Louw. Het veldoverwicht en de bes te kansen waren tot tien minu ten na rust voor Capelle, dat in de tiende minuut op voor sprong kwam, toen de verdedi ging van Rijnsburg niet goed in greep en de pas 18-jarige Jef frey Reith kon scoren. In de 53ste minuul kreeg middenvelder Tom Broeder rood, omdat hij een natrappen de beweging maakte. Trainer Aad Andriessen maakte zich zo boos dat hij eveneens een rode kaart kreeg, zijn tweede al dit seizoen. Meteen daarna profi teerde Marius Smolarek van een cadeautje van de Rijns burgse verdediging, maar daar na was het eigenlijk wel gedaan met Capelle. Tegen tien man begon het beter te lopen bij Rijnsburg. Martin den Haan (over) en Jo- han Boer (mislukt schot) kregen goede kansen. De bezoekers probeerden vooral tijd te rek ken, maar 'wonnen' daarmee alleen gele kaarten, voor de keeper en voor Harold van der Ent, die de bal weggooide. Hij had in de eerste helft een kaart gekregen voor het omver du wen van Wesley Slingerland. Capelle protesteerde hevig, ook wegens vermeend buitenspel van de gelijkmaker van De Louw en de emoties liepen na het laatste fluitsignaal behoor lijk op. Wesley Slingerland werd in de tweede helft door trainer Henk Wisman gewisseld. FOTO HIELCO KUIPERS Trainer Henk Wisman van Rijnsburgse Boys laakte de slappe instelling van zijn ploeg, die volgens hem werd veroor zaakt door de euforie na de overwinning op Scheveningen. „De hele week waarschuw je ze van alle kanten en dan gebeurt het toch", aldus Wisman, die het goede optreden van vorige week desondanks niet als een 'incident' beschouwt. „We heb ben toen verdiend gewonnen en we hebben de kwaliteit om bij de bovenste vier te eindi gen." Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest. De Kort. De Louw. Van Lochem (69. Ca del); Aalbersberg. Boer. Den Haan; Slingerland (80. De Mooij), Bloem. Boulavoune maassluis ronno broekhof Na het 0-0 gelijke spel tegen Excelsior Maassluis is ARC te rug op een plaats waar het in het verleden veel ervaring heeft opgedaan: in de kelder van de hoofdklasse. De Alphenaren komen voor het dertiende jaar uit in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal en eindigden acht keer in het rechterrijtje. ARC heeft evenwel 'goede' er varing met degradatievoetbal, want nooit daalde de ploeg daadwerkelijk af. De laatste competitiezege da teert van 7 november vorig jaar toen een 'historische' 7-0 over winning op Rozenburg werd geboekt. ARC stond toen vierde en deed weer aardig mee. Sindsdien won de Alphense ploeg geen enkel duel meer. Doordat ARC een beter doel saldo heeft dan Marken, staat het nu één plaats boven de po sitie die het spelen van promo tie/degradatiewedstrijden noodzakelijk maakt. „Het is niet anders. We moeten om gaan met de realiteit", zei ARC- -trainer Willem Berckenkamp die vorig jaar, toen zijn team verrassend kampioen werd, nog liefkozend 'prins' Berckenkamp werd genoemd. Maar het 'adel lijke' is er af bij de Racings. De gradatie van een kampioen zou overigens niet eens uniek zijn. In het seizoen '80/'81 over kwam het zaterdagkampioen DOS Kampen. ARC pakte zaterdag, zonder de geschorste Arthur van Orssa- gen en de geblesseerde Edgar van Tol, Rob Koster, Ard Blok en Fabian Gelderblom een puntje in een wedstrijd die tot een kwartier voor tijd oersaai was. De ARC-coach was het daar niet mee eens. Hij refe reerde onder andere aan de duels die de koppels Pascal Bloemheuvel - Dave Vermaas en Mark Jansen - Emanuel Monteiro uitvochten. Bloem heuvel en Jansen wonnen, want zowel Vermaas als de deze keer sloom ogende Monteiro scoor den niet. Kansen waren er in het eerste bedrijf nagenoeg niet. Mark Jansen haalde een inzet van Dave Vermaas van de doellijn. Aan de andere kant gebeurde hetzelfde met een schot van Ruud Bos na een goede loopac tie van Gidon Reinders Folmer. Dat er zo weinig kansen ont stonden had alles te maken met de gebrekkige opbouw bij beide teams. Door het vele balverlies op het middenveld speelde het spel zich voornamelijk daar af. Hanteerden de ploegen voor de verandering eens de lange bal. dan kwam die zelden aan. En zo ging dat ongeveer 45 minu ten door. Aanvankelijk ook in de tweede helft. Middenvelder Michel Bloemheuvel trad op de doellijn kordaat op bij een kop bal van Yalmald Kusten, maar verder bleef ARC vrij eenvoudig op de been. Zelf konden de Al- hoofdklasse a Tweede periode: Rijnsburgse Boys-Capelle 2-2 (0-1). 13. Jeffrey Reith 0-1, 56. Marius Smolarek 0- 2, 74. Mohamed Boulayoune 1-2, 90. Martin de Louw 2-2. Scheidsrechter. Van Diemen Toeschouwers: 800 Gele kaar ten: Robert de Heer, Marcel Smith (Capel le) Rode kaarten: Aad Andriessen (35 Trainer Capelle), Tom Broeder (53. Capel le), Harold van der Ent (89 2xgeel - Capel le). Noordwijk-Katwijk 1-1 (0-0) 82. Pieter Slootweg 0-1. 90 Patrick de Jong 1-1 Scheidsrechter: De Jong Toeschouwers: 1200. Gele kaarten: geen Excelsior M-ARC 0-0 (0-0). Scheidsrech ter: Sprong. Toeschouwers: 750. Rode kaart: Richard Rasens (70. 2x geel - Excel sior M) Barendrecht-Zwart Wit'28 1-2 (1-1) 8. Ge rard Meijer 0-1, 43. Fred Lagendijk 1-1 (strafschop), 71. Michel Visser 1-2 Scheidsrechter: Breugem Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Wim Bubberman, Fred Lagendijk (Barendrecht). Michel Visser (Zwart Wit'28) Rode kaart: Marco van den Heuvel (60. 2x geel - Barendrecht). Marken-Scheveningen 0-2 (0-0) 51 Ron de Jager 0-191. John Blok 0-2. Scheids rechter: Van Beelen Toeschouwers: 500 Gele kaart: Ron Cramer (Scheveningen) Quick Boys-Rozenburg 9-0 (1-0). 39. Pe ter Kruit 1-0, 51. Hans van der Plas 2-0, 54. Jaco de Jong 3-0. 57. Hans van der Plas 4-0. 62. Jaco de Jong 5-0, 77. Leo nard Pluimgraaff b-0. 81 Eigen doel 7-0. 86 Hans van der Plas 8-0. 89. Jaco de Jong 9-0 Scheidsrechter: Kamphorst. Toeschouwers: 1100. Gele kaarten: John Kroon, Leonard Pluimgraaff (Quick Boys), Ronald Venekamp (Rozenburg) SHO-FC Lisse 0-2 (0-1) 25. Remco van Bemmel 0-1, 88 Jerrel Linger 0-2. Scheidsrechter: Kohier Toeschouwers: 900 Gele kaarten: Dino Lima (SHO). Ron Bouman. Leon van der Zwet (FC Lisse). Schevening+ 16 Noordwijk 15 Barendrecht 16 Rijnsb Boys 16 Excelsior M 15 Quick Boys 16 Katwijk 16 Zwart Wit'28 15 FC Lisse 16 Capelle 15 ARC 16 Marken 16 SHO 14 Rozenburg 16 1 35 38-12 3 32 31-14 3 27 26-17 5 27 27-26 7 22 24-28 7 21 31-22 6 20 24-20 6 19 20-23 5 19 19-25 3 18 19-20 6 18 28-22 6 18 29-30 6 14 15-20 13 5 13-65 phenaren aanvallend ook geen vuist maken. Dat veranderde toen Richard Rasens twintig minuten voor tijd na een dom me charge (er stonden nog twee Maassluizenaren achter hem) op Mark Jansen met zijn tweede gele kaart kon vertrek ken. Maurice Balkhoven schoof iets door en kon zich zodoende in aanvallend opzicht iets meer laten gelden. Dat resulteerde onder meer in een voorzet van Wim Westenberg die Remco Blok voor het inkoppen had. De bal zeilde net over. ARC dacht nog even snel drie punten te pakken en koos de aanval. Maurice Balkhoven en René van Meggelen zagen hun schoten over de lat verdwijnen. Excelsior Maassluis kreeg door de plotselinge aanvalsdrift van ARC wel ruimte. Uri Trusfull schoot net naast na een knappe solo-actie. In de negentigste minuut werd Ruud Bos een strafschop onthouden. Hij kreeg een forse duw in de rug op het moment dat hij in kansrijke positie dreigde te komen. Sprong wuif de de buiteling weg. Dat had Ruud Bos misschien wel aan zichzelf te wijten. Twee minu ten daarvoor trapte de arbiter niet in een schwalbe van de Al phense spits. ARC: Admiraal; Van Meggelen, Balk hoven, Jansen. Pascal Bloemheuvel, Michel Bloemheuvel (74. Dijkman). Westenberg, Hordijk. Reinders Folmer (84. Van Beest). Bos. Remco Blok. Tweede periode Schevening+ 8-18 RiinsbBoys 8-15 Noordwijk 7-16 Excelsior M 7-13 Programma volgende week: Capelle-Noord- wijk, Katwijk-Excelsior M, ARC-Baren- drecht, Zwart Wit'28-Marken. Schevenin- gen-Quick Boys. Rozenburg-SHO, FC Lis- se- Rijnsburgse Boys. Topscorers: 1) Emanuel Monteiro (Excelsi or M), Hans van der Plas (Quick Boys) 11 doelpunten 3) Patrick van Dam (Noord wijk), Reggie Martina (Scheveningen), Ger- ro Sanders (Marken) 9 doelpunten 6) Ruud Bos (ARC), Mohamed Boulayoune (Rijns burgse boys), 8 doelpunten 8) Kemco van Bemmel (FC Lisse), Remco Blok (ARC), Steven Faber (Rijnsburgse Boys), Arne van Gelder (Capelle). Ron de Jager (Schevenin gen), Fred Lagendijk (Barendrecht), Davey Vermaas (Excelsior M) 7 doelpunten 15) Pieter Burremans (SHO). Peter van Duijn (Katwijk), Lennaert van Kalker (Rozen burg). Marco Kleijn (Noordwijk), Patrick Patrici (Scheveningen), Jeffrey Rutten (Scheveningen), Brian Stolk (Zwart Wit'28) 6 doelpunten. hoofdklasse b Tweede periode: DOVO-Spakenburg 2-1. Achilles Veen-Hoek 0-2, Bennekom-GVW 2-1. WGZ-Volendam 1-0, Huizen-Heer- jansdam 1-1, Kloetinge-AVW'66 1-2, Sparta Nijkerk-Kozakken Boys DOVO 14-29 Kozakken B 12-18 Spakenburg 15-23 Achilles V 12-17 Hoek 15-23 GWV 15-17 Huizen 15-21 AVW'66 13-15 Bennekom 14-20 Volendam 13-14 Sparta N 15-20 WGZ 14-13 Kloetinge 16-20 Heerjansdam 15-12 Tweede periode D0V0 7-14 Sparta N 8-12 Hoek 8-14 Kozakken B 5-11 Bennekom 7-12 hoofdklasse c Tweede periode: HZW-Harkemase Boys 2- 5, WHC-Be Quick'28 1-3, sc Genemuiden- Drachtster Boys 3-1, Flevo Boys-DVS'33 0-1. WOG-Urk 1-4, ACV-0lympia'28 1-2. IJsselmeervogels-Nunspeet 5-0. IJss'vogels 13-35 Harkemase B 13-17 Urk 15-34 Olympiad 14-17 Genemuiden 15-34 WHC 15-17 Be Quick'28 12-22 ACV 14-16 DVS'33 15-21 Drachtster B 13-11 Flevo Boys 14-20 HZVV 10- 4 VVOG 15-19 Nunspeet 14- 3 Tweede periode Urk 8-19 Genemuiden 8-16 IJss'vogels 6-16 WOG 8-14 eerste klasse b Derde periode: TOGR-Strijen 0-2, Excelsi or P-Zwaluwen V 2-2, WOR-KRV 2-1. 's- Gravenzandse SV-Delta Sport 1-1, Ter Leede-RWH 4-0, Spijkemsse-DOTO 0-2 Strijen 15-39 T0GR 16-19 Gravenzande 15-37 KRV 16-18 TerLeede 15-33 DOTO 15-13 Delta Sport 15-27 RVVH 15-12 tweedeklassec Derde periode: DSVP-Leiden 1-1, Monster- Forum Sport 3-2, PEC Den Haag-Honse- lersdijk 0-1, Voorschoten'97-KMD 3-0, HV0-JAC 3-2, Hoofddorp-LYRA 1-1. JAC 15-29 Lyra 15-20 HVO 14-28 Honselersd 13-16 Voorschoten 15-27 Leiden 14-14 Forum Sport 16-27 DSVP 15-12 Monster 15-26 Hoofddorp 13-11 PEC Den Haag 13- KMD 14-11 22 derde klasse a Derde periode: Hazerswoudse Boys-Duin oord 1-0, Kagia-Oegstgeest 8-1, LFC-Lug- dunum 3-6, UVS-Valken'68 4-2, Alphia- RCL 2-3, TAW-DS0 2-1. DS0 14-34 Hazersw B 13-15 RCL 14-33 Oegstgeest 12-14 Lugdunum 13-30 UVS 13-13 Valken'68 15-25 Kagia 14-13 TAVV 13-24 Duinoord 14- 8 Alphia 15-19 LFC 14- 3 vierde klasse a Derde periode: Koudekerk-MVKV 1-4, SVOW-BSC'68 3-0, SV35-SJC 4-2, Sleu- tels-Moerkapelle 3-0, Blauw Zwart-Noot- dorp 1-4, Woubrugge-LSW'70 3-2 SV35 16-35 Woubrugge 14-17 MVKV 14-32 Koudekerk 15-17 Nootdorp 14-31 BSC'68 13-14 LSW'70 15-25 Moerkapelle 14-11 SVOW 16-22 BlauwZwart 15-11 Sleutels 13-21 SJC 13- 4 vijfde klasse a Derde periode: Zoetermeer-KSD afg, VCL- Archipel/Ornas 6-2, GWS-de Jagers 4-5, DoCoS-Foreholte 0-1, Roodenburg-DWO afg. Marine-Abbenes 0-3. Abbenes 14-36 GWS 13-16 DWO 12-29 Marine 15-14 VCL 13-29 Roodenburg 12-12 De Jagers 14-27 Arch.pel/O 14- 9 Foreholte 15-20 DoCoS 13- 5 KSD 11-17 Zoetermeer 12- 4

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21