Bar^a buigt weer voor Valencia Vandenbroucke sterk én slim in pokerspel Sport Aamodt pakt leiding in Wereldbeker ski; Planckaert wint Kuurne-Brussel-Kuur' MAANDAG 1 MAART 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071 AZ teleurgesteld in Oude Kamphuis kerkrade» Zowel Ajax als AZ is teleurgesteld in Niels Oude Kamphuis. Tot verbijstering van deze clubs koos de 21-jarige speler van Twente voor Schalke 04. AZ was serieus in de markt voor de middenvelder. „Wij gingen er na een paar gesprekken met hem van uit dat hij naar ons zou komen", zei trainer Wil lem van Hanegem zaterdag. „Wij dachten echt dat we eruit wa ren, we hebben elkaar ook de hand geschud." Oude Kamphuis heeft een andere lezing: „Ik heb wel gesproken met AZ, maar dat was oriënterend. Dus er was ook geen akkoord." Het baart Jan Wouters zorgen dat een speler op die leeftijd liever voor Schalke kiest dan voor Ajax.Als hij het harde klimaat in het westen vreest dan heeft hij een goede keuze gemaakt. Dan is hij niet geschikt voor Ajax. Maar bij Ajax is geen harder klimaat. Al leen de druk is groter", aldus de Amsterdamse trainer. Rusland kampioen; Nederland vierde cranada Het Nederlands zaalvoetbalteam heeft zondagmid dag bij het EK in Granada naast een medaille gegrepen. Oranje verloor in de strijd om de derde plaats met 0-3 van Italië. Bij de rust was de stand al 0-2. Rusland onttroonde Spanje als Euro pees kampioen. De titelhouder moest zich na een serie straf schoppen gewonnen geven (8-5). Na de normale speeltijd was de stand 3-3. De verlenging leverde geen beslissende treffer op. Henke Larsson scoort maar door Glasgow Henke Larsson weet van geen ophouden in de Schotse competitie. De voormalige Feyenoorder maakte zater dag namens Celtic zijn 23ste competitietreffer in de thuiswed strijd tegen Dundee United. Daarmee hielp de Zweed zijn ploeg in de slotfase aan een zwaar bevochten zege: 2-1. Celtic keek tij dens het duel tegen Dundee United een kwartier voor tijd nog tegen een achterstand aan. Regi Blinker, ook ex-Feyenoord, stond aan de basis van de beslissende treffer. Voor Larsson (27) was het zijn tiende treffer in vijf duels. Glasgow Rangers, de ploeg van Advocaat, kwam al na vijf minuten via McCann op voorsprong. Het duurde tot aan de 74ste minuut totdat de mar ge via Wallace werd verdubbeld. Glasgow Rangers, met Van Bronckhorst in de basis, liep in de laatste vijf minuten via drie treffers alsnog uit naar een grote zege. Wallace (2x) en Johanson waren in de slotfase de doelpuntenmakers. Standard Luik haalt uit brussel» Standard Luik was zaterdagavond veel te sterk voor Beveren. De ploeg van trainer Ivic zegevierde met liefst 6-0. Emiel Mpenza blonk uit. De international maakte drie treffers en bereidde er twee voor. Anderlecht scoorde eveneens makke lijk in de uitwedstrijd tegen Sint Truiden: 4-1. Doelman De Wil de vervulde een hoofdrol. Bij de gelijkmaker van Sint Truiden ging hij vreselijk in de fout. Bij een voorsprong van 2-1 stopte de keeper van Anderlecht een strafschop. De treffers van de huidi ge subtopper kwamen op naam van Baseggio, Iachtchouk (twee) en Goor. Supporter verliest linkeroog bergamo Een supporter van Napoli heeft zondag bij rellen het linkeroog verloren. Rond het duel in de serie B tussen Atalanta Bergamo en Napoli raakten aanhangers van beide ploegen slaags. Fans van Atalanta hadden de auto van de supporter en zijn vriend omsingeld. Ze gingen de wagen met flesjes te lijf. De 27-jarige fan van Napoli werd daarbij in het oog getroffen. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht, maar zijn oog kon niet worden gered. Doelpunt van Benni voor Zuid-Afrika pretoria Benni McCarthy behoorde zaterdag tot de doelpun tenmakers bij Zuid-Afrika, dat met Heerenveendoelman Hans Vonk in de basis een kwalificatiewedstrijd van de Afrika Cup won van Gabon (4-1). De speler van Ajax scoorde tien minuten voor het einde in Pretoria voor 50.000 toeschouwers het laatste doelpunt van het duel. Boogers naar Dordrecht'90 Dordrecht Marco Boogers speelt de komende twee seizoenen voor Dordrecht'90. De spits is in dienst van Volendam, maar kan door een clausule in zijn contract aan het einde van dit sei zoen transfervrij vertrekken. Boogers wordt na afloop van zijn actieve voetbalcarrière technisch manager van de club. Vanaf volgend seizoen gaat hij al over het technisch beleid adviseren. George Boateng trefzeker bij Coventry City VOETBAL Louis van Gaal wil voorlo pig niets meer van Valen cia weten. De trainer van Barcelona incasseerde za terdag tegen de Spaanse subtopper opnieuw een nederlaag. In het morren de Nou Camp werd het 2- 4. Tien minuten voor tijd was het nog 2-2. Eerder deze maand won Valencia voor de beker ook al twee keer van de Catalaanse topclub (3-4 en 2-3). barcelona rtr/anp Kluivert was één van de weinige spelers die zich aan de malaise bij Barcelona onttrok. Hij bracht beide treffers van de thuisploeg op zijn naam (1-1 en 2-2). Claudio Lopez was de kwelgeest van zijn bewaker Frank de Boer. De spits van Va lencia was goed voor twee doel punten. De Roemeen Ilie en Angulo, na een schot van Lopez tegen de lat, maakten de andere treffers. Barcelona bleef echter koploper omdat Mallorca thuis op 1-1 bleef steken tegen num mer laatst Tenerife. Het ontslag van Guus Hiddink heeft bij Real Madrid niet geleid tot snel suc ces. Drie dagen na zijn vertrek liep Real bij Real Betis tegen een pijnlijke nederlaag aan: 3-2. John Toshack, de opvolger van Hiddink, bekeek de wedstrijd vanaf de tribune. Hij mocht nog niet op de bank plaatsnemen, omdat het bestuur van Real Madrid nog geen overeenstem ming heeft bereikt met de Ne derlandse coach over de finan ciële afwikkeling van het twee jarige contract. Real Madrid werkte via treffers van Raul en Morientes twee keer een ach terstand weg. Twee minuten voor tijd werd Panucci uit het veld gestuurd na zijn tweede gele kaart. Met tien spelers kreeg Real nog twee goede kan sen op de winnende treffer. Die viel echter in de slotminuut aan de andere kant. Oli bezorgde Betis de knappe winst. Engeland In de Premier League was Ge orge Boateng op schot voor zijn club Coventry City. De oud- Feyenoorder maakte na de rust twee doelpunten in de zware uitwedstrijd tegen Aston Villa. Coventry won verrassend met 4-1. John Aloisi scoorde even eens twee keer. Voor voormali ge koploper Villa scoorde Dub lin uit een dubieuze strafschop (2-1). Koploper Manchester United kwam tegen degradatie kandidaat Southampton moei zaam tot winst: 2-1. Alle treffers vielen in de laatste tien minu ten. Invaller Keane en top- Twintigste speeldag: Freiburg-VI 0-0, HSV-Leverkusen 0-0, D«J- Nürnberg 3-0, Eintracht-M'gladbc Rostock-Bayern M. 0-4, 1860ie Duisburg 0-0, Schalke '04-Herth^ Stand aan kop: Bayern M. 20-50 Dortmund Leverkusen 20-38 Wolfsburg Kaisersl. 20-38 HSV 1860 Münch 20-36 Bremen Hertha BSC 20-33 Stuttgart t 'li Achtentwintigste speeldag: Aston ventry 1-4, Charlton A-Nottinghf: Chelsea-Liverpool 2-1, E verton,! don 1-1, Man.United-Southampr Sheff.Wed.-Middlesbr. 3-1, To!1: Derby C 1-1, West Ham-BlackbC Newcastle-Arsenal 1-1. fi Stand: 28-57 Newcastle S 27-53 Tottenham 7 27-50 Middlesbr. 27-44 Leicester 11 26-42 Everton V 27-40 Charlton t*\ 27-39 Coventry 27-38 Blackburn ,V 26-37 Southampton 26-35 Nottingham^, i 1-1, Empoli-Sampdoria 0-1, '„1 Fiorentina 1-1, Venezia-Udinese cenza-Lazio 1-2. U! Stand: 23-48 Ban 23-44 Cagliari 81 23-44 Perugia AC Milan 23-43 Sampdoria^ Udinese 23-36 Piacenza 23-35 Salernit. 0 23-35 Vicenza 4; 23-34 Empoli Juventus Bologna 1.0-01 cinpuii 23-32 Empoli 2 [W 23-28 mindering t3 Hoogvlieger Dion Dublin van Aston Villa wint dit kopduel, maar Coventry City wint de wedstrijd. schutter Yorke (zestien treffers) brachten United op voor sprong. Le Tissier scoorde in blessuretijd namens Sou thampton. Nummer twee Chel sea won met dezelfde cijfers van Liverpool. Arsenal verloor gisteren bij Newcastle United twee kostbare punten. Via Anel- ka kwam de Londense club na nog wel op voorsprong. Elf mi nuten voor tijd bezorgde Ham man de ploeg van trainer Gullit alsnog een punt: 1-1. Arsenal heeft, met een wedstrijd minder gespeeld, nu zeven punten minder dan koploper Manches ter. Sheffield Wednesday was met 3-1 te sterk voor Middles brough. Voor de ploeg van Wim Jonk scoorde Booth twee keer. Italië Dankzij Sinisa Mihajlovic staat Lazio Roma riant aan kop in de Italiaanse Serie A. De Joegoslaaf schoot zijn ploeg gisteren in de negentigste minuut uit een vrije trap naar de 2-1 winst bij het laaggeklasseerde Vicenza. Het stond 1-1 door doelpunten van de Portugees Conceicao na mens Lazio en Cardone van de thuisploeg. Parma klom over AC Milan en Fiorentina naar de tweede plaats achter Lazio. Het spitsenduo Chiesa en Crespo was daarvoor verantwoordelijk. De eerste scoorde tegen Peru gia tweemaal voor rust, Crespo besliste het duel tien minuten voor tijd nadat Bucchi eerder had tegengescoord. Fiorentina, de nummer drie op de ranglijst, pakte in de slotfase een punt in de uitbeurt bij Salernitana. Tor- ricelli was verantwoordelijk voor de late treffer (1-1). AC Mi lan had de 1-0 nederlaag bij AS Roma aan zichzelf te wijten. Tot twee keer toe kreeg Leonardo in de bal voor het inschieten, maar beide keren miste de Bra ziliaan. Na ruim een uur spel viel de beslissing. Paulo Sergio kopte raak op aangeven van Totti. Het duel tussen Aron Winter (Inter) en Edgar Davids (Juventus) leverde zaterdag een winnaar noch doelpunten op: 0-0. Duitsland De Duitse titel is voor Bayern München nog slechts een kwestie van tijd. Zaterdag liep de superieure koploper verder uit op de concurrentie. De top club uit Beieren zegevierde zelf royaal bij Hansa Rostock (0-4). Leverkusen (0-0 bij Hamburger SV), TSV München 1860 (0-0 te gen MSV Duisburg) en Hertha BSC (0-0 tegen Schalke) lieten punten liggen. Door de eigen zege en het geklungel bij de 'belagers' liep de voorsprong van Bayern München op tot twaalf punten. Bayem kwam traag op gang bij degradatie kandidaat Hansa. De Braziliaan Eiber brak pas na zeventig mi nuten de ban. Daarna scoorde de lijstaanvoerder vlot. Via tref fers van Jancker, opnieuw Eiber en routinier Matthaus boekte Bayern alsnog een grote zege. Leverkusen, dat eind november nog koploper was, wacht in het nieuwe jaar nog steeds op de eerste zege. Borussia Dortmund won met 3-0 van FC Nürnberg, met Rene van Eek in de gelede ren. De treffers kwamen op naam van Möller, Chapuisat en But. Schalke'04, met De Koek en Van Hoogdalem in de basis, kwam in eigen huis niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Hertha BSC. De ploeg van trainer Huub Stevens, zonder de geschorste Mulder, zag Büs- kens, Müller en Max grote mo gelijkheden missen. Zesentwintigste speeldag: Celtic Utd 2-1, Dundee-Johnstone 0-1 Aberdeen 0-2, Motherwell-Dunfeie Kilmarnock-Rangers 0-5. ;p Stand aan kop: Rangers 26-59 Motherwell® Celtic 26-49 Aberdeen ,ti Johnstone 26-42 Dundee r Kilmarnock 25-41 Dundee Ur^: Vierentwintigste speeldag: Bilbao 0, Atl.Madrid-Oviedo 0-0. Bare® lencia 2-4, Betis-R. Madrid 3-2,1 vo-Sociedad 0-1, Mallorca-TeneB Santander-Alavés 2-0. Vallad® manca 4-1, Villarreal-Espanyol 2 goza-Extremad 3-1. Stand aan kop: 24-44 Bilbao ffü 24-42 Real Madri,p[ 24-40 Sociedad 24-39 Zaragoza 24-38 le Barcelona Mallorca Valencia Celta Deportivo gpd-verslaggever Vijfhonderd meter voor de fi nish al zei Wilfried Peeters 'pro ficiat'. Maar Frank Vanden broucke was er niet zeker van of zijn medevluchter zich daar mee neerlegde bij de nederlaag of dat de felicitatie onderdeel was van het pokerspel, dat de finale van de Omloop Het Volk beheerste. De Belg nam het ze kere voor het onzekere en dwong zijn rivaal in de straten van Lokeren een korte sprint op. Aan de manier waarop hij Peeters versloeg, kwam weinig gokken te pas. Vandenbroucke was in de traditionele opening van het seizoen de sterkste van de ruim 190 renners die onder een loodgrijze hemel uit Gent waren vertrokken. De Omloop Het Volk ontleent zijn karakter niet aan een ex treem zwaar parcours, maar za terdag maakte de regen de sei zoensopening tot een kleine Ronde van Vlaanderen. De pure sprinters hadden er weinig te zoeken en de koers verliep min der voorspelbaar. De 54ste Om loop Het Volk was een serieuze krachtmeting van de sterkste eendags-coureurs. Dat zich daarbij geen enkele renner van de Rabobankploeg schaarde, was teleurstellend; dat de naar Mapei overgestapte Max van Heeswijk daar lange tijd wél deel van uitmaakte was hoopgevend en dat de uiteinde lijke kopgroep was samenge steld uit machtsblokken van Mapei (Museeuw, Peeters, Steels), Lotto (Tsjmil, Plancka ert, Feys) en TVM (Van Petegem en Knaven) lag voor de hand. Frank Vandenbroucke, overge stapt van Mapei naar Cofidis omdat hij de enige kopman wil zijn, was een eenling. Dat dat niet altijd een nadeel is bleek in de finale, die na 183 kilometer, elf Oost-Vlaamse klimmetjes, veel regen, modder en kou op gang kwam. Door de vooruitgeschoven De Belg Frank Vandenbroucke komt zegevieend over de finish in de eerste klassieker van het nieuwe sei zoen. Zijn landgenoot Wilfried Peeters, geen ploeggenoot, wil het even niet zien. foto cpd positie van Peeters was Tom Steels geneutraliseerd. Mu seeuw had zich dus moeten op offeren, maar de van een ernsti ge knieblessure herstelde ren ner zag dat als verraad aan Pee ters en was er bovendien voor bevreesd dat anderen (Van Pe tegem, Tsjmil, Planckaert) in dat geval zouden profiteren van zijn werk. Bovendien is zijn re latie met Vandenbroucke niet zo slecht als wordt veronder steld. Met andere woorden: er waren voor Museeuw slechtere winnaars denkbaar. Knaven zei dat hij nog wel had geprobeerd zijn kopman Van Petegem terug te brengen, 'maar niemand nam over'. Planckaert, die gis teren wel succesvol was in Kuume-Brussel-Kuume, waar hij Museeuw in de spurt klopte, wekte de suggestie dat hij wilde afwachten ('Ik wilde wel, maar het leek alsof Vandenbroucke op een brommerke reed'), maar het kwam er toch vooral op neer dat de één voor de ander de kastanjes niet uit het vuur wenste te halen. Vandenbroucke, vorig maand vader geworden van een doch ter, droeg zijn zege op aan Nico Mattan, zijn beste vriend met wie hij samen van Mapei naar Cofidis is gegaan. Mattan heeft last van hartritmestoornissen. Afkeuring dreigt. Daardoor zal Vandenbroucke het vaak alleen moeten opknappen in de finale van grote koersen. Dat lijkt een groot nadeel, maar de verliezers legden de geïsoleerde positie van de Belg in de Omloop Het Volk uit als een voordeel. Soms kun je beter alleen vooruit zijn dan met een ploegmaat. „Nu hoefde hij geen verantwoorde lijkheid te nemen", zei Hendrik Redant, ploegleider van TVM. „Niemand die hem er op zou aankijken als hij zijn werk in de kopgroep niet had gedaan", zei Servais Knaven. Al even eensgezind waren de geklopten over de vraag of hij de terechte winnaar was. „Geen twijfel mogelijk", aldus Theo de Rooy, wiens Rabobank-renners de slag misten waardoor hij de kaart Van Bon niet kon spelen. „Zo'n wedstrijd als vandaag mag dan een pokerspel zijn, het is grappig om te constateren dat alles uiteindelijk op zijn plaats valt. Dat de beste ge woon wint." In de oefentweekamp tussen FIDE-wereldkampioen Karpov en de Nederlander Piket is de zesde partij in remise geëin digd. De stand in de match is nu 3-3. Alle partijen eindigden in een puntendeling. De 30-ja- rige grootmeester uit Leider dorp had het in de zesde partij Evenwicht tussen Piket en Karpov niet gemakkelijk. Na een Nim- zo-Indische opening ruilde de met wit spelende Karpov al snel de dames, wat tot een midden spel leidde waarin Piket enkele zwakke pionnen had. Karpov toonde eens te meer aan dat hij la' niet meer de slagvaardo van weleer heeft. In heW1 spel, dat zeker wat betén wit stond, kon hij geen dif1 plan vinden, waarna F opnieuw in hevige tij^ kwam. Piket had verver geen moeite om het eii31 remise te maken. Vé0: wordt de zevende par^i speeld. Piket heeft dan wiu< le De Noor Jagge heeft gisteren in het Duitse Of- terschwang de wereldbeker slalom gewonnen. Zijn landgenoot Aamodt finishte als derde en neemt daardoor de leiding in de tussenstand van het algemeen klassement over van de Oos tenrijker Maier die achter zijn landgenoot Eberharter vierde op de reuzenslalom werd. Jagge boekte zijn tweede zege in dit seizoen. Eerder schreef hij de slalom in het Italiaanse Sestriere al op zijn naam. In Ofterschwang bleef Jagge de Oostenrijker Stangassinger ruim een seconde voor. Aamodt kwam bijna ander halve seconde tekort. Bij de reuzenslalom heersten de Oostenrijkers. Erberharter was voor landgenoot Knauss de snelste. De Zwit serse specialist Von Grüningen liet de derde tijd noteren. Hij was zeshonderdste van eele conde sneller dan nummer vier Maier. De na tenrijker verloor daardoor zijn leidende pon in het algemeen klassement over de reuzeipi lom en de slalom. Aamodt leidt met 1130 |ic ten, Maier volgt op 27 punten en de Nooriei staat derde met 1089 punten. De vrouwerfi ren dit weekeinde in het Zweedse Are wa^ie wereldbeker afdaling op het programma stte Götschl onderstreepte haar klasse en worire nieuw. De Oostenrijkse had aan de finisliet venhonderdste van een seconde voorsprojncf haar landgenote Dorfmeister. De Duitse Rri eindigde als derde. In de tussenstand va1 wereldbeker afdaling leidt Götschl soeveoi Ze heeft 460 punten, 101 meer dan de Digt nummer twee Gerg. Dorfmeister staat melh punten derde. tai |ee kuurneanp Jo Planckaert was zaterdag al een van de hoofd rolspelers tijdens de Omloop Het Volk. Maar voor zijn tweede zege in het nog jonge wielersei- zoen moest de 28-jarige Belg tot zondag wach ten. In de semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuur- ne klopte hij medevluchter Johan Museeuw in de sprint. Museeuw zat gisteren tijdens de finale van Kuume-Brussel-Kuume in de tang bij twee ren ners van de Belgische Lotto-ploeg. Medevluchter Jo Planckaert hing in het wiel van de voormalig wereldkampioen, diens ploeggenoot Andrei Tsj mil was in aantocht. Museeuw moest daarom de sprint wel aangaan, Planckaert liet hem in de laatste vijftig meter eenvoudig achter zich. „Ik zat in een zetel, hoefde alleen maar af te wachten", analyseerde de winnaar zijn tweede zege van het seizoen. Eerder won Planckaert de tweede etap pe in de Ster van Bessèges. Jan Svorada won gis teren in het Spaanse Vera de Clasica de Almeria. De Tsjech versloeg in de stromende regen de Ita liaan Nicola Minali en de Spanjaard Angel Edo in de sprint. De Zwitserse Rabobank-renner Markus Zberg werd vijfde. De Italiaanse Tourwinnaar ch Marco Pantani finishte in het peloton. Alel? Vinokoerov uit Kazachstan schreef zatertj™ Ronde van Valencia op zijn naam. De Om deed dat in stijl. F1 De beste debutant in het profpeloton vai0* won het tweede deel van de vijfde en 11' etappe, een tijdrit over 13 kilometer in de let tenplaats Benidorm. Vinokoerov bleef in sluitende wedstrijd de Italiaan Belli en deF jaard Mauri voor. In het eindklassement wJa* gevolgd door opnieuw Belli en door de SpaF1 Rodriguez. De Italiaan Stefano Zanini zeg^F eerder in het eerste deel van de etappe. lr.1€ de snelste in de eindsprint na een rit over ij16 meter tussen Calpe en Benidorm. |e Miriam Melchers heeft in Canberra, Aiier de openingswedstrijd van het vrouwenwi£e zoen gewonnen. Zij was de snelste in delVG etappe van de Tour de Snowy. De AmeriKe Mary Holden werd tweede, de Nieuw-Zee^- Susie Pryde derde. Melchers is met de nare vrouwenselectie, onder leiding van oud-cf80 Jean-Paul van Poppel, in Australië. De vrPa bereiden zich voor op de eerste wereldbekt *- strijd, 7 maart in Sydney.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18