Pamflettenoorlog blijft uit bij Artesialoop Koudekerks bedrijf steekt geld in nieuwe Beatrixbrug Rijn Veenstreek Oud-wethouder Van Dijk nog geen' chef met lef Provincie staat Ter Aar meer bedrijven toe op Bovenland Wie bang is voor een ilauw oog kan leter gaan dammen Aanleg skatepark aan Meerkreuk helft duurder chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv -chef marieta kroft. 071-5356411 Voetballer te gast bij Kids Club m.phen aan den rijn Voetbal neemt een belangrijke plaats in bij de talentenjacht van Kids Club op zaterdag 13 maart. Clown Snappie ontvangt dan in de aula van het Scala College aan de Diamantstraat in Alphen aan den Rijn onder andere een geta- ;enteerde voetballer. Een andere gast van Snappie legt aan kin- E- deren van 6 t/m 12 jaar uit hoe zij kunnen zaaien en oogsten. De toegang tot de lóds Club is gratis. ok e Lang spreekuur voor Kerk en Zanen m.phen aan den rijn Nieuwe bewoners van de Alphense wijk I" Kerk en Zanen kunnen vanaf woensdag 3 maart wekelijks bij de 'C gemeente terecht op een spreekuur van negentig minuten. Wet- louder H. Groen in 't Wout wil op die manier tekst en uiüeg ge- /en over de werkzaamheden in de wijk, die overlast kunnen /eroorzaken omdat niet alle woningen tegelijkertijd worden op- geleverd. Zaken als straten, straatverlichting en het ophalen van >n luisvuil zijn daardoor nog niet of provisorisch geregeld. Op het n" woensdag-spreekuur van 16-17.30 uur staan medewerkers van lis- diverse gemeentelijke afdelingen nieuwe bewoners te woord. Dat doen zij in het tijdelijke kantoor van bouwbedrijf M M lan het Polderpeil 83/87. Belangstellenden kunnen ook sugges- :ies aandragen voor onder meer de aanleg en inrichting van het spenbare gebied, toekomstige groenvoorzieningen en wijkbe heer. Verkiezingsavond in Alphen en vlphen aan den rijn De gemeente Alphen verwacht de uitslag <an provinciale-statenverkiezingen in een uur rond te hebben. n £ij houdt woensdag 3 maart een speciale openbare uitslagen- ivond in de raadszaal aan de Castellumstraat. De bijeenkomst te segint om 20 uur. Rond 21 uur is de Alphense uitslag bekend. Alphense betrapt in hennepkwekerij ln jOSKOQpBij de ontmanteling van een hennepkwekerij in Bos- s coop heeft de politie een 25-jarige Alphense aangetroffen. Zij e'" weigerde de deur van de woning in de Snijdelwijklaan te ope- n ien. Toen de politie toch binnendrong, was zij bezig om de :oppen van hennepplanten af te knippen. De politie telde 21 ïre jngeknipte en 45 geknipte planten. De Alphense en de bewoner e' nochten na verhoor weer naar huis gaan. De bewoner moet len ,jch voor dg rechter verantwoorden voor de hennepkweek en /oor een vergelijkbare zaak in de zomer van 1998. ie- Verdachten 'overval' gaan vrijuit or~ mphenaan den run» Drie Alphenaren in de leeftijd van 22 tot 24 aar zijn zaterdagavond door de politie op de Kennedylaan in Mphen aangehouden. Getuigen van een 'overval' van een cafe- :aria in de Van Nesstraat hadden het kentekennummer van de luto van de drie genoteerd en doorgegeven aan de politie. Eén /an de drie zou een voorwerp dat leek op een vuurwapen bij tich hebben gehad. Dit werd aan de eigenaar van het cafetaria gemeld die de politie belde. Uit het verhoor van de drie man nen, die alle beschuldigingen ontkenden, bleek echter dat zij hadden betaald voor hun aankopen. In de auto werden ook geen wapens aangetroffen. Invalidenvoertuig vernield clphen aan den run Vier jongens hebben gisteren in de Willem- itraat in Alphen het voertuig van een invalide man vernield. Ge- uigen meldden de politie hoe de jongens het voertuig voor de woning van de eigenaar omver duwden en op zijn zijkant op de toep lieten liggen. Het wagentje liep diverse deuken en krassen pp. De politie is op zoek naar de vier. h Actiegroep wijst op 'schonesportschoenen in Koudekerk koudekerk aan den rijn tim brouwer de koning „Moet ik soms op blote voeten de straat op?" Vlak voor de start van de Artesialoop in Koude kerk stelt een deelnemer de vraag met een mengeling van ironie en ergernis aan actie voerders tegen New Balance, een sponsor van de prestatie loop van afgelopen zaterdag. Met zijn snedige opmerking heeft hij de kleumende folder aars van FNV Bondgenoten en Schone Kleren Kampagne tuk. Blauwbekkend geven zij toe dat dat niet het doel is waarnaar zij streven. Hoewel de tekst op hun A4- tje duidelijk genoeg is, hebben de actievoerders nog heel wat uit te leggen aan het sportieve voetvolk. Sommige deelnemers pakken beleefd een folder aan zonder acht te slaan op de tekst, andere zijn al zo bezig met hun voorbereiding op de loop dat zij de actievoerders niet eens opmerken. En de lo pers die wel een blik op de tekst werpen, trekken soms een ver keerde conclusie. „Zij denken dat zij van ons niet meer op schoenen van New Balance mogen lopen", zegt Hanneke van Oijen (FNV) vol verbazing. In de luwte van de ingang van sporthal De Rid derhof legt zij uit wat zij van de hardlopers verwacht. „Ze moe ten voortaan op schone sport schoenen van dat Amerikaanse merk lopen. Dus zonder dat er de smet aan kleeft van slechte arbeidsomstandigheden bij de vervaardiging van de schoenen in een lage-lonenenland als China. Laat iedereen maar een kritische brief schrijven naar de importeur." Óm dat onder de aandacht te brengen is de Bossche FNV-be- stuurder net als de geharde Amsterdamse delegatie van Schone Kleren Kampagne al op zaterdagochtend naar Koude- Een nietsvermoedende deelnemer krijgt voor het begin van de Artesialoop een folder in zijn handen gedrukt van kleumende actievoerders. Links op de voorgrond staat Esther de Haan van Schone Kleren Kampagne. foto engel lameijer kerk afgereisd. Niet om mee te doen aan de 5, 10, 15 of 25 kilo meter door het Zuid-Hollandse polderlandschap, maar om honderden prestatielopers ruim voor het startschot hun bood schap in de maag te splitsen. De opkomst op de koude en natte februaridag valt Van Oij en, die voor het eerst bij een hardloopevenement actie voert, nog mee. Alleen verbaast het haar dat zij geen vertegenwoor diger van de gewraakte sponsor aantreft. De Nederlandse im porteur van New Balance had daags tevoren namelijk een te genoffensief aangekondigd. Maar tot een pamflettenoor log op Koudekerks grondgebied komt het niet. Organisator Theo Visser wijst de ongeveer 250 deelnemers („Ik had op meer gerekend") bij de start op een Engelstalige fax van New Balance, waarin het Ameri kaanse moederbedrijf de aantij gingen probeert te weerleggen. „Belangstellenden kunnen na afloop de tekst inzien", schalt Visser door de microfoon. New Balance-kopstuk Jim Davis schrijft dat hij de actie betreurt. omdat zijn bedrijf ook in Azië geen schoenen produceert on der mensonterende omstandig heden. Als de lopers er de sokken in hebben gezet, relativeert Visser de bemoeienis van de sponsor met de Artesialoop. „Dankzij New Balance sparen wij de huur van de elektronische tijd klok a 450 gulden uit. Verder le vert het bedrijf de startnum- mers. Maar het is niet eens on ze hoofdsponsor." Die achtergrondinformatie misten de actievoerders toen zij tien dagen geleden de Artesia loop uitkozen om voor schone schoenen te pleiten. Het initia tief daarvoor ging uit van FNV Bondgenoten. Uit solidariteit met hun Amerikaanse zusteror ganisatie Unite verhief de bond snel een door het schoenen- merk gesponsorde polderloop tot speerpunt. In de Verenigde Staten, waar Unite in de clinch ligt met New Balance, richtte de vakbond zijn pijlen op de met 30.000 deelnemers drukbe zochte marathon van Boston. Zo'n groot evenement zou een kolfje naar de hand van Es ther de Haan zijn. Voor de Schone Kleren Kampagne be zoekt zij geregeld sportmanifes taties. Zo heeft zij de Dam-tot- Damloop van Amsterdam naar Zaandam, goed voor 16.000 deelnemers, al op haar condui testaat. Daar had zij een veel voud nodig van de duizend fol ders die bondgenoot FNV voor de Artesialoop had laten druk ken. „Jammer dat er een naam in de tekst staat, anders hadden we de rest elders kunnen ge bruiken", zegt zij terwijl ze een 1 blik werpt op de doos die nog voor driekwart gevuld is. Dat de informatie over vuile werkplaatsen en schone sport schoenen bij alle hardlopers is overgekomen, durft De Haan niet te beweren. Wel is zijzelf een stuk wijzer geworden van haar uitstapje naar Koudekerk. „Tot vandaag wist ik absoluut niet waar het dorp lag", bekent zij. „Toen wij de fax van de Amerikaanse vakbond lazen, dachten wij er een vergissing in het spel was. Ze wilden ons naar Koudekerk aan den Rijn sturen, maar ze bedoelden on getwijfeld Ouderkerk aan de Amstel." Ter Aar verheugt zich op de komst van drie afdelingschefs. Eén /an de nieuwelingen die met succes reageerden op een oproep /oor 'chefs met lef is oud-wethouder A. van Dijk van Leider- lorp. Het raadslid van Burger Belangen Leiderdorp wil echter liet reageren op zijn aanstelling. Uit de informatie van zijn hieuwe werkgever*bleek dat Van Dijk afkomstig is uit Zeewolde, ivaar de Leiderdorper op dit ogenblik werkzaam is. Secretaris P. Vonk doet niet geheimzinnig over de nieuwe rhef. die de afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Dnder zijn hoede krijgt. „Zijn dienstverband gaat op 1 juni in", iidus Vonk. Ook waarnemend-burgemeester L. Lyklema ont- cent dat er sprake is van verstoppertje spelen. „Zeewolde is in- jlerdaad niet zijn woonplaats, maar daar werkt hij op dit ogen blik. Ik geloof niet dat het Van Dijk aan lef ontbreekt", zei Lykle- na vanmorgen op zijn wekelijkse rit van zijn woonplaats Kol- um naar het gemeentehuis van Ter Aar. „Zo kwam hij bepaald liet over tijdens de sollicitatiegesprekken. Dat Van Dijk als oud- vethouder van Leiderdorp bij ons aan de slag gaat, ach, dat kan ïen voordeel of een nadeel zijn." De Koudekerkse handelsonderneming Reco BV is bereid twee ton bij te dragen aan de kosten voor de aanleg van de zogenoemde Beatrixbrug. Directeur R. Reigwein ver wacht dat meer bedrijven op het industrieterrein aan de Hoogewaard volgen. Hij hoopt daarmee te bereiken dat de brug er zo snel mogelijk komt. koudekerk aan den run marieta kroft Het bedrijfsleven in Koudekerk vraagt al jaren om een ontslui ting via een nieuw aan te leggen brug over de Oude Rijn tussen de Hoogewaard en de Hoorn in Alphen. De directeur van Reco BV verwacht het bedrag van twee ton in een jaar terug te hebben verdiend als de Beatrix brug er eenmaal ligt. Reigwein: „We kunnen nu met onze wa gens twee kanten op. Als we richting Leiden gaan, moeten we over de Koudekerkse brug. De ruimte om de bocht te ne men is veel te krap. Op verzoek van de gemeente Rijnwoude rij den we meestal via Alphen. Maar door de vele omleidingen zijn we dagelijks minimaal een kwartier tot twintig minuten ex tra kwijt om in de richting van Leiden te kunnen komen. In de spits zijn we nog veel meer tijd kwijt." De handelsonderne ming heeft tien vrachtwagens en dertig tot veertig serviceau to's op de weg. Adjunct-secretaris B. Schut- tenbeld van de Kamer van Koophandel vindt het een 'fan tastisch' gebaar van Reco BV. „Duidelijk is het signaal dat Re co hiermee afgeeft: de nood on der het bedrijfsleven in Koude kerk is hoog." Hij plaatst echter ook kanttekeningen. „Deze bij drage komt wel in een heel vroeg stadium. We zijn nog be zig met een haalbaarheidsstu die. Dit onderzoek moet uitwij zen hoeveel geld er met de brug en de weg ernaar toe is ge moeid. Vervolgens moeten we kijken wie de kosten dragen en moeten de gemeenten Alphen en Rijnwoude het met elkaar eens worden over de plaats. In het verleden is een bedrag van vijftien miljoen gulden ge noemd dat gemoeid is met de aanleg van de Beatrixbrug. Maar volgens Schuttenbeld staat dit niet vast. De adjunct secretaris verwacht dat de ge meenten Rijnwoude en Alphen en de provincie Zuid-Holland een groot deel van de kosten voor hun rekening nemen. Ook het bedrijfsleven komt in beeld, aldus Schuttenbeld, al kleven hier nog nadelen aan. „We zoe ken nog naar een eerlijk instru mentarium. Bij zo'n bijdrage van welwillende bedrijven den ken anderen vaak: mijn buur betaalt wel en ik profiteer mee. Wij willen naar een eerlijke ma nier. We denken dat het bedrag op de een of andere manier bij het bedrijf moet terugkomen. Bijvoorbeeld doordat de grond meer waard wordt of door een reclamebord langs de weg." Schuttenbeld verwacht in mei de resultaten van de haal baarheidsstudie naar de Bea trixbrug te kunnen presenteren. Tegenslag voor strandtenthouders De exploitanten van strandpa viljoens in Katwijk hebben te maken met tegenslag. Vanwe ge de weersomstandigheden konden de meesten vandaag niet beginnen met de opbouw van de paviljoens. Vanaf van daag mogen de eigenaars offi cieel beginnen met hun werk zaamheden op het strand. Jannie van Beelen, eigenaar van Het Strand, baalde van morgen dat zij niet kon begin nen. „We hebben het nog even geprobeerd, maar het kon echt niet. Er stond te veel wind." De gehuurde kraan heeft Van Beelen weer terug gestuurd. „Maar als het even kan, dan gaan we weer aan het werk. We hebben maar twee uur nodig om de zaak op te zetten." Kees van Duyn, de enige die van de gemeente toestemming kreeg om eerder te beginnen, constateerde vanmorgen tot zijn voldoe ning dat zijn paviljoen de pit tige windstoten van vandaag vooralsnog had 'overleefd'. lt NTHUIZEN/HAZERSWOUDE e- 3NSTANTIJN HOFFSCHOLTE n wee Nederlandse kampioe- n- ^n, trainers uit de nationale p, veertig leden, organisator ir in het Zuid-Hollands kampi- ti- jnschap en dat alles verscho- n in het buitengebied tussen 3 azerswoude en Benthuizen. :e et is het verhaal van de recht- rit- hoek in de polder, de knock- t- it op het platteland, oftewel 3ksvereniging Benthuizen, e- (Een boksvereniging aan de )k- nd van Benthuizen, veel Rijn- n oudenaren zullen bij die me- n- Jdeling vreemd opkijken, ie- Dch bestaat Boksvereniging ermeulen Benthuizen (BVB) al ïruime tijd. vertelt voorzitter ar Vermeulen. „Meer dan tien ar geleden begon ik met een iendenclubje geregeld te trai- en, daaruit is de vereniging ei- Jnlijk ontstaan. We vonden sr- St leuk om wat op te zetten en 3e- april van dit jaar zijn we al- n- eer vijf jaar officieel aangeslo- n bij de Nederlandse Boks- •n- )nd." 'Hopvallend e- ïkenend voor de geringe be- 3o- tndheid van de vereniging is is e plaats van de trainingsruim- ie een onopvallend pand aan ten e Hoogeveensweg, achter het ^ia- sdrijf van de broer van de Jorzitter. Pas bij binnenkomst in de ruime zaal wordt duide lijk waar het hier om gaat. Aan het plafond hangen bokszakken in alle soorten en maten en achterin staat een heuse ring. Hier werken de veertig leden van BVB zich op maandag- en woensdagavond en zaterdag middag in het zweet, onder lei ding van twee bekwame trai ners. „John Vergouwen heeft internationaal gebokst, hij zat nog bij de Nederlandse selectie. De andere trainer is oud- bondscoach Stan van den Driessche, die onder meer met Arnold Vanderlijde naar de Olympische Spelen is geweest", zegt Vermeulen enthousiast. De voorzitter prijst zich ge lukkig met de twee toptrainers én met hun trainingsaanpak. „Die is vrij uniek en vooral ge baseerd op techniek. De meeste mensen zien boksen als een agressieve sport, maar hier zie je dat dat helemaal niet waar is. De trainers hebben zelfs liever niet dat iemand een wedstrijd wint met knock-out. Op een verantwoorde manier boksen, dan komen blessures nagenoeg niet voor. Natuurlijk, er heeft wel eens iemand een blauw oog. Maar als je dat niet kan hebben, kun je beter gaan dam men." De aanpak van Vergouwen en Van den Driessche werpt vruchten af. Naast het relatief grote aantal leden heeft Boks vereniging Benthuizen twee De provincie heeft Ter Aar toe stemming gegeven om meer bedrijven op het industrieter rein Bovenland toe te laten. Zij keurde tot vreugde van het ge meentebestuur een ingewikkel de uitruil van bestemmingen goed, waarbij per saldo niets verandert. Wel komen op de ene plaats bedrijven geconcen treerder te liggen, terwijl in de kernen juist meer ruimte voor woningen komt. Door de toestemming van de provincie hoeft Ter Aar niet bang te zijn voor schadeclaims. Zo kan keukenspecialist Hans Verkerk zonder problemen uit breiden. Ook het plan van de KPN om op Bovenland een be drijf te vestigen heeft kans van slagen. Papenveerse bedrijven die als gevolg van nieuwe plan nen rond de tuinbouwschool in de knel dreigen te komen, kun nen nu uitwijken naar Boven land. Het gemeentebestuur toonde zich vooral verheugd over de snelheid waarmee de provincie de ingewikkelde aanvraag ho noreerde. De goedkeuring, die de gemeente in voorgaande ja ren niet loskreeg omdat de plannen volgens de provincie niet aan alle eisen voldeden, kwam in twee maanden af. „Hieruit blijkt dat Ter Aar met sommige gedeputeerden heel goed zaken kan doen", zei waarnemend burgemeester L. Lyklema. Op een ander terrein verloopt de wisselwerking tussen het ge meentebestuur en de provincie een stuk moeizamer. Gedepu teerde staten eisen dat Ter Aar kiest uit vier herindelingsvari anten, terwijl de gemeente in haar het plan van aanpak nog steeds uitgaat van zelfstandig heid. Andere plek door geluidsoverlast Voorzitter Dar Vermeulen van Boksvereniging Benthuizen houdt zijn conditie op peil in de oefenruimte. Nederlandse kampioenen in de hameren we op het technisch Bovendien trainen we over het gelederen, onder wie het enige boksen. De mensen die zich bij algemeen ook met elkaar, jong vrouwelijke lid. Speciale aan- BVB aanmelden, komen vol- en oud door elkaar-. Dat gaat dacht besteedt de club aan de gens Vermeulen uit alle lagen goed samen." jeugd. Voor de jonge leden van- van de bevolking. „Het beeld Zaterdag 6 maait moet één af twaalf jaar is een trainings- dat we alleen maar straatvech- van de hoogtepunten in het be- schema ontwikkeld, waarbij de ters binnen krijgen willen we staan van de boksvereniging nadruk ligt op geleidelijke op- tegengaan. Er loopt hier zelfs worden. Dan organiseert de bouw. Ook bij de allerjongssten een meester in de rechten rond. club een dag van Zuid-Hol- foto anp lands bokskampioenschap in sporthal De Hil in Benthuizen. Meestal gaat zo'n evenement naar de grotere steden, door de goede contacten van de trainers met de boksbond staat Benthuizen straks echter voor één dag in het middelpunt van de regionale bokswereld. OUDE WETERING IVO POMMEREL Een skatepark op de parkeer plaats aan de Meerkreuk in Ou de Wetering veroorzaakt te veel geluidsoverlast. Dit concludeert akoestisch bureau Blesgraaf in opdracht van de gemeente Al kemade. Daarom stelt het ge meentebestuur voor het park op te schuiven naar het midden van het aangrenzende grasveld. De kosten gaan hierdoor echter met de helft omhoog. Het bureau rekende uit dat met name in de avonduren een overschrijding van vijf decibel te verwachten is. Op de par keerplaats is een geluidsniveau van maximaal 45 decibel toege staan. Plaatsing op het grasveld zou slechts een geluidsniveau van 42 decibel tot gevolg heb ben. Dat valt binnen de nor men. Uit overleg met de produ cent van de toestellen van het skatepark bleek dat aanpassing van de toestellen niet mogelijk is. De aanleg van het park op het grasveld veroorzaakt echter ex tra kosten voor verharding van de ondergrond. Hierdoor lopen de kosten op tot ruim 133.000 gulden. De gemeente had tot nu toe rekening gehouden met 89.000 gulden. Alternatieven als de Molenweg in Nieuwe Wete ring, het terrein van tafeltennis vereniging De Treffers, de Gog- herweide of het industrieterrein voldoen niet vanwege geluids hinder of een te grote afstand van de gebruikers. Bij bijna alle alternatieven, inclusief het grasveld aan de Meerkreuk, moet de ondergrond worden verhard. De commissies welzijn, ruim telijke ordening en bestuursza ken/financiën bespreken het voorstel op 8, 9 en 11 maart.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13